Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H55 Kort

4 500 m, 106 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Jozef PollakATU Kosice11:48:00
2Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK12:00:05
3Per-Olov SjöströmVästerås SOK12:06:27
4Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK12:09:15
5Petter GullikstadRøros IL12:19:10
6Evert JohanssonOK Bävern12:21:16
7Jan EskilssonHaninge SOK12:21:30
8Arne KlintbergEksjö SOK12:21:42
9Lennart AgénTullinge SK12:24:04
10Håkan SanderiLidköpings VSK12:27:25
11Stefan JohanssonTrollhättans SOK12:29:50
12Lars BengtssonÅrsunda IF12:29:56
13Erik WadmanIFK Mora OK12:30:38
14Jan SundbüeOK Hällen12:30:59
15Lennart EkvallTrollhättans SOK12:31:28
8817Lennart StrandbergSkogslöparna12:33:03
8758Pontus FritzellGudhems IF12:34:40
8779Mats BirkestålKöping-Kolsva OK12:34:59
8774Ulf SkoglundKils OK12:35:34
8773Rolf KarlssonJärla Orientering12:35:42
8798Tryggve RönnqvistOK Linné12:37:18
8794Stefan GustafssonOK Hällen12:38:30
8800Matts AnderssonOK Ravinen12:38:51
8822Peter HanssonSundsvalls OK12:39:06
8783Klas ThybeckLindebygdens OK12:39:47
8781Mikael HallbergLidköpings VSK12:39:51
8809Lars MagnussonOK Älme12:40:39
8765Erik ErikssonIFK Mora OK12:40:41
8831Lars RönnolsTäby OK12:43:32
8772Anders HallJärla Orientering12:43:48
8799Stefan WestlinOK Måsen12:44:23
8749Jan-Olof SvenssonBurseryds IF12:44:51
8806Mats KensbyOK Tyr12:47:43
8851Arne NilssonVästerbergslagens OL12:48:30
8852Thomas GabrielssonVästvärmlands OK12:49:25
8768Gunnar HåkanssonIK Uven12:50:56
8808Leif SandahlOK Tyr12:52:08
8859Lars KarlssonÖdeshögs SK12:54:55
8762Jørn NordbrødenHalden SK12:55:34
8802Knud Gert MadsenOK Sorø12:56:55
8791Sverker ErikssonOK Gynge12:57:47
8813Hansjoerg RutzOLG Pfaeffikon13:04:55
8776Sven-Erik BrodinKristinehamns OK13:06:37
8830Christer LudvikTurebergs IF13:12:23
8740Åke StridAlmby IK13:14:25
8770Svein Olav ÅmotIL Leik13:14:47
8747Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL13:15:00
8792Per-Olov JemtOK Hammaren13:17:37
8759Christer SegerquistGävle OK13:18:00
8819Lennart ErikssonSol Tranås13:18:15
8757Leif SvangrenGotlands Bro OK13:18:30
8805Leif MartinssonOK Tyr13:18:45
8797Peter EklövOK Linné13:19:00
8854Michael DowlingWellington Ranges13:19:15
8795Kjell GustafssonOK Järnbärarna13:19:30
8767Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik13:19:45
8850Stig BarrettViborg Orienteringsklub13:20:00
8778Rudolf BrogrenKungälvs OK13:20:15
8848Göran HedmanValbo AIF13:20:30
8742Ingemar NilssonAndrarums IF13:20:45
8769Henrik CarlssonIK Uven13:21:00
8853Lars EklundVäxjö OK13:21:15
8748Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL13:21:30
8780Bo PeterssonLessebo OK13:21:45
8741Leif AnderjonAlvesta SOK13:22:00
8810Bo JohanssonOK Älme13:22:15
8754Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK13:22:30
8775Bjørn ReinhartsenKristiansand OK13:22:45
8814Pentti ViitanenRastiPiikkiö13:23:00
8815Viktor RylovRUS-Veteran13:23:15
8745Albino CampanaASCO Lugano13:23:30
8785Per EnerothLunds OK13:23:45
8760Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK13:24:00
8821Per-Arne RamströmSträngnäs-Malmby OL13:24:15
8744Antonio KocsisASCO Lugano13:24:30
8823Björn BältsjöSävedalens AIK13:24:45
8771Jens DanielssonIstrums SK13:25:00
8801Per ErlandssonOK Skogsfalken13:25:15
8820Arne LundStenungsunds OK13:25:30
8756Per FröbergGOIF Tjalve13:25:45
8789Erik AndersenOdense OK13:26:00
8825Thord EkströmTrollhättans SOK13:26:15
8777Sven-Olof PålssonKungälvs OK13:26:30
8804Eric JönssonOK Triangeln13:26:45
8743Ferruccio UnternäherASCO Lugano13:27:00
8763Pål HellerudHalden SK13:27:15
8786Hans KarlssonLänna IF13:27:30
8750Antonio BiscegliaC.O. Aget Lugano13:27:45
8849Svend Erik SkovsgaardViborg Orienteringsklub13:28:00
8812Konrad GraberOLG Nidwalden+Obwalden13:28:15
8832Guy OlsenUS Orienteering13:28:30
8787Stein ØstbyMalmö OK13:28:45
8856Istvan CsizmadiaZselici Tájfutók13:29:00
8818Manfred OlejnikSOK Viljan13:29:15
8855Andrew Cumming ThomWeston Emus13:29:30
8840Harald BaugerOK Moss13:29:45
8824Hans Georg GratzerTirol13:30:00
8796Anders SjögrenOK Kullingshof13:30:15
8811Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby13:30:30
8828Kjell BengtssonTullinge SK13:30:45
8788Jörgen HelmerssonOckelbo OK13:31:00
8753Leif BylarsForsa OK13:31:15
8755Peter JareFrölunda OL13:31:30
8807Björn FogelbergOK Tyr13:31:45
8803Ola NyqvistOK Södertörn13:32:00
8784Göran BerggrenLjungskile FK13:32:15

Annonser