Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Hallandspremiären, natt

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Hallandspremiären, natt
Arrangörsorganisation: Halmstad OK
Datum: fredag 7 mars 2014

D21

4 810 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carina SvenssonBredaryds SOK20:25
Ane LindeOK Pan Århus20:27
Ane Sofie Næss BjørgulHalden SK20:29
Anna BrodinOK Tyr20:31
Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad20:33
Julia DahlHelsingborgs SOK20:35
Frida BrogrenKungälvs OK20:37
Hanna AluddenOK Pan Århus20:39
Elin MånssonIFK Göteborg20:41
Maria BrodinOK Tyr20:43
Frida AnderssonFalkenbergs OK20:45
Agnes LeoBredaryds SOK20:47
Mette HjerrildOK Pan Århus20:49
Susen LöschÄrla IF20:51
Runa FremstadLarvik OK20:53
Fredrika VångellLinköpings OK20:55
Lovisa PerssonOK Tisaren20:57
Amanda LeoBredaryds SOK20:59
Sofie SöderblomFalkenbergs OK21:01
Stefanie AnderssonHagaby GOIF21:03
Josephine Dewett KristensenOK Pan Århus21:05
Ellinor TjernlundOK Vilse 8721:07
Emma LindénFK Friskus-Varberg21:09

H21

7 800 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders SvenssonLunds OK20:01
Karl WalheimÄrla IF20:03
Erik RåbergOK Tyr20:05
Benjamin GrahnKvillebyns SK20:07
Conny RantzowHestra IF20:09
Fredrik JohanssonBredaryds SOK20:11
Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad20:13
Mattias CarlssonIK Trenne Ullared20:15
Erik GustafssonNTNUI20:17
Marcus UllmanOK Alehof20:19
Björn HellrupHelsingborgs SOK20:21
Eric HanssonIK Hakarpspojkarna20:23
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad20:25
Oscar BjörckJärla Orientering20:27
Magnus DewettOK Pan Århus20:29
Victor FlingmarkUddevalla OK20:31
Christian Faruga KarldénKvillebyns SK20:33
Oscar VångellÄrla IF20:35
Fredrik AnderssonIF Rigor20:37
Simon HedlundÄrla IF20:39
Erik ModigOK Pan-Kristianstad20:41
Johan AronssonOK Tisaren20:43
Felix AlnervikHelsingborgs SOK20:45
Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby20:47
Johan SchagerlindOK Bävern20:49
Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK20:51
Erik HelanderOK Roxen20:53
Rasmus LeoOK Orion20:55
Martin SchagerlindTrollhättans SOK20:57
Rasmus GrönlundLunds OK20:59
Magnus HomannOK Orinto21:01
Johan RunessonGöteborg-Majorna OK21:03
Erik SöderhjelmLitsbygdens SK21:05
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad21:07
Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna21:09
Erik ClassonOK Orinto21:11

H21 Kort

5 100 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Markus NilssonOK Nackhe20:03

D20

4 280 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Caroline LindelöwHärlövs IF20:50
Anna WallinGöteborg-Majorna OK20:52
Josefin AronssonFK Friskus-Varberg20:54
Josefine LindOK Gorm20:56
Caroline GjøterupFaaborg OK20:58
Klara PålssonKungälvs OK21:00
Sabine RothaugHalden SK21:02
Elin ClassonOK Orinto21:04
Jessica NilssonOK Torfinn21:06
Elinor LindelöwHärlövs IF21:08
Filippa SpånérSävedalens AIK21:10

H20

5 390 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan LarssonOK Skogshjortarna20:47
Morten SchouTeam Vejle Orientering20:49
Henrik PetterssonVästerviks OK20:51
Oskar Jensen SondénOK Orion20:53
Johan BadenfeltOK Pan-Kristianstad20:55
Pontus JanssonOK Orinto20:57
Martin NilssonStigmännen Karlshamns OK20:59
Joakim DamgaardTeam Vejle Orientering21:01
Markus HolterHalden SK21:03
Jonatan AronssonOK Tisaren21:05
Gustav BoquistIK Uven21:07
Erik BengtssonOK Skogsfalken21:09
Jesper LiderudLidköpings VSK21:11

D18

4 130 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sigrid Marie Stål VikFredrikstad SK20:01
Amanda JohanssonOK Dacke20:03
Helena HagströmFalkenbergs OK20:05
Elin LundqvistNybro OK20:07
Hanna TorjusenFredrikstad SK20:09
Lina PålssonKungälvs OK20:11
Linnea GustafssonOK Gynge20:13
Linnea KjellssonFalkenbergs OK20:15
Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL20:17
Maren Roll PaulsenFredrikstad SK20:19
Erica EdmanKorsnäs IF OK20:21
Emma EricssonFalkenbergs OK20:23
Sara FreylandSOK Aneby20:25
Elisabet AronssonFK Friskus-Varberg20:27
Clara MannfolkUlricehamns OK20:29
Pim HedbergOK Skogsfalken20:31

H18

5 100 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas HammarskiöldLunds OK20:40
August BengtssonOK Nackhe20:42
Lasse SimonsenFredrikstad SK20:44
Anton HanssonIK Hakarpspojkarna20:46
Johan EklundVäxjö OK20:48
Rasmus ArfwedsonFrölunda OL20:50
Håkon Raadal BjørloHalden SK20:52
Johan GustafssonOK Nackhe20:54
Asgeir RistesundFredrikstad SK20:56
Simon RuneforsVäxjö OK20:58
Andreas PeterssonBurseryds IF21:00
Mattis HallbergIK Uven21:02
Peter NordbrødenHalden SK21:04
Albin PålssonKungälvs OK21:06
Edvin SmedbergOK Skogsfalken21:08

D16

3 820 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba BengtssonOK Lindéna20:16
Johanna RundqvistOK Nackhe20:18
Ronja JungåkerKorsnäs IF OK20:20
Nora TorgersenHalden SK20:22
Helena ÅsbergSarpsborg OL20:24
Sigrid Saur ModahlFredrikstad SK20:26
Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss20:28
Karoline AuneHalden SK20:30
Amanda IsaksenTeam Vejle Orientering20:32
Felicia CarlssonIK Trenne Ullared20:34
Jenny WegebroUmeå OK20:36
Kristin OttesenFredrikstad SK20:38
Moa AbrahamssonHylte OK20:40
Rikke IngesenSarpsborg OL20:42
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK20:44
Klara AxelssonMarkbygdens OK20:46
Alma Haugen KvisgaardFredrikstad SK20:48
Lise TermansenTeam Vejle Orientering20:50
Synne Malene BrækkeHalden SK20:52
Elise JosefssonAnderstorps OK20:54
Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK20:56
Jonna HalonenFjärås AIK20:58
Tove LindOK Lindéna21:00
Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK21:02
Moa M-HenningssonIK Trenne Ullared21:04
Emelie SvenssonIF Rigor21:06
Alice HultinOK Löftan21:08

H16

4 340 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus LundbergOK Bävern20:01
Erik SvenssonOK Klyftamo20:03
August Asheim  BirkelandHalden SK20:05
Benjamin AasenSarpsborg OL20:07
Filip TrofastBredaryds SOK20:09
Fredrik JohanssonOK Nackhe20:11
Rasmus Möller JessOK Roskilde20:13
Hugo LillieströmOK Roxen20:15
Erlend BrendstuenHalden SK20:17
Axel LindebergVästerviks OK20:19
Filip SvenssonOK Löftan20:21
Emil JohanssonOK Bävern20:23
Hans V. PetersenTeam Vejle Orientering20:25
Martin SkyggesonOK Nackhe20:27
Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK20:29
Håkon Østraat SævareidHalden SK20:31
Emil LøwengreenSarpsborg OL20:33
Oliwer LundbergOK Bävern20:35
Oscar LangVästerviks OK20:37
Olav Schmitt GranHalden SK20:39
Isak PrellnerSkåneslättens OL20:41
Oscar JohanssonOK Dacke20:43
Tim OlssonBrattås CK20:45
Trygve Kristoffer LøvliHalden SK20:47
Adam BrobergIF Rigor20:49
Felix AxelssonMarkbygdens OK20:51
Jørgen VisterIndre Østfold OK20:53
Isak HertinVästerviks OK20:55
Hugo DalhammerOK Roxen20:57

D16 Kort

3 540 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siri PedersenSarpsborg OL20:40
Beata FranssonEmmaboda Verda OK20:42

H16 Kort

3 540 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Haakon JohannesenIndre Østfold OK20:48
Alexander Skaug YtterbølHalden SK20:50
Casper ThygesenTeam Vejle Orientering20:52

D14

3 540 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tina LjungqvistLunds OK20:00
Elvira WildheimFK Friskus-Varberg20:02
Aurora GjølsjøOK Moss20:04
Emma NilssonAlvesta SOK20:06
Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK20:08
Hedda Raadal BjørloHalden SK20:10
Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK20:12
Julia ThuressonBurseryds IF20:14
Paulina JägstedtHalmstad OK20:16
Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg20:18
Stina JohanssonOK Bävern20:20
Emma DanevadFredrikstad SK20:22
Lovisa RingHalmstad OK20:24
Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK20:26
Jorid Nandrup NielsenIndre Østfold OK20:28
Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK20:30
Karoline BjørnerødOK Moss20:32
Kajsa RaskKungälvs OK20:34

H14

3 540 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oscar KjellssonFalkenbergs OK20:32
Jonathan LindOK Lindéna20:34
Emil AuseliusBredaryds SOK20:36
Viktor CarlssonIK Trenne Ullared20:38
Algot NajvikFK Göingarna20:40
Runar Saur ModahlFredrikstad SK20:42
Joar HertinVästerviks OK20:44
Felix FalkGöteborg-Majorna OK20:46
Simon HardenFK Boken20:48
Gustav RuneforsVäxjö OK20:50
Sondre OttesenFredrikstad SK20:52
Tim JohanssonFK Friskus-Varberg20:54
Oscar NilssonAlvesta SOK20:56
Albin KronkvistÖrkelljunga FK20:58
Niels Christian HellerudHalden SK21:00
Linus LundbergOK Bävern21:02
Mattis PerssonEksjö SOK21:04
Filip BengtssonOK Lindéna21:06
Adrian VartiaOK Löftan21:08

D14 Kort

2 740 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna AronssonHässleholms OK20:45
Hanna MoumHalden SK20:47
Ida Aabogen HaugaardSkaukameratene OL20:49
Elisabeth BrækkeHalden SK20:51
Mathilda AnderssonIK Trenne Ullared20:53
Lisa JenssenHalden SK20:55
Olivia JohanssonIK Trenne Ullared20:57

D12

2 740 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna SvenssonOK Löftan20:19
Tilda M-HenningssonIK Trenne Ullared20:21
Unni GranforsIF Rigor20:23
Rebecca HardenFK Boken20:25
Irma SvenssonOK Klyftamo20:27
Eira HertinVästerviks OK20:29
Thilda SeldénIF Rigor20:31
Molly LindOK Lindéna20:33
Klara PerssonHalmstad OK20:35
Emma LingJönköpings OK20:37

H12

2 740 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alex JohanssonFK Friskus-Varberg20:00
Agust KronkvistÖrkelljunga FK20:02
Albin PerssonHalmstad OK20:04
Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK20:06
Erik LingJönköpings OK20:08
Måns M-HenningssonIK Trenne Ullared20:10
Felix AbrahamssonHylte OK20:12
Jesper JohanssonOK Löftan20:14
Emil JägstedtHalmstad OK20:16

D10

2 050 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tuva NylundBredaryds SOK20:23

H10

2 050 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isak BengtssonOK Lindéna20:11
Melwin WildheimFK Friskus-Varberg20:13
Emil SeldénIF Rigor20:15
Victor HanssonOK Löftan20:17
Johan BjörckOK Älme20:19

H35

6 000 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders BestermanIK Trenne Ullared20:44
Fredrik StåhlHjärnarps GH OL20:46
Mikael TrofastJönköpings OK20:48
Ronnie AnderssonFalkenbergs OK20:50
Peter WaldenströmJönköpings OK20:52
Magnus WallinIK Trenne Ullared20:54
Christian JohanssonHelsingborgs SOK20:56
Mikael PerssonFK Göingarna20:58
Jesper HåkanssonFK Göingarna21:00

D40

3 650 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pia JohanssonOK Landehof20:31
Katarina VartiaOK Löftan20:33
Anna LjungqvistLunds OK20:35
Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared20:37
Kristina Josefsson AreskougAnderstorps OK20:39
Catarina HardenFK Boken20:41
Ulrika GranforsIF Rigor20:43
Marina AxelssonMarkbygdens OK20:45
Veronica AdolfssonAnderstorps OK20:47
Jessica ElmerssonOK Bävern20:49

H40

5 700 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders FranzénLidköpings VSK20:37
Anders ArfwedsonFrölunda OL20:39
Mattias GrahnIFK Göteborg20:41
Anders LingJönköpings OK20:43
Mats RanbroHelsingborgs SOK20:45
Thomas KarlssonOK Landehof20:47
Henrik NordVäsby OK20:49
Magnus EliassonFK Friskus-Varberg20:51
Odd WallanderBrattås CK20:53
Martin SvenssonIF Rigor20:55
Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK20:57
Mikael LundqvistFalkenbergs OK20:59
Johan HanssonOK Löftan21:01
Ola CarlssonStora Tuna OK21:03
Fabian LjungquistLunds OK21:05
Erik BengtssonFK Åsen21:07
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL21:09
Henning Bratland CarlsenOK Moss21:11

D45

3 650 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin FreylandSOK Aneby20:01
Liselotte FalkGöteborg-Majorna OK20:03
Anna ErikssonOK Landehof20:05
Carina Thynell LindelöwHärlövs IF20:07
Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg20:09
Annika JosefssonOK Dacke20:11
Suzy LarssonOK Skogshjortarna20:13
Catarina BengtssonOK Nackhe20:15

H45

5 600 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan MarsMarkbygdens OK20:00
Tommy VartiaOK Löftan20:02
Peter RavnellGudhems IF20:04
Joel RydströmFK Finn20:06
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg20:08
Olle SjöforsOK Älme20:10
Jan ThuressonBurseryds IF20:12
Magnus AbrahamssonHylte OK20:14
Thomas NajvikFK Göingarna20:16
Peter BadenfeltFalkenbergs OK20:18
Jonas HultinOK Löftan20:20
Magnus TrofastBredaryds SOK20:22
Mats NordahlHalmstad Garnisons IF20:24
Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK20:26
Per KällvikÅmåls OK20:28
Jyrki NieminenLounais-Hämeen Rasti20:30
Matti YliluikkiSuomusjärven Sisu20:32
Ulrik OlssonBrattås CK20:34
Mats NylundBredaryds SOK20:36
Magnus JohanssonOK Löftan20:38
Tobias den BraverOK Gränsen20:40
Per JohanssonOK Reftele20:42
Johan WettergrenIK Uven20:44
Gert WildheimFK Friskus-Varberg20:46
Ola NilssonAlvesta SOK20:48
Anders SjöbergOK Reftele20:50

D50

3 550 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid KensbyOK Tyr20:00
Elisabeth FredrikssonGudhems IF20:02
Christina SöderblomÄtrans IF20:04
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK20:06
Pia Käck-FritzellGudhems IF20:08
Anette LundOK Gorm20:10
Sari HåkanssonOK Gränsen20:12
Tone HollowellOK Tyr20:14

H50

4 690 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter ValterssonAnderstorps OK20:00
Patrik FranssonEmmaboda Verda OK20:02
Anders MolinBoxholm-Mjölby OL20:04
Øistein JensenSarpsborg OL20:06
Egon GustavssonOK Bävern20:08
Bengt SvenssonSundbybergs IK20:10
Bengt HolménHylte OK20:12
Anders PetterssonVästerviks OK20:14
Kjell EinarssonOK Skogshjortarna20:16
Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared20:18
Magnus UllmanOK Alehof20:20
Jörgen BatzSkarpnäcks OL20:22
Mats KensbyOK Tyr20:24
Mats JönssonKorsnäs IF OK20:26
Stefan OlofssonOK Gisle20:28
Nils AronssonOK Tisaren20:30
Thomas BäckströmIF Rigor20:32
Michael Leth JessOK Roskilde20:34
Leif HagmanIK Uven20:36
Hans LindgrenOK Skogshjortarna20:38
Tom HollowellOK Tyr20:40
Benny JohanssonOK Reftele20:42
Claes EkbergLidköpings VSK20:44
Sven-Olof PålssonKungälvs OK20:46
Torben UtzonOK Pan Århus20:48
Roger HallgrenIFK Göteborg20:50

D55

3 550 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monika LarssonSkarpnäcks OL20:20
Lena RunessonOK Vivill20:22
Monica WassFalkenbergs OK20:24
Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK20:26
Yvonne CarlssonStora Tuna OK20:28
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK20:30
Christina SegerslättSkåneslättens OL20:32
Anna LarssonÖrkelljunga FK20:34

H55

4 280 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars RunessonOK Vivill20:01
Anders SpånérGöteborg-Majorna OK20:03
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby20:05
Sten SegerslättSkåneslättens OL20:07
Per-Martin JohanssonIF Rigor20:09
Stig NilssonOskarströms OK20:11
Sören NaseniusIFK Göteborg20:13
Ulf PalmérUlricehamns OK20:15
Thomas AlmqvistVästerviks OK20:17
Jan WahlströmSnättringe SK20:19
Stefan SjöblomFrölunda OL20:21
Tore TjernlundOK Vilse 8720:23
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK20:25
Evert JohanssonOK Bävern20:27
Sixten WestlundOK Tyr20:29
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK20:31
Rudolf BrogrenKungälvs OK20:33
Bernt AnderssonIF Rigor20:35
Håkan HåkanssonOK Gränsen20:37
Pierre KarlssonOK Alehof20:39
Tommy JohnssonOK Nackhe20:41

D60

2 550 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siv LarssonVäxjö AIS20:32
Gunnel MånssonOK Vilse 8720:34
Eva TykessonSkåneslättens OL20:36
Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad20:38

H60

3 990 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roland WareniusDalaportens OL20:38
Erik HallgrenFinspångs SOK20:40
Bengt JohanssonOK Skogshjortarna20:42
Lars EkbergTrollhättans SOK20:44
Carl BachmanTäby OK20:46
Anders PerssonOK Vilse 8720:48
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby20:50
Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb20:52
Christer HåkanssonFalkenbergs OK20:54
Leif E. LarsenTisvilde Hegn OK20:56
Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe20:58
Arne AnderssonOK Torfinn21:00
Jan ÅsbergHäverödals SK21:02
Hans TrofastTenhults SOK21:04
Bo MånssonOK Löftan21:06
Tommy WesterbergIF Hagen21:08
Hans EkbergTrollhättans SOK21:10
Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK21:12

D65

2 550 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maj-Britt ByströmSkåneslättens OL20:12
Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK20:14
Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK20:16
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK20:18
Britt RangertIK Ymer20:20
Britt Forsell PirozziLunds OK20:22
Inge JørgensenOK Roskilde20:24

H65

3 770 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans M CarlssonIFK Göteborg20:00
Anders WidénOLG Säuliamt20:02
Kenth SundgrenSkåneslättens OL20:04
Leif MalmMarkaryds FK20:06
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK20:08
Åke PerssonHjärnarps GH OL20:10
Jonas LarssonOK Kullingshof20:12
Karsten RichardtKøge OK20:14
Bengt StåhlHjärnarps GH OL20:16
Lennart NylanderOK Lindéna20:18
Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK20:20
Stefan ErlandssonGarda IK20:22
Anders HedinMotala AIF OL20:24
Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK20:26
Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo20:28
Per-Olof FernbergIS Skanne20:30
Rune EliassonFalkenbergs OK20:32
Ronald McGrailHjärnarps GH OL20:34
Bill SchölinTockarps IK20:36
Ulf SkogtjärnOK Linné20:38
Stig JohanssonHelsingborgs SOK20:40
Sven-Olof LarssonVäxjö AIS20:42
John ÖstlundSundbybergs IK20:44
Torbjörn WikströmOK Orinto20:46

H70

3 340 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad20:01
Bengt GardOskarströms OK20:03
Knut HöökOK Klyftamo20:05
Ingmar ErikssonFalkenbergs OK20:07
Christer WestbergIFK Göteborg20:09
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL20:11
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna20:13
Åke NordbergOK Klyftamo20:15
Ole  SvendsenOK Roskilde20:17
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK20:19
Gösta MalmerIF Marin Väst20:21
Per-Arne JohanssonVänersborgs SK20:23
Kalle JohanssonOK Skogshjortarna20:25
Lennart HöijeOK Ravinen20:27
Anders BuhréNybro OK20:29
Lars LjungbergTrollhättans SOK20:31

D75

2 030 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunni EkbergÄtrans IF20:01

H75

2 550 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad20:00
Folke HörstrandOK Klyftamo20:02
Torild BornetunSkillingaryds FK20:04
Lennart ErikssonOK Stigen20:06
Roland DahlIFK Göteborg20:08

H80

2 030 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helmer EkbergÄtrans IF20:07
Bertil JohanssonSkåneslättens OL20:09

Inskolning

1 960 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gabriel EkströmHalmstad OK19:59:20
Ellen UllmanOK Pan-Kristianstad20:20:55
Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg20:40:23

U2

2 050 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg19:59:29
Marie Lindløv JensenSarpsborg OL20:03:33
Adine IngesenSarpsborg OL20:03:34
Love GaudenzHalmstad OK

Öppen motion 1

2 050 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sandra LingJönköpings OK19:59:01
Ayan LingJönköpings OK19:59:03
Johanna WilhelmssonOK Dacke20:03:50
Filippa AnderssonLidköpings VSK20:08:37
Frida KjellmanLidköpings VSK20:10:49
Annette SeldénIF Rigor20:11:49
Sara LjungqvistLunds OK20:17:12
Klas LjungqvistLunds OK20:17:14
Annette  HansenTilsvide Hegn20:21:04
Hanna Sunnegårdh RingRonneby OK20:22:19
Susanne BäckströmIF Rigor20:24:14
Moa BäckströmIF Rigor20:25:01
Sandra BergelinIF Rigor20:25:02

Öppen motion 3

2 740 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer SvenssonRonneby OK19:59:05
Annelie WardOK Vivill20:01:45
Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK20:05:48
Eva AlmgrenOK Stigen20:06:25
Anna AlmgrenOK Stigen20:06:26
Olivia UllmanOK Alehof20:06:29
Marie PetterssonVästerviks OK20:07:00
Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna20:08:03
Lars StrömbergOK Skogshjortarna20:10:45
Håkan JunforsOK Skogshjortarna20:11:08
Anna JohnssonOK Gläntan20:21:19
Pernilla LindOK Lindéna20:34:35

Öppen motion 4

4 280 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders HedefalkKlubblös19:59:14
Susanne De BourgRonneby OK20:16:19

Öppen motion 6

4 100 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arne ForsFrölunda OL19:58:56
Mikael WardOK Vivill20:01:29
Martin EricssonFalkenbergs OK20:02:01
Martin JohanssonFalkenbergs OK20:02:27
Jens ArboreliusIS Kullen20:02:56
Lars MelanderLidköpings VSK20:03:20
Fredrik AugustssonOK Bävern20:05:20
Dag SvenssonHylte OK20:06:19
Sebastian SanellBurseryds IF20:14:43

Öppen motion 7

3 340 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Owe DammvikOskarströms OK19:57:08
Agne KarlssonSimlångsdalens IF19:58:06
Ingvar MarsKinnaströms SK19:59:09
Lillemor HallinOK Landehof20:00:06
Marie GrönlundLunds OK20:00:34
Peter HagströmFalkenbergs OK20:02:28
Bengt ClassonOK Orinto20:04:26
Emma SigvardssonFK Friskus-Varberg20:05:26
Arne AnderssonOskarströms OK20:05:50
Albin SchurmannHylte OK20:06:18
Ole IngesenSarpsborg OL20:06:55
Pia VångellLinköpings OK20:08:24
Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK20:08:32
Fredrik UllmanOK Pan-Kristianstad20:11:58
Anders SwedinLidköpings VSK20:17:30
Nina RingRonneby OK20:19:36
Lars-Erik FedrikssonOK Skogshjortarna20:27:12
Tommy BengtssonHässleholms OK20:36:27

Öppen motion 8

5 100 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK20:00:19
Ingvor JohanssonFalkenbergs OK20:03:22
Lars EklundVäxjö OK20:13:44
ANGELIKA LARSSONHelsingborgs SOK20:22:08
Jesper ThuressonHalmstad Garnison20:25:45
Linda NordströmOK Älvsjö-Örby20:53:53

Öppen motion 9

6 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan FlingmarkUddevalla OK19:59:40
My  WestlundOK Tyr20:00:49
Fredrik HjortHelsingborgs SOK20:02:10
Claes AnderssonFalkenbergs OK20:10:17
Stefan GustafssonKlubblös20:24:22

Annonser