Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

Halden SK

62 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2Tore SandvikH407 230 m08:40:01
4830Sigurd Saxe SandvikH122 850 m09:02:06
13Øyvind StoksethH407 230 m09:03:55
10551Lene SandvikD40 Motion5 770 m09:06:56
815Håkon Raadal BjørloH18 Elit7 600 m09:11:58
6716Hanne Lerche RaadalD454 590 m09:15:02
605Gina GranstedtD18 Elit5 750 m09:17:35
816Håkon Østraat SævareidH18 Elit7 600 m09:24:57
809Peter NordbrødenH18 Elit7 600 m09:27:36
11Kjetil  BjørloH456 880 m09:50:20
415Anders Felde OlaussenH20 Elit9 950 m09:51:24
827Trygve Kristoffer LøvliH18 Elit7 600 m09:54:58
4Heidi StoksethD35 Kort4 390 m10:00:37
4430Tore Herman KirkebøenH133 960 m10:14:30
2Emil WingstedtH21 Kort7 110 m10:33:11
7Marcus MillegårdH21 Elit13 310 m10:44:08
4094Ole Øivind NorstedH144 000 m10:46:45
4113Jonatan AuneH144 000 m10:47:15
10422Sander Finsrud KirkebøenH21 Motion6 650 m10:51:41
3697Niels Christian HellerudH155 250 m10:56:22
25022Kirsti NorstedOpen 32 920 m10:57:13
3177Idun Kristine Felde OlaussenD164 410 m11:00:54
7187Irene Felde OlaussenD45 Kort3 720 m11:08:53
6912Claus NorstedH456 880 m11:15:30
5850Anja WingstedtD35 Kort4 390 m11:18:15
7824Svend Arne YtterbølH506 040 m11:21:32
3Jan GranstedtH555 510 m11:22:05
5555Liam WingstedtH102 550 m11:36
11397Ville WingstedtInskolning1 590 m11:36:22
12692Elisabeth Brække3-days Middle4 080 m11:43:18
5Ane Sofie BjørgulD21 Kort4 800 m11:46:43
7797Jim OlaussenH506 040 m11:47:45
15073Nina Asheim BirkelandOpen 97 530 m11:56:04
3568Hedda Raadal BjørloD154 450 m12:01:07
25198Marie Lien BackstrømOpen 32 920 m12:02:52
25203Herman Lien BackstrømOpen 32 920 m12:10:32
3191Karoline AuneD164 410 m12:11:45
3176Nora TorgersenD164 410 m12:13:15
26128Pål BackstrømOpen 97 530 m12:17:01
10863Bård MoumH45 Motion4 920 m12:17:06
2407Malena Asheim BirkelandD21 Kort4 800 m12:19:58
26114Runa Lien BackstrømOpen 97 530 m12:19:59
127Elena RoosD21 Elit9 730 m12:25:45
11707Minna WingstedtU22 420 m12:28:24
12693Martin Brække3-days Middle4 080 m12:30:45
10937Monica NordbrødenD50 Motion3 510 m12:37:36
7391Gudmund JenssenH45 Kort5 100 m12:52:15
3537Hanna Lye MoumD154 450 m12:54:49
8762Jørn NordbrødenH55 Kort4 500 m12:55:34
10285Tor WøienH803 120 m12:58:30
12660Synne Marie Jenssen3-days Easy3 360 m12:59:45
3556Lisa JenssenD154 450 m13:03:30
12Magnus Nordbrøden3-days Difficult4 860 m13:06:37
3353Erlend BrendstuenH165 390 m13:06:45
3345Alexander Skaug YtterbølH165 390 m13:11:15
3381August Asheim  BirkelandH165 390 m13:23:45
8763Pål HellerudH55 Kort4 500 m13:27:15
10552Randi Brevig AuneD40 Motion5 770 m
10862Henrik AuneH45 Motion4 920 m
10982Arild KirkebøenH50 Motion4 700 m
11396Aksel Johan SandvikU22 420 m
11706Sverre Karenus SandvikU22 420 m

Annonser