Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

Open 2

3 670 m, 78 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11843Nicole BugersdijkARGUS09:00:49
25428Emelie HägglundBorås09:39:23
25429Anna HägglundBorås09:39:28
11845Hans Peder BerglandIndre Østfold OK09:45:40
11846Hanna Gurine BerglandIndre Østfold OK09:47:17
11897Aud Marita TjelmelandIndre Østfold OK09:47:18
20494Åsa LarssonUlricehamns OK09:49:21
25421Britt  EliassonFriskus Varberg09:52:10
25422Dennis EliassonFriskus Varberg09:52:12
22759Maja NybergSäterbygdens OK09:55:08
15023Rebecka NylénDegerfors OK09:55:20
15022Amanda NylénDegerfors OK09:55:22
25460Carina PerssonBorås09:56:47
20419Miki JaremalmVallentuna-Össeby OL09:59:08
25477Ola JonssonLångvikens OK10:01:23
25488Jonatan JonssonLångvikens OK10:01:24
21104Elisabeth EspelandTynset IF10:06:29
11848Cornelia StenbackJärfälla OK10:09:21
25517Anna GustavssonKalmar10:25:45
25514Ulf LundbergKalmar OK10:25:48
25472Sebastian SchusterVallentuna-Össeby OL10:25:58
24139Ida HolstenRydboholms SK10:31:07
25619Annie MånssonBK Häcken10:34:53
20328Anna HedlundGagnefs OK10:37:26
12032Karin ByströmOK Nolaskogsarna10:37:55
11854Anna WidmanSundsvalls OK10:43:41
25606Hanne HelleTIF Viking10:48:26
23008Niklas GustafssonIF Rigor10:48:43
25664Nils BernerVänersborg10:52:12
25787Agneta JohanssonSandareds IF10:57:34
25798Lennart FermJönköpings OK11:02:03
25854Gudrun LarssonGammelstads IF11:07:50
25855Cajsa ÅkerfeldtGäddede SK11:09:27
25288Edvard SamuelssonOK Vivill11:09:37
25001Olle Näslundsävedalen aik11:11:08
25788Karin NäslundOK Nolaskogsarna11:11:25
25837Emelie HendbergIK Uven11:19:10
25328Malte NilssonIK Vista11:21:38
25786Sara CarlssonAlvesta SOK11:21:57
20089Knut Ola BredalenGrue IL11:22:28
11851Charlotta IngelströmOK Gynge11:23:05
25329Charlotta NilssonIK Vista11:23:22
25303Karl BjörkqvistHagryd Bikers11:23:32
25861Margareta SkarnehallÖrby11:24:41
25863Agneta KarlssonBorås11:24:42
25851Maria SkarnehallÖrby11:24:43
20833Isaac LövgrenKinnaströms SK11:25:19
21730Melker OscarssonHalmstad11:28:20
25638Maria BergHagaby GOIF11:29:35
Cecilia AnderssonKlubblös11:30:13
22051Torbjörn AnderssonAndrarums IF11:32:07
25793Elsa NilssonOK Stigen11:33:46
15112Monika AnderssonUlricehamns OK11:35:51
25947Emma StålbergVårgårda11:39:02
20164Erik JohanssonLaholms IF OK11:39:13
26016Susanne CarlssonBorås11:40:48
26010Marcus  CarlssonBorås11:40:49
25827Cathrine LöyningFossum IF11:41:16
11850Daniel PerssonOckelbo OK11:44:59
21436Birgitta WiklundOK Skogsvargarna11:46:35
20195Micael HäroldSol Tranås11:47:27
26071William BoehmUlricehamns OK11:48:52
26078Hanna-Leena WalhartUlricehamn11:48:54
26079Caroline FredrikssonSjömarken11:51:29
25644Lukas AnderssonGråbo11:52:29
25650Maria SundqvistGråbo11:52:29
11849Marianne Granum HelsvigKonnerud IL11:56:35
11844Linn WikstrømHaugesund IL Orientering12:00:24
25499Maria KroksmyrVäxjö OK12:09:31
25918Peter BergOK Ravinen12:20:54
21083Agnetha BerggrenSala12:24:06
22692Tua WigforssArboga OK12:35:56
26219Eva  ErnstsonGöteborg12:44:29
20331Matilda BolanderSnättringe SK12:48:11
26131Heere JanssonBerliner Turnerschaft12:57:44
26248Lena KristianssonHestra IF13:06:58
11847Elin LiljegrenJärfälla OK
11852Christina LeinonenOK Kolmården

Annonser