Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Uppsala möte, medeldistans

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Uppsala möte, medeldistans
Arrangörsorganisation: IF Thor
Datum: lördag 26 april 2014

D21 Elit

4 630 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
155Ida OlssonOK Orion12:07
156Elin WoxlinAlfta-Ösa OK12:09
157Sofia SöllvanderOK Linné12:11
158Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK12:13
159Hanna JohanssonSkattkärrs IF12:15
160Alexandra BjärrenholtOK Rodhen12:17
161Katarina BerganderOK Linné12:19
162Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK12:21
163Jenny WegmüllerOK Rodhen12:23
164Kate MorrisonOK Linné12:25
165Alexandra SundgrenVallentuna-Össeby OL12:27
186Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK12:29
167Emma Pihl SkoogOK Linné12:31
168Mathilda KarlssonOK Rodhen12:33
169Åsa Zetterberg-ErikssonOK Djerf12:35
170Sofia JohanssonTrollhättans SOK12:37
171Charlotta BergqvistGävle OK12:39
172Fredrika von EssenOK Linné12:41
173Ida LindkvistLeksands OK12:43
174Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK12:45
175Lisa CarlssonOK Linné12:47
176Elin CarlssonIFK Lidingö SOK12:49
177Matilda AnderssonOK Kåre12:51
178Ann-Sofi KarlssonUmeå OK12:53
179Rebecca BjärrenholtOK Rodhen12:55
180Amanda ThellsénOK Linné12:57
181Emma IsakssonSödertälje-Nykvarn OF12:59
182Marie SpångmyrLeksands OK13:01
183Terese HerlinAttunda OK13:03
184Markéta NovotnáOK Hällen13:05
185Rasa PtasekaiteOK Linné13:07
187Elin SjölanderOK Rodhen13:11
188Johanna LännevallOK Roslagen13:13
189Marie PetterssonOK Djerf13:15
190Maria SjölanderOK Rodhen13:17
191Annika BillstamOK Linné13:19
192Sofia ForngrenOK Enen13:21

H21 Elit

5 090 m, 76 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Johan LindqvistTäby OK11:00
2Oskar GustafssonCentrum OK11:02
3Johannes KnutasAttunda OK11:04
4Joar SvartholmBergnäsets AIK11:06
5Anton LifRehns BK11:08
6Erik FernlundSäterbygdens OK11:10
7Patrik SvedbergGävle OK11:12
8Erik ÅhlinLånghundra IF11:14
9Henrik JonssonOK Rodhen11:16
10Scott FraserSödertälje-Nykvarn OF11:18
11Benjamin SellingHärnösands OK11:20
12Jesper Kullin AlfredssonOK Tyr11:22
13Alistair LandelsStora Tuna OK11:24
14Dag StridhUmeå OK11:26
15Niklas AldénOK Linné11:28
16Simon HedlundÄrla IF11:30
17Tomek PabichTäby OK11:32
18Julian DentIFK Lidingö SOK11:34
19Charlie StoltRehns BK11:36
20Stuart FellCentrum OK11:38
21Sixten WalheimOK Rodhen11:40
22Dan NorinGävle OK11:42
23Jakob IvarssonHaninge SOK11:44
24Evan BarrIFK Lidingö SOK11:46
25Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK11:48
26Simon EklövOK Linné11:50
27David MellinSundbybergs IK11:52
28Martin OlssonTäby OK11:54
29Erik SisellGävle OK11:56
30Torbjörn LännevallOK Roslagen11:58
31Emil WikströmOK Tyr12:00
32Conny ForsbergLånghundra IF12:02
33David LingforsOK Linné12:04
34Erik BjörklundBjursås OK12:06
35Mårten LundquistSundbybergs IK12:08
36Petter ErikssonÄrla IF12:10
37Jonas FrykstenHärnösands OK12:12
38Mariusz PabichTäby OK12:14
39Martin SundlöfGävle OK12:16
40Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK12:18
41Simon AnderssonOK Rodhen12:20
42Andreas CallebergRehns BK12:22
43Robert SandbergOK Roslagen12:24
44Olle BoströmJärla Orientering12:26
45Henrik HammasAttunda OK12:28
46Per-Åke OlssonOK Ravinen12:30
47David KlemanTäby OK12:32
48Ali KuoskuSkogsluffarnas OK12:34
50Niklas WraneSöders-Tyresö12:38
51Robin PousetteLånghundra IF12:40
52Jonas SundellUmeå OK12:42
53Fredrik IngelssonRehns BK12:44
54Henrik NielsenTäby OK12:46
55Johan SisellOK Södertörn12:48
56Hans PerssonGävle OK12:50
57Joel LännevallOK Roslagen12:52
58Fredrik ÖgrenBergnäsets AIK12:54
59Harri KarlssonOK Denseln12:56
60Josh BeechOK Södertörn12:58
61Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna13:00
62Lasse JanssonGävle OK13:02
63Andrew QuinIFK Lidingö SOK13:04
64Andreas ErikssonUmeå OK13:06
65Elias ÖhgrenStora Tuna OK13:08
66Adam IvarssonHaninge SOK13:10
67Matija RazumOK Linné13:12
68Robert JohanssonTäby OK13:14
69Anton SundgrenLånghundra IF13:16
71Niklas OlssonTäby OK13:20
72Joakim IngelssonOK Hammaren13:22
73Göran WinbladRehns BK13:24
74Matt OgdenOK Linné13:26
75Jonas EklundOK Rodhen13:28
76Johan StrandGöteborg-Majorna OK13:30
77Jerk RönnolsCentrum OK13:32
78Emil WippJärla Orientering13:34

D20 Elit

4 010 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
193Teresa StafströmVästerås SOK11:01
194Lovisa NilssonOK Linné11:03
195Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna11:05
196Charlotte SandbergOK Roslagen11:07
198Elin GidingVallentuna-Össeby OL11:11
199Maria BengtssonLånghundra IF11:13

D18 Elit

3 770 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
96Elin KindlundhAlfta-Ösa OK11:19
97Sara HamreforsVästerås SOK11:21
98Maja EngesLeksands OK11:23
99Klara YngvessonUmeå OK11:25
100Carolina NealisLänna IF11:27
101Vega LaudonVännäs OK11:29
102Caroline LängheimTullinge SK11:31
103Ellen ForsgrenForsa OK11:33
104Tove NorénVännäs OK11:35
105Ellen MattssonIF Åland11:37
106Matilda DammvikStora Tuna OK11:39
107Johanna Palm-NilssonRehns BK11:41
108Elin FältmanLeksands OK11:43

H18 Elit

4 030 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
79Jonas CarlssonSundbybergs IK12:17
80John GunnarssonSurahammars SOK12:19
81Erik HanssonHärnösands OK12:21
82Joel BohmanRånäs OK12:23
83Bobby BrahmLånghundra IF12:25
84Simon ÖsterlundVästerås SOK12:27
85Martin HerbertTäby OK12:29
86Erik HållströmGävle OK12:31
87Nicklas DeWittLänna IF12:33
88Lucas Holgersson RohdinSigtuna OK12:35
89Henrik JohanssonUmeå OK12:37
91Lars OlovssonRehns BK12:41
92Oscar SundlöfSundsvalls OK12:43
93Felix ClassonRånäs OK12:45
94Erik NallgårdVästerås SOK12:47
95Jesper JissbackeGävle OK12:49

D21

3 770 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Amanda EklundRånäs OK11:47
Ida Pihl SkoogOK Linné11:49
Emma JonssonOK Rodhen11:51
Kristin AndréeJärla Orientering11:53
Erika BerggrenTullinge SK11:55
Karna ThorssonOK Linné11:57
Elise RognsvågRehns BK11:59
Christine SisellGävle OK12:03
Pernilla BlomRehns BK12:05
Johanna RagvaldOK Linné12:07
Kristina KarlssonLånghundra IF12:09
Charlotte ÖstlundOK Linné12:11
Elin LindTierps SOK12:13
Marie JacobssonOK Rodhen12:15
Linn SöderströmOskarströms OK12:17
Charlotte IhrforsOK Linné12:19

H21

4 710 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar PetterssonOK Njudung11:34
Andreas FriskOK Linné11:36
Per EdströmHärnösands OK11:38
Cristian LarssonKöping-Kolsva OK11:40
Martin LarssonForsa OK11:42
Per SundholmOK Nolaskogsarna11:44
Tintin KarlbergTullinge SK11:46
Torbjörn EngbergHärnösands OK11:48
Aaron Simson-WoodsSundbybergs IK11:50
David HolmqvistOK Ödmården11:52
Christofer NäsholmÄrla IF11:54
Magnus JohanssonWaxholms OK11:56
Patrik BlomRehns BK11:58
Aleksandr ManoilovJärfälla OK12:00
Patrik BrorssonFrösö IF12:02
Pär OlssonTäby OK12:03
Eddie PerssonYstads OK12:04
Torbjörn NorénOK Enen12:05
Oskar SjöbergOK Linné12:06
Jacob SvenssonOK Linné12:07
Henrik BjörkOK Hammaren12:08
Tobias SvenssonOK Österåker12:08
Tommy LindgrenSigtuna OK12:18
Jan TroengOK Linné12:20
Petter LindbergOK Linné12:22
Ross SmithOK Linné12:30
Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF12:40

D20

3 780 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erika BlixtOK Hammaren11:40
Lisa JohanssonOK Rodhen11:42
Engla FläckGrycksbo IF OK11:44
Mathilda LindeIF Åland11:46
Fanny RostöRånäs OK11:48

H20

3 770 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob LiljaOK Enen11:03
Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OL11:05
Andreas Winander-SchönningJärfälla OK11:07
Simon BohmanRånäs OK11:09
Martin KihlSundbybergs IK11:11
Johan BrandbergLånghundra IF11:13
Marcus HammarströmWaxholms OK11:15

D16

3 650 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna KarlströmOK Linné11:00
Moa JohanssonVännäs OK11:02
Wilma LagerhällRehns BK11:06
Louise AlmIF Åland11:08
Lova KlasérKorsnäs IF OK11:10
Moa WestbladOK Ravinen11:12
Maria JanssonOK Linné11:16
Tove FlodmanOK Hammaren11:18
Agnes LundqvistJärfälla OK11:20
Malin DahlbäckOK Österåker11:22
Sandra BoströmOK Linné11:24
Lara MolloyUmeå OK11:26
Hanna KjellinForsa OK11:28
Ellen FrostOK Roslagen11:30
Ellen SkoogOK Hammaren11:32
Sofia BerglundSigtuna OK11:34
Tova OlssonGrycksbo IF OK11:36
Lydia JohanssonUmeå OK11:38
Alma LaudonVännäs OK11:40
Magdalena PölderSala OK11:42
Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL11:46
Ida JohanssonVännäs OK11:48
Emma BlixtOK Hammaren11:52
Mirjam DalénSala OK11:54
Emma HållströmGävle OK11:56

H16

3 650 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Valdemar AnderssonOK Roslagen12:02
Edvin NordströmTäby OK12:04
Oliver AngelsiööOK Linné12:06
Niklas CarlssonSundbybergs IK12:08
Simon SchusterVallentuna-Össeby OL12:10
Johan PerssonOK Österåker12:12
Erik OlssonGävle OK12:14
Olle GrywenzOK Linné12:16
Henning SjökvistStora Tuna OK12:18
Christian RedtzerAttunda OK12:20
John LarssonRånäs OK12:24
Fredrik StenbeckOK Österåker12:26
Olof LundgrenUmeå OK12:28
Gustav NordforsOK Enen12:30
William ErnlundOK Linné12:34
Simon ErikssonUmeå OK12:36
Johan EdenhamnLänna IF12:38
Simon SjöbergGävle OK12:40
Jonathan MagnussonRehns BK12:42
Marcus DolkLjusdals OK12:44
Daniel RönnqvistOK Linné12:46
Walter LagerhällRehns BK12:48
Mårten OlssonGävle OK12:50
Hannes SvahnOK Ravinen12:52
Dan ÖsterlundVästerås SOK12:54
Nils OrbertAttunda OK12:56
Benjamin LangerakJärfälla OK12:58
Albin BjörnuddVännäs OK13:00
Viktor WohlgemuthOK Ravinen13:02
Christopher WilestedtAttunda OK13:04
Sindre Jonsson-WoldSundbybergs IK13:08
Tuve MöllerOK Linné13:10
Andreas PerssonOK Hammaren13:12
Axel GranqvistOK Ravinen13:14
Jakob AlfredssonAttunda OK13:16
Johan HerbertTäby OK13:18
Gustaf BerglundSigtuna OK13:20
Gustav NyholmOK Linné13:22
Adam LiljaOK Enen13:24

D16 Kort

3 080 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes CarlströmOK Enen

H16 Kort

3 080 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik PalmOK Triangeln11:46:36
Jesper NyströmIF Thor12:02:15
Filip BrunanderAttunda OK12:24:09

D14

3 080 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Trine KarlbergTullinge SK12:30
Jonna LundbäckJärfälla OK12:34
Lovisa WigertzLånghundra IF12:36
Anna LithellOK Linné12:38
Moa KarlssonStorviks IF12:40
Kari LöeOK Linné12:42
Alva JonssonLånghundra IF12:46
Sofia GidingVallentuna-Össeby OL12:48
Ella OlssonGrycksbo IF OK12:50
Veronica RedtzerAttunda OK12:52
Shanti SöderströmSala OK12:54
Alva LindellIF Thor12:58
Ida DahlgrenÖstersunds OK13:00
Frida VikströmSundsvalls OK13:02
Klara MöllerOK Linné13:04
Amanda LindgrenSala OK13:06
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL13:08
Magdalena NilssonHögåkers OK13:10
Ellen WikstenGävle OK13:12
Katja DalénSala OK13:16
Lina SvärdIF Thor13:20
Sara EdenhamnLänna IF13:22
Alexandra PerssonOK Österåker13:24

H14

3 080 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
William DverstorpLånghundra IF11:02
Erling HolstOK Linné11:04
Erik HannrupIF Thor11:06
Eric GustafssonOK Tor11:08
Markus ÖsterlundVästerås SOK11:10
Axel Leijon ThorellLånghundra IF11:12
Anton SegermanIF Thor11:14
Mika KoskinenGrycksbo IF OK11:16
Emrik KallinOK Linné11:18
Måns HolmgrenOK Hammaren11:20
Emil HornlidenUmedalens IF11:22
Joel KihlströmRehns BK11:24
Johan LangerakJärfälla OK11:26
Sixten TörnqvistVästerås SOK11:28
Arvid RoosOK Linné11:30
Erik FlodmanOK Hammaren11:34
Nils OttossonGävle OK11:36
Oscar PalmOK Linné11:40
Hugo BäsénIF Thor11:42
Hampus BrunanderAttunda OK11:44
Oskar MagnussonRehns BK11:46
Filip HasselOK Triangeln11:48
Gunnar KarlströmOK Linné11:50
Niklas GillbergLånghundra IF11:52
Rasmus TäckOK Hammaren11:54
Jonatan StåhlSundbybergs IK11:56
Erik KärrlanderUmedalens IF11:58
Karl BrahmLånghundra IF12:00
Samuel NorénOK Enen12:02
Måns ErikssonÖstersunds OK12:06
Tobias AbrahamssonSundbybergs IK12:08
Filip ElihnOK Linné12:10
Nils StrandOK Linné12:14
Jakob SjöbergGävle OK12:16
Nils LundgrenSundsvalls OK12:18
Felix NyströmOK Hammaren12:20
Emil JonsellIF Thor12:22
Melvin JakobssonOK Södertörn12:24

D14 Kort

2 430 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilde EngbergHärnösands OK11:16:12

H14 Kort

2 430 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik CarlströmOK Enen10:46:49
Arvid UmegårdLånghundra IF11:04:58
Anton MäkinenOK Hammaren11:56:43
Felix SvenssonRasbo IK

D12

2 430 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia NordlanderSundsvalls OK11:03
Stina UmegårdLånghundra IF11:05
Moa WallenborgIF Thor11:07
Amanda HallVästerås SOK11:09
Embla BergströmTäby OK11:11
Linnea PerssonValbo AIF11:15
Malin SvenssonRånäs OK11:17
Astrid RexSundsvalls OK11:19
Ebba LindellIF Thor11:21
Vilde Jonsson-WoldSundbybergs IK11:23
Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK11:25
Ida KlaserKorsnäs IF OK11:27
Ida LarssonVästerås SOK11:31
Amanda GranqvistOK Ravinen11:33
Cornelia IvarssonOK Hammaren11:35
Tuva FalkSundbybergs IK11:37
Klara StrandOK Linné11:39
Fanny CedstedtLånghundra IF11:41
Tilda LagerhällRehns BK11:45
Emilia KarlssonLånghundra IF11:47
Kajsa BogrenSundbybergs IK11:49
Hanna JonsellIF Thor11:51
Linn RistoOK Linné11:53
Therese NilssonOK Österåker11:55
Sigrid CarlssonSundbybergs IK11:57
Emilia BrangefältVästerås SOK11:59
Emma LiljeGävle OK12:01
Agnes WeissLånghundra IF12:03
Elsa BäsénIF Thor12:05

H12

2 430 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon Bernet WahlnäsOK Linné12:11
Isak BerggrenGävle OK12:13
Erik CnattingiusLänna IF12:15
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK12:17
Hugo Bergendahl-HanssonIF Thor12:19
Karl GrywenzOK Linné12:21
Vincent WippJärla Orientering12:23
Linus TäckOK Hammaren12:25
Ludvig HasselOK Triangeln12:27
Simon SteneboAttunda OK12:29
Malte JohanssonOK Hammaren12:31
hannes sjölund myhrÖstersunds OK12:35
Elliot AngelsiööOK Linné12:37
Jonas KärrlanderUmedalens IF12:39
David MelinOK Rodhen12:41
Malkolm KallinOK Linné12:43
Petter NordenholmIF Thor12:45
Tobias LindqvistVästerås SOK12:47
Albin ForsbergLånghundra IF12:49
Emil BoströmOK Linné12:53
Johan LundbäckJärfälla OK12:55
Theodor MeijerVästerås SOK12:57
Albin BjörkOK Hammaren13:01
Eric HallnerOckelbo OK13:05
Pelle NilssonOK Linné13:07
Eskil FläckGrycksbo IF OK13:09
Lukas AarnioOK Linné13:11
Kevin SjölanderOK Rodhen13:13
Oskar SundblomRånäs OK13:15
Emil AhlströmVästerås SOK13:17
Aron HellgrenIF Thor13:19
Einar LundkvistLänna IF13:21
Albin BlombergSegersta OK13:25
Sven NyströmOK Linné13:27
Erik BovalliusJärfälla OK13:29

D12 Kort

2 480 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hulda AlmkvistOK Linné10:44:26
Sofie JonsellIF Thor10:48:14
Johanna PalmOK Triangeln11:46:24
Johanna AlmgrenOK Ravinen11:53:46
Emma AlmgrenOK Ravinen12:05:03
Agnes DambergIFK Lidingö SOK
Ellen HannrupIF Thor
Felicia SvenssonRasbo IK

H12 Kort

2 500 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav MöllerbergValbo AIF10:37:30
Oskar Svedin JakobssonLånghundra IF10:58:45
Albin WarvelinLånghundra IF11:04:51
Simon SchmutzLeksands OK11:10:18
Seth BorglundHärnösands OK11:15:51
Zebastian Jönsson -UlateOK Triangeln12:02:42
Elias LundbergOckelbo OK12:38:41
Filip PerssonOckelbo OK12:42:11

D10

2 500 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa NilssonOK Linné11:02
Alva SundblomRånäs OK11:04
Fannie SjölanderOK Rodhen11:06
Elin BryggarGrycksbo IF OK11:08
Elsa HedinOK Linné11:10
Sara ÅbomGävle OK11:12
Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK11:14
Maja AhlströmVästerås SOK11:18
Maja FalkSundbybergs IK11:20
Tilde SöderlundOK Rodhen11:24
Ebba OttosonGävle OK11:26
Johanna RoosOK Linné11:28
Malin NilssonOK Linné11:30
Ester BlomsterIF Thor11:32
Ines AarnioOK Linné11:34
Alva ErikssonÖstersunds OK11:36
Kajsa HallVästerås SOK11:38
Agnes Söllvander EklundOK Rodhen11:40
Elin GustafssonOK Tor11:42
Måna Bertilsson SkogOK Linné11:44
Elvira BjörnbergVästerås SOK11:46
Moa LundinOK Linné11:50
Miia RollerJärfälla OK11:54
Elsa Söllvander EklundOK Rodhen11:56

H10

2 480 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ludvig HärrebyVästerås SOK11:01
Loke HolmgrenOK Hammaren11:03
Hampus KarlssonStorviks IF11:05
Gustav LyckebäckSigtuna OK11:07
Axel AnderssonIF Thor11:09
Viktor BoströmOK Linné11:11
Marcus SteneboAttunda OK11:13
Albin ÅslundOK Linné11:17
Viggo BerggrenGävle OK11:19
Adam BrangefältVästerås SOK11:21
Samuel LindqvistVästerås SOK11:25
Olle SellénTumba-Mälarhöjden OK11:29
Oscar ÅslundOK Linné11:31
Axel WielandSigtuna OK11:35
Filip LindqvistTäby OK11:37
Viktor JemthIF Thor11:39

D35

3 780 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annette RoosOK Linné11:52
Eva GöhlFinspångs SOK11:54
Eva Singman PalmVästerås SOK11:56
Åsa BergSigtuna OK11:58
Åsa LinnersjöSöders-Tyresö12:00
Elin LundkvistLänna IF12:02
Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK12:04
Jenny JohanssonValbo AIF12:08
Sara JohanssonOK Linné12:10
Jenny NääsSundsvalls OK12:12
Jessica SöllvanderOK Rodhen12:14
Sofia StenbergDomnarvets GOIF12:16
Helene NilssonOK Linné12:18
Katrin SöderbergTäby OK12:20

H35

4 630 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders LagerwallOK Linné11:03
Anders LindgrenLånghundra IF11:05
Svante GustafsonLänna IF11:07
Henrik SundblomRånäs OK11:09
Samuel SvenssonCentrum OK11:11
Oskar NilssonVästerås SOK11:13
Mats WarvelinLånghundra IF11:15
Jonas ErikssonRånäs OK11:17
Mattias EklundOckelbo OK11:19
Tomas KristofferssonSundsvalls OK11:21
Jonas SellingLänna IF11:23

D40

3 780 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria HållströmGävle OK11:00
Ulrika RåbergOK Tyr11:02
Karolina AnderssonLänna IF11:04
Ane LaugenOK Linné11:08
Pernilla SvedinLånghundra IF11:10
Anna FalkSundbybergs IK11:12
Ann-Sofie TäckOK Hammaren11:14
Karin MöllerbergValbo AIF11:16
Lotta BrangefältVästerås SOK11:18
Maria OlssonHJS-Vansbro OK11:20
Ann RollerJärfälla OK11:22
Annika LundströmSundbybergs IK11:24
Eva HallstenIFK Lidingö SOK11:26
Anna GillmanOK Linné11:28
Anna BerggrenGävle OK11:30
Anna LundgrenSundsvalls OK11:32
Eva CedstedtLånghundra IF11:34

H40

4 030 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas BlombergSegersta OK11:03
Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK11:05
Jan-Olof BogrenSundbybergs IK11:07
Tomas AlbinssonOK Österåker11:09
John SolbreckLånghundra IF11:11
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK11:13
Urban StåhlSundbybergs IK11:15
Lars MagnussonOK Linné11:17
Andreas FredrikssonAttunda OK11:19
Jonathan NealisLänna IF11:21
Göran JonssonSundbybergs IK11:23
Dan HörnellOK Linné11:25
Daniel SjölundÖstersunds OK11:27
Henrik GöhlFinspångs SOK11:29
Marcus PherssonOK Linné11:31
Roger TynellRånäs OK11:33
Jonas HasselOK Triangeln11:35
Stefan StridhValbo AIF11:37
Henrik PerssonSundbybergs IK11:39
Tomas LindqvistVästerås SOK11:41
Stefan FalkValbo AIF11:43
Magnus JohanssonLjusdals OK11:45
Mattias NilssonOK Linné11:47
Ronny FalkSundbybergs IK11:49
Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK11:51
Stellan TäckOK Hammaren11:53
Joakim SkantzeSundbybergs IK11:55
Örjan ÖsterOK Tor11:57
Henrik RoosOK Linné11:59
Mats CarlssonSundbybergs IK12:01
Oskar ForsbergSkogslöparna12:03
Jan KihlSundbybergs IK12:05
Alexander GillbergLånghundra IF12:07
Mats LundbäckJärfälla OK12:09

D45

3 190 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Katarina WedinOK Rodhen11:01
Susanne MikaelssonHusums IF OK11:05
Ingegerd CarlssonSundbybergs IK11:07
Anna-Karin SchmutzLeksands OK11:09
Siv DahlströmKvarnsvedens GOIF OK11:11
Ingela ErikssonGävle OK11:13
Madeleine LimparAttunda OK11:15
Lena GrandinOK Linné11:17
Åsa Marknell DeWittLänna IF11:19
Liselott KihlSundbybergs IK11:21
Christina LiljeGävle OK11:23
Josefine NordströmOK Triangeln11:25
Ann GranqvistOK Ravinen11:27
Ann LyrbergValbo AIF11:29
Malin von EssenOK Linné11:31
Karin SteneboAttunda OK11:33
Ann-Sofie JohanssonUmeå OK11:35
Annica JanssonIFK Lidingö SOK11:37
Inger DahlgrenÖstersunds OK11:39
Anneli ÖstbergStora Tuna OK11:41
Annika LindbergAttunda OK11:43
Monica RostöRånäs OK11:45
Ewa Edström-ForsbergLånghundra IF11:47
Anette ArksandVallentuna-Össeby OL11:49
Carin KihlströmTäby OK11:51
Anette SjöbergGävle OK11:53
Åsa ÖlwegårdSundbybergs IK11:55
Helena HolmbergKöping-Kolsva OK11:57
Maria HartOK Linné12:01
Pia HellgrenOK Södertörn12:03

H45

4 010 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer LagerhällRehns BK11:19
Lars KarlssonValbo AIF11:21
Johan JakobssonLånghundra IF11:23
Göran LängheimTullinge SK11:25
Erik BorglundHärnösands OK11:27
Christer ArksandVallentuna-Össeby OL11:29
Christer MikaelssonHusums IF OK11:31
Ola BovalliusJärfälla OK11:33
Johan MöllerOK Linné11:35
Tore NallgårdVästerås SOK11:37
Kennet AnderssonGrycksbo IF OK11:39
Stefan KärrlanderUmedalens IF11:43
Ulf JanssonOK Triangeln11:45
Patrik OttossonGävle OK11:47
Jörgen DalénSala OK11:49
Magnus EngbergLjusdals OK11:51
Håkan PerssonValbo AIF11:53
Kenneth JönssonTullinge SK11:55
Per DambergIFK Lidingö SOK11:57
Johan AgåsSundsvalls OK11:59
Mattias LundbladOK Linné12:01
Robert PalmVästerås SOK12:03
Magnus FlodmanOK Hammaren12:05
Michael LindeIF Åland12:07
Jonas GidingVallentuna-Össeby OL12:09
Fredrik WikstenGävle OK12:11
Ian von EssenOK Linné12:13
Joakim AhlströmVästerås SOK12:15
Fredrik SteneboAttunda OK12:17
Anders OvegrenLjusdals OK12:19
Eric RollerJärfälla OK12:21
Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK12:23
Erik BerggrenTullinge SK12:25
Ola HultinOK Roslagen12:27
Thomas JohanssonSundsvalls OK12:29
Ulf AngelsiööOK Linné12:31
Magnus LarssonVästerås SOK12:33
Niclas NilssonOK Österåker12:35
Nicklas BergströmTäby OK12:37
Pär EricsonNyköpings OK12:39
Håkan BrandbergLånghundra IF12:41
Mats OrbertAttunda OK12:43
Thomas WielandSigtuna OK12:45
Svante JonsellVallentuna-Össeby OL12:47

D50

3 190 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL12:07
Cathrine JohanssonTierps SOK12:09
Carina HammarlingLänna IF12:11
Elisabet EnmarkGävle OK12:13
Birgitta OlssonTäby OK12:15
Lena NilssonOK Linné12:17
Maria LännevallOK Roslagen12:19
Katarina BengtssonLånghundra IF12:21
Karina LangerakJärfälla OK12:23
Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK12:25
Ulla MolinAttunda OK12:27
Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK12:29
Agneta KarlssonRånäs OK12:31
Anne Cecilie LøvaldTäby OK12:33
Annika ArdellOK Rodhen12:35
Ingela AlnessLånghundra IF12:37
Ingrid HallströmValbo AIF12:39
Hillevi ErikssonOK Linné12:41
Karin JanssonOK Rodhen12:43
Eva AnderlingTäby OK12:45
Elsa BrahmLånghundra IF12:47
Britt-Marie ErikssonGävle OK12:49
Ylva Grape AnderssonDalaportens OL12:51
Maria HallmansVäsby OK12:53
Marie FröjdRehns BK12:55
Annika SvenssonSolna OK12:59

H50

3 770 m, 59 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael JohanssonLänna IF12:23
Anders RoothVästerås SOK12:24
Håkan RedtzerAttunda OK12:25
Håkan SvahnOK Ravinen12:26
Stefan NilssonOK Linné12:27
Mats LundqvistÖstersunds OK12:28
Anders JönssonOK Triangeln12:29
Lars SpånbergGävle OK12:30
Gunnar ForsgrenForsa OK12:31
Tommy ÅhmanLånghundra IF12:32
Anders KarlssonÅrsunda IF12:33
Sune SödergrannTullinge SK12:34
Olle AnderssonRehns BK12:35
Kalle PerssonOK Österåker12:36
Per GrywenzOK Linné12:37
Göran HellgrenOK Södertörn12:38
Sven WigertzLånghundra IF12:39
Pär WestbladOK Ravinen12:40
Jörgen BatzSkarpnäcks OL12:41
Håkan LångLänna IF12:42
Bo StrandOK Linné12:43
Karl-Erik EngblomValbo AIF12:44
Christer JohanssonKöping-Kolsva OK12:45
Jan-Olov BergmanVästerås SOK12:46
Thomas NilssonStora Tuna OK12:47
Thomas JanssonLänna IF12:48
Peter HambäckLånghundra IF12:49
Leif AnderssonRånäs OK12:50
Mats CarlssonOK Ödmården12:51
Per-Olof SvenssonLänna IF12:52
Peter EklövOK Linné12:53
Per BrahmLånghundra IF12:54
Per HanssonHärnösands OK12:55
Peter WippJärla Orientering12:56
Mikael IngelssonOckelbo OK12:57
Magnus BergströmRånäs OK12:58
Peter KraftSala OK12:59
Anders EnmarkGävle OK13:00
Peter SkyttnerLjusdals OK13:01
Tomas HultqvistTullinge SK13:03
Ulf HamreforsVästerås SOK13:05
Anders OhlinRånäs OK13:06
Marcus ErikssonVK Uvarna13:07
Erik GyllenstiernaIFK Lidingö SOK13:08
Johan KarlssonNorbergs OK13:09
Bosse WiggeSäterbygdens OK13:10
Tryggve RönnqvistOK Linné13:11
Anders LundhJärfälla OK13:12
Hans TibellLånghundra IF13:13
Lars-Olof JanssonOK Linné13:14
Stefan TörnqvistVästerås SOK13:15
Jan NylundMariestads FK13:16
Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK13:17
Johan PalmgrenTäby OK13:18
Lars PalmqvistJärfälla OK13:19
Håkan DahlbäckOK Österåker13:20
Michael GranqvistOK Ravinen13:21
Per ÖgrenBergnäsets AIK13:22
Hans SundqvistTullinge SK13:23

D55

3 190 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin MokvistLänna IF13:03
Mona ÅkermanValbo AIF13:04
Monica OhlinRånäs OK13:05
Inger LilliehöökOK Linné13:07
Monika LarssonSkarpnäcks OL13:08
Eva VoxlinAlfta-Ösa OK13:09
Lena LarssonSala OK13:10
Karin GunnarssonStora Tuna OK13:11
Birgitta WinbladRehns BK13:12
Ingela BengtssonÅrsunda IF13:13
Ann LeesmentMälarö SOK13:14
Helena BachmanTäby OK13:15
Elisabeth HedlöfRånäs OK13:16
Kerstin Alneberg StenssonOckelbo OK13:17
Anne-Chr SchunnessonAttunda OK13:18
Karin IvarssonHaninge SOK13:19
Carina DoyleSundbybergs IK13:20
Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen13:21
Eva ElnerudSigtuna OK13:22
Maria SkantzOK Triangeln13:23
Tanja-Birgit SöderströmSala OK13:24
Lena Åhman-LarssonRånäs OK13:25

H55

3 780 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars HagrotTäby OK12:24
Kenneth NordstrandJärfälla OK12:26
Anders FriesUmeå OK12:28
Björn SöderbäckOK Linné12:30
Eddie BjärrenholtRånäs OK12:32
Göran HedmanValbo AIF12:34
Anders JakobssonOK Södertörn12:36
Ola JohanssonGävle OK12:38
Thomas EricsonAlfta-Ösa OK12:40
Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK12:42
Kjell BomanSöderhamns OK12:44
Thomas JohanssonRånäs OK12:46
Robert AlmLänna IF12:48
Lars LandströmLånghundra IF12:50
Torbjörn ErikssonOK Linné12:54
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL12:56
Sven-Erik LevinTierps SOK12:58
Ronny PerssonOK Österåker13:00
Jörgen KarlssonAttunda OK13:02
Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK13:04
Kenneth PetterssonJärfälla OK13:06
Andreas HjertsonOK Linné13:08
Lars ForsstedtSöders-Tyresö13:10
Lars BengtssonÅrsunda IF13:12
Peter OlssonTäby OK13:14
Stefan MokvistLänna IF13:16
Göran JohanssonIF Åland13:18
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK13:20
Gunnar LangsSkarpnäcks OL13:24
Mats LundmanOK Roslagen13:26
Per-Olov SjöströmVästerås SOK13:28

D60

3 090 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt LarssonLänna IF12:14
Marita BergSigtuna OK12:16
IngMarie ÅsenlundGävle OK12:18
Margareta PerssonHusums IF OK12:20
Evy JohanssonSala OK12:22
Christina HjertsonOK Linné12:26
Lena JohnssonRånäs OK12:28
Ingrid E StrömTäby OK12:30

H60

3 660 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Staffan VestbomOckelbo OK11:01
Rolf KullaValbo AIF11:03
Bo PerssonHusums IF OK11:05
Lennart LundquistOK Nalle11:07
Sven HedmanAttunda OK11:09
Kjell JanssonLånghundra IF11:11
Stig AnderssonOK Linné11:15
Karl-Otto AnderssonHeby AIF11:17
Örjan SvahnIFK Moras OK11:19
Sören VoxlinAlfta-Ösa OK11:21
Leif WadmanKöping-Kolsva OK11:25
Lars Erik HermanssonOK Linné11:27
Tor-Olof BlomsterIF Åland11:29
Mats-Ola ÖbergSundbybergs IK11:31
Christer ErikssonOK Linné11:33
Claes HammarlingLänna IF11:35
Göran AnderssonAttunda OK11:37
LarsOwe StrömTäby OK11:39
Tapani SivénIF Åland11:41
Göran LarssonSala OK11:43
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL11:45
Per Ove WallénTäby OK11:47
Jan ÅsbergHäverödals SK11:49
Anders GunnarssonSurahammars SOK11:51
Mats LiljaOK Enen11:53
Anders KarlssonOK Linné11:55
Per LindgrenIK Hakarpspojkarna11:57
Håkan ErikssonUmeå OK11:59
Svend Erik MathiassenOK Linné12:01
Carl BachmanTäby OK12:03
Tommy ÖsthLjusdals OK12:05
P-O IvarssonHaninge SOK12:07
Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL12:09
Leif Erik KarlssonRånäs OK12:11
Lars BoudrieVäsby OK12:13
Hasse ÅbergValbo AIF12:15

D65

3 090 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger BorgOckelbo OK11:36
Christina FlordalLjusdals OK11:40
Birgitta KlangLånghundra IF11:42
Ewa NordlundLänna IF11:44
Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF11:46
Anne LundmarkJärfälla OK11:48
Barbro BörjesonSigtuna OK11:50
Kerstin RosengrenAttunda OK11:52
Kari Timenes LaugenIL Imås11:54
Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK11:56
Birgitta BillstamJärfälla OK11:58
Gun-Inger SahlbergLånghundra IF12:00
Karin GrånäsRasbo IK12:02
Birgitta NorlinRimbo SOK12:04
Marianne SellgrenSigtuna OK12:06

H65

3 280 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars GrankvistTäby OK11:00
Åke HöglundTimrå SOK11:02
Göran LarboAttunda OK11:04
Bo WinanderJärfälla OK11:06
Ove ÅbergStorviks IF11:08
Lars Erik OrvendalHeby AIF11:10
Jan BojlingSolna OK11:12
Jan Olov JonssonTierps SOK11:14
Ulf SkogtjärnOK Linné11:16
Karl-Olov BorgOckelbo OK11:18
Conny HusénOK Roslagen11:20
Leif NordinAttunda OK11:22
Anders StenbackBromma-Vällingby SOK11:26
Göran HällströmOK Nipan11:28
Börje RåbergOK Tyr11:30
Per ElfströmÅrsunda IF11:32
Tomas ÅhgrenLånghundra IF11:34
Anders EdlingOK Linné11:36
Rolf LindbergSöderhamns OK11:38
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK11:40
Bengt FribergJärfälla OK11:42
Jon FlordalLjusdals OK11:44
Rolf HjortRånäs OK11:46
Lars WestinVallentuna-Össeby OL11:48
Tommy WåhlinOK Enen11:50
Hans-Åke ÖströmOK Nipan11:52
Per-Erik WåhlbergOK Linné11:54
Sven PihlEnköpings AIF11:56
Björn CedstedtLånghundra IF11:58
Henry WestmanSala OK12:00
Ola KarlssonStorviks IF12:01
Hans AurellGävle OK12:04
Ragnar WidenbringSala OK12:06
Mats TörngrenOK Linné12:08
Rune VikmanVästerås SOK12:10
Leif ErikssonHeby AIF12:12
Claes NidebornStora Tuna OK12:14
Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna12:18
Anders SellgrenSigtuna OK12:20

D70

3 090 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva von HeijneSigtuna OK11:14
Britt-Marie SjöbergOK Tor11:16
Laila NäslundTimrå SOK11:18
Margareta WallénTäby OK11:20
Ann PerssonPiteå IF11:22
Margaretha NyströmLänna IF11:24
Elvy PetersonSundsvalls OK11:26
Dagny GustavssonSigtuna OK11:28

H70

3 030 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-Olof IsacssonLånghundra IF11:38
Torbjörn TirénHellas Orientering11:40
Torbjörn AtterbrandTierps SOK11:42
Enar PerssonOckelbo OK11:44
Sören WingeUpsala IF11:46
Hans NybergGävle OK11:48
Olle AnderssonIFK Moras OK11:50
Göran NilssonValbo AIF11:52
Curt TillmanLinköpings OK11:56
Kurt AnderssonStorviks IF11:58
Kurt BoströmOK Linné12:00
Sören ErikssonLänna IF12:02
Ove ForsbergTurebergs IF12:04
Boris AnderssonRånäs OK12:06
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK12:08
Lars-Erik KarlssonRasbo IK12:10
Lars NordinSolna OK12:12
Henrik BergmanOK Linné12:14
Göran AnderssonTäby OK12:16
Ove PetersonSundsvalls OK12:18
Håkan BoijeAttunda OK12:20
Åke GatelidSigtuna OK12:22
Bertil HolmgrenGävle OK12:24
Martin EngqvistUpsala IF12:26
Bo WestlingHäverödals SK12:28
Leif PerssonLjusdals OK12:30
Bernt JohanssonHäverödals SK12:32
Bo SundenKarlsbyhedens IK12:34
Gunnar BengtssonSundsvalls OK12:36
Lars JonassonJärfälla OK12:38
Sven-Olov NorlinRimbo SOK12:40
Lennart TorstenssonOK Rodhen12:42
Hans SahlbergLånghundra IF12:46
Per HaepplingVästerås SOK12:48
Karl-Göran GustafssonUpsala IF12:50
Jan Petter LaugenIL Imås12:52
Ronny HedlundOK Södertörn12:54
L-O MattssonOK Roslagen12:56

H75

3 030 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rune CarlssonSundbybergs IK11:00
Stig RoosOK Linné11:02
Kuno ÖsterlundVästerås SOK11:04
Kjell NilssonOK Linné11:08
Lars AhlströmVästerås SOK11:10
Åke SanderIFK Lidingö SOK11:12
Allan WedinJärfälla OK11:14
Eddy LundqvistHeby AIF11:16
Sivert SöderbärgOK Roslagen11:18
Bertil KarlssonOK Linné11:20
Sigurd WallénTäby OK11:22
Rolf AnderssonRimbo SOK11:24
Folke LindblomHeby AIF11:26
Roland SundqvistOK Linné11:28
Roine MattssonHäverödals SK11:30
Lars-Erik LindellVäsby OK11:32

H80

3 090 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arne GustavssonSäterbygdens OK11:00
Sven ErikssonOK Roslagen11:04
Tage AbrahamssonRånäs OK11:06
Sten LarssonHäverödals SK11:08

Inskolning

1 850 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa DverstorpLånghundra IF10:21:56
Tora JonsellIF Thor10:28:03
Hanna OlmIF Thor10:28:05
Ylva ForslinAttunda OK10:28:09
Signe ForsbergSkogslöparna10:33:14
Hedvig AnderssonOK Linné10:34:52
Elin PalmVästerås SOK10:36:33
Astrid SillénKlubblös10:37:06
Hanna  SillénKlubblös10:37:08
Ludvig SundströmIFK Lidingö SOK10:41:03
Ellen HedinOK Linné10:52:25
Lovis  BackmanKlubblös10:53:31
Alva BackmanKlubblös10:54:08
Wilmer KärrebyVästerås SOK10:59:56
Love UmegårdLånghundra IF11:00:16
Alice HellmanOK Linné11:08:54
Hugo HellmanKlubblös11:09:01
Vilja HögbergAlfta-Ösa OK11:17:56
Freja HögbergAlfta-Ösa OK11:17:58
Olle Unde´n SanderKlubblös11:20:46
Oskar LindIF Thor11:30:19
Lukas LindIF Thor11:30:21
Olga Bertilsson SkogOK Linné11:35:28
Hedvig LundkvistLänna IF11:36:31
Emelie WilhelmSigtuna OK11:36:34
Anton StalandOK Linné11:36:42
Rickard JemthIF Thor11:38:58
Cornelia SaxborgLänna IF11:44:31
Lisa CarlborgLänna IF11:44:51
Elki SollenbringKlubblös12:02:22
Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL12:02:46
Greta AlmqvistKlubblös12:04:31
Isabella SollenbringKlubblös12:04:40
Monica TarapuesKlubblös12:04:40
Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL12:09:13

U1

2 280 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba FlodmanOK Hammaren10:22:39
Sara RoosOK Linné10:34:39
Emil ÅbergOK Linné10:38:30
Smilla AndertoftVästerås SOK10:39:40
Albin MöllerbergValbo AIF10:39:44
Britta AlmqvistKlubblös10:44:34
Lovisa BjörnbergVästerås SOK10:45:03
Jonatan MeyersonOK Linné10:46:27
Arvid TögenmarkOK Linné10:50:56
Edvin TögenmarkOK Linné10:51:07
Hugo BlomsterIF Thor10:51:43
Nora Svedin JakobssonLånghundra IF10:58:50
David WahlundIF Thor11:01:54
Linnea WahlundIF Thor11:01:54
Theo RistoOK Linné11:03:05
Emil SöderbergTäby OK11:06:28
Sheldon NealisLänna IF11:07:19
Anna BryggarGrycksbo IF OK11:08:40
Sarah BorglundHärnösands OK11:15:49
Elis KallinOK Linné11:24:05
Smilla KallinOK Linné11:26:19
Lukas AnjouOK Linné11:31:30
Moa GöhlFinspångs SOK11:35:40
Albin JemthIF Thor11:38:21
Sara CarlborgLänna IF11:40:41
Agnes CedstedtLånghundra IF11:41:34
Ida PalmOK Linné11:44:39
Eskil EngbergHärnösands OK11:49:50
Nils EngbergHärnösands OK11:49:52
Nadine Huss LandströmOK Linné11:53:11
Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL12:04:16
Nils BlombergSegersta OK12:06:18
Jacob LiljeGävle OK12:07:40
Sixten ÅhlinLånghundra IF12:14:07
Filip BorellOK Linné12:22:48
Eskil AmnéusKlubblös12:26:40
Elin CarlborgLänna IF12:45:03
Edvin PerssonValbo AIF12:45:19
Arvid PerssonValbo AIF12:45:26
Isak BjörkOK Hammaren13:00:14
Alva AlfredssonAttunda OK13:10:37
Melvin TorstenssonOK Rodhen
Minna TorstenssonOK Rodhen

U2

2 500 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ella ServinLånghundra IF10:39:48
Erik PalmVästerås SOK10:40:20
David BerglundIF Thor10:41:08
Alice VaaraLänna IF10:44:04
Axel MäkinenOK Hammaren10:51:55
Sara JonsellIF Thor10:52:33
Felix WilhelmSigtuna OK10:54:16
Malte AlbinssonOK Österåker10:56:33
Tove  KarlssonOK Rodhen10:58:02
William EnquistSigtuna OK11:03:34
Johanna BlombergSigtuna OK11:06:52
Gustav SvenssonRånäs OK11:12:57
Hugo ÖstlundRånäs OK11:13:00
Noa KindstedtLänna IF11:13:09
Miro MårtenssonIF Thor11:16:50
Helena PerssonOK Österåker11:28:34
Thea AhnfeltIF Thor11:28:57
My WallenborgIF Thor11:29:15
Edvin MäkinenOK Hammaren11:39:05
Filip SköldSäterbygdens OK11:42:00
Sandra SköldSäterbygdens OK11:42:02
Erica KarlssonOK Rodhen11:42:15
Elis Bergendahl-HanssonIF Thor12:18:51
Frida MelinOK Rodhen

Öppen motion 1

2 480 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tindra WinanderJärfälla OK10:56:19
Elsa VängelinKlubblös11:21:03
Maria AhlbergNorbergs OK11:43:20
Michael PalmOK Triangeln11:46:52
Moa WegmullerOK Rodhen11:50:11
Josefine MeyersonOK Linné11:59:39
Elina RönnemaaOK Linné12:00:27

Öppen motion 3

2 850 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noah AndertoftVästerås SOK10:37:57
Eivor AnderssonOK Linné10:41:00
Siv AnderssonKungsgårdens SK10:46:04
Ragnar HolstOK Linné10:50:47
Henrik HolstOK Linné10:50:50
Ulrika VikmanKlubblös10:52:36
Lena VestbomOckelbo OK10:55:37
Linda KarlssonKlubblös10:56:37
Linnea EdlingKlubblös10:56:38
Åsa HellblomHeby AIF10:58:01
Kerstin UmegårdLånghundra IF11:00:37
Lena ÅbomGävle OK11:00:55
Åsa ErikssonOK Triangeln11:02:37
Anders BryggarGrycksbo IF OK11:08:34
Annette AnderssonOK Linné11:11:20
Margareta LemoineGävle OK11:12:44
Vidar Sander HällströmIF Thor11:19:34
Karolina NygrenGrycksbo IF OK11:24:34
Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL11:42:20
Ulrika BohlinOK Triangeln11:46:02
Anette EngströmValbo AIF11:47:03
Karin LundinOK Linné11:48:20
Ulf ErikssonGävle OK11:53:55
Charlotta PorsöKlubblös11:55:16
Lena CarlssonVästerås SOK11:56:08
Pia VikströmTäby OK11:57:43
Vanessa UlateOK Triangeln12:04:52
Catrin StenehällGävle OK12:06:27
Margareta SanderIFK Lidingö SOK12:21:58
Jonas LindIF Thor12:27:19
Maria Meijer SundlöfSundsvalls OK12:32:06
Fabian MartinezKlubblös12:32:33
Emma JonssonKlubblös12:33:27
Mikael LiljeGävle OK12:44:11
Ingeborg AmnéusKlubblös13:12:27
Laila SvenssonRasbo IK

Öppen motion 5

3 480 m, 75 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva DverstorpLånghundra IF10:21:39
Per-Erik ÅslundOK Linné10:23:49
Marie-Louise EngbergHärnösands OK10:24:30
Kristin NumminenOK Linné10:28:21
Robert NoackKlubblös10:28:59
Sofia StiblertTockarps IK10:31:19
Gölin WikstrandOK Linné10:39:18
William NilssonOK Triangeln10:41:36
Karin ForsgrenForsa OK10:45:27
Tore CarlströmOK Enen10:46:52
Britt-Marie ReinholdssonJärfälla OK10:47:43
Johanna WeissLånghundra IF10:48:57
Johan BengtssonOK Linné10:49:58
Simon BengtssonOK Linné10:50:01
Andreas SembrantOK Linné10:50:41
Per HållströmGävle OK10:52:20
Siv BergOK Klemmingen10:52:43
Katarina Hoffsten SundqvistOK Kåre10:53:07
Anders  FlodbergKlubblös10:56:26
Tommy HöglundLånghundra IF10:58:35
Maria WahlundIF Thor11:01:58
Stina NordströmOK Triangeln11:02:26
Emil LindbergOK Triangeln11:03:13
Per-Erik ThunströmKorsnäs IF OK11:04:25
Carl MohlinOK Linné11:05:38
Jonas AmnéusKlubblös11:07:07
Marita KarlssonStorviks IF11:07:41
Anna PaulsonKlubblös11:11:15
Gerd BerglundHögåkers OK11:11:23
Per-Olov AnderssonOK Linné11:11:32
Niklas BlixtJärbo OK11:11:57
Åsa BlixtJärbo OK11:12:05
Lennart JacobssonLånghundra IF11:16:03
Mats FrostOK Roslagen11:16:09
Agneta ThorsellForsa OK11:21:33
Nacho BeantomeusKlubblös11:21:53
Johan StridhKlubblös11:22:06
Truls GårdmarkOK Linné11:23:09
Karin LindqvistVästerås SOK11:24:14
Kristina SöderlundOK Rodhen11:25:08
Anders MöllerbergValbo AIF11:26:15
Vera BogrenSundbybergs IK11:27:50
Eva PerssonOK Österåker11:28:22
Lotta MöllerOK Linné11:30:37
Susanne CosteliusSigtuna OK11:30:44
Maria SohlinSigtuna OK11:30:45
Sara BergquistRånäs OK11:31:38
Mari FläckGrycksbo IF OK11:32:10
Sofia ÅslundOK Linné11:34:46
Märit Gunneriusson KarlströmOK Linné11:35:16
Eva SkyttnerLjusdals OK11:35:44
Jane IhrforsIFK Lidingö SOK11:36:50
Stina BjörnbergVästerås SOK11:39:28
Linda KärrebyVästerås SOK11:39:45
Henrik MagnussonRehns BK11:47:17
Karin LindTierps SOK11:47:59
Niklas NorlingOK Ödmården11:50:27
Frank KarlssonLånghundra IF11:53:48
Helene SvenssonRånäs OK11:54:00
Joachim LandströmOK Linné11:55:21
Carl-Magnus KallinOK Linné11:57:40
Gunnar AlmqvistKlubblös12:01:27
Elin UnanderSundsvalls OK12:06:57
Jenny UnanderSundsvalls OK12:06:58
Leif LarssonRånäs OK12:14:34
Ingela BengtssonSala OK12:16:25
Josefin BarckSundsvalls OK12:18:10
Nils KangasOK Hammaren12:19:08
Jonathan NordenholmIF Thor12:21:04
Johanna JonssonKlubblös12:32:53
André MateusKlubblös12:44:43
Karin WallinKlubblös12:47:02
Margarida SilvaKlubblös12:47:53
Peter NiemiVästerås SOK12:49:25
Ulrika LonaeusUmeå OK12:59:20

Öppen motion 7

3 120 m, 95 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif BergSigtuna OK10:25:24
Mats BrobergIFK Lidingö SOK10:31:52
Anita TalltjärnVästerås SOK10:33:01
Per KärrebyVästerås SOK10:38:03
Mats LindeOK Linné10:41:22
Toni AnderssonVästerås SOK10:44:22
Per-Urban BengtssonOK Linné10:46:48
Britt-Marie BengtssonOK Linné10:46:55
Klas BirgerssonLånghundra IF10:47:24
Tomas SundqvistOK Kåre10:52:29
Birgitta PetersenOK Enen10:53:01
Åke BerglundHögåkers OK10:55:19
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK11:02:34
Lena KaskOK Linné11:02:59
Folke LundqvistKlubblös11:03:43
Anne LöfgrenKlubblös11:03:57
Gun LindbergSöderhamns OK11:04:15
Stig LarssonLänna IF11:04:26
Åsa GidingVallentuna-Össeby OL11:05:22
Stefan EricssonOK Triangeln11:06:22
Helena ThunströmKorsnäs IF OK11:07:04
Jenny HallmanAttunda OK11:08:27
Anna HallVästerås SOK11:08:43
Malin SundebySkogslöparna11:08:52
Bodil LindbergOK Linné11:09:03
Rebecka LindbergOK Linné11:09:05
Annika ZetterqvistSigtuna OK11:10:09
Mimmi WestbladOK Ravinen11:11:10
Kerstin BrobergOK Sänkan11:11:17
Bo EricssonOK Sänkan11:11:35
Ann Louise KlasérKorsnäs IF OK11:11:50
Clas-Göran HerrgårdTäby OK11:13:04
Claes JonssonOK Rodhen11:13:18
Göran LundqvistJärfälla OK11:15:01
Stefan AbrahamssonSundbybergs IK11:15:59
Linnea TroengSkogslöparna11:16:16
Bertil MäkinenOK Linné11:16:37
Gunilla MäkinenOK Linné11:16:42
Anders L OlssonGävle OK11:18:06
Helena ForsbergSkogslöparna11:18:32
Björn DverstorpLånghundra IF11:19:40
Leif NordlundLänna IF11:20:27
Ulf IsacssonOK Linné11:22:23
Marie GårdmarkOK Linné11:22:59
Annette WigertzLånghundra IF11:23:30
Bernhard KlingOK Rodhen11:25:46
Britt-Marie ErikssonOK Rodhen11:26:20
Stig-Göran MårtenssonGävle OK11:27:29
Erika FältmanLeksands OK11:28:08
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF11:28:21
Johan AnderssonOK Linné11:28:51
Curt LandinRehns BK11:29:33
Thomas KlasérKorsnäs IF OK11:35:05
Göran AnderssonOK Rodhen11:36:02
Carl LundkvistLänna IF11:36:17
SARA HANSSONSundsvalls OK11:38:21
Anne EklundRånäs OK11:40:49
Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL11:41:27
Evonne StrandOK Linné11:44:25
Caroline WestbomOK Österåker11:46:11
Kia NordströmTäby OK11:46:42
Magnus JohanssonLånghundra IF11:47:26
Sven-Olof BackmanIK Falken11:47:35
Linda BackmanIK Falken11:48:12
Lina BerggrenTullinge SK11:50:35
Olle GelinOK Rodhen11:53:33
Malena AhlströmVästerås SOK11:55:06
Håkan WahlnäsOK Linné11:55:09
Dan ThorsellForsa OK11:56:49
Inger VikströmTäby OK11:56:55
Tomas EklundRånäs OK12:01:12
Tommy StenviOK Linné12:03:13
Erik ForslinAttunda OK12:04:49
Mia ForslinAttunda OK12:04:59
Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK12:06:45
Gabriella MelinOK Rodhen12:07:05
Andreas PerssonKlubblös12:07:48
Lars AnderssonOK Triangeln12:09:12
Karin HallstenOK Ravinen12:10:02
Berit AsvaksenJärfalla Ok12:10:53
Margareta SkoogValbo AIF12:11:17
Karin LindgrenSigtuna OK12:12:12
Anne-Christine SchunnessonAttunda OK12:15:06
Pernilla BengtssonSala OK12:16:27
Karin ÅkermanVästerås SOK12:19:34
Maja IngelssonOK Hammaren12:20:16
Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK12:22:13
Ann-Sofie EdenhamnLänna IF12:27:38
Jan RisingerLånghundra IF12:33:25
Jennie HellströmOK Linné12:41:01
Gaetan PhilippotKlubblös12:46:11
Oskar VedungKlubblös12:47:32
Sture NyqvistGävle OK12:48:18
Johan SvenssonKlubblös12:48:27
Marica TynellRånäs OK13:01:08

Öppen motion 8

4 760 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders LindqvistBromma-Vällingby SOK10:18:08
Harald BauerIFK Lidingö SOK10:22:46
Anders  BengtssonKlubblös10:24:37
Kari TalltjärnVästerås SOK10:28:29
Per-Anders LindgrenCentrum OK10:28:54
Rickard SvenssonVästerås SOK10:29:24
Stefan MarteliusAttunda OK10:30:52
Andreas EnforsTockarps IK10:31:05
Jacek LachowiczKlubblös10:31:19
Fredrik SörqvistSigtuna OK10:32:02
Johan SandbergAttunda OK10:36:52
Nils NedforsOK Linné10:39:08
Patrik ServinLånghundra IF10:39:50
Catherine TaylorOK Linné10:40:19
Ove AnderssonOK Linné10:40:34
HANNA FALKIF Thor10:44:35
Göran ReinholdssonJärfälla OK10:47:45
Daniel NilssonOK Norrvirdarna10:48:13
Pontus RosbergStorvreta IK10:50:53
Arvid BergOK Klemmingen10:54:02
Johan BjörkestenKlubblös10:55:43
Tomas JohnssonSundsvalls OK10:58:46
Jonas HallmanAttunda OK11:00:44
Olof Welin-BergerKlubblös11:03:16
Ulf GrandinOK Linné11:08:49
Ulrika MeyersonOK Linné11:10:47
Hans LemoineGävle OK11:11:30
Lin NormarkTullinge SK11:11:37
Emil ThalinForsa OK11:16:19
Simon MellinSundbybergs IK11:17:23
Sten ÅhlinOK Måsen11:17:56
Kenneth AlnessLånghundra IF11:20:12
Nils OlssonOK Linné11:22:01
Håkan MalmströmKlubblös11:23:24
Fredrik BjernulfSundbybergs IK11:24:02
Patrik BlixtKlubblös11:30:52
Pär TögenmarkOK Linné11:31:14
Malin AlmLänna IF11:31:19
Mattias LindgrenIK Hakarpspojkarna11:34:14
Jens AndertoftVästerås SOK11:35:14
Tommy ErikssonLänna IF11:35:35
Arne LindqvistSödertälje-Nykvarn OF11:37:04
Elisa ElstnerOK Linné11:38:02
Mika NumminenOK Linné11:38:46
Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK11:46:44
Björn NormarkTullinge SK11:50:53
Jesper JacobssonNjurunda OK11:56:26
Benjamin VikmanVästerås SOK12:04:07
Thomas RexSundsvalls OK12:04:44
Gustaf WaltherOK Denseln12:09:05
Rick McGregorIFK Kiruna12:13:27
Roger NilssonOK Linné12:22:57
Sara BengtssonLånghundra IF12:23:40
Juliette SoulardStora Tuna OK12:29:34
Julia AngelsiööOK Linné12:32:02
Mattias AnderssonIK Gandvik12:33:06
Daniel AnderssonIK Gandvik12:41:09
Per MelinOK Rodhen12:41:40
David DahlgrenGöteborg-Majorna OK12:47:56
Anders TollOK Linné12:48:11

Annonser