Startlista för Idre fjällorientering

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idre fjällorientering
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: söndag 22 juni 2014

D21

8 180 m, 25 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
126 Sarah Persson OK Denseln 10:22
127 Lina Persson OK Skogsfalken 10:25
128 Sofia Holmgård Kils OK 10:28
129 Kristin E Karlsson SOK Aneby 10:31
130 Maria Von Schmalensée Attunda OK 10:34
131 Linda Lindkvist Leksands OK 10:37
132 Fredrika Vångell Linköpings OK 10:40
133 Moa Gustafsson Uddevalla OK 10:43
134 Susanne Eriksson KFUM Örebro OK 10:46
135 Charlotte Lindkvist Leksands OK 10:49
136 Andrea Svensson OK Tisaren 10:52
137 Anette Carlsson KFUM Örebro OK 10:55
138 Lina Nilsson Ulricehamns OK 10:58
139 Sara Jonsson Linköpings OK 11:01
140 Evgeniya Ryapolova IFK Moras OK 11:04
141 Sara Hamrefors Västerås SOK 11:07
142 600699 Lottie Lind OK Älgen 11:10
143 714111 Magdalena Olsson IFK Moras OK 11:13
144 Annika Lundström Sundbybergs IK 11:16
145 Frida Nero Göteborg-Majorna OK 11:19
146 Lisa Andersson Ärla IF 11:22
147 903023 Matilda Jonsson Linköpings OK 11:25
148 Camilla Johansson Norbergs OK 11:28
149 Frida Sandberg Säterbygdens OK 11:31
150 Maria Bois Leksands OK 11:34

H21

12 680 m, 40 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
462 Andreas Peterson Hagaby GOIF 09:45
274 Jens Rönnols Täby OK 09:51
260 Filip Jacobsson Degerfors OK 09:54
275 950414 David Stigsmark Stora Tuna OK 10:00
276 Jakob Attås OK Tisaren 10:03
279 Martin Söderberg OK Skogsfalken 10:12
280 Måns Sandgren OK Orion 10:15
281 Per Eklöf KFUM Örebro OK 10:18
282 Jonatan Francén Linköpings OK 10:21
283 Jens Nordahl OK Skogsfalken 10:24
284 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 10:27
285 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 10:30
286 Pontus Petersson OK Orion 10:33
287 Niklas Gustafsson OK Tisaren 10:36
288 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 10:39
289 Joel Francen Linköpings OK 10:42
290 Johan Allard Tjällmo-Godegårds OK 10:45
291 Nils Spetz Ulricehamns OK 10:48
292 Tomas Hallmén OK Tisaren 10:51
293 Andrey Lamov IFK Moras OK 10:54
294 Simon Hedlund Ärla IF 10:57
295 Peter Eriksson Linköpings OK 11:00
296 Fredrik Norman Leksands OK 11:03
297 Daniel Attås OK Tisaren 11:06
298 Johan Söderlund Leksands OK 11:09
299 Marcus Berggren Nyköpings OK 11:12
300 Olof Sandgren OK Orion 11:15
301 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 11:18
302 Jonatan Aronsson OK Tisaren 11:21
303 Jonas Lundgren Linköpings OK 11:24
304 Martin Larsson Hestra IF 11:27
305 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 11:30
306 Roman Ryapolov IFK Moras OK 11:33
307 Daniel Millbourn OK Skogsfalken 11:36
308 Anton Hallor OK Tisaren 11:39
309 930003 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 11:42
310 Robbin Kantarp Ärla IF 11:45
311 Isak Bergman OK Skogsfalken 11:47
277 Magne Jutulstad NTNUI 11:50
278 Sebastian Torgersen Bækkelagets SK 11:53

D21 Kort

5 250 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
147 Matilda Jonsson Linköpings OK 09:58
151 Josefine Söderlund Leksands OK 10:01
152 Emma Andersson Ärla IF 10:04
153 Ida Olsson OK Orion 10:07

H21 Kort

8 180 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
313 David Bengtsson FK Åsen 10:04
314 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 10:07
315 Olof Bergvall FK Åsen 10:10
316 Sven Larsson Leksands OK 10:13
317 Klas Bringert Katrineholms OK 10:16
312 Lars Harald Aasheim Bækkelagets SK 10:27

D20

5 250 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
123 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 10:33
124 Louise Lundgren Växjö OK 10:36
125 Hanna Gustafsson OK Kåre 10:39

H20

8 340 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
268 Victor Flingmark Uddevalla OK 11:01
270 Erik Björklund Bjursås OK 11:07
271 Albin Detterfelt Linköpings OK 11:10
272 Erik Bengtsson OK Skogsfalken 11:13
273 Rasmus Larsson OK Alehof 11:16
274 950895 Jens Rönnols Täby OK 11:19

D18

5 250 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
122 Anna Björklund Bjursås OK 10:53

H18

7 380 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
260 9970706 Filip Jacobsson Degerfors OK 10:51
261 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 10:54
262 Martin Norrbom Sala OK 10:57
263 Markus Larsson Hestra IF 11:00
264 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 11:03
265 Linus Landergren Hestra IF 11:06
266 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 11:09
267 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 11:12

D16

4 450 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
117 Mirjam Dalén Sala OK 10:13
118 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 10:16
119 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 10:19
120 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 10:22
121 Sanna Sjödén Älvdalens IF OK 10:25

H16

5 340 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
251 Lukas Lundgren Växjö OK 10:50
252 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 10:53
253 Johan Lamm Frölunda OL 10:56
466 Albin Claesson Sävedalens AIK 10:59
255 Marcus Oldin KFUM Örebro OK 11:02
256 Henrik Hamrefors Västerås SOK 11:05
257 Oskar Persson OK Österåker 11:08
258 Anders Haugskott OK Trollelg 11:11

H16 Kort

3 770 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
259 Emil Dahlström FK Herkules 10:02

D14

3 770 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
461 Maja Åkesson IK Hakarpspojkarna 10:05
111 Lisa Hallmén OK Tisaren 10:08
112 Alicia Lundgren Växjö OK 10:11
113 Elin Ericson Tjällmo-Godegårds OK 10:14
114 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 10:17
115 Iris van Loenhout OK Hedströmmen 10:20

H14

4 110 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
245 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 10:42
246 Erik Persson OK Österåker 10:45
247 Martin Lamm Frölunda OL 10:48

D14 Kort

3 110 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
116 Emma Dahlström FK Herkules 10:01

H14 Kort

3 110 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
248 Jacob Ekstrand Västerbergslagens OL 10:50
249 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK 10:53
250 William Segura KFUM Örebro OK 10:56

D12

3 110 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
464 Frida Haugskott OL Trollelg 10:32
106 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 10:35
107 Emma Ericson Tjällmo-Godegårds OK 10:38
108 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 10:41
109 Nora Holmgård Kils OK 10:44
110 Therese Nilsson OK Österåker 10:47

H12

3 110 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
235 Max Persson OK Skogsfalken 10:06
236 Eric Hallner Ockelbo OK 10:09
237 Pontus Gustafsson OK Linné 10:12
238 Karl Lundin Katrineholms OK 10:15
239 albert gustafsson KFUM Örebro OK 10:18
240 Einar Lundkvist Länna IF 10:21
241 Vilmer Göthlin KFUM Örebro OK 10:24
242 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 10:27
243 Linus Täck OK Hammaren 10:30
244 Melker Lundin Katrineholms OK 10:33

D10

2 600 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
100 Lisa Swartz OK Orion 10:00
101 Miia Roller Järfälla OK 10:03
102 Alice Ericson Tjällmo-Godegårds OK 10:06
103 Elin Jonhed KFUM Örebro OK 10:09
104 Hedvig Lundkvist Länna IF 10:12
105 Alva Eliasson Sundsvalls OK 10:15

H10

2 600 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
232 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK 10:29
229 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 10:32
230 Linus Nilsson OK Österåker 10:35
231 Isak Holmgård Kils OK 10:38
233 Hugo Persson OK Denseln 10:44
234 Nils Swartz OK Orion 10:47

D35

5 250 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
154 Marie Grönlund Lunds OK 10:14
155 Lina Rööhs Skattkärrs IF 10:17
156 Anna Löwegren Katrineholms OK 10:20
157 Ylva Fornander Västerbergslagens OL 10:23
158 Ann Hyvönen Skattkärrs IF 10:26
159 Lina Jonhed KFUM Örebro OK 10:29

H35

8 340 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
318 Micael Stamm OK Klemmingen 11:32
319 Thomas Persson OK Denseln 11:35
320 Lars Jonhed KFUM Örebro OK 11:38
321 Andreas Eriksson Lunds OK 11:41
322 Rasmus Grönlund Lunds OK 11:44
323 Jimmy Pettersson Göteborg-Majorna OK 11:47

D40

4 520 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
160 Helena Widegren IF Thor 11:10
161 Kristin Haugskott OK Trollelg 11:13
162 Malin Persson OK Denseln 11:16
163 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 11:19
164 Ann-Sofie Täck OK Hammaren 11:22
165 Marie-Louise Persson FK Herkules 11:25
166 Lena Ström Tjällmo-Godegårds OK 11:28
167 439870 Hillevi Ekstrand Västerbergslagens OL 11:31
168 Åsa Larsson OK Klemmingen 11:34
169 Ann Roller Järfälla OK 11:37
170 Cecilia Rönnfjärd OK Skogsfalken 11:40

H40

7 380 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
324 Jonas Bergenfur Skattkärrs IF 10:04
325 Stellan Täck OK Hammaren 10:07
326 Mats Gustafsson KFUM Örebro OK 10:10
327 Stefan Schwarzenberger LG Stettlen 10:13
328 Mikael Lind OK Älgen 10:16
329 Daniel Gustafsson KFUM Örebro OK 10:19
330 Thomas E Eriksson Kexholms SK 10:22
331 Erik Göthlin KFUM Örebro OK 10:25
332 Morgan Tallberg OK Älgen 10:28
333 Mikael Svensson FK Herkules 10:31
334 Erik Bengtsson FK Åsen 10:34
335 Henrik Gustafsson KFUM Örebro OK 10:37
336 Martin Andersson OK Skogsfalken 10:40
337 Johan Haglund KFUM Örebro OK 10:43
338 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 10:46

D45

4 520 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
171 Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 10:05
172 Hana Tichovska SK Praga 10:08
173 Yvonne Sjödén Älvdalens IF OK 10:11
174 Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK 10:14
175 Susanne Lundgren Växjö OK 10:17
176 Åsa Detterfelt Linköpings OK 10:20
177 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 10:23
178 Malin Lamm Frölunda OL 10:26
179 Ingalill Grund Herrestads AIF 10:29
180 Anna Norrbom Sala OK 10:32
181 Silvia Schneider-Schiess LG Stettlen 10:35

H45

6 410 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
339 Jörgen Dalén Sala OK 10:10
340 Mikael Palgrim Vänersborgs SK 10:13
341 Eric Roller Järfälla OK 10:16
342 Niclas Nilsson OK Österåker 10:19
343 Johan Ohlström IF Thor 10:22
344 Magnus Elwin IFK Enskede 10:25
345 Peter Sjödén Älvdalens IF OK 10:28
346 Stefan Spetz Ulricehamns OK 10:31
347 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 10:34
348 Mikael Gustafsson OK Gynge 10:37
349 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 10:40
350 Nicklas Nilsson Stockholmspolisens IF OF 10:43
351 Anders Yngström Göteborg-Majorna OK 10:46
352 Rickard Jonforsen Hallstahammars OK 10:49
353 Jonas Detterfelt Linköpings OK 10:52
354 Anders Lamm Frölunda OL 10:55

D50

4 110 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
142 Lottie Lind OK Älgen 10:47
182 Lena Sandgren Swartz OK Orion 10:50
183 Ingrid Kensby OK Tyr 10:53
184 Elisabeth Strandhagen Göteborg-Majorna OK 10:56
185 Birgit Hansson Herrestads AIF 10:59
186 Mia Gustafsson OK Kåre 11:02
187 Pia Vångell Linköpings OK 11:05
188 Anna Albinsson IFK Moras OK 11:08
189 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 11:11
190 Carina Sandberg Säterbygdens OK 11:14
191 Lisbeth Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 11:17
192 Sofie Nylander OK Kåre 11:20
193 Anna Widström Kvarnsvedens GOIF OK 11:23
467 Britt-Marie Bengtsson FK Åsen 11:26
195 Ann-Marie Andersson Tenhults SOK 11:29

H50

6 410 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
355 Martin Tichovsky SK Praga 10:42
356 Lars Holmgård Kils OK 10:45
357 Tomas Löfgren Stora Tuna OK 10:48
358 Terje Schjølberg Røros IL 10:51
359 Björn Albinsson IFK Moras OK 10:54
360 Johnny Nimvik Lunds OK 10:57
361 Roy Johansson OK Skogsvargarna 11:00
362 Jan Lindberg Korsnäs IF OK 11:03
363 Hans-Peter Olsson Älvdalens IF OK 11:06
364 Marcel Schiess OK Bern by Night 11:09
365 Ulf Hamrefors Västerås SOK 11:12
366 Pär Claesson Sävedalens AIK 11:15
367 Lars Persson OK Skogsfalken 11:18
368 Per Sandberg Säterbygdens OK 11:21
369 Mats Jönsson Korsnäs IF OK 11:24
370 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 11:27
371 Mats Kensby OK Tyr 11:30
372 Dirk Hartmann SV Mietraching 11:33

D55

4 110 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
196 Ylva Grape Andersson Dalaportens OL 10:27
197 Kane Andersson IFK Moras OK 10:30
198 Ewa Edejern IFK Bergvik 10:33
199 Mirja Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:36
200 Ann-Christin Nero Forsman Ronneby OK 10:39

H55

5 520 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
373 Jan-Olof Björklund Bjursås OK 10:44
374 Tommy Johnsson OK Nackhe 10:47
375 Christer Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:50
376 Anders Axelsson Trollhättans SOK 10:53
463 Kenneth Nordstrand Järfälla OK 10:56
378 Ulf Björkdahl Herrestads AIF 10:59
379 Petter Gullikstad Røros IL 11:02
380 Mats Strandhagen Göteborg-Majorna OK 11:05
381 Leif Edejern IFK Bergvik 11:08
382 Harald Magnusson OK Bävern 11:11
383 Ola Hedin OK Hammaren 11:14
384 Svante Lindgren Korsnäs IF OK 11:17
385 Martin Råman Kvarnsvedens GOIF OK 11:20
386 Lars Harkman Malungs OK Skogsmårdarna 11:23
387 Håkan Forsman Ronneby OK 11:26
388 Roland Norell Söders-Tyresö 11:29

D60

3 720 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
201 Mona Petersen OK Motala 10:49
202 Catherine Dawson Gafanhori 10:53
203 Monica Svärd OK Klemmingen 10:55
204 Britt-Marie Aldén OK Kolmården 10:58

H60

5 250 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
389 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 10:55
390 Jan Åsberg Häverödals SK 10:58
391 Per-Erik Fogel OK Kåre 11:01
392 Sven Larsson Särna SK 11:04
393 Karl-Erik Andersson IFK Moras OK 11:07
394 Göran Larsson Sala OK 11:10
395 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 11:13
396 Per Eriksson Linköpings OK 11:16
397 Håkan Eriksson Umeå OK 11:19
398 Matti Mikkolainen Valkeakosken Haka 11:22
399 Helmut Härfelt Planeta Raudebeul 11:25

D65

3 720 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
205 Lena Hedman Hallstahammars OK 10:05
206 Margareta Larsson OK Njudung 10:08
207 Britt Linnéa Eriksson Sala OK 10:11
208 Eva Marie Gran OK Øst 10:14
209 Edla Fornander Västerbergslagens OL 10:17
210 Inga-Lill Pettersson Linköpings OK 10:20
211 Maria Ehn Tullinge SK 10:23
212 Jenny Collyer Essex Stragglers OS 10:26
213 Elisabeth Eriksson KFUM Örebro OK 10:29
214 Ewa Nordlund Länna IF 10:32
215 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 10:35
216 Monica Larsson OK Tranan 10:38

H65

4 630 m, 29 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
400 Weine Fredriksson KFUM Örebro OK 10:02
401 Stefan G Larsson OK Njudung 10:05
402 Lars Persson OK Kompassen 10:08
403 Roland Nilsson SOK Viljan 10:11
404 Anders Björnberg Frölunda OL 10:14
405 Per-Olof Fernberg IS Skanne 10:17
406 Roy Dawson Gafanhori 10:20
407 Leif Nordlund Länna IF 10:23
408 Göran Svärd OK Klemmingen 10:26
409 Christer Johansson OK Motala 10:29
410 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 10:32
411 Gunnar Ehn Tullinge SK 10:35
412 Bo-Göran Gunnarsson Rydboholms SK 10:38
413 Bror Palgrim Vänersborgs SK 10:41
414 Jørgen Münster-Swendsen Søllerød OK 10:44
415 Hans Holgersson OK Måsen 10:47
416 Håkan Nilsson Malmö OK 10:50
417 Torgny Pettersson Markbygdens OK 10:53
418 Runar Aldén OK Kolmården 10:56
419 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 10:59
420 Ronald McGrail Hjärnarps GH OL 11:02
421 Carl-Henry Andersson OK Orinto 11:05
422 Jörg Schifferle OLV ZUG 11:08
423 Claus Petersen OK Motala 11:11
424 John Collyer Essex Stragglers OS 11:14
425 Christer Sandh OK Roxen 11:17
426 Ingemar Widén KFUM Örebro OK 11:20
427 Ove Vesterberg Lycksele IF 11:23
428 Jan-Olov Rask OK Enen 11:26

D70

3 080 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
217 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 10:02
218 Britt-Marie Eklöf OK Milan 10:05
219 Gunnel Palgrim Vänersborgs SK 10:08
220 Eleonor Grönvall KFUM Örebro OK 10:11
221 Kerstin Johansson Markbygdens OK 10:14
222 Birgitta Arlebo KFUM Örebro OK 10:17
223 Ulla Nilsson SOK Viljan 10:20
224 Lena Leandersson Älvdalens IF OK 10:23
225 Margareta Tidman OK Kolmården 10:26

H70

4 110 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
429 Hans Sahlberg Långhundra IF 10:01:00
430 Sverre Jonsson OK Ravinen 10:04:00
431 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 10:07:00
432 Kurt Sandström Skutskärs OK 10:10:00
40 Johnny Brandt Hällefors OK 10:13:00
434 Lars-Erik Rask Västerås SOK 10:16:00
435 Thomas Kleist Boxholm-Mjölby OL 10:19:00
436 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 10:22:00
437 Sven Leandersson Älvdalens IF OK 10:25:00
438 Lars-Åke Larsson OK Tranan 10:28:00
439 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 10:31:00
440 Lars Ivar Bergman OK Fjällstigen 10:34:00
441 Tassilo Schmalfeld Planeta Raudebeul 10:37:00
442 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 10:40:00
443 Ronny Hedlund OK Södertörn 10:43:00
446 Gunnar Tiselius OK Kåre 10:52:00
447 Amund Herrebrøden OK Øst 10:55:00
448 Runo Johansson Kristinehamns OK 10:58:00
445 Kjell Lundqvist Leksands OK 10:58:07
449 Janne Jansson Malungs OK Skogsmårdarna 11:01:00

D75

2 730 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
226 Britt Ericson Hammarby IF OF 10:09
227 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 10:12
228 Solveig Dillman Hammarby IF OF 10:15

H75

3 080 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
450 Evgeny Tarantsev OK Yeisk 10:31
451 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 10:34
452 Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 10:37
453 John Berglund Alfta-Ösa OK 10:40
454 Holger Persson OK Eken 10:43
455 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 10:46
456 Harald Wibye OK Moss 10:49

H80

2 730 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
457 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 10:01
458 Hans Bohlin IFK Moras OK 10:04
459 Nils Jansson Skattkärrs IF 10:07

U1

2 600 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Arvid Jonforsen Hallstahammars OK 10:00:29
Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:04:14
Albin Svensson FK Herkules 10:13:13
Joar Umeland OK Älgen 10:17:50
Tilde Umeland OK Älgen 10:18:10
Elvira Götlin KFUM Örebro OK 11:45:28
Melker Carlsson KFUM Örebro OK 11:53:49
Max Gustafsson KFUM Örebro OK

U2

2 570 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:08:36
Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 10:14:18
Marcus Lamm Frölunda OL 10:57:53

Öppen motion 1

2 600 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Lizkulla Pettersson Markbygdens OK 10:31:48
Marina PRONINA FK Åsen 10:39:09
Filip Norrbom Sala OK 10:41:43
Emil Karlsson Sala OK 10:41:49
Annelie Westerberg -- 10:49:35

Öppen motion 3

3 110 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Samuel Jonasson Älvdalens IF OK 10:06:27
Elena Kurashova FK Åsen 10:06:51
Tor  Simonssen OK Øst 10:08:03
Linn Lauridsen Katrineholms OK 10:09:06
Lena Nilsson OK Österåker 10:09:51
Unni Herrebrøden OK Øst 10:12:50
Liv Simonssen OK Øst 10:15:07
Pirkko Stenerhag Västerbergslagens OL 10:18:32
Carl Lundkvist Länna IF 10:22:21
Frida Jonforsen Hallstahammars OK 10:26:22
Anne Eriksson KFUM Örebro OK 10:39:34
Katarina Persson OK Österåker 10:51:25
Åsa Roos Stora Tuna OK 10:54:13
Kerstin Sundberg OK Kåre 10:57:43
444 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 11:08:00

Öppen motion 4

5 160 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Niklas Dahlström FK Herkules 09:50:03
Sofia Lindgren Östersunds OK 10:21:16
Thomas Johansson Norbergs OK 11:23:48

Öppen motion 7

3 720 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Olle Windelius Frosta OK 09:59:08
Terese Ohlsson AXA SportsClub 10:06:20
Anna Olsson Lunds OK 10:07:11
Byron Palm HJS-Vansbro OK 10:10:05
Jens Henrik Simonssen OK Øst 10:13:29
Ove Pettersson Älvdalens IF OK 10:13:37
Annika Norström Hallstahammars OK 10:20:14
Göran Börjeskog OK Tor 10:20:22
Gudrun Persson Hallstahammars OK 10:20:26
Bengt Stenerhag Västerbergslagens OL 10:20:30
Øivind Eriksen OK Øst 10:21:57
Elin Lundkvist Länna IF 10:22:35
Helena Lindberg IFK Göteborg 10:26:34
Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK 10:46:24
Elisabeth Olsson Älvdalens IF OK 10:48:58
143 Magdalena Olsson IFK Moras OK 10:48:59
167 Hillevi Ekstrand Västerbergslagens OL 10:57:27
Lena Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 11:03:00
Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 11:03:34
Anna-Karin Bondesson Frosta OK 11:04:37
Fredrik Peterson Linköpings OK 11:24:47
Josefin Norell Söders SOL-Tyresö 11:30:06

Öppen motion 9

7 310 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Jacob Westerberg Finspångs SOK 10:13:21
Helén Persson Finspångs SOK 10:17:00
Rikard Ericson Tjällmo-Godegårds OK 10:18:50
Joakim Stenvall Östersunds OK 10:22:43
John Persson OK Österåker 10:50:19
Jonas Brånalt Frölunda OL 10:53:31
Lars Dahlström HJS-Vansbro OK 11:35:00
Christina Flordal Ljusdals OK
Jon Flordal Ljusdals OK

Challenge10

10 120 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Sofie Karlsson KFUM Örebro OK 09:49:30
Sofia Swartz OK Orion

Annonser