Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

Inskolning

1 590 m, 211 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11483Ella LjungdellTäby OK08:43:10
11413Roope KauppilaKoovee08:46:31
11427Axel LindbladOK Djerf08:46:36
11426Rufus HedströmOK Bävern08:47:04
11487Johannes AnderssonVänersborgs SK08:48:52
11425Elsa GerhardssonOK Bävern08:49:10
11463Jack SalomonssonSkåneslättens OL08:51:32
11386Ask Felland SætnanFossum IF08:54:53
11491Nils ForsgrenVästerbergslagens OL08:54:53
11475Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb08:57:08
11378Isak StinessenDalaportens OL08:59:35
11394Rie OffrellGävle OK09:00:14
11393My OffrellGävle OK09:01:15
11395Tua OffrellGävle OK09:01:59
11439Alicia NilssonOK Njudung09:03:30
11411Rasmus DalgaardKolding OK09:06:22
20059Linnea PerssonOK Kåre09:10:06
11485Thea BerglundVittjärvs IK09:10:55
21112Aurora OldertroenTynset IF09:11:18
21122Ida Joanne OldertroenTynset IF09:11:29
11458Teodor JonssonSkarpnäcks OL09:15:02
11478Selma MartanderTrollhättans SOK09:20:51
22299Moa JäderbergLeksands OK09:21:32
11486Vilgot ÅhlundVänersborgs SK09:23:21
11457Lova JonssonSkarpnäcks OL09:24:24
20308Carolina HallqvistVänersborgs SK09:25:17
24167Elin PeterssonIK Ymer09:28:54
11433Frida SjöblomOK Kåre09:32:04
11431Sanna JosefssonOK Kolmården09:34:42
20102Magdalena MarcinkowskaSträngnäs-Malmby OL09:36:59
11466Aurora Sabela BrobakkenSnertingdal IF Orientering09:37:15
22808Oscar PetterssonFrämmestads IK09:39:05
11389Nils RönnestrandFrösö IF09:40:13
11471Alexander DufvaSundsvalls OK09:42:26
11401Moa KristianssonHJS-Vansbro OK09:43:46
11404Elliot RosénHästveda OK09:48:15
11403Ebba RosénHästveda OK09:48:22
22986Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OF09:50:09
11430Linus FridénOK Gränsen09:50:32
11423Linnea SjöbergOK Branten09:50:47
20137Kalle HuurreTurun Suunnistajat09:51:36
23033Lukas SjöbergOK Branten09:52:30
15109Erik NordahlDomnarvets GOIF09:53:18
11374Hugo Pella 09:55:43
11494Anton FaxénVäxjö OK09:56:53
20161Gustav LindgrenOK Måsen10:01:27
11441Hannah TiensuuSkåneslättens OL10:02:37
11490Eskil NilssonVästerbergslagens OL10:03:02
11469Märta ErikssonStora Tuna OK10:03:47
11472Agnes VågbergSundsvalls OK10:05:01
11415Kajsa WilénLeksands OK10:08:08
25474Andreas DegnesSkaukameratene OL10:10:15
25481Elias DegnesSkaukameratene OL10:10:15
23765Karin WestströmAlvesta SOK10:10:28
20353Alice LarssonBredareds IF10:17:16
22324Gustav KarlssonUlricehamns OK10:22:38
11390Eiril Erlien SolerødGjø-Vard OL10:23:11
22329Anton KarlssonUlricehamns OK10:23:58
11375Lovisa MöllerAlmby IK10:25:20
11467Ellen FlordalSnättringe SK10:26:28
11408Saga GrönkvistJönköpings OK10:26:43
11384Alva JunkellFK Herkules10:28:25
11459Gustav StenbackSkarpnäcks OL10:28:52
11392Elsa FallgrenGudhems IF10:29:24
15011Elvira ÅhlundVänersborgs SK10:30:41
11424Hampus KarlssonOK Bävern10:31:35
11391Sivert Isak TorsethGjø-Vard OL10:32:51
23659Alvin HogedalVänersborgs SK10:33:00
11477Lovisa KristianssonTrollhättans SOK10:34:35
25539Linnea FagerbergOK Grip10:36:08
25552Arvid SvanbergLimmared10:36:23
25548Evelina SvanbergLimmared10:36:25
25563Svea Lindblad-AnderssonOK Tranan10:36:31
25560Arvid Lindblad-AnderssonOK Tranan10:36:33
11452Maximilian HertzRasbo IK10:36:51
11402Elin ForsHJS-Vansbro OK10:39:10
25657Minou KonczHisings Backa10:40:24
25643Sigge HenricsonIK Ymer10:41:34
11436Mathilde KaergerOK Leipzig10:43:03
11435Jakob RingströmOK Landehof10:45:10
21238Wilmer Nordgrensävedalens aik10:45:24
23536Elvira LarssonOK Älvsjö-Örby10:46:16
23540Tove NordströmOK Älvsjö-Örby10:46:19
25572Alvin NordinOK Älvsjö-Örby10:46:48
11442Laura BuschOK Snab10:46:57
23725Amanda PerssonTorsås OK10:47:05
23729Emma PerssonTorsås OK10:47:09
11380Ester GalborgenEds SK10:47:18
11445Lowe EkströmOK Älgen10:50:53
11468Hugo ClaessonStora Tuna OK10:51:08
23272Jakub DobsicekOK Orinto10:51:23
11481Ella MatthewsTullinge SK10:53:11
11482Nellie BolinTullinge SK10:53:11
23200Lennart HenrichOLG Siegerland10:53:28
11422Alexander LindellOK Alehof10:55:01
11385Elise Nilsen BergFossum IF10:56:25
11484Jakob LöhningUSV TU Dresden10:56:29
11429Märta BöregårdOK Gläntan11:00:52
24291Agnes BöregårdOK Gläntan11:01:01
11409Karl SundkvistKatrineholms OK11:01:20
24678Ture ForsbergSkogslöparna11:01:26
23808Henry NordströmKils OK11:01:57
11388Albin RundbladFrämmestads IK11:03:19
11373Ivar Lejon 11:04:22
11453Amund Hagberg SolumRond OL11:05:40
11420Elias WedinNAIS Orienteringsklubb11:05:45
11474Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb11:06:37
22134Felicia FärmSidensjö IK11:08:15
11377Anton ArvidssonBrattås CK11:09:12
11383Mimmie StrömbäckFjärås AIK11:12:35
11421Hjalmar JohanssonOK Alehof11:12:51
25554Tim ÖstlundVästvärmlands OK11:13:40
11479Melker OckbornTrollhättans SOK11:14:40
22126Alicia IvarssonOK Hammaren11:15:27
15010Mailis HolmqvistSjövalla FK11:16:13
25853Tyra HellbergBorås11:17:38
11456Olle HåkanssonRonneby OK11:22:47
11449Arman Hvenekaer RasmussenOK-Htf11:23:25
11444Wilma JonssonOK Tyr11:25:10
24236Ebba HagstrandLerums SOK11:26:04
11381Miikka PekkalaEspoon Suunta11:26:24
11448Signe AlbinssonOK Österåker11:26:36
25145Arvid OlssonOK Linné11:27:34
25150Erik BillgrenVellinge11:27:36
23239Meja OscarssonHalmstad11:29:07
21385Emil HofflanderGöteborg11:29:37
21394Solveig Wallentinfloda11:29:58
21048Emil Vindevallsävedalens aik11:33:13
22238Theo LarssonOK Tranan11:33:37
20697Astrid HjelmÅkersberga SK11:34:35
25789Olle NilssonOK Stigen11:36:20
11397Ville WingstedtHalden SK11:36:22
25968Arvid HerderssonMarkbygdens OK11:37:42
11412Christoffer Vråle RønningKonnerud IL11:37:56
25648Cesar HenricsonIK Ymer11:37:58
11376Charlotte Delaumeavon ok11:38:47
11414Felix DahlinKovlands IF11:42:03
22689Elin KarlssonOK Landehof11:44:06
11417Oline Bjerknes FagerlidMåren OK11:44:24
11407Frida BrudinIFK Mora OK11:44:37
26075Sylvia JoelssonGustavsbergs OK11:44:58
11489Olivia GustafssonVänersborgs SK11:46:56
11488Oskar GustafssonVänersborgs SK11:47:00
25894Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL11:47:09
11419Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb11:51:40
11382Ella JohanssonFinspångs SOK11:53:07
11398David JonforsenHallstahammars OK11:53:22
25942Malte DuellSandared11:53:46
25980Liisa Laura ViruSK Aasa 511:54:30
11446Johan SandströmOK Älme11:55:47
11447Linnéa SandströmOK Älme11:55:50
26009Filip BogrenOK Vivill11:56:21
26012Molly GraadIF Rigor12:01:25
26129Hjalmar HäggAnderstorps OK12:01:43
26045Viggo FredlundMölndal 12:02:08
11492Freja IvermarkVästerås SOK12:02:30
26102lisa enokssonLänghem12:02:42
20185Olivia JohanssonBorås12:02:47
11473Herman EliassonSundsvalls OK12:04:14
26099Delaney SvenssonDenver12:06:59
23975Hugo LidénMarkbygdens OK12:08:59
20896Mira VejedalIFK Lidingö SOK12:09:00
25911Noel KllbergerIFK Göteborg12:09:00
26173Laurin SchluepOLG Biberist SO12:09:52
26171Timon SchluepOLG Biberist SO12:09:55
11454Linnea OskarssonRonneby OK12:11:20
11455Emil OskarssonRonneby OK12:11:37
11434Linnéa RexOK Landehof12:11:51
24456Alina BieriOLV Luzern12:14:41
25437Leo ByhSäffle OK12:17:09
26059Agnes MånssonBarsebäcks hamn12:17:30
26050Malte FredlundMölndal 12:17:32
26096Nils MånssonBarsebäcks hamn12:17:33
11450Mara ErneOLG Cordoba12:20:21
26185Hugo HenryssonHöganäs BK12:20:54
20109Ida  OlssonOK Linné12:21:06
11464Valter SanderSkåneslättens OL12:23:53
11416Meja KarlssonLessebo OK12:24:29
21117Hugo BestermanIK Trenne Ullared12:25:20
26084Elsa JunforsLjusdals Ik12:26:08
26193Tuva ThuresonHalmstads Garnison IF12:28:13
11406Andreas MelheimIF Sturla12:38:34
11460Lilly BergenfurSkattkärrs SOK12:38:42
11461Edith BergenfurSkattkärrs SOK12:39:14
20304Alexander CrispinOK Denseln12:41:19
11495Arvid BerggrenÖstersunds OK12:42:35
11410Elton MagnellKatrineholms OK12:43:57
26230Sofie LindFrämmestads IK12:44:08
11428Lin PelanderOK Djerf12:49:01
26203Tova PerssonFK Finn12:49:52
25167Kaisla KauppilaKoovee12:57:31
11440Mirko TisljarOK Orion, Zagreb12:57:54
26244Linnea Grahn EskilssonLunds OK12:58:32
23470Casper OlssonFK Snapphanarna12:59:59
25354Sixten RuthIK Jarl Rättvik13:03:31
26206Kristina EdeboHärnösands OK13:04:36
11451Sophie KlockarOLG Cordoba13:05:35
26262Iris KällströmNyköpings OK13:19:33
23557TUVA HENRICSSONOK Tyr13:27:59
11470Betty PerssonSundbybergs IK13:28:53
11379Julia JohanssonEds SK
11405Torbjørn Melheim SvendsenIF Sturla
11432Marit LångOK Kåre
11438Stella NilssonOK Njudung
11465Linn ThuressonSkåneslättens OL
11480Linnea SandTullinge SK
11493Lydia StakeVästvärmlands OK
21824Ida SylvanVargön
23076Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK
24320Mantas DudaNittedal
25370Malin NiggliOK Tisaren

Annonser