Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H50 Kort

4 740 m, 207 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Mikael KindbornOK Hällen12:30:00
2Per FlakbergIFK Göteborg12:31:02
3Thomas JohanssonSundsvalls OK12:36:30
4Per FranzénOK Södertörn12:38:27
5Per KällvikÅmåls OK12:38:56
6Glen HåkanssonVäxjö OK12:40:05
7Anders PetterssonOK Dacke12:41:50
8Bengt JohanssonOK Tyr12:44:17
9Torben MalmGarphyttans IF12:44:41
10Mats JönssonKorsnäs IF OK12:45:32
11Lars HolmgårdKils OK12:46:01
12Peter CederbergVänersborgs SK12:48:05
13Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna12:48:25
14Sven WigertzLånghundra IF12:49:52
15Peter AnderssonOK Orion12:50:01
8295Stig-Johan WiklundOK Grip12:51:09
8310Stefan KarlssonOK Ravinen12:51:33
8254Robert HallbergIK Uven12:51:41
8385Tommy BäckOK Kullingshof12:52:01
8305Clas LöfqvistOK Njudung12:52:16
8259Thomas HahneInsjöns IF OK12:52:26
8289Dan NilssonNyköpings OK12:52:44
8300Per GrywenzOK Linné12:53:31
8312Carl-Johan ThorellOK Ravinen12:54:22
8365Mats KristianssonTrollhättans SOK12:54:29
8257Anders JonssonIK Vikings OK12:56:20
8311Michael GranqvistOK Ravinen12:56:20
8279Peter HambäckLånghundra IF12:57:24
8380Tsutomu YoshidaAcademy 201512:58:24
8358Per SandbergSäterbygdens OK12:58:35
8236Torbjörn KarlssonHagaby GOIF12:58:38
8238Anders ThuresonHellas Orientering12:58:44
8276Mats BredfeltLunds OK12:58:59
8267Håkan HolmbergKorsnäs IF OK12:59:17
8320Per BjurströmOK Tisaren13:00:15
8222Magnus WideFrölunda OL13:00:30
8344Øistein JensenSarpsborg OL13:00:39
8322Per HögkvistOK Tyr13:00:57
8212Magnus BlennowFalköpings AIK OK13:01:17
8368Mats HerbertTäby OK13:01:38
8327Erik AnderssonOK Österåker13:01:55
8288Per CarlssonNyköpings OK13:02:10
8225Per-Erik RönnestrandFrösö IF13:02:17
8233Andrew LagoGöteborg-Majorna OK13:02:32
8201Charles Bromley GardnerBAOC13:02:38
8264Trond BaklidKonnerud IL13:02:41
8402Per WintherVästerbergslagens OL13:03:10
8293Ulf JohanssonOK Dacke13:03:49
8299Teddy AnderssonOK Landehof13:04:20
8245Frank SvarødIdd SPK13:06:52
8342Terje SchjølbergRøros IL13:07:21
8208Lars JacobssonDegerfors OK13:08:50
7893Björn LindgrenKFUM Örebro OK13:09:59
8321Anders JönssonOK Triangeln13:10:13
8253Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared13:11:00
8241Anssi RaitanenHelsingin Suunnistajat13:11:58
8336Alex BieriOLV Luzern13:12:02
8269Staffan AsplundKungälvs OK13:12:20
8348Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK13:12:37
8196Håkon LøvliAsker SK13:12:46
15113Mikael JungbjerGöteborgs SK13:13:34
8316Peter StrömdahlOK Skogsvargarna13:15:30
8290Bengt PetterssonNyköpings OK13:15:41
8359Magnus BacklundSäterbygdens OK13:16:00
8347Pasi AaltonenSK Varianssi13:16:29
8277Michael AnderssonLunds OK13:17:07
8306Jonas AnderssonOK Norrvirdarna13:17:14
8392Mats JavehedVallentuna-Össeby OL13:17:55
8234Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK13:18:05
8283Harald BergeLøten o-lag13:18:34
7982Kent BerggrenTullinge SK13:20:45
8406Ulf HamreforsVästerås SOK13:21:41
8326Lars AnderssonOK Tyr13:22:24
8370Stefan SpetzUlricehamns OK13:22:50
8400Roger TinglöfVäsby OK13:23:34
8265Njål SvingheimKonnerud IL13:24:36
8292Peter WilhelmssonOK Dacke13:25:04
8303Kjetil KarlsenOK Moss13:25:29
8268Viktor MogurenkoKSO Kompas13:26:35
8263Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL13:27:14
8405Stefan TörnqvistVästerås SOK13:27:21
8355Anders SjögrenSundsvalls OK13:27:35
8330Markus RutzOLG Stäfa13:28:09
8317Mats LindströmOK Skärmen13:28:23
8284Klaes AxelssonMullsjö SOK13:29:04
8218Sören AnderssonFK Boken13:29:23
8331Brechbuehl MarkusOLG Stäfa13:29:26
8394Stein Arne NegårdVang OL13:30:03
8032Martin MandingerTrollhättans SOK13:30:10
8214Lennart DahlgrenFilipstads OK13:31:09
8285Mats BergmanNorbergs OK13:32:37
8226Roger KrohnFältjägarnas IF13:33:05
8240Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK13:33:57
8369Per AnderssonUlricehamns OK13:34:48
8230Stein Magnus MoenGrue IL13:35:29
8272Henrik HallorLindebygdens OK13:37:12
8206Ioan Sorin BotosC.S. ORIENTER TARGU MURES13:38:32
8205Knut HagenByåsen IL13:40:30
8328Geir PaulsenOL Trollelg13:40:38
8353Stefan MalmbergStora Tuna OK13:40:54
8251Ola OlssonIK Hakarpspojkarna13:42:20
8349Magnus NygrenSkogspojkarnas OK13:43:15
8291Anders JohanssonOK Dacke13:43:25
8281Per BrahmLånghundra IF13:43:43
8313Anders SjöbergOK Reftele13:44:48
8246Eric TofteredIF Rigor13:45:05
8398Göran PerssonVärend GN OL13:46:00
8224Torulf BäckmanFrösö IF13:46:29
8356Robert ÖstlundSäterbygdens OK13:46:29
8202Patric MolinBoxholm-Mjölby OL13:47:06
8351Roger NybergSnättringe SK13:48:48
8211Tommy RoosFalköpings AIK OK13:49:32
8361Joakim AhnheimTibro OK13:49:46
8335André WirzOLV Baselland13:50:16
8220Jan-I NygrenFK Boken13:51:20
8314Sven ÖrnerlingOK Renen13:51:32
8204Olle JanrikBromma-Vällingby SOK13:52:16
7938Phil ConwayGuildford Orienteers13:54:39
8346Vesa SaramäkiSJJ13:56:20
8298Lars GustafssonOK Kåre13:56:52
8337Matthias BoosOLV Luzern13:58:47
8223Tomas AndreassonFrölunda OL13:59:26
8258Saxe FrøshaugIndre Østfold OK13:59:51
8235Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK14:00:15
8350Jan JohanssonSkåneslättens OL14:00:30
8301Kjell RistoOK Linné14:00:45
8244Per AndénHässleholms OK14:01:00
8231Fritiof AnderssonGudhems IF14:01:15
6959Sören AnderssonLidköpings VSK14:01:30
8323Mikael KullinOK Tyr14:01:45
8340Håkan RostöRånäs OK14:02:00
8256Mats DahlrotIK Uven14:02:15
8318Mikael JohanssonOK Skärmen14:02:30
8332Hansueli SteinmannOLG Stäfa14:02:45
8195Anders StrandArboga OK14:03:00
8250Christer VredinIFK Umeå14:03:15
8341Magnus BergströmRånäs OK14:03:30
8255Leif HagmanIK Uven14:03:45
8343David SöderströmSala OK14:04:00
8338Peter ClericiOLV Zug 201514:04:15
8278Greg CampbellLustens OK14:04:30
8209Tore LindaasElverum OK14:04:45
8375Erling ByeByåsen IL14:05:00
8366Pär DahlströmTullinge SK14:05:15
8217Leif-Åke AnderssonFK Boken14:05:30
8339Inge AnderssonRembo IK14:05:45
8333Martin WidmerOLG Suhr14:06:00
8243Torbjörn KvistHässleby SOK14:06:15
8271Tore SunessonLerums SOK14:06:30
8403Anders PetterssonVästerviks OK14:06:45
8315Morten AndresenOK Skeidi14:07:00
8248Snorre FrydenlundIF Sturla14:07:15
8409Hans MalmbergWaxholms OK14:07:30
8411Leif LarssonÅmåls OK14:07:45
8309Håkan SvahnOK Ravinen14:08:00
8334Beat WillimannOLK Wiggertal14:08:15
8286Johan KarlssonNorbergs OK14:08:30
8304Magnus FreijOK Måsen14:08:45
8401Torbjörn HammasVäsby OK14:09:00
8287Stefan MusslinderNyköpings OK14:09:15
8386Markus MoserOLG Welsikon14:09:30
8329Oliver BrütschOLG Schaffhausen14:09:45
8371Inge NilssonUmeå OK14:10:00
8219Krister ÖsterbladFK Boken14:10:15
8200Peter SlamaATU Kosice14:10:30
8229Dan JohanssonGOIF Tjalve14:10:45
8282Per-Olof SvenssonLänna IF14:11:00
8210Stefan KarlssonFalköpings AIK OK14:11:15
8197Peter Salomon-SörensenAttunda OK14:11:30
8247Henryk ZienkiewiczIF Rigor14:11:45
8207Ibrahim NaceurClub d Orientation Lausanne-Jorat14:12:00
8324Bernt NilssonOK Tyr14:12:15
8296Håkan KarlssonOK Gynge14:12:30
8393Øystein MelbyVang OL14:12:45
8360Bert KoskinenSödertälje-Nykvarn OF14:13:00
8275Rikard SwedenborgLunds OK14:13:15
8352Jozsef LiskanySTE Hungary14:13:30
8215Per-Johan PerssonFjärås AIK14:13:45
7814Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK14:14:00
8242Po Man Pacino HouHKOXCC14:14:15
8399Pekka AlakuljuVäsby OK14:14:30
8237Per Einar StrømHedrum OL14:14:45
8198Boris DurcoATU Kosice14:15:00
8274Niglas RämmalLunds OK14:15:15
8395Magnus EklundVimmerby OK14:15:30
8345Tore SvedlundSeskarö IF14:15:45
8203Bernt KarlssonBredaryds SOK14:16:00
8221Mikael NilssonFrosta OK14:16:15
8367Anders SkogTullinge SK14:16:30
8232Jan AnderssonGävle OK14:16:45
8213Mikael PetersonFalköpings AIK OK14:17:00
8260Jens ArboreliusIS Kullen14:17:15
8362Peter BrämersonTibro OK14:17:30
8363Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb14:17:45
8364Vsevolod DokhturovTomsk14:18:00
8216Anders WesterlundFK Boken14:18:15
8227Roland LarssonGammelstads IF14:18:30
8325Ola IsakssonOK Tyr14:18:45
8404Niclas AhlströmVästerås SOK14:19:00
8308Mats AnderssonOK Orion14:19:15
8199Vladimir TyszATU Kosice14:19:30
8262Björn LundgrenKils OK14:19:45
8396Mats DruggeVittjärvs IK14:20:00
8357Thomas ArvidssonSäterbygdens OK14:20:15
8407Eric GävertVästvärmlands OK14:20:30
8273Urban PeterssonLinköpings OK14:20:45
8302Niklas SanderOK Milan14:21:00

Annonser