Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

D50

3 860 m, 119 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Laila B HöglundFK Herkules11:29:00
2Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF11:30:08
3Anna-Maria BackrydLindebygdens OK11:35:31
4Sara Snogerup LinseLunds OK11:36:13
5Mia BierfeldtÄrla IF11:41:53
6Lotta RansjöOK Tyr11:42:26
7Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK11:43:27
8Elisabet EnmarkGävle OK11:43:47
9Anita WehlinSkogspojkarnas OK11:50:51
10Annamari VierikkoHelsingin Suunnistajat11:51:13
11Charlotte ThraneCopenhagenO11:52:29
12Ingela ErikssonGävle OK11:53:12
13Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK11:54:41
14Christina HalvarssonOK Kroppefjäll11:55:15
15Mona BierfeldtÄrla IF11:56:43
7746Annika ArdellOK Rodhen11:58:36
7756Carina SandbergSäterbygdens OK11:59:24
7728Anna JohanssonJönköpings OK12:01:11
7679Unn Hilde HeggedalKongsberg OL12:01:12
7766Anna Von KrusenstiernaOK Kåre12:01:21
7673Anna EkSödertälje-Nykvarn OF12:01:24
7672Marianne NjåsteinIL Tyrving12:02:39
7738Rine HanssenByåsen IL12:03:18
7678Marianne CarlbergVallentuna-Össeby OL12:05:05
7657Kjersti StræteRingerike OL12:05:34
7747Monica BomanGävle OK12:07:20
7689Ingrid JohanssonLaholms IF OK12:08:07
7717Kajsa HolmqvistHagaby GOIF12:10:39
7697Anna-Karin ÖgrenKarlsbyhedens IK12:11:43
7748Maria SkogsbergMariestads FK12:11:45
7701Anita Sørensen DrageKongsberg OL12:11:48
7768Eva WadmanVästerås SOK12:12:10
7764Kia NordströmTäby OK12:13:25
7703Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK12:14:00
7763Pavlina BrautigamWestern Connecticut OC12:16:03
7706Annika JosefssonOK Dacke12:19:28
7745Ulrika ErikssonStora Tuna OK12:22:04
7771Sari MaijalaEpilän Esa12:25:57
7719Kerstin SegerssonOK 64 Torpa12:27:21
7707Eva CarlssonJönköpings OK12:28:44
7652Maria HartOK Linné12:29:26
7686Hilde StorløkkenKongsberg OL12:29:39
7750Ann-Mari SilfverLånghundra IF12:30:41
7666Johanna SundströmJärla Orientering12:31:25
7698Åshild Stuve StrandlieGjø-Vard OL12:32:14
7683Ingela AnderssonLunds OK12:35:35
7710Anita DavalliusUddevalla IS12:35:39
7741Marit S. LundanesEmblem IL12:36:17
7681Sabine JuckelandtUSV TU Dresden12:36:25
7709Eva-Lena JonssonNyköpings OK12:36:52
7656Pia Käck FritzellGudhems IF12:37:45
7755Karina LangerakJärfälla OK12:40:11
7720Susanne AnderssonPiteå IF12:40:42
7712Nina-Beate LiabakkByåsen IL12:41:45
7688Kristina SpångbergLunds OK12:42:00
7687Agneta SanderGöteborg-Majorna OK12:44:35
7651Marita FilipssonMarkaryds FK12:44:40
7722Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF12:44:45
7645Mariann JohanssonKexholms SK12:44:46
7765Christina PernebyIFK Lidingö SOK12:47:11
7767Christina SternerOK Njudung12:49:03
7775Åsa AlsiöFalköpings AIK OK12:56:25
7665Anneli WiklundFinspångs SOK12:56:50
7655Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK12:58:27
8068Camilla RosénAnnebergs GIF12:59:00
7729Lena PetterssonNyköpings OK12:59:15
7682Päivi LeppävuoriKuopion Suunnistajat12:59:30
7757Karina SvenssonVimmerby OK12:59:45
7690Nina DjerfLerums SOK13:00:00
7726Hanne StaugaardKolding OK13:00:15
7670Helena KönigssonRobertsfors IK13:00:30
7753Catarina von FrenckellOK Raseborg13:00:45
7732Anna Weckner WestlundOK Tyr13:01:00
7702Denise WrightMar Orienteering Club13:01:15
7725Karin LaurellOK Flundrehof13:01:30
7695Cecilia SimonssonSundbybergs IK13:01:45
7675Christina BjörkÖrkelljunga FK13:02:00
7739Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna13:02:15
7662Su Yan TayUgly Gully13:02:30
7693Carina FolkegårdSala OK13:02:45
7691Doris HaasOLG Schaffhausen13:03:00
7658Anette ThoressonAndrarums IF13:03:15
7751Silvia Zemp CampanaASCO Lugano13:03:30
7684Ragnhild AuglændGanddal IL13:03:45
7647Åsa PerssonLaxå OK13:04:00
7761Susi RutzOLG Pfaeffikon13:04:15
7730Monika PerssonOK Södertörn13:04:30
7649Magnhild T. MølnvikFossum IF13:04:45
7669Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF13:05:00
7721Isabelle Touzain RoulleauxCOL Etrechy13:05:15
7734Tuuli SaariFK Herkules13:05:30
7760Marit Nandrup PettersenIndre Østfold OK13:05:45
7723Sabine SchweigerYukon OA13:06:00
7735Carina JohanssonSkattkärrs SOK13:06:15
7646Svetlana ZuevaNavicom_Garmin13:06:30
7759Katarina AlnehällTäby OK13:06:45
7654Teija LaunisASS Raisu Lumous13:07:00
7704Ingalill GrundHerrestads AIF13:07:15
7674Geneviève PissartCO Liège13:07:30
7716Vivi AndreassenKolding OK13:07:45
7749Helen PedleyWest Yorkshire Orienteers13:08:00
7715Iva KábrtováSK LOB Nova Paka13:08:15
7742Heike GirardinOLV Zug 201513:08:30
7743Yvonne KleinOLG Pfaeffikon13:08:45
7736Andrea SchiwyAustralopers13:09:00
7752Irene BüttikerOLG Chur13:09:15
7668Lilia FedorovaNavicom_Garmin13:09:30
7677Linda HaylesCalder Valley Orienteers13:09:45
7650Lone JörgensenHerlufsholm OK13:10:00
7699Maria SturessonAnderstorps OK13:10:15
7653Ulrika JohanssonOK Löftan13:10:30
7733Sue GarrParawanga ACT13:10:45
7727Nadezhda ChumovaNovosibirsk13:11:00
7714Maritha HenrikssonJönköpings OK13:11:15
7661Anette ArksandVallentuna-Össeby OL13:11:30
7737Ebba HedegårdOK Kolmården13:11:45
7774Susanne AndersenBOK13:12:00
7769Irene GammeljordOK Snab13:12:15
7685Annika AnderssonHallstahammars OK13:12:30

Annonser