Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

U2

2 420 m, 231 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11760Eddie KarlssonOK Vilse 8708:36:28
11767Maja FranssonRonneby OK08:45:03
11798Frida StigssonTrollhättans SOK08:45:43
20805Bruno FovaeusSävedalens AIK08:45:45
11669Erik KylbornAlmby IK08:45:54
5398Wilma ForsbergFellingsbro GOIF08:46:08
11688Wilma WikströmFellingsbro GOIF08:47:08
25378Rut Olsson RaneklintKinnaströms SK08:48:13
11670Astrid KraftAlmby IK08:50:23
11751My PetterssonOK Renen08:50:46
11768Embla ThorénRonneby OK08:51:11
11775Truls MansénSkarpnäcks OL08:51:11
11780Wilhelm OlssonStigsökarna08:51:11
11805Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL08:54:55
25360Elis GrahnGöteborgs SK08:55:16
11679Magne TillingsøeCopenhagenO08:58:10
11793Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb08:58:39
22571Linus ZederinOK Nackhe09:06:38
11668Mizuki EndoAgeo OL Club09:06:41
15017Charlie FastBoxholm-Mjölby OL09:06:51
11744Alexander JanssonOK Klemmingen09:07:59
25372Oscar ÖsterlundIK Ymer09:09:21
11728Rasmus GranängKungälvs OK09:09:39
11732Elin AxelssonLerums SOK09:20:25
11689Tuva TammiFellingsbro GOIF09:20:43
11687Saga TammiFellingsbro GOIF09:22:26
11673Alva LindforsBjörkfors GOIF09:24:19
24595Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna09:25:25
5716Joel ByströmOK Nolaskogsarna09:25:42
11724Lisa MalmKFUM Örebro OK09:25:58
11799Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK09:27:09
21865Olle NordinUlricehamns OK09:27:35
11748Adam SparrmanOK Linné09:28:13
11801Emilia WickbomVittjärvs IK09:29:52
11749Fabian LarssonOK Milan09:31:54
11770Magnus HammarqvistSjövalla FK09:32:08
11710Karoline FjæreHedrum OL09:32:23
24372Emma ChristianssonUddevalla OK09:41:24
25415William KraftIK Uven09:41:33
24183Edvin LennartsonUlricehamns OK09:42:09
11797Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb09:42:24
11704Even LienGjø-Vard OL09:43:45
11709Alva RøthingHaugesund IL Orientering09:45:54
11741Lauritz BrunborgNittedal OL09:46:50
11722Johan BylanderKarlsbyhedens IK09:47:53
11754Moa PihlströmOK Roxen09:48:04
11745Tilda HylénOK Kåre09:50:13
5718Erik WihlborgOK Gynge09:51:46
11750Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad09:51:47
11755Erika FredrixonOK Skogshjortarna09:52:39
11756Melvin LundOK Skogshjortarna09:52:39
11698Simon Sundvall KrügerGarphyttans IF09:55:00
11808Mathias LinløkkenØstmarka OK09:56:56
25489Ludvig RaaskBorås09:56:59
11809Ellen Margrete Stubban HygenØstmarka OK09:59:10
21581Janos SzucsCSIPA SE10:00:34
25405Rozalia SzucsCSIPA SE10:00:35
25436Lisa FredrikssonFalköpings AIK OK10:00:50
25440Ebba KarlströmFalköpings AIK OK10:00:50
24431Judith LundqvistKalmar OK10:04:38
23780Wilhelm WestströmAlvesta SOK10:09:27
25498Lovisa KroksmyrVäxjö OK10:10:16
11671Ossian ÖstergrenAlvesta SOK10:12:01
25389Edvid JohanssonVäsby OK10:13:28
11674Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK10:13:54
11721Klara BerglundKarlsbyhedens IK10:17:01
11702Joel FredrikssonGarphyttans IF10:17:37
11787Filip GalinSurahammars SOK10:17:41
11785Melker ThornellSurahammars SOK10:17:42
11772Palle StegardSkarpnäcks OL10:17:43
22829Rasmus LarssonBredareds IF10:17:50
15111Julia EkbergTrollhättans SOK10:18:11
25503Ludvig AxelssonMölnlycke10:18:51
25504Andreas ByleriusMölnlycke10:19:03
11800Anne FrøislandVang OL10:19:04
11762Oskar SkoglundOK Vivill10:19:39
11696Agnes OlovssonGamleby OK10:20:01
11691Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg10:20:19
11697Isak FredrikssonGarphyttans IF10:20:19
11723Simon BerglundKarlsbyhedens IK10:22:01
11794Erik WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb10:22:15
11700David FredrikssonGarphyttans IF10:23:14
11677Mia UrsetBul-Tromsø IL10:25:11
22307Anton NilssonKungälvs OK10:25:15
23147Klara HåkanssonUddevalla OK10:25:57
24598Molly WirefeldtNybro OK10:26:23
25310Agnes KarlssonMariestads FK10:26:43
11720Pontus HedbergKarlsbyhedens IK10:27:02
11806Elin PalmVästerås SOK10:27:17
23376Mio PalmgrenOK Njudung10:27:18
11774Axel StenbackSkarpnäcks OL10:28:49
11719Tilda StenbackJärfälla OK10:28:51
11771Klara StenbackSkarpnäcks OL10:28:52
11690Alice JohanssonFK Boken10:29:59
11701Fabian BergqvistGarphyttans IF10:30:34
11763Elias SamuelssonOK Vivill10:30:42
11693Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg10:31:10
11759Axel Örnhagen JørgensenOK Snab10:31:25
11789Josefine KoskinenSödertälje-Nykvarn OF10:33:41
11694Emy HjertströmFK Friskus-Varberg10:34:48
20961Elias Noren AnderssonOK Lindéna10:35:17
11705Linus ÅbomGävle OK10:36:41
24691Markus SandinUlricehamns OK10:37:27
11804Ida AnderssonVänersborgs SK10:37:35
11725Elsa GolsäterKorsnäs IF OK10:38:16
11726Mira NordinKorsnäs IF OK10:40:37
22776Alva NordinKorsnäs IF OK10:40:37
11666Teodor Niklasson 10:40:40
24542Lia FranssonOK Njudung10:40:48
23286Elin SaleskogRonneby OK10:42:49
11703Tage Raknes SogstadGjø-Vard OL10:42:53
11682Gaute LindaasElverum OK10:43:13
11713Linus GustafssonIF Rigor10:44:15
25344Vilde Skytteren FurubergGrue IL10:44:30
25349Arvid KnutssonOK Kullingshof10:44:31
5699Ally BlomFrölunda OL10:46:38
11712Max GustafssonIF Rigor10:48:13
11736Josefine JylltorpLinköpings OK10:48:16
11733Lisa GunnarssonLerums SOK10:48:20
11740Sixten JarlNAIS Orienteringsklubb10:51:21
20058Axel PerssonFK Göingarna10:51:30
11742Sara BengtssonOK Alehof10:51:43
11743Clara LövgärdOK Alehof10:51:43
25668Viktor Lingerud SorinderOK Skogsfalken10:53:56
11779Tobias NybergSnättringe SK10:54:24
11739Sheldon NealisLänna IF10:54:50
11776Theo GelknerSkåneslättens OL10:56:12
5433Sanna SigvardsonBredaryds SOK10:56:31
11731Vidar BrodénLeksands OK10:57:03
21735Elin RisbergSkattkärrs SOK10:57:18
11675Daniel NedoborovskyBSV Halle-Ammendorf10:58:22
22203Iris HallqvistUlricehamns OK10:58:32
11715Tuva SundmarkIK Gandvik11:00:11
11782Edvin SkantzeSundbybergs IK11:00:14
25819Folke SvanängenSkogsluffarnas OK11:01:00
11786Ludvig HaslerSurahammars SOK11:01:11
11752Minna TuressonOK Renen11:02:00
11737Love EnerothLunds OK11:03:19
11761Emil AnderssonOK Virdarna11:04:47
11802Linn EnbomVänersborgs SK11:05:00
11769Arvid ErikssonRonneby OK11:05:19
11708Trygve Haga NesseHaugesund IL Orientering11:05:43
11716Sofia OlssonIK Hakarpspojkarna11:05:52
11796Hedda SandgrenTolered-Utby Ol-klubb11:06:34
11665Gry Richardsson 11:06:35
11792Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb11:09:48
11686Adam SamuelssonFalköpings AIK OK11:10:37
25672William EckerlidFalköpings AIK 11:10:46
11803Andrea EnbomVänersborgs SK11:10:52
11729Anton RaskKungälvs OK11:12:31
11784Sofia MårtenssonSundsvalls OK11:14:18
25754Emma SvenssonOK Gränsen11:14:30
11807Tove RosbergVäxjö OK11:14:55
23022Rasmus JohanssonOK Pan Kristianstad11:20:57
11795Frida LindkvistTolered-Utby Ol-klubb11:21:45
11730Axel EkdalaKungälvs OK11:22:44
11788Isak ÖhgrenSävedalens AIK11:23:09
11718Adina NilssonIK Vista11:23:22
11678Astrid Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL11:25:03
11684Tuukka PekkalaEspoon Suunta11:26:32
11783Botvid SimonssonSundbybergs IK11:26:38
20029Maja JosefssonVästvärmlands OK11:30:46
25961Eskil SöderlundUlricehamn OK11:31:21
24840Klara SöderlundAvesta OK11:31:22
25799Wilmer LarssonSvenljunga OK11:32:56
25792Nellie LarssonSvenljunga OK11:33:13
20465Lisa OhrtSol Tranås11:33:38
22237Tim AnderssonOK Tranan11:36:58
22234Otto LarssonOK Tranan11:36:59
25870Noel AnderssonOK Tranan11:37:02
11676Eline Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL11:39:07
11764Oskar WardOK Vivill11:40:27
11683Ludvig FranssonEmmaboda Verda OK11:40:39
25932Signe HördegårdhIFK Gteborg11:45:01
26041Maja InghammarBorås11:49:38
25984Sara Danielson DamneBromma-Vällingby SOK11:49:54
25978Signe Danielson DamneBromma-Vällingby SOK11:49:55
26072Saga LorénOK Frisene11:50:52
26077Stella LorénOK Frisene11:51:32
22943Ted NilssonOK Kåre11:51:44
22995Oskar WesterbergTrollhättans SOK11:51:51
26134Astrid HjelmLunds OK11:54:01
25621Josefin DahlHerrestads AIF11:54:15
11766Raphael JungOL Amriswil11:54:30
26142Amanda JohanssonUlricehamns OK11:54:44
25298Nina JutterströmIFK Mora OK11:54:46
5515Linn JägardSjövalla FK11:55:36
24869Pontus LindquistLånghundra IF11:55:52
24871Amanda LindquistLånghundra IF11:55:52
11717Viggo WallinIK Trenne Ullared11:56:36
24981Arvid LanneKungälvs OK11:58:23
24980Edvin LanneKungälvs OK11:58:25
11746Wilma SaetreOK Landehof12:00:27
25989Axel NykvistBorås12:00:42
26088Tova Stjernman RosqvistSödra Sandby12:01:54
26085Hugo FollinSjömarken12:02:00
11699Elin DoeringGarphyttans IF12:02:33
25933Lisa WallanderBrattås CK12:02:38
25999Elias JohanssonBilldal12:02:56
11758Simon WallmanOK Skogsvargarna12:03:36
5326Teodor EricsonJärla Orientering12:08:42
11680Gustav LjungbergDegerfors OK12:08:42
25025Johanna TöppnerOK Landehof12:10:21
11765Alvin LönkvistOK Vivill12:12:29
11790Elsa LiljerosTolered-Utby Ol-klubb12:13:50
11681Linnéa EdvardssonEksjö SOK12:20:53
23873Ida ForsbergGöteborg-Majorna OK12:22:05
11734Olivia KarlssonLessebo OK12:24:35
21717Even EngerGjø-Vard OL12:24:37
15016Marcus OlanderTäby OK12:25:43
11707Minna WingstedtHalden SK12:28:24
26207Victoria EdeboHärnösands OK12:32:03
11791Wilma LindkvistTolered-Utby Ol-klubb12:32:54
11727Joel GabrielssonKungälvs OK12:37:05
15018Edvin PetterssonSödertälje-Nykvarn OF12:37:11
11777Jakob ÅkessonSkåneslättens OL12:46:41
11753Agnes GustafssonOK Roxen12:52:05
11692Lova JohanssonFK Friskus-Varberg12:57:00
26247Albin SundströmHestra IF13:06:44
11672Nora KleinBjörkfors GOIF13:16:40
26260Emilia ElverlindOK Tranan13:22:29
11738Matilda ServinLånghundra IF13:27:11
11735Johanna JohanssonLidköpings VSK13:28:09
11396Aksel Johan SandvikHalden SK
11667Ilona Niklasson
11685Kajsa Eklund-BerglövFagersta OK
11706Sverre Karenus SandvikHalden SK
11757Emanuel WallmanOK Skogsvargarna
11773Caspar SperlingSkarpnäcks OL
11778Erik EkebjärSkåneslättens OL
25379Edvin JohanssonVäsby OK

Annonser