Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

D40 Kort

4 130 m, 194 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Jenny ArvidssonBrattås CK08:30:00
2Louise GötforsGöteborg-Majorna OK08:32:54
3Lena TuressonOK Renen08:36:07
4Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna08:44:14
5Anna HaglundLeksands OK08:48:14
6Kristina AnelandOK Ravinen08:49:32
7Marika EkNyköpings OK08:49:37
8Susanne AldénOK Roxen08:49:48
9Sofie BergendahlIF Thor08:50:44
10Jessica SjöbergTullinge SK08:51:24
11Annika WesthMullsjö SOK08:55:22
12Karin JohnssonOK Kåre08:56:30
13Anne UrsetBul-Tromsø IL08:57:29
14Lena NilssonAttunda OK08:58:26
15Anna LövgärdOK Alehof08:58:47
6451Eva PalmVästerås SOK09:00:03
6408Elenore AndréSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb09:01:41
6342Karin KullmanOK Alehof09:03:20
6273Linda IngemarssonFK Vittus09:03:30
6362Daniela RichardssonOK Landehof09:03:56
6317Johanna DalinLeksands OK09:04:05
6438Annika LundströmSundbybergs IK09:04:27
6380Eva HolmqvistOK Tor09:04:56
6349Annica CrispinOK Denseln09:08:20
6309Kristin EkdalaKungälvs OK09:09:34
6358Jenny ÖstlundOK Kolmården09:09:45
6400Marie NordSol Tranås09:10:10
6345Linda LarssonOK Dacke09:11:23
6296Annelie HermanssonIFK Mora OK09:15:50
6454Pernilla SahlénVästerås SOK09:16:38
6275Ulrika RundbladFrämmestads IK09:17:32
6251Veronica AdolfssonAnderstorps OK09:17:37
6441Marianne NilssonOK Pan-Kristianstad09:17:42
6095Marit SöderqvistOK Kåre09:17:51
6415Erika BjörckTormestorps IF09:18:05
6356Malin PalmbergOK Hammaren09:19:39
6298Anna OlinIK Hakarpspojkarna09:19:50
6350Anna JanssonOK Djerf09:20:36
6378Karin AnderssonOK Tisaren09:21:14
6331Gabriella JarlNAIS Orienteringsklubb09:21:54
6333Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb09:22:04
6417Martina StigssonTrollhättans SOK09:22:49
6297Helena RangertIK Hakarpspojkarna09:23:30
6306Nina ErikssonKFUM Örebro OK09:24:05
6459Maria BraunVäxjö OK09:24:22
6392Karin LindqvistSkogsluffarnas OK09:24:40
6282Stina AhlnérGöteborg-Majorna OK09:26:48
6341Annika BengtssonOK Alehof09:27:19
6401Ulla-Maria KankainenSotkamon Jymy09:27:49
6367Karin NorlanderOK Nackhe09:28:14
6315Bodil WilénLeksands OK09:28:36
6455Malena AhlströmVästerås SOK09:28:47
6448Anneli ArvidssonVimmerby OK09:29:21
6278Anne Kjersti BriskerudGrue IL09:29:35
6360Ylva LorentssonOK Kåre09:30:46
6269Annika BechtelFK Friskus-Varberg09:31:02
6365Annette RoosOK Linné09:31:44
6264Henna PlitEspoon Suunta09:31:54
6371Monika WesterlundOK Nolaskogsarna09:32:34
6352Lena WesterlundOK Djerf09:33:10
6354Karin JohanssonOK Hammaren09:33:16
6347Kristina AnderssonOK Dacke09:34:24
6311Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK09:35:12
6461Lotta EkbergÖrkelljunga FK09:35:33
6343Monica SjöbergOK Branten09:36:01
6458Pernilla StakeVästvärmlands OK09:36:36
6369Maria SundbergOK Njudung09:36:38
6372Maria ModigOK Pan-Kristianstad09:37:37
6261Maria LarssonDegerfors OK09:37:44
6256Anna KullbergBjörkfors GOIF09:37:53
6387Therese LiljaRonneby OK09:38:29
6379Cecilia JonssonOK Tor09:38:55
6414Pernilla SandgrenTolered-Utby Ol-klubb09:38:56
6363Sylvia KarlssonOK Lindéna09:39:54
6374Ewa AlbrektssonOK Ravinen09:40:42
6402Anna KårénSundsvalls OK09:42:12
6334Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb09:42:13
6419Sofia PerssonTullinge SK09:42:32
6271Marie-Louise PerssonFK Herkules09:43:25
6393Marie MarkholmSkåneslättens OL09:44:00
6403Charlotta PalmgrenSundsvalls OK09:44:19
6382Jessica BjörckOK Älme09:44:45
6276Anna BringleGAOC09:47:18
6357Åsa SkoogOK Hammaren09:47:18
6308Tonje VråleKonnerud IL09:48:15
6272Kristina BerlinFK Vittus09:50:54
6361Liselott NordgrenOK Kåre09:50:58
6422Petra LjungdellTäby OK09:53:43
6300Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared09:55:05
6449Sofia GustafssonVänersborgs SK09:55:11
6285Randi EngløkkHaugesund IL Orientering09:57:00
6440Tarja TurkulainenEspoon Akilles09:57:22
6450Maria LangVästerviks OK10:00:00
6270Malin JohanssonFK Friskus-Varberg10:00:15
6353Ann-Sofie TäckOK Hammaren10:00:30
6291Ulrika GranforsIF Rigor10:00:45
6304Maria EdvardssonJärfälla OK10:01:00
6301Anna RönnborgIK Uven10:01:15
6384Raili RoobaRakvere OK10:01:30
6453Anna HallVästerås SOK10:01:45
6370Åsa HägglundOK Nolaskogsarna10:02:00
6456Marina ThybergVästvärmlands OK10:02:15
6295Cecilia FlakbergIFK Göteborg10:02:30
6288Kari HoltHedrum OL10:02:45
6316Petra Hurtig HalvarssonLeksands OK10:03:00
6277Ylva SvangrenGotlands Bro OK10:03:15
6406Lena AnderssonSundsvalls OK10:03:30
6386Anna ErikssonRonneby OK10:03:45
6390Lotte HenrikssonSimrishamns OK10:04:00
6050Anna UllerKils OK10:04:15
6381Malin ÅmanOK Vilse 8710:04:30
6265Stina WallinFalkenbergs OK10:04:45
6312Karin AlthoffKungälvs OK10:05:00
6355Petronella IvarssonOK Hammaren10:05:15
6279Åsa JohanssonGudhems IF10:05:30
6457Maria DåverhögVästvärmlands OK10:05:45
6253Anette BrunanderAttunda OK10:06:00
6409Pauline TrynerSYO10:06:15
6324Karolina AnderssonLänna IF10:06:30
6289Sanna SavolainenHiidenkiertäjät10:06:45
6423Johanna HallqvistUlricehamns OK10:07:00
6319Kristin RamsellLeksands OK10:07:15
6344Ulrica RudbergOK Bävern10:07:30
6407Sofia HaslerSurahammars SOK10:07:45
6388Sofia LindénSelånger SOK10:08:00
6332Fia WärnNAIS Orienteringsklubb10:08:15
6404Kerstin FrænellSundsvalls OK10:08:30
6418Lisa LeicktTullinge SK10:08:45
6325Åsa Marknell DewittLänna IF10:09:00
6287Anita SælevikHaugesund IL Orientering10:09:15
6425Malin StenbackaVaasan Suunnistajat ry10:09:30
6290Camilla GraadIF Rigor10:09:45
6368Cecilia KarmetunOK Njudung10:10:00
6413Eva LiljerosTolered-Utby Ol-klubb10:10:15
6336Tsvetkova EvgeniaNiNo- Oteam10:10:30
6424Annica BerglundUlricehamns OK10:10:45
6313Erika RaskKungälvs OK10:11:00
6452Camilla ÄlvegranVästerås SOK10:11:15
6321Linda DanielssonLerums SOK10:11:30
6396Gittan GeliusSnättringe SK10:11:45
6302Agneta LarssonIK Uven10:12:00
6262Annika LjungbergDegerfors OK10:12:15
6252Jenny GustafssonArboga OK10:12:30
6376Maria LangerOK Roxen10:12:45
6389Rikke Lysemose PoulsenSilkeborg OK10:13:00
6405Karin LarssonSundsvalls OK10:13:15
6255Åsa WilestedtAttunda OK10:13:30
6416Catrine OlssonTorsås OK10:13:45
6292Tanja InstanesIF Sturla10:14:00
6383Petra FreiOLG Dachsen10:14:15
6283Sonia PerssonHaninge SOK10:14:30
6259Fruzsina BiróBudapest10:14:45
6395Stina BorängSnättringe SK10:15:00
6391Priscilla FerreraSkarpnäcks OL10:15:15
6385Nina RingRonneby OK10:15:30
6446Maria WestlinValbo AIF10:15:45
6310Anneli GabrielssonKungälvs OK10:16:00
6460Mona RosbergVäxjö OK10:16:15
6337Stina AlrikssonNybro OK10:16:30
6258Aletta BiróBudapest10:16:45
6307Camilla DalgaardKolding OK10:17:00
6280Gwenaelle DherveGuyancourt Orientation 7810:17:15
6326Sofia KrafftLänna IF10:17:30
6314Anu NivaLaitasaaren Veto10:17:45
6399Sarka BernatikovaSokol Frydek-Mistek10:18:00
6267Josefina BerglundFK Boken10:18:15
6257Maria AuseliusBredaryds SOK10:18:30
6412Kajsa TerningTolered-Utby Ol-klubb10:18:45
6444Josefin BarckSundsvalls OK10:19:00
6322Paloma Fontana PérezLos Califas Orientacion10:19:15
6329Teresa ChapmanMar Orienteering Club10:19:30
6366Gunilla GlimténOK Löftan10:19:45
6303Elena Riaño RibotaImperdible10:20:00
6323Jenny VinbladLunds OK10:20:15
6411Boel RystedtSödertälje-Nykvarn OF10:20:30
6294Karin LindellIF Thor10:20:45
6320Linda GunnarssonLerums SOK10:21:00
6263Kimie TerashimaES kanto C10:21:15
6274Camilla PorlingForserums SOK10:21:30
6327María Carmen Fernández MolinaMalarruta10:21:45
6447Helle NikkelViborg Orienteringsklub10:22:00
6340Therese DahlströmOK Alehof10:22:15
6397Iva SpratkovaSokol Frydek-Mistek10:22:30
6398Gabriela BrodovaSokol Frydek-Mistek10:22:45
6410Katrin SkeppSävedalens AIK10:23:00
6305Malin AlbinssonJärfälla OK10:23:15
6268Catarina HardenFK Boken10:23:30
6284Ulrika AnderssonHaninge SOK10:23:45
6351Marie LindbladOK Djerf10:24:00
6266Linda WänströmFinspångs SOK10:24:15
6286Grethe Paulsen VieHaugesund IL Orientering10:24:30
6328Mercedes García GarcíaMalarruta10:24:45
6335Lotta ClassonNAIS Orienteringsklubb10:25:00
6364Åsa HedinOK Linné10:25:15

Annonser