Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

Open 8

4 520 m, 334 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15080Arvo KivikasOK Ilves08:32:09
23013Henrik KroksmyrVäxjö OK08:33:26
25374Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb08:41:02
20427Jörgen LjungbergGöteborg-Majorna OK08:42:08
25375Bernt RobertssonMarkbygdens OK08:48:19
12351Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK08:49:50
20305Ragnar OlssonTibro OK08:56:04
22945Kjell Olof Ingemar KarlssonSvenljunga OK08:57:29
25364Niklas GrahnGöteborgs SK09:03:58
24221Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb09:07:40
24585Julia ScherlinNyköpings OK09:08:37
20994Ulf JonssonLerums SOK09:08:44
12360Håkan DuhlboIFK Mora OK09:11:13
23918Julia LönnfeldtFinland09:13:23
15063David SvensonSOK Viljan09:15:37
25392Björn Bältsjösävedalens aik09:15:49
15071Cristina MagnussonCentrum OK09:15:53
21317Sondre Ruud BråtenNydalens SK09:18:53
25391Lotta KirvesmiesHollda09:20:52
12374Thor KofodRønne IK Orientering09:22:30
24576Hilda MattssonJärla Orientering09:22:37
24583Natalie JosefssonOK Hällen09:26:54
15060Toril Aasheim NymarkAskøy O-Lag09:27:11
21767Lars ForsbergOK Ravinen09:28:04
15062Michael PerssonIF Hagen09:28:25
12342Liz BourneBullecourt Boulder Bounders Orienteering Club09:30:35
12369Robert LindOK Landehof09:33:11
23915Juha PetterssonSurahammars SOK09:34:58
12345Kenneth SvenssonFinspångs SOK09:35:03
12383Øivind FrøislandVang OL09:35:11
20711Rikard BengtssonLivgardets IK09:38:07
20032Stefan JohanssonOK Kåre09:38:17
12350Erik KallinGarphyttans IF09:38:48
25314Ellinor JohanssonOK Alehof09:41:45
20692Lars HjelmLivgardets IK09:42:58
12386Gunnar PedersenViking Orientering09:45:04
20939Jyri HuurreTurun Suunnistajat09:46:06
23087Helena KristianssonHässleholms OK09:47:16
12378Henrik MolsenSøllerød OK09:48:31
20643Karl MikkelsenOL Tønsberg og Omegn09:49:57
15061Lars KarlssonFMTM09:50:11
24056Hanna SundströmVästerås SOK09:53:29
23804Johan KjellanderMotala AIF OL09:54:32
12387Bent ChristiansenViking Orientering09:54:44
25312Oskar PeterssonOK Njudung09:55:18
22733Lennart NilssonUlricehamns OK09:55:57
25466Idunn Assevfly 5 kamp09:56:36
12385Anniina HeikkinenVehkalahden Veikot09:56:55
25424Anton WibergOK Skogsfalken09:58:29
25190Joline IngelssonOK Hammaren10:00:17
22918Henrik LidhageIK Ymer10:01:17
12380Arnau Ormella ManchaUPC-O10:01:44
12375Patrik WennbergSkellefteå OK10:02:23
25438Stefan JohanssonKungälvs OK10:03:25
25442Martina SundbergIFK Enskede10:03:34
25468Stig NilssonOskarströms OK10:03:44
25403Janne MattssonTrollhättans SOK10:03:54
12336Anders PayerlArboga OK10:04:42
25324Harald MännelOL Team Wehrsdorf10:04:48
25461linda mari hammerslandfly 5 kamp10:04:54
25414David JohanssonOK Skogshjortarna10:04:56
21582Frank Sandbergflyfemkamp10:05:13
25471Anna PrellnerSkåneslättens OL10:06:38
22929Henrik VossBottnaryds IF10:06:48
24671Eddie IsraelssonLindebygdens OK10:08:18
23081Flavia SchneiterOLG Bern10:08:46
25411Martin JohanssonFK Friskus-Varberg10:08:49
25491Per-Arne JohanssonOK Gisle10:10:32
25120Karin SvenssonFinspångs SOK10:12:22
12349Per ÖstergrenFMTM10:12:29
22971Emil AlexanderssonStora Tuna OK10:12:30
25516Daniel HjortvallHestra IF10:12:42
24059Robert HåkanssonOK Kolmården10:12:47
12389Samuel AasaÖvertorneå IF10:14:14
25490Bengt KarlssonOK Vivill10:16:14
20659Mattias GrahnGöteborgs SK10:16:29
20434Oskar NilssonOK Stigen10:18:30
12338Carl HolmgrenBergnäsets AIK10:18:38
12335Christian GlantzAndrarums IF10:19:37
25445Rickard BjörkmanTrollhättans SOK10:21:33
25431Ulf ErikssonStora Tuna OK10:22:29
25518Klara OttossonSjövalla FK10:23:56
12334Niklas EriksenAlmby IK10:23:58
12356Fredrik PerssonHalmstad OK10:24:25
25479Alistair StewartAuckland OC10:24:30
20783Emma SigvardssonFK Friskus-Varberg10:25:00
25467Wenche Rydningfly 5 kamp10:26:01
25406Per WallOK Södertörn10:26:06
21507Thomas HjertFalköpings AIK OK10:26:09
21197Leif CelanderKristinehamns OK10:27:42
24776Jonas HjertFalköpings AIK OK10:27:51
25493Thomas AnderssonVästerås SOK10:28:31
22663Lucas OskarssonLaxå OK10:28:50
25473Steffen André Arntzenfly 5 kamp10:28:54
24233Fajer WennerbergOK Klyftamo10:29:01
Gerardo GarciaAcademy 201510:29:07
Hao XieAcademy 201510:29:11
22959Karl SlättorpVäxjö OK10:29:57
25463Renate Leugenfly 5 kamp10:31:08
25584Lennart CedervärnUlricehamn OK10:33:28
12332Peichi Chuang 10:33:31
25556Thomas ÖstlundVästvärmlands OK10:34:16
25295Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK10:34:22
25628Sonja HaasNybro IK10:35:17
12352Daniel ForsbergGöteborg-Majorna OK10:35:30
15064Per-Ola OlssonAcademy 201510:35:36
25538Hans GranérOK Kullingshof10:36:41
12423Bengt SalomonssonSkåneslättens OL10:37:11
25593Jørgen ElisenbergHamar OK10:38:01
12344Catarina BoströmEnebybergs IF10:38:20
25632Freija HaasNybro10:39:12
25591Elbjörge NarumFossum IF10:40:20
23650Martin SedströmKFUM Örebro OK10:40:48
20303Jens PerssonRehns BK10:41:01
12388Rasmus WillénÖstersunds OK10:41:22
25390Mats ChristianssonUddevalla OK10:42:03
23549Daniel GotthardtHSV Spittal10:42:16
12358Robert BillingHultsfreds OK10:43:30
20665Samuel HenningssonOK Löftan10:44:06
12390Linnéa Kvick 10:44:58
21167Jan IvarssonOK Skogshjortarna10:45:33
25322Ronnie PetterssonHaninge SOK10:45:57
Yoon-Sun ChaAcademy 201510:46:09
22764Pia IversenIL Heming10:47:25
22275Christian GotthardtHSVSpittal10:47:29
12379Anna-Erika KorpiTurun Suunnistajat10:49:10
12368Patrik SöderqvistOK Kåre10:49:13
25555Yngve ErnstssonFK Göingarna10:49:34
25726Rickard RosgrenOK Njudung10:50:23
22765Stefan AnderssonIFK Mora OK10:50:34
12403Ole Fredrik VangenHamar OK10:50:53
Patrick NgAcademy 201510:51:21
25626Annelie LitzellOK Kullingshof10:51:47
12384Teith Kyrre DalsrudVang OL10:52:21
25385Felicia FeursteinTormestorps IF10:53:53
25702Josefin BengtssonLånghundra IF10:54:20
15067Pierpaolo PiccinOrienteering Tarzo a.s.d.10:54:54
20720Erik PayerlIK Uven10:56:09
21948Per SvenningssonLunds OK10:56:58
12354Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK10:57:21
25758Emelie DeboussardLinköping10:57:36
25666Anders YngveIK Hakarpspojkarna10:58:05
12381Jan MüllerUSV TU Dresden10:59:46
12355Jakob AldénGöteborgs SK10:59:54
12371Lena RisbyOK Ravinen11:00:58
314Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad11:01:41
25691Anders MökanderOK Skogshjortarna11:03:01
25536Linnea ÖstergrenVäxjö OK11:03:33
25353Lars PonténIF Thor11:04:07
20855Lars EkmanFK Friskus-Varberg11:04:08
21165Håkan LarssonLjungskile FK11:04:19
20118Ronny SchalinMalmö OK11:05:42
25685meng ynan yangZhong guan cun high school11:06:16
25684Ziang HuangZhong guan cun high school11:06:21
25689Rui Zhan HuangZhong guan cun high school11:06:22
23427Alexander WestbergOK Tranan11:06:41
25885Rickard HellströmOK Tyr11:06:47
25400Bengt NorrmanTrollhättans SOK11:06:50
25755Per GrapatinLandvetter11:06:58
25660Eje DahlLaxå OK11:07:08
25720Linnea GillbergCentrum OK11:07:09
25740Emma S JohanssonLinköpings OK11:07:36
25741Therese BarjeJönköpings OK11:08:31
23183Jorma NevalaFinland11:08:56
20846Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OK11:10:16
12333Maria Iben Sell-PetersenAllerød OK11:10:47
20150Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK11:11:41
25746Frida JohanssonLinköpings OK11:12:14
21333Jan-Olof SvenssonHalmstad OK11:12:28
25825Tabita RüeggOLG Welsikon11:12:50
22610Per Einar PedersliOL Trollelg11:14:17
25732Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OK11:14:23
21480Emil AndreassonOK Skogshjortarna11:14:36
25721Zhefeng LiuSDSZ11:14:50
15120Christine Turter SandvoldNTNUI11:15:06
15121Ingvild Maalen-JohansenNTNUI11:15:09
25738Kenth VenöstrandOK Nackhe11:16:38
25727Marcus Faruga KarldénKvillebyns SK11:16:55
25248Johan HöögOK Kullingshof11:17:52
25871Erik NilssonStigmännen Karlshamns OK11:18:31
25509Johanna AxelssonMölnlycke11:18:44
25627Robert AndreassonEmmaboda Verda OK11:19:34
20454Helena SandbergIK Hakarpspojkarna11:20:45
22772Rico MûllerTu Dresden11:20:57
22938Trond Einar PedersliOL Trollelg11:21:21
25682Agnes AspMölndal Outdoor IF11:22:01
12370Anette ÖnerudOK Ravinen11:22:06
23831Anders LarssonVänersborgs SK11:22:49
21965Sara LorénOK Landehof11:22:55
25822Uno ÅkessonNässjö OK11:22:58
24369Fredrik LeanderJönköpings OK11:23:10
21974Pär LorénOK Frisene11:24:40
12331Maria Eklund 11:24:49
12343Marianne KirkegaardCopenhagenO11:24:51
25756Oskar NykvistJönköpings OK11:24:59
25306Kristin KensbyOK Tyr11:26:04
25680Erika AspMölndal Outdoor IF11:27:15
Stefan VorbergOK Landefhof11:27:17
25921Patrik BerglundLidköpings VSK11:27:53
25879Erik OlssonGöteborg11:27:54
25987Peter JohanssonEllos IF11:28:01
12362Yulia MartemyanovaLytkarino11:28:30
21054Gunnar GustavssonOK Reftele11:29:04
23426Jordi FranzOLG Hondrich11:29:33
12373Anne FrandsenOK Sorø11:30:22
12348Torbjörn JonssonFMTM11:31:08
25927Staffan KjellmanOK Ravinen11:31:26
20551Marie StyrvoldNTNUI11:32:13
25941Ida HördegårdhIFK Göteborg11:32:47
26015Jonas AmbjörnssonOK Landehof11:34:54
2014Ida Mari Borge HoviKonnerud IL11:35:19
25998David AlphonsoBorås11:35:45
22975Andreas EnforsTockarps IK11:35:46
25922Antro MikkonenKoskelankylän Riento 11:35:51
25872Max LarssonOK Tranan11:35:54
22248Anton TikhomirovOMEGA RUS11:36:26
25845Per VåtzBoxholm-Mjölby OL11:36:33
20513Morgan OlssonAndrarums IF11:36:46
25949Jonathan  ErikssonDalsjöfors Golf11:37:17
21483Johan TykessonRävetofta OK11:37:56
21676KUNDISCH SIEGLINDAUSVTU Dresden11:37:59
20110Camilla VikingsenTIF Viking11:39:19
25804Anna Karin NilssonUmeå OK11:39:39
21075Rasmus SvenssonVärend GN OL11:39:51
20286Håkon HeggedalNTNUI11:40:18
12372Jens FrandsenOK Sorø11:41:41
21678Diethard KundischUSV TU Dresden11:42:29
21384Ulf JogbrattOK Tranan11:42:37
22972Filip EnforsTockarps IK11:42:59
22463Christian StrandgårdSolleröd OK11:43:02
25899David WästlundOK Tyr11:43:18
25891Harald PerssonAndrarums IF11:43:23
21675Keith LarsonUSVTU Dresden11:43:24
23372Anna WesterlundKoovee11:43:27
21296Fredrik ÖstbergStora Tuna OK11:44:24
25981Martin KribladHjärnarps GH OL11:44:45
22534Henrik NordholmSävedalens AIK11:45:58
21425Elisabeth FredrikssonGudhems IF11:46:03
21963Niklas LorénOK Landehof11:46:24
23214Torbjörn SandebäckÅlems OK11:46:37
23216Ulrika SandebäckÅlems OK11:46:38
25953Benjamin NäslundSkogslöparna11:47:01
25903Eva Rabe MagnussonIF Hagen11:47:21
25704Elena MalkovaPost dresden11:48:07
25543Åke ErikssonOK Grip11:48:54
22617William HollowellOK Tyr11:49:33
22323David ShepherdWright11:50:21
26065Erik JönssonLunds OK11:51:07
26149Per ErikssonLinköpings OK11:52:33
15070Jonathan SchurmannHylte OK11:57:09
20301Jonas BrånaltFrölunda OL11:57:20
12365Jens WärnNAIS Orienteringsklubb11:57:25
26152Timo PiironenMS Parma11:58:39
22538Tommy Jonssonsävedalens aik12:00:14
26168Gustav ÖstenssonOK Tranan12:00:19
26049Emmy IvarssonPortland Usa12:01:12
26177Per-Arne WahlgrenSjövalla FK12:01:33
23459Jonathan WintherVästerbergslagens OL12:01:45
23978Tobias LidénMarkbygdens OK12:03:31
12361Jonas HemlinIK Uven12:04:12
22707Mario MächlerOLV Luzern12:05:14
24110Sabine BräuerVSv Jena12:05:52
25916Maria AspIFK Gteborg12:05:54
24071Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK12:06:01
23408Jan ÖstmanSundsvall OK12:06:44
25996Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna12:07:44
26081John-Patrik TreptowAnderstorps OK12:08:50
22705Patrik MächlerOLV Luzern12:09:02
26070ursli JordiOLG Hondrich12:09:33
26063katrin schochInnerberg12:09:38
26123Gustav StenbergOK Skogshjortarna12:09:38
25655Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL12:10:10
26054Therese KlintbergEksjö SOK12:10:13
26117Pär StenbergOK Skogshjortarna12:10:15
12376Jií ŠtrbaSlovan Karlovy Vary12:12:43
12341Mats JohanssonBredaryds SOK12:14:21
21448Mattias LundinHalmstad OK12:14:43
26121Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL12:14:43
26126Therese Alfredssonsävedalens aik12:14:48
12377Päivi KarjalainenSuunta Jyväskylä12:15:43
26046John SjösäterEksjö SOK12:16:34
22813Lena CarlssonSävedalens AIK12:16:37
26130Lena NordlundDomnarvets GOIF12:17:30
21404Pär EjebornGöteborg-Majorna OK12:18:23
26044Anders HåkanssonOK Orion12:18:48
26138Cecilia TofteredIF Rigor12:18:48
25355Filip SödervallIK Gandvik12:20:30
12367Vivian ChungOBAA12:20:36
21430Lars LundinÖrbyhus12:20:48
26199Rachel FurmanIrVoC12:22:23
26027Kerstin KarlssonMålilla OK12:25:20
15150Johan SköldJärfälla OK12:26:56
26167Tobias KarlssonHagaby GOIF12:27:17
21031Katarina BorneFrölunda OL12:27:24
21113Per-Anders KumlinKFUM Örebro OK12:27:54
26135Susanne KarlssonOK Denseln12:31:02
23554Benny JohanssonOK Reftele12:32:11
26159Carin StenbergHelsingborgs SOK12:32:37
25020Fredrik KempeOK Denseln12:36:06
22690Pia JohanssonOK Landehof12:37:36
22081Stefan JohanssonOK Vivill12:38:04
23385Linda JohanssonOK Löftan12:39:11
22941Sören KarlssonMullsjö SOK12:39:40
12339Jennifer HuddBOK12:46:31
26229Henrik DahlrotIK Uven12:53:19
26201Marcus PerssonBottnaryds IF12:53:27
23486Martin HallbergLidköpings VSK12:54:13
26208Hiromi KobayashiSurahammars SOK12:55:45
12364Esko JunttilaMuuramen Rasti12:57:05
25507Rickard AxelssonMölnlycke12:57:26
23940Triina-Britt PredenSK Aasa 512:59:03
26234Andreas ÖsterlundIK Ymer13:02:07
26047Jenny HåkanssonOK Orion13:11:40
20787Daniel HultmanBorås13:12:11
22638Torbjörn LönkvistOK Vivill13:15:56
26060Gunnar HallOK Skogsvargarna13:18:43
26259William RexOK Landehof13:22:55
22774Tina RickmeyerTu Dresden13:23:17
26256Anna WesterbergGöteborg-Majorna OK13:26:35
26187Anders RunanderTrosabygdens OK13:27:12
12359Espen MelheimIF Sturla13:32:08
12337Gabriele Vialeasd Park World Tour Italia
12340Peter HuddBOK
12346Robin TonströmFMTM
12353Robin PedersenGöteborg-Majorna OK
12357Wing Man SoHong Kong Community of Education in Orienteering
12363Kristina LandgrenMalmö OK
12366Karen BlatchfordNewcastle Orienteering Club
12382Susanne LöhningUSV TU Dresden
12396Jan SamuelssonFalköpings AIK OK
15065Jonas EklundAcademy 2015
15066Lin Tzy-ChiehAcademy 2015
15068Daniel KempffHässleholms OK
15069Tzu chieh LinTaipei Orienteering Club

Annonser