Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

D12

2 840 m, 141 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården10:30:00
2Klara SjöströmVästerås SOK10:32:51
3Fanny KukonlehtoKangasala SK10:33:05
4Tilda PalmIK Hakarpspojkarna10:37:30
5Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna10:37:42
6Ilona RuoholaMS Parma10:39:53
7Agnes DjurstedtEksjö SOK10:39:57
8Maja BergqvistKorsnäs IF OK10:42:09
9Kristin HerberthsonLinköpings OK10:42:33
10Eleonora AlinderSjövalla FK10:45:38
11Suvi HeikkiläLynx10:45:44
12Linnea LundOK Kolmården10:45:52
13Vendela SöderqvistOK Kåre10:46:04
14Elin KjellmanLinköpings OK10:46:50
15Klara PerssonHalmstad OK10:50:30
4692Vilmalee SuwanOK Vilse 8710:50:44
4772Alice EkNyköpings OK10:51:30
4667Ida HeikkinenVehkalahden Veikot10:52:04
4713Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb10:52:41
4738Sigrid CarlssonSundbybergs IK10:53:15
4796Elsa SonessonFalköpings AIK OK10:53:49
4708Julia NäslundOK Hammaren10:54:00
4792Olivia LundstedtSjövalla FK10:54:50
4764Elin FlakbergIFK Göteborg10:55:03
4664Sara WänströmFinspångs SOK10:55:25
4746Moa SkoogIF Hagen10:56:39
4788Eira HertinVästerviks OK10:56:46
4677Thea BökmanHelsingborgs SOK10:57:44
4795Eva Örnhagen JørgensenOK Snab10:57:46
4778Amanda GranqvistOK Ravinen10:57:48
4699Evelina FinndahlIK Hakarpspojkarna10:57:49
4693Thilda SeldénIF Rigor10:57:50
4682Astrid RexSundsvalls OK10:57:54
4744Rebecca TakeOK Tyr10:58:47
4776Tove SjöbergTullinge SK10:58:56
4694Ella BrattOK Orion10:59:36
4791Moa ErikssonTrollhättans SOK11:00:25
4811Emilia johnssonOK Kåre11:01:35
4802Vera PetterssonFalköpings AIK OK11:01:54
4726Kajsa HeydenLunds OK11:01:59
4790Lisa ThunellIFK Lidingö SOK11:02:56
4815Sofia GreenAlmby IK11:03:05
4766Caroline GuttkeNyköpings OK11:03:27
4698Kristin Melby JacobsenLardal OL11:03:46
4732Lena NyfelerOLG Thun11:03:49
4679Elsa KarlssonOK Landehof11:04:28
4665Irmelie EnströmSundsvalls OK11:05:07
4685Unni GranforsIF Rigor11:06:24
4712Julia BergKFUM Örebro OK11:07:50
4760Mari EidsmoFreidig11:08:04
4736Elsa HermanssonIFK Mora OK11:08:15
4731Tuva-Cajsa SpikLeksands OK11:08:36
4674Laura Holm NielsenHorsens OK11:09:06
4729Elsa GörasLeksands OK11:09:08
4812Ida JohanssonFrämmestads IK11:09:33
4755Alice HelmerssonVandrarringen11:10:01
4714Tilda BergLeksands OK11:10:03
4711Frida JohanssonOK Skärmen11:10:29
4727Karin LindgrenKFUM Örebro OK11:12:25
4719Ida Marie FlågenHeming Orientering11:13:01
4734Sofia RaskKungälvs OK11:13:05
4800Ida HänströmTäby OK11:13:11
4782Embla BergströmTäby OK11:13:18
4786Hedda RöstinSöders-Tyresö11:13:45
4777Sofie BodinAlmby IK11:14:41
4718Katrin AsplundKungälvs OK11:14:46
4804Kristin LundanesEmblem IL11:15:18
4763Thea NordinKorsnäs IF OK11:15:40
4680Mille JægtvikKonnerud IL11:15:54
4673Tina SpektoreIK Auseklis11:16:20
4758Malin KindbomIF Hagen11:16:23
4715Linn AldénOK Roxen11:17:04
4817Evelina NilssonHögåkers OK11:17:18
4702Johanna OlssonOckelbo OK11:17:39
4769Wilma ThornellSurahammars SOK11:18:51
4745Elsa LinderOK Hällen11:20:00
4688Rebecka PihlströmOK Landehof11:20:26
4820Matilda FriskGustavsbergs OK11:20:37
4809Hilda MartanderTrollhättans SOK11:20:39
4710Antonia BräuerUSV Jena11:20:54
4748Olivia GrönkvistJönköpings OK11:22:21
4780Amanda HallVästerås SOK11:22:22
4789Elida Sagli GudimIndre Østfold OK11:23:07
4784Rebecka RundbladFrämmestads IK11:24:09
4807Agnes DambergIFK Lidingö SOK11:26:00
4759Alva NystedtSkåneslättens OL11:27:01
4743Fanny ÖstlundOK Kolmården11:29:18
4779Ronja AnderssonTrollhättans SOK11:29:58
4819Johanna FredrixonOK Skogshjortarna11:30:58
4675Åsa SundströmJärla Orientering11:33:02
4705Marie Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering11:34:11
4696Ellen OhrtSol Tranås11:35:03
4757Amanda AlfredssonOK Tyr11:37:48
4741Ellen AnderssonHagaby GOIF11:37:50
4671Nora AnderssonOK Norrvirdarna11:40:21
4701Alma WallmanVästerbergslagens OL11:40:48
4700Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna11:42:23
4721Anna NilssonGarphyttans IF11:42:27
4716Selma LarssonLunds OK11:44:05
4793Lea-Gioia GloorOLG Pfaeffikon11:44:45
4672Tova JanssonVänersborgs SK11:47:10
4768Emma EliassonFK Friskus-Varberg11:47:21
4754Vera CarlssonOK Hällen11:49:25
4666Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb11:49:49
4706Elin Sundvall KrügerGarphyttans IF11:51:02
4704Elsa EricssonLunds OK11:54:36
4814Isabella NiklassonFalköpings AIK OK11:57:16
4749Rebecka HaslerSurahammars SOK11:58:16
4725Nora LundinSkogsluffarnas OK11:58:21
4797Felicia SahlénVästerås SOK11:58:30
4753Emma LundbergOK Roslagen11:59:35
4687Fredrika KindlundhFK Finn12:00:00
4720Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL12:00:15
4816Alma AppelgrenTrollhättans SOK12:00:30
4737Maja AxelssonGamleby OK12:00:45
4697Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb12:01:00
4728Märta ÖhrnArboga OK12:01:15
4787Emma WahlströmOK Djerf12:01:30
4810Tove den BraverOK Gränsen12:01:45
4681Linnea WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb12:02:00
4703Ellen OlovssonGamleby OK12:02:15
4799Nicolina SöderbergAlvesta SOK12:02:30
4669Malva MöllerOK Linné12:02:45
4762Malin BorgLinköpings OK12:03:00
4781Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby12:03:15
4730Julia SörensenOK Kontinent12:03:30
4756Katharina SprengerSV IHW Alex 78 Berlin e.V.12:03:45
4678Erin WidmarkUmeå OK12:04:00
4709Karin LarssonOK Enen12:04:15
4801Sanna SanderOK Milan12:04:30
4813Cornelia KrafftLänna IF12:04:45
4689Linn RistoOK Linné12:05:00
4765Ella IngströmBottnaryds IF12:05:15
4690Disa RangertKungälvs OK12:05:30
4742Felicia SvenssonRasbo IK12:05:45
4686Märtha StakeVästvärmlands OK12:06:00
4733Simone StennabbIK Gandvik12:06:15
4735Lisa OlmKils OK12:06:30
4724Maria BjörnlingerIK Vista12:06:45
4794Alva WallinIK Trenne Ullared12:07:00
4773Ellen HannrupIF Thor12:07:15

Annonser