Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H65 Kort

3 360 m, 122 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Göran DavidssonOK Klemmingen09:16:00
2Lars HogedalVänersborgs SK09:17:10
3Mikko MannonenTurun Suunnistajat09:18:53
4Stanley MattssonIK Uven09:23:55
5Larseric LarssonDegerfors OK09:29:18
6Hans-Gösta BernhardMariestads FK09:32:37
7Hans ÖbergOK Hällen09:34:55
8Hans SjögrenAlvesta SOK09:35:42
9Ernst KläyOLG Huttwil09:37:42
10Stig JohanssonHelsingborgs SOK09:38:30
11Jan WingstedtBodafors OK09:38:35
12Rob GardenNorth West Orienteering Club09:38:38
13Clas-Göran HerrgårdTäby OK09:40:54
14Paul SkjakerHadeland OL09:42:46
15Christer OttossonOK P409:42:47
9720Lars-Olof LundströmVästerås SOK09:43:32
9635Henrik NylundIK Falken09:43:39
9598Per-Åke HullAlmby IK09:44:35
9725Tom BrantheimÖstersunds OK09:44:42
9653Christer NälemarkOK Djerf09:44:58
9607Anders StenbackBromma-Vällingby SOK09:46:30
9682Veikko TolkkinenSotkamon Jymy09:47:35
9690Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF09:48:00
9683Jörgen AhlqvistSundbybergs IK09:48:25
9670Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan09:48:32
9699Jan-Erik PålssonUddevalla IS09:49:11
9686Mats IvermarkSäffle OK09:49:45
9679Vladimir KopeikinRUS-Veteran09:50:19
9701Mats KlingvallUmeå OK09:52:15
9361Connie RoslundHässleholms OK09:52:18
9633Wilhelm GrabenhoferHSV Pinkafeld09:53:33
9688Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK09:54:00
9601Nikolaus RischASG Teutoburger Wald09:54:12
9638Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna09:54:18
9616Bernt-Ove CarlssonFK Finn09:54:37
9675Ernst TrunzOL Amriswil09:55:48
9614Rune EliassonFalkenbergs OK09:55:56
9622Hans-Erik ErikssonGävle OK09:55:57
9637Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna09:55:57
9612Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF09:59:51
9648Severi HalkosaariNivalan Suunnistajat (NIS)10:00:11
9659Göran SvärdOK Klemmingen10:00:32
9597Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK10:00:46
9647Leif AxelssonMålilla OK10:01:13
9615Claes MartinssonFinspångs SOK10:02:21
9636Göran JohanssonIK Gandvik10:03:08
9642Christer ElfsbergKristinehamns OK10:03:39
9600Ulf PerssonAnderstorps OK10:04:00
9687Lars ÖsterbergSävedalens AIK10:05:25
9655Åke SjöbergOK Gränsen10:06:40
9645Christer EngmanLunds OK10:06:44
9603Bernt LöfkvistBjursås OK10:08:04
9619Chip LundströmFrösö IF10:09:59
9652Lars ChristensenOK Djerf10:10:18
9668Karl-Gustav LarssonOK P410:10:38
9724Gunnar HedbergÖstersunds OK10:12:06
9684Kurt JohanssonSvenljunga OK10:13:43
9673Ernst GrafOL Amriswil10:14:47
9658Fred ÅhlundOK Klemmingen10:16:09
9625Sven-Eric ErikssonHelsingborgs SOK10:16:12
9617Gösta ErikssonFK Friskus-Varberg10:16:27
9657Lennart LindgrenOK Järnbärarna10:16:30
9632Josef GrafHSV Pinkafeld10:18:04
9718Ingvar JohnssonVärend GN OL10:19:46
9672Arne JohanssonOK Älme10:21:15
9676Georg LeumannOL Amriswil10:21:31
9602Göran FriskAttunda OK10:23:30
9629Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL10:23:37
9722Jan-Erik NilssonYstads OK10:24:03
9698Willy LjungdellTäby OK10:30:31
9695Tommy Per Enar LandegrenTurebergs IF10:32:27
9681Mats OlssonSkåneslättens OL10:33:37
9640Hans JonhedKFUM Örebro OK10:34:23
9613Ove LarssonEskilstuna OL10:35:41
9671Knut NilssonOK Skärmen10:37:31
9627Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK10:40:00
9605Johan SternerBottnaryds IF10:42:36
9678Johan KockRehns BK10:42:53
9630Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OL10:44:48
9595Hans EkholmAkilles OK10:45:00
9634Bo SundbergIFK Hedemora OK10:46:00
9651Aymonn AnderssonOK Dacke10:46:15
9644Urs SchmutzLeksands OK10:46:30
9693Robert LocusseTout Azimut Fameck10:46:45
9685Peter FritschySWISS O TOURS10:47:00
9691Christer SvenssonTibro OK10:47:15
9664Jörgen HolmströmOK Milan10:47:30
9661Göran LitzellOK Kullingshof10:47:45
9654Sigvard ErikssonOK Gränsen10:48:00
9669Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken10:48:15
9610Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:48:30
9641Alf BörjarsKils OK10:48:45
9674Fredy SchwyterOL Amriswil10:49:00
9620Lars KarlssonGamleby OK10:49:15
9628Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL10:49:30
9592Chris KroghAarhus 1900 orientering10:49:45
9593Erling NørgaardAarhus 1900 orientering10:50:00
9665Lars JohnssonOK Måsen10:50:15
9662Ulf NordgrenOK Landehof10:50:30
9723Billy JakobssonÅkers IF10:50:45
9719Per NybonsVästerås SOK10:51:00
9721Greger IngemanssonYstads OK10:51:15
9618Sten HelmertzFrölunda OL10:51:30
9590Olaf ChristensenAarhus 1900 orientering10:51:45
9680Ingmar TykessonRävetofta OK10:52:00
9624Lars AnderssonHalmstad OK10:52:15
9591Asbjørn AndersenAarhus 1900 orientering10:52:30
9663Lars-Olof RönnqvistOK Löftan10:52:45
9689Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF10:53:00
9596Bror FureskogAlfta-Ösa OK10:53:15
9609Bengt SimonssonDomnarvets GOIF10:53:30
9639Klas BjörkIK Hakarpspojkarna10:53:45
9611Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK10:54:00
9643Kjell SjunnessonKungälvs OK10:54:15
9631Christopher DrewHertfordshire Orienteering Club HH10:54:30
9692Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb10:54:45
9621Sven-Åke WindahlGävle OK10:55:00
9700Sven-Eric SjöbergUmeå OK10:55:15
9694Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK10:55:30
9594Øjvind BrøggerAarhus 1900 orientering10:55:45
9606Ingemar GustafssonBottnaryds IF10:56:00
9666Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna10:56:15

Annonser