Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H11

2 460 m, 142 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5179Justus ArenanderSkarpnäcks OL08:30
5177Rickard BerndtssonFrölunda OL08:32
5196Albin HugossonLunds OK08:36
5174Alfred JohanssonOK Alehof08:38
5195Elias DanielssonOK Hammaren08:40
5188Alfred HallqvistUlricehamns OK08:42
5171Samuel KleinBjörkfors GOIF08:44
5170Eric BäckArboga OK08:46
5199Lars LienGjø-Vard OL08:48
5175Joel HolmbergUlricehamns OK08:50
5185Filip LundbergOK Renen08:52
5197Yaroslav ShvedovOrienta SKI-O08:54
5208Isak AnderssonLunds OK08:55
5194Eirik FrostAlta OL08:59
5191Erik BernerssonOK Enen09:01
5193Albin KjellbergBjörkfors GOIF09:03
5184Marek ŠtrbaSlovan Karlovy Vary09:05
5183Fabian SundOK Hammaren09:07
5202Alexander ForsbergGöteborg-Majorna OK09:09
5200Lucas BoströmOK Alehof09:11
5282Anton SjödinGustavsbergs OK09:12
5198Elis IversAttunda OK09:13
5173Isak DalinLeksands OK09:15
5201Simon LydinOK Kontinent09:19
5189Øyvind LamarkGanddal IL09:20
5190Oskar IngvarssonOK Renen09:22
5207Emanuel ZitkaUlricehamns OK09:24
5176Theo YlipääBergnäsets AIK09:26
5181Annar Erlien SolerødGjø-Vard OL09:28
5206Simon BjörckTormestorps IF09:30
5178Loke HolmgrenOK Hammaren09:32
5187Mattias JosefssonOK Roxen09:34
5180Marcus SteneboAttunda OK09:36
5204Max PetterssonOK Renen09:38
5203Casper NormanLeksands OK09:42
5186Hugo ÖrnKFUM Örebro OK09:44
5235Viktor JemthIF Thor09:46
5222Oscar EkenborgNyköpings OK09:48
5219Arvid SkeppSävedalens AIK09:50
5226Viktor ZillingOK Södertörn09:54
5233Joel GolsäterKorsnäs IF OK09:56
5213Johan FochsenWaxholms OK09:58
5238Johan BjörckOK Älme10:00
5220Lukas NorlanderOK Nackhe10:02
5215Axel EkbergSkattkärrs SOK10:06
5231Gunnar FovaeusSävedalens AIK10:08
5212Gabriel ClaessonJönköpings OK10:10
5209Elis Forsberg RundströmIFK Enskede10:12
5236Axel TenghagenHärlövs IF10:14
5241Johan LindénSelånger SOK10:16
5227Eivind Bogen ArenthIF Sturla10:18
5245Aapo LiponkoskiTampereen Pyrintö10:20
5232Adam JohanssonSkåneslättens OL10:22
5228Rasmus CarlénBromma-Vällingby SOK10:24
5242Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg10:26
5214Simon AlbinssonOK Tyr10:28
5239Elias WesterberghRasbo IK10:30
5230Jonathan RundqvistOK Nackhe10:32
5217Axel GrimbeckSävedalens AIK10:34
5221Victor ValjusHagaby GOIF10:36
5244Erik RexfeltFalkenbergs OK10:38
5216Erik ElfÖlmstads IS10:42
5234Anton SöderberghIFK Göteborg10:44
5240Simon BååthSävedalens AIK10:46
5229Felix ArkängTullinge SK10:48
5210Aapo MustajokiTampereen Pyrintö10:50
5225Albin JägstedtHalmstad OK10:52
5224William RönnborgIK Uven10:54
5218Lowe HammarFK Herkules10:56
5243Aron RudbergOK Bävern10:58
5249Jakob IngelströmOK Gynge11:00
5270Hugo CedervallÖrkelljunga FK11:02
5253Anton ForsHJS-Vansbro OK11:04
5283Felix HolmstenFrämmestads IK11:06
5261Albin SjöblomOK Kåre11:08
5263Lucas AlzénGustavsbergs OK11:10
5147Euan TrynerSYO11:12
5260Liam KarlssonAlvesta SOK11:14
5278Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad11:16
5264Victor FredmanOK Älvsjö-Örby11:18
5271Jonatan GreenAlmby IK11:20
5256Sam CrawshawWest Yorkshire Orienteers11:22
5254Leo AlvolinOK Kåre11:24
5276Ludvig KarlssonTrollhättans SOK11:26
5266Felix HerlandIndre Østfold OK11:30
5281Ebbe HolmqvistSjövalla FK11:32
5272Isak BengtssonOK Lindéna11:34
5258Karl KylbornAlmby IK11:36
5251Erik ByströmOK Nolaskogsarna11:38
5252Moltas ÖstergrenAlvesta SOK11:40
5280Jakob CarlssonStora Tuna OK11:44
5277Sondre Ladim EngebretsenOK Moss11:46
5275Mattias HedinSöders-Tyresö11:48
5247Bruno GöranssonAlmby IK11:50
5269Jincheng Lichina deer orienteering club11:54
5246Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby11:56
5279Tidemann LierIndre Østfold OK11:58
5255Rasmus LindblomGustavsbergs OK12:00
5273Eric JohanssonOK Kåre12:02
5250Carl LjungbergDegerfors OK12:04
5259Loah GerenmarkFalköpings AIK OK12:06
5267Anton MörkforsJärfälla OK12:08
5268Kenichiro TerashimaES kanto C12:10
5265Erik NilssonOK Pan-Kristianstad12:12
5257Alfred BjørnerødOK Moss12:14
5168Mathias NordlinderOK Linné12:15
5158Andreas HandinOK Löftan12:17
5142Maxime BéguinANCO-Neuchâtel12:19
5136Noel HelmerssonOK Tisaren12:23
5159Albin SamuelssonOK Vivill12:24
5154Viktor LundqvistNybro OK12:26
5129Gustaf ThybergVästvärmlands OK12:28
5160Melker ÅkessonOK Landehof12:30
5167Erik ÅkermanÄlvdalens IF OK12:31
5164Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna12:33
5144Silvan ZoellyOLG Stäfa12:35
5165Emil LarssonOK Tisaren12:37
5143Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb12:39
5150Markus LjungqvistKexholms SK12:40
5166Alexander GustafssonOK Njudung12:42
5145Viktor BoströmOK Linné12:44
5169Victor HanssonOK Löftan12:46
5146Oskar ErikssonRonneby OK12:48
5148Sindre Vie StrislandFossum IF12:51
5134Ludwig AnderssonAndrarums IF12:53
5137Hugo PerssonOK Denseln12:55
5135Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna12:56
5131Tobias JohanssonOK Löftan12:58
5141Karl GranforsOK Landehof13:02
5130Eirik Vie StrislandFossum IF13:04
5156Elias JavehedVallentuna-Össeby OL13:05
5133Linus SjödénÄlvdalens IF OK13:07
5128Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF13:09
5161Elmer WaldfeltFinspångs SOK13:11
5153Linus VernströmRonneby OK13:13
5149Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb13:16
5155Axel GidlundOK Linné13:18
5140Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL13:21
5157Børge Nilsen BergFossum IF13:23
5138Joel RingströmOK Landehof13:25
5152Damian SommerOLG Suhr13:27
5162Isaak GustafssonVästerbergslagens OL13:29

Annonser