Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

D50 Kort

3 010 m, 118 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Anne BodinAlmby IK12:00:00
2Helena LindmanNässjö OK12:00:51
3Eva PetersonÄlvdalens IF OK12:04:32
4Lena SwartzOK Orion12:04:50
5Maria CastenborgNjurunda OK12:06:00
6Auli HovikorpiHämeenlinnan Suunnistajat12:09:04
7Karin ProforsKöping-Kolsva OK12:09:13
8Lottie LindOK Älgen12:10:46
9Lotta JungåkerKorsnäs IF OK12:12:40
10Annika SvenssonSolna OK12:13:40
11Ragnhild SvensVästerbergslagens OL12:14:25
12AnnaKarin HaglundSundsvalls OK12:15:01
13Eva EklundVäxjö OK12:15:08
14Anna AsplundKungälvs OK12:17:04
15Catarina HögkvistOK Tyr12:17:07
8154Ingrid SvenssonStora Tuna OK12:17:07
8086Lisbet LidmanHJS-Vansbro OK12:18:11
8083Sofia HolmgrenHagaby GOIF12:19:09
8138Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby12:20:13
8120Pia LundbergOK Bävern12:20:24
8092Annlouise AlmqvistIFK Mora OK12:20:30
8123Mia GustafssonOK Kåre12:20:37
8096Else GrandalIL Tyrving12:23:13
8113Carina HammarlingLänna IF12:23:59
8184Annette Falck LarssonVänersborgs SK12:24:02
8186Marianne OttossonVästerbergslagens OL12:24:33
8161Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK12:26:31
8078Ingrid SvenssonFinspångs SOK12:27:18
8129Gunilla GustafssonOK Orion12:27:58
8110Åsa SörlinLustens OK12:29:48
8147Ulla SaramäkiSJJ12:29:50
8121Helena JohanssonOK Gisle12:30:00
8091Helen KarlbomIFK Göteborg12:30:17
8193Sue HancockWellington Ranges12:30:46
8115Evy MeisingsethMolde og omegn IF12:30:48
8152Ann BrenanderSOK Viljan12:31:56
7671Britta SahlinVänersborgs SK12:36:04
8127Lena  KarlssonOK Måsen12:38:03
8074Mona OlssonBrattås CK12:38:55
8105Marie LarssonKöping-Kolsva OK12:39:15
8119Lena PeterssonOK Alehof12:39:35
8162Iréne PerssonTäby OK12:42:01
8066Anu MannonenAngelniemen Ankkuri12:44:41
8166Heike LeideckUSV TU Dresden12:44:41
8102Brittmari HolmbergKorsnäs IF OK12:45:35
8100Tiina WesterlundKoovee12:46:26
8082Annika HogedalGöteborg-Majorna OK12:46:50
8157Sabine Scholl-BürgiTirol12:49:44
8135Ann-Sofie HultsvedOK Tyr12:50:00
8109Ing-Britt SwedenborgLunds OK12:54:13
8085Tuija RaitanenHelsingin Suunnistajat12:54:32
8094Karin ElfvingIK Jarl Rättvik12:55:15
8117Elisabet ElmertoftNorbergs OK12:55:56
8070Elena BelicovaATU Kosice12:58:52
8150Lotta BerntssonSkåneslättens OL12:58:54
8159Maria TryggöTrollhättans SOK13:00:02
8095Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared13:02:27
8087Anne SvantessonHjärnarps GH OL13:03:16
8108Ann-Kristin SjöströmLunds OK13:03:32
8088Lotta SchurmannHylte OK13:06:20
8112Elsa BrahmLånghundra IF13:10:13
8146Barbara DreselSC Klecken13:15:00
8158Margareta MandingerTrollhättans SOK13:18:25
8114Randi Fallbakken BergeLøten o-lag13:20:35
8128Anette AnderssonOK Nolaskogsarna13:21:09
8107Anna KullbergLinköpings OK13:22:09
8192Annalena AndersenWaxholms OK13:22:14
8065Gudrun NilssonAndrarums IF13:23:40
8142Anna VesterbergRasbo IK13:24:38
8183Natalia PotapenkoVladivostok13:24:51
8182Gro EllegaardVang OL13:24:52
8069Maria PerssonAsker SK13:28:22
8149Monika LundqvistSkogspojkarnas OK13:28:28
8165Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK13:29:21
8090Kirsten TofteredIF Rigor13:29:51
8106Bitte EldhLidköpings VSK13:30:15
8062Vibeke Ekhard EdsenAarhus 1900 orientering13:30:30
8143Galina OnofreichukRUS-Veteran13:30:45
8163Ann-Beth JonssonTäby OK13:31:00
8072Agneta BergelinBergnäsets AIK13:31:15
8111Annette WigertzLånghundra IF13:31:30
8145Monica RostöRånäs OK13:31:45
8139Heidi Ullmann-KurzoOL Biel Seeland13:32:00
8099Karin EkebjärKalmar OK13:32:15
7680Andrea WyssOLG Nidwalden+Obwalden13:32:30
8077Kristina TinglöfDegerfors OK13:32:45
8187Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL13:33:00
8084Lotta KihlbergHalmstad OK13:33:15
8097Anna GöhlmanIL Tyrving13:33:30
8064Annemarie HolmAlstermo IF13:33:45
8148Seija AaltonenSK Varianssi13:34:00
8061Anne EllekrogAarhus 1900 orientering13:34:15
8075Anna Bisceglia-SarinelliC.O. Aget Lugano13:34:30
8073Gry HafskjoldBergnäsets AIK13:34:45
8122Eva KarlssonOK Gynge13:35:00
8081Karin HelmertzFrölunda OL13:35:15
8080Helena StensötaFrölunda OL13:35:30
8155Anette RamströmSträngnäs-Malmby OL13:35:45
8076Najla NaceurClub d Orientation Lausanne-Jorat13:36:00
8191Ewa SturkWaxholms OK13:36:15
8098Doris DanielssonIstrums SK13:36:30
8141Barbara RancanOLG Pfaeffikon13:36:45
8126Cecilia JanzonOK Måsen13:37:00
8151Elisabeth HectorSnättringe SK13:37:15
8093Maria VredinIFK Umeå13:37:30
8140Barbara WengerOLG Bern13:37:45
8071Olga KraghtBay Area Orienteering Club13:38:00
8132Mimmi Eriksson WestbladOK Ravinen13:38:15
8164Frida MannfolkUlricehamns OK13:38:30
8131Katarina SundelinOK Orion13:38:45
Lena SundqvistTullinge SK13:39:00
8185Susanne LindholmVäsby OK13:39:15
8133Anna FröbergOK Roxen13:39:30
8144Vera TepferRUS-Veteran13:39:45
8189Christina GabrielssonVästvärmlands OK13:40:00
8124Anna-Karin AdolfssonOK Kåre13:40:15
8079Ann ChihaniFK Herkules13:40:30
8125Helle SørensenOK Melfar13:40:45

Annonser