Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H60

4 980 m, 145 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Harald ThonIF Sturla11:34:00
2Olof OlofssonHagaby GOIF11:39:10
3Anders FriesUmeå OK11:44:57
4Ilkka SaarimäkiAngelniemen Ankkuri11:46:31
5Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna11:48:50
6Thomas GeorgssonOK Nackhe11:49:12
7Geoff LawfordEureka Orienteering Club11:54:36
8Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF11:54:44
9Hans AnderssonVästerbergslagens OL11:56:44
10Göran SvensonSOK Viljan12:01:42
11Lennart HålsjöOK Skogshjortarna12:03:04
12Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe12:04:34
13Kennet SandströmOK Stigen12:04:53
14Magnus AnderssonUlricehamns OK12:07:07
15Kjell NeroNässjö OK12:07:43
9087Olle RönnolsSäterbygdens OK12:08:34
8960Tapio HalmeAngelniemen Ankkuri12:10:24
9029Lennart LarssonJönköpings OK12:12:02
8953Ted van GeldermalsenYarra Valley OC12:14:29
8975Pierre KarlssonOK Alehof12:15:10
9048Uno MagnussonIF Hagen12:15:15
8954Alain JuanANCO-Neuchâtel12:16:35
8969Krister StrandOK Landehof12:16:49
8980Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK12:18:00
9021Peter RasmussenNyköpings OK12:19:37
9022Lennart GustafssonJönköpings OK12:20:02
9024Kent BergendahlNyköpings OK12:23:58
8971Hans OhlinRånäs OK12:24:36
9033Insaf IshmukhametovUfa-United12:24:49
9041James CrawfordGuildford Orienteers12:25:24
8944Arne Kristian EspedalStavanger OK12:26:04
8938Christer FolkessonEksjö SOK12:26:30
8994Zivota TasicOK Dif12:27:42
9017Bjørn SteinbekkenOdal OL12:27:46
9083Bent GalborgenSkaukameratene OL12:28:16
8941Ulf SvenssonOK Njudung12:29:38
8939Nils-Erik BosselÄlvdalens IF OK12:29:52
9010Anders Gunnar DahlgrenHagaby GOIF12:35:34
8927Takashi SugiyamaSans Souci12:36:50
11079Sepp Hones 12:37:14
9063Charlie TurnerSLOW12:37:44
8962Stefan GunnarssonKristinehamns OK12:40:56
8996Björn PetterssonUlricehamns OK12:46:07
9040Lars GrehnMullsjö SOK12:46:52
9071Mikhail LukinKrasnogorsk12:46:56
9030Manuel DiasLisboa OK12:47:20
9008Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK12:48:20
8974Ingemar PerssonGamleby OK12:48:55
8933Markku VesalainenAngelniemen Ankkuri12:49:43
9007Sergey GlebovBuilder12:50:09
8945Göran ErikssonLustens OK12:52:54
8951Roy FranssonÄrla IF12:53:07
9012Gunnar MunkteliusSurahammars SOK12:53:53
8934Peter FoppenMinor12:55:36
9000Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK12:56:36
8967Anders KarlssonOK Linné12:59:33
8978Bernt JohanssonTirol12:59:58
9026Jean-Marie FathSCAPA NANCY13:00:16
8965Karl MollénOK Denseln13:00:17
8997Sören WoxlinAlfta-Ösa OK13:00:47
9081Mats HaglundOK Djerf13:04:00
8989Theodor MeierOLG Stäfa13:04:15
9032Tommy ÖstLjusdals OK13:04:30
9037Per Storm HansenSvendborg OK13:04:45
9076Odd Arne BlystadLøten o-lag13:05:00
9072Jiri Gurkahsv ol wr. neustadt13:05:15
8948Lars Erik HermanssonOK Linné13:05:30
9044Olle BohmanHjärnarps GH OL13:05:45
8947Kostas DudaOK Rudamina13:06:00
9047Torbjörn LundbergPiteå IF13:06:15
8990Leif SundlingNjurunda OK13:06:30
9091Christer NordströmOK Älvsjö-Örby13:06:45
8925Gunnar SakseidStavanger OK13:07:00
9003Eugen KainrathHSV Pinkafeld13:07:15
8928Knut HaugOL Vallset/Stange13:07:30
8949Rolf MührerSvaide Roma SOK13:07:45
9092Torbjörn BergmanSnättringe SK13:08:00
9080Jouni Hansen-HaugAskersunds OK13:08:15
9067Sten BlomströmIK Stern13:08:30
9014Robert ElsonAustralopers13:08:45
8977Tatsuo IshiiCHIBA OLK13:09:00
9002John FranklinSouthdowns Orienteers13:09:15
9036Roger BergvikVäxjö OK13:09:30
9090Jan-Eric HellgrenNorbergs OK13:09:45
8999Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF13:10:00
9055Jan ArvidssonOK Skogshjortarna13:10:15
8987Richard BresemanCascade OC13:10:30
9031Hans TuvessonIF Hagen13:10:45
9056Werner WehrliOLG Chur-Ruchenberg13:11:00
8942Freddy KochTV Eptingen13:11:15
8940Peer StraarupHorsens OK13:11:30
9061John ScownAbominable O-Men13:11:45
9015David RosenSouth Ribble OC13:12:00
9019Gottfried LangNaturfreunde Stmk13:12:15
9001Lars MongårdSkogsluffarnas OK13:12:30
9013Leonard JanssonRasbo IK13:12:45
8964Jan MolénOK Triangeln13:13:00
8995Ragnar BergStokke IL13:13:15
8926Frede ScheyeHerlufsholm OK13:13:30
8931Bernt AnderssonIF Rigor13:13:45
9018Hans-Erik RingströmHåby IF13:14:00
9075Charlie ShahbazianChicago Area Orienteering Club13:14:15
8970Olivier BenevelloValbonne SAO13:14:30
9027Mogens BøghFaaborg OK13:14:45
9085Bernhard GrenaboHjobygdens OK13:15:00
8966Lars JohanssonMalmö OK13:15:15
8991Georg HechlTirol13:15:30
8984Jan SveenRaumar Orientering13:15:45
8943Laurent GacondANCO-Neuchâtel13:16:00
8957Mats WidesjöStigmännen Karlshamns OK13:16:15
8988Jan JohanssonGamleby OK13:16:30
8955Vandermeulen BrunoCO Liège13:16:45
9023Bjarne AndersenSvendborg OK13:17:00
9020Colin PriceCentral Coast13:17:15
9088Olle EnforsTockarps IK13:17:30
9053Anders GunnarssonSurahammars SOK13:17:45
9009Anders YngveOK Kontinent13:18:00
9060Gert OlssonTockarps IK13:18:15
8985Franz RieglerTirol13:18:30
9070Gary KraghtBay Area Orienteering Club13:18:45
9004Graham JohnsonDVO13:19:00
8979Nick PughEssex Stragglers OS13:19:15
8976Bengt ÖstlundOK Roxen13:19:30
8959Shoji KatoTama-O-Club13:19:45
8992Richard BengtssonLunds OK13:20:00
9043Nikolay GrigoryevUfa-United13:20:15
8982Jan LindelöfSeskarö IF13:20:30
9054John BrittonMDOC13:20:45
8952Roland DahlmanMalmö OK13:21:00
8981Johan SwärdHadeland OL13:21:15
9058Carl BachmanTäby OK13:21:30
9064Göran HanssonTäby OK13:21:45
9084David KingdonSLOW13:22:00
9068Jürg HodelOL Norska13:22:15
9086Lennart ErforsOK Torfinn13:22:45
9051Pär J JohnssonVandrarringen13:23:00
9066Keld AbrahamsenAarhus 1900 orientering13:23:15
9093Kenneth FagerFK Vittus13:23:30
9005Anton HechlTirol13:23:45
9077Magne VollenOSI Orientering13:24:00
8958Bengt SvenssonOK Gisle13:24:15
9078Olof PerssonSnättringe SK13:24:30
9046Olov ÖströmOK Tyr13:24:45
9089Lars ErikssonKalmar OK13:25:00
9057Claude GirardinOLV Zug 201513:25:15

Annonser