Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

3-days Men

6 910 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15136Jean-Paul BailleulBROS08:31:30
12951David DahlVisborgs OK08:44:17
12935Thor MellaOppsal Orientering08:45:18
12913Jonas BengtssonFK Göingarna09:01:15
12917Lars BernIK Stern09:04:13
12911David DorlingDFOK09:28:53
12938Eero TuomaalaSK Uusi09:34:09
12907Lyatoshinkiy PavelASVÖ Österrike09:36:56
12910Holger KohrCentrum OK09:41:52
15094Tobias LindellVänersborgs SK09:55:22
12912Gregory Éamon AhlswedeEscondite Nature Sport- Madrid10:03:02
12940Henrik HallinSurahammars SOK10:13:54
12941Vitaliy GichkoSävedalens AIK10:15:01
12946Anders KallingsVisborgs OK10:19:28
12928Andreas CarlssonOK Kolmården10:21:18
12904Troels Lykkegaard 10:27:03
12921Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK10:34:18
15158Henrik TostebergLinköpings OK10:39:02
12923Jonas SellingLänna IF10:40:01
12925Jonas Klausen EspedalNTNUI10:42:02
15135Johan MarkstedtOK Södertörn10:43:32
12945Tintin KarlbergTullinge SK10:46:53
12916Satoshi OzawaHokoOnchi10:47:28
12947Mikael PerssonFK Göingarna10:48:39
12943Vidar AlbinssonTormestorps IF10:55:33
15134Jesper HåkanssonFK Göingarna10:56:13
12924Lars DanielsonMatteus SI11:03:43
12922Jens LindquistLånghundra IF11:04:00
12934Thomas FaselOLC Omström-Sense11:05:27
15140Jakob SegerslättSkåneslättens OL11:06:59
10428Olle PenttinenIFK Hedemora OK11:07:40
12931Anton ÖsterbladOK Skogsfalken11:09:20
12932Johan OlofssonOK Skogshjortarna11:09:59
12920Per FredbergKristinehamns OK11:15:21
12775Andreas IvanssonVaggeryds SOK11:21:25
12918Mats JohanssonIstrums SK11:22:22
12909Brodie NankervisAustralia11:23:44
12944Björn KristianssonTrollhättans SOK11:25:27
12915Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL11:26:35
12936Reima PiispanenSaloisten Reipas11:27:55
12926Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna11:38:01
12929Klas LarssonOK Milan11:40:16
12954Blair TrewinYarra Valley OC11:42:01
12942Claus Kaae-NielsenSøllerød OK11:43:27
12927Oscar ArmanNyköpings OK11:44:15
15132Jan NäslundOK Nolaskogsarna11:46:29
12937Henrik EssungerSjövalla FK11:47:04
12933Albin PetterssonOK Tisaren11:51:56
15137Jakob IvarssonHaninge SOK11:52:13
12906Patrik LarssonAndrarums IF11:52:47
12948Martin GelinderAttunda OK11:55:11
12908Juraj HammerATU Kosice12:06:26
12950Harald HenrikssonJärla Orientering12:11:17
12914Kalle JohanssonHalmstad OK12:22:37
12949Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering12:23:23
12903Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna12:33:21
15133Albert MollénSävedalens AIK12:39:41
12919Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering
12930Øyvind LøkenOK Moss
15138Oskar StørmerFossum IF

Annonser