Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

Open 1

2 370 m, 144 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11817Eva LobeniusHammarkinds OK08:45:54
25367sara heimerSelånger SOK08:48:36
25365Petra GerhardssonOK Bävern08:57:41
25387Ilija LyafoshinskyÖsterrike09:09:36
25290Otto NilssonLinköpings OK09:23:45
11820Marie KempffHässleholms OK09:30:27
20825Emilie StensletRaumar OL09:34:23
11825Lars KostølKristiansand OK09:36:27
22984Johanna OttossonÖrkelljunga FK09:40:12
22744Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK09:41:46
22677Isabelle StåhlbrandtRasbo IK09:49:20
11834Thea WennbergSkellefteå OK09:49:54
11812Louise BøghFaaborg OK09:49:56
23946Anna BjörnehällOK Gränsen09:53:28
23950Niklas BjörnehällOK Gränsen09:53:28
11814Evelina SjöstrandFK Snapphanarna09:55:53
11835Helén ÅkessonSkåneslättens OL10:02:04
15019Zhang CaiweiLearnjoy10:04:23
15021Ma YifeiLearnjoy10:04:26
25316Alva BörjessonOK Måsen10:04:43
22694Helena SpirlingUSV TU Dresden10:09:10
11832Bodil HedenbergOK Vivill10:11:54
2764Karl PetterssonBoxholm-Mjölby OL10:12:32
25336Clara PerssonOK Gränsen10:15:32
25408Teresia EngvallStockholm10:17:47
11853Linda AndrénOK Vivill10:19:38
11837Barbora HaluzikovaSokol Frydek-Mistek10:20:17
25524Barbro OlssonHestra IF10:20:54
25540Vera HöglundSjövalla FK10:24:22
25620Alisa KurkinenHestra IF10:25:25
25573Elsa PlumppuBredareds IF10:28:37
25574Andrea FasthHestra If10:28:38
25586Gustav FredrikssonSandared10:29:43
24136Moa HolstenRydboholms SK10:29:54
25580Sigge GötbergSandared10:31:01
25577Kajsa GötbergSandared10:31:02
11838Ales BrodaSokol Frydek-Mistek10:31:03
11839Louise StödemanSurahammars SOK10:31:04
25371Frida WesterheimStord IL10:31:04
20586Ted WikerGustavsbergs OK10:31:13
25623Inger SjökvistVärend GN OL10:31:44
20584My WikerGustavsbergs OK10:32:28
11822Nils HögIK Gandvik10:35:00
20177Antoine JacquelineCOMM10:36:55
11836Maja LagnanderSkåneslättens OL10:36:57
25594Birgitte ThaningGarphyttans IF10:37:08
11816Kajsa JuhlinGagnefs OK10:37:24
11815Jonna HedlundGagnefs OK10:37:25
24022Charlotte FridénOK Gränsen10:39:54
20146Karin Andersson (Nyström)IF Hagen10:40:59
25661Henny JardleRydboholms SK10:42:22
25625Lars-Åke SjökvistVärend GN OL10:43:01
25693Elsa SelmarkerTullinge10:43:39
25687Catharina SelmarkerFrufällan10:44:21
25683Linnea SelmarkerTullinge10:44:24
25483Lena BernhardssonÅrsunda IF10:45:08
20520Emmie LindbäckOK Renen10:45:28
25692Wilmer DavidssonSandared10:46:15
25696Alice DavidssonSandared10:46:17
24998Nelly MelkstamLerums SOK10:51:31
23219Le MiSDSZ10:59:44
25763Erik GullbrandIF Hagen11:02:52
25797Lill Hege PetterssonHestra 11:05:25
22201Elizabeth PetterssonOK Djerf11:09:03
25841Christian SagerWintherthur 11:09:26
24350Carl StadigIK Gandvik11:11:21
23648Linn LarssonLunds OK11:11:28
23640Åsa CarlssonLunds OK11:11:29
11810Svante AnderssonAndrarums IF11:15:20
25835Ida AnderssonAndarums if11:17:20
21215Agnes GranOK Lindéna11:18:03
25844Carl HendbergIK Uven11:18:05
23304Theodor HaagOK Gränsen11:18:37
25913Anton BlomqvistMarkbygdens OK11:20:10
25890Sune PeterssonTransdanubien11:22:55
25826Rebecka LeanderJönköping Ok11:25:24
25831Kajsa HagstrandLerums SOK11:25:25
22794Ida HellströmAttunda OK11:26:31
12479Tanja DalheimerIK Vikings OK11:28:39
25781Håkan CarlssonAlvesta SK11:32:27
25032Emma EmanuelssonOK Tranan11:33:16
25926Ludwig LindgrenGOIF Tjalve11:33:43
29998Liselotte LexellI 1911:34:39
11831Feliks LetychevskyiO-klub11:40:52
11830Oksana LetychevskaO-klub11:41:45
11829Erlend Bjerknes FagerlidMåren OK11:43:10
22688Emma KarlssonOK Landehof11:43:42
21834Olle OhrtSol Tranås11:45:14
26028Josefin AronssonGöteborg11:46:06
22737Ebba BackmanLidköpings VSK11:46:32
25157Jennifer JohanssonOK Roto11:47:19
11841Åsa FjellmanÅmåls OK11:47:34
11840David LättÅmåls OK11:47:38
22736Anna BackmanLidköpings VSK11:48:06
26057Melvin StrömBorås11:48:37
26051Moltas StrömBorås11:48:38
24994Otto PaulssonGudhems IF11:48:56
26025Ebba PaulssonGudhems IF11:48:57
25966Nina LindquistL-100 IF Knivsta11:55:52
25951Annika EricssonDalsjfors GoIF11:57:03
22204Ellen NormanSävedalens AIK11:57:56
22292Axel HäggAnderstorps OK11:58:03
11818Lars WikstrømHaugesund IL Orientering12:00:20
11819Selma SteinsvågHaugesund IL Orientering12:00:20
22295Edit TreptowAnderstorps OK12:03:41
23953Jaan Peeter ViljamaaToN12:04:37
26182Simon LarssonBredareds IF12:05:26
21875Leandra IslerSalmsach12:05:28
26118Karolina BjurehedBorås12:06:51
25904Maja LundbergOK Vildhussen12:07:22
20311Jennifer EricsonKlubblös12:08:46
25985Theo ErikssonSala OK12:13:43
25731Lars HenningssonLandvetter12:18:21
26043Oliver HåkanssonOK Orion12:19:00
11821Egon JohanssonIF Rigor12:25:37
26170Walter BartholdsonStocksund12:28:45
26172Wilhelm BartholdsonStocksund12:28:45
11833Liv YdrénRyda SK12:30:38
26180Christina GustafssonMalmö12:31:39
11828Theo Winsents SæterMåren OK12:33:49
26196Anders  AlexanderssonHylte OK12:38:52
20704Gustav HjelmÅkersbergs SK12:47:03
20702Truls BengtssonBrinkens IF12:50:56
26226Adam SjöbergHestra IF12:51:05
25241Bogdan YutkinOMEGA MOSCOW12:57:28
26108Liane BeckerBerlinder Turnerschaft12:57:46
26231Olle GöranssonRydboholms SK12:58:05
26151Ellen GöranssonRydboholms SK12:58:06
11811Zhongyuan Zhangchina deer orienteering club13:00:05
21668Arvid WigforssArboga OK13:02:18
26189Gun JohanssonBredareds IF13:05:14
26190Inger OttossonBredareds IF13:05:14
26194Birgit SöderbergSjömarken13:05:16
22640Edvin SundströmHestra IF13:06:44
26258Marie Schörling EriksonHestra IF13:13:07
26179Hanna WigforssArboga OK13:15:00
26255Nils SvenningssonLerum13:19:44
26178Adrian BjörklundHestra IF13:33:50
11813Helena WaldfeltFinspångs SOK
11823Molly HögIK Gandvik
11824Kaja GrandalIL Tyrving
11827Karin ServinLånghundra IF
15020Zhang JunLearnjoy
23766Sofie Asak-JensenOslo

Annonser