Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

D13

3 690 m, 148 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Hanna LundbergOK Renen10:29:00
2Kristine KravdalGjø-Vard OL10:34:32
3Märta LjungbergSjövalla FK10:37:06
4Maria SeninaNord West10:37:33
5Emma LingJönköpings OK10:42:27
6Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna10:47:01
7Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK10:54:52
8Nora HolmgårdKils OK10:56:49
9Tea MarkholmSkåneslättens OL10:57:30
10Emma ErikssonAnnebergs GIF11:01:49
11Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK11:01:56
12Tove RingiOK Kåre11:02:03
13Olivia AsketunOK Roxen11:02:41
14Lovisa MoqvistLerums SOK11:02:49
15Venla KankainenSotkamon Jymy11:03:05
4308Emie VannierCSLG Melun11:04:18
4286Rebecca HardenFK Boken11:04:34
4309Sofia IversAttunda OK11:04:53
4267Malin BierfeldtÄrla IF11:05:33
4307Hanna GabrielssonKungälvs OK11:06:54
4357Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK11:07:28
4256Nanna Lysemose PoulsenSilkeborg OK11:08:50
4400Marie-Chantal BallnusJärfälla OK11:09:18
4298Cornelia IvarssonOK Hammaren11:13:21
4287Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF11:14:43
4275Sofia PalmFK Boken11:15:12
4285Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL11:15:22
4360Johanna FranssonJönköpings OK11:15:42
4399Emma LiljeGävle OK11:16:19
4382Linnéa SöderqvistOK Ravinen11:17:25
4353Thea FagerströmIFK Göteborg11:17:28
4377Nina PerssonHaninge SOK11:17:51
4328Ellen SigvardsonBredaryds SOK11:19:25
4366Ina MartiniAsker SK11:19:38
4318Clara JohanssonOK Skärmen11:20:09
4246Hanna RingRonneby OK11:21:31
4263Amanda KarmetunOK Njudung11:21:51
4401Tamara MiklusovaTJ Rapid Bratislava11:23:48
4301Elvira KarnehedOK Roxen11:24:44
4271Klara JohanssonVästvärmlands OK11:26:04
4364Ebba LindellIF Thor11:26:24
4327Lisa FalkGöteborg-Majorna OK11:26:41
4359Elsa AlbinssonOK Tyr11:28:22
4384Annick MeisterOLG Dachsen11:28:41
4337Lovisa NilssonAttunda OK11:29:03
4340Josefin LindströmOK Hammaren11:30:06
4350Olena DankovaKSO Kompas11:30:34
4248Nike PruthIK Hakarpspojkarna11:31:27
4397Ylva JohanssonOK Djerf11:31:34
4388Karin SannaU.S. SAN GIORGIO A.D.S.11:32:03
4368Nicolina MobergOK Tyr11:32:18
4348Tilda GolsäterKorsnäs IF OK11:34:27
4346Sara MöllerOK Södertörn11:35:15
4396Lilian PalmHJS-Vansbro OK11:35:57
4284Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL11:37:59
4335Elin HugossonLunds OK11:38:04
4390Ida LarssonVästerås SOK11:38:48
4266Clara SamuelssonOK Vivill11:38:53
4306Ingrid LamarkGanddal IL11:38:56
4268Anne Sofie Thyssen HarfotHorsens OK11:40:12
4274Linn KarlssonOK Vilse 8711:41:09
4332Moa HjortOK Roxen11:41:49
4259Rebecca ThyssenHorsens OK11:42:18
4389Lovisa HambäckLånghundra IF11:44:58
4251Johanna LaanojaOK Kobras11:45:00
4310Venla-Linnea KarjalainenSuunta Jyväskylä11:46:15
4280Hanna KromnérSkogspojkarnas OK11:46:34
4282Elin JennerstrandOK Njudung11:48:41
4345Ingrid Bogen ArenthIF Sturla11:48:45
4249Elin ErneOLG Cordoba11:49:22
4291Lisa OlssonTorsås OK11:49:53
4391Astrid HougaardAarhus 1900 orientering11:52:55
4387Amelie JosefssonSkogslöparna11:53:03
4325Ebba KleinBjörkfors GOIF11:53:36
4319Sofia LundkvistOK Vargen11:54:01
4260Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb11:54:40
4385Sofia EdvardssonJärfälla OK11:56:22
4295Vilde WoldSundbybergs IK11:58:20
4305Isabella JoonsLeksands OK11:59:00
4261Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK11:59:15
4351Ella SöderberghIFK Göteborg11:59:30
4283Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL11:59:45
4386Emilia KarlssonLånghundra IF12:00:00
4349Petra  HoveidAsker SK12:00:15
4316Ebba LindOK Skärmen12:00:30
4304Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF12:00:45
4354Naja HeinisOLV Baselland12:01:00
4331Anna SvenssonTenhults SOK12:01:15
4395Amelie RajanIFK Lidingö SOK12:01:30
4257Matilda AhlströmIstrums SK12:01:45
4252Sofia DjerfVästerbergslagens OL12:02:00
4254Polina TsvetkovaNiNo- Oteam12:02:15
4347Hanna LundgrenLinköpings OK12:02:30
4365Sanna HedbergOK Södertörn12:02:45
4255Elin JohanssonGudhems IF12:03:00
4343Anna AasaÖvertorneå IF12:03:15
4299Anna HechlTirol12:03:30
4330Sara AnkarlingSträngnäs-Malmby OL12:03:45
4326Marie AsplundKungälvs OK12:04:00
4278Johanna SvenssonOK Löftan12:04:15
4292Tina YlipääBergnäsets AIK12:04:30
4394Ebba RosanderSOK Aneby12:04:45
4253Elin NilssonAndrarums IF12:05:00
4333Hana BernatikovaSokol Frydek-Mistek12:05:15
4300Ying Yau ChuHKOC12:05:30
4296Ellen EkingeOK Motala12:05:45
4324Sigrid FröbergOK Roxen12:06:00
4361Anna Jaconsen-GaskiBardu IL12:06:15
4379Johanna PetterssonGustavsbergs OK12:06:30
4289Ida EdvardssonEksjö SOK12:06:45
4362Emma IvarssonOK Kullingshof12:07:00
4369Elsa LampinenSelånger SOK12:07:15
4281Matilda ÅkessonOK Landehof12:07:30
4288Tove FrænellSundsvalls OK12:07:45
4264Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL12:08:00
4344Natalie WestlundTorsås OK12:08:15
4290Tilda WigforssArboga OK12:08:30
4317Anna Austad SveenRaumar Orientering12:08:45
4336Agnes MalmgrenOckelbo OK12:09:00
4341Julia FunkeLeksands OK12:09:15
4302Maja SandvikAttunda OK12:09:30
4272Ingrid Kristine HansenSarpsborg OL12:09:45
4315Therese NilssonOK Österåker12:10:00
4367Malin NorlanderOK Nackhe12:10:15
4250Fredrika UlfvensköldTolered-Utby Ol-klubb12:10:30
4334Moa EngströmOK Renen12:10:45
4374Iselin SørensenIF Sturla12:11:00
4269Inger Marie Stubban HygenØstmarka OK12:11:15
4293Marie WathneSandnes IL (Rogaland)12:11:30
4276Ida AnderssonAndrarums IF12:11:45
4258Alva LarssonSundsvalls OK12:12:00
4320Ida SkantzeSundbybergs IK12:12:15
4393Evie ConwayWest Yorkshire Orienteers12:12:30
4243Alexandra LinløkkenØstmarka OK12:12:45
4358Elin NetzOK Kolmården12:13:00
4297Sara LagermanSträngnäs-Malmby OL12:13:15
4262Klara AnderssonOK Orion12:13:30
4370Olivia AspIFK Göteborg12:13:45
4277Ellen KillmeyVittjärvs IK12:14:00
4371Katja LeicktTullinge SK12:14:15
4247Oda ScheeleNydalens SK12:14:30
4339Fanny BlomkvistSträngnäs-Malmby OL12:14:45
4403Tilda HenningssonIK Trenne Ullared12:15:00
4372Alvina AxelssonOK Nackhe12:15:15
4392Sofie FranzénAlmby IK12:15:30
4245Dupuy Rose-LouCorrèze CO12:15:45
4244Linda JonssonOK Orion12:16:00
4398Annie BrownWest Yorkshire Orienteers12:16:15

Annonser