Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

3-days Men

6 890 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna08:41:00
2Henrik TostebergLinköpings OK08:47:38
3Albert MollénSävedalens AIK08:50:05
4Jonas Klausen EspedalNTNUI08:52:51
5Kalle JohanssonHalmstad OK08:53:28
6Vitaliy GichkoSävedalens AIK08:54:37
7Tobias LindellVänersborgs SK08:56:58
8Björn KristianssonTrollhättans SOK08:58:09
9Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna08:58:39
10Martin GelinderAttunda OK08:58:43
11Albin PetterssonOK Tisaren08:59:11
12Eero TuomaalaSK Uusi09:01:18
13Brodie NankervisAustralia09:02:44
14Jan NäslundOK Nolaskogsarna09:06:56
15Thor MellaOppsal Orientering09:07:24
15134Jesper HåkanssonFK Göingarna09:07:43
12920Per FredbergKristinehamns OK09:08:16
12929Klas LarssonOK Milan09:08:33
15137Jakob IvarssonHaninge SOK09:09:30
12912Gregory Éamon AhlswedeEscondite Nature Sport- Madrid09:09:52
15135Johan MarkstedtOK Södertörn09:13:47
12931Anton ÖsterbladOK Skogsfalken09:14:18
12917Lars BernIK Stern09:15:52
12945Tintin KarlbergTullinge SK09:18:16
12908Juraj HammerATU Kosice09:19:56
12950Harald HenrikssonJärla Orientering09:20:31
12910Holger KohrCentrum OK09:22:24
12949Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering09:22:30
12922Jens LindquistLånghundra IF09:24:26
12913Jonas BengtssonFK Göingarna09:24:31
15140Jakob SegerslättSkåneslättens OL09:26:26
12946Anders KallingsVisborgs OK09:27:48
12947Mikael PerssonFK Göingarna09:28:04
12775Andreas IvanssonVaggeryds SOK09:30:03
12954Blair TrewinYarra Valley OC09:30:33
12927Oscar ArmanNyköpings OK09:37:24
12924Lars DanielsonMatteus SI09:38:54
12943Vidar AlbinssonTormestorps IF09:40:31
12923Jonas SellingLänna IF09:55:02
12915Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL10:03:13
12934Thomas FaselOLC Omström-Sense10:09:53
12932Johan OlofssonOK Skogshjortarna10:11:00
12936Reima PiispanenSaloisten Reipas10:11:15
12937Henrik EssungerSjövalla FK10:11:30
12921Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK10:11:45
12918Mats JohanssonIstrums SK10:12:00
12916Satoshi OzawaHokoOnchi10:12:15
12911David DorlingDFOK10:12:30
12940Henrik HallinSurahammars SOK10:12:45
12942Claus Kaae-NielsenSøllerød OK10:13:00
12928Andreas CarlssonOK Kolmården10:13:15
15136Jean-Paul BailleulBROS10:13:30
12906Patrik LarssonAndrarums IF10:13:45
12904Troels Lykkegaard 10:14:00
12907Lyatoshinkiy PavelASVÖ Österrike10:14:30
10428Olle PenttinenIFK Hedemora OK10:14:45
12951David DahlVisborgs OK10:15:00
12930Øyvind LøkenOK Moss10:15:15
12919Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering10:15:30
15138Oskar StørmerFossum IF10:15:45

Annonser