Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

Open 6

5 900 m, 115 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
22838Johannes AronssonOK Tyr08:43:57
20052Mikael LiljeGävle OK08:45:58
12225Camilla AdlertegOK Enen08:52:28
25172Karin NilssonSjömarken08:56:18
23193Gabriel HöjlindIFK Mora OK08:59:19
23197Samuel HöjlindIFK Mora OK09:01:18
12219MEI HO Pauline LaiHKOC09:03:28
23186Lena HöjlindIFK Mora OK09:17:00
12233Mikael AlfredssonOK Tyr09:20:15
25413Fredrik GanningIK Omega09:25:54
12216Magnus JohanssonFÖRSVARSMAKTEN09:29:10
25397Peter RosénSjömarken09:29:38
25399Morgan LindqvistSjömarken09:33:20
20760Rein PellaFÖRSVARSMAKTEN09:35:09
20334Fredrik VestergårdÖstra Almby FK09:37:19
21699Henrik BiswangerBorås09:37:41
12214Axel JohanssonFinspångs SOK09:40:32
21701Lars GustavsonBorås09:40:37
25289Andreas  AnderssonBorås09:42:17
22693Mikael VestergårdÖstra Almby FK09:46:50
12238Bernhard SprengerSV IHW Alex 78 Berlin e.V.09:50:05
12210Jan Söderkvist 09:50:44
20333Mattias SkoglundÖstra Almby FK09:56:55
12235Björn ÅkessonSkåneslättens OL10:04:42
12237Anders SundellStockholm Multisport Klubb10:05:43
24370Gitte JutvikTrosabygdens OK10:07:14
12224Cecilia KarlsenJärfälla OK10:09:56
20856Gustav StrandlyckeTräslövsläge10:12:11
15051Lotta Persson 10:12:33
12478Ida KihlénDomnarvets GOIF10:12:56
21978Tomas RahmOK Norrvirdarna10:13:43
20628Ola KarlssonGöteborg-Majorna OK10:17:16
20245Anna LaforetIK Jarl Rättvik10:19:31
24112Rachel FurmanUSA10:20:02
12223Arlett BallnusJärfälla OK10:23:51
20212Cecilia WinqvistOK Djerf10:24:28
22919Emma HolgerssonMalmö OK10:24:40
25425Leon HanssonKalmar OK10:29:40
25652Andreas LindénBorås10:29:41
22917Åsa JentschMalmö OK10:32:43
12227Louise BöregårdOK Gläntan10:34:01
25547Maria JohannessonSjövalla FK10:35:40
22957Niklas von KronhelmOK Måsen10:36:08
23881Bengt JohnssonHelsingborgs SOK10:37:26
12229Mona SkjæggestadOK Moss10:42:37
12215Charlotta NilssonFrösö IF10:44:52
25669Bo  AnderssonOK Klyftamo10:50:02
25663Johan SvärdLunds OK10:50:25
25615Gert WesterdahlOK Bävern10:50:53
25711Conny BlixtFrosta OK10:55:52
25631Therese FredmanHestra IF10:56:32
12211Fredrik Johansson 10:56:40
12231Emma RisbyOK Ravinen10:58:47
12212Kristian Johansson 11:00:18
12218Ylva SwärdHadeland OL11:02:23
12234Jonas StåhlbrandtRasbo IK11:05:22
12220Klas LoreforsIK Hakarpspojkarna11:05:53
24247John LingOK Gläntan11:06:07
25639Linus ÅbergTjällmo-Godegårds OK11:06:46
12228Ann-Kristin WiklundOK Grip11:10:03
22447Henrik ÅslundIK Uven11:10:25
21815Anna KörleOK Landehof11:11:24
25305Elias BuskeBerserkers11:13:15
23749Martin CarrickOK Gläntan11:15:52
25777Stefanie TrutmannOLV Baselland11:17:59
24288Fredrik BöregårdOK Gläntan11:22:31
25888Carl HoofAlfta-Ösa OK11:22:48
25811Adam ThormanIK Hakarpspojkarna11:24:59
25878Johan HoofBorås11:25:31
25889Henrik BernkullVeberöd11:27:59
25857Per BillsonVargön11:29:01
24209Ebba JacobssonSimlångsdalens IF11:29:36
24211Kikki NillasdotterSimlångsdalens IF11:29:38
22659Per LjungStockholms OK11:34:27
26098Jonas PetersonBorås GIF11:35:18
25943Henrik SvenssonSOK 6811:35:24
12221Andreas PruthIK Hakarpspojkarna11:38:44
23665Håkan NilssonLerum11:38:50
23859Sina SeipelElfsborg SOK11:39:29
12232Johanna AlfredssonOK Tyr11:39:31
25957Tommy SällSimsällskapet sänket11:41:42
25988Perry Lindqvistsävedalens aik11:43:01
12213Farzan AlavianghavaniniBorås GIF11:43:25
25952Kristina StålbergVårgårda11:44:28
22373Anton DombyOK Stigen11:52:12
22217Stefan NormanSävedalens AIK11:56:54
26165Pontus AnderssonNAIS Orienteringsklubb11:58:19
26082per FernqvistGöteborg12:02:50
26166Amanda MellqvistBorås12:03:35
26161Rebecka HallbergBorås12:03:36
5943Andreas ErikssonHultsfreds OK12:05:16
15050Emil JohanssonÖstgöta Helikopter SK & IF12:08:32
25027Martin TöppnerOK Landehof12:12:06
23939Johan GöranssonIK Ymer12:13:04
23849Anders NilssonMalmö OK12:14:44
26103Emilia BrangefältVästerås SOK12:14:48
26107Adam BrangefältVästerås SOK12:14:50
26116Lotta BrangefältVästerås SOK12:14:51
26140Frida StrandbergGöteborg-Majorna OK12:18:11
26111Kristoffer JosefssonUSA12:18:49
12222Johnny KarlsenJärfälla OK12:24:36
21141Eva-Lena BondessonFrosta OK12:27:30
15052Olav ØstbyeElverum OK12:34:12
25544Tobias HöglundSjövalla FK12:37:32
12226Magnus IvarssonOK Gläntan12:38:20
25938Henrik LindgrenGOIF Tjalve12:45:06
21139Gunnar ErikssonLonesome Runners12:55:52
22921Fredrik NygrenMalmö OK12:57:29
23748Helena CarrickOK Gläntan12:58:36
22913Andreas JentschMalmö OK13:02:25
25694Daniel NilssonBilldal13:05:42
12217Filip JoelssonGustavsbergs OK
15039Po Feng ChiangTaipei Orienteering Club
23532Jonas KarlssonOK Landefhof
24782Per SvenssonJärfälla OK

Annonser