Startlista för Köpingsträffen

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Köpingsträffen
Arrangörsorganisation: Köping-Kolsva OK
Datum: lördag 23 oktober 2010

D21

4 170 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Emma Arlebo KFUM Örebro OK 11:31
Linn Robertsson OK Ravinen 11:33
Karin Elgh Sävedalens AIK 11:35
Lena Birkebaek Stora Tuna OK 11:37
Linda Svensson Gävle OK 11:39
Frida Öhlund OK Linné 11:41
Marika Hagelberg OK Kåre 11:43
Eva-Maj Johansson Surahammars SOK 11:45
Linda Lännenmäki KFUM Örebro OK 11:47
Martina Arkåsen OK Kåre 11:49
Linda Lövhammer Strängnäs-Malmby OL 11:51
Karna Thorsson OK Linné 11:53
Sofia Stenberg Karlsbyhedens IK 11:55
Ingela Eriksson Gävle OK 11:57
Kristina Fors OK Grip 11:59

H21

4 820 m, 59 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Ulf Bergqvist Gävle OK 11:00
Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 11:02
Henrik Wickström Arboga OK 11:04
Andrei Salin Belarus O team 11:06
Mårten Winkler Strängnäs-Malmby OL 11:08
Tatsuro Kobayashi Surahammars SOK 11:10
Jakob Wallenhammar Hagaby GOIF 11:12
Lars Jonhed KFUM Örebro OK 11:14
Marcus Andersson IFK Umeå 11:16
Johan Lundqvist OK Gynge 11:18
Oleksandr Marchuk Södertälje-Nykvarn OF 11:20
Andreas Holmqvist Hestra IF 11:22
Emil Hjalmarsson IFK Lidingös Skid o OK 11:24
Johan Celander Kristinehamns OK 11:26
Charlie Stolt Rehns BK 11:28
Magnus Sterner Strängnäs-Malmby OL 11:30
Lasse Jansson Gävle OK 11:32
Henrik Ortman Västerås SOK 11:34
Mattias Karlsson Växjö OK 11:36
Aleksei Alekseyonok Belarus O team 11:38
Mattias Andersson OK Tisaren 11:40
Per-Åke Olsson OK Ravinen 11:42
Erik Gohde Dalaportens OL 11:44
Erik Harlén KFUM Örebro OK 11:46
Johan Ahlström Västerås SOK 11:48
Dan Hörnell OK Linné 11:50
Jonas Sandström Järla Orientering 11:52
Tomas Hallmén OK Tisaren 11:54
Johan Hamelius Stora Tuna OK 11:56
Ulf Hallmén Hagaby GOIF 11:58
Ulf Hylander Nyköpings OK 12:00
Peter Fors OK Grip 12:02
Daniel Olsen Södertälje-Nykvarn OF 12:04
Jan Moberg Gävle OK 12:06
Dzmitry Krukov Belarus O team 12:08
Erik Thorsson Turun Metsänkävijät 12:10
Oleksandr Starov OK Denseln 12:12
Fredrik Löwegren IFK Lidingös Skid o OK 12:14
Niclas Eriksson OK Kåre 12:16
Jonathan Rosendahl Ärla IF 12:18
Denis Zlobin Belarus O team 12:20
Henrik Lundqvist OK Gynge 12:22
Jonas Jensen-Tornehed Västerås SOK 12:24
Erik Göthlin KFUM Örebro OK 12:26
Anders Lindéus Hagaby GOIF 12:28
Markus Adolfsson Linköpings OK 12:30
Joel Sanderi Sävedalens AIK 12:32
Mikael Persson Gävle OK 12:34
Joakim Ingelsson OK Hammaren 12:36
Anders Axelsson Södertälje-Nykvarn OF 12:38
Hansi Kraus Avesta OK 12:40
Jonn Are Myhren IFK Lidingös Skid o OK 12:42
Roman Bespalov Belarus O team 12:44
Mathias Jansson Hagaby GOIF 12:46
Mats Fröberg OK Linné 12:48
Patrik Lind Ärla IF 12:50
Håkan Andersson Västerås SOK 12:52
Kjell Klaar Säterbygdens OK 12:54
Lukas Peterson IFK Umeå 12:56

D20

3 200 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Veranika Chernik Belarus O team 11:06

H20

4 170 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Elis Sjögren-Levin Tierps SOK 12:01
Magnus Fransson Ärla IF 12:03
Vasili Straltsou Belarus O team 12:05
Tobias Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 12:07

D18

3 090 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Lina Persson OK Kolmården 11:00
Natalia Shakhmetava Belarus O team 11:02
Hanna Klaar Säterbygdens OK 11:04
Johanna Larsson Köping-Kolsva OK

H18

3 780 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 11:27

D16

2 740 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Anna Lång Stora Tuna OK 11:15
Teresa Stafström Köping-Kolsva OK 11:17
Melina Carlsson Köping-Kolsva OK 11:19
Hanna Gustafsson OK Kåre 11:21
Amanda Elmertoft Norbergs OK 11:23
Elin Pettersson Surahammars SOK 11:25
Andrea Svensson Finspångs SOK 11:27
Elin Classon OK Orinto 11:29
Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK 11:31
Eva Gustafsson Hagaby GOIF 11:33
Kajsa Spetz Ulricehamns OK 11:35
Åsa Ramberg Hallstahammars OK 11:37

H16

3 460 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Jonathan Karlsson OK Tylöskog 10:58
Leonard Balk Västerås SOK 11:00
William Karlsson Norbergs OK 11:02
Ludvig Nilsson KFUM Örebro OK 11:04
Jacob Ahlström Västerås SOK 11:06
Fredrik Regborn Hagaby GOIF 11:08
Carl Boman Västerås SOK 11:10
Erik Berzell Attunda OK 11:12
Martin Vidfelt Lindebygdens OK 11:14

D14

2 590 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Elin Lindberg OK Djerf 11:14
Jonna Fors OK Grip 11:18
Lovisa Jonsson Hallstahammars OK 11:20
Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 11:22
Maja Enges Leksands OK 11:24
Maria Gustafsson Hagaby GOIF 11:26
Frida Forsberg Tullinge SK 11:28

H14

2 590 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Per Karlsson OK Tylöskog 11:05
Harald Larsson Hagaby GOIF 11:07
August Mikaelsson Västerås SOK 11:09
Joel Vidfelt Lindebygdens OK 11:11
Oscar Björneklett Västerås SOK 11:13
Nils Alexandersson Stora Tuna OK 11:15
Hampus Ahl OK Tisaren 11:17
Andreas Sundström Västerås SOK 11:19
Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 11:21
Ludvig Larsendahl Västerås SOK 11:23
Oskar Sandberg Säterbygdens OK 11:25
Johannes Ridefelt OK Linné 11:27
Martin Norrbom Sala OK 11:29
Jacob Torstensson Västerås SOK 11:31
Atte Hietaoja Helsingin Suunnistajat 11:33
Simon Österlund Västerås SOK 11:35
Isak Söderström Sala OK 11:37

D12

2 310 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Hanna Sundström Västerås SOK 11:18
Elin Dahlin Köping-Kolsva OK 11:20
Stina Lindberg OK Djerf 11:22
Maja Bergman OK Ravinen 11:24
Mirjam Dalén Sala OK 11:26
Gabriella Lindblom Köping-Kolsva OK 11:28
Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 11:30
Elvira Danielsson Köping-Kolsva OK 11:32
Anna Hallmén OK Tisaren 11:34
Rebecka Stafström Köping-Kolsva OK 11:36
Ebba Mellquist Eskilstuna OL 11:38
Alva Lamprecht Köping-Kolsva OK 11:40

H12

2 310 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Rens van Loenhout OK Hedströmmen 11:11
Henrik Hamrefors Västerås SOK 11:13
Daniel Carlgren OK Norden 11:15
Emil Alpberg Almby IK 11:17
John Norrbom Sala OK 11:19
Jesper Svensk Stora Tuna OK 11:21
Dan Österlund Västerås SOK 11:23
Gustav Johnsson OK Tor 11:25
Håkan Ramberg Hallstahammars OK 11:27
Isak Wadman Västerås SOK 11:29

D10

2 010 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Iris van Loenhout OK Hedströmmen 10:57
Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 10:59
Anna Strand Arboga OK 11:01
Katja Dalén Sala OK 11:03
Olivia Lindblom Köping-Kolsva OK 11:05
Shanti Söderström Sala OK 11:07
Andrea Lamprecht Köping-Kolsva OK 11:09
Emma Johnsson OK Tor 11:11
Emilia Windahl Köping-Kolsva OK 11:13
Heidi Fors OK Grip 11:15

H10

2 010 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Kalle Kjellberg Västerås SOK 11:16
Pontus Lindgren Västerås SOK 11:18
Eric Pettersson Surahammars SOK 11:20
Pontus Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 11:22
Johan Alpberg Almby IK 11:24
Isak Vidfelt Lindebygdens OK 11:26
Emil Ahlström Västerås SOK 11:28
Josef Wennblom Hagaby GOIF 11:30
Markus Österlund Västerås SOK 11:32
David Borg Södertälje-Nykvarn OF 11:34
Viktor Svensk Stora Tuna OK 11:36

D35

3 200 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Lena Westerlund OK Djerf 10:56
Anna Lindgren Västerås SOK 10:58
Anna Nygård Västerås SOK 11:00
Ann-Sofie Andertoft Västerås SOK 11:02
Eva Singman Palm Västerås SOK 11:04
Ulrika Forsberg OK Ravinen 11:06
Anna Hall Västerås SOK 11:08
Erica Bengtsson Sala OK 11:10
Malena Ahlström Västerås SOK 11:12

H35

4 170 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Niklas Söderlund Avesta OK 11:13
Fredrik N. Jansson Västerbergslagens OL 11:15

D40

3 090 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Inger Gunnarsson Västerås SOK 11:16
Ulrica Vidfelt Lindebygdens OK 11:18
Cecilia Gambré Arboga OK 11:20
Anna Norrbom Sala OK 11:22
Pernilla Klemets Hallstahammars OK 11:24
Martina Craig OK Ravinen 11:26
Carina Regborn Hagaby GOIF 11:28
Annika Sundström Västerås SOK 11:30

H40

3 780 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Johan Engvall OK Norden 11:37
Tommy Fröjd Sundsvalls OK 11:39
Juha Pettersson Surahammars SOK 11:41
Jens Andertoft Västerås SOK 11:43
Mats Gavlefors OK Hammaren 11:45
Rickard E.Jonforsen Hallstahammars OK 11:47
Pär Hansson Centrum OK 11:49
Henrik Johnsson OK Tor 11:51
Magnus Nilsson IFK Lidingös Skid o OK 11:53
Stefan Wikström OK Tor 11:55
Stephen Craig OK Ravinen 11:57
Per Lovang Västerbergslagens OL 11:59
Ola Jernström Dalaportens OL 12:01
Robert Palm Västerås SOK 12:03
Mattias Johansson Avesta OK 12:05
Ben Strengell Västerås SOK 12:07
Richard Nordberg OK Ravinen 12:09
Mats Silversten OK Stigen 12:11
Johan Enges Leksands OK 12:13
Håkan Olofsson Ärla IF 12:15

D45

2 580 m, 19 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Catrine Karlsson Hagaby GOIF 11:36
Elisabet Elmertoft Norbergs OK 11:38
Eva Wadman Västerås SOK 11:40
Mona Bierfeldt Ärla IF 11:42
Monica Boman Gävle OK 11:44
Karin Johansson Hallstahammars OK 11:46
Charlotte Lindkvist OK Denseln 11:48
Madelene Bjernulf Sundbybergs IK 11:50
Ann Bergman OK Ravinen 11:52
Mia Gustafsson OK Kåre 11:54
Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK 11:56
Dorothe Spillmann IF Thor 11:58
Carina Sandberg Säterbygdens OK 12:00
Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 12:02
Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 12:04
Helena Pepa Hagaby GOIF 12:06
Monica Hatlen Tullinge SK 12:08
Mia Bierfeldt Ärla IF 12:10
Anna-Maria Backryd Lindebygdens OK 12:12

H45

3 780 m, 45 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Benneth Sundquist Hallstahammars OK 10:54
Håkan Persson Laxå OK 10:56
Mikael Egneblad Kjula IF 10:58
Stefan Spetz Ulricehamns OK 11:00
Niclas Ahlström Västerås SOK 11:02
Anders Brinkman Vandrarringen 11:04
Robert Östlund Säterbygdens OK 11:06
Nils Aronsson OK Tisaren 11:08
Håkan Lindberg OK Djerf 11:10
Reinert Hallor OK Tisaren 11:12
Per Sundström Västerås SOK 11:14
Lennart Borg Södertälje-Nykvarn OF 11:16
Stefan Bjurstedt Hallstahammars OK 11:18
Niklas Löwegren Stora Tuna OK 11:20
Jarkko Hietaoja Helsingin Suunnistajat 11:22
Patrik Thybeck Lindebygdens OK 11:24
Erik Bengtsson Sala OK 11:26
Per Grywenz OK Linné 11:28
Magnus Limbäck Västerås SOK 11:30
Johan Hammarström OK Måsen 11:32
Lars Karlsson OK Hammaren 11:34
Mikael Davidsson Västerås SOK 11:36
Björn Alpberg Almby IK 11:38
Bertil Johansson Kristinehamns OK 11:40
Torbjörn Källmén OK Tisaren 11:42
Mats Karlsson Tullinge SK 11:44
Fredrik Nilsson KFUM Örebro OK 11:46
Henrik Hallor Lindebygdens OK 11:48
Anders Eriksson OK Linné 11:50
Anders Jonsson Skattkärrs IF 11:52
Jörgen Dalén Sala OK 11:54
Mats Jönsson Korsnäs IF OK 11:56
Ola Torstensson Västerås SOK 11:58
Christer Jonsson Hallstahammars OK 12:00
Per Wadman Västerås SOK 12:02
Björn Lindgren KFUM Örebro OK 12:04
Jonas Karlsson OK Tylöskog 12:06
Ulf K. Rask Sigtuna OK 12:08
Lars Berzell Attunda OK 12:10
Mats Käll Tumba-Mälarhöjden OK 12:12
Kalle Östgren OK Kåre 12:14
Tomas Vidfelt Lindebygdens OK 12:16
Carl Byman Västerås SOK 12:18
Michael Holmgren IF Thor 12:20
Per Sandberg Säterbygdens OK 12:22

D50

2 440 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Lena Larsson Sala OK 12:05
Annika Zetterqvist Sigtuna OK 12:07
Susanne Persson Västerås SOK 12:09
Karin Dahlgren Hagaby GOIF 12:11
Kristina Eriksson Dalaportens OL 12:13
Gunilla Axelsson Sävedalens AIK 12:15
Annika Brodin Lindebygdens OK 12:17
Birgitta Gustafsson Hagaby GOIF 12:19
Annika Davidsson Västerås SOK 12:23
Marie Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 12:25
Karin Forsberg Tullinge SK 12:27

H50

3 200 m, 31 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Yngve Johansson Hagaby GOIF 11:18
Bengt Visén Lindebygdens OK 11:20
Jan-Olof Bäck OK Djerf 11:22
Tomas Andersson OK Tor 11:24
Tore Tjernlund OK Vilse 87 11:26
Pär Lundqvist Hagaby GOIF 11:28
Jan-Olov Bergman Västerås SOK 11:30
Göran Andersson Järla Orientering 11:32
Arne Klintberg Eksjö SOK 11:34
Jan Gustafsson Hagaby GOIF 11:36
Lars Mattsson OK Kåre 11:38
Björn-Ove Pettersson Attunda OK 11:40
Björn Rosendahl Västerås SOK 11:42
Peter Ylsöbäck Eskilstuna OL 11:44
Hans- Åke Lundqvist OK Gynge 11:46
Bo Gustavsson OK Tylöskog 11:48
Jan-Åke Karlsson Hagaby GOIF 11:50
Thomas Johansson Rånäs OK 11:52
Håkan Svensson Almby IK 11:54
Anders Björklund Sävedalens AIK 11:56
Werner Köhler Tullinge SK 11:58
Per-Olov Sjöström Västerås SOK 12:00
Dag Sundin Strängnäs-Malmby OL 12:02
Peter Ridefelt OK Linné 12:04
Jan Grann Arboga OK 12:06
Roger Engman NAIS Orienteringsklubb 12:08
Leif Gustafsson Säterbygdens OK 12:10
Göran Polhede Ärla IF 12:12
Per-Arne Forsberg Tullinge SK 12:14
Roland Bäcklin Sigtuna OK 12:16
Mikael Utter Västerås SOK 12:18

D55

2 170 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Evy Johansson Sala OK 11:36
Annika Norström Hallstahammars OK 11:38
Britt Gunnarsson Kristinehamns OK 11:40
Lena Janson Arboga OK 11:42
Maria Nordwall OK Kolmården 11:44
Lena Jakobsson Västerås SOK 11:46
Gudrun Persson Hallstahammars OK 11:48
Elisabeth Hedlöf Rånäs OK 11:50
Ann-Charlotte Wallenhammar Hagaby GOIF 11:52
Anna-Karin Johansson Vandrarringen 11:54
Tanja-Birgit Söderström Sala OK 11:56
Ann-Britt Göransson Almby IK 11:58

H55

3 090 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Bengt-Olof Kask OK Tisaren 11:41
Per Ove Wallén Täby OK 11:43
Sven-Erik Levin Tierps SOK 11:45
Per-Åke Holm Sigtuna OK 11:47
Peder Wickström Arboga OK 11:49
Leo Johansson Vandrarringen 11:51
Hans Andersson Västerbergslagens OL 11:53
Göran Andersson Attunda OK 11:55
Lars Jakobsson Västerås SOK 11:57
Henrik Johansson Bromma-Vällingby SOK 11:59
Anders Robertsson Almby IK 12:01
Gunnar Munktelius Surahammars SOK 12:03
Johnny Fransson Ärla IF 12:05
Ove Ericsson Nyköpings OK 12:07
Anders Gunnar Dahlgren Hagaby GOIF 12:09
Ulf Persson Västerbergslagens OL 12:11
Lars Silvervret Arboga OK 12:13
Tommy Westerberg Tibro OK 12:15
Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 12:17
Hans Göran Pettersson KFUM Örebro OK 12:19
Thom Sandvik Avesta OK 12:21
Anders Hallmén Attunda OK 12:23

D60

2 170 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Barbro Möllberg Arboga OK 11:00
Pirkko Stenerhag Västerbergslagens OL 11:02
Lena Hedman Hallstahammars OK 11:04
Marianne Sellgren Sigtuna OK 11:06

H60

2 580 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Karl Göran Wahlström Almby IK 10:57
Rune Ringsgård OK Roxen 10:59
Roland Berg Säterbygdens OK 11:01
Hans Aurell Gävle OK 11:03
Weine Fredriksson KFUM Örebro OK 11:05
Christer Sandh OK Roxen 11:07
Leif Mathisen Eskilstuna OL 11:09
Christer Elfsberg Kristinehamns OK 11:11
Kenneth Johansson Eskilstuna OL 11:13
Tommy Wåhlin OK Enen 11:15
Carl-Henry Andersson OK Orinto 11:17
Göran Larsson Sala OK 11:19
Johan Källman Norbergs OK 11:21
Christer Johansson OK Motala 11:23
Bo Seger Eskilstuna OL 11:25
Börje Karlsson OK Nalle 11:27
Bengt Stenerhag Västerbergslagens OL 11:29
Ulf Skogtjärn OK Linné 11:31

D65

2 170 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Ingrid Andersson IFK Moras OK 11:01
Birgitta Arlebo KFUM Örebro OK 11:03
Inga Johansson Nyköpings OK 11:05
Laila Näslund Timrå SOK 11:07
Ingrid Kristina Liljebrand SK Trim/Virsbo 11:09
Liz Porteous Vandrarringen 11:11
Berit Nylin Västerås SOK 11:13
Siv Stam Säterbygdens OK 11:15
Eva-Lena Svanström Täby OK 11:17
Asta Sjöberg Lindebygdens OK 11:19
Anita Johansson OK Tor 11:21
Ulla-Cajsa Lybert-Eriksson Väsby OK 11:23
Eva Kjellman Vandrarringen 11:25
Eleonor Grönvall KFUM Örebro OK 11:27

H65

2 440 m, 36 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Jan Åhs Norbergs OK 11:14
Christer Solbreck Långhundra IF 11:16
Per-Arne Ekbom Arboga OK 11:18
Johnny Olof Brandt Hällefors OK 11:20
Leif Thorsson OK Grip 11:22
Göran Wiig Hallstahammars OK 11:24
Leif Eriksson Heby AIF 11:26
Hans Andersson Västerås SOK 11:28
Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 11:30
Lennart Olsson IK Standard 11:32
Bengt Eriksson Väsby OK 11:34
Elis Åberg Storviks IF 11:36
Anders Sellgren Sigtuna OK 11:38
Stig Thorsson Södertälje-Nykvarn OF 11:40
Lars-Erik Rask Västerås SOK 11:42
Jan Johansson IFK Hedemora OK 11:44
Per-Ivar Möllberg Arboga OK 11:46
Karl-Åke Larsson OK Enen 11:48
Jörgen Bergström Norbergs OK 11:50
Tommy Hallmén Vingåkers OK 11:52
Björn Ekholm Västerås SOK 11:54
Per Jacobsson Arboga OK 11:56
Östen Andersson Västerbergslagens OL 11:58
Olle Andersson IFK Moras OK 12:00
Olle Johansson IFK Hedemora OK 12:02
Anders Axelsson Sävedalens AIK 12:04
Sven Nilsson Malungs OK Skogsmårdarna 12:06
Karl-Gustav Klemets Hallstahammars OK 12:08
Lars-Olov Pettersson Arboga OK 12:10
Åke Liljebrand SK Trim/Virsbo 12:12
Sören Johansson OK Norden 12:14
Kjell Blomberg IK Standard 12:16
Bertil Holmgren Gävle OK 12:18
Anders Welén Hallstahammars OK 12:22
Jouko O Pajulampi OK Tjärnen 12:24
Göran Andersson Västerås SOK 12:26

D70

1 770 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Elvy Wetterskoog Hällefors OK 11:32
Gudrun Smeds SK Trim/Virsbo 11:34
Kerstin Johansson IFK Hedemora OK 11:36

H70

2 440 m, 33 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Martin Engqvist Upsala IF 10:59
Hjalmar Nordquist OK Järnbärarna 11:01
Bo Norenvik OK Tor 11:03
Kuno Österlund Västerås SOK 11:05
Hans Mårtensson Dalaportens OL 11:07
Anders Johansson Nyköpings OK 11:09
Karl Johansson IFK Hedemora OK 11:11
Lennart Eriksson OK Enen 11:13
Karl-Axel Stjernström OK Hedströmmen 11:15
Egon Lundquist Norbergs OK 11:17
Lars Söderlund Hallstahammars OK 11:19
Folke Nyström Västerbergslagens OL 11:21
Lars-B Larsson OK Tyr 11:23
Lars Kjellman Vandrarringen 11:25
Kurt Zander Västerås SK OK 11:27
Ragnar Eriksson OK Hedströmmen 11:29
Bertil Ljungemyr IFK Lidingös Skid o OK 11:31
Ove Johansson OK Järnbärarna 11:33
Olle Näslund Timrå SOK 11:35
Arne Gustafsson Hagaby GOIF 11:37
Rune Sandberg Hallstahammars OK 11:39
Lars Ahlström Västerås SOK 11:41
Curt Thorén Nyköpings OK 11:43
Jerry Holm Eskilstuna OL 11:45
Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 11:47
John Vallin OK Hedströmmen 11:49
Erik Edy Lundqvist Heby AIF 11:51
Svante Nyström Västerbergslagens OL 11:53
Lars Johansson I OK Tor 11:55
Torsten Löfgren Karlsbyhedens IK 11:57
Torbjörn Johansson OK Norden 11:59
Bore Nyberg Säterbygdens OK 12:01
Bo Löwegren Västerås SOK 12:03

D75

1 770 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Märta Svensson Vandrarringen 11:22
Gun Holmqvist Arboga OK 11:24

H75

2 170 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Olle Andersson OK Norden 11:33
Ulf Pihlblad Hagaby GOIF 11:35
Ingemar Johansson IFK Hedemora OK 11:37
Nils Johansson OK Tjärnen 11:39
Ulf Lindgren Västerås SOK 11:41
Signar Palm Hallstahammars OK 11:43
Tord Lind Valbo AIF 11:45
Sven Eriksson OK Roslagen 11:47
Nils Jansson Skattkärrs IF 11:49
Stig Sundin Västerbergslagens OL 11:51
Bengt Swenson Säterbygdens OK 11:53
Gunnar Ivansson Västerås SOK 11:55

H80

1 770 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Bertil Norman IFK Hedemora OK 11:07
Lennart Öberg Västerås SOK 11:09
Ragnar Hasselquist Hallstahammars OK 11:11
Inge Håkansson OK Linné 11:13
Tage Eriksson Hallstahammars OK 11:15
Lars-Erik Jernström Norbergs OK 11:17

H85

1 770 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Tage Johansson Västerås SOK 11:00
Karl Erik Pettersson OK Norden 11:02

Inskolning

1 730 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Alvin Craig OK Ravinen 10:30:09
Jonna Sandberg Köping-Kolsva OK 10:42:58
Kornelia Rådberg Köping-Kolsva OK 10:47:28
Wilmer Göthlin KFUM Örebro OK 11:22:56

U1

1 730 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Amanda Hall Västerås SOK 10:42:27
Edvin Forsberg OK Ravinen 11:54:07

U2

2 010 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Lisa Hallmén OK Tisaren 10:35:20
Richard Mårtensson Köping-Kolsva OK 10:53:21
Malin Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 11:01:29
Ellen Ekerby Västerås SOK 11:04:54

U3

2 310 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Thorsten Svensson Finspångs SOK 10:36:17
Axel Strid KFUM Örebro OK 10:51:08
Emilia Danielsson Köping-Kolsva OK 11:20:28
Samuel Jonsson Hallstahammars OK 11:21:35

Öppen 1

2 010 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Fredrik Hamrefors Västerås SOK 11:14:20
Kristina Lindgren Västerås SOK 11:19:49
Bianca Wiljebrand Köping-Kolsva OK 11:26:32
Per-Åke Persson Västerbergslagens OL 11:32:29
Oskar Erixon Fellingsbro GOIF

Öppen 2

2 310 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Gunilla Sandström KFUM Örebro OK 10:54:56
Anton Göransson Köping-Kolsva OK 10:57:30
Arvid Öberg Köping-Kolsva OK 10:57:31
Benita Norgren Säterbygdens OK 11:02:46
Magnus Fahlholm Säterbygdens OK 11:02:47
Arne Hedman Klubblös 12:15:40

Öppen 4

2 590 m, 19 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Anders Wikström Västerås SK OK 10:30:02
Jan Burell Vandrarringen 10:46:44
Anna Pettersson Surahammars SOK 10:58:53
Jan-Erik Kraft Hallstahammars OK 11:05:04
Catrine Lundquist Norbergs OK 11:05:43
Leif Danielsson Dalaportens OL 11:13:46
Helena Kronholm Sala OK 11:14:30
Carin Ahl OK Tisaren 11:19:25
Göran Larsendahl Västerås SOK 11:21:02
Elisabeth Stödeman Hallstahammars OK 11:23:51
Ingela Bengtsson Sala OK 11:24:11
Birgitta Andersson Västerås SOK 11:24:15
Göran R Wallén IFK Lidingös Skid o OK 11:25:02
Gabriella Wennblom Hagaby GOIF 11:26:37
Nina Limbäck Västerås SOK 11:27:50
Axel Limbäck Västerås SOK 11:28:20
Christina Gohde Avesta OK 11:30:08
Eva Lind OK Tor 11:44:37
Gustav Hedman Klubblös 12:15:37

Öppen 5

3 460 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Carin Erlandsson OK Skogsfalken 10:30:14
Kerstin Sandström Järla Orientering 10:31:38
Sven Andersson OK Hällen 10:35:06
Elin Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 11:00:05
Henrik Kälvegren Västerås SOK 11:05:00
Mats Kälvegren Västerås SOK 11:05:02
Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 11:13:31
Fredrik Ahl OK Tisaren 11:19:59
Jouko Taskinen Västerås SOK 11:36:09
Robin Erneby Surahammars SOK 11:36:43
Lars Hall Västerås SOK 11:43:01

Öppen 7

3 090 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Wincent Liljekvist IF Rune 10:32:33
Per-Erik Andrén OK Tisaren 10:35:02
Thomas Urby Västerås SOK 10:46:35
Lennart Lundquist OK Nalle 10:47:50
Per Haeppling Västerås SOK 10:54:03
Toni Andersson Västerås SOK 11:02:01
Linus Backlund OK Hällen 11:09:30
Olle Arman Nyköpings OK 11:09:38
Mats Linde OK Linné 11:12:17
Ulf Hamrefors Västerås SOK 11:15:19
Kurt Elvén Västerås SOK 11:16:10
Matilda Andersson OK Kåre 11:17:29
Per Norrbom Sala OK 11:18:35
Elisabeth Halvarsson IFK Umeå 11:19:46
Linda Ohlsson Köping-Kolsva OK 11:27:31
Anki Gustafsson Säterbygdens OK 11:30:53
Tord Åhlgren Arboga OK 11:44:03
Sofia Carlsson Lindebygdens OK 12:13:18
Anna Weckner Westlund OK Tyr 12:19:12
Mia Lindberg Boxholm-Mjölby OL 12:28:21

Öppen 8

4 820 m, 23 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Ronny Andersson IF Rune 10:30:18
Hampus Möller OK Kåre 10:32:55
Lennart Myrehed Västerås SOK 10:45:57
Kurt Eriksson Vandrarringen 10:46:51
Magnus Nilsson KFUM Örebro OK 10:48:12
Johan Källbäck Klubblös 10:53:46
Peter Kraft Hallstahammars OK 10:57:34
Göran Larsson Södertälje-Nykvarn OF 11:02:05
Magnus Cederlöf Järfälla OK 11:02:35
Olle Källbäck Klubblös 11:03:27
Catarina Boström Enebybergs IF 11:05:21
Robert Hagström Eskilstuna OL 11:06:29
Peter Lundberg Västerås SOK 11:06:38
Sören Lindgren Westerås IS 11:12:00
Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 11:13:17
Leif Celander Kristinehamns OK 11:19:29
Per Andersson Köping-Kolsva OK 11:24:37
Joakim Dahlberg Almby IK 11:26:24
Joakim Ahlström Västerås SOK 11:29:16
Ola Kåberg OK Ravinen 11:33:58
Birgitta Olsson Täby OK 11:46:00
Anders Pelander OK Djerf 11:56:47
Joakim Thornell Surahammars SOK 12:29:45

Annonser