Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

D21 Elit

9 730 m, 76 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 11:47:00
2 Simone Niggli OK Tisaren 11:49:04
3 Annika Billstam OK Linné 11:49:33
4 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 11:50:55
5 Alva Olsson Linköpings OK 11:53:43
6 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 11:56:10
7 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 11:58:43
8 Lisa Risby OK Kåre 12:01:37
9 Anna Wallin Göteborg-Majorna OK 12:04:09
10 Marte Narum Nydalens SK 12:04:43
11 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 12:04:44
12 Kamilla Olaussen Fredrikstad SK 12:05:35
13 Ingjerd Myhre Järla Orientering 12:07:01
14 Anna Persson FK Göingarna 12:07:41
15 Kajsa Risby OK Kåre 12:08:45
116 Siri Ulvestad Nydalens SK 12:13:45
117 Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF 12:16:15
118 Amilia Björklund Sävedalens AIK 12:16:16
119 Lovisa Persson OK Tisaren 12:16:27
120 Tiia Miettinen MS Parma 12:18:42
121 Linn Hokholt NTNUI 12:19:14
122 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 12:19:38
123 Johanna Bergman Sundsvalls OK 12:20:50
124 Lisa Holer Eksjö SOK 12:23:38
125 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 12:24:01
126 Josefine Klintberg Eksjö SOK 12:25:45
127 Elena Roos Halden SK 12:25:45
128 Martina Seiterle Tullinge SK 12:26:05
129 Lone Brochmann Bækkelagets SK 12:26:44
130 Marion Aebi OK Tisaren 12:27:47
131 Marie Pettersson OK Djerf 12:27:57
132 Ida Lindkvist NTNUI 12:28:33
133 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 12:29:16
134 Frida Sandberg Säterbygdens OK 12:29:29
135 Kristin Hylander Nyköpings OK 12:32:24
136 Magdalena Olsson IFK Mora OK 12:33:28
137 Anna Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 12:36:50
138 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 12:37:09
139 Hanna Raitanen Rajamäen Rykmentti 12:37:19
140 Signe Klinting Järla Orientering 12:38:54
141 Evelina Wickbom Vittjärvs IK 12:39:21
142 Rebecka Heinrup Tullinge SK 12:39:57
143 Linnéa Holmqvist Hagaby GOIF 12:41:11
144 Elin Vinblad Hagaby GOIF 12:45:26
145 Maja Pettersson OK Dacke 12:48:38
146 Anina Brunner Bussola OK 12:55:37
147 Monika Topinkova Kristiansand OK 12:56:22
148 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 12:56:39
149 Martina Ruch OK Kåre 12:56:42
150 Emma Kantarp Ärla IF 12:56:55
151 Milla Mattila Helsingin Suunnistajat 13:00:11
152 Stina Persson Umeå OK 13:04:58
153 Annika Carlberg Sundsvalls OK 13:06:12
154 Alona Sukharevska KSO Kompas 13:07:12
155 Rachel Engeler OL Amriswil 13:07:56
156 Imogene Scott Auckland OC 13:09:22
157 Julia Davidsson OK Klemmingen 13:09:32
158 Linnea Sundström OK Renen 13:10:14
159 Fabienne Wenger Göteborg-Majorna OK 13:13:45
160 Radka Sklenarova Ulricehamns OK 13:14:06
161 Maria Björklund Leksands OK 13:17:00
162 Sofia Grawé Ärla IF 13:17:15
163 Josefine Tuoremaa Vittjärvs IK 13:17:30
164 Maiki Jäädmaa OK Võru 13:17:45
165 Bettina Aebi OK Linné 13:18:00
166 Alicia Cobo Caballero Istrums SK 13:18:15
167 Jannina Gustafsson SK Uusi 13:18:30
168 Alice Hugosson IFK Lidingö SOK 13:18:45
169 Elsa Ekelin KFUM Örebro OK 13:19:00
170 Frida Brogren Sävedalens AIK 13:19:15
171 Moa Enmark Göteborg-Majorna OK 13:19:30
172 Amanda Holmgren Vittjärvs IK 13:19:45
173 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 13:20:00
174 Salome Schweizer OLV Baselland 13:20:15
175 Cecilie Klysner CopenhagenO 13:20:30
176 Emma Bergman Göteborg-Majorna OK 13:20:45

H21 Elit

13 310 m, 80 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 10:35:00
2 Olle Boström Järla Orientering 10:36:11
3 Albin Ridefelt OK Linné 10:38:51
4 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 10:40:30
5 Emil Svensk Stora Tuna OK 10:40:33
6 Filip Dahlgren IFK Lidingö SOK 10:41:18
7 Marcus Millegård Halden SK 10:44:08
8 Florian Howald Tampereen Pyrintö 10:45:24
9 Rassmus Andersson OK Linné 10:45:41
10 Anders Tiltnes IL Tyrving 10:47:19
11 Peter Öberg OK Hällen 10:47:30
12 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 10:50:40
13 Denys Shcherbakov OK Pan-Kristianstad 10:50:47
14 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 10:51:24
15 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 10:51:54
16 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 10:52:10
17 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 10:56:25
18 Kaspar Hägler Järla Orientering 10:56:57
19 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 10:58:53
20 Niklas Aldén OK Linné 10:59:53
21 Daniel Attås OK Tisaren 11:00:33
22 Jens Wängdahl Nyköpings OK 11:01:09
23 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 11:01:31
24 Olli Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura 11:01:54
25 Dmitrii Poliakov Rehns BK 11:02:07
26 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 11:02:24
27 Rudolfs Zernis Ärla IF 11:02:36
28 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 11:02:48
29 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 11:04:11
30 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 11:05:49
31 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 11:06:35
32 Erik Pettersson OK Denseln 11:06:54
33 Alain Denzler Järla Orientering 11:07:14
34 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna 11:09:01
35 Andreas Rüedlinger Leksands OK 11:14:51
36 Loic Capbern OK Hällen 11:16:25
37 Andreas Johansson Göteborg-Majorna OK 11:16:53
38 Jonas Egger IK Hakarpspojkarna 11:17:13
39 Gene Beveridge North West Orienteering Club 11:17:40
40 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 11:17:49
41 Love Sintring Hagaby GOIF 11:19:11
42 Robbin Kantarp Ärla IF 11:19:57
43 Erik Martinsson Linköpings OK 11:20:09
44 Pontus Petersson OK Orion 11:20:21
45 Simon Smedberg IFK Göteborg 11:20:23
46 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 11:23:01
47 Assar Hellström OK Ravinen 11:24:37
48 Ueli Werren OLG Bern 11:26:17
49 Erik Boman Gävle OK 11:26:23
50 Christoph Meier Järla Orientering 11:27:28
51 Jakob Andersson OK Linné 11:28:26
52 Simen Aamodt NTNUI 11:29:13
53 Fredrik Edén IFK Göteborg 11:29:19
54 Johan Törnroth Hjobygdens OK 11:29:35
55 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 11:31:26
56 Shestakov Pavel Koovee 11:31:57
57 Henrik Jonsson OK Rodhen 11:32:18
58 Fredrik Ingelsson Rehns BK 11:32:37
59 Santeri Sainio Kangasala SK 11:33:13
60 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 11:34:26
61 Fredrik Mattsson OK Kåre 11:37:30
62 Oskar Daniels Attunda OK 11:38:05
63 Joakim Karlsson IK Hakarpspojkarna 11:39:22
64 Xander Berger OK Pan-Kristianstad 11:42:23
65 Oscar Vångell Ärla IF 11:46:32
66 Jacob Lindstam OK Ravinen 11:51:53
67 Oskar Andrén OK Tisaren 11:52:39
68 Samuel Keller Nyköpings OK 11:55:13
69 Ross Morrison Rajamäen Rykmentti 12:05:00
70 Oskar Sjöberg OK Linné 12:05:15
71 Anton Tynong Ärla IF 12:05:30
72 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna 12:05:45
73 Jesper Lysell Rehns BK 12:06:00
74 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 12:06:15
75 Hans Petter Mathisen NTNUI 12:06:30
76 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 12:06:45
77 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 12:07:00
78 Baptiste Rollier Kristiansand OK 12:07:15
79 Nils Spetz Ulricehamns OK 12:07:30
80 Raffael Huber Göteborg-Majorna OK 12:07:45

D20 Elit

7 000 m, 102 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Miri Thrane Ødum OK Pan Århus 10:45:00
2 Sara Hagström Falköpings AIK OK 10:45:13
3 Sandrine Müller Lillomarka OL 10:45:52
4 Johanna Öberg Ryda SK 10:56:28
5 Andrea Svensson OK Tisaren 10:57:15
6 Pihla Otsamo Helsingin Suunnistajat 10:57:28
7 Pim Hedberg OK Skogsfalken 11:07:24
8 Paula Gross Helsingin Suunnistajat 11:09:18
9 Karen Oline Kolstad Freidig 11:10:33
10 Sigrid Alexandersen Fossum IF 11:10:52
11 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 11:10:54
12 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 11:12:28
13 Synnøve Bråten Vegårshei IL 11:13:50
14 Louise Lundgren Växjö OK 11:14:24
15 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 11:14:41
260 Evine Westli Andersen Løten o-lag 11:16:38
296 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 11:17:44
249 Aleksandra Hornik OK Kolmården 11:18:19
241 Isabel Salén IFK Mora OK 11:19:41
281 Moa Pettersson OK Dacke 11:20:44
244 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 11:21:49
259 Magdalena Vande Voorde Tullinge SK 11:22:37
271 Frida Sæther Freidig 11:23:00
206 Amanda Falck Weber Eksjö SOK 11:23:30
270 Erica Pettersson IFK Göteborg 11:23:33
227 Brechbuehl Andrea OLG Stäfa 11:23:45
235 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 11:24:05
312 Hanna Korhonen OK Ravinen 11:24:25
234 Kerstin Ullmann OL Biel Seeland 11:24:53
273 Johanna Viilo Tampereen Pyrintö 11:24:53
207 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 11:26:26
213 Sanna Skoog Södertälje-Nykvarn OF 11:28:02
277 Niina Hulkkonen SK Uusi 11:28:59
247 Hanna Müller Leksands OK 11:31:54
226 Kristin Olovsson Rehns BK 11:32:47
251 Kaja Bråten Løvald Asker SK 11:32:48
269 Lisa Malmström GOIF Tjalve 11:33:17
252 Filippa Johansson Jönköpings OK 11:33:23
305 Aina Edgren Trollhättans SOK 11:33:33
255 Hanna Gustavsson OK Tyr 11:33:43
225 Stina Nilsson Umeå OK 11:33:54
204 Hedwig Haas Sundsvalls OK 11:34:08
272 Märta Berggren OK Kolmården 11:35:59
274 Klara Pålsson Sävedalens AIK 11:37:27
294 Malin Widén Uddevalla OK 11:37:59
220 Ellen Sarenmark Leksands OK 11:39:16
254 Maria Dragowska OK!Sport 11:40:34
253 Rebecka Hylander Nyköpings OK 11:40:37
313 Linnea Malmberg Stora Tuna OK 11:40:37
203 Moa Svensson IK Hakarpspojkarna 11:40:39
238 Maja Enges Leksands OK 11:40:48
288 Moa Gustafsson Uddevalla OK 11:41:00
261 Ingrid Gulbrandsen Asker SK 11:41:04
268 Jutta Jussila Tampereen Pyrintö 11:41:24
317 Amelie Ekström OK Kåre 11:44:26
307 Anika Gassner OK Oachkatzlschwoaf 11:44:41
209 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 11:47:38
306 Vanessa Fricker Stora Tuna OK 11:47:54
284 Elin Lindberg OK Djerf 11:48:14
223 Anna Dowling Wellington Ranges 11:50:53
300 Mathilda Karlsson OK Rodhen 11:51:13
276 Silje Arntzen Asker SK 11:51:31
311 Ellen Forsgren Forsa OK 11:54:42
309 Nelly Carlsson OK Pan-Kristianstad 11:56:02
298 Lucille Girard COTS 11:57:27
210 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 11:58:01
293 Carina Polzer OK Oachkatzlschwoaf 11:59:51
222 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 12:00:20
275 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 12:00:22
221 Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering 12:01:04
218 Sigrid Holmgren OK Renen 12:03:05
230 Lilja Österman Turun Suunnistajat 12:05:34
283 Amalie Tripax CopenhagenO 12:11:20
250 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 12:11:51
242 Linnéa Hahne Insjöns IF OK 12:15:00
229 Ida Sundström OK Renen 12:15:15
240 Bethany Hanson Hertfordshire Orienteering Club HH 12:15:30
264 Amanda Johansson OK Dacke 12:15:45
243 Lisa Elmblad Bredaryds SOK 12:16:00
236 Barbara Köhle OLG Stäfa 12:16:15
258 Caroline Lindelöw Härlövs IF 12:16:30
219 Ladina Rutz OLG Stäfa 12:16:45
320 Ingvild Wang Lillomarka OL 12:17:00
239 Nicola Blatchford Australia 12:17:15
205 Emma Sundvall Järla Orientering 12:17:30
262 Josefine Höög Hagaby GOIF 12:17:45
319 Maja L. Brinch CopenhagenO 12:18:00
231 Clara Mannfolk Ulricehamns OK 12:18:15
248 Natsuki Yamagishi NTA O tour 12:18:30
315 Martina Walch OK Oachkatzlschwoaf 12:18:45
217 Hanna Östenberg Eksjö SOK 12:19:00
232 Sara Wadman IFK Mora OK 12:19:15
267 Pia Blake Yukon OA 12:19:30
278 Sara Tynong Tullinge SK 12:19:45
228 Fanny Asketun OK Roxen 12:20:00
301 Helloworld Helloworld sunny 12:20:15
245 Caroline Gjøtterup OK Pan Århus 12:20:30
214 Tilda Johansson OK Orion 12:20:45
265 Jessica Nilsson OK Tyr 12:21:00
299 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 12:21:15
224 Hanna Eriksson IFK Mora OK
256 Sophie Nilsson Hjärnarps GH OL

H20 Elit

9 950 m, 119 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Andreas Sølberg IFK Göteborg 09:30:00
2 Topi Raitanen Helsingin Suunnistajat 09:31:30
3 Emil Granqvist OK Ravinen 09:33:12
4 Jens Rönnols Täby OK 09:34:02
5 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 09:35:52
6 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 09:37:38
7 RIO Nicolas OrientExpress 42 09:39:39
8 Daniel Roos Attunda OK 09:41:08
9 Sven Hellmüller Fossum IF 09:41:26
10 Filip Wadsten OK Landehof 09:42:40
11 Gustav Hindér OK Tisaren 09:44:58
12 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 09:45:20
13 Konstantin Serebryanitskii Rehns BK 09:46:16
14 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 09:47:04
15 Oskar Leinonen OK Kolmården 09:47:12
409 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 09:49:04
482 Thomas Curiger OLC Kapreolo 09:50:09
507 Arttu Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat 09:51:00
459 Jonas Madslien Bakken NTNUI 09:51:05
415 Anders Felde Olaussen Halden SK 09:51:24
437 Shamus Morrison Wellington OC 09:54:32
411 Erik Berzell Järla Orientering 09:55:02
504 Remo Ruch OK Kåre 09:56:47
1191 Jan Brunner Södertälje-Nykvarn OF 09:58:38
475 Noah Zbinden OLV Baselland 09:58:54
428 Philip Persson OK Orion 09:59:12
423 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 10:00:19
477 Quentin Rauturier OK Hällen 10:01:47
513 Carl Näslund Västerås SOK 10:02:18
1201 Johan Böni Göteborg-Majorna OK 10:02:46
517 Patrick Zbinden Leksands OK 10:02:57
472 Arvid Våg IFK Göteborg 10:03:04
502 Isak Langerak Järfälla OK 10:05:21
510 Mathias Peter OK Hammaren 10:05:38
492 Fredrik Wigertz Långhundra IF 10:05:58
480 Niklas Sundqvist Tullinge SK 10:06:07
488 Sixten Walheim OK Rodhen 10:06:32
496 Riccardo Rancan OLG Pfaeffikon 10:08:06
489 Martin Hunhammar OK Ravinen 10:08:24
418 Arnaud Perrin OK Denseln 10:09:11
499 Matthias Groell OK Hammaren 10:09:28
414 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 10:09:56
445 Johan Söderlund Leksands OK 10:11:45
1183 Arvid Henriksson Järla Orientering 10:14:34
498 Samuel Hedlund Långhundra IF 10:15:00
1181 Philipp Khlebnikov ANCO-Neuchâtel 10:15:49
440 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 10:16:29
430 Aaro Ruohola MS Parma 10:17:12
442 Karl Enges Attunda OK 10:17:40
468 Henrik Eklund Växjö OK 10:17:46
402 Valentin Koziavin NiNo- Oteam 10:20:12
486 William Pommer Stora Tuna OK 10:20:39
449 Kevin Ståhl OK Hammaren 10:22:54
1224 August Mikaelsson Västerås SOK 10:24:22
455 Rein Mårdalen Freidig 10:26:32
448 Emil Tellsén OK Roxen 10:26:49
457 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 10:27:23
433 Quentin Mertenat CA Rosé 10:28:09
407 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 10:29:56
474 Emil Åberg Korsnäs IF OK 10:31:48
500 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 10:32:19
1197 Filip Ivarsson OK Hammaren 10:32:29
452 Timon Schweizer OLV Baselland 10:33:42
497 Aske Jepsen CopenhagenO 10:34:51
512 Apostol Atanasov Stora Tuna OK 10:35:41
1193 Vetle Christiansen Raumar Orientering 10:39:02
476 Sebastian Baumann OLC Kapreolo 10:40:23
1213 Lukas Meier OLC Kapreolo 10:49:10
1204 Alexander Bergstrom Ottawa OC 10:52:33
458 Øyvind Wiggen Byåsen IL 10:52:53
473 Martin Sklenar SKOB Bruntal 10:54:55
439 Matt Goodall North West Orienteering Club 10:54:56
1215 Emil Andersson Tullinge SK 10:54:57
404 Per Lindman Finspångs SOK 10:57:04
484 David Hector Snättringe SK 10:58:59
424 Archibald Soguel ANCO-Neuchâtel 11:00:00
1220 William Nilsson OK Södertörn 11:00:15
463 Gabriel Mathys OLG Bern 11:00:30
1180 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 11:00:45
509 Henrik Håkansson OK Kolmården 11:01:00
487 Mikkel Kaae-Nielsen CopenhagenO 11:01:15
1217 Jooseppi Kalliokoski Ikaalisten Nouseva-Voima 11:01:30
1200 Simon Martelius Attunda OK 11:01:45
441 Aidan Dawson Australia 11:02:00
425 Elias Gemperli Thurgorienta 11:02:15
466 Anton Gumaelius Waxholms OK 11:02:30
467 Trevor Bray Yukon OA 11:02:45
1230 Niklas Metzger OLK Fricktal 11:03:00
417 Sebastian Fleiss Berliner TSC 11:03:15
446 Sigur Heggedal Kongsberg OL 11:03:30
491 Malthe Gaarsdal CopenhagenO 11:03:45
438 Gaute Friestad Kristiansand OK 11:04:00
483 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 11:04:15
1218 Erland Kvisle Asker SK 11:04:30
456 Thomas Knudsen OK Pan Århus 11:04:45
401 Mark Otto Berliner TSC 11:05:00
406 Erik Andersson OK Orion 11:05:15
518 Emil Øbro OK Orion 11:05:30
420 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 11:05:45
435 Ashley Nankervis Australia 11:06:00
506 Bertram Kopp Stannum CopenhagenO 11:06:15
462 Jesper Alfredsson OK Tyr 11:06:30
503 Felix Hartlieb Leibnitzer AC 11:06:45
508 Magnus Maag CopenhagenO 11:07:00
465 Heino Ollin Sävedalens AIK 11:07:15
443 Morten Jørgensen Kristiansand OK 11:07:30
429 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 11:07:45
432 Patrick Krähenbühl OLV Langenthal 11:08:00
422 Henry McNulty OK Linné 11:08:15
1182 Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 11:08:30
1225 Erik Hållström Gävle OK 11:08:45
1202 Martin Norrbom Sala OK 11:09:00
453 Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö 11:09:15
1194 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 11:09:30
447 Matt Doyle Australia 11:09:45
478 Nils Gumaelius Waxholms OK 11:10:00
1226 Martin Herbert Täby OK 11:10:15
469 Magne Jutulstad NTNUI 11:10:30
1192 Daniel Duhlbo IFK Mora OK 11:10:45

D18 Elit

5 750 m, 119 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Ingeborg Eide Byåsen IL 08:50:00
2 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 08:50:22
3 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 08:54:26
4 Marie Olaussen Fredrikstad SK 08:56:45
5 Tove Rönnbäck Visborgs OK 08:58:49
6 Noora Koskinen Hiisirasti 08:59:21
7 Line Cederberg Vänersborgs SK 09:01:26
8 Amanda Berggren Tullinge SK 09:03:40
9 Sanna Fast Eksjö SOK 09:07:06
10 Valérie Aebischer OLC Omström-Sense 09:07:13
11 Hanna Hänström Täby OK 09:07:19
12 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 09:10:48
13 Gabriella S Bergander Eksjö SOK 09:11:51
14 Elvira Björklund Trollhättans SOK 09:12:08
15 Stina Nordin Sundsvalls OK 09:13:17
694 Elin Pettersson IFK Göteborg 09:13:41
703 Astrid Maag CopenhagenO 09:16:44
605 Gina Granstedt Halden SK 09:17:35
683 Tilla Farnes Hennum Asker SK 09:17:39
640 Emilia Ståhlberg Espoon Suunta 09:17:40
719 Emma Hagrot Täby OK 09:20:11
675 Alexandra Enlund IF Femman 09:21:13
668 Zlata Malysheva Nord West 09:21:36
697 Frida Junegard Tullinge SK 09:22:45
655 Emma Pettersson OK Roxen 09:23:11
659 Vilma Annala Kangasala SK 09:23:42
617 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 09:23:55
670 Moa Hansson Bredaryds SOK 09:23:59
718 Johanna Hagström Falköpings AIK OK 09:23:59
654 Heidi Plit Espoon Suunta 09:24:32
637 Erica Edman Leksands OK 09:25:10
644 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna 09:26:22
664 Klara Djerf Lerums SOK 09:26:56
622 Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna 09:27:34
677 Emma Arnesen Byåsen IL 09:28:08
712 Vilma Blennow Falköpings AIK OK 09:28:52
672 Märta Ransjö Zander OK Tyr 09:29:09
715 Cecilie Andersen BOK 09:29:21
691 Lovisa Martinsson OK Tyr 09:30:05
619 Deborah Stadler OLG Galgenen 09:30:46
628 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 09:31:42
1239 Alice Axelsson IK Hakarpspojkarna 09:31:45
657 Anni Valtonen MS Parma 09:31:46
709 Sandra Näslund Västerås SOK 09:33:09
608 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 09:33:15
630 Annie Önsten IK Hakarpspojkarna 09:34:17
604 Matilda Eriksson Västerbergslagens OL 09:35:30
635 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 09:35:34
676 Malin Sandstad Freidig 09:35:55
610 Hanna Åberg OK Landehof 09:36:24
621 Klara Yngvesson Umeå OK 09:36:50
705 Rebecca Waldenfjord Järfälla OK 09:38:49
663 Lova Eveborn OK Roxen 09:39:04
1284 Julia Eriksson OK Kolmården 09:39:09
679 Marcia Mürner OLG St.Gallen/Appenzell 09:42:46
678 Elin Ransjö Zander OK Tyr 09:45:03
674 Nora Synnøve Woxholth Asker SK 09:47:14
1262 Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 09:47:23
1287 Moa Hedegård OK Kolmården 09:47:38
667 Siri Moholth Kongsberg OL 09:48:59
689 Fanni Jauhojärvi Markussen Asker SK 09:49:20
662 Alice Rigby Cleveland Orienteering Klub 09:49:32
648 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 09:49:44
713 Kajsa Mattsson OK Kåre 09:50:52
607 Astrid Fiskum IL Tyrving 09:51:14
717 Emma Bengtsson Årsunda IF 09:51:27
700 Kajsa Johansson Jönköpings OK 09:51:28
704 Emma Helmersson Västerås SOK 09:53:05
616 Maëlle Beauvir Club Rennais de Course dorientation 09:53:57
603 Elin Johansson Finspångs SOK 09:54:24
611 Sarah Persson OK Denseln 09:54:45
698 Line Laurantsen Varegg Fleridrett 09:55:00
642 Elsa Andersson Bredaryds SOK 09:56:32
706 Annina Rancan OLG Pfaeffikon 09:57:17
707 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 09:57:20
1261 Maria Eriksson Eds SK 09:57:20
652 Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK 09:57:28
693 Ingrid Løvås Varegg Fleridrett 09:57:30
647 Emma Djerf Lerums SOK 09:57:48
638 Silja Braendle OLG Stäfa 10:02:05
716 Agnes Jonsson CopenhagenO 10:03:52
2921 Jonna Halonen Fjärås AIK 10:06:16
696 Margrethe Wisløff Asker SK 10:06:35
641 Ksenia Penzina Nord West 10:06:39
645 Johanna Börjesson Eriksson Storviks IF 10:07:30
606 Simone Fankhauser OLG Goldau 10:07:49
661 Tonje Aasheim Nymark Askøy O-Lag 10:07:58
684 Line Sølberg OL Trollelg 10:08:01
658 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 10:09:22
1251 Moa Kuhlin Göteborg-Majorna OK 10:10:00
618 Sonia Flückiger OLG Huttwil 10:14:50
656 Erika Duhlbo IFK Mora OK 10:15:35
639 Ella Wallinder Göteborg-Majorna OK 10:18:32
1238 Elin Lundqvist Nybro OK 10:19:28
666 Inna Antikainen MS Parma 10:20:00
613 Tanja Häfeli OLG Huttwil 10:20:15
653 Jennie Börjesson Eriksson Storviks IF 10:20:30
1300 Saga Sander OK Milan 10:20:45
687 Fanny Güdel coolfr 10:21:00
629 Andrea Schuler OLG Goldau 10:21:15
633 Emma Sherwood FWOC 10:21:30
665 Märta Skog Tullinge SK 10:21:45
682 Sara Niva Laitasaaren Veto 10:22:00
601 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 10:22:15
1279 Caroline Løchting Thunberg OK Roslagen 10:22:30
636 Anniken Helland-Hansen IL Tyrving 10:22:45
1295 Agnes Lundqvist Järfälla OK 10:23:00
1253 Astrid Simonsson Sundbybergs IK 10:23:15
624 Oda Sikkeland IL Tyrving 10:23:30
673 Ida-Marie Cederberg Pargas IF 10:23:45
646 Mirjam Dalén Sala OK 10:24:00
1290 Ellen Broman OK Roslagen 10:24:15
721 Tone Albrektsson OK Ravinen 10:24:30
685 Isabel Bryant Cambridge Sports Union 10:24:45
1245 Johanna Henriksson Ärla IF 10:25:00
699 Romina Schweizer OLV Baselland 10:25:15
626 Anna Karlström OK Linné 10:25:30
15088 Ingrid Lundanes Emblem IL 10:25:45
692 Ronja Björklund Bjursås OK

H18 Elit

7 600 m, 120 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Simon Hector Snättringe SK 08:41:00
2 Isac von Krusenstierna OK Kåre 08:49:57
3 Simon Imark Tullinge SK 08:56:51
4 Ville Johansson OK Kolmården 08:56:59
5 Akseli Ruohola MS Parma 08:59:09
6 Jesper Svensk Stora Tuna OK 08:59:39
7 Henrik Johannesson Ronneby OK 08:59:54
8 Teemu Eerola Tampereen Pyrintö 09:00:06
9 Anton Forsberg Långhundra IF 09:00:37
10 Victor Imark Tullinge SK 09:02:41
11 Aaro Julkunen MS Parma 09:03:51
12 Emil Ljungemyr OK Kolmården 09:03:59
13 Oliwer Lundberg OK Bävern 09:05:04
14 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 09:06:58
15 Aleksi Sorsa Espoon Suunta 09:07:00
910 Elias Ekvall Trollhättans SOK 09:07:26
849 Andrin Gründler Vaajakosken Terä 09:11:29
898 Florian Attinger OK Ravinen 09:11:30
815 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 09:11:58
902 Jonas Gustafsson OK Kåre 09:12:13
861 Albin Lillieström OK Roxen 09:12:46
915 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 09:13:00
918 Knut Aasheim Oppsal Orientering 09:15:54
877 Olle Andersson Tullinge SK 09:16:11
862 Eero Heinonen MS Parma 09:17:00
882 Ollipekka Heikkilä Lynx 09:17:05
810 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 09:17:10
838 Eevert Toivonen Kangasala SK 09:17:10
878 Simon Larsson OK Hällen 09:19:42
866 Vegard Gulbrandsen Asker SK 09:20:44
805 Rafael Dobnik Eksjö SOK 09:21:06
874 Gustaf Sundbüe OK Hällen 09:22:20
1374 Isak Prellner Skåneslättens OL 09:23:05
890 Johan Olson IK Uven 09:23:41
816 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 09:24:57
1306 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 09:25:34
819 Oskar Lind Eksjö SOK 09:25:54
851 Lari Pernu Espoon Suunta 09:26:23
1378 Rasmus Lundberg OK Bävern 09:27:30
809 Peter Nordbrøden Halden SK 09:27:36
822 Lucas Sundblad Eksjö SOK 09:27:46
823 André Andersson Västerbergslagens OL 09:28:50
820 Olle Nilsson OK Linné 09:29:28
804 Timo Suter Eksjö SOK 09:31:39
831 Pascal Buchs ANCO-Neuchâtel 09:32:11
803 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 09:32:19
852 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 09:33:00
871 Laurits Bidstrup Møller OK Pan Århus 09:34:00
883 Mattis Hallberg IK Uven 09:34:47
830 Valtteri Heikkinen Vehkalahden Veikot 09:35:51
1391 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 09:36:49
854 Tommy Hayes Auckland OC 09:36:58
1393 Hugo Dahlberg Haninge SOK 09:36:58
802 Johannes Ridefelt OK Linné 09:37:48
1397 Olav Remmen OL Trollelg 09:37:53
847 Andreas Uller Kils OK 09:37:59
814 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 09:38:39
1400 Erik Zeilon Skåneslättens OL 09:38:49
904 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 09:38:50
818 Nick Gebert OLK Wiggertal 09:38:54
856 Ole Kostøl Kristiansand OK 09:38:57
846 Devon Beckman Hawkes Bay Orienteering Club 09:41:21
1346 Fabian Steen OK Enen 09:41:45
1369 Anders Haflan OL Tønsberg og Omegn 09:42:15
1405 Fredrik Johansson OK Nackhe 09:43:00
1303 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 09:43:13
807 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 09:43:26
835 Torkel Reinhartsen Kristiansand OK 09:43:54
1324 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 09:45:39
873 Håvard Eidsmo Freidig 09:46:21
869 Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF 09:47:05
887 Christian Møller Aalborg OK 09:47:27
825 Rickard Djerf Tibro OK 09:48:09
821 Filip Karlsson IF Hagen 09:49:25
834 Robin Salén Bergnäsets AIK 09:50:11
868 Eric Rosjö Jönköpings OK 09:50:47
845 Silvan Ullmann OL Biel Seeland 09:50:49
884 Lukas Deininger IFK Mora OK 09:51:17
853 Juha Rauhala Espoon Suunta 09:52:29
906 Johan Lindbjerg Skovbæk CopenhagenO 09:53:05
881 Noel Boos OLV Luzern 09:54:46
827 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 09:54:58
1411 Jakob Fransson OK Milan 09:55:46
833 Aidan Rigby Cleveland Orienteering Klub 09:56:22
829 Sverre Bang Støeng Hamar OK 09:57:00
536 Trygve Heggedal Kongsberg OL 09:57:29
1404 Sturla Frydenlund IF Sturla 10:00:49
919 Albin Andersson OK Ravinen 10:01:36
892 Benjamin Walti OLK Argus 10:02:27
888 Petter Vangen Lunåsmo Tynset IF 10:05:43
876 Manuel Walss OLV Luzern 10:11:00
842 Cyril Bucher OLV Hindelbank 10:11:15
812 Paul Flückiger ANCO-Neuchâtel 10:11:30
901 Rasmus Damgaard Nielsen CopenhagenO 10:11:45
855 Nicolas Müller OLG Thun 10:12:00
894 Kjetil Mølnvik Freidig 10:12:15
895 Julius Molsen CopenhagenO 10:12:30
811 Alex Carcas Interlopers 10:12:45
916 Rune Østergaard CopenhagenO 10:13:00
1336 Mathias Gløersen OL Tønsberg og Omegn 10:13:15
860 Csaba Gerber Bussola OK 10:13:30
903 Noah Howlett LOC 10:13:45
880 Erik Nielsen Orienteering Tarzo a.s.d. 10:14:00
896 Mathieu Perrin Nature Orientation Saint Etienne 10:14:15
839 Alvar Palmen Espoon Suunta 10:14:30
867 Tim Franssen OLV Luzern 10:14:45
844 Veit Slodowski USV Jena 10:15:00
920 Asger Skytte Kirkegaard CopenhagenO 10:15:15
905 Andrin Bieri OLG Pfaeffikon 10:15:30
913 Carl Emil Schøier Kovsted CopenhagenO 10:15:45
1333 Tom Campbell Lustens OK 10:16:00
826 Audun Heimdal Konnerud IL 10:16:15
1313 Alexander Wiklund Finspångs SOK 10:16:30
858 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 10:16:45
921 Filip Jacobsson Degerfors OK 10:17:00
1433 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 10:17:15
863 Sergey Krasilnikov Nord West 10:17:30
806 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 10:17:45
832 Otto Stuhlhofer OK Landehof 10:18:00
1380 Eivind Øfsthus Gravir Asker SK 10:18:15

D21 Elit 2

8 240 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Sirkku Minkkinen Rajamäen Rykmentti 08:30:00
2 Anna Gustafsson IFK Göteborg 08:33:14
3 Elina Lammi Helsingin Suunnistajat 08:50:27
4 Nicoline Friberg Klysner CopenhagenO 08:50:53
5 Maria Nordström Gävle OK 08:54:37
6 Frida Gustafsson IFK Göteborg 08:59:17
7 Marte Fallbakken Berge NTNUI 09:36:56
8 Emilia Hyvärinen Lahden Suunnistajat-37 09:39:17
9 Tori Owen FWOC 10:00:00
10 Anja Arbter Eksjö SOK 10:00:15

H21 Elit 2

12 190 m, 104 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Lauri Nenonen Kalevan Rasti 09:00:00
2 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 09:02:33
3 Gustav Nordström Gävle OK 09:07:38
4 Mikael Andersson Linköpings OK 09:11:49
5 Linus Rapp IFK Mora OK 09:12:48
6 Per Eklöf OK Milan 09:13:08
7 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 09:15:15
8 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 09:16:57
9 Alan Cherry Varegg Fleridrett 09:17:14
10 Simon Lundin Finspångs SOK 09:19:29
11 Mattias Karlsson Växjö OK 09:19:43
12 Térence Risse Nydalens SK 09:20:45
13 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 09:24:16
14 Marcus Berggren Nyköpings OK 09:25:36
15 Alexander Schwab OL Regio Olten 09:28:01
1148 Toby Scott OLV Steinberg 09:28:07
1084 Teemu Karjalainen Vaajakosken Terä 09:28:08
1057 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 09:28:51
1132 John Persson IFK Göteborg 09:30:51
1128 Jesper Sjögren OK Kullingshof 09:33:50
1137 Simon Wenger OLG Bern 09:35:17
1168 Martin Jansson OK Rodhen 09:36:48
1068 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 09:39:28
1072 Andrey Lamov IFK Mora OK 09:40:09
1135 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 09:41:32
1118 Daniel Netz IFK Göteborg 09:41:42
1165 Anders Österlund Västerås SOK 09:41:54
1170 Yves Aschwanden Stora Tuna OK 09:42:35
1163 Kristian Kannus Kangasala SK 09:43:18
1090 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 09:43:20
1073 Matthias Reiner OK Hammaren 09:45:26
1088 Henrik Sulz ASVÖ Österrike 09:47:21
1156 Karl-Johan Westberg IFK Mora OK 09:47:27
1149 Hans Persson Gävle OK 09:47:47
1061 Ismael Röthlisberger OLG Suhr 09:48:24
1043 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 09:52:10
1064 Michael Siemmeister Eksjö SOK 09:52:46
1050 Mattias Eriksson OK Denseln 09:53:39
1119 Johan Wikström OK Tyr 09:54:03
1099 Jonas Gründler Vaajakosken Terä 09:55:11
1071 Will Critchley Vaajakosken Terä 09:55:37
1037 Mikael Pihel OK Tisaren 09:55:48
1046 Tristan Bloemen CO Liège 09:56:46
1146 Yaşar İsmet Demiröz NEO DSK 09:57:56
1145 Clement Demeuse Academy 2015 09:59:02
1141 Maxime Rauturier OK Hällen 10:03:53
1142 Robert Johansson Täby OK 10:04:22
1035 Francois Joly OK Linné 10:06:52
1127 Halvor Eid Nielsen NTNUI 10:11:02
1154 Håkan Pettersson OK Djerf 10:11:02
1110 Henrik Rindom OK Pan Århus 10:11:34
1152 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 10:13:52
1054 Joël Borner OK Ravinen 10:16:58
1125 Jostein Kvakland Varegg Fleridrett 10:17:45
1062 Simon Eklöv OK Linné 10:20:10
1079 Duncan Morrison Hawkes Bay Orienteering Club 10:21:31
1078 Yannis Güdel CA Rosé 10:23:17
1160 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 10:23:32
2215 Marvin Goericke Berliner TSC 10:25:30
1048 Andreas Nilsson Markaryds FK 10:25:41
1055 Kristian Vad Horsens OK 10:26:05
1097 Magnus Johansson Kristiansand OK 10:28:23
1126 Lars Jakobsson Centrum OK 10:30:00
1155 Magnus Björk OK Rodhen 10:30:15
1138 Rico Hübscher OLK Argus 10:30:30
1114 Øyvind Macody Lund Varegg Fleridrett 10:30:45
1098 Pascal Haas OLG Schaffhausen 10:31:00
1166 Simon Rüegg OLG St.Gallen/Appenzell 10:31:15
1107 Carl Eilert Macody Lund Varegg Fleridrett 10:31:30
1075 Dominik Haas OLG Schaffhausen 10:31:45
1153 Sven Klein OLG Pfaeffikon 10:32:00
1147 Daniel Henggeler Björnbär OK 10:32:15
1082 Johannes Zechner ASVÖ Österrike 10:32:30
1074 Lars Bukkehave OK Sorø 10:32:45
1058 Rasmus Skovhede Hviid Søllerød OK 10:33:00
1122 Gerald Yip HKOXCC 10:33:15
1131 Siu Tung Hui HKOXCC 10:33:30
1092 Matthias Poell ASVÖ Österrike 10:33:45
1113 Sam Choi Lam HKOXCC 10:34:00
1041 Josep Morla C.d.p.o 10:34:15
1151 Luca Zingg OL Amriswil 10:34:30
1095 Jeff Teutsch Orienteering Canada 10:34:45
1167 Dieter Wolf ULUS REISEWELT 10:35:00
15087 Olle Kalered OK Denseln 10:35:15
1120 Rikard Pentonen IFK Göteborg 10:35:30
1136 Tobias Svarer OK Esbjerg 10:35:45
15092 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 10:36:00
1059 Damian Konotopetz FWOC 10:36:15
1139 Niklaus Rey Nyköpings OK 10:36:30
1161 Baptiste Girard OK Ravinen 10:36:45
1042 Andreas Bergander Eksjö SOK 10:37:00
1089 Robbie Anderson Orienteering Canada 10:37:15
1121 Fabian Wennerberg Varegg Fleridrett 10:37:30
1081 Fabian Ringli OLG Schaffhausen 10:37:45
1086 Anders Johansson Rehns BK 10:38:00
1140 Joel Nilsson IFK Göteborg 10:38:15
1159 Jakob Pauser OK Hammaren 10:38:30
1115 Tomas Holmberg OK Södertörn 10:38:45
1130 Daniel Nilsson Nyköpings OK 10:39:00
1056 Yen Lung Chen Taiwan Junior Orienteering Club 10:39:15
1066 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 10:39:30
1052 Jonas Falck Weber Eksjö SOK 10:39:45
1067 Raúl Ferra KFUM Örebro OK 10:40:00
1049 TingWei Ke Taiwan Junior Orienteering Club 10:40:15

D20 Elit 2

5 710 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Miti LE CAm Club Rennais de Course dorientation 10:15

H20 Elit 2

8 880 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Andreas Zeijlon OK Hällen 10:45:00
2 Måns Hellgren OK Södertörn 11:04:11
3 Johan Ivarsson OK Kullingshof 11:06:59
4 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 11:16:14
5 Johan Eklund Växjö OK 11:19:16
6 Florian Pasda USV Jena 11:23:28
7 Carl Rämmal Lunds OK 11:23:45
8 Ola Keiserås IL Leik 11:44:09
9 Anton Nilsson Umeå OK 11:45:39
10 Lars Beglinger OLG Murten 11:48:01
11 Tom Drygalski Academy 2015 12:08:40
12 Viktor Gammeljord OK Snab 12:15:00
13 Einar Lofthus Hamar OK 12:15:15
14 Markus Nordmark Nässjö OK 12:15:30
15 Oscar Renberg Sävedalens AIK 12:15:45
515 Brage Hellen TIF Viking 12:16:00
1196 Sarawut Atsattru CA Rosé 12:16:15
1231 Albin Bergkvist OK Kåre 12:16:30
1211 Anton Blomdahl Tullinge SK 12:16:45
1210 David Svensson Skåneslättens OL 12:17:00

D18 Elit 2

5 460 m, 41 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Kristin Helland-Hansen IL Tyrving 08:35:00
2 Ebba Envall IK Hakarpspojkarna 08:36:13
3 Mimmi Dahlberg Bredaryds SOK 08:39:20
4 Malin Nyman OK Tyr 08:42:49
5 Alice Frost OK Roslagen 08:44:02
6 Klara Elmblad Bredaryds SOK 08:45:32
7 Emma Kindbom IF Hagen 08:57:45
8 Erica Eriksson Hjärnarps GH OL 08:58:16
9 Agnes Berglund Ulricehamns OK 09:02:10
10 Josefine Andersson OK Renen 09:05:49
11 Hanna Röstin Söders-Tyresö 09:06:55
12 Ida Torbiörnsson Järla Orientering 09:07:26
13 Emilia Östlund OK Kolmården 09:13:34
14 Ebba Leickt Tullinge SK 09:17:35
15 Freja Vredin IFK Umeå 09:19:33
1236 Klara Mandahl OK Linné 09:20:04
1274 Elin Posch Jönköpings OK 09:24:05
1249 Lina Pålsson Kungälvs OK 09:24:49
1254 Karin Hagwall Lunds OK 09:27:17
40012 Zoe Dowling Wellington Ranges 09:28:48
1259 Signe Rosendahl OK Renen 09:35:30
1289 Stina Eriksson Jönköpings OK 09:35:43
1286 Madelene Axelsson Härlövs IF 09:38:29
1275 Frida Krohn Östersunds OK 09:39:34
1260 Hanne-Line Ekström MS Parma 09:46:30
1244 Wilma Jansson Vänersborgs SK 09:47:49
1266 Anniina Aaltonen MS Parma 10:03:10
1232 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 10:05:00
1296 Mathilda Högberg Söders-Tyresö 10:05:15
1265 Cecilia Rämmal Lunds OK 10:05:30
1235 Olivia Nyman Vänersborgs SK 10:05:45
1291 Linnea Gustafsson OK Gynge 10:06:00
1283 Emma Bergman OK Tyr 10:06:15
1258 Anna Korgavina Nord West 10:06:30
1278 Hanna Tynong Tullinge SK 10:06:45
1263 Csenge Gerber Bussola OK 10:07:00
1292 Ebba Jansson Söders-Tyresö 10:07:15
1248 Ellen Myrskog IK Kronan 10:07:30
1247 Julia Frejd OK Ravinen 10:07:45
1270 Fanny Andersson Göteborg-Majorna OK 10:08:00
1277 Matilda Arborelius Hjärnarps GH OL 10:08:15

H18 Elit 2

7 050 m, 101 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Lukas Lundgren Växjö OK 09:03:00
2 Arvid Claesson Jönköpings OK 09:09:10
3 Eero Jalli MS Parma 09:13:16
4 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 09:14:52
5 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 09:17:05
6 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 09:19:03
7 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 09:19:14
8 Martin Mörsell OK Kåre 09:22:54
9 Daniel Andersson OK Löftan 09:24:04
10 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 09:26:25
11 Viktor Wassén Vänersborgs SK 09:27:35
12 Pierre Martinez OK Södertörn 09:31:27
13 Waldemar Andersson OK Roslagen 09:32:14
14 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 09:32:20
15 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 09:33:49
1399 Tobia Berger OLV Baselland 09:36:08
1392 Albin Claesson Sävedalens AIK 09:36:25
1359 Adam Tellsén OK Roxen 09:36:29
1370 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 09:36:48
1316 Ola Andersson Stigmännen Karlshamns OK 09:37:23
1435 Nils Grip Kalmar OK 09:37:41
1318 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 09:37:59
1390 Egil Morast Haninge SOK 09:38:25
1377 Joakim Skärlén Haninge SOK 09:39:10
1364 Elmeri Toivanen Kouvolan Suunnistajat 09:39:22
1321 Pontus Erlandsson SOK Viljan 09:39:24
1430 Bobby Brahm Långhundra IF 09:39:28
1305 Tuve Möller OK Linné 09:39:56
1402 Brage Jørum Byåsen IL 09:42:47
1358 Christian Redtzer Attunda OK 09:44:51
1355 Johan Lamm Frölunda OL 09:45:27
1347 Lukas Eveborn OK Roxen 09:45:30
1421 Fritjof Axelsson FK Göingarna 09:46:32
1362 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 09:47:33
1351 Nils Henriksson Bergnäsets AIK 09:48:09
1367 Daniil Kashin Nord West 09:49:12
1398 John Gunnarsson Surahammars SOK 09:49:23
1338 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 09:49:48
1394 Simon Runefors Växjö OK 09:50:48
1360 Joris Hochstetter USV Jena 09:50:53
1371 Olle Hansson OK Roxen 09:51:25
1432 Jesper Vikman OK Nolaskogsarna 09:52:19
1437 Eric Danielsson OK Kåre 09:52:47
1335 Ole Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 09:54:13
1310 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 09:54:23
1407 Linus Backlund OK Södertörn 09:55:02
1352 Jesper Lindahl OK Trian 09:55:17
1322 Even Lindstad Børresen Hamar OK 09:56:06
1416 Erik Olsson Gävle OK 09:56:13
1349 David Risberg Kils OK 09:56:51
1343 Pontus Lindblom OK Roxen 09:57:02
1427 Mårten Olsson Gävle OK 09:57:29
1307 Philip Edvardsson Eksjö SOK 09:57:42
1356 Albin Larsson Katrineholms OK 09:59:44
1332 Isac Johansson Sol Tranås 10:00:00
1431 Are Wigaard Oppsal Orientering 10:00:56
1372 Erik Hansson Härnösands OK 10:01:40
1373 Axel Jutterström IFK Mora OK 10:02:18
1339 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 10:02:41
1368 Joakim Ståhl Järbo OK 10:04:08
1304 Dusan Slama ATU Kosice 10:04:09
1426 Åsmund Aamodt Resell Nydalens SK 10:06:27
1403 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 10:06:56
1366 Paul Pasda USV Jena 10:07:48
1345 Christopher Wilestedt Attunda OK 10:10:12
1383 Marcus Beckius OK Tyr 10:11:09
1312 Eric Löfqvist OK Njudung 10:11:11
1396 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 10:11:25
1434 Jens Christian Gammeljord OK Snab 10:12:12
1309 Jonas Toftered IF Rigor 10:12:55
1337 Lars Olovsson Rehns BK 10:14:21
1334 Robin Beglinger OLG Murten 10:18:35
1408 Henrik Hamrefors Västerås SOK 10:22:01
1387 Arvid Linder OK Hällen 10:24:11
1348 Johan Persson OK Österåker 10:24:17
1314 Ludvig Sandahl Järla Orientering 10:27:50
1413 Ludvig Andreas Rødnes Oppsal Orientering 10:28:00
1420 Jørgen Vister Indre Østfold OK 10:32:08
1409 Martin Persson Årsunda IF 10:33:00
1429 Erik Nallgård Västerås SOK 10:33:15
1319 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 10:33:30
1325 David Levin Svaide Roma SOK 10:33:45
1331 Oscar Wiberg Järla Orientering 10:34:00
1344 Fredrik Moe Sandefjord OK 10:34:15
1308 Erik Tuuri Bergnäsets AIK 10:34:30
1417 Sondre Damm TIF Viking 10:34:45
1329 Stéphane Wathelet CO Liège 10:35:00
1363 Joona Parjanen MS Parma 10:35:15
1327 Martin Särnbrink OK Tisaren 10:35:30
1389 Olle Skog Tullinge SK 10:35:45
1315 Johan Ryding Södertälje-Nykvarn OF 10:36:00
1320 Jonas Unsgård IL Leik 10:36:15
1376 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 10:36:30
1353 Tim Olsson Brattås CK 10:36:45
1381 Gustav Ögren Korsnäs IF OK 10:37:00
1425 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 10:37:15
1341 Viktor Skoog Kils OK 10:37:30
1406 Johan Gustafsson OK Tyr 10:37:45
1350 Andreas Persson OK Hammaren 10:38:00
1361 Adam Lilja OK Enen 10:38:15
1384 Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg 10:38:30

D21

6 720 m, 157 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Kristin Skaar Ryda SK 08:30:00
2 Samantha Saeger OK Linné 08:31:15
3 Tatyana Bevza Nord West 08:33:09
4 Lone Malmgren Gjø-Vard OL 08:33:58
5 Linda Lindkvist Leksands OK 08:34:36
6 Malin Leandersson OK Tyr 08:34:50
7 Johanna Sanderi IFK Lidingö SOK 08:36:33
8 Kajsa Hammarström Linköpings OK 08:37:26
9 Linnéa Johnsson OK Nackhe 08:37:59
10 Sara Bengtsson Sävedalens AIK 08:38:28
11 My Westlund OK Tyr 08:39:30
12 Carolin Svensson Haninge SOK 08:40:00
13 Johanna Erlandsson Stora Tuna OK 08:40:28
14 Jenny Eriksson OK Kåre 08:40:28
15 Elin Svensson IK Hakarpspojkarna 08:40:30
2015 Anna Wehlin Skogspojkarnas OK 08:43:32
2074 Ida Dalhammer OK Roxen 08:45:54
2048 Madeleine Dahlin Kovlands IF 08:46:48
2097 Elin Hamrefors Sävedalens AIK 08:47:02
15091 Amanda Hansson Bredaryds SOK 08:47:36
15002 Julia Olsson Uddevalla OK 08:48:15
2077 Renee Beveridge North West Orienteering Club 08:49:44
2046 Bodil Halvarsson Göteborg-Majorna OK 08:49:45
2025 Jenny Björk OK Denseln 08:50:19
2122 Sofie Gustavsson OK Tyr 08:52:33
2036 Ida Willén Östersunds OK 08:52:50
2017 Kate Morrison OK Linné 08:53:05
2062 Lina Samor Lerums SOK 08:54:10
2020 Hannah Culberg US Orienteering 08:55:14
2172 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 08:57:35
2119 Erika Lindqvist Sävedalens AIK 08:58:04
2094 Lydia Martinsson OK Tyr 08:58:08
2128 Linnea Börjars Centrum OK 08:59:55
2160 Malin Welén Köping-Kolsva OK 08:59:56
2112 Britt Ingunn Nydal NTNUI 09:00:22
2023 Sara Jonsson OK Orion 09:01:15
2116 Sofia Lönnkvist Tullinge SK 09:01:43
2134 Lisa Samor Tjällmo-Godegårds OK 09:02:29
2127 Gry Granstedt NTNUI 09:02:35
2148 Frida Forsberg OK Ravinen 09:03:29
2169 Linn Bylars Forsa OK 09:04:57
2089 Jaana Pulkkinen Ylistaron Kilpa-Veljet 09:05:18
2149 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 09:05:27
15081 Sofia Salomonsson Linköpings OK 09:05:58
2167 Minna Saarinen Koovee 09:06:11
2011 Sandra Karlsson Bierfeldt Ärla IF 09:06:19
15003 Lina Lång Stora Tuna OK 09:06:37
2095 Moa Kjellstrand Centrum OK 09:10:41
2150 Lisa Westerberg OK Milan 09:11:22
2016 Kerria Challandes ANCO-Neuchâtel 09:12:07
2038 Lovisa Onsbring Gustafson Ärla IF 09:12:19
2126 Lisa Pettersson OK Dacke 09:12:48
2078 Eva Öhlund Ulricehamns OK 09:16:25
2081 Sara Schmidt Trollhättans SOK 09:18:27
2044 Ylva Sunesson OK Alehof 09:20:13
2104 Karin E Gustafsson Hagaby GOIF 09:21:03
15001 Pernilla Olsson Skåneslättens OL 09:21:14
2034 Siri Jeppsson Södertälje-Nykvarn OF 09:21:18
2102 Anna Håkansson Linköpings OK 09:22:53
2042 Jenny Gullqvist Västvärmlands OK 09:23:23
2098 Karin Fägerlind Centrum OK 09:23:56
2063 Marie Rönnestrand Frösö IF 09:24:50
2024 Emilia Henrysson Tibro OK 09:26:13
2013 Elin Eriksson Västvärmlands OK 09:26:22
2108 Therese Larsson OK Kroppefjäll 09:26:57
2115 Filippa Spånér Sävedalens AIK 09:27:47
2007 Maria Eriksson Västvärmlands OK 09:27:58
2137 Lisa Palm Sävedalens AIK 09:29:04
2028 Malin Jacobson OK Tor 09:29:15
2085 Maria Johansson Torsås OK 09:30:29
2019 Maria Brodin Fossum IF 09:30:57
2072 Susanna Forsell Motala AIF OL 09:32:53
2083 Maria Bois Leksands OK 09:33:47
2010 Dora Szerencsi Järla Orientering 09:36:24
2123 Live Bredholt Jørgensen NTNUI 09:36:49
2004 Julia Lundquist Nybro OK 09:38:35
2170 Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK 09:38:41
2006 Frida Andersson OK Orion 09:39:56
1002 Anaïs Cattin ANCO-Neuchâtel 09:40:27
2002 Hanna Eriksson OK Denseln 09:41:28
2121 Ellen Larsson IF Hagen 09:41:48
2049 Marthe Gløersen OL Tønsberg og Omegn 09:42:32
2021 Agnes Adolfsson Eksjö SOK 09:42:46
2033 Linn Axelsson Ärla IF 09:43:41
2060 Sofie Pettersson Ulricehamns OK 09:44:54
2092 Eva Gustafsson Hagaby GOIF 09:46:31
2162 Elin Törnroth Hjobygdens OK 09:47:53
2151 Karin Valdemarsson Köping-Kolsva OK 09:48:39
2018 Alexandra Khlebnikova ANCO-Neuchâtel 09:49:52
2057 Elin Dölerud Göteborg-Majorna OK 09:51:14
2061 Lovisa Falk Hagaby GOIF 09:52:01
2029 Karolina Nygren Skogspojkarnas OK 09:52:56
2066 Evelina Christoffersson OK Renen 09:53:51
2080 Frida Volden Kongsberg OL 09:54:28
2005 Andrea Wickbom Vittjärvs IK 09:56:49
2143 Amanda Claesson Sävedalens AIK 09:59:13
2041 Sara Lundsten Sundsvalls OK 10:00:00
2064 Lotta Falk Göteborg-Majorna OK 10:00:15
2157 Maren Herrgesell OK Oachkatzlschwoaf 10:00:30
2088 Lovisa Mannfolk Ulricehamns OK 10:00:45
144 Heike Torggler Sportclub Meran 10:01:00
2031 Linnea Nord OK Klemmingen 10:01:15
2050 Sofie Svensson Björkfors GOIF 10:01:30
2166 Frida Danielsson Västerås SOK 10:01:45
2037 Katja Lüscher OL Regio Olten 10:02:00
2056 Leena Kuusipohja Kristiansand OK 10:02:15
2045 Mary Fleming Australia 10:02:30
2145 Barbara Schönenberger OL Regio Wil 10:02:45
2093 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 10:03:00
2027 Lisa Kalered OK Denseln 10:03:15
2009 Anna Olsson Tibro OK 10:03:30
2168 Frida Strömgård Uddevalla OK 10:03:45
2154 Nina Jeanette Tollehaug Eiker OL 10:04:00
2047 Hanna Modin Lunds OK 10:04:15
2129 Kristin Källströmer Nyköpings OK 10:04:30
2103 Emma Lundman OK Roslagen 10:04:45
2107 Sara Ivarsson OK Kullingshof 10:05:00
2039 Sofia Gumaelius Tibro OK 10:05:15
2165 Emma Bromark Långhundra IF 10:05:30
2070 Viviane Mumprecht IFK Ilfis OK 10:05:45
2076 Hanna Baushevich BSU OK 10:06:00
2164 Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 10:06:15
2032 Anna Nystedt Sundsvalls OK 10:06:30
2084 Marion Risse CA Rosé 10:06:45
2026 Marielle Nilsson Andrarums IF 10:07:00
2091 Iris Lui HKOXCC 10:07:15
2113 Angelica Engström Skåneslättens OL 10:07:30
2156 Bjørg Granly NTNUI 10:07:45
2174 Anicó Kulow Berliner Turnerschaft 10:08:00
2114 Cristina Hedlund Vandrarringen 10:08:15
2159 Livia Schifferle Björnbär OK 10:08:30
2053 Olga Baranova DVOA 10:08:45
2099 Nicole Hitz OLK Argus 10:09:00
2086 Eliana Köpfli IFK Ilfis OK 10:09:15
2144 Dorthe Kühl Petersen OK SYD 10:09:30
2173 Therese Persson Snättringe SK 10:09:45
2133 Lucie Komarkova Hjärnarps GH OL 10:10:00
2075 Anna Gierlach WOLF Haltern 10:10:15
2043 Rachel Collins DFOK 10:10:30
2111 Sonja Mueller OLG Basel 10:10:45
2141 Vivian Lee HKOXCC 10:11:00
2146 Lisa Gabrielsson Falköpings AIK OK 10:11:15
2158 Fontaine Hélise Tous Azimuts Douai 10:11:30
2055 Josefine Söderlund Leksands OK 10:11:45
2120 Albina Patrakova Novosibirsk 10:12:00
2118 Amanda Martinsson Falkenbergs OK 10:12:15
2136 Kira Arkhipova Novosibirsk 10:12:30
2079 Sofia Hägglund OK Hammaren 10:12:45
2082 Yuqing Zheng OAC 10:13:00
2135 Elina Johnsson Centrum OK 10:13:15
2071 Elin Blick OK Alehof 10:13:30
2105 Solveig Løken NTNUI 10:13:45
2140 Ronja Arvidsson Skåneslättens OL 10:14:00
2003 Malin Andrén Tibro OK 10:14:15
2052 Natalia Pereverzina Hertfordshire Orienteering Club HH 10:14:30
2155 Viktoria Helmersson OK Ravinen 10:14:45
2096 Jenny Lönnkvist Tullinge SK 10:15:00

H21

9 500 m, 193 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 09:30:00
2 Johan Aronsson OK Tisaren 09:31:41
3 Sindre Sandven Fossum IF 09:40:53
4 Anton Sundgren Långhundra IF 09:43:06
5 Peter Eriksson Linköpings OK 09:43:42
6 Emil Kalered OK Denseln 09:48:59
7 Niklas Gustafsson OK Tisaren 09:51:11
8 Mattias Mårts Stora Tuna OK 09:56:28
9 Jonas Palm Sävedalens AIK 09:57:27
10 Oskar Eklöf Rehns BK 10:00:28
11 Victor Flingmark OK Kåre 10:02:16
12 Eskil Schøning OK Pan Århus 10:02:33
13 Fredrik Noborn IFK Göteborg 10:03:12
14 Christoffer Schönning Järfälla OK 10:03:26
15 Sondre Sande Gullord NTNUI 10:05:29
2345 Nils Tärk Halmstad OK 10:07:55
2323 Niklas Olsson Skåneslättens OL 10:08:51
2263 Robert Larsson Gamleby OK 10:11:08
2297 Lars Berge Owren Freidig 10:11:57
2262 Mathias Drage Kongsberg OL 10:12:02
2382 Simon Andersson Forsa OK 10:12:28
2287 Erik Jansson KFUM Örebro OK 10:13:04
2277 Daniel Forsell Motala AIF OL 10:13:37
2298 Johan Persson Hagaby GOIF 10:13:37
1077 Andreas Calleberg Rehns BK 10:14:13
2244 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 10:16:06
6165 Fredrik Sturesson OK Alehof 10:18:02
2362 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 10:19:37
2225 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:20:27
2205 Christian Karldén Kvillebyns SK 10:21:02
2180 Joakim Antonsson OK Löftan 10:21:09
2201 Olle Winroth OK Löftan 10:21:18
2176 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 10:21:20
2207 Erik Råberg OK Landehof 10:21:59
2350 Elias Ögren Stora Tuna OK 10:22:06
2322 Peter Sundelin IF Femman 10:22:39
2304 Robert Pettersson IF Thor 10:22:45
2319 Adrian Opheim NTNUI 10:23:00
2213 Gunnar Fiskum NTNUI 10:23:24
2191 Johan Antonsson OK Löftan 10:24:01
2268 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 10:24:25
2344 Harald Kalager NTNUI 10:24:53
2336 Otto Lundman OK Roslagen 10:25:22
2348 Mattis Holt Freidig 10:26:17
2356 Joost Talloen OMEGA 10:26:57
2254 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 10:27:17
2295 Jerk Rönnols Centrum OK 10:27:17
2372 Mikael Andersson Stora Tuna OK 10:27:35
2211 Mattias Andersson OK Tisaren 10:28:04
2174 Jonatan Aronsson OK Tisaren 10:29:51
2381 Anton Oddmo OK Pan-Kristianstad 10:30:48
2265 Oskar Höglund Motala AIF OL 10:31:26
2271 Markus Lundholm OK Renen 10:32:28
2240 Charlie Stolt Rehns BK 10:32:39
2198 Niklas Thörn OK Vilse 87 10:32:47
2369 Lukas Scharnagl OK Oachkatzlschwoaf 10:32:57
2223 Emil Nilsson Umeå OK 10:32:58
2296 Gustav Henrik Fiskum NTNUI 10:33:05
2328 Måns Bränneby OK Kolmården 10:35:06
2260 Niklas Österlund Ulricehamns OK 10:35:17
2325 Thomas Pettersson IF Thor 10:35:58
2203 Patrik Johansson Kexholms SK 10:36:19
2275 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 10:36:28
2214 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 10:36:45
2342 Jaakko Liukkala Hauhon Sisu 10:36:46
2185 Anders Vedin Sundsvalls OK 10:37:19
2237 Simen Wästlund Notodden OL 10:37:27
2241 Christian Renevey CA Rosé 10:38:02
2210 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 10:38:18
2288 Kim Baunehøj Pedersen OK Roskilde 10:38:46
2313 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 10:39:53
2252 Jiri Zelinka O-mikron 10:41:21
2236 Brechbuehl Nico OLG Stäfa 10:42:19
2227 Michal Patek K.O.B. Choce 10:43:33
2278 Stephane Renevey CA Rosé 10:43:53
2306 Lukas Olsson Väsby OK 10:44:00
2218 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 10:44:49
2235 Björn Arnesson Ulricehamns OK 10:46:07
2284 Gustav Åhrén Motala AIF OL 10:46:15
2373 Vladimir Popov Vladivostok 10:47:05
2189 David Runemalm Nybro OK 10:47:17
2269 Yuta Tanikawa OLC Looper 10:47:38
2289 Johan Aspegren OK Kontinent 10:51:26
2315 Adam Georgsson OK Nackhe 10:51:33
2527 Kristoffer Edshage Centrum OK 10:51:33
2238 Per Aspegren OK Kontinent 10:54:25
2242 Niklas Barsk Övertorneå IF 10:55:00
2192 Ondrej Pesek K.O.B. Choce 10:55:31
2274 Johann Kervarec OL Biel Seeland 10:56:14
2184 Carl-Johan Högberg OK Linné 10:57:28
2243 Torbjörn Almegius Stenungsunds OK 10:58:27
2352 Janne Heikkinen Helsingin Suunnistajat 10:58:57
2331 Matthias Bryner OLK Argus 11:00:00
2308 Ola Jansson Rasbo IK 11:00:15
2183 Marcus Svensson FK Boken 11:00:30
2212 Victor Axbom OK Landehof 11:00:45
2353 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 11:01:00
2332 Aleksandr Kuryshev Ufa-United 11:01:15
2378 Martin Lövald Hellberg Täby OK 11:01:30
2280 Marcus Hansson Södertälje-Nykvarn OF 11:01:45
2312 Lars Henrik Verde Thon IF Sturla 11:02:00
1096 Rickard Ingesson Lunds OK 11:02:15
2229 Oscar Gustafsson Idefjordens SK 11:02:30
2219 Wouter Foppen Minor 11:02:45
2259 Javier Ruiz de la Herrán Pidal COMA Club de Orientación de Málaga 11:03:00
2195 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 11:03:15
2179 Jérôme Favre ANCO-Neuchâtel 11:03:30
2359 Marcus Ramström OK Kåre 11:03:45
2281 Florian Chatagny CA Rosé 11:04:00
2226 Erik Toomingas Sundsvalls OK 11:04:15
2173 Joel Mösch OLG Suhr 11:04:30
2208 Anton Thorstensson IK Hakarpspojkarna 11:04:45
2204 Anders Fogelberg Västvärmlands OK 11:05:00
2339 Nils Jansson Rasbo IK 11:05:15
2232 Michael Kreiberg OK Roskilde 11:05:30
2186 Fredrik Andersson IF Rigor 11:05:45
2206 Hugo Babel ANCO-Neuchâtel 11:06:00
2361 Gustav Lindeborg Täby OK 11:06:15
2266 Oskar Lyding Hylte OK 11:06:30
2311 Aleksei Roztoptannyi Ufa-United 11:06:45
2333 Oliver Lienhard OLK Argus 11:07:00
2177 Jan Shanel K.O.B. Choce 11:07:15
2175 Simon Bohman Rånäs OK 11:07:30
2367 Arvid Strandberg Skogslöparna 11:07:45
2347 Daniel Halvardsson Nässjö OK 11:08:00
2199 Adrian Bergström Älvsby IF OK 11:08:15
2301 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 11:08:30
2253 Aliaksei Shvants BSU OK 11:08:45
2375 Remo Thoma OLG Pfaeffikon 11:09:00
2337 Laurin Imholz OLV Luzern 11:09:15
2197 Karsten Blume Berliner TSC 11:09:30
2371 Gian-Reto Schaad OLV Zug 2015 11:09:45
2370 Andreas Magnusson OK Måsen 11:10:00
2335 Stefan Wernig HSV Villach 11:10:15
2193 Peter Kjellberg Istrums SK 11:10:30
2320 Dominik Moesch OLG Basel 11:10:45
2368 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 11:11:00
2220 Sam Eriksson Andrarums IF 11:11:15
2365 Aron Davidsson Uddevalla OK 11:11:30
2366 Laurenz Elstner OK Oachkatzlschwoaf 11:11:45
2258 Jan Pavelka O-mikron 11:12:00
2286 Fredrik Svedhem Ulricehamns OK 11:12:15
2248 Anders Carnland Frösö IF 11:12:45
2194 Gabriel Mösch OLG Suhr 11:13:00
2178 Jesper Johansson Ärla IF 11:13:15
2351 Fabian Klein OLG Pfaeffikon 11:13:30
2216 Kaarel Kure OK Kobras 11:13:45
2231 Love Lindström Attunda OK 11:14:00
2190 Jonas Gustafsson Andrarums IF 11:14:15
2251 Sebastian Pugh Essex Stragglers OS 11:14:30
2283 Rasmus Schurmann Hylte OK 11:14:45
2380 Magnus Halvorsen NTNUI 11:15:00
2279 David Mellin Sundbybergs IK 11:15:15
2355 Tegaday Cordobes Suarez ALCON 11:15:30
2300 Erik Edén Waxholms OK 11:15:45
2314 Ilya Belianka Sävedalens AIK 11:16:00
2239 Mats  Karlström Frösö IF 11:16:15
2290 Vit Suchomel O-mikron 11:16:30
2221 Martin Strömgren OK Linné 11:16:45
2329 Sondre Kongsgård NTNUI 11:17:00
2256 Godefroy Schrago CA Rosé 11:17:15
2349 Andreas Schönning Järfälla OK 11:17:30
2305 Bruno Godefroy Linköpings OK 11:17:45
2270 Albin Thunberg OK Alehof 11:18:00
2363 Erin Schirm Bay Area Orienteering Club 11:18:15
2334 Morten Severin Saue NTNUI 11:18:30
2316 Einar Hjortås NTNUI 11:18:45
2327 Markus Johansson IFK Göteborg 11:19:00
2282 Emil Rankka OK Roxen 11:19:15
2338 Jesper Nelsén Falkenbergs OK 11:19:30
2299 Daniel Johansson Falkenbergs OK 11:19:45
2202 Martin Sand OK Tisaren 11:20:00
2200 Daniel Örn IK Hakarpspojkarna 11:20:15
2245 Rasmus Lüscher Göteborg-Majorna OK 11:20:30
2217 Alexandre Lebet ANCO-Neuchâtel 11:20:45
2264 Dmytro Kosytsin SC Sirius 11:21:00
2302 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 11:21:30
2360 Andreas Karlsson Mariestads FK 11:21:45
2261 Michael Andersen OK Roskilde 11:22:00
2285 Petter Lind Skogsluffarnas OK 11:22:15
2318 Daniel Gustafsson FK Friskus-Varberg 11:22:30
2222 Måns Faxén Växjö OK 11:22:45
2249 Florian Bochud CA Rosé 11:23:00
2292 Aleksey Arkhipov Novosibirsk 11:23:15
2276 Oscar Vagman OK Klemmingen 11:23:30
2294 Jacob Berg Lofthus NTNUI 11:23:45
2255 Kristian Juda Husgard OK Roskilde 11:24:00
2358 Gustav Hagström Falköpings AIK OK 11:24:15
2257 Flavio Poltera Quack OK 11:24:30
2379 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 11:24:45
2267 Patrik Brorsson Frösö IF 11:25:00
2321 Roman Rybachenko Novosibirsk 11:25:15
2324 Simen Eid Nielsen NTNUI 11:25:30

D21 Kort

4 800 m, 134 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Sara Helander Domnarvets GOIF 11:35:00
2 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 11:40:10
3 Camilla Engstrand Sävedalens AIK 11:41:31
4 Marie Arnesson Galler OK Löftan 11:44:09
5 Ane Sofie Bjørgul Halden SK 11:46:43
6 Karin Lundberg Tullinge SK 11:47:47
7 Marie Spångmyr Leksands OK 11:51:17
8 Marie Ohlin OK Linné 11:53:50
9 Josefin Aronsson OK Tisaren 11:55:10
10 Cecilia Bergander Eksjö SOK 11:58:02
11 Saana Taimisto MS Parma 12:02:41
12 Josephine Regnell Växjö OK 12:02:47
13 Elin Woxlin Alfta-Ösa OK 12:02:59
14 Anna Runesson OK Vivill 12:03:18
15 Channa Lönne Tullinge SK 12:06:36
2452 Annie Forsberg OK Ravinen 12:07:08
2507 Josefin Hanning OK Löftan 12:07:18
2485 Malin Dahlström Tullinge SK 12:08:58
2106 Charlotte Gustafsson Sävedalens AIK 12:09:55
2419 Elisabet Halvarsson KFUM Örebro OK 12:11:07
2451 Camilla Louise Bevensee OK Pan Århus 12:11:39
2413 Sofia Killander Hästveda OK 12:13:27
2454 Sara Rensgard OK Renen 12:13:33
2499 Solveig Blandkjenn NTNUI 12:14:10
2447 Sara Johansson OK Linné 12:15:27
2059 Fabienne Haas OLG Schaffhausen 12:16:24
2399 Louise Johansson FK Vittus 12:16:51
2407 Malena Asheim Birkeland Halden SK 12:19:58
2397 Åsa Järvholm FK Vittus 12:20:33
2446 Carolina Råberg OK Landehof 12:25:06
2501 Astrid Ank Jørgensen Horsens OK 12:26:58
2489 Linnea Larsson Uddevalla OK 12:31:07
2425 Marie Tjärnberg Kovlands IF 12:31:42
2492 Sofia Nilsson Umeå OK 12:33:06
2404 Sara Holmdell Göteborg-Majorna OK 12:35:35
2390 Jennie Johansson Bredaryds SOK 12:35:43
2391 Johanna Willstrand Burseryds IF 12:36:01
2421 Anna Lundkvist Kils OK 12:41:25
2455 Linda Eriksson OK Skärmen 12:42:05
2438 Anna-Karin Nilsson Malungs OK Skogsmårdarna 12:42:39
2008 Matilda Jonsson Linköpings OK 12:43:28
2480 Christina Alneberg Strängnäs-Malmby OL 12:47:05
2394 Inger Anita Tollehaug Eiker OL 12:47:52
2402 Elin Leijgård Gudhems IF 12:50:22
2388 Anna Wallerman IFK Göteborg 12:50:40
2441 Karin Kaill OK Alferna 12:51:54
2504 Malin Sundqvist Tullinge SK 12:53:11
2496 Caroline Lövhammer IFK Göteborg 12:53:30
2030 Maja Andersson OK Orion 12:53:38
2450 Beatrice Huhta OK Måsen 12:59:21
2477 Hanna Karlsson Stenungsunds OK 13:00:43
2444 Tove Paavo OK Klemmingen 13:01:29
2490 Monica Olsson Uddevalla OK 13:02:43
2467 Lisa Andersson Ryda SK 13:04:09
2442 Hanna Adolfsson OK Bävern 13:05:00
2466 Kristin Vollen Sataøen Rond OL 13:05:15
2491 Anna Rubbó Umedalens IF 13:05:30
2396 Cecilia Widén FK Boken 13:05:45
2427 Nataliia Kuriatnyk KSO Kompas 13:06:00
2487 Erika Berggren Tullinge SK 13:06:15
2409 Anu Pietilänaho Hiidenkiertäjät 13:06:30
304 Margit Sandem Fjellengen Indre Østfold OK 13:06:45
2410 Marie Jinnemo Hjärnarps GH OL 13:07:00
2412 Katharina Novak HSV Grossmittel 13:07:15
2101 Johanna Ivares OK Södertörn 13:07:30
2400 Stina Backlund Gudhems IF 13:07:45
2090 Helle Bobach Aalborg OK 13:08:00
2432 Elin Karlsson Lycksele IF 13:08:15
2453 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 13:08:30
2414 Monica Casalini Idrott Klubb Prato 13:08:45
2510 Camilla Matanovic Västerviks OK 13:09:00
2434 Lisa Mood Länna IF 13:09:15
2462 Jacqueline Curiger OLC Kapreolo 13:09:30
2153 Tonje Hermansen Indre Østfold OK 13:09:45
2430 Anna Sjöström Lunds OK 13:10:00
2445 Emilie Larsson OK Kroppefjäll 13:10:15
2433 Kristina Karlsson Långhundra IF 13:10:30
2398 Susanne Johansson FK Vittus 13:10:45
2471 Annie Lennartsson Skåneslättens OL 13:11:00
2411 Linda Jinnemo Hjärnarps GH OL 13:11:15
2479 Nathalie Andersson Strängnäs-Malmby OL 13:11:30
2437 Hanna Kryh Malmö OK 13:11:45
2405 Jenny Vinblad Hagaby GOIF 13:12:00
2472 Emma Brenander SOK Viljan 13:12:15
2475 Diana Liskany STE Hungary 13:12:30
2435 Wiviann Ottosson Malmö OK 13:12:45
2418 Susan Bøbel IL Imås 13:13:00
2476 Jenny Ekström Stenungsunds OK 13:13:15
2474 Krisztina Liskany STE Hungary 13:13:30
2456 Hanna Andrén OK Tisaren 13:13:45
2506 Ana Marusceac Academy 2015 13:14:00
2514 Tove Fransson Ärla IF 13:14:15
40059 Mai Watson NTNUI 13:14:30
2468 Ulrika Aspnäs Sidensjö IK 13:14:45
2515 Sara Brantheim Östersunds OK 13:15:00
2511 Stina Anderjon Växjö OK 13:15:15
2415 Christine Rolander IF Hallby SOK 13:15:30
2392 Nina Nembrini C.O. Aget Lugano 13:15:45
2463 Corina Ringli OLG Schaffhausen 13:16:00
2429 Karin Öhman Linköpings OK 13:16:15
2464 Nicole Häfliger OLG Suhr 13:16:30
10402 Erika Andersson Ulricehamns OK 13:16:45
2431 Frida Eriksson Lustens OK 13:17:00
2482 Isabel Hechl Tirol 13:17:15
2426 Viktoriia Bogdanova KSO Kompas 13:17:30
2460 Nathalie Jung OL Amriswil 13:17:45
2465 Stine Austad Raumar Orientering 13:18:00
2516 Stina Brantheim Östersunds OK 13:18:15
2508 Agathe Torz Valmo 13:18:30
2512 Analyn Baumann Y2Y 13:18:45
10403 Frida Andersson Ulricehamns OK 13:19:00
2440 Fredrikke Nohr Moth NTNUI 13:19:15
2422 Christine J.  Helgerud Kongsberg OL 13:19:30
12160 Silvia Casanova OLG Regensburg 13:19:45
2387 Barbara Hauser ASVÖ Österrike 13:20:00
15005 Elsa Vilhelmsson Falköpings AIK OK 13:20:15
2393 Henny Samuelsson Centrum OK 13:20:30
2436 Evelina Ekelund Malmö OK 13:20:45
2408 Embla Morast Haninge SOK 13:21:00
2423 Synne Baklid Konnerud IL 13:21:15
2484 Elena Dokhturova Tomsk 13:21:30
2424 Guro Elisabeth Kolstad Konnerud IL 13:21:45
2509 My Ottosson Västerbergslagens OL 13:22:00
2069 Ingvild Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 13:22:15
2483 Annika Neuwirth Tirol 13:22:30
2401 Malin Fallgren Gudhems IF 13:22:45
2416 Viktoria Olsson IF Hansa-Hoburg 13:23:00
2386 Ariane Wilhem ANCO-Neuchâtel 13:23:15
2458 Agnes Nylin OK Tisaren 13:23:30
2389 Malin Persson Bottnaryds IF 13:23:45
2470 Linda Nilsson Skåneslättens OL 13:24:00
2449 Susanne Eriksson OK Milan 13:24:15
2473 Sofia Brenander SOK Viljan 13:24:30
2469 Fanny Deckner Skarpnäcks OL 13:24:45

H21 Kort

7 110 m, 227 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Thor Nørskov IFK Göteborg 10:33:00
2 Emil Wingstedt Halden SK 10:33:11
3 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 10:34:32
4 Anders Nordberg Nydalens SK 10:37:03
5 Johan Lindberg IFK Mora OK 10:43:11
6 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 10:44:10
7 Kalle Bergman OK Ravinen 10:46:57
8 Erik Engstrand IFK Göteborg 10:47:22
9 Mats Nordbrøden Järla Orientering 10:48:25
10 Kalle Liukkonen Hiidenkiertäjät 10:50:20
11 Magnus Glännefors Tullinge SK 10:52:59
12 Tuomo Istolahti Kangasala SK 10:54:41
13 Måns Sandgren OK Orion 10:54:53
14 Juho Westerlund Koovee 10:55:56
15 Samu Lehtola Kangasala SK 10:56:30
2326 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 11:01:34
2330 Henrik Laas IFK Göteborg 11:01:52
2617 Didrik Hall Nyköpings OK 11:01:57
2586 Mikko Hölli Kangasala SK 11:01:59
2546 Samuel Andersson Hagaby GOIF 11:03:27
2728 Jeppe Ruud OK Pan Århus 11:04:36
2616 Tomas Reibring Nyköpings OK 11:09:13
2701 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 11:11:15
2525 Henrik Andersson Bredaryds SOK 11:12:36
2598 Jörn Sundby Larvik OK 11:13:06
2635 Niklas Hjort Ingwersen OK Pan Århus 11:15:28
2581 Oscar Björck Järla Orientering 11:16:25
2663 Taneli Pantsar Pellon Ponsi 11:17:03
2748 Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet 11:17:40
2710 Johan Kärrström Tullinge SK 11:18:37
2749 Jonathan Rosendahl Ärla IF 11:19:25
2708 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 11:24:32
2590 Marcus Andersson KFUM Örebro OK 11:29:15
2724 Ola Brönnheden Nyköpings OK 11:29:50
2731 Jesper Lund Tullinge SK 11:30:36
2580 Peder Kock Järla Orientering 11:37:55
2691 Oscar Andersson OK Tisaren 11:38:22
2588 Ville Glad Kemiön Kiilat 11:38:29
2638 Erik Karlsson OK Ravinen 11:38:29
2658 Sigurd Ravnan OL Toten-Troll 11:39:38
2699 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 11:39:40
2574 Mattias Andersson IK Gandvik 11:40:21
2579 Axel Mattsson Järla Orientering 11:40:26
2625 Ola Willstrand OK Gisle 11:41:43
2519 Vili Valjakka Anttolan Urheilijat 11:43:35
2671 Robert Irestig Skarpnäcks OL 11:44:51
2719 Ethan Childs USA Orienteering 11:47:00
2609 Jesse Ihalainen Navi 11:48:13
2584 Rasmus Alen Kangasala SK 11:48:21
2341 Robert Sandberg OK Roslagen 11:48:36
2612 Brynjar Larssen Bakken NTNUI 11:48:46
2568 Joel Sanderi IFK Lidingö SOK 11:49:42
2594 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 11:50:47
2695 Marcus Kempe Sävedalens AIK 11:52:55
2639 Olle Forsberg OK Ravinen 11:53:14
2745 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 11:54:43
2570 Johan Gunnars IFK Mora OK 11:55:16
2531 Simon Nilsson Eksjö SOK 11:55:25
2680 Marcus Granlund Skellefteå OK 11:55:27
2689 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 11:55:41
1124 David Sundström Söderhamns OK 11:57:44
2633 Isak Eklöv OK Linné 11:58:55
2591 Henri Annila Koovee 11:59:09
2627 Fredrik Karlsson OK Hällen 11:59:44
2577 Anton Hemlin IK Uven 12:00:21
2623 Mattias Olofsson OK Enen 12:00:54
2714 Daniel Olsson Uddevalla OK 12:00:58
2567 Stefan Roos IFK Göteborg 12:01:11
2696 Patrik Nordgren Sävedalens AIK 12:02:49
2596 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 12:02:59
2647 Emil Wikström OK Tyr 12:03:15
2573 Mikael Andersson IK Gandvik 12:03:30
2559 Mattias Killander Hästveda OK 12:03:45
2629 David Jonsson OK Klyftamo 12:04:00
2576 Johan Höök IK Jarl Rättvik 12:04:15
2597 Thomas Ek Köping-Kolsva OK 12:04:30
2610 Anton Sihvonen Navi 12:04:45
2569 Anders Henriksson IFK Mora OK 12:05:00
2544 Simon Sanderi Hagaby GOIF 12:05:15
2713 Esa Viitanen Turun Suunnistajat 12:05:30
2712 Ingemar Åkerman Tullinge SK 12:05:45
2530 Johan Lövgren Degerfors OK 12:06:00
2536 Niklas Helmertz Frölunda OL 12:06:15
2578 Rasmus Mattsson IK Uven 12:06:30
2587 Klas Bringert Katrineholms OK 12:06:45
2250 Håkan Palm OK Klemmingen 12:07:00
2715 Anders Olsson Uddevalla OK 12:07:15
2600 Mattias Jonsson Linköpings OK 12:07:30
2558 Simon Engel Hässleholms OK 12:07:45
2666 Johan GF Davidsson Simlångsdalens IF 12:08:00
2524 Fredrik Eriksson Bredaryds SOK 12:08:15
2668 Gunnar Johansson Skarpnäcks OL 12:08:30
2622 Emil Folino OK Denseln 12:08:45
2665 Kristian Svensson Rävetofta OK 12:09:00
2721 Per Hult Bredaryds SOK 12:09:15
2593 Johan Celander Köping-Kolsva OK 12:09:30
2653 Tobias Andersson OK Österåker 12:09:45
2687 Martin Satanek Sokol Frydek-Mistek 12:10:00
2595 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 12:10:15
2523 Henric Johnsson Bredaryds SOK 12:10:30
2648 Jens Öström OK Tyr 12:10:45
2589 Raphaël Stefanini Kemiön Kiilat 12:11:00
2692 Simon Mellin Sundbybergs IK 12:11:15
2637 Robert von Frenckell OK Raseborg 12:11:30
2704 Bernhard Kogler Tirol 12:11:45
2686 Vaclav Sebera Sokol Frydek-Mistek 12:12:00
2659 Johannes Iten OLC Winterthur 12:12:15
2562 Jan Forsberg Högåkers OK 12:12:30
2636 Mattias Johansson OK Pan-Kristianstad 12:12:45
2548 Sverre Berg Lutnæs Hamar OK 12:13:00
2542 Jonas Ekström Göteborg-Majorna OK 12:13:15
2632 Pontus Johansson OK Kullingshof 12:13:30
2698 Jonas Fagerholm Söderhamns OK 12:13:45
2679 Claes Lundström Skellefteå OK 12:14:00
2694 Claes Davidsson Svenljunga OK 12:14:15
2693 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 12:14:30
2556 Erik Nordqvist Hässleholms OK 12:14:45
2657 Nicolas Langenegger OL Biel Seeland 12:15:00
2604 Jonas Enarsson Lunds OK 12:15:15
2526 Martin Karlsson Centrum OK 12:15:30
2602 Jens Uddén Ljungskile FK 12:15:45
2518 Jonas Søby Pedersen Aarhus 1900 orientering 12:16:00
2730 Elias Haglund OK Djerf 12:16:15
2675 Jörgen Stegard Skarpnäcks OL 12:16:30
2634 Filip Söderlund OK Milan 12:16:45
2538 Niklas Fallgren Gudhems IF 12:17:00
2729 Henrik Brus Sävedalens AIK 12:17:15
2702 Väinö Lintula Tampereen Pyrintö 12:17:30
2608 Karl Utterback Malmö OK 12:17:45
2669 Joel Ahlquist Skarpnäcks OL 12:18:00
2561 Isak Forsberg Högåkers OK 12:18:15
2532 Adam Fredén Falköpings AIK OK 12:18:30
2603 Stefan Nilsson Lunds OK 12:18:45
2703 Anton Pettersson Tibro OK 12:19:00
2684 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 12:19:15
2718 Karl Bengtsson Umeå OK 12:19:30
2717 Christian Erickson Ulricehamns OK 12:19:45
2682 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 12:20:00
2550 Juho Pietilänaho Hiidenkiertäjät 12:20:15
2566 Klas Petersson IF Marin Väst 12:20:30
2539 Andreas Leijgård Gudhems IF 12:20:45
2565 Anders Jonsson IF Marin Väst 12:21:00
2628 Anders Granberg OK Klemmingen 12:21:15
2521 Jakob Redtzer Attunda OK 12:21:30
2650 Lars-Ola Bligård OK Vilse 87 12:21:45
2643 David Fors OK Skogsstjärnan 12:22:00
2673 Göran Eklund Skarpnäcks OL 12:22:15
2537 Per Sandahl Gamleby OK 12:22:30
2645 Martin Svärd OK Tylöskog 12:22:45
2529 Benjamin Eriksson Dalsjöfors GoIF 12:23:00
2621 Mikael Hall OK Bävern 12:23:15
2624 Ola Johansson OK Gisle 12:23:30
2563 Cristian Wester IF Hagen 12:23:45
2641 Emil Jansson OK Rodhen 12:24:00
2534 Mattias Wester FK Vittus 12:24:15
2746 Joakim Olsson Väsby OK 12:24:30
2656 Simon Isler OL Amriswil 12:24:45
2644 Per Röst OK Storsjön 12:25:00
2705 Patrik Brorsson Tockarps IK 12:25:15
2607 Fredrik Öberg Malmö OK 12:25:30
2560 Daniel Nilsson Hästveda OK 12:25:45
2747 Robin Erneby Västerås SOK 12:26:00
2709 Joakim Lönnkvist Tullinge SK 12:26:15
2735 Fredrik Wessmark OK Flundrehof 12:26:30
2706 Asgeir Riseth Tullinge SK 12:26:45
2620 Robin Örn OK Bävern 12:27:00
2640 Lars Hansson OK Rodhen 12:27:15
2611 Henrik Hellgren Norbergs OK 12:27:30
2549 Stian Lysnes Hedrum OL 12:27:45
2652 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 12:28:00
2642 Christian Løchting Thunberg OK Roslagen 12:28:15
2654 William Erlandsson OK Österåker 12:28:30
2667 Peter Nilsson Simlångsdalens IF 12:28:45
2678 Erik Berglund Skarpnäcks OL 12:29:00
2655 Mårten Holmström OK Österåker 12:29:15
2564 Simon Rolander IF Hallby SOK 12:29:30
2517 Andreas Popp Aalborg OK 12:29:45
2520 Anders Hansen-Haug Askersunds OK 12:30:00
2599 Rudi Olsen Lillomarka OL 12:30:15
2554 Wei Yeung Sunny Tam HKOXCC 12:30:30
2557 Anton Persson Hässleholms OK 12:30:45
2528 Yi Sun china deer orienteering club 12:31:00
2739 Suleyman Aliyev Academy 2015 12:31:15
2672 Markus Berglund Skarpnäcks OL 12:31:30
2533 Markus Svensson Filipstads OK 12:31:45
2661 Edoardo Tona Orienteering Tarzo a.s.d. 12:32:00
2522 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 12:32:15
2555 Yeung Chi Lee HKOXCC 12:32:30
2674 Bengt Langels Skarpnäcks OL 12:32:45
2540 Simon Sjöhed Gävle OK 12:33:00
2615 Daniel Wejås Nyköpings OK 12:33:15
2630 Tarmo Haidak OK Kobras 12:33:30
2606 Martin Lönn Länna IF 12:33:45
2307 Simon Börjeson Ryda SK 12:34:00
2552 Forty-thousand Cheung HKOC 12:34:15
2575 Joel Andersson IK Gandvik 12:34:30
2688 Ales Kotatko Sokol Frydek-Mistek 12:34:45
2662 Maurizio Mel Orienteering Tarzo a.s.d. 12:35:00
1108 Bradley Lund TuksOrienteering 12:35:15
2582 Santtu Sainio Kangasala SK 12:35:30
15086 Emil Andersson Ärla IF 12:35:45
2626 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 12:36:00
2649 Anton Udd OK Tyr 12:36:15
2660 Loris DErrico Orienteering Tarzo a.s.d. 12:36:30
2631 Samuel Yngve OK Kontinent 12:36:45
2613 Sindre Engzelius Gylver NTNUI 12:37:00
2681 Tobias Rydlinge Skellefteå OK 12:37:15
2723 Anders Konring Olesen FIF Hillerød 12:37:30
2716 Mattias Prick Uddevalla OK 12:37:45
2651 Leo Karlsson Forsberg OK Vilse 87 12:38:00
2646 Christian Hedqwist OK Tyr 12:38:15
2697 Svante Persson Söderhamns OK 12:38:30
2553 OnLap Chan HKOC 12:38:45
2683 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 12:39:00
2541 Per-Åke Bligård Göteborg-Majorna OK 12:39:15
2618 Henning Hall Nyköpings OK 12:39:30
2690 Pär Engstrand Stora Tuna OK 12:39:45
2571 Niklas Olsson IFK Mora OK 12:40:00
2707 Markus Fredlund Tullinge SK 12:40:15
2601 Tobias Beckius Linköpings OK 12:40:30
2685 Martin Lindström SOK Viljan 12:40:45
2545 Jonathan Andersson Hagaby GOIF 12:41:00
2677 Johan Tallhage Skarpnäcks OL 12:41:15
2664 Rasmus Rostö Rånäs OK 12:41:30
2700 Oliver Petersen Söders-Tyresö 12:41:45
2572 Daniel Andersson IK Gandvik 12:42:00
2605 Joakim Wigertz Långhundra IF 12:42:15

D20

5 540 m, 88 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Elena Gurskaia Nord West 10:11:00
2 Mirabella Tolonen Rajamäen Rykmentti 10:19:49
3 Niamh Corbett CorkO 10:20:17
4 Hanna Barkegren Stora Tuna OK 10:23:57
5 Ulrika Toftered IF Rigor 10:24:14
6 Tiina Anttila Suomusjärven Sisu 10:24:49
7 Julia Adolfsson OK Kåre 10:26:40
8 Sofia Sjögren OK Kullingshof 10:28:25
9 Melina Toven Stora Tuna OK 10:29:31
10 Patricia Edgarsson OK Skogsfalken 10:32:46
11 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 10:33:35
12 Fredrika von Essen OK Linné 10:34:39
13 Nina Hallor OK Tisaren 10:40:36
14 Roisin Long AJAX 10:41:02
15 Sara Josarp FK Friskus-Varberg 10:41:05
2797 Selma Øfsthus Gravir Asker SK 10:42:21
2826 Hanna Gustafsson OK Kåre 10:43:05
2802 Tanja Moser Tampereen Pyrintö 10:44:06
2813 Anna Matyba OK!Sport 10:47:30
2822 Isabel Schaffer OK Oachkatzlschwoaf 10:49:19
2795 Ellen Johnsson OK Nackhe 10:49:34
2805 Ragnhild Løvli Asker SK 10:54:20
2765 Karen Bjergaard Nydalens SK 10:54:26
2806 Linn Eriksson Ryda SK 10:56:22
2821 Anne Edsen Aarhus 1900 orientering 10:56:32
2771 Johanna Lindgren IF Hallby SOK 10:59:22
1174 Emelie Andersson Vänersborgs SK 11:02:39
2787 Ebba Westerberg OK Kolmården 11:04:02
295 Hanna Berglund OK Kåre 11:04:27
2783 Nora Ramstein Australia 11:10:46
2799 Julie Roulleaux COL Etrechy 11:12:48
2796 Kajsa Stina Sandstad Frol IL 11:13:44
2769 Irina Stroganova Nord West 11:15:03
2784 Åsa Ramberg Hallstahammars OK 11:15:58
2825 Evalin Brautigam Western Connecticut OC 11:16:52
2763 Malin Reichenberg Idefjordens SK 11:17:43
2829 Lena Stromberger OK Oachkatzlschwoaf 11:18:06
12496 Elin Peterson Älvdalens IF OK 11:19:20
2782 Minda Langmoen Kungälvs OK 11:19:55
2817 Sonja Palm HJS-Vansbro OK 11:21:01
2759 Clíona McCullough Dublin University Orienteers 11:21:25
2815 Sara Magnusson OK Måsen 11:23:48
2768 Klara Holmgård Kils OK 11:25:42
2818 Marine Bonora ALCO St Priest 11:30:16
2800 Laura Bøgh Faaborg OK 11:32:25
2785 Cherie Sjöblom Frölunda OL 11:32:38
2819 Carolina Larsson Åmåls OK 11:33:19
2767 Felicia Spångberg Lunds OK 11:35:38
15151 Nadja Rutz OLG Pfaeffikon 11:41:00
2786 Maria Kontoniemi Tampereen Pyrintö 11:41:15
2804 Boel Sundberg OK Södertörn 11:41:30
2774 Maria Lund Stenungsunds OK 11:41:45
2788 Judith Pirklbauer Naturfreunde Linz 11:42:00
2791 Sandra Bestel COL Etrechy 11:42:15
2781 Ylva Paavo OK Klemmingen 11:42:30
2830 Lovisa Johansson Västerviks OK 11:42:45
2760 Cecilia Boman Lustens OK 11:43:00
2776 Miranda Leaf DFOK 11:43:15
2811 Kristiane Ottesen Varegg Fleridrett 11:43:30
2754 Fanny Rostö Rånäs OK 11:43:45
2828 Siri Dobler OLG Pfaeffikon 11:44:00
2766 Johanna Palm Nilsson Rehns BK 11:44:15
2758 Yu Xiaofan Learnjoy 11:44:30
2798 Martina Sallstedt OK Södertörn 11:44:45
2779 Julia Gierlach WOLF Haltern 11:45:00
2775 Sophie Miocevich Cleveland Orienteering Klub 11:45:15
2756 Beata Larsson Rånäs OK 11:45:30
2770 Sofia Helmertz Frölunda OL 11:45:45
2810 Stina Larsson IF Hagen 11:46:00
2757 Melanie Sergiev GMOC, Vermont 11:46:15
2831 Sara Hamrefors Västerås SOK 11:46:30
2789 Linnea Wejås Nyköpings OK 11:46:45
2750 Kathrine Amby OK Pan Århus 11:47:00
2816 Oda Frøshaug Indre Østfold OK 11:47:15
2772 Rosie Dalheim Australia 11:47:30
2832 Sofie Banke Svendborg OK 11:47:45
2814 Aoife McCavana GEN 11:48:00
2809 Claudia Rooman Trol Belgium 11:48:15
2803 Sigrid Merete Moen Pedersli OL Trollelg 11:48:30
2824 Jenny Edgren Trollhättans SOK 11:48:45
2792 Stina Nero Mullsjö SOK 11:49:00
2755 Ebba Andrén Tibro OK 11:49:15
2752 Stina Widmark OK Storsjön 11:49:30
2761 Virág Weiler Budapest 11:49:45
1172 Lisa Wassén Vänersborgs SK 11:50:00
2794 Alice Törnlund OK Södertörn 11:50:15
2807 Gina Mølnvik Freidig 11:50:30
2820 Teresa Stafström Västerås SOK 11:50:45

H20

6 980 m, 59 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Håvard Myhre Kongsberg OL 11:15:00
2 Henrik Upsal Kristiansand OK 11:15:54
3 Álvaro Prieto del Campo Malarruta 11:17:08
4 Christian Bagger Hagner Silkeborg OK 11:25:12
5 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 11:28:46
6 Lasse-Pekka Lahti Kangasala SK 11:32:05
7 Michael Adams West Yorkshire Orienteers 11:32:16
8 Lukas Hofer OLG Thun 11:47:23
9 Lars Treekrem Heming Orientering 11:51:54
10 Valentin Levesy Orientalp 11:56:19
11 Johan Larsson OK Skogshjortarna 11:56:30
12 John Gabrielsson Sävedalens AIK 11:59:20
13 Ilya Kudryavcev Nord West 12:00:20
14 Michael Rooman Trol Belgium 12:00:31
15 Daniel Bengtsson Tullinge SK 12:02:43
2855 Aron Laurell Håkansson Kungälvs OK 12:03:37
2874 Kalle Karlsson GOIF Tjalve 12:04:53
2854 Robert Graham Ottawa OC 12:05:32
2856 David Grossmann OLG Thun 12:08:19
2895 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 12:14:32
1219 Asker Öhlenschläger CopenhagenO 12:16:16
2834 Luca Nembrini C.O. Aget Lugano 12:18:41
2890 Jan Schliebener OLV Uslar 12:19:22
2894 Coni Meili OLG Chur 12:21:44
2869 Joel Pettersson Tullinge SK 12:34:32
2850 Anton Daniels Attunda OK 12:35:26
2845 Erik Erlandsson OK Vivill 12:37:27
2851 Kalle Johansson OK Hammaren 12:38:19
2840 Lino Wilhelm OL Regio Olten 12:38:51
2889 Robin Larsson FK Göingarna 12:42:18
2839 Viktor Djerf Västerbergslagens OL 12:45:00
2844 Aksel Madslien Nydalens SK 12:45:15
2837 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 12:45:30
2888 Emil Sjöö Västerviks OK 12:45:45
2870 Oskar Vigren Sävedalens AIK 12:46:00
2871 Oscar Sturk Waxholms OK 12:46:15
2872 Alessandro De Noni Orienteering Tarzo a.s.d. 12:46:30
2868 Oskar Eklund Målilla OK 12:46:45
2865 Tobias Bladh Lunds OK 12:47:00
2841 Johan Liljebjörn Nybro OK 12:47:15
2867 Johan Nilsson Hultsfreds OK 12:47:30
2862 Andreas Mayer ASVÖ Österrike 12:47:45
2887 Demian Gander OLG Pfaeffikon 12:48:00
2866 Gard-Martin Udnesseter Johnson NTNUI 12:48:15
2858 Rasmus Steen OK Enen 12:48:30
2891 Elia Brühwiler OL Regio Wil 12:48:45
2863 Samuel Johansson OK Hammaren 12:49:00
2882 Jakob Junkers IF Marin Väst 12:49:15
2864 Jakob Lilja OK Enen 12:49:30
15008 Jefta Langerak Järfälla OK 12:49:45
2892 Bonnet Vincent Guyancourt Orientation 78 12:50:00
2878 Holger Petersen OK Gorm 12:50:15
2885 Arvid Hammar FK Herkules 12:50:30
2893 Iurii Malyshev RUS-Veteran 12:50:45
2843 Mathias Myrefelt Norlinger Järla Orientering 12:51:00
2846 Oskar Johansson Västvärmlands OK 12:51:15
2897 Martin Nilsson Snättringe SK 12:51:30
2836 Gottfrid Arksand Vallentuna-Össeby OL 12:51:45
2877 Simon Thrane Hansen OK Pan Århus 12:52:00

D18

4 870 m, 61 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Martine Topstad OL Tønsberg og Omegn 10:15:00
2 Ella Mahlamäki Espoon Suunta 10:17:26
3 Julia Hed OK Skogsfalken 10:26:41
4 Josefin Erlandsson OK Milan 10:38:01
5 Jenny Bredfelt Lunds OK 10:40:46
6 Olivia Nilsson OK Pan-Kristianstad 10:41:22
7 Maria Gustafsson Hagaby GOIF 10:45:14
8 Camilla Fingerroos Paimion Rasti 10:47:45
9 Tora Westerberg OK Kolmården 11:00:50
10 Linnea Larsson Ulricehamns OK 11:03:26
11 Florence Buchs ANCO-Neuchâtel 11:04:49
12 Frida Peterson Älvdalens IF OK 11:05:00
13 Malin Thorneman Helsingborgs SOK 11:05:04
14 Ingvild Ytterhus Utengen Byåsen IL 11:05:10
15 María Prieto del Campo Malarruta 11:10:04
2952 Emma Waddington DontGetLost Adventure Running 11:10:21
2951 Fride Sørensen IF Sturla 11:11:21
2949 Sarah Kathrine Nissen Pedersen Faaborg OK 11:12:52
2965 Louise Adams West Yorkshire Orienteers 11:13:26
2942 Chantelle Hesselberg OK Hällen 11:13:40
2953 Marlene Berger OK Oachkatzlschwoaf 11:15:57
2963 Johanna Trummer OK Oachkatzlschwoaf 11:16:50
2954 Hanna E. Andersen Eiker OL 11:17:11
2916 Sara Almehed Frölunda OL 11:17:26
2957 Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK 11:21:30
2931 Amanda Halvarsson Leksands OK 11:27:13
2902 Sophie Wälti ANCO-Neuchâtel 11:27:18
2917 Cecilia Spångberg Lunds OK 11:28:42
2908 Stine Njåstein IL Tyrving 11:30:32
2901 Ingvild Kongslien Skogspojkarnas OK 11:32:47
2913 Arianna Arpagaus C.O. Aget Lugano 11:36:28
2962 Sigrid Marie Ståhl Vik Fredrikstad SK 11:38:31
2969 Hanna Torjusen Fredrikstad SK 11:40:05
2968 Malin Jansson Hjobygdens OK 11:45:00
2911 Moa Granstedt IK Hakarpspojkarna 11:45:15
2920 Clara Cox Lerums SOK 11:45:30
2933 Julia Blom Frölunda OL 11:45:45
2946 Mara Brügger OLG St.Gallen/Appenzell 11:46:00
2939 Linnea Borg Linköpings OK 11:46:15
2958 Annalena Schmid OLG Wislig 11:46:30
2934 Malin Fritzell Mullsjö SOK 11:46:45
2926 Josefin Karlsson Attunda OK 11:47:00
2899 Lisa Johansson OK Tisaren 11:47:15
2950 Benedetta Vanzella Orienteering Tarzo a.s.d. 11:47:30
2932 Signe Steindahl Stenungsunds OK 11:47:45
2941 Alva Rasmussen Nyköpings OK 11:48:00
2914 Marie Herrnhold Berliner TSC 11:48:15
2967 Mathilda Linde IF Åland 11:48:30
2955 Evelina Peterson Falköpings AIK OK 11:48:45
2964 Johanna Lundkvist OK Vargen 11:49:00
2936 Elin Karlsson GOIF Tjalve 11:49:15
2925 Law Hoi Yi HKOC 11:49:30
2907 Rebecka Salenbäck Kristinehamns OK 11:49:45
2919 Beatrice Law HKOC 11:50:00
2903 Maiken Sandberg Nydalens SK 11:50:15
2945 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 11:50:30
2928 Elsi Pöllänen Espoon Suunta 11:50:45
2924 Klara Wassenius Uddevalla OK 11:51:15
2909 Cecilia Djerf Västerbergslagens OL 11:51:30
2956 Matilda Forsberg OK Ravinen 11:51:45
2938 Erika Ahlqvist OK Tyr 11:52:00

H18

6 170 m, 112 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Michael Imhof OL Regio Wil 10:48:00
2 Florian Kurz OK Oachkatzlschwoaf 10:48:57
3 Dominik Jandl Naturfreunde Wien 10:52:58
4 Guillaume Wyrsch ANCO-Neuchâtel 10:57:21
5 Johan Edenhamn Länna IF 10:57:31
6 Vitaliy Fedorov Nord West 11:03:10
7 Jesper Lindström IF Hagen 11:03:35
8 Braun Emanuel OK Oachkatzlschwoaf 11:05:43
9 Rasmus Möller Arboga OK 11:08:12
10 Joar Lönngren Boxholm-Mjölby OL 11:10:36
11 Adam Johansson Trollhättans SOK 11:12:18
12 Alexander Graad Ronneby OK 11:13:09
13 Anton Berneving OK Gipen 11:15:23
14 Robin Svennberg Degerfors OK 11:16:54
15 Bjørnar Løvli Asker SK 11:19:55
3028 Dmitry Rudenko Nord West 11:20:24
2988 Håvard Bakke Ringerike OL 11:22:01
3047 Per Karlsson OK Tylöskog 11:25:30
3087 Erik Svensson OK Klyftamo 11:28:34
3042 Martin Skyggesson OK Nackhe 11:29:49
3080 Linus Hämmerli OL Regio Wil 11:30:09
3052 Emil Johansson OK Bävern 11:31:16
3064 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 11:32:51
3006 Oscar Molin Boxholm-Mjölby OL 11:33:40
3023 Jakob Bremer Boxholm-Mjölby OL 11:34:54
3073 Håkon Blågestad Indre Østfold OK 11:35:30
3002 Jonas Brütsch OLG Schaffhausen 11:37:18
3069 Wout Keuppens OMEGA 11:38:37
3056 Anders Lunding Henriksen Svendborg OK 11:38:39
2996 Vojta Bartos SK Praga 11:39:08
3072 Michael Bättig OLG Wislig 11:39:35
3033 Filip Brunander Attunda OK 11:40:47
3084 Jarle Lysnes Hedrum OL 11:41:18
3071 Peter Hansen CopenhagenO 11:41:53
3059 Jan Erik Naess DontGetLost Adventure Running 11:42:54
3025 Philippe Grossmann OLG Thun 11:43:40
2992 Noa Pruth IK Hakarpspojkarna 11:47:38
1424 Erik Berglund OK Kåre 11:47:58
3083 Rasmus Rasmussen OK Snab 11:48:55
3038 James Crosby Auckland OC 11:48:59
3049 Quim Llobet Club Orientació Catalunya 11:49:43
3009 Simon Bernersson OK Enen 11:49:48
3041 Oliver Malmkvist Jönköpings OK 11:50:24
3039 Preben Antonsen Byåsen IL 11:51:05
2971 Sander Arnevik Ringerike OL 11:51:08
3000 Filip Hahne Insjöns IF OK 11:51:13
3031 Hugo Thunberg OK Alehof 11:53:16
3082 Seth Wiman Täby OK 11:55:06
3060 Loann Peurey COL Etrechy 11:59:33
2981 Paul Scholtz Berliner TSC 12:00:28
3029 Florian Walthert OLG Thun 12:00:29
3092 Sune Öhlenschläger Örkelljunga FK 12:02:35
2979 Simon Eriksson Umeå OK 12:08:39
3076 Emanuel Näslund Skogslöparna 12:08:52
2990 Mario Sommer OLG Cordoba 12:10:44
3063 Lars Widmer OLG Pfaeffikon 12:10:48
3089 Anton Strandberg Skogslöparna 12:12:22
2983 Petter Markhus Verdal OK 12:12:52
3012 Paavo Simola Lounais-Hämeen Rasti 12:13:28
3037 Immanuel Stensöta Frölunda OL 12:14:59
3014 Martin Krenn ASVÖ Österrike 12:15:06
3004 Jonas Dresel SC Klecken 12:18:00
2994 Rikard Kammerud Ringerike OL 12:18:15
3035 Lukas Bernatik Sokol Frydek-Mistek 12:18:30
3007 William Ekberg Kongsberg OL 12:18:45
3093 Nicklas DeWitt Länna IF 12:19:00
3008 Viktor Ivarsson OK Hammaren 12:19:15
3058 August Bengtsson OK Nackhe 12:19:30
2976 Olof Lundgren Umeå OK 12:19:45
2980 Axel Rydgård Eksjö SOK 12:20:00
3019 Martin Raffler Tirol 12:20:15
3088 Andreas Duc Jørgensen CopenhagenO 12:20:30
3048 Euan Tebbutt Twycross OC 12:20:45
2977 Julius Kindlundh FK Finn 12:21:00
3015 Christoph Weber OLG Hondrich 12:21:15
3026 Jonas Iversen Odense OK 12:21:30
3086 Simon Godefroy OPA Montigny 12:21:45
3005 Andreas Zechner ASVÖ Österrike 12:22:00
3001 Vidar Funkquist IF Hansa-Hoburg 12:22:15
3040 Dídac San José Romeu Club Orientació Catalunya 12:22:30
3036 Fredrik Norlin IFK Mora OK 12:22:45
3024 Sindre Wold Sundbybergs IK 12:23:00
2993 Erik Liljebjörn Nybro OK 12:23:15
2984 Vilmos Weiler Budapest 12:23:30
2987 Markus Pettersson Vänersborgs SK 12:23:45
2986 Joakim Handin OK Löftan 12:24:00
2975 Håvard Landro Svingheim Konnerud IL 12:24:15
3085 Dan Österlund Västerås SOK 12:24:30
3053 Are Mårdalen Freidig 12:24:45
2970 Vegard Vaeng Bernhardsen Bul-Tromsø IL 12:25:00
3051 Arnau Requena Fernandez Club Orientació Catalunya 12:25:15
3078 Mikkel Ebbensgaard CopenhagenO 12:25:30
3067 Tobias von Kronhelm OK Måsen 12:25:45
3013 Jonathan Björk Leksands OK 12:26:00
3022 Alexander Garin Strängnäs-Malmby OL 12:26:15
3016 Sigurd Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 12:26:30
3068 Niklas Brantner OK Oachkatzlschwoaf 12:26:45
3061 Sebastian Rüegg OLG St.Gallen/Appenzell 12:27:00
2974 Carl Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 12:27:15
3021 Antun Tisljar OK Orion, Zagreb 12:27:30
3081 Oscar Lang Västerviks OK 12:27:45
2998 Tommi Kukkula Rastikarhut 12:28:00
3018 Jørgen Teigen Søgård Kongsberg OL 12:28:15
3057 Enric Prats Bacardit Club Orientació Catalunya 12:28:30
3070 Erik Österberg Skogslöparna 12:28:45
3032 Martin Lund Stenungsunds OK 12:29:00
2978 David Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 12:29:15
3027 Linus Olsson OK Gipen 12:29:30
2997 Arvid Jernstig Vänersborgs SK 12:29:45
3055 Albin Lager Nässjö OK 12:30:00
3065 Simon Österlund Västerås SOK 12:30:15
3045 Thibault Erbland COL Etrechy 12:30:30

D17-20 Kort

4 330 m, 44 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Idun Bækken Os IL orientering 08:36:00
2 Hanna Sahlin OK Kåre 08:48:39
3 Emilia Danielsson Köping-Kolsva OK 09:19:46
4 Moa Henningsson IK Trenne Ullared 09:21:07
5 Johanna Cavallin Valbo AIF 09:24:52
6 Ella Johansson IF Hagen 09:26:00
7 Matilda Renlund OK Södertörn 09:36:20
8 Ellen Persson Söderhamns OK 09:39:17
9 Linnea Petrisi Västerbergslagens OL 09:41:40
10 Filippa Grelz Söders-Tyresö 09:41:46
11 Elin Johansson Forsa OK 09:46:25
12 Emma Renberg Sävedalens AIK 09:47:38
13 Linnea Hedin Söders-Tyresö 09:47:50
14 Joelle Girardin OLV Zug 2015 09:49:29
15 Magdalena Engl ASVÖ Österrike 10:06:00
3109 Ida Svenningsson Lunds OK 10:06:15
3107 Christina Broinger ASVÖ Österrike 10:06:30
3130 Linnéa Granlund Täby OK 10:06:45
3096 Hilma Markinhuhta Göteborgs SK 10:07:00
3126 Clara Henningsson IK Trenne Ullared 10:07:15
3108 Emma Auselius Bredaryds SOK 10:07:30
3128 Marie Lind Främmestads IK 10:07:45
3119 Elvira Olsson OK Kroppefjäll 10:08:00
3142 Ronja Bergman Snättringe SK 10:08:15
3136 Kajsa Eriksson Bodafors OK 10:08:30
3115 Alina Sprenger SV IHW Alex 78 Berlin e.V. 10:08:45
3121 Cecilie Udholm Aalborg OK 10:09:00
3094 Isis Jernstig Vänersborgs SK 10:09:15
3141 Ebba Bengtsson OK Lindéna 10:09:30
3140 Florence Girardin OLV Zug 2015 10:09:45
3104 Anna Leitner Tirol 10:10:00
3103 Emma Johansson OK Hammaren 10:10:15
3137 Felicia Karlsson IK Trenne Ullared 10:10:30
3120 Anna Lampinen Selånger SOK 10:10:45
3112 Regula Keller Tirol 10:11:00
3095 Siri Grandal IL Tyrving 10:11:15
3099 Alva Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 10:11:30
3124 Magdalena Hedberg Söders-Tyresö 10:11:45
3125 Kristina Præstgaard Mariager Fjord OK 10:12:00
3131 Linnea Nyberg Säterbygdens OK 10:12:15
1293 Tilda Andersson OK Ravinen 10:12:30
3097 Nelly Lidman Tibro OK 10:12:45
3100 Amalie Fjæastad Amundsen Konnerud IL 10:13:00
3123 Jennie Rosén Hästveda OK 10:13:15

H17-20 Kort

5 400 m, 31 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Antonin Stampbach ANCO-Neuchâtel 09:37:00
2 Johan Nordin Sundsvalls OK 09:39:57
3 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 09:58:19
4 Vetle Andre Reinhartsen Kristiansand OK 10:01:46
5 Anton Boberg IF Rigor 10:11:14
6 Jesper Hedar OK Tor 10:19:20
7 Johan Winther Västerbergslagens OL 10:20:17
8 Douglas Brennan OLG Murten 10:25:44
9 Romain Wälti ANCO-Neuchâtel 10:28:34
10 Alexander Nilsson OK Södertörn 10:44:53
11 Leevi Halén Espoon Suunta 10:49:44
12 Chen Jianhao Honkong 10:49:56
13 Jonatan Riberth IK Trenne Ullared 10:58:32
14 Jesper Haglund OK Djerf 10:58:43
15 Markus Hellgren OK Södertörn 10:59:48
3152 Jonathan Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 11:07:00
3162 Erik Blick OK Alehof 11:07:15
2848 Jesper Melin Garphyttans IF 11:07:30
3161 Erland Simonsson Sundbybergs IK 11:07:45
3165 Jakob Mellin Sundbybergs IK 11:08:00
3164 Philip Molin Boxholm-Mjölby OL 11:08:15
3148 Oskar Andersson OK Linné 11:08:30
3167 Carl Agrell Sävedalens AIK 11:08:45
3151 Marcus Selin Örnsköldsviks OK 11:09:00
3155 Zhang Yu Honkong 11:09:15
3160 Marius Myhre Sælevik Haugesund IL Orientering 11:09:30
3149 Hjalmar Eldh Lidköpings VSK 11:09:45
3163 Erik Widmark IF Hagen 11:10:00
3173 Felipe Siqueira Pereira COGA - Clube de Orientação Gralha Azul 11:10:15
413 Michael Laraia US Orienteering 11:10:30
3169 Andreas Näslund OK Roslagen 11:10:45

D16

4 410 m, 145 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Synne Strand Asker SK 10:31:00
2 Anine Lome Hamar OK 10:35:02
3 Tuuli Heikkilä Lynx 10:35:05
4 Agnes Kracht CopenhagenO 10:36:03
5 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:36:41
6 Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OL 10:40:11
7 Moa Westblad OK Ravinen 10:41:01
8 Fanny Sundblad Eksjö SOK 10:41:57
9 Ida Øbro CopenhagenO 10:42:19
10 Danielle Goodall North West Orienteering Club 10:42:36
11 Ane P Dyrkorn Eiker OL 10:43:47
12 Mia Bekhus Fredrikstad SK 10:45:12
13 Emma Stenbacka Vaasan Suunnistajat ry 10:47:01
14 Ragnhild Eide Byåsen IL 10:48:22
15 Lisa Berggren OK Kolmården 10:51:04
3213 Sofia Westin Vittjärvs IK 10:51:30
3180 Jenny Wegebro Umeå OK 10:51:47
3276 Siri Nyfeler OLG Thun 10:54:34
3307 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 10:56:23
3320 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 10:56:41
3193 Sandra Boström OK Linné 10:58:28
3251 Elsa Holmgård Kils OK 10:59:28
3177 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 11:00:54
3286 Sarah Magnusson Linköpings OK 11:01:05
3313 Klara Andersson OK Pan-Kristianstad 11:01:28
3280 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 11:01:37
3249 Tova Hermodsson Lunds OK 11:02:03
3314 Hanna Kjellin Forsa OK 11:02:34
3219 Victoria Asketun OK Roxen 11:03:37
3318 Marie Erskov Krogh CopenhagenO 11:04:29
3316 Elvira Danielsson Köping-Kolsva OK 11:04:35
3240 Olga Vasilyeva Nord West 11:06:00
3247 Emma Blixt OK Hammaren 11:06:22
3244 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 11:07:58
3206 Riina Jordi OLG Hondrich 11:09:36
3330 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 11:10:08
3295 Elin Wihlborg OK Gynge 11:10:43
3234 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 11:11:26
3324 Vilma Karlsson Snättringe SK 11:11:29
3302 Thea P Dyrkorn Eiker OL 11:11:52
3262 Natalie Larsson Ryda SK 11:11:57
3310 Kristina Tedhamre Snättringe SK 11:12:33
3253 Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 11:12:59
3235 Daria Panchenko Nord West 11:14:20
3179 Hanna E Tuoremaa Vittjärvs IK 11:14:29
3238 Sofie Josefsson Anderstorps OK 11:14:49
3308 Anna Herbert Täby OK 11:18:33
3332 Elin Jarlemark IFK Lidingö SOK 11:19:15
3218 Maria Prestbøen Sandefjord OK 11:19:19
3287 Lova Klasér Korsnäs IF OK 11:19:50
3291 Emelie Jonasson Forsa OK 11:20:28
3204 Dominika Kalenska ATU Kosice 11:21:44
3254 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 11:22:10
3246 Eliska Sieglova SK Praga 11:24:11
3208 Julianne Barben ANCO-Neuchâtel 11:25:22
3267 Vera Melkild Freidig 11:26:33
3188 Emelie Karlsson OK Landehof 11:27:26
3202 Hanna Leppävuori Kuopion Suunnistajat 11:28:48
3205 Rikke Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 11:29:16
3259 Jenny Perers Korsnäs IF OK 11:29:45
3201 Hanna Johansson Södertälje-Nykvarn OF 11:30:08
3203 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 11:30:25
3248 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 11:30:37
3277 Ellen Frost OK Roslagen 11:30:41
3260 Jael Wälti OL Biel Seeland 11:33:44
3209 Lea Stäuble OLG Galgenen 11:34:12
3283 Tine Dalgaard Kolding OK 11:34:26
3289 Sofia Eriksson Stora Tuna OK 11:36:13
3215 Emelie Lorén OK Landehof 11:37:38
3207 Ellen Andersson Stigmännen Karlshamns OK 11:38:45
3223 Ellen Skoog OK Hammaren 11:40:31
3182 Emelie Svensson IF Rigor 11:42:25
3265 Sofia Borg Linköpings OK 11:43:32
3194 Alice Hultin OK Löftan 11:44:57
3333 Kaisa Rooba Rakvere OK 11:45:18
3190 Rachel May Sage Orienteering and Rogaining Club 11:45:23
3222 Elise Josefsson Anderstorps OK 11:46:09
3331 Moa Erlandsson Vimmerby OK 11:46:50
3187 Alice Finndahl IK Hakarpspojkarna 11:46:52
3275 Sofia Dahl Härlövs IF 11:47:18
3258 Nora Stålberg OK Hällen 11:47:48
3236 Tove Flodman OK Hammaren 11:48:44
3225 Olga Ludanova Nord West 11:49:02
3239 Agnes Scheikl ASVÖ Österrike 11:49:28
3328 Amanda Karlsson OK Ravinen 11:53:08
3323 Elin Nallgård Västerås SOK 11:55:06
3300 Lise Bonora ALCO St Priest 11:55:54
3315 Emma Viberg Skogslöparna 11:59:35
3211 Michelle Flückiger OLG Huttwil 11:59:37
3212 Solveig Hernandez Vråle Konnerud IL 11:59:49
3232 Sara Eriksson IFK Mora OK 12:00:46
3326 Amanda Carlsson IK Trenne Ullared 12:01:15
3184 Sina Wilhelm OL Regio Olten 12:01:30
3186 Sofia Österman Vänersborgs SK 12:01:45
3216 Anna Simola Lounais-Hämeen Rasti 12:02:00
3274 Trine Eg Staugaard Kolding OK 12:02:15
3256 Ylva Tidevall Skogsluffarnas OK 12:02:30
3245 Jenny Jakobsson Gamleby OK 12:02:45
3299 Tereza Miklusova TJ Rapid Bratislava 12:03:00
3271 Linnéa Carlsson OK Hällen 12:03:15
3303 Alva Limbäck Västerås SOK 12:03:30
3243 Julia Knutsson Boxholm-Mjölby OL 12:03:45
3195 Carolina Jonsell Vallentuna-Össeby OL 12:04:00
3233 Ida Palmberg OK Hammaren 12:04:15
3264 Johanna Rundqvist OK Nackhe 12:04:30
3228 Maja Gunnarsson Lerums SOK 12:04:45
3230 Anna Crosby Auckland OC 12:05:00
3294 Elinor Delin OK Pan-Kristianstad 12:05:15
3285 Loviisa Kalliokoski Perhon Kiri 12:05:30
3319 Amanda Backlund Trollhättans SOK 12:05:45
3200 Rebecca Fahlgren Vittjärvs IK 12:06:00
3278 Hannele Möller Linköpings OK 12:06:15
3255 Josefin Bovellan NAIS Orienteringsklubb 12:06:30
3306 Victoria Eriksson OK Nolaskogsarna 12:06:45
3292 Sofie Andersen BOK 12:07:00
3217 Emelie Feurstein Tormestorps IF 12:07:15
3198 Ellen Rosenkvist Helsingborgs SOK 12:07:30
3242 Emilia Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 12:07:45
3268 Linnea Nilsson Nyköpings OK 12:08:00
3189 Maria Vasilenok Orion 12:08:15
3297 Karolina Bjärnlid IFK Lidingö SOK 12:08:30
3270 Anna Nordholm Sävedalens AIK 12:08:45
3290 Amalie Severinsen CopenhagenO 12:09:00
3221 Moa Kjellberg Björkfors GOIF 12:09:15
3224 Ella Kaukonen Espoon Suunta 12:09:30
3178 Olivia Lönkvist OK Vivill 12:09:45
3317 Klara Ingelström OK Gynge 12:10:00
3210 Evelina Eriksson IK Hakarpspojkarna 12:10:15
3214 Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 12:10:30
3298 Astrid Kirkegaard CopenhagenO 12:10:45
3293 Katherine Petersen Bay Area Orienteering Club 12:11:00
3229 Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK 12:11:15
3181 Maria Jansson OK Linné 12:11:30
3191 Karoline Aune Halden SK 12:11:45
3312 Sarah Petersen Bay Area Orienteering Club 12:12:00
3304 Julia Doubson Bay Area Orienteering Club 12:12:15
3252 Elin Hermansson Kungälvs OK 12:12:30
3199 Felizia Zienkiewicz IF Rigor 12:12:45
3321 Emma Hållström Gävle OK 12:13:00
3176 Nora Torgersen Halden SK 12:13:15
3269 Maja Wallenius OK Skogsstjärnan 12:13:30
3261 Linda Gustafsson OK Tyr 12:13:45
3196 Emma Karlsson OK Landehof 12:14:00
3175 Anna Hallmén OK Tisaren 12:14:15
3231 Alice Södervall IK Gandvik 12:14:30

H16

5 390 m, 179 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Kasper Fosser Heming Orientering 11:35:00
2 Axel Granqvist OK Ravinen 11:39:44
3 Elias Jonsson Nydalens SK 11:40:47
4 Hugo Lillieström OK Roxen 11:42:28
5 Ludvig Ek Nyköpings OK 11:46:25
6 Albin Andersson Tullinge SK 11:47:17
7 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 11:47:35
8 Nicola Müller OLG Galgenen 11:48:59
9 Einar Melsom Fossum IF 11:49:36
10 Jannis Bonek OK Linné 11:49:44
11 Andreas Jonsson OK Dacke 11:50:20
12 Olle Grywenz OK Linné 11:50:50
13 Øyvind Hjermstad Fossum IF 11:50:58
14 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 11:51:45
15 August Mollén OK Denseln 11:52:03
3407 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 11:53:03
3447 Pierre Erbland COL Etrechy 11:54:07
3406 Filip Trofast Bredaryds SOK 11:56:01
3339 Erling Hjermstad Fossum IF 11:57:29
3441 Chamuel Zbinden OLV Baselland 12:00:36
3396 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 12:00:37
3436 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 12:01:49
3411 Max Böni Göteborg-Majorna OK 12:02:06
3472 Tino Polsini OLV Baselland 12:02:39
3507 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 12:04:17
3525 Sindre Holt Hedrum OL 12:04:39
3490 Hampus Nyström IF Hagen 12:04:55
3428 Rasmus Ekström MS Parma 12:05:07
3444 Georg Eklöw OK Södertörn 12:05:09
3431 Jason Bransome OK Ravinen 12:05:32
3466 Carl Carlsson Nyköpings OK 12:06:20
3352 Lukas Liland Nydalens SK 12:06:41
3376 Gustav Jonsson OK Tor 12:08:18
3439 Emil Pettersson OK Dacke 12:11:31
3523 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 12:12:50
3513 Tom Lines Scottish Junior Squad 12:13:36
3429 Pavel Yufanov-Mishin Nord West 12:14:22
3367 Jan Erne OLG Cordoba 12:14:42
3423 Andrin Wey OLG Zürich 12:14:56
3449 Carl Holmberg IF Hagen 12:15:48
3388 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 12:15:59
3361<