Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H65 Kort

2 700 m, 122 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9628Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL08:30:05
9595Hans EkholmAkilles OK08:47:05
9618Sten HelmertzFrölunda OL08:48:06
9695Tommy Per Enar LandegrenTurebergs IF08:57:04
9597Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK09:10:05
9636Göran JohanssonIK Gandvik09:11:06
9610Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK09:12:05
9620Lars KarlssonGamleby OK09:17:13
9624Lars AnderssonHalmstad OK09:22:05
9684Kurt JohanssonSvenljunga OK09:24:03
9600Ulf PerssonAnderstorps OK09:32:12
9723Billy JakobssonÅkers IF09:35:04
9361Connie RoslundHässleholms OK09:38:05
9651Aymonn AnderssonOK Dacke09:41:06
9724Gunnar HedbergÖstersunds OK09:42:03
9671Knut NilssonOK Skärmen09:43:04
9644Urs SchmutzLeksands OK09:44:04
9648Severi HalkosaariNivalan Suunnistajat (NIS)09:51:04
9669Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken09:54:05
9598Per-Åke HullAlmby IK09:55:05
9672Arne JohanssonOK Älme09:57:06
9687Lars ÖsterbergSävedalens AIK10:00:04
9665Lars JohnssonOK Måsen10:01:06
9693Robert LocusseTout Azimut Fameck10:02:03
9683Jörgen AhlqvistSundbybergs IK10:05:16
9698Willy LjungdellTäby OK10:08:04
9690Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF10:09:03
9606Ingemar GustafssonBottnaryds IF10:10:05
9615Claes MartinssonFinspångs SOK10:12:05
9613Ove LarssonEskilstuna OL10:14:06
9661Göran LitzellOK Kullingshof10:16:07
9626Stig JohanssonHelsingborgs SOK10:22:04
9593Erling NørgaardAarhus 1900 orientering10:23:04
9629Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL10:24:04
9666Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna10:25:05
9659Göran SvärdOK Klemmingen10:26:05
9675Ernst TrunzOL Amriswil10:28:45
9592Chris KroghAarhus 1900 orientering10:29:05
9611Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK10:31:03
9673Ernst GrafOL Amriswil10:33:06
9721Greger IngemanssonYstads OK10:34:05
9590Olaf ChristensenAarhus 1900 orientering10:35:04
9603Bernt LöfkvistBjursås OK10:36:04
9692Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb10:37:05
9720Lars-Olof LundströmVästerås SOK10:38:06
9631Christopher DrewHertfordshire Orienteering Club HH10:39:07
9701Mats KlingvallUmeå OK10:40:04
9668Karl-Gustav LarssonOK P410:41:04
9676Georg LeumannOL Amriswil10:42:05
9674Fredy SchwyterOL Amriswil10:43:04
9616Bernt-Ove CarlssonFK Finn10:44:04
9699Jan-Erik PålssonUddevalla IS10:45:03
9647Leif AxelssonMålilla OK10:46:04
9722Jan-Erik NilssonYstads OK10:48:06
9645Christer EngmanLunds OK10:49:06
9602Göran FriskAttunda OK10:50:07
9627Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK10:51:05
9591Asbjørn AndersenAarhus 1900 orientering10:52:05
9634Bo SundbergIFK Hedemora OK10:53:05
9640Hans JonhedKFUM Örebro OK10:54:07
9688Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK10:55:06
9725Tom BrantheimÖstersunds OK10:56:05
9681Mats OlssonSkåneslättens OL10:57:13
9632Josef GrafHSV Pinkafeld10:58:04
9633Wilhelm GrabenhoferHSV Pinkafeld10:59:04
9605Johan SternerBottnaryds IF11:00:05
9619Chip LundströmFrösö IF11:01:08
9691Christer SvenssonTibro OK11:02:06
9718Ingvar JohnssonVärend GN OL11:03:05
9662Ulf NordgrenOK Landehof11:04:05
9658Fred ÅhlundOK Klemmingen11:05:04
9652Lars ChristensenOK Djerf11:06:04
9635Henrik NylundIK Falken11:07:05
9612Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF11:08:07
9623Paul SkjakerHadeland OL11:09:04
9660Göran DavidssonOK Klemmingen11:10:03
9657Lennart LindgrenOK Järnbärarna11:11:05
9655Åke SjöbergOK Gränsen11:12:05
9685Peter FritschySWISS O TOURS11:13:05
9608Larseric LarssonDegerfors OK11:14:04
9670Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan11:15:06
9654Sigvard ErikssonOK Gränsen11:16:07
9622Hans-Erik ErikssonGävle OK11:17:05
9646Hans-Gösta BernhardMariestads FK11:18:04
9617Gösta ErikssonFK Friskus-Varberg11:20:05
9680Ingmar TykessonRävetofta OK11:21:07
9664Jörgen HolmströmOK Milan11:22:08
9653Christer NälemarkOK Djerf11:23:07
9649Rob GardenNorth West Orienteering Club11:24:05
9679Vladimir KopeikinRUS-Veteran11:27:04
9599Hans SjögrenAlvesta SOK11:28:07
9642Christer ElfsbergKristinehamns OK11:29:05
9607Anders StenbackBromma-Vällingby SOK11:31:05
9430Stanley MattssonIK Uven11:34:05
9614Rune EliassonFalkenbergs OK11:35:03
9686Mats IvermarkSäffle OK11:37:04
9677Ernst KläyOLG Huttwil11:38:06
9630Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OL11:39:04
9625Sven-Eric ErikssonHelsingborgs SOK11:40:05
9678Johan KockRehns BK11:41:04
9656Hans ÖbergOK Hällen11:42:06
9719Per NybonsVästerås SOK12:02:04
9667Christer OttossonOK P412:04:08
9604Jan WingstedtBodafors OK12:05:04
9601Nikolaus RischASG Teutoburger Wald12:06:07
9697Clas-Göran HerrgårdTäby OK12:12:07
9637Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna12:16:05
9696Mikko MannonenTurun Suunnistajat12:26:11
9596Bror FureskogAlfta-Ösa OK12:47:01
9717Lars HogedalVänersborgs SK12:50:07
9682Veikko TolkkinenSotkamon Jymy12:51:04
9638Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna13:15:02
9641Alf BörjarsKils OK13:16:06
9594Øjvind BrøggerAarhus 1900 orientering
9609Bengt SimonssonDomnarvets GOIF
9621Sven-Åke WindahlGävle OK
9639Klas BjörkIK Hakarpspojkarna
9643Kjell SjunnessonKungälvs OK
9663Lars-Olof RönnqvistOK Löftan
9689Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF
9694Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK
9700Sven-Eric SjöbergUmeå OK

Annonser