Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

D21 Elit

4 740 m, 76 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
101 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 10:01
102 Jannina Gustafsson SK Uusi 10:03
103 Bettina Aebi OK Linné 10:05
104 Salome Schweizer OLV Baselland 10:07
105 Alicia Cobo Caballero Istrums SK 10:09
106 Emma Bergman Göteborg-Majorna OK 10:11
107 Amanda Holmgren Vittjärvs IK 10:13
108 Elsa Ekelin KFUM Örebro OK 10:15
109 Cecilie Klysner CopenhagenO 10:17
110 Frida Brogren Sävedalens AIK 10:19
111 Alice Hugosson IFK Lidingö SOK 10:21
112 Maiki Jäädmaa OK Võru 10:23
113 Josefine Tuoremaa Vittjärvs IK 10:25
114 Sofia Grawé Ärla IF 10:27
115 Maria Björklund Leksands OK 10:29
116 Radka Sklenarova Ulricehamns OK 10:31
117 Rachel Engeler OL Amriswil 10:33
118 Annika Carlberg Sundsvalls OK 10:35
119 Fabienne Wenger Göteborg-Majorna OK 10:37
120 Julia Davidsson OK Klemmingen 10:39
121 Alona Sukharevska KSO Kompas 10:41
122 Linnea Sundström OK Renen 10:43
123 Milla Mattila Helsingin Suunnistajat 10:45
124 Anina Brunner Bussola OK 10:47
125 Emma Kantarp Ärla IF 10:49
126 Stina Persson Umeå OK 10:51
127 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 10:53
128 Monika Topinkova Kristiansand OK 10:55
129 Imogene Scott Auckland OC 10:57
130 Martina Ruch OK Kåre 10:59
131 Elin Vinblad Hagaby GOIF 11:01
132 Maja Pettersson OK Dacke 11:03
133 Signe Klinting Järla Orientering 11:05
134 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 11:07
135 Evelina Wickbom Vittjärvs IK 11:09
136 Moa Enmark Göteborg-Majorna OK 11:11
137 Magdalena Olsson IFK Mora OK 11:13
138 Rebecka Heinrup Tullinge SK 11:15
139 Hanna Raitanen Rajamäen Rykmentti 11:17
140 Linnéa Holmqvist Hagaby GOIF 11:19
141 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 11:21
142 Ida Lindkvist NTNUI 11:23
143 Frida Sandberg Säterbygdens OK 11:25
144 Kristin Hylander Nyköpings OK 11:27
145 Marion Aebi OK Tisaren 11:29
146 Anna Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 11:31
147 Marie Pettersson OK Djerf 11:33
148 Josefine Klintberg Eksjö SOK 11:35
149 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 11:37
150 Martina Seiterle Thurgorienta 11:39
151 Elena Roos Halden SK 11:41
152 Lisa Holer Eksjö SOK 11:43
153 Johanna Bergman Sundsvalls OK 11:45
154 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 11:47
155 Lone Brochmann Bækkelagets SK 11:49
156 Tiia Miettinen MS Parma 11:51
157 Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF 11:53
158 Amilia Björklund Sävedalens AIK 11:55
159 Linn Hokholt NTNUI 11:57
160 Lovisa Persson OK Tisaren 11:59
161 Siri Ulvestad Nydalens SK 12:01
162 Anna Persson FK Göingarna 12:03
163 Kajsa Risby OK Kåre 12:05
164 Ingjerd Myhre Järla Orientering 12:07
165 Lisa Risby OK Kåre 12:09
166 Kamilla Olaussen Fredrikstad SK 12:11
167 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 12:13
168 Marte Narum Nydalens SK 12:15
169 Anna Wallin Göteborg-Majorna OK 12:17
170 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 12:19
171 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 12:21
172 Alva Olsson Linköpings OK 12:23
173 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 12:25
174 Annika Billstam OK Linné 12:27
175 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 12:29
176 Simone Niggli OK Tisaren 12:31

H21 Elit

5 650 m, 80 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna 10:00
2 Anton Tynong Ärla IF 10:02
3 Jesper Lysell Rehns BK 10:04
4 Ross Morrison Rajamäen Rykmentti 10:06
5 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 10:08
6 Oskar Sjöberg OK Linné 10:10
7 Samuel Keller Nyköpings OK 10:12
8 Oskar Andrén OK Tisaren 10:14
9 Jacob Lindstam OK Ravinen 10:16
10 Oscar Vångell Ärla IF 10:18
11 Oskar Daniels Attunda OK 10:20
12 Joakim Karlsson IK Hakarpspojkarna 10:22
13 Xander Berger OK Pan-Kristianstad 10:24
14 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 10:26
15 Henrik Jonsson OK Rodhen 10:28
16 Simen Aamodt NTNUI 10:30
17 Johan Törnroth Hjobygdens OK 10:32
18 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 10:34
19 Santeri Sainio Kangasala SK 10:36
20 Fredrik Mattsson OK Kåre 10:38
21 Fredrik Ingelsson Rehns BK 10:40
22 Erik Boman Gävle OK 10:42
23 Jakob Andersson OK Linné 10:44
24 Ueli Werren OLG Bern 10:46
25 Assar Hellström OK Ravinen 10:48
26 Christoph Meier Järla Orientering 10:50
27 Shestakov Pavel Koovee 10:52
28 Fredrik Edén IFK Göteborg 10:54
29 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 10:56
30 Robbin Kantarp Ärla IF 10:58
31 Simon Smedberg IFK Göteborg 11:00
32 Jonas Egger IK Hakarpspojkarna 11:02
33 Pontus Petersson OK Orion 11:04
34 Love Sintring Hagaby GOIF 11:06
35 Gene Beveridge North West Orienteering Club 11:08
36 Erik Martinsson Linköpings OK 11:10
37 Andreas Rüedlinger Leksands OK 11:12
38 Loic Capbern OK Hällen 11:14
39 Nils Spetz Ulricehamns OK 11:16
40 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 11:18
41 Hans Petter Mathisen NTNUI 11:20
42 Andreas Johansson Göteborg-Majorna OK 11:22
43 Alain Denzler Järla Orientering 11:24
44 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 11:26
45 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 11:28
46 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 11:30
47 Erik Pettersson OK Denseln 11:32
48 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 11:34
49 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 11:36
50 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 11:38
51 Jens Wängdahl Nyköpings OK 11:40
52 Dmitrii Poliakov Rehns BK 11:42
53 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna 11:44
54 Olli Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura 11:46
55 Daniel Attås OK Tisaren 11:48
56 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 11:50
57 Niklas Aldén OK Linné 11:52
58 Rudolfs Zernis Ärla IF 11:54
59 Kaspar Hägler Järla Orientering 11:56
60 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 11:58
61 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 12:00
62 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 12:02
63 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 12:04
64 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 12:06
65 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 12:08
66 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 12:10
67 Denys Shcherbakov OK Pan-Kristianstad 12:12
68 Peter Öberg OK Hällen 12:14
69 Raffael Huber Göteborg-Majorna OK 12:16
70 Anders Tiltnes IL Tyrving 12:18
71 Rassmus Andersson OK Linné 12:20
72 Baptiste Rollier Kristiansand OK 12:22
73 Florian Howald Tampereen Pyrintö 12:24
74 Marcus Millegård Halden SK 12:26
75 Emil Svensk Stora Tuna OK 12:28
76 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 12:30
77 Filip Dahlgren IFK Lidingö SOK 12:32
78 Albin Ridefelt OK Linné 12:34
79 Olle Boström Järla Orientering 12:36
80 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 12:38

D20 Elit

4 040 m, 102 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
231 Clara Mannfolk Ulricehamns OK 09:00
234 Kerstin Ullmann OL Biel Seeland 09:02
224 Hanna Eriksson IFK Mora OK 09:06
235 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 09:08
225 Stina Nilsson Umeå OK 09:10
227 Brechbuehl Andrea OLG Stäfa 09:12
218 Sigrid Holmgren OK Renen 09:14
222 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 09:16
226 Kristin Olovsson Rehns BK 09:18
239 Nicola Blatchford Australia 09:20
219 Ladina Rutz OLG Stäfa 09:22
242 Linnéa Hahne Insjöns IF OK 09:24
238 Maja Enges Leksands OK 09:26
229 Ida Sundström OK Renen 09:28
232 Sara Wadman IFK Mora OK 09:30
228 Fanny Asketun OK Roxen 09:32
220 Ellen Sarenmark Leksands OK 09:34
221 Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering 09:36
241 Isabel Salén IFK Mora OK 09:38
236 Barbara Köhle OLG Stäfa 09:40
243 Lisa Elmblad Bredaryds SOK 09:42
230 Lilja Österman Turun Suunnistajat 09:44
223 Anna Dowling Wellington Ranges 09:46
240 Bethany Hanson Hertfordshire Orienteering Club HH 09:48
281 Moa Pettersson OK Dacke 09:52
263 Paula Gross Helsingin Suunnistajat 09:54
275 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 09:58
245 Caroline Gjøtterup OK Pan Århus 10:00
250 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 10:02
257 Karen Oline Kolstad Freidig 10:04
269 Lisa Malmström GOIF Tjalve 10:06
259 Magdalena Vande Voorde Tullinge SK 10:08
276 Silje Arntzen Asker SK 10:10
253 Rebecka Hylander Nyköpings OK 10:12
268 Jutta Jussila Tampereen Pyrintö 10:14
255 Hanna Gustavsson OK Tyr 10:16
270 Erica Pettersson IFK Göteborg 10:18
254 Maria Dragowska OK!Sport 10:20
278 Sara Tynong Tullinge SK 10:22
273 Johanna Viilo Tampereen Pyrintö 10:24
274 Klara Pålsson Sävedalens AIK 10:28
249 Aleksandra Hornik OK Kolmården 10:30
277 Niina Hulkkonen SK Uusi 10:32
282 Louise Lundgren Växjö OK 10:34
251 Kaja Bråten Løvald Asker SK 10:36
280 Miri Thrane Ødum OK Pan Århus 10:38
244 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 10:40
279 Johanna Öberg Ryda SK 10:42
252 Filippa Johansson Jönköpings OK 10:44
264 Amanda Johansson OK Dacke 10:48
272 Märta Berggren OK Kolmården 10:50
267 Pia Blake Yukon OA 10:52
261 Ingrid Gulbrandsen Asker SK 10:54
247 Hanna Müller Leksands OK 10:56
256 Sophie Nilsson Hjärnarps GH OL 10:58
260 Evine Westli Andersen Løten o-lag 11:00
248 Natsuki Yamagishi NTA O tour 11:02
271 Frida Sæther Freidig 11:04
265 Jessica Nilsson OK Tyr 11:06
258 Caroline Lindelöw Härlövs IF 11:08
294 Malin Widén Uddevalla OK 11:16
283 Amalie Tripax CopenhagenO 11:18
299 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 11:22
320 Ingvild Wang Lillomarka OL 11:24
311 Ellen Forsgren Forsa OK 11:26
309 Nelly Carlsson OK Pan-Kristianstad 11:30
319 Maja L. Brinch CopenhagenO 11:34
316 Pihla Otsamo Helsingin Suunnistajat 11:36
288 Moa Gustafsson Uddevalla OK 11:38
293 Carina Polzer OK Oachkatzlschwoaf 11:40
284 Elin Lindberg OK Djerf 11:42
305 Aina Edgren Trollhättans SOK 11:44
317 Amelie Ekström OK Kåre 11:46
312 Hanna Korhonen OK Ravinen 11:48
308 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 11:50
310 Sara Hagström Falköpings AIK OK 11:54
300 Mathilda Karlsson OK Rodhen 11:56
307 Anika Gassner OK Oachkatzlschwoaf 12:00
290 Pim Hedberg OK Skogsfalken 12:02
302 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 12:04
313 Linnea Malmberg Stora Tuna OK 12:06
296 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 12:08
286 Sandrine Müller Lillomarka OL 12:12
315 Martina Walch OK Oachkatzlschwoaf 12:14
301 Helloworld Helloworld sunny 12:16
306 Vanessa Fricker Stora Tuna OK 12:18
262 Josefine Höög Hagaby GOIF 12:22
298 Lucille Girard COTS 12:24
211 Andrea Svensson OK Tisaren 12:28
213 Sanna Skoog Södertälje-Nykvarn OF 12:30
204 Hedwig Haas Sundsvalls OK 12:32
208 Sigrid Alexandersen Fossum IF 12:34
214 Tilda Johansson OK Orion 12:36
210 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 12:38
205 Emma Sundvall Järla Orientering 12:42
206 Amanda Falck Weber Eksjö SOK 12:44
207 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 12:46
217 Hanna Östenberg Eksjö SOK 12:48
203 Moa Svensson IK Hakarpspojkarna 12:50
202 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 12:52
209 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 12:54
216 Synnøve Bråten Vegårshei IL 12:56

H20 Elit

4 670 m, 119 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
442 Karl Enges Attunda OK 09:02
449 Kevin Ståhl OK Hammaren 09:04
447 Matt Doyle Australia 09:06
431 Konstantin Serebryanitskii Rehns BK 09:08
448 Emil Tellsén OK Roxen 09:10
446 Sigur Heggedal Kongsberg OL 09:12
429 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 09:14
1181 Philipp Khlebnikov ANCO-Neuchâtel 09:16
439 Matt Goodall North West Orienteering Club 09:18
1197 Filip Ivarsson OK Hammaren 09:20
438 Gaute Friestad Kristiansand OK 09:22
440 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 09:24
435 Ashley Nankervis Australia 09:26
432 Patrick Krähenbühl OLV Langenthal 09:28
433 Quentin Mertenat CA Rosé 09:30
445 Johan Söderlund Leksands OK 09:32
434 Daniel Roos Attunda OK 09:34
437 Shamus Morrison Wellington OC 09:36
443 Morten Jørgensen Kristiansand OK 09:38
430 Aaro Ruohola MS Parma 09:40
441 Aidan Dawson Australia 09:42
459 Jonas Madslien Bakken NTNUI 09:44
1220 William Nilsson OK Södertörn 09:46
458 Øyvind Wiggen Byåsen IL 09:48
462 Jesper Alfredsson OK Tyr 09:50
470 RIO Nicolas OrientExpress 42 09:52
476 Sebastian Baumann OLC Kapreolo 09:54
465 Heino Ollin Sävedalens AIK 09:56
477 Quentin Rauturier OK Hällen 09:58
1200 Simon Martelius Attunda OK 10:00
461 Andreas Sølberg IFK Göteborg 10:02
454 Oskar Leinonen OK Kolmården 10:04
473 Martin Sklenar SKOB Bruntal 10:06
456 Thomas Knudsen OK Pan Århus 10:08
1217 Jooseppi Kalliokoski Ikaalisten Nouseva-Voima 10:10
463 Gabriel Mathys OLG Bern 10:12
480 Niklas Sundqvist Tullinge SK 10:14
455 Rein Mårdalen Freidig 10:16
475 Noah Zbinden OLV Baselland 10:18
472 Arvid Våg IFK Göteborg 10:20
457 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 10:22
452 Timon Schweizer OLV Baselland 10:24
474 Emil Åberg Korsnäs IF OK 10:26
467 Trevor Bray Yukon OA 10:28
1218 Erland Kvisle Asker SK 10:30
469 Magne Jutulstad NTNUI 10:32
479 Topi Raitanen Helsingin Suunnistajat 10:34
483 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 10:36
468 Henrik Eklund Växjö OK 10:38
453 Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö 10:40
1180 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 10:42
478 Nils Gumaelius Waxholms OK 10:44
482 Thomas Curiger OLC Kapreolo 10:46
1183 Arvid Henriksson Järla Orientering 10:48
513 Carl Näslund Västerås SOK 10:50
494 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 10:52
518 Emil Øbro OK Orion 10:54
492 Fredrik Wigertz Långhundra IF 10:56
507 Arttu Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat 10:58
504 Remo Ruch OK Kåre 11:00
501 Emil Granqvist OK Ravinen 11:02
1202 Martin Norrbom Sala OK 11:04
487 Mikkel Kaae-Nielsen CopenhagenO 11:06
499 Matthias Groell OK Hammaren 11:08
514 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 11:10
508 Magnus Maag CopenhagenO 11:12
1204 Alexander Bergstrom Ottawa OC 11:14
1192 Daniel Duhlbo IFK Mora OK 11:16
488 Sixten Walheim OK Rodhen 11:18
490 Jens Rönnols Täby OK 11:20
496 Riccardo Rancan OLG Pfaeffikon 11:22
1224 August Mikaelsson Västerås SOK 11:24
497 Aske Jepsen CopenhagenO 11:26
486 William Pommer Stora Tuna OK 11:28
510 Mathias Peter OK Hammaren 11:30
517 Patrick Zbinden Leksands OK 11:32
498 Samuel Hedlund Långhundra IF 11:34
502 Isak Langerak Järfälla OK 11:36
484 David Hector Snättringe SK 11:38
1230 Niklas Metzger OLK Fricktal 11:40
506 Bertram Kopp Stannum CopenhagenO 11:42
503 Felix Hartlieb Leibnitzer AC 11:44
509 Henrik Håkansson OK Kolmården 11:46
512 Apostol Atanasov Stora Tuna OK 11:48
1226 Martin Herbert Täby OK 11:50
489 Martin Hunhammar OK Ravinen 11:52
500 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 11:54
491 Malthe Gaarsdal CopenhagenO 11:56
402 Valentin Koziavin NiNo- Oteam 11:58
423 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 12:00
417 Sebastian Fleiss Berliner TSC 12:02
422 Henry McNulty OK Linné 12:04
466 Anton Gumaelius Waxholms OK 12:06
411 Erik Berzell Järla Orientering 12:08
1182 Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 12:10
1225 Erik Hållström Gävle OK 12:12
1193 Vetle Christiansen Raumar Orientering 12:14
1194 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 12:16
415 Anders Felde Olaussen Halden SK 12:18
418 Arnaud Perrin OK Denseln 12:20
404 Per Lindman Finspångs SOK 12:22
403 Gustav Hindér OK Tisaren 12:24
410 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 12:26
406 Erik Andersson OK Orion 12:28
1201 Johan Böni Göteborg-Majorna OK 12:30
424 Archibald Soguel ANCO-Neuchâtel 12:32
416 Sven Hellmüller Fossum IF 12:34
407 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 12:36
401 Mark Otto Berliner TSC 12:38
1213 Lukas Meier OLC Kapreolo 12:40
414 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 12:42
426 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 12:44
425 Elias Gemperli Thurgorienta 12:46
419 Filip Wadsten OK Landehof 12:48
428 Philip Persson OK Orion 12:50
420 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 12:52
1215 Emil Andersson Tullinge SK 12:54
409 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 12:56
1191 Jan Brunner Södertälje-Nykvarn OF 12:58

D18 Elit

3 560 m, 119 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
647 Emma Djerf Lerums SOK 09:01
1279 Caroline Løchting Thunberg OK Roslagen 09:03
661 Tonje Aasheim Nymark Askøy O-Lag 09:05
650 Tove Rönnbäck Visborgs OK 09:07
656 Erika Duhlbo IFK Mora OK 09:09
666 Inna Antikainen MS Parma 09:11
642 Elsa Andersson Bredaryds SOK 09:13
655 Emma Pettersson OK Roxen 09:15
646 Mirjam Dalén Sala OK 09:17
658 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 09:19
1287 Moa Hedegård OK Kolmården 09:21
641 Ksenia Penzina Nord West 09:23
669 Noora Koskinen Hiisirasti 09:25
662 Alice Rigby Cleveland Orienteering Klub 09:27
1238 Elin Lundqvist Nybro OK 09:29
640 Emilia Ståhlberg Espoon Suunta 09:31
659 Vilma Annala Kangasala SK 09:33
638 Silja Braendle OLG Stäfa 09:35
670 Moa Hansson Bredaryds SOK 09:37
657 Anni Valtonen MS Parma 09:39
652 Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK 09:41
653 Jennie Börjesson Eriksson Storviks IF 09:43
648 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 09:45
644 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna 09:47
637 Erica Edman Leksands OK 09:49
664 Klara Djerf Lerums SOK 09:51
639 Ella Wallinder Göteborg-Majorna OK 09:55
1290 Ellen Broman OK Roslagen 09:57
654 Heidi Plit Espoon Suunta 09:59
665 Märta Skog Tullinge SK 10:01
667 Siri Moholth Kongsberg OL 10:02
668 Zlata Malysheva Nord West 10:03
645 Johanna Börjesson Eriksson Storviks IF 10:05
663 Lova Eveborn OK Roxen 10:07
687 Fanny Güdel coolfr 10:09
689 Fanni Jauhojärvi Markussen Asker SK 10:11
685 Isabel Bryant Cambridge Sports Union 10:13
680 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 10:15
2921 Jonna Halonen Fjärås AIK 10:17
672 Märta Ransjö Zander OK Tyr 10:19
677 Emma Arnesen Byåsen IL 10:21
673 Ida-Marie Cederberg Pargas IF 10:23
694 Elin Pettersson IFK Göteborg 10:25
684 Line Sølberg OL Trollelg 10:27
691 Lovisa Martinsson OK Tyr 10:29
683 Tilla Farnes Hennum Asker SK 10:31
686 Ingeborg Eide Byåsen IL 10:33
678 Elin Ransjö Zander OK Tyr 10:35
1284 Julia Eriksson OK Kolmården 10:37
693 Ingrid Løvås Varegg Fleridrett 10:39
676 Malin Sandstad Freidig 10:41
682 Sara Niva Laitasaaren Veto 10:43
679 Marcia Mürner OLG St.Gallen/Appenzell 10:45
699 Romina Schweizer OLV Baselland 10:47
697 Frida Junegard Tullinge SK 10:49
674 Nora Synnøve Woxholth Asker SK 10:51
1295 Agnes Lundqvist Järfälla OK 10:53
700 Kajsa Johansson Jönköpings OK 10:55
690 Amanda Berggren Tullinge SK 10:57
698 Line Laurantsen Varegg Fleridrett 10:59
692 Ronja Björklund Bjursås OK 11:01
675 Alexandra Enlund IF Femman 11:03
1261 Maria Eriksson Eds SK 11:05
696 Margrethe Wisløff Asker SK 11:07
705 Rebecca Waldenfjord Järfälla OK 11:09
703 Astrid Maag CopenhagenO 11:11
712 Vilma Blennow Falköpings AIK OK 11:13
1251 Moa Kuhlin Göteborg-Majorna OK 11:15
713 Kajsa Mattsson OK Kåre 11:17
715 Cecilie Andersen BOK 11:19
709 Sandra Näslund Västerås SOK 11:21
707 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 11:23
706 Annina Rancan OLG Pfaeffikon 11:25
716 Agnes Jonsson CopenhagenO 11:27
15088 Ingrid Lundanes Emblem IL 11:29
714 Elvira Björklund Trollhättans SOK 11:31
717 Emma Bengtsson Årsunda IF 11:33
704 Emma Helmersson Västerås SOK 11:35
719 Emma Hagrot Täby OK 11:37
1300 Saga Sander OK Milan 11:39
718 Johanna Hagström Falköpings AIK OK 11:41
711 Hanna Hänström Täby OK 11:43
721 Tone Albrektsson OK Ravinen 11:45
1262 Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 11:49
602 Marie Olaussen Fredrikstad SK 11:51
628 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 11:53
606 Simone Fankhauser OLG Goldau 11:55
610 Hanna Åberg OK Landehof 11:57
620 Gabriella S Bergander Eksjö SOK 11:59
622 Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna 12:01
605 Gina Granstedt Halden SK 12:03
601 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 12:05
626 Anna Karlström OK Linné 12:07
629 Andrea Schuler OLG Goldau 12:09
625 Stina Nordin Sundsvalls OK 12:11
633 Emma Sherwood FWOC 12:13
607 Astrid Fiskum IL Tyrving 12:15
608 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 12:17
1245 Johanna Henriksson Ärla IF 12:19
611 Sarah Persson OK Denseln 12:21
604 Matilda Eriksson Västerbergslagens OL 12:23
636 Anniken Helland-Hansen IL Tyrving 12:25
612 Valérie Aebischer OLC Omström-Sense 12:27
614 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 12:29
627 Line Cederberg Vänersborgs SK 12:31
619 Deborah Stadler OLG Galgenen 12:33
624 Oda Sikkeland IL Tyrving 12:35
621 Klara Yngvesson Umeå OK 12:37
618 Sonia Flückiger OLG Huttwil 12:39
617 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 12:41
616 Maëlle Beauvir Club Rennais de Course dorientation 12:43
1253 Astrid Simonsson Sundbybergs IK 12:45
635 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 12:47
631 Sanna Fast Eksjö SOK 12:49
630 Annie Önsten IK Hakarpspojkarna 12:51
1239 Alice Axelsson IK Hakarpspojkarna 12:53
632 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 12:55
613 Tanja Häfeli OLG Huttwil 12:57
603 Elin Johansson Finspångs SOK 12:59

H18 Elit

4 050 m, 120 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
845 Silvan Ullmann OL Biel Seeland 09:01
1400 Erik Zeilon Skåneslättens OL 09:03
853 Juha Rauhala Espoon Suunta 09:05
854 Tommy Hayes Auckland OC 09:07
844 Veit Slodowski USV Jena 09:09
856 Ole Kostøl Kristiansand OK 09:11
850 Akseli Ruohola MS Parma 09:13
858 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 09:15
852 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 09:17
1380 Eivind Øfsthus Gravir Asker SK 09:19
841 Teemu Eerola Tampereen Pyrintö 09:21
842 Cyril Bucher OLV Hindelbank 09:23
861 Albin Lillieström OK Roxen 09:25
1374 Isak Prellner Skåneslättens OL 09:27
851 Lari Pernu Espoon Suunta 09:29
840 Aaro Julkunen MS Parma 09:31
834 Robin Salén Bergnäsets AIK 09:33
833 Aidan Rigby Cleveland Orienteering Klub 09:35
835 Torkel Reinhartsen Kristiansand OK 09:37
838 Eevert Toivonen Kangasala SK 09:39
864 Aleksi Sorsa Espoon Suunta 09:41
855 Nicolas Müller OLG Thun 09:43
863 Sergey Krasilnikov Nord West 09:45
847 Andreas Uller Kils OK 09:47
1324 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 09:49
862 Eero Heinonen MS Parma 09:51
849 Andrin Gründler Vaajakosken Terä 09:53
860 Csaba Gerber Bussola OK 09:55
1405 Fredrik Johansson OK Nackhe 09:57
839 Alvar Palmen Espoon Suunta 09:59
536 Trygve Heggedal Kongsberg OL 10:01
846 Devon Beckman Hawkes Bay Orienteering Club 10:03
891 Simon Imark Tullinge SK 10:05
884 Lukas Deininger IFK Mora OK 10:07
883 Mattis Hallberg IK Uven 10:09
868 Eric Rosjö Jönköpings OK 10:11
1378 Rasmus Lundberg OK Bävern 10:13
876 Manuel Walss OLV Luzern 10:15
1397 Olav Remmen OL Trollelg 10:17
881 Noel Boos OLV Luzern 10:19
873 Håvard Eidsmo Freidig 10:21
893 Oliwer Lundberg OK Bävern 10:23
871 Laurits Bidstrup Møller OK Pan Århus 10:25
874 Gustaf Sundbüe OK Hällen 10:27
870 Emil Ljungemyr OK Kolmården 10:29
892 Benjamin Walti OLK Argus 10:31
867 Tim Franssen OLV Luzern 10:33
1306 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 10:35
869 Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF 10:37
878 Simon Larsson OK Hällen 10:39
887 Christian Møller Aalborg OK 10:41
866 Vegard Gulbrandsen Asker SK 10:43
1404 Sturla Frydenlund IF Sturla 10:45
885 Victor Imark Tullinge SK 10:47
890 Johan Olson IK Uven 10:49
894 Kjetil Mølnvik Freidig 10:51
888 Petter Vangen Lunåsmo Tynset IF 10:53
872 Ville Johansson OK Kolmården 10:55
882 Ollipekka Heikkilä Lynx 10:57
1393 Hugo Dahlberg Haninge SOK 10:59
877 Olle Andersson Tullinge SK 11:01
880 Erik Nielsen Orienteering Tarzo a.s.d. 11:03
897 Isac von Krusenstierna OK Kåre 11:05
896 Mathieu Perrin Nature Orientation Saint Etienne 11:07
1433 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 11:09
895 Julius Molsen CopenhagenO 11:11
904 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 11:13
921 Filip Jacobsson Degerfors OK 11:15
910 Elias Ekvall Trollhättans SOK 11:17
916 Rune Østergaard CopenhagenO 11:19
905 Andrin Bieri OLG Pfaeffikon 11:21
913 Carl Emil Schøier Kovsted CopenhagenO 11:23
1391 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 11:25
919 Albin Andersson OK Ravinen 11:27
902 Jonas Gustafsson OK Kåre 11:29
899 Anton Forsberg Långhundra IF 11:31
915 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 11:33
911 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 11:35
906 Johan Lindbjerg Skovbæk CopenhagenO 11:37
1411 Jakob Fransson OK Milan 11:39
909 Simon Hector Snättringe SK 11:41
903 Noah Howlett LOC 11:43
898 Florian Attinger OK Ravinen 11:45
920 Asger Skytte Kirkegaard CopenhagenO 11:47
914 Jesper Svensk Stora Tuna OK 11:49
901 Rasmus Damgaard Nielsen CopenhagenO 11:51
918 Knut Aasheim Oppsal Orientering 11:53
1346 Fabian Steen OK Enen 11:55
816 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 11:57
1313 Alexander Wiklund Finspångs SOK 11:59
822 Lucas Sundblad Eksjö SOK 12:01
806 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 12:03
823 André Andersson Västerbergslagens OL 12:05
821 Filip Karlsson IF Hagen 12:07
810 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 12:09
811 Alex Carcas Interlopers 12:11
802 Johannes Ridefelt OK Linné 12:13
825 Rickard Djerf Tibro OK 12:15
1333 Tom Campbell Lustens OK 12:17
829 Sverre Bang Støeng Hamar OK 12:19
827 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 12:21
813 Henrik Johannesson Ronneby OK 12:23
814 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 12:25
1336 Mathias Gløersen OL Tønsberg og Omegn 12:27
809 Peter Nordbrøden Halden SK 12:29
826 Audun Heimdal Konnerud IL 12:31
818 Nick Gebert OLK Wiggertal 12:33
820 Olle Nilsson OK Linné 12:35
804 Timo Suter Eksjö SOK 12:37
819 Oskar Lind Eksjö SOK 12:39
812 Paul Flückiger ANCO-Neuchâtel 12:41
803 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 12:43
1303 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 12:45
815 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 12:47
805 Rafael Dobnik Eksjö SOK 12:49
1369 Anders Haflan OL Tønsberg og Omegn 12:51
830 Valtteri Heikkinen Vehkalahden Veikot 12:53
832 Otto Stuhlhofer OK Landehof 12:55
831 Pascal Buchs ANCO-Neuchâtel 12:57
807 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 12:59

D21 Elit 2

4 210 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1020 Marte Fallbakken Berge NTNUI 09:48
1021 Frida Gustafsson IFK Göteborg 10:03
1024 Anna Gustafsson IFK Göteborg 10:56
1032 Maria Nordström Gävle OK 11:05
1028 Nicoline Friberg Klysner CopenhagenO 11:48
1029 Emilia Hyvärinen Lahden Suunnistajat-37 11:58
1030 Elina Lammi Helsingin Suunnistajat 12:09
1003 Sirkku Minkkinen Rajamäen Rykmentti 12:27
1008 Tori Owen FWOC 13:17
15090 Anja Arbter Eksjö SOK 13:25

H21 Elit 2

5 000 m, 104 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1069 Térence Risse Nydalens SK 08:33
1075 Dominik Haas OLG Schaffhausen 08:35
1074 Lars Bukkehave OK Sorø 08:37
1087 Linus Rapp IFK Mora OK 08:42
1071 Will Critchley Vaajakosken Terä 08:44
1097 Magnus Johansson Kristiansand OK 08:47
1084 Teemu Karjalainen Vaajakosken Terä 08:49
1073 Matthias Reiner OK Hammaren 08:53
1081 Fabian Ringli OLG Schaffhausen 08:56
1082 Johannes Zechner ASVÖ Österrike 09:00
1078 Yannis Güdel CA Rosé 09:02
1089 Robbie Anderson Orienteering Canada 09:05
1064 Michael Siemmeister Eksjö SOK 09:09
1095 Jeff Teutsch Orienteering Canada 09:12
1099 Jonas Gründler Vaajakosken Terä 09:14
1088 Henrik Sulz ASVÖ Österrike 09:16
1090 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 09:18
15085 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 09:21
1072 Andrey Lamov IFK Mora OK 09:25
1092 Matthias Poell ASVÖ Österrike 09:27
1098 Pascal Haas OLG Schaffhausen 09:30
15089 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 09:33
1086 Anders Johansson Rehns BK 09:37
1068 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 09:41
1079 Duncan Morrison Hawkes Bay Orienteering Club 09:43
1113 Sam Choi Lam HKOXCC 09:45
1119 Johan Wikström OK Tyr 09:47
1103 Alan Cherry Varegg Fleridrett 09:49
1130 Daniel Nilsson Nyköpings OK 09:51
1138 Rico Hübscher OLK Argus 09:53
1123 Marcus Berggren Nyköpings OK 09:57
1122 Gerald Yip HKOXCC 10:03
1105 Mattias Karlsson Växjö OK 10:05
1135 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 10:07
1120 Rikard Pentonen IFK Göteborg 10:09
1107 Carl Eilert Macody Lund Varegg Fleridrett 10:11
1141 Maxime Rauturier OK Hällen 10:13
1131 Siu Tung Hui HKOXCC 10:17
1121 Fabian Wennerberg Varegg Fleridrett 10:25
1136 Tobias Svarer OK Esbjerg 10:27
1137 Simon Wenger OLG Bern 10:31
1110 Henrik Rindom OK Pan Århus 10:33
1133 Mikael Andersson Linköpings OK 10:35
1118 Daniel Netz IFK Göteborg 10:39
1114 Øyvind Macody Lund Varegg Fleridrett 10:41
1132 John Persson IFK Göteborg 10:45
1115 Tomas Holmberg OK Södertörn 10:47
1126 Lars Jakobsson Centrum OK 10:51
1139 Niklaus Rey Nyköpings OK 10:53
1117 Lauri Nenonen Kalevan Rasti 10:57
1140 Joel Nilsson IFK Göteborg 10:59
1127 Halvor Eid Nielsen NTNUI 11:01
1142 Robert Johansson Täby OK 11:03
1125 Jostein Kvakland Varegg Fleridrett 11:05
1128 Jesper Sjögren OK Kullingshof 11:07
1151 Luca Zingg OL Amriswil 11:09
1147 Daniel Henggeler Björnbär OK 11:11
1164 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 11:13
1159 Jakob Pauser OK Hammaren 11:15
1163 Kristian Kannus Kangasala SK 11:17
1157 Per Eklöf OK Milan 11:19
1149 Hans Persson Gävle OK 11:21
1170 Yves Aschwanden Stora Tuna OK 11:25
1153 Sven Klein OLG Pfaeffikon 11:27
1169 Gustav Nordström Gävle OK 11:31
1148 Toby Scott OLV Steinberg 11:33
1168 Martin Jansson OK Rodhen 11:36
1152 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 11:44
15092 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 11:46
1165 Anders Österlund Västerås SOK 11:49
1145 Clement Demeuse Academy 2015 11:52
1166 Simon Rüegg OLG St.Gallen/Appenzell 11:54
1154 Håkan Pettersson OK Djerf 11:57
1167 Dieter Wolf ULUS REISEWELT 12:00
1160 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 12:02
1156 Karl-Johan Westberg IFK Mora OK 12:05
1155 Magnus Björk OK Rodhen 12:08
1161 Baptiste Girard OK Ravinen 12:10
1146 Yaşar İsmet Demiröz NEO DSK 12:13
1055 Kristian Vad Horsens OK 12:18
1038 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 12:22
1067 Raúl Ferra KFUM Örebro OK 12:27
1046 Tristan Bloemen CO Liège 12:31
1054 Joël Borner OK Ravinen 12:33
1035 Francois Joly OK Linné 12:35
1049 TingWei Ke Taiwan Junior Orienteering Club 12:38
1066 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 12:40
1059 Damian Konotopetz FWOC 12:42
1063 Simon Lundin Finspångs SOK 12:44
15087 Olle Kalered OK Denseln 12:46
1042 Andreas Bergander Eksjö SOK 12:49
1058 Rasmus Skovhede Hviid Søllerød OK 12:51
1037 Mikael Pihel OK Tisaren 12:55
1050 Mattias Eriksson OK Denseln 12:58
1048 Andreas Nilsson Markaryds FK 13:00
1052 Jonas Falck Weber Eksjö SOK 13:02
1036 Alexander Schwab OL Regio Olten 13:06
1041 Josep Morla C.d.p.o 13:11
1043 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 13:15
1061 Ismael Röthlisberger OLG Suhr 13:17
1057 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 13:20
1062 Simon Eklöv OK Linné 13:22
1056 Yen Lung Chen Taiwan Junior Orienteering Club 13:24
2215 Marvin Goericke Berliner TSC 13:26

D20 Elit 2

3 660 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1175 Miti LE CAm Club Rennais de Course dorientation 13:22

H20 Elit 2

4 130 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1196 Sarawut Atsattru CA Rosé 08:32
1195 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 09:10
1198 Carl Rämmal Lunds OK 09:31
1205 Florian Pasda USV Jena 09:42
1210 David Svensson Skåneslättens OL 09:51
1207 Måns Hellgren OK Södertörn 09:56
1221 Oscar Renberg Sävedalens AIK 10:00
1222 Johan Eklund Växjö OK 10:09
1208 Johan Ivarsson OK Kullingshof 10:31
1211 Anton Blomdahl Tullinge SK 10:44
1214 Andreas Zeijlon OK Hällen 10:53
1212 Markus Nordmark Nässjö OK 10:57
1231 Albin Bergkvist OK Kåre 11:29
515 Brage Hellen TIF Viking 11:37
1229 Tom Drygalski Academy 2015 11:40
1228 Viktor Gammeljord OK Snab 12:02
1185 Ola Keiserås IL Leik 12:43
1187 Anton Nilsson Umeå OK 12:55
1190 Lars Beglinger OLG Murten 13:14
1184 Einar Lofthus Hamar OK 13:20

D18 Elit 2

3 490 m, 41 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1265 Cecilia Rämmal Lunds OK 08:31
1269 Klara Elmblad Bredaryds SOK 08:35
1263 Csenge Gerber Bussola OK 08:38
1258 Anna Korgavina Nord West 08:49
1259 Signe Rosendahl OK Renen 08:53
1268 Agnes Berglund Ulricehamns OK 09:03
1267 Josefine Andersson OK Renen 09:14
1266 Anniina Aaltonen MS Parma 09:18
40012 Zoe Dowling Wellington Ranges 09:21
1254 Karin Hagwall Lunds OK 09:25
1260 Hanne-Line Ekström MS Parma 09:28
1249 Lina Pålsson Kungälvs OK 09:32
1250 Freja Vredin IFK Umeå 09:39
1256 Mimmi Dahlberg Bredaryds SOK 09:43
1270 Fanny Andersson Göteborg-Majorna OK 09:46
1274 Elin Posch Jönköpings OK 09:53
1271 Erica Eriksson Hjärnarps GH OL 09:57
1282 Alice Frost OK Roslagen 10:04
1275 Frida Krohn Östersunds OK 10:08
1278 Hanna Tynong Tullinge SK 10:15
1276 Emma Kindbom IF Hagen 10:26
1281 Ebba Leickt Tullinge SK 10:29
1286 Madelene Axelsson Härlövs IF 10:36
1283 Emma Bergman OK Tyr 10:40
1288 Malin Nyman OK Tyr 10:47
1277 Matilda Arborelius Hjärnarps GH OL 10:51
1289 Stina Eriksson Jönköpings OK 10:54
1273 Emilia Östlund OK Kolmården 10:58
1298 Hanna Röstin Söders-Tyresö 11:03
1236 Klara Mandahl OK Linné 11:10
1296 Mathilda Högberg Söders-Tyresö 11:23
1291 Linnea Gustafsson OK Gynge 12:04
1292 Ebba Jansson Söders-Tyresö 12:11
1242 Ida Torbiörnsson Järla Orientering 12:17
1237 Ebba Envall IK Hakarpspojkarna 12:21
1240 Kristin Helland-Hansen IL Tyrving 12:30
1244 Wilma Jansson Vänersborgs SK 12:43
1248 Ellen Myrskog IK Kronan 12:56
1247 Julia Frejd OK Ravinen 13:14
1235 Olivia Nyman Vänersborgs SK 13:18
1232 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 13:27

H18 Elit 2

3 810 m, 101 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1349 David Risberg Kils OK 08:30
1363 Joona Parjanen MS Parma 08:32
1335 Ole Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 08:34
1373 Axel Jutterström IFK Mora OK 08:36
1347 Lukas Eveborn OK Roxen 08:38
1352 Jesper Lindahl OK Trian 08:42
1339 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 08:44
1356 Albin Larsson Katrineholms OK 08:48
1367 Daniil Kashin Nord West 08:50
1358 Christian Redtzer Attunda OK 08:56
1341 Viktor Skoog Kils OK 08:58
1350 Andreas Persson OK Hammaren 09:00
1337 Lars Olovsson Rehns BK 09:02
1343 Pontus Lindblom OK Roxen 09:04
1338 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 09:06
1366 Paul Pasda USV Jena 09:08
1368 Joakim Ståhl Järbo OK 09:10
1351 Nils Henriksson Bergnäsets AIK 09:12
1345 Christopher Wilestedt Attunda OK 09:14
1353 Tim Olsson Brattås CK 09:16
1348 Johan Persson OK Österåker 09:18
1362 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 09:20
1308 Erik Tuuri Bergnäsets AIK 09:22
1371 Olle Hansson OK Roxen 09:24
1370 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 09:26
1315 Johan Ryding Södertälje-Nykvarn OF 09:28
1360 Joris Hochstetter USV Jena 09:30
1342 Eero Jalli MS Parma 09:34
1364 Elmeri Toivanen Kouvolan Suunnistajat 09:36
1344 Fredrik Moe Sandefjord OK 09:38
1359 Adam Tellsén OK Roxen 09:40
1372 Erik Hansson Härnösands OK 09:42
1355 Johan Lamm Frölunda OL 09:44
1361 Adam Lilja OK Enen 09:46
1398 John Gunnarsson Surahammars SOK 09:52
1403 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 09:54
1407 Linus Backlund OK Södertörn 10:00
1390 Egil Morast Haninge SOK 10:02
1381 Gustav Ögren Korsnäs IF OK 10:04
1384 Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg 10:08
1387 Arvid Linder OK Hällen 10:12
1383 Marcus Beckius OK Tyr 10:14
1379 Pierre Martinez OK Södertörn 10:19
1396 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 10:23
1385 Arvid Claesson Jönköpings OK 10:25
1382 Waldemar Andersson OK Roslagen 10:28
1376 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 10:30
1386 Lukas Lundgren Växjö OK 10:36
1402 Brage Jørum Byåsen IL 10:39
1392 Albin Claesson Sävedalens AIK 10:45
1399 Tobia Berger OLV Baselland 10:47
1389 Olle Skog Tullinge SK 10:50
1406 Johan Gustafsson OK Tyr 10:52
1377 Joakim Skärlén Haninge SOK 10:54
1394 Simon Runefors Växjö OK 10:58
1427 Mårten Olsson Gävle OK 11:01
1435 Nils Grip Kalmar OK 11:03
1410 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 11:06
1420 Jørgen Vister Indre Østfold OK 11:08
1413 Ludvig Andreas Rødnes Oppsal Orientering 11:11
1429 Erik Nallgård Västerås SOK 11:13
1421 Fritjof Axelsson FK Göingarna 11:16
1414 Martin Mörsell OK Kåre 11:18
1432 Jesper Vikman OK Nolaskogsarna 11:21
1417 Sondre Damm TIF Viking 11:23
1418 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 11:26
1408 Henrik Hamrefors Västerås SOK 11:28
1437 Eric Danielsson OK Kåre 11:33
1428 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 11:36
1425 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 11:41
1426 Åsmund Aamodt Resell Nydalens SK 11:43
1416 Erik Olsson Gävle OK 11:53
1422 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 11:58
1431 Are Wigaard Oppsal Orientering 12:01
1409 Martin Persson Årsunda IF 12:03
1436 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 12:08
1434 Jens Christian Gammeljord OK Snab 12:11
1430 Bobby Brahm Långhundra IF 12:13
1328 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 12:18
1334 Robin Beglinger OLG Murten 12:20
1305 Tuve Möller OK Linné 12:22
1322 Even Lindstad Børresen Hamar OK 12:25
1330 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 12:32
1327 Martin Särnbrink OK Tisaren 12:34
1323 Viktor Wassén Vänersborgs SK 12:38
1318 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 12:43
1304 Dusan Slama ATU Kosice 12:45
1310 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 12:54
1321 Pontus Erlandsson SOK Viljan 12:59
1319 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 13:01
1329 Stéphane Wathelet CO Liège 13:03
1332 Isac Johansson Sol Tranås 13:06
1309 Jonas Toftered IF Rigor 13:08
1331 Oscar Wiberg Järla Orientering 13:10
1316 Ola Andersson Stigmännen Karlshamns OK 13:12
1312 Eric Löfqvist OK Njudung 13:15
1317 Daniel Andersson OK Löftan 13:19
1320 Jonas Unsgård IL Leik 13:22
1314 Ludvig Sandahl Järla Orientering 13:24
1307 Philip Edvardsson Eksjö SOK 13:26
1325 David Levin Svaide Roma SOK 13:28

D21

3 500 m, 157 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2055 Josefine Söderlund Leksands OK 08:30
2075 Anna Gierlach WOLF Haltern 08:34
2058 Lone Malmgren Gjø-Vard OL 08:35
2061 Lovisa Falk Hagaby GOIF 08:37
2056 Leena Kuusipohja Kristiansand OK 08:38
2047 Hanna Modin Lunds OK 08:40
2082 Yuqing Zheng OAC 08:42
2049 Marthe Gløersen OL Tønsberg og Omegn 08:43
2086 Eliana Köpfli IFK Ilfis OK 08:45
2043 Rachel Collins DFOK 08:47
2083 Maria Bois Leksands OK 08:48
2070 Viviane Mumprecht IFK Ilfis OK 08:50
2031 Linnea Nord OK Klemmingen 08:53
2076 Hanna Baushevich BSU OK 08:55
2057 Elin Dölerud Göteborg-Majorna OK 08:56
2080 Frida Volden Kongsberg OL 08:58
2068 Tatyana Bevza Nord West 09:00
2072 Susanna Forsell Motala AIF OL 09:01
2046 Bodil Halvarsson Göteborg-Majorna OK 09:05
2071 Elin Blick OK Alehof 09:06
2045 Mary Fleming Australia 09:08
2074 Ida Dalhammer OK Roxen 09:09
2088 Lovisa Mannfolk Ulricehamns OK 09:11
2085 Maria Johansson Torsås OK 09:13
2066 Evelina Christoffersson OK Renen 09:14
2079 Sofia Hägglund OK Hammaren 09:18
2081 Sara Schmidt Trollhättans SOK 09:19
2050 Sofie Svensson Björkfors GOIF 09:21
2084 Marion Risse CA Rosé 09:22
2060 Sofie Pettersson Ulricehamns OK 09:24
2077 Renee Beveridge North West Orienteering Club 09:26
15091 Amanda Hansson Bredaryds SOK 09:27
2044 Ylva Sunesson OK Alehof 09:29
2062 Lina Samor Lerums SOK 09:31
2053 Olga Baranova DVOA 09:32
2052 Natalia Pereverzina Hertfordshire Orienteering Club HH 09:34
2067 Carolin Svensson Haninge SOK 09:36
2063 Marie Rönnestrand Frösö IF 09:37
2048 Madeleine Dahlin Kovlands IF 09:39
Linda Lindkvist Leksands OK 09:40
2064 Lotta Falk Göteborg-Majorna OK 09:42
2078 Eva Öhlund Ulricehamns OK 09:44
2140 Ronja Arvidsson Skåneslättens OL 09:45
2119 Erika Lindqvist Sävedalens AIK 09:47
2112 Britt Ingunn Nydal NTNUI 09:48
2111 Sonja Mueller OLG Basel 09:49
2110 My Westlund OK Tyr 09:51
2089 Jaana Pulkkinen Ylistaron Kilpa-Veljet 09:52
2141 Vivian Lee HKOXCC 09:53
2107 Sara Ivarsson OK Kullingshof 09:55
2135 Elina Johnsson Centrum OK 09:56
2104 Karin E Gustafsson Hagaby GOIF 09:59
2134 Lisa Samor Tjällmo-Godegårds OK 10:01
2096 Jenny Lönnkvist Tullinge SK 10:03
2115 Filippa Spånér Sävedalens AIK 10:04
2128 Linnea Börjars Centrum OK 10:07
2118 Amanda Martinsson Falkenbergs OK 10:08
2091 Iris Lui HKOXCC 10:09
2034 Siri Jeppsson Södertälje-Nykvarn OF 10:11
2121 Ellen Larsson IF Hagen 10:12
2129 Kristin Källströmer Nyköpings OK 10:13
1022 Kristin Skaar Ryda SK 10:14
2131 Jenny Eriksson OK Kåre 10:15
2098 Karin Fägerlind Centrum OK 10:16
2116 Sofia Lönnkvist Tullinge SK 10:17
2113 Angelica Engström Skåneslättens OL 10:19
2125 Sara Bengtsson Sävedalens AIK 10:20
2144 Dorthe Kühl Petersen OK SYD 10:21
2105 Solveig Løken NTNUI 10:23
2142 Linnéa Johnsson OK Nackhe 10:24
2093 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 10:25
2120 Albina Patrakova Novosibirsk 10:27
15001 Pernilla Olsson Skåneslättens OL 10:29
2133 Lucie Komarkova Hjärnarps GH OL 10:31
2137 Lisa Palm Sävedalens AIK 10:32
1019 Kajsa Hammarström Linköpings OK 10:36
2139 Malin Leandersson OK Tyr 10:37
2123 Live Bredholt Jørgensen NTNUI 10:39
2102 Anna Håkansson Linköpings OK 10:40
2143 Amanda Claesson Sävedalens AIK 10:41
2127 Gry Granstedt NTNUI 10:43
2092 Eva Gustafsson Hagaby GOIF 10:44
2099 Nicole Hitz OLK Argus 10:45
2122 Sofie Gustavsson OK Tyr 10:47
2130 Samantha Saeger OK Linné 10:48
2136 Kira Arkhipova Novosibirsk 10:49
2108 Therese Larsson OK Kroppefjäll 10:51
2097 Elin Hamrefors Sävedalens AIK 10:52
2103 Emma Lundman OK Roslagen 10:53
2095 Moa Kjellstrand Centrum OK 10:55
2114 Cristina Hedlund Vandrarringen 10:56
2094 Lydia Martinsson OK Tyr 10:57
2126 Lisa Pettersson OK Dacke 10:59
2165 Emma Bromark Långhundra IF 11:01
2174 Anicó Kulow Berliner Turnerschaft 11:03
2157 Maren Herrgesell OK Oachkatzlschwoaf 11:06
2160 Malin Welén Köping-Kolsva OK 11:08
15002 Julia Olsson Uddevalla OK 11:11
2155 Viktoria Helmersson OK Ravinen 11:13
2156 Bjørg Granly NTNUI 11:16
2145 Barbara Schönenberger OL Regio Wil 11:18
15003 Lina Lång Stora Tuna OK 11:21
2149 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 11:23
2170 Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK 11:26
2158 Fontaine Hélise Tous Azimuts Douai 11:28
2417 Johanna Sanderi IFK Lidingö SOK 11:31
2146 Lisa Gabrielsson Falköpings AIK OK 11:33
2151 Karin Valdemarsson Köping-Kolsva OK 11:36
2168 Frida Strömgård Uddevalla OK 11:38
2169 Linn Bylars Forsa OK 11:41
2148 Frida Forsberg OK Ravinen 11:46
2166 Frida Danielsson Västerås SOK 11:48
2164 Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 11:51
2167 Minna Saarinen Koovee 11:53
2173 Therese Persson Snättringe SK 11:58
2162 Elin Törnroth Hjobygdens OK 12:01
2154 Nina Jeanette Tollehaug Eiker OL 12:03
2150 Lisa Westerberg OK Milan 12:06
15079 Johanna Erlandsson Stora Tuna OK 12:08
2159 Livia Schifferle Björnbär OK 12:11
2172 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 12:13
2011 Sandra Karlsson Bierfeldt Ärla IF 12:17
2024 Emilia Henrysson Tibro OK 12:19
2041 Sara Lundsten Sundsvalls OK 12:21
2037 Katja Lüscher OL Regio Olten 12:23
2042 Jenny Gullqvist Västvärmlands OK 12:24
2028 Malin Jacobson OK Tor 12:28
2016 Kerria Challandes ANCO-Neuchâtel 12:31
2025 Jenny Björk OK Denseln 12:35
2036 Ida Willén Östersunds OK 12:37
2015 Anna Wehlin Skogspojkarnas OK 12:39
2007 Maria Eriksson Västvärmlands OK 12:40
2019 Maria Brodin Fossum IF 12:42
2005 Andrea Wickbom Vittjärvs IK 12:44
2010 Dora Szerencsi Järla Orientering 12:46
2018 Alexandra Khlebnikova ANCO-Neuchâtel 12:49
2020 Hannah Culberg US Orienteering 12:51
1002 Anaïs Cattin ANCO-Neuchâtel 12:52
2006 Frida Andersson OK Orion 12:53
2039 Sofia Gumaelius Tibro OK 12:55
2002 Hanna Eriksson OK Denseln 12:56
2033 Linn Axelsson Ärla IF 12:58
15081 Sofia Salomonsson Linköpings OK 13:00
2021 Agnes Adolfsson Eksjö SOK 13:04
Heike Torggler Sportclub Meran 13:05
2038 Lovisa Onsbring Gustafson Ärla IF 13:07
2032 Anna Nystedt Sundsvalls OK 13:09
2009 Anna Olsson Tibro OK 13:11
2029 Karolina Nygren Skogspojkarnas OK 13:13
2022 Elin Svensson IK Hakarpspojkarna 13:14
2027 Lisa Kalered OK Denseln 13:16
2026 Marielle Nilsson Andrarums IF 13:18
2023 Sara Jonsson OK Orion 13:20
2013 Elin Eriksson Västvärmlands OK 13:21
2004 Julia Lundquist Nybro OK 13:23
2017 Kate Morrison OK Linné 13:25
2003 Malin Andrén Tibro OK 13:27

H21

4 640 m, 193 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2290 Vit Suchomel O-mikron 08:30
2251 Sebastian Pugh Essex Stragglers OS 08:31
2274 Johann Kervarec OL Biel Seeland 08:33
2286 Fredrik Svedhem Ulricehamns OK 08:34
2277 Daniel Forsell Motala AIF OL 08:35
2249 Florian Bochud CA Rosé 08:36
2269 Yuta Tanikawa OLC Looper 08:38
2261 Michael Andersen OK Roskilde 08:39
2231 Love Lindström Attunda OK 08:40
2270 Albin Thunberg OK Alehof 08:41
2275 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 08:43
2232 Michael Kreiberg OK Roskilde 08:44
2241 Christian Renevey CA Rosé 08:46
2240 Charlie Stolt Rehns BK 08:48
2242 Niklas Barsk Övertorneå IF 08:49
2272 Oskar Eklöf Rehns BK 08:50
2237 Simen Wästlund Notodden OL 08:51
2271 Markus Lundholm OK Renen 08:53
2265 Oskar Höglund Motala AIF OL 08:54
2276 Oscar Vagman OK Klemmingen 08:55
2238 Per Aspegren OK Kontinent 08:56
2263 Robert Larsson Gamleby OK 08:58
2252 Jiri Zelinka O-mikron 08:59
2253 Aliaksei Shvants BSU OK 09:01
2281 Florian Chatagny CA Rosé 09:03
2279 David Mellin Sundbybergs IK 09:04
1096 Rickard Ingesson Lunds OK 09:05
2239 Mats  Karlström Frösö IF 09:06
2266 Oskar Lyding Hylte OK 09:08
2255 Kristian Juda Husgard OK Roskilde 09:09
2235 Björn Arnesson Ulricehamns OK 09:10
2280 Marcus Hansson Södertälje-Nykvarn OF 09:11
2264 Dmytro Kosytsin SC Sirius 09:13
2282 Emil Rankka OK Roxen 09:14
2287 Erik Jansson KFUM Örebro OK 09:15
2268 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 09:16
2236 Brechbuehl Nico OLG Stäfa 09:18
2254 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 09:19
2247 Sindre Sandven Fossum IF 09:20
2245 Rasmus Lüscher Göteborg-Majorna OK 09:21
2278 Stephane Renevey CA Rosé 09:23
2258 Jan Pavelka O-mikron 09:24
6165 Fredrik Sturesson OK Alehof 09:25
2260 Niklas Österlund Ulricehamns OK 09:26
2267 Patrik Brorsson Frösö IF 09:28
2285 Petter Lind Skogsluffarnas OK 09:29
2244 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 09:30
2259 Javier Ruiz de la Herrán Pidal COMA Club de Orientación de Málaga 09:31
2262 Mathias Drage Kongsberg OL 09:33
2284 Gustav Åhrén Motala AIF OL 09:34
1077 Andreas Calleberg Rehns BK 09:35
2248 Anders Carnland Frösö IF 09:36
2257 Flavio Poltera Quack OK 09:38
2243 Torbjörn Almegius Stenungsunds OK 09:39
2289 Johan Aspegren OK Kontinent 09:40
2256 Godefroy Schrago CA Rosé 09:41
2288 Kim Baunehøj Pedersen OK Roskilde 09:43
2283 Rasmus Schurmann Hylte OK 09:44
2305 Bruno Godefroy Linköpings OK 09:45
2306 Lukas Olsson Väsby OK 09:46
2329 Sondre Kongsgård NTNUI 09:48
2303 Fredrik Noborn IFK Göteborg 09:49
2304 Robert Pettersson IF Thor 09:50
2337 Laurin Imholz OLV Luzern 09:52
2313 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 09:53
2335 Stefan Wernig HSV Villach 09:55
2318 Daniel Gustafsson FK Friskus-Varberg 09:57
2331 Matthias Bryner OLK Argus 09:58
2333 Oliver Lienhard OLK Argus 10:01
2302 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 10:02
2347 Daniel Halvardsson Nässjö OK 10:05
2291 Eskil Schøning OK Pan Århus 10:06
2310 Peter Eriksson Linköpings OK 10:07
2321 Roman Rybachenko Novosibirsk 10:08
2298 Johan Persson Hagaby GOIF 10:10
2319 Adrian Opheim NTNUI 10:11
2312 Lars Henrik Verde Thon IF Sturla 10:12
2315 Adam Georgsson OK Nackhe 10:14
2300 Erik Edén Waxholms OK 10:15
2324 Simen Eid Nielsen NTNUI 10:16
2325 Thomas Pettersson IF Thor 10:17
2338 Jesper Nelsén Falkenbergs OK 10:19
2320 Dominik Moesch OLG Basel 10:20
2527 Kristoffer Edshage Centrum OK 10:21
2213 Gunnar Fiskum NTNUI 10:23
2308 Ola Jansson Rasbo IK 10:24
2348 Mattis Holt Freidig 10:25
2301 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 10:28
2296 Gustav Henrik Fiskum NTNUI 10:29
2292 Aleksey Arkhipov Novosibirsk 10:33
2295 Jerk Rönnols Centrum OK 10:34
2344 Harald Kalager NTNUI 10:36
2336 Otto Lundman OK Roslagen 10:37
2345 Nils Tärk Halmstad OK 10:38
2346 Jonas Palm Sävedalens AIK 10:39
2299 Daniel Johansson Falkenbergs OK 10:41
2294 Jacob Berg Lofthus NTNUI 10:42
2342 Jaakko Liukkala Hauhon Sisu 10:43
2311 Aleksei Roztoptannyi Ufa-United 10:45
2297 Lars Berge Owren Freidig 10:46
2339 Nils Jansson Rasbo IK 10:47
2327 Markus Johansson IFK Göteborg 10:49
2316 Einar Hjortås NTNUI 10:50
2322 Peter Sundelin IF Femman 10:51
2328 Måns Bränneby OK Kolmården 10:52
2332 Aleksandr Kuryshev Ufa-United 10:54
2314 Ilya Belianka Sävedalens AIK 10:55
2334 Morten Severin Saue NTNUI 10:56
2343 Sondre Sande Gullord NTNUI 10:59
2380 Magnus Halvorsen NTNUI 11:01
2382 Simon Andersson Forsa OK 11:03
2379 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 11:05
2361 Gustav Lindeborg Täby OK 11:07
2360 Andreas Karlsson Mariestads FK 11:09
2376 Victor Flingmark OK Kåre 11:11
2375 Remo Thoma OLG Pfaeffikon 11:15
2350 Elias Ögren Stora Tuna OK 11:19
2349 Andreas Schönning Järfälla OK 11:21
2353 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 11:23
2356 Joost Talloen OMEGA 11:26
2373 Vladimir Popov Vladivostok 11:28
2368 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 11:30
2352 Janne Heikkinen Helsingin Suunnistajat 11:32
2351 Fabian Klein OLG Pfaeffikon 11:34
2367 Arvid Strandberg Skogslöparna 11:36
2381 Anton Oddmo OK Pan-Kristianstad 11:38
2364 Mattias Mårts Stora Tuna OK 11:40
2366 Laurenz Elstner OK Oachkatzlschwoaf 11:42
2358 Gustav Hagström Falköpings AIK OK 11:44
2371 Gian-Reto Schaad OLV Zug 2015 11:46
2359 Marcus Ramström OK Kåre 11:48
2378 Martin Lövald Hellberg Täby OK 11:51
2355 Tegaday Cordobes Suarez ALCON 11:55
2362 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 11:57
2383 Christoffer Schönning Järfälla OK 11:59
2369 Lukas Scharnagl OK Oachkatzlschwoaf 12:01
2377 Anton Sundgren Långhundra IF 12:03
2363 Erin Schirm Bay Area Orienteering Club 12:05
2370 Andreas Magnusson OK Måsen 12:07
2372 Mikael Andersson Stora Tuna OK 12:09
2365 Aron Davidsson Uddevalla OK 12:11
2179 Jérôme Favre ANCO-Neuchâtel 12:15
2229 Oscar Gustafsson Idefjordens SK 12:16
2184 Carl-Johan Högberg OK Linné 12:18
2323 Niklas Olsson Skåneslättens OL 12:19
2208 Anton Thorstensson IK Hakarpspojkarna 12:20
2173 Joel Mösch OLG Suhr 12:22
2205 Christian Karldén Kvillebyns SK 12:23
2174 Jonatan Aronsson OK Tisaren 12:24
2185 Anders Vedin Sundsvalls OK 12:25
2176 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 12:27
2186 Fredrik Andersson IF Rigor 12:28
2214 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 12:29
2216 Kaarel Kure OK Kobras 12:31
2221 Martin Strömgren OK Linné 12:33
2190 Jonas Gustafsson Andrarums IF 12:35
2222 Måns Faxén Växjö OK 12:36
2177 Jan Shanel K.O.B. Choce 12:37
2224 Emil Kalered OK Denseln 12:38
2191 Johan Antonsson OK Löftan 12:40
2211 Mattias Andersson OK Tisaren 12:42
2195 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 12:44
2175 Simon Bohman Rånäs OK 12:45
2192 Ondrej Pesek K.O.B. Choce 12:46
2202 Martin Sand OK Tisaren 12:47
2220 Sam Eriksson Andrarums IF 12:49
2217 Alexandre Lebet ANCO-Neuchâtel 12:50
2223 Emil Nilsson Umeå OK 12:51
2183 Marcus Svensson FK Boken 12:53
2218 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 12:54
2219 Wouter Foppen Minor 12:55
2207 Erik Råberg OK Landehof 12:57
2225 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 12:58
2201 Olle Winroth OK Löftan 13:00
2188 Niklas Gustafsson OK Tisaren 13:02
2204 Anders Fogelberg Västvärmlands OK 13:04
2197 Karsten Blume Berliner TSC 13:06
2193 Peter Kjellberg Istrums SK 13:07
2206 Hugo Babel ANCO-Neuchâtel 13:08
2212 Victor Axbom OK Landehof 13:09
2200 Daniel Örn IK Hakarpspojkarna 13:11
2199 Adrian Bergström Älvsby IF OK 13:12
2189 David Runemalm Nybro OK 13:13
15004 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 13:16
2198 Niklas Thörn OK Vilse 87 13:17
2210 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 13:19
2203 Patrik Johansson Kexholms SK 13:20
2180 Joakim Antonsson OK Löftan 13:21
2226 Erik Toomingas Sundsvalls OK 13:22
2194 Gabriel Mösch OLG Suhr 13:24
2230 Johan Aronsson OK Tisaren 13:25
2227 Michal Patek K.O.B. Choce 13:28
2178 Jesper Johansson Ärla IF 13:29

D21 Kort

3 170 m, 134 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2483 Annika Neuwirth Tirol 08:40:04
2444 Tove Paavo OK Klemmingen 08:41:03
2059 Fabienne Haas OLG Schaffhausen 08:51:03
2409 Anu Pietilänaho Hiidenkiertäjät 08:53:03
2508 Agathe Torz Valmo 08:54:03
2463 Corina Ringli OLG Schaffhausen 08:55:04
2469 Fanny Deckner Skarpnäcks OL 09:01:03
2482 Isabel Hechl Tirol 09:04:03
10403 Frida Andersson Ulricehamns OK 09:06:02
10402 Erika Andersson Ulricehamns OK 09:07:03
15005 Elsa Vilhelmsson Falköpings AIK OK 09:08:03
2512 Analyn Baumann Y2Y 09:09:04
2399 Louise Johansson FK Vittus 09:19:03
2435 Wiviann Ottosson Malmö OK 09:23:03
2425 Marie Tjärnberg Kovlands IF 09:24:04
2406 Ane Sofie Bjørgul Halden SK 09:25:04
2405 Jenny Vinblad Hagaby GOIF 09:27:04
2430 Anna Sjöström Lunds OK 09:29:03
2477 Hanna Karlsson Stenungsunds OK 09:31:03
2506 Ana Marusceac Academy 2015 09:32:04
2393 Henny Samuelsson Centrum OK 09:33:04
2511 Stina Anderjon Växjö OK 09:37:04
2438 Anna-Karin Nilsson Malungs OK Skogsmårdarna 09:38:04
2402 Elin Leijgård Gudhems IF 09:39:03
2414 Monica Casalini Idrott Klubb Prato 09:40:03
2421 Anna Lundkvist Kils OK 09:42:03
12160 Silvia Casanova OLG Regensburg 09:47:03
2008 Matilda Jonsson Linköpings OK 09:50:03
2510 Camilla Matanovic Västerviks OK 09:54:04
2404 Sara Holmdell Göteborg-Majorna OK 09:56:03
2429 Karin Öhman Linköpings OK 09:57:04
2491 Anna Rubbó Umedalens IF 10:00:03
2396 Cecilia Widén FK Boken 10:01:04
2437 Hanna Kryh Malmö OK 10:03:03
2481 Camilla Engstrand Sävedalens AIK 10:05:03
2388 Anna Wallerman IFK Göteborg 10:06:03
2487 Erika Berggren Tullinge SK 10:09:03
2466 Kristin Vollen Sataøen Rond OL 10:10:03
2496 Caroline Lövhammer IFK Göteborg 10:11:03
2411 Linda Jinnemo Hjärnarps GH OL 10:12:03
2465 Stine Austad Raumar Orientering 10:13:03
2413 Sofia Killander Hästveda OK 10:14:03
2471 Annie Lennartsson Skåneslättens OL 10:15:03
2389 Malin Persson Bottnaryds IF 10:16:03
2456 Hanna Andrén OK Tisaren 10:17:03
2504 Malin Sundqvist Tullinge SK 10:18:03
2400 Stina Backlund Gudhems IF 10:19:04
2410 Marie Jinnemo Hjärnarps GH OL 10:20:03
2397 Åsa Järvholm FK Vittus 10:21:04
2426 Viktoriia Bogdanova KSO Kompas 10:26:03
2450 Beatrice Huhta OK Måsen 10:28:03
2488 Channa Lönne Tullinge SK 10:30:02
2446 Carolina Råberg OK Landehof 10:31:02
2445 Emilie Larsson OK Kroppefjäll 10:32:03
2132 Josephine Regnell Växjö OK 10:33:03
2398 Susanne Johansson FK Vittus 10:34:03
2101 Johanna Ivares OK Södertörn 10:35:03
2485 Malin Dahlström Tullinge SK 10:36:03
2501 Astrid Ank Jørgensen Horsens OK 10:40:03
2153 Tonje Hermansen Indre Østfold OK 10:43:03
2451 Camilla Louise Bevensee OK Pan Århus 10:44:03
2424 Guro Elisabeth Kolstad Konnerud IL 10:45:03
2472 Emma Brenander SOK Viljan 10:46:04
2427 Nataliia Kuriatnyk KSO Kompas 10:47:03
2090 Helle Bobach Aalborg OK 10:48:03
2422 Christine J.  Helgerud Kongsberg OL 10:49:03
2385 Elin Woxlin Alfta-Ösa OK 10:50:03
2069 Ingvild Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 10:52:03
2515 Sara Brantheim Östersunds OK 10:53:03
2509 My Ottosson Västerbergslagens OL 10:54:03
2516 Stina Brantheim Östersunds OK 10:55:06
2479 Nathalie Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:56:03
2434 Lisa Mood Länna IF 10:57:03
2423 Synne Baklid Konnerud IL 10:58:03
2447 Sara Johansson OK Linné 10:59:04
2499 Solveig Blandkjenn NTNUI 11:00:03
2480 Christina Alneberg Strängnäs-Malmby OL 11:01:05
2455 Linda Eriksson OK Skärmen 11:02:03
2428 Marie Spångmyr Leksands OK 11:03:03
2390 Jennie Johansson Bredaryds SOK 11:04:03
2387 Barbara Hauser ASVÖ Österrike 11:07:04
2462 Jacqueline Curiger OLC Kapreolo 11:08:03
2441 Karin Kaill OK Alferna 11:09:04
2490 Monica Olsson Uddevalla OK 11:10:04
304 Margit Sandem Fjellengen Indre Østfold OK 11:11:03
2475 Diana Liskany STE Hungary 11:12:03
2419 Elisabet Halvarsson KFUM Örebro OK 11:17:03
2474 Krisztina Liskany STE Hungary 11:24:03
2464 Nicole Häfliger OLG Suhr 11:25:03
2106 Charlotte Gustafsson Sävedalens AIK 11:26:03
2439 Saana Taimisto MS Parma 11:27:03
2403 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 11:28:03
2391 Johanna Willstrand Burseryds IF 11:29:04
2395 Cecilia Bergander Eksjö SOK 11:30:04
2442 Hanna Adolfsson OK Bävern 11:31:06
40059 Mai Watson NTNUI 11:36:04
2412 Katharina Novak HSV Grossmittel 11:37:03
2476 Jenny Ekström Stenungsunds OK 11:38:03
2452 Annie Forsberg OK Ravinen 11:39:03
2468 Ulrika Aspnäs Sidensjö IK 11:40:04
2458 Agnes Nylin OK Tisaren 11:43:04
2459 Anna Runesson OK Vivill 11:46:04
2431 Frida Eriksson Lustens OK 11:48:04
2467 Lisa Andersson Ryda SK 11:51:04
2440 Fredrikke Nohr Moth NTNUI 11:53:03
2433 Kristina Karlsson Långhundra IF 11:58:03
2394 Inger Anita Tollehaug Eiker OL 12:00:03
2493 Sara Helander Domnarvets GOIF 12:07:03
2486 Karin Lundberg Tullinge SK 12:08:04
2418 Susan Bøbel IL Imås 12:09:05
2415 Christine Rolander IF Hallby SOK 12:10:04
2392 Nina Nembrini C.O. Aget Lugano 12:11:03
2030 Maja Andersson OK Orion 12:14:04
2448 Marie Ohlin OK Linné 12:15:04
2460 Nathalie Jung OL Amriswil 12:17:03
2416 Viktoria Olsson IF Hansa-Hoburg 12:30:03
2502 Marie Arnesson Galler OK Löftan 12:31:03
2407 Malena Asheim Birkeland Halden SK 12:32:03
2489 Linnea Larsson Uddevalla OK 12:33:04
2457 Josefin Aronsson OK Tisaren 12:44:03
2492 Sofia Nilsson Umeå OK 12:45:05
2454 Sara Rensgard OK Renen 12:46:03
2507 Josefin Hanning OK Löftan 12:52:03
2514 Tove Fransson Ärla IF 13:20:04
2432 Elin Karlsson Lycksele IF 13:21:04
2453 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 13:37:09
2386 Ariane Wilhem ANCO-Neuchâtel
2401 Malin Fallgren Gudhems IF
2408 Embla Morast Haninge SOK
2436 Evelina Ekelund Malmö OK
2449 Susanne Eriksson OK Milan
2470 Linda Nilsson Skåneslättens OL
2473 Sofia Brenander SOK Viljan
2484 Elena Dokhturova Tomsk

H21 Kort

4 130 m, 227 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2729 Henrik Brus Sävedalens AIK 08:30:03
2717 Christian Erickson Ulricehamns OK 08:33:03
2657 Nicolas Langenegger OL Biel Seeland 08:39:03
2679 Claes Lundström Skellefteå OK 08:40:03
2250 Håkan Palm OK Klemmingen 08:41:02
2517 Andreas Popp Aalborg OK 08:42:04
2636 Mattias Johansson OK Pan-Kristianstad 08:49:05
2550 Juho Pietilänaho Hiidenkiertäjät 08:53:03
2704 Bernhard Kogler Tirol 08:54:02
2692 Simon Mellin Sundbybergs IK 08:58:03
2530 Johan Lövgren Degerfors OK 09:00:02
2645 Martin Svärd OK Tylöskog 09:13:02
2699 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 09:14:03
2746 Joakim Olsson Väsby OK 09:18:02
2556 Erik Nordqvist Hässleholms OK 09:19:05
2631 Samuel Yngve OK Kontinent 09:20:03
2557 Anton Persson Hässleholms OK 09:21:03
2668 Gunnar Johansson Skarpnäcks OL 09:22:03
2608 Karl Utterback Malmö OK 09:23:02
2554 Wei Yeung Sunny Tam HKOXCC 09:24:03
2681 Tobias Rydlinge Skellefteå OK 09:25:03
2537 Per Sandahl Gamleby OK 09:26:03
2522 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 09:27:04
2739 Suleyman Aliyev Academy 2015 09:28:04
2555 Yeung Chi Lee HKOXCC 09:30:04
2673 Göran Eklund Skarpnäcks OL 09:31:03
2723 Anders Konring Olesen FIF Hillerød 09:33:02
2536 Niklas Helmertz Frölunda OL 09:34:02
2661 Edoardo Tona Orienteering Tarzo a.s.d. 09:35:03
2735 Fredrik Wessmark OK Flundrehof 09:36:03
2747 Robin Erneby Västerås SOK 09:39:02
2683 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 09:43:02
2694 Claes Davidsson Svenljunga OK 09:44:03
2611 Henrik Hellgren Norbergs OK 09:45:02
2688 Ales Kotatko Sokol Frydek-Mistek 09:48:03
2560 Daniel Nilsson Hästveda OK 09:49:03
2662 Maurizio Mel Orienteering Tarzo a.s.d. 09:50:03
2577 Anton Hemlin IK Uven 09:51:03
2686 Vaclav Sebera Sokol Frydek-Mistek 09:52:03
2675 Jörgen Stegard Skarpnäcks OL 09:53:03
2667 Peter Nilsson Simlångsdalens IF 09:55:02
2620 Robin Örn OK Bävern 09:58:03
2599 Rudi Olsen Lillomarka OL 09:59:03
2604 Jonas Enarsson Lunds OK 10:00:03
2543 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 10:01:02
2579 Axel Mattsson Järla Orientering 10:02:02
2587 Klas Bringert Katrineholms OK 10:03:03
2687 Martin Satanek Sokol Frydek-Mistek 10:04:03
2601 Tobias Beckius Linköpings OK 10:05:02
2682 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 10:06:03
2621 Mikael Hall OK Bävern 10:07:03
2569 Anders Henriksson IFK Mora OK 10:08:01
2607 Fredrik Öberg Malmö OK 10:09:03
2650 Lars-Ola Bligård OK Vilse 87 10:10:03
2706 Asgeir Riseth Tullinge SK 10:11:02
2526 Martin Karlsson Centrum OK 10:12:02
2559 Mattias Killander Hästveda OK 10:13:02
2712 Ingemar Åkerman Tullinge SK 10:14:02
2533 Markus Svensson Filipstads OK 10:15:03
2600 Mattias Jonsson Linköpings OK 10:16:03
2684 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 10:17:02
2647 Emil Wikström OK Tyr 10:18:03
2656 Simon Isler OL Amriswil 10:19:03
2632 Pontus Johansson OK Kullingshof 10:20:03
2603 Stefan Nilsson Lunds OK 10:21:03
2589 Raphaël Stefanini Kemiön Kiilat 10:22:03
2613 Sindre Engzelius Gylver NTNUI 10:23:02
2714 Daniel Olsson Uddevalla OK 10:24:03
2660 Loris DErrico Orienteering Tarzo a.s.d. 10:25:03
2622 Emil Folino OK Denseln 10:26:03
2596 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 10:27:03
2614 Anders Nordberg Nydalens SK 10:28:02
2718 Karl Bengtsson Umeå OK 10:29:03
2593 Johan Celander Köping-Kolsva OK 10:30:02
2598 Jörn Sundby Larvik OK 10:31:02
2695 Marcus Kempe Sävedalens AIK 10:32:02
2728 Jeppe Ruud OK Pan Århus 10:33:03
2623 Mattias Olofsson OK Enen 10:34:02
2570 Johan Gunnars IFK Mora OK 10:35:02
2652 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 10:36:03
2665 Kristian Svensson Rävetofta OK 10:37:02
2565 Anders Jonsson IF Marin Väst 10:38:03
2721 Per Hult Bredaryds SOK 10:39:03
2588 Ville Glad Kemiön Kiilat 10:40:03
2639 Olle Forsberg OK Ravinen 10:41:02
2669 Joel Ahlquist Skarpnäcks OL 10:42:03
2534 Mattias Wester FK Vittus 10:43:02
2532 Adam Fredén Falköpings AIK OK 10:44:03
2671 Robert Irestig Skarpnäcks OL 10:46:07
2566 Klas Petersson IF Marin Väst 10:47:04
2594 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 10:48:03
2519 Vili Valjakka Anttolan Urheilijat 10:49:02
2708 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 10:50:03
2597 Thomas Ek Köping-Kolsva OK 10:51:02
2549 Stian Lysnes Hedrum OL 10:52:03
2562 Jan Forsberg Högåkers OK 10:53:03
2731 Jesper Lund Tullinge SK 10:54:02
2711 Magnus Glännefors Tullinge SK 10:55:02
2637 Robert von Frenckell OK Raseborg 10:56:02
2539 Andreas Leijgård Gudhems IF 10:57:06
2689 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 10:58:02
2710 Johan Kärrström Tullinge SK 10:59:03
2641 Emil Jansson OK Rodhen 11:00:03
2685 Martin Lindström SOK Viljan 11:01:03
2561 Isak Forsberg Högåkers OK 11:02:02
2521 Jakob Redtzer Attunda OK 11:03:02
2341 Robert Sandberg OK Roslagen 11:04:03
2625 Ola Willstrand OK Gisle 11:05:03
2640 Lars Hansson OK Rodhen 11:06:03
2615 Daniel Wejås Nyköpings OK 11:07:02
2666 Johan GF Davidsson Simlångsdalens IF 11:08:03
2609 Jesse Ihalainen Navi 11:09:02
2680 Marcus Granlund Skellefteå OK 11:10:02
2610 Anton Sihvonen Navi 11:11:03
2617 Didrik Hall Nyköpings OK 11:12:02
2525 Henrik Andersson Bredaryds SOK 11:12:33
2702 Väinö Lintula Tampereen Pyrintö 11:13:02
2591 Henri Annila Koovee 11:13:33
2644 Per Röst OK Storsjön 11:14:02
2627 Fredrik Karlsson OK Hällen 11:14:32
2571 Niklas Olsson IFK Mora OK 11:15:02
2690 Pär Engstrand Stora Tuna OK 11:15:34
2649 Anton Udd OK Tyr 11:16:03
2693 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 11:16:34
2724 Ola Brönnheden Nyköpings OK 11:17:03
2524 Fredrik Eriksson Bredaryds SOK 11:17:33
2635 Niklas Hjort Ingwersen OK Pan Århus 11:18:03
2642 Christian Løchting Thunberg OK Roslagen 11:18:33
1106 Kalle Bergman OK Ravinen 11:19:02
2616 Tomas Reibring Nyköpings OK 11:19:32
2528 Yi Sun china deer orienteering club 11:20:03
2674 Bengt Langels Skarpnäcks OL 11:20:33
2658 Sigurd Ravnan OL Toten-Troll 11:21:03
2602 Jens Uddén Ljungskile FK 11:21:33
2573 Mikael Andersson IK Gandvik 11:22:02
2546 Samuel Andersson Hagaby GOIF 11:22:32
2612 Brynjar Larssen Bakken NTNUI 11:23:02
2605 Joakim Wigertz Långhundra IF 11:23:33
2643 David Fors OK Skogsstjärnan 11:24:02
2730 Elias Haglund OK Djerf 11:24:33
2716 Mattias Prick Uddevalla OK 11:25:02
2307 Simon Börjeson Ryda SK 11:25:32
2703 Anton Pettersson Tibro OK 11:26:02
1124 David Sundström Söderhamns OK 11:26:33
2576 Johan Höök IK Jarl Rättvik 11:27:02
2624 Ola Johansson OK Gisle 11:27:32
2725 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 11:28:02
2696 Patrik Nordgren Sävedalens AIK 11:29:02
2638 Erik Karlsson OK Ravinen 11:30:02
2548 Sverre Berg Lutnæs Hamar OK 11:31:03
2715 Anders Olsson Uddevalla OK 11:32:03
2672 Markus Berglund Skarpnäcks OL 11:33:03
1129 Erik Engstrand IFK Göteborg 11:34:02
2563 Cristian Wester IF Hagen 11:35:06
2574 Mattias Andersson IK Gandvik 11:36:02
2578 Rasmus Mattsson IK Uven 11:37:03
2678 Erik Berglund Skarpnäcks OL 11:38:03
2538 Niklas Fallgren Gudhems IF 11:39:03
2585 Tuomo Istolahti Kangasala SK 11:40:03
2709 Joakim Lönnkvist Tullinge SK 11:41:03
2531 Simon Nilsson Eksjö SOK 11:42:02
2523 Henric Johnsson Bredaryds SOK 11:43:03
2659 Johannes Iten OLC Winterthur 11:44:06
2520 Anders Hansen-Haug Askersunds OK 11:45:03
2542 Jonas Ekström Göteborg-Majorna OK 11:46:03
2713 Esa Viitanen Turun Suunnistajat 11:47:03
2749 Jonathan Rosendahl Ärla IF 11:48:03
2580 Peder Kock Järla Orientering 11:49:03
2654 William Erlandsson OK Österåker 11:50:02
2592 Juho Westerlund Koovee 11:51:03
2634 Filip Söderlund OK Milan 11:52:03
2653 Tobias Andersson OK Österåker 11:53:02
2748 Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet 11:54:04
2326 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 11:55:02
2663 Taneli Pantsar Pellon Ponsi 11:56:02
2586 Mikko Hölli Kangasala SK 11:57:02
2544 Simon Sanderi Hagaby GOIF 11:58:02
2583 Samu Lehtola Kangasala SK 11:59:03
15082 Johan Lindberg IFK Mora OK 12:00:02
2595 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 12:01:03
2551 Kalle Liukkonen Hiidenkiertäjät 12:02:03
2691 Oscar Andersson OK Tisaren 12:03:02
2584 Rasmus Alen Kangasala SK 12:04:03
2655 Mårten Holmström OK Österåker 12:05:02
2582 Santtu Sainio Kangasala SK 12:06:03
1034 Mats Nordbrøden Järla Orientering 12:07:02
2558 Simon Engel Hässleholms OK 12:08:03
2745 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 12:09:03
2705 Patrik Brorsson Tockarps IK 12:10:03
2529 Benjamin Eriksson Dalsjöfors GoIF 12:11:03
2547 Emil Wingstedt Halden SK 12:12:03
2567 Stefan Roos IFK Göteborg 12:13:03
2630 Tarmo Haidak OK Kobras 12:14:03
2581 Oscar Björck Järla Orientering 12:15:02
2606 Martin Lönn Länna IF 12:16:02
2719 Ethan Childs USA Orienteering 12:17:02
2564 Simon Rolander IF Hallby SOK 12:18:04
2698 Jonas Fagerholm Söderhamns OK 12:19:03
2330 Henrik Laas IFK Göteborg 12:20:02
2648 Jens Öström OK Tyr 12:21:03
2629 David Jonsson OK Klyftamo 12:22:03
2590 Marcus Andersson KFUM Örebro OK 12:23:02
1108 Bradley Lund TuksOrienteering 12:31:03
2568 Joel Sanderi IFK Lidingö SOK 12:34:03
2628 Anders Granberg OK Klemmingen 12:35:07
2541 Per-Åke Bligård Göteborg-Majorna OK 12:36:03
2518 Jonas Søby Pedersen Aarhus 1900 orientering 12:37:03
2701 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 12:43:02
15007 Thor Nørskov IFK Göteborg 12:47:02
15006 Måns Sandgren OK Orion 13:00:03
2633 Isak Eklöv OK Linné 13:12:02
2553 OnLap Chan HKOC 13:37:04
2552 Forty-thousand Cheung HKOC 13:39:03
2540 Simon Sjöhed Gävle OK
2545 Jonathan Andersson Hagaby GOIF
2572 Daniel Andersson IK Gandvik
2575 Joel Andersson IK Gandvik
2618 Henning Hall Nyköpings OK
2626 Fredrik Ahnlén OK Hammaren
2646 Christian Hedqwist OK Tyr
2651 Leo Karlsson Forsberg OK Vilse 87
2664 Rasmus Rostö Rånäs OK
2677 Johan Tallhage Skarpnäcks OL
2697 Svante Persson Söderhamns OK
2700 Oliver Petersen Söders-Tyresö
2707 Markus Fredlund Tullinge SK
15086 Emil Andersson Ärla IF

D20

3 480 m, 88 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2785 Cherie Sjöblom Frölunda OL 08:31
2782 Minda Langmoen Kungälvs OK 08:35
2779 Julia Gierlach WOLF Haltern 08:39
2783 Nora Ramstein Australia 08:43
2768 Klara Holmgård Kils OK 08:46
2784 Åsa Ramberg Hallstahammars OK 08:50
2771 Johanna Lindgren IF Hallby SOK 08:54
2778 Elena Gurskaia Nord West 08:58
2770 Sofia Helmertz Frölunda OL 09:01
2781 Ylva Paavo OK Klemmingen 09:05
2773 Roisin Long AJAX 09:09
2767 Felicia Spångberg Lunds OK 09:13
2766 Johanna Palm Nilsson Rehns BK 09:16
2759 Clíona McCullough Dublin University Orienteers 09:20
2776 Miranda Leaf DFOK 09:24
2774 Maria Lund Stenungsunds OK 09:28
2772 Rosie Dalheim Australia 09:31
2775 Sophie Miocevich Cleveland Orienteering Klub 09:35
2769 Irina Stroganova Nord West 09:39
2814 Aoife McCavana GEN 09:43
2807 Gina Mølnvik Freidig 09:46
2793 Mirabella Tolonen Rajamäen Rykmentti 09:49
2794 Alice Törnlund OK Södertörn 09:51
2795 Ellen Johnsson OK Nackhe 09:54
2813 Anna Matyba OK!Sport 09:57
2811 Kristiane Ottesen Varegg Fleridrett 09:59
2797 Selma Øfsthus Gravir Asker SK 10:02
2810 Stina Larsson IF Hagen 10:05
2812 Tiina Anttila Suomusjärven Sisu 10:07
2808 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 10:10
2789 Linnea Wejås Nyköpings OK 10:13
2806 Linn Eriksson Ryda SK 10:15
2786 Maria Kontoniemi Tampereen Pyrintö 10:18
2790 Sofia Sjögren OK Kullingshof 10:21
318 Patricia Edgarsson OK Skogsfalken 10:23
2792 Stina Nero Mullsjö SOK 10:26
2791 Sandra Bestel COL Etrechy 10:29
2798 Martina Sallstedt OK Södertörn 10:31
2802 Tanja Moser Tampereen Pyrintö 10:34
2809 Claudia Rooman Trol Belgium 10:37
2804 Boel Sundberg OK Södertörn 10:39
2799 Julie Roulleaux COL Etrechy 10:42
2787 Ebba Westerberg OK Kolmården 10:45
2801 Sara Josarp FK Friskus-Varberg 10:47
2800 Laura Bøgh Faaborg OK 10:50
2805 Ragnhild Løvli Asker SK 10:53
2796 Kajsa Stina Sandstad Frol IL 10:55
2803 Sigrid Merete Moen Pedersli OL Trollelg 10:58
295 Hanna Berglund OK Kåre 11:01
2832 Sofie Banke Svendborg OK 11:05
2815 Sara Magnusson OK Måsen 11:13
297 Hanna Barkegren Stora Tuna OK 11:14
2826 Hanna Gustafsson OK Kåre 11:16
Nadja Rutz OLG Pfaeffikon 11:17
2831 Sara Hamrefors Västerås SOK 11:20
2824 Jenny Edgren Trollhättans SOK 11:24
2825 Evalin Brautigam Western Connecticut OC 11:28
2817 Sonja Palm HJS-Vansbro OK 11:31
2822 Isabel Schaffer OK Oachkatzlschwoaf 11:35
2819 Carolina Larsson Åmåls OK 11:39
2828 Siri Dobler OLG Pfaeffikon 11:43
2829 Lena Stromberger OK Oachkatzlschwoaf 11:46
2820 Teresa Stafström Västerås SOK 11:50
2788 Judith Pirklbauer Naturfreunde Linz 11:54
15152 Julia Adolfsson OK Kåre 11:56
2821 Anne Edsen Aarhus 1900 orientering 11:58
2830 Lovisa Johansson Västerviks OK 12:01
2818 Marine Bonora ALCO St Priest 12:05
2816 Oda Frøshaug Indre Østfold OK 12:09
2833 Fredrika von Essen OK Linné 12:13
2755 Ebba Andrén Tibro OK 12:17
2758 Yu Xiaofan Learnjoy 12:22
1174 Emelie Andersson Vänersborgs SK 12:24
2756 Beata Larsson Rånäs OK 12:26
2763 Malin Reichenberg Idefjordens SK 12:31
2750 Kathrine Amby OK Pan Århus 12:36
12496 Elin Peterson Älvdalens IF OK 12:40
2762 Ulrika Toftered IF Rigor 12:45
289 Melina Toven Stora Tuna OK 12:50
1172 Lisa Wassén Vänersborgs SK 12:52
2753 Nina Hallor OK Tisaren 12:54
2765 Karen Bjergaard Nydalens SK 12:59
2760 Cecilia Boman Lustens OK 13:04
2757 Melanie Sergiev GMOC, Vermont 13:08
2761 Virág Weiler Budapest 13:13
2752 Stina Widmark OK Storsjön 13:18
2754 Fanny Rostö Rånäs OK 13:22
2827 Niamh Corbett CorkO 13:27

H20

3 630 m, 59 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2856 David Grossmann OLG Thun 08:35
2854 Robert Graham Ottawa OC 08:39
2858 Rasmus Steen OK Enen 08:43
2865 Tobias Bladh Lunds OK 08:47
2860 Henrik Upsal Kristiansand OK 08:51
2864 Jakob Lilja OK Enen 08:55
2850 Anton Daniels Attunda OK 08:59
2859 Ilya Kudryavcev Nord West 09:07
2851 Kalle Johansson OK Hammaren 09:15
2862 Andreas Mayer ASVÖ Österrike 09:19
2857 Håvard Myhre Kongsberg OL 09:23
2847 Lars Treekrem Heming Orientering 09:27
2863 Samuel Johansson OK Hammaren 09:31
2853 Lukas Hofer OLG Thun 09:35
2849 Valentin Levesy Orientalp 09:39
2855 Aron Laurell Håkansson Kungälvs OK 09:43
2872 Alessandro De Noni Orienteering Tarzo a.s.d. 09:50
2868 Oskar Eklund Målilla OK 09:54
2882 Jakob Junkers IF Marin Väst 09:58
2884 Michael Rooman Trol Belgium 10:01
2870 Oskar Vigren Sävedalens AIK 10:05
2879 Daniel Bengtsson Tullinge SK 10:09
2877 Simon Thrane Hansen OK Pan Århus 10:13
2875 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 10:20
2871 Oscar Sturk Waxholms OK 10:24
2867 Johan Nilsson Hultsfreds OK 10:28
2880 John Gabrielsson Sävedalens AIK 10:31
2866 Gard-Martin Udnesseter Johnson NTNUI 10:35
2881 Lasse-Pekka Lahti Kangasala SK 10:39
2874 Kalle Karlsson GOIF Tjalve 10:43
2869 Joel Pettersson Tullinge SK 10:46
2885 Arvid Hammar FK Herkules 10:50
2878 Holger Petersen OK Gorm 10:58
2896 Michael Adams West Yorkshire Orienteers 11:02
2895 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 11:08
2888 Emil Sjöö Västerviks OK 11:14
15008 Jefta Langerak Järfälla OK 11:20
2897 Martin Nilsson Snättringe SK 11:25
2894 Coni Meili OLG Chur 11:31
2898 Johan Larsson OK Skogshjortarna 11:37
2891 Elia Brühwiler OL Regio Wil 11:43
2892 Bonnet Vincent Guyancourt Orientation 78 11:49
2889 Robin Larsson FK Göingarna 11:54
2890 Jan Schliebener OLV Uslar 12:00
2887 Demian Gander OLG Pfaeffikon 12:06
2893 Iurii Malyshev RUS-Veteran 12:12
2839 Viktor Djerf Västerbergslagens OL 12:17
2838 Álvaro Prieto del Campo Malarruta 12:23
2837 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 12:29
2845 Erik Erlandsson OK Vivill 12:35
2846 Oskar Johansson Västvärmlands OK 12:40
2841 Johan Liljebjörn Nybro OK 12:46
2834 Luca Nembrini C.O. Aget Lugano 12:52
2844 Aksel Madslien Nydalens SK 12:58
2843 Mathias Myrefelt Norlinger Järla Orientering 13:04
2840 Lino Wilhelm OL Regio Olten 13:09
1219 Asker Öhlenschläger CopenhagenO 13:15
2835 Christian Bagger Hagner Silkeborg OK 13:21
2836 Gottfrid Arksand Vallentuna-Össeby OL 13:27

D18

3 420 m, 61 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2920 Clara Cox Lerums SOK 08:31
2933 Julia Blom Frölunda OL 08:35
2919 Beatrice Law HKOC 08:39
2932 Signe Steindahl Stenungsunds OK 08:43
2918 Linnea Larsson Ulricehamns OK 08:47
2928 Elsi Pöllänen Espoon Suunta 08:51
2931 Amanda Halvarsson Leksands OK 08:55
2927 Jenny Bredfelt Lunds OK 08:59
2964 Johanna Lundkvist OK Vargen 09:03
2916 Sara Almehed Frölunda OL 09:07
2925 Law Hoi Yi HKOC 09:11
2929 Camilla Fingerroos Paimion Rasti 09:15
2903 Maiken Sandberg Nydalens SK 09:19
2930 Martine Topstad OL Tønsberg og Omegn 09:23
2924 Klara Wassenius Uddevalla OK 09:27
2926 Josefin Karlsson Attunda OK 09:31
2917 Cecilia Spångberg Lunds OK 09:39
2922 Ella Mahlamäki Espoon Suunta 09:43
2948 Tora Westerberg OK Kolmården 09:46
2938 Erika Ahlqvist OK Tyr 09:54
2934 Malin Fritzell Mullsjö SOK 09:58
2945 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 10:02
2950 Benedetta Vanzella Orienteering Tarzo a.s.d. 10:06
2936 Elin Karlsson GOIF Tjalve 10:10
2942 Chantelle Hesselberg OK Hällen 10:14
2940 Maria Gustafsson Hagaby GOIF 10:18
2949 Sarah Kathrine Nissen Pedersen Faaborg OK 10:22
2946 Mara Brügger OLG St.Gallen/Appenzell 10:26
2951 Fride Sørensen IF Sturla 10:30
2941 Alva Rasmussen Nyköpings OK 10:38
2939 Linnea Borg Linköpings OK 10:42
2952 Emma Waddington DontGetLost Adventure Running 10:50
2943 Ingvild Ytterhus Utengen Byåsen IL 10:58
2961 Josefin Erlandsson OK Milan 11:02
2968 Malin Jansson Hjobygdens OK 11:06
2960 Julia Hed OK Skogsfalken 11:11
2953 Marlene Berger OK Oachkatzlschwoaf 11:15
2969 Hanna Torjusen Fredrikstad SK 11:24
2965 Louise Adams West Yorkshire Orienteers 11:28
2957 Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK 11:33
2955 Evelina Peterson Falköpings AIK OK 11:41
2956 Matilda Forsberg OK Ravinen 11:46
2967 Mathilda Linde IF Åland 11:50
2959 Olivia Nilsson OK Pan-Kristianstad 11:55
2954 Hanna E. Andersen Eiker OL 11:59
2958 Annalena Schmid OLG Wislig 12:03
2962 Sigrid Marie Ståhl Vik Fredrikstad SK 12:08
2963 Johanna Trummer OK Oachkatzlschwoaf 12:12
2906 María Prieto del Campo Malarruta 12:17
12587 Frida Peterson Älvdalens IF OK 12:22
2899 Lisa Johansson OK Tisaren 12:26
2910 Malin Thorneman Helsingborgs SOK 12:31
2902 Sophie Wälti ANCO-Neuchâtel 12:36
2909 Cecilia Djerf Västerbergslagens OL 12:40
2907 Rebecka Salenbäck Kristinehamns OK 12:45
2911 Moa Granstedt IK Hakarpspojkarna 12:50
2904 Florence Buchs ANCO-Neuchâtel 12:54
2901 Ingvild Kongslien Skogspojkarnas OK 13:04
2914 Marie Herrnhold Berliner TSC 13:13
2913 Arianna Arpagaus C.O. Aget Lugano 13:18
2908 Stine Njåstein IL Tyrving 13:22

H18

3 640 m, 112 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3000 Filip Hahne Insjöns IF OK 08:30
3024 Sindre Wold Sundbybergs IK 08:32
3035 Lukas Bernatik Sokol Frydek-Mistek 08:34
3028 Dmitry Rudenko Nord West 08:36
3031 Hugo Thunberg OK Alehof 08:38
3034 Joar Lönngren Boxholm-Mjölby OL 08:40
3025 Philippe Grossmann OLG Thun 08:41
3036 Fredrik Norlin IFK Mora OK 08:43
3038 James Crosby Auckland OC 08:45
3016 Sigurd Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 08:49
3093 Nicklas DeWitt Länna IF 08:50
3012 Paavo Simola Lounais-Hämeen Rasti 08:51
3013 Jonathan Björk Leksands OK 08:54
3023 Jakob Bremer Boxholm-Mjölby OL 08:56
3011 Vitaliy Fedorov Nord West 08:58
3004 Jonas Dresel SC Klecken 09:00
3008 Viktor Ivarsson OK Hammaren 09:02
3026 Jonas Iversen Odense OK 09:03
3029 Florian Walthert OLG Thun 09:05
3015 Christoph Weber OLG Hondrich 09:07
3002 Jonas Brütsch OLG Schaffhausen 09:11
3033 Filip Brunander Attunda OK 09:12
3005 Andreas Zechner ASVÖ Österrike 09:14
3019 Martin Raffler Tirol 09:16
3022 Alexander Garin Strängnäs-Malmby OL 09:18
3032 Martin Lund Stenungsunds OK 09:20
2998 Tommi Kukkula Rastikarhut 09:22
3027 Linus Olsson OK Gipen 09:23
3007 William Ekberg Kongsberg OL 09:25
2999 Anton Berneving OK Gipen 09:27
3018 Jørgen Teigen Søgård Kongsberg OL 09:29
3014 Martin Krenn ASVÖ Österrike 09:31
3021 Antun Tisljar OK Orion, Zagreb 09:33
3037 Immanuel Stensöta Frölunda OL 09:34
3001 Vidar Funkquist IF Hansa-Hoburg 09:36
3017 Rasmus Möller Arboga OK 09:40
3006 Oscar Molin Boxholm-Mjölby OL 09:42
3009 Simon Bernersson OK Enen 09:44
3059 Jan Erik Naess DontGetLost Adventure Running 09:46
3044 Bjørnar Løvli Asker SK 09:53
3042 Martin Skyggesson OK Nackhe 09:56
3055 Albin Lager Nässjö OK 09:59
3051 Arnau Requena Fernandez Club Orientació Catalunya 10:02
3045 Thibault Erbland COL Etrechy 10:06
3057 Enric Prats Bacardit Club Orientació Catalunya 10:09
3048 Euan Tebbutt Twycross OC 10:12
3060 Loann Peurey COL Etrechy 10:15
3056 Anders Lunding Henriksen Svendborg OK 10:19
3052 Emil Johansson OK Bävern 10:22
3061 Sebastian Rüegg OLG St.Gallen/Appenzell 10:25
3050 Jesper Lindström IF Hagen 10:32
3049 Quim Llobet Club Orientació Catalunya 10:35
3041 Oliver Malmkvist Jönköpings OK 10:38
3047 Per Karlsson OK Tylöskog 10:42
3040 Dídac San José Romeu Club Orientació Catalunya 10:48
3039 Preben Antonsen Byåsen IL 10:51
3053 Are Mårdalen Freidig 10:55
3058 August Bengtsson OK Nackhe 10:58
3082 Seth Wiman Täby OK 11:01
3066 Adam Johansson Trollhättans SOK 11:03
3091 Braun Emanuel OK Oachkatzlschwoaf 11:05
3064 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 11:08
3072 Michael Bättig OLG Wislig 11:10
3080 Linus Hämmerli OL Regio Wil 11:12
3078 Mikkel Ebbensgaard CopenhagenO 11:15
3073 Håkon Blågestad Indre Østfold OK 11:17
3076 Emanuel Näslund Skogslöparna 11:19
3065 Simon Österlund Västerås SOK 11:22
3067 Tobias von Kronhelm OK Måsen 11:24
3068 Niklas Brantner OK Oachkatzlschwoaf 11:26
3063 Lars Widmer OLG Pfaeffikon 11:29
3092 Sune Öhlenschläger Örkelljunga FK 11:33
3085 Dan Österlund Västerås SOK 11:36
3077 Robin Svennberg Degerfors OK 11:38
3070 Erik Österberg Skogslöparna 11:41
3075 Johan Edenhamn Länna IF 11:43
3088 Andreas Duc Jørgensen CopenhagenO 11:45
3083 Rasmus Rasmussen OK Snab 11:48
3084 Jarle Lysnes Hedrum OL 11:50
3079 Florian Kurz OK Oachkatzlschwoaf 11:52
3062 Michael Imhof OL Regio Wil 11:55
1424 Erik Berglund OK Kåre 11:56
3089 Anton Strandberg Skogslöparna 11:57
3087 Erik Svensson OK Klyftamo 11:59
3071 Peter Hansen CopenhagenO 12:02
3086 Simon Godefroy OPA Montigny 12:04
3081 Oscar Lang Västerviks OK 12:09
3069 Wout Keuppens OMEGA 12:11
2980 Axel Rydgård Eksjö SOK 12:16
2970 Vegard Vaeng Bernhardsen Bul-Tromsø IL 12:19
2972 Guillaume Wyrsch ANCO-Neuchâtel 12:24
2974 Carl Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 12:27
2979 Simon Eriksson Umeå OK 12:29
2971 Sander Arnevik Ringerike OL 12:32
2983 Petter Markhus Verdal OK 12:35
2989 Dominik Jandl Naturfreunde Wien 12:37
2981 Paul Scholtz Berliner TSC 12:40
2987 Markus Pettersson Vänersborgs SK 12:43
2975 Håvard Landro Svingheim Konnerud IL 12:45
2976 Olof Lundgren Umeå OK 12:48
2978 David Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 12:53
2996 Vojta Bartos SK Praga 12:56
2991 Alexander Graad Ronneby OK 13:01
2990 Mario Sommer OLG Cordoba 13:04
2994 Rikard Kammerud Ringerike OL 13:07
2993 Erik Liljebjörn Nybro OK 13:09
2977 Julius Kindlundh FK Finn 13:12
2997 Arvid Jernstig Vänersborgs SK 13:15
2988 Håvard Bakke Ringerike OL 13:17
2984 Vilmos Weiler Budapest 13:20
2986 Joakim Handin OK Löftan 13:23
2992 Noa Pruth IK Hakarpspojkarna 13:28

D17-20 Kort

3 100 m, 44 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3103 Emma Johansson OK Hammaren 08:33
3104 Anna Leitner Tirol 08:48
3110 Magdalena Engl ASVÖ Österrike 08:56
3105 Idun Bækken Os IL orientering 09:03
3109 Ida Svenningsson Lunds OK 09:11
3107 Christina Broinger ASVÖ Österrike 09:18
3112 Regula Keller Tirol 09:26
3108 Emma Auselius Bredaryds SOK 09:41
3115 Alina Sprenger SV IHW Alex 78 Berlin e.V. 09:48
3122 Ella Johansson IF Hagen 09:56
3117 Matilda Renlund OK Södertörn 10:03
3121 Cecilie Udholm Aalborg OK 10:11
3118 Ellen Persson Söderhamns OK 10:33
3114 Emma Renberg Sävedalens AIK 10:41
3120 Anna Lampinen Selånger SOK 10:48
3119 Elvira Olsson OK Kroppefjäll 10:56
3128 Marie Lind Främmestads IK 11:01
3142 Ronja Bergman Snättringe SK 11:05
3138 Linnea Hedin Söders-Tyresö 11:08
3140 Florence Girardin OLV Zug 2015 11:12
3134 Elin Johansson Forsa OK 11:16
3126 Clara Henningsson IK Trenne Ullared 11:19
285 Hanna Sahlin OK Kåre 11:23
3123 Jennie Rosén Hästveda OK 11:26
3130 Linnéa Granlund Täby OK 11:30
3129 Joelle Girardin OLV Zug 2015 11:37
3137 Felicia Karlsson IK Trenne Ullared 11:41
3136 Kajsa Eriksson Bodafors OK 11:44
3133 Filippa Grelz Söders-Tyresö 11:48
3135 Moa Henningsson IK Trenne Ullared 11:51
3143 Emilia Danielsson Köping-Kolsva OK 11:55
3125 Kristina Præstgaard Mariager Fjord OK 11:58
3124 Magdalena Hedberg Söders-Tyresö 12:02
3141 Ebba Bengtsson OK Lindéna 12:06
3131 Linnea Nyberg Säterbygdens OK 12:09
3139 Johanna Cavallin Valbo AIF 12:13
3096 Hilma Markinhuhta Göteborgs SK 12:19
3097 Nelly Lidman Tibro OK 12:35
3095 Siri Grandal IL Tyrving 12:44
1293 Tilda Andersson OK Ravinen 12:52
3099 Alva Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 13:00
3100 Amalie Fjæastad Amundsen Konnerud IL 13:09
3102 Linnea Petrisi Västerbergslagens OL 13:17
3094 Isis Jernstig Vänersborgs SK 13:25

H17-20 Kort

3 530 m, 31 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3164 Philip Molin Boxholm-Mjölby OL 08:34
3160 Marius Myhre Sælevik Haugesund IL Orientering 08:42
2848 Jesper Melin Garphyttans IF 08:48
3163 Erik Widmark IF Hagen 08:50
413 Michael Laraia US Orienteering 08:53
3165 Jakob Mellin Sundbybergs IK 08:59
3162 Erik Blick OK Alehof 09:15
3166 Vetle Andre Reinhartsen Kristiansand OK 09:24
3161 Erland Simonsson Sundbybergs IK 09:32
3158 Leevi Halén Espoon Suunta 09:40
3167 Carl Agrell Sävedalens AIK 09:54
3170 Markus Hellgren OK Södertörn 10:13
3169 Andreas Näslund OK Roslagen 10:31
3168 Alexander Nilsson OK Södertörn 10:50
3171 Jesper Haglund OK Djerf 11:09
3172 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 11:28
3173 Felipe Siqueira Pereira COGA - Clube de Orientação Gralha Azul 11:46
3174 Jonatan Riberth IK Trenne Ullared 12:05
3154 Johan Winther Västerbergslagens OL 12:17
3144 Anton Boberg IF Rigor 12:28
3153 Antonin Stampbach ANCO-Neuchâtel 12:33
3151 Marcus Selin Örnsköldsviks OK 12:39
3157 Jesper Hedar OK Tor 12:44
3147 Chen Jianhao Honkong 12:49
3152 Jonathan Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 12:55
3155 Zhang Yu Honkong 13:00
1189 Johan Nordin Sundsvalls OK 13:05
3149 Hjalmar Eldh Lidköpings VSK 13:11
3146 Romain Wälti ANCO-Neuchâtel 13:16
3145 Douglas Brennan OLG Murten 13:21
3148 Oskar Andersson OK Linné 13:27

D16

3 480 m, 145 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3229 Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK 08:30
3223 Ellen Skoog OK Hammaren 08:32
3228 Maja Gunnarsson Lerums SOK 08:34
3244 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 08:36
3231 Alice Södervall IK Gandvik 08:38
3242 Emilia Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 08:40
3240 Olga Vasilyeva Nord West 08:41
3221 Moa Kjellberg Björkfors GOIF 08:43
3251 Elsa Holmgård Kils OK 08:45
3247 Emma Blixt OK Hammaren 08:52
3235 Daria Panchenko Nord West 08:54
3226 Danielle Goodall North West Orienteering Club 08:56
3254 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 08:58
3252 Elin Hermansson Kungälvs OK 09:00
3246 Eliska Sieglova SK Praga 09:02
3232 Sara Eriksson IFK Mora OK 09:03
3248 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 09:05
3230 Anna Crosby Auckland OC 09:07
3256 Ylva Tidevall Skogsluffarnas OK 09:11
3224 Ella Kaukonen Espoon Suunta 09:12
3236 Tove Flodman OK Hammaren 09:14
3225 Olga Ludanova Nord West 09:16
3218 Maria Prestbøen Sandefjord OK 09:18
3249 Tova Hermodsson Lunds OK 09:20
3219 Victoria Asketun OK Roxen 09:22
3222 Elise Josefsson Anderstorps OK 09:23
3253 Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 09:25
3217 Emelie Feurstein Tormestorps IF 09:27
3216 Anna Simola Lounais-Hämeen Rasti 09:29
3245 Jenny Jakobsson Gamleby OK 09:31
3234 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 09:33
3243 Julia Knutsson Boxholm-Mjölby OL 09:36
3238 Sofie Josefsson Anderstorps OK 09:38
3233 Ida Palmberg OK Hammaren 09:40
3239 Agnes Scheikl ASVÖ Österrike 09:42
3255 Josefin Bovellan NAIS Orienteringsklubb 09:44
3264 Johanna Rundqvist OK Nackhe 09:46
3283 Tine Dalgaard Kolding OK 09:50
3288 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 09:53
3285 Loviisa Kalliokoski Perhon Kiri 09:55
3287 Lova Klasér Korsnäs IF OK 09:57
3265 Sofia Borg Linköpings OK 10:02
3260 Jael Wälti OL Biel Seeland 10:04
3275 Sofia Dahl Härlövs IF 10:07
3274 Trine Eg Staugaard Kolding OK 10:09
3271 Linnéa Carlsson OK Hällen 10:11
3280 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 10:14
3281 Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OL 10:16
3273 Tuuli Heikkilä Lynx 10:18
3269 Maja Wallenius OK Skogsstjärnan 10:23
3261 Linda Gustafsson OK Tyr 10:28
3278 Hannele Möller Linköpings OK 10:30
3272 Ragnhild Eide Byåsen IL 10:33
3277 Ellen Frost OK Roslagen 10:35
3284 Lisa Berggren OK Kolmården 10:37
3258 Nora Stålberg OK Hällen 10:40
3262 Natalie Larsson Ryda SK 10:42
3267 Vera Melkild Freidig 10:44
3270 Anna Nordholm Sävedalens AIK 10:47
3259 Jenny Perers Korsnäs IF OK 10:49
3263 Synne Strand Asker SK 10:51
3268 Linnea Nilsson Nyköpings OK 10:54
3276 Siri Nyfeler OLG Thun 10:56
3286 Sarah Magnusson Linköpings OK 10:58
3295 Elin Wihlborg OK Gynge 11:00
3292 Sofie Andersen BOK 11:02
3296 Mia Bekhus Fredrikstad SK 11:04
3293 Katherine Petersen Bay Area Orienteering Club 11:05
3298 Astrid Kirkegaard CopenhagenO 11:07
3302 Thea P Dyrkorn Eiker OL 11:09
3331 Moa Erlandsson Vimmerby OK 11:10
3332 Elin Jarlemark IFK Lidingö SOK 11:12
3306 Victoria Eriksson OK Nolaskogsarna 11:15
3316 Elvira Danielsson Köping-Kolsva OK 11:17
3311 Moa Westblad OK Ravinen 11:19
3308 Anna Herbert Täby OK 11:20
3303 Alva Limbäck Västerås SOK 11:22
3324 Vilma Karlsson Snättringe SK 11:24
3330 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 11:27
3290 Amalie Severinsen CopenhagenO 11:29
3313 Klara Andersson OK Pan-Kristianstad 11:30
3328 Amanda Karlsson OK Ravinen 11:32
3299 Tereza Miklusova TJ Rapid Bratislava 11:34
3309 Agnes Kracht CopenhagenO 11:35
3310 Kristina Tedhamre Snättringe SK 11:37
3320 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 11:39
3312 Sarah Petersen Bay Area Orienteering Club 11:40
3307 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 11:42
3314 Hanna Kjellin Forsa OK 11:44
3326 Amanda Carlsson IK Trenne Ullared 11:45
3294 Elinor Delin OK Pan-Kristianstad 11:47
3289 Sofia Eriksson Stora Tuna OK 11:49
3333 Kaisa Rooba Rakvere OK 11:50
3291 Emelie Jonasson Forsa OK 11:52
3304 Julia Doubson Bay Area Orienteering Club 11:54
3318 Marie Erskov Krogh CopenhagenO 11:55
3300 Lise Bonora ALCO St Priest 11:57
3327 Ane P Dyrkorn Eiker OL 11:59
3297 Karolina Bjärnlid IFK Lidingö SOK 12:00
3323 Elin Nallgård Västerås SOK 12:02
3319 Amanda Backlund Trollhättans SOK 12:04
3317 Klara Ingelström OK Gynge 12:07
3325 Ida Øbro CopenhagenO 12:09
3321 Emma Hållström Gävle OK 12:10
3301 Emma Stenbacka Vaasan Suunnistajat ry 12:12
3315 Emma Viberg Skogslöparna 12:14
3178 Olivia Lönkvist OK Vivill 12:15
3187 Alice Finndahl IK Hakarpspojkarna 12:17
3196 Emma Karlsson OK Landehof 12:21
3177 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 12:23
3190 Rachel May Sage Orienteering and Rogaining Club 12:25
3179 Hanna E Tuoremaa Vittjärvs IK 12:26
3202 Hanna Leppävuori Kuopion Suunnistajat 12:28
3198 Ellen Rosenkvist Helsingborgs SOK 12:30
3197 Fanny Sundblad Eksjö SOK 12:32
3194 Alice Hultin OK Löftan 12:34
3203 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 12:36
3188 Emelie Karlsson OK Landehof 12:37
3200 Rebecca Fahlgren Vittjärvs IK 12:39
3182 Emelie Svensson IF Rigor 12:41
3183 Anine Lome Hamar OK 12:43
3189 Maria Vasilenok Orion 12:45
3207 Ellen Andersson Stigmännen Karlshamns OK 12:47
3176 Nora Torgersen Halden SK 12:48
3195 Carolina Jonsell Vallentuna-Össeby OL 12:50
3212 Solveig Hernandez Vråle Konnerud IL 12:52
3214 Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 12:54
3209 Lea Stäuble OLG Galgenen 12:56
3175 Anna Hallmén OK Tisaren 12:57
3193 Sandra Boström OK Linné 12:59
3210 Evelina Eriksson IK Hakarpspojkarna 13:01
3211 Michelle Flückiger OLG Huttwil 13:05
3213 Sofia Westin Vittjärvs IK 13:07
3205 Rikke Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 13:08
3184 Sina Wilhelm OL Regio Olten 13:10
3180 Jenny Wegebro Umeå OK 13:12
3206 Riina Jordi OLG Hondrich 13:14
3208 Julianne Barben ANCO-Neuchâtel 13:16
3186 Sofia Österman Vänersborgs SK 13:18
3204 Dominika Kalenska ATU Kosice 13:19
3181 Maria Jansson OK Linné 13:21
3199 Felizia Zienkiewicz IF Rigor 13:23
3201 Hanna Johansson Södertälje-Nykvarn OF 13:25
3191 Karoline Aune Halden SK 13:27
3215 Emelie Lorén OK Landehof 13:29

H16

3 520 m, 179 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3407 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 08:30
3438 Erik Vinblad Lunds OK 08:34
3414 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 08:35
3399 Hugo Dalhammer OK Roxen 08:37
3418 Axel Halvarsson OK Kroppefjäll 08:39
3430 Raphael Stadlober ASVÖ Österrike 08:40
3412 Wilmer Brodén Leksands OK 08:42
3433 Denis Lebedev Nord West 08:44
3434 Hugo Lillieström OK Roxen 08:45
3409 Vyacheslav Martinovsky Nord West 08:47
3395 Konsta Piironen MS Parma 08:49
3436 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 08:50
3397 John Norrbom Sala OK 08:52
3402 Benjamin Gabrielsson Kungälvs OK 08:54
3408 Otso Westerlund Koovee 08:55
3410 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 08:59
3420 Kirill Gurlev Nord West 09:00
3431 Jason Bransome OK Ravinen 09:04
3424 Olof Skoglund Kils OK 09:05
3419 Anton Håkansson Lunds OK 09:07
3400 Toussaint Tom CSLG Melun 09:09
3428 Rasmus Ekström MS Parma 09:10
3425 Filip Örn KFUM Örebro OK 09:12
3427 Oskar Enges Attunda OK 09:14
3405 Joel Karnehed OK Roxen 09:15
3417 Aleksander Skoglund Molde og omegn IF 09:17
3398 Hugo Ekinge OK Motala 09:19
3403 Brechbuehl Gian OLG Stäfa 09:22
3435 Axel Strid KFUM Örebro OK 09:24
3429 Pavel Yufanov-Mishin Nord West 09:25
3394 Walter Lagerhäll Rehns BK 09:27
3406 Filip Trofast Bredaryds SOK 09:29
3396 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 09:32
3421 David Johansson Bredaryds SOK 09:34
3413 Timo Wettstein OL Zimmerberg 09:35
3415 Jonas Andersson OK Roxen 09:37
3432 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 09:39
3423 Andrin Wey OLG Zürich 09:40
3411 Max Böni Göteborg-Majorna OK 09:42
3426 Linus Classon NAIS Orienteringsklubb 09:44
3442 Olle Hedman IF Hagen 09:45
3472 Tino Polsini OLV Baselland 09:47
3465 Johan Westly Asker SK 09:48
3818 Dorian Tosch TUS Lübbecke 09:49
3451 Martin Granberg Piteå IF 09:50
3470 Daniel Mathias Nissen Pedersen Faaborg OK 09:51
3476 Juha Lilja Tampereen Pyrintö 09:52
3463 Sixten Elehed Linköpings OK 09:55
3478 Axel Kudinoff OK Södertörn 09:57
3489 Oscar Prytz GOIF Tjalve 09:58
3459 Oscar Lyngen Frol IL 10:00
3480 Hans Pedersen