Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Gotlands 2-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 2-dagars
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: lördag 5 juli 2014 - söndag 6 juli 2014

Etapp 1Etapp 2

D21 Elit

4 720 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
99Malin AnnegårdCentrum OK13:56
100Malin DahlströmTullinge SK13:58
1Amanda BerggrenTullinge SK14:00
2Moa KjellstrandCentrum OK14:02
3Linnea GustafssonLeksands OK14:04
4Siri JeppsonSödertälje-Nykvarn OF14:06
5Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK14:08
6Junia BirgerssonVisborgs OK14:10
7Emma Pihl SkoogOK Linné14:12
8Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK14:14
9Frida JunegardTullinge SK14:16
10Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF14:18
11Anna SameliusVisborgs OK14:20
12Lovisa Onsbring GustafsonEskilstuna OL14:22
13Kristina RobertoOK Linné14:24
14Mikaela RönnbäckVisborgs OK14:26
15Carolin SvenssonHaninge SOK14:28
16Madelene AllmungsLeksands OK14:30
17Bettina AebiOK Tisaren14:32
18Elin KarlssonOK Linné14:34
19Magdalena CarlsteinIFK Lidingös Skid o OK14:36
20Emma LindgrenVisborgs OK14:38

H21 Elit

5 140 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30Brent GodmanGotlands Bro OK14:58
31Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna15:00
32Assar HellströmOK Ravinen15:02
33Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna15:04
34Rassmus AnderssonOK Linné15:06
35Alexander NilssonGotlands Bro OK15:08
36Martin LindskogOK Ravinen15:10
37Andreas LiljegrenGotlands Bro OK15:12
38Simon AnderssonOK Kullingshof15:14
39Markus JohanssonIFK Göteborg15:16
40Robin PousetteLånghundra IF15:18
41Oskar SjöbergOK Linné15:20
42Emil GranqvistOK Ravinen15:22
43Simon JakobssonLånghundra IF15:24
44Mattias WestfältGotlands Bro OK15:26
46Henrik LöfåsOK Linné15:30
47Max SuderbysVästerås SOK15:32

H20 Elit

4 560 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
61Albert AskengrenVisborgs OK14:44
62Jonas WeberEksjö SOK14:46
63Wiliam NilssonOK Södertörn14:48
64Martin GelinderAttunda OK14:50
65Jefta LangerakJärfälla OK14:52
66Simon KappelOK Södertörn14:54
67Anders KallingsVisborgs OK14:56

D18 Elit

3 680 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
72Tove RönnbäckVisborgs OK14:47
73Alice TörnlundOK Södertörn14:49
74Ebba KarlssonVisborgs OK14:51
75Ella WallinderGöteborg-Majorna OK14:53
76Ellinor VejlensVisborgs OK14:55

H18 Elit

3 960 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
81Hugo DahlbergHaninge SOK15:38
82Ludwig BergfalkJärfälla OK15:40
83Alexander WiklundFinspångs SOK15:42
84Amadeus HanssonGotlands Bro OK15:44
85Olle SkogTullinge SK15:46
86Fredrik LevinSvaide Roma SOK15:48
87Felix HellgrenOK Ravinen15:50
88Isak LangerakJärfälla OK15:52
89Niklas SundqvistTullinge SK15:54
90Albin LillieströmOK Roxen15:56

D21

3 520 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jennie AxinHagaby GOIF14:15
Anna GunnarsIFK Moras OK14:17

H21

4 410 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rickard IngessonGamleby OK14:00
Martin KarlssonCentrum OK14:02
David JohanssonHestra IF14:04
Olle CarlssonSöders-Tyresö14:06
Johan GunnarsIFK Moras OK14:08
Max Peter BejmerBromma-Vällingby SOK14:10
Jens WicksénCentrum OK14:12
Sune LevinGarda IK14:14
Robin GelinderAttunda OK14:16
Alexander HansenSöders-Tyresö14:18
Mikael AxinHagaby GOIF14:20
Markus MartinelleSöders-Tyresö14:22
Jorrit BoekelCentrum OK14:24
Jonas HallmanAttunda OK14:26
Andreas ClaessonOK Kullingshof14:28
Christian RotvikerCentrum OK14:30
Jonn BomanGotlands Bro OK14:32
Magnus HellgrenOK Ravinen14:34
Oskar SvenssonFinspångs SOK14:36
Petter WaleriusGamleby OK14:38
Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF14:40
Robert LarssonGamleby OK14:42
Thomas SjöbergCentrum OK14:44
Peter JuthbergSöders-Tyresö14:46
Erik PetterssonOK Linné14:48

D21 Kort

3 530 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kate MorrisonOK Linné13:59
Sara MalmborgSkogsluffarnas OK14:01
Malin SuderbysVästerås SOK14:03
Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg14:05
Sanna BatzSkarpnäcks OL14:07

H21 Kort

3 500 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olov TallqvistTimrå SOK14:29

H20

3 500 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam HansenSödertälje-Nykvarn OF14:23
Simon EngelHässleholms OK14:25

D18

3 400 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin JohnssonSvaide Roma SOK14:11

H18

3 460 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David DahlVisborgs OK14:17
Simon EckerlidVästerviks OK14:19

H17-20 Kort

3 320 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip MagnussonStora Tuna OK14:15

D16

3 300 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tone AlbrektssonOK Ravinen14:07
Gunhild S. TysværVaregg Fleridrett14:09
Nora StålbergOK Hällen14:11
Tova HermodssonLunds OK14:13

H16

3 450 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linus BacklundOK Södertörn13:56
Axel KudinoffOK Södertörn13:58
Georg EklöwOK Södertörn14:00
Anton NilssonGotlands Bro OK14:02
Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK14:04
Johan EdenhamnLänna IF14:06
Fredrik StenbeckOK Österåker14:08
Simon FriskGustavsbergs OK14:10
Viktor SkoogKils OK14:12
Lukas HellgrenOK Ravinen14:14
Ludvig WaktelSvaide Roma SOK14:16
Benjamin LangerakJärfälla OK14:18
Seth WimanTäby OK14:20
Emil KarlssonMotala AIF OL14:22
Emil AlpbergAlmby IK14:24
Hannes SvahnOK Ravinen14:26
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK14:28
David LevinSvaide Roma SOK14:30
Hugo LillieströmOK Roxen14:32
Ola LösethFalköpings AIK OK14:34
Hugo EkingeOK Motala14:36

H16 Kort

2 860 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils AhlqvistVisborgs OK14:01
Calle NilssonJärfälla OK14:03

D14

3 030 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin DahlVisborgs OK14:53
Linnéa GustafssonOK Hällen14:55
Sara EdenhamnLänna IF14:57
Signe NilssonNyköpings OK14:59
Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb15:01
Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK15:03
Siri AnnellBromma-Vällingby SOK15:05
Beata PetterssonGotlands Bro OK15:07
Tina LjungqvistLunds OK15:09
Emilia EngelOK Ravinen15:11
Sara EckerlidVästerviks OK15:13
Olivia FröbergOK Roxen15:15
Klara WallinderGöteborg-Majorna OK15:17
Gilda BjersanderSvaide Roma SOK15:19
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK15:21
Jonna LundbäckJärfälla OK15:23
Emelie BrudinIFK Moras OK15:25

D14 Kort

2 580 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tove OrdqvistKils OK14:45

H14

3 070 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias ÖsterdahlVisborgs OK14:01
Emil BergGarda IK14:03
Niklas WestbergSvaide Roma SOK14:05
William NilssonNyköpings OK14:07
Robert Al-HassanawyGarda IK14:09
Emanuel HerberthsonLinköpings OK14:11
Mattias KallhaugeSnättringe SK14:13
Albin Rieem LindgrenVisborgs OK14:15
Duncan RobertsonSvaide Roma SOK14:17
Rasmus VirginGotlands Bro OK14:19
Johan LangerakJärfälla OK14:21
Johan AlpbergAlmby IK14:23
Niklas GudingeSvaide Roma SOK14:25
Oliver ValleriusGamleby OK14:27
Mattias LevinSvaide Roma SOK14:29
Olle SvangrenGotlands Bro OK14:31
Casper HedarOK Tor14:33
Edvin NilssonGotlands Bro OK14:35
Nils KylbornAlmby IK14:37
Edvin JohnssonSvaide Roma SOK14:39
Erik AxelssonGamleby OK14:41

H14 Kort

2 450 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil NilssonJärfälla OK14:48

D12

2 590 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnéa SöderqvistOK Ravinen14:54
Jenny BergGarda IK14:56
Ellen OlovssonGamleby OK14:58
Sigrid FröbergOK Roxen15:00
Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb15:02
Matilda FriskGustavsbergs OK15:04
Alma SandVästerbergslagens OL15:06
Amanda GranqvistOK Ravinen15:08
Felicia SahlénVästerås SOK15:10
Kristin HerberthsonLinköpings OK15:12
Sofie Ihreskog FlorinGotlands Bro OK15:14
Tilda MårtenssonOK Ravinen15:16
Maja AxelssonGamleby OK15:18
Alice EkNyköpings OK15:20
Ellen EkingeOK Motala15:22
Maja SandvikAttunda OK15:24

H12

2 570 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik ThoressonAndrarums IF13:56
Brian AhlmAndrarums IF13:58
Fabian MellbergSvaide Roma SOK14:00
Felix BäckstädeVisborgs OK14:02
Elon AlbrektssonOK Ravinen14:04
Folke SvangrenGotlands Bro OK14:06
Edvin HellstenNyköpings OK14:08
Viktor JanssonOK Roslagen14:10
Albin LindskogOK Ravinen14:12
Ian BjersanderSvaide Roma SOK14:14
Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg14:16
Hugo Bergendahl-HanssonIF Thor14:18
Erik NilssonGotlands Bro OK14:20
Fabian WalleriusGamleby OK14:22
Klas LjungqvistLunds OK14:24
Teodor ÄlvegranVästerås SOK14:26
Emil SoneAttunda OK14:28
Herman SvahnOK Ravinen14:30
Oskar NilssonJärfälla OK14:32
Johan Persson BergiusVisborgs OK14:34
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK14:36
Oscar Wångberg-AnelandOK Ravinen14:38
Adam ÖsterdahlVisborgs OK14:40
Johan LundbäckJärfälla OK14:42
Filip LauströmGarda IK14:46
Jakob Gadefors NauHaninge SOK14:48

H12 Kort

2 380 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tomas TirickeSvaide Roma SOK14:06
Johan TirickeSvaide Roma SOK14:08

D10

2 330 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Märta SandvikAttunda OK14:12
Natalie GardelinGarda IK14:14
Angelina ÄlvegranVästerås SOK14:16
Alma PetterssonGotlands Bro OK14:18
Hanna ÖbergGamleby OK14:20
Linda BergGarda IK14:22
Tove ValleriusGamleby OK14:24
Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL14:26
Nova SahlénVästerås SOK14:28
Olivia EngelOK Ravinen14:30

H10

2 500 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peder PerssonGotlands Bro OK14:33
Rasmus HedarOK Tor14:35
Olof LevinSvaide Roma SOK14:37
Carl ÖbergGamleby OK14:41
Jonathan Falk FlodmanGotlands Bro OK14:43
Noak CarlssonIFK Lidingös Skid o OK14:45
Edvard PetterssonGotlands Bro OK14:47
Odin EkNyköpings OK14:49
Hugo LindskogOK Ravinen14:51
Viktor SoneAttunda OK14:53
Erik ByströmOK Nolaskogsarna14:55
Hugo NylundOK Linné14:57
Kasper UllbergSvaide Roma SOK14:59
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg15:01
Axel FribergerJärla Orientering15:03
Karl KylbornAlmby IK15:05
August EkingeOK Motala15:07
David WestfältGotlands Bro OK15:09
Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK15:11

D35

3 460 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda LönnebergTäby OK14:17
Linda PimmeshoferVisborgs OK14:19
Sofia SchollerVisborgs OK14:21
Marion BüchliOLG Suhr14:23
Elin StenströmSala OK14:25
Maria MickelåkerAndrarums IF14:27
Anna MöllerOK Kontinent14:29
Malin LindskogOK Ravinen14:31

H35

4 360 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linus RisplingTumba-Mälarhöjden OK15:00
Fredrik AldénOK Kolmården15:02
Martin TerryIFK Lidingös Skid o OK15:04
Stefan WahlgrenVisborgs OK15:06
Robert WallstenLeksands OK15:08

D40

3 440 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gabriella HammarskjöldGotlands Bro OK13:56
Maria Von SchmalenséeAttunda OK13:58
Sofie BergendahlIF Thor14:36
Malin MårtenssonOK Ravinen14:38
Kicki SkogTullinge SK14:40
Åsa JanssonOK Roslagen14:42
Petra LundbäckJärfälla OK14:44
Camilla LöfgrenOckelbo OK14:46
Carina HellgrenOK Ravinen14:48
Annika IvarssonLinköpings OK14:50
Anna LjungqvistLunds OK14:52
Ewa AlbrektssonOK Ravinen14:54
Anna StrandAttunda OK14:56
Anna BäckstädeVisborgs OK14:58
Jenny AnderssonGotlands Bro OK15:00
Marika Nylund EkNyköpings OK15:02
Kristina Wångberg-AnelandOK Ravinen15:04
Ylva SvangrenGotlands Bro OK15:06
Camilla EngelOK Ravinen15:08
Gabriella FriskGustavsbergs OK15:10
Charlotte FlansbjerOK Djerf15:12

H40

4 120 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb14:00
Casper GidingKamrat och IF KIF14:02
Christer ÖbergGamleby OK14:04
Mats LundbäckJärfälla OK14:06
Tomas BomanLinköpings OK14:08
Andreas NikolaussonVisborgs OK14:10
Mattias CarlsteinIFK Lidingös Skid o OK14:12
Magnus LarsenFK Boken14:14
Patrik FriskGustavsbergs OK14:16
Gunnar ElveljungIFK Göteborg14:18
Martin GarlandVisborgs OK14:20
Måns AxelssonGamleby OK14:22
Göran KimellGotlands Bro OK14:24
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK14:26
Stefan AnnellBromma-Vällingby SOK14:28
Magnus GadeforsVäsby OK14:30
Richard OlovssonGamleby OK14:32
Stefan PerssonVisborgs OK14:34
Björn Fredriksson MöllerOK Kontinent14:36
Pål JanssonOK Roslagen14:38
Fabian LjungquistLunds OK14:40

D45

3 030 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabet EnmarkGävle OK15:03
Carin KihlströmTäby OK15:05
Anette ArksandVallentuna-Össeby OL15:07
Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK15:09
Helen SkoogKils OK15:11
Camilla ÄlvegranVästerås SOK15:13
Anna EkSödertälje-Nykvarn OF15:15
Gunilla KallhaugeSnättringe SK15:17
Anna LarssonSöders-Tyresö15:19
Maria LillieströmOK Roxen15:21
Ann GranqvistOK Ravinen15:23
Lotta JungåkerKorsnäs IF OK15:25
Johanna AlmlundHaninge SOK15:27
Charlotta Thureson GibergHellas Orientering15:29
Josefine NordströmOK Triangeln15:31
Anna SanderIF Thor15:33
Eva-Lena JonssonNyköpings OK15:35
Pia HellgrenOK Södertörn15:37
Annika EngelHässleholms OK15:39
Carina OlssonFalköpings AIK OK15:41
Annika EckerlidVästerviks OK15:43
Marie HäggstrandSödertälje-Nykvarn OF15:45
Christin SöderqvistOK Ravinen15:47

H45

3 980 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg14:52
Benny WiklundFinspångs SOK14:54
Håkan SöderqvistOK Ravinen14:56
Gustaf SameliusVisborgs OK14:58
Ulf JanssonOK Triangeln15:00
Anders LillieströmOK Roxen15:02
Johan ÅttingLinköpings OK15:04
Erik LösethFalköpings AIK OK15:06
Per B NilssonJärfälla OK15:08
Magnus GrafströmCentrum OK15:10
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK15:12
Jan EckerlidVästerviks OK15:14
Fredrik SoneAttunda OK15:16
Erik BerggrenTullinge SK15:18
Niklas OlssonFagersta OK15:20
Stig DahlVisborgs OK15:22
Tommy LindgrenSigtuna OK15:24
Anders EkingeOK Motala15:26
Tim Falck WeberCopenhagenO15:28
Nils EklöwOK Södertörn15:30
Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad15:32
Mattias VejlensVisborgs OK15:34
Ola WallinderGöteborg-Majorna OK15:36
Lars Håkan SandvikAttunda OK15:38
Jonas OlssonOK Roxen15:40
Per MårtenssonOK Ravinen15:42
Håkan MattssonGotlands Bro OK15:44
Ola HultinOK Roslagen15:46
Anders ÄlvegranVästerås SOK15:48
Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF15:50
Ulf NilssonJärfälla OK15:52
Patrik RönnbäckVisborgs OK15:54
Mats KällTumba-Mälarhöjden OK15:56
Henric KarlssonMotala AIF OL15:58

D50

3 000 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria GelinderAttunda OK14:29
Britt-Marie ErikssonGävle OK14:31
Lena HellströmOK Ravinen14:33
Lena NordTrosabygdens OK14:35
Karina LangerakJärfälla OK14:37
Kristina BergstrandSöders-Tyresö14:39
Ann-Marie AnderssonTenhults SOK14:41
Marie Niska ThörnvikCentrum OK14:43
Monika PerssonOK Södertörn14:45
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK14:47
Agneta JohanssonRydboholms SK14:49
Ann-Britt LevinGarda IK14:51
Marita AxelssonOK Ravinen14:53
Sussie BjörkmanDalaportens OL14:55
Marie MalmborgSöders-Tyresö14:57
Ann-Christin PousetteRånäs OK14:59

H50

3 430 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats SigalitGotlands Bro OK14:37
Jörgen BatzSkarpnäcks OL14:39
Peter AlbrektssonOK Ravinen14:41
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF14:43
Anders SkogTullinge SK14:45
Göran ModinBromma-Vällingby SOK14:47
Mats JönssonKorsnäs IF OK14:49
Ulf MagnussonLeksands OK14:51
Lars Stuland LarsenVaregg Fleridrett14:53
Lars GerhardssonAttunda OK14:55
Björn AlpbergAlmby IK14:57
Pär DahlströmTullinge SK14:59
Dan NilssonNyköpings OK15:01
Niklas GustafssonGarda IK15:03
Anders EnmarkGävle OK15:05
Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna15:07
Michael GranqvistOK Ravinen15:09
Magnus HerberthsonLinköpings OK15:11
Lars GreilertHaninge SOK15:13
Per-Olof SvenssonLänna IF15:15
Magnus IhreskogGotlands Bro OK15:17
Leif JakobssonGarda IK15:19
Stig ThörnvikCentrum OK15:21
Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL15:23
Kjell AnderssonKatrineholms OK15:25
Hans SundqvistTullinge SK15:27
Håkan SvahnOK Ravinen15:29
Martin WidmerOLG Suhr15:31
Christer BorgGöteborg-Majorna OK15:33
Ulf NilssonGotlands Bro OK15:35
Jan NylundMariestads FK15:37
Tomas NilssonHässleholms OK15:39
Jörgen AxelssonTullinge SK15:41
Per KallhaugeSnättringe SK15:43
Anders WinaldHellas Orientering15:45
Kurt LillroGarda IK15:47
Erik LöfgrenGotlands Bro OK15:49
Jan CarlssonSöders-Tyresö15:51
Göran HellgrenOK Södertörn15:53
Johan PalmgrenTäby OK15:55
Roine AnderssonRånäs OK15:57
Thomas Helbling 15:59

D55

2 980 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin BengtssonVisborgs OK14:01
Pia-Lena PutkonenTullinge SK14:03
Katarina JakobssonGarda IK14:05
Monika LarssonSkarpnäcks OL14:07
Gittel KarlssonAttunda OK14:09
Christina GustavssonHagaby GOIF14:11
Silke KlickIK Stern14:13
Mona OrdqvistKils OK14:15
Aase LøvlandKolbotn & Skimt OL14:17
Ulla Nyström KronanderOK Roxen14:19
Carola CarlssonOK Tyr14:21
Aina ÖsterdahlVisborgs OK14:23
Anne-Chr SchunnessonAttunda OK14:25

H55

3 410 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn BorgGöteborg-Majorna OK14:38
Magnus AnderssonÅlems OK14:40
Peter AxelssonOK Ravinen14:42
Ton LangerakJärfälla OK14:44
Kurt LöfgrenGotlands Bro OK14:46
Torgny JeppsonKatrineholms OK14:48
Lennart AgénTullinge SK14:50
Ulf ErikssonGävle OK14:52
Mikael SternJärla Orientering14:54
Tommy RoosFalköpings AIK OK14:56
Christer SkoogKils OK14:58
Johan KarlstenSolna OK15:00
Åke KappelGotlands Bro OK15:02
Mats LundbergDalaportens OL15:04
Reinhold LenneboIF Thor15:06
Hans TarandiIFK Lidingös Skid o OK15:08
Ove EricssonNyköpings OK15:10
Stefan GustafssonOK Hällen15:12
Anders BirgerssonVisborgs OK15:14
Jan-Olof BäckOK Djerf15:16
Lars OhlinRånäs OK15:18
Leif SvangrenGotlands Bro OK15:20
Per Arne AndresenKolbotn & Skimt OL15:22
Per WinteråsVästerbergslagens OL15:24
Klas ThybeckLindebygdens OK15:26
Gunnar HallströmVisborgs OK15:28
Anders LavforsCentrum OK15:30
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK15:32
Kjell GustafssonOK Järnbärarna15:34
Björn SöderbäckOK Linné15:36

D60

2 420 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annelie AnderssonVisborgs OK15:16
Inger OnsbringEskilstuna OL15:18
Annika ErikssonGotlands Bro OK15:20
Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna15:22
Ing-Marie BackIFK Hedemora OK15:24
Lena JanssonJärla Orientering15:26
Kristina WåhlinOK Enen15:28
Annika GillgrenGävle OK15:30
Britt GunnarssonKristinehamns OK15:32
Lena AlshedenIFK Enskede15:34
Solvej CarlsonIFK Hedemora OK15:36
Lena NyströmVisborgs OK15:38
Lena JansonArboga OK15:40
Titti BergendahlOK Måsen15:42
Siv LarssonVäxjö AIS15:44
Brita AugustssonVisborgs OK15:46
Maud AnderssonGotlands Bro OK15:48
Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg15:50
Gunnel GillenäsKristinehamns OK15:52
Ulla ClevnertSpårvägens OK15:54
Lena LindgrenOK Järnbärarna15:56
Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK15:58

H60

3 390 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan GunnarssonKristinehamns OK14:01
Bo MagnussonVisborgs OK14:03
Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF14:05
Kari TallqvistTimrå SOK14:07
Gerhard LilliestiernaOK Roslagen14:09
Arne BackIFK Hedemora OK14:11
Thom SandvikAvesta OK14:13
Olle BlomgrenOK Södertörn14:15
Mats SandewallUmeå OK14:17
Per LindgrenIK Hakarpspojkarna14:19
Håkan ErikssonUmeå OK14:21
Kjell KaminskyIF Hagen14:23
Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL14:25
Göran HanssonTäby OK14:27
Lennart LundquistOK Nalle14:29
Jan ÅsbergHäverödals SK14:31
Anders ÖbergIFK Moras OK14:33

D65

2 340 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger LjungströmOK Djerf14:59
Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK15:01
Rosa JohanssonIK Uven15:03
Ingrid EnekvistVisborgs OK15:05
Britt Forsell PirozziLunds OK15:07
Carin RunqvistJärfälla OK15:09
Kerstin Vidner-ErikssonKöping-Kolsva OK15:11
Ingrid DanielssonVisborgs OK15:13
Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF15:15
UllaKarin HolmbergOK Måsen15:17
Gunnel FranssonVisborgs OK15:19
Elisabeth LindholmDomnarvets GOIF15:21
Inger Alice EismarkIFK Göteborg15:23
Ing-Marie BergmanVisborgs OK15:25
Lena StenbergIFK Umeå15:27
Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK15:29
Viviann AnderssonSnättringe SK15:31

H65

3 050 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart AlmströmIK Stern14:27
Ingemar GillgrenGävle OK14:29
Ulf SkogtjärnOK Linné14:31
Ingemar PetterssonGarda IK14:33
Christer GillenäsKristinehamns OK14:35
Rolf HjortRånäs OK14:37
Lennart LindgrenOK Järnbärarna14:39
Kjell SkalbergGotlands Bro OK14:41
Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg14:43
Leif AnderssonVisborgs OK14:45
Claes AnderssonSnättringe SK14:47
Lars AllbertsonOK Tylöskog14:49
Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg14:51
Alf LindbergKöping-Kolsva OK14:53
Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK14:55
Runar AldénOK Kolmården14:57
Tommie OlssonVisborgs OK14:59
Sven PihlEnköpings AIF15:01
Jan BojlingSolna OK15:03
Geir HusdalTIF Viking15:05
Paul NorénOK Södertörn15:07
Anders NilssonGotlands Bro OK15:09
Tommy WåhlinOK Enen15:11
Bo ErikssonKöping-Kolsva OK15:13
Gert LundquistGotlands Bro OK15:15
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg15:17
Måns ÖhmanVisborgs OK15:19
Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK15:21
Ulf KjellinOK Hedströmmen15:23
Bernt ErikssonSpårvägens OK15:25
Johnny GustafssonGamleby OK15:27
Åke WansölinSöders-Tyresö15:29
Kurt Håkan AnderssonOK Tor15:31
Björn AnderssonGotlands Bro OK15:33
Staffan StålbergOckelbo OK15:35
Sven-Olof LarssonVäxjö AIS15:37
Ingemar LindqvistSnättringe SK15:39
Stefan ErlandssonGarda IK15:41
Ulf AhlqvistIF Hansa-Hoburg15:43
Berndt StenbergIFK Umeå15:45
Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna15:47
Bo LindkvistKöping-Kolsva OK15:49
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK15:51
Jerry MartinssonOK Motala15:53

D70

2 300 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunilla HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK14:33
Christina LarssonSöders-Tyresö14:35
Lena JacobssonVisborgs OK14:37
Eva-Stina SvärdHaninge SOK14:39
Gunnel GranqvistNynäshamns OK14:41
Elisabeth KimellGotlands Bro OK14:43
Inger LundSala OK14:45
Britten PerssonFinspångs SOK14:47
Sonja PernebyTullinge SK14:49
Siv JohanssonVisborgs OK14:51
Yvonne  RoosAttunda OK14:53
Gunnel BalckIFK Enskede14:55

H70

3 010 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf RanhedSkogsluffarnas OK13:58
Bo DanmoDomnarvets GOIF14:00
Gunnar BramstenSundbybergs IK14:02
Svenerik JohanssonVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb14:04
Lars-Erik PernebyTullinge SK14:06
Torbjörn TirénHellas Orientering14:08
Sören JohanssonSala OK14:10
Jan RehdinKöping-Kolsva OK14:12
Ingemar LindblomIFK Göteborg14:14
Arne LarsenVästerviks OK14:16
Bengt KarlssonLinköpings AIK14:18
Björn FranssonVisborgs OK14:20
Ingemar AnderssonOK Orion14:22
Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburg14:24
Ingemar JohnssonHaninge SOK14:26
Bo HedlundIFK Enskede14:28
Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK14:30
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK14:32
Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL14:34
Jan DahlgrenGustavsbergs OK14:36
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL14:38
Anders SandwallSkarpnäcks OL14:40
Lars JohanssonOK Skogshjortarna14:42
Bo AdofssonIK Ymer14:44
Bo HanssonArboga OK14:46
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK14:48
Per HaepplingVästerås SOK14:50

D75

2 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gudrun ThigerLinköpings AIK14:01
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna14:03
Göta KåbergKöping-Kolsva OK14:05
Birgitta BergGarda IK14:07
Lillemor ForsbergGävle OK14:09

H75

3 010 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK14:01
Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK14:03
Folke LindgrenVisborgs OK14:05
St John VallinOK Hedströmmen14:07
Bjarne ErlandssonHammarby IF OF14:11
Lennart NymanHestra IF14:13
Nils HallgrenVisborgs OK14:15
Mats ErikssonSala OK14:17
Björn EkblomSkogsluffarnas OK14:19
Kaj WirénVisborgs OK14:21
Lars RoosAttunda OK14:23

H80

2 340 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders BackOK Ravinen14:17
Jörgen AxelssonIF Thor14:19
Carleric ThigerLinköpings AIK14:21
Alf LundkvistOK Tor14:23
Berndt BergGarda IK14:25
Jan JesslénVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb14:27
Sauli JacobssonGotlands Bro OK14:29

H85

2 360 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sture LarssonVisborgs OK14:13

Inskolning

1 960 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa Elvira Helen AsplundKlubblös13:31:56
Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL14:13:00
Axel AnderssonLinköpings OK14:33:13
Eskil MyrbergerTullinge SK14:39:34
Erik KylbornAlmby IK14:52:58
Neo CederqvistVisborgs OK15:16:40
Joakim GustafssonGotlands Bro OK15:20:28
Tore LarssonJärfälla OK15:20:29
Sverre TysvaerVaregg Fleridrett15:58:19
Leo JuthbergSöders-Tyresö

U1

1 960 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia ÅttingLinköpings OK13:41:40
Egil AhlströmGarda IK13:47:55
Ebbe BergGarda IK13:47:56
Fabian TörnqvistAttunda OK13:50:39
Joel ByströmOK Nolaskogsarna13:53:01
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK13:57:43
Felice GardelinGarda IK14:03:33
Agnes OlovssonGamleby OK14:04:00
Meja LundinSvaide Roma SOK14:14:13
Nancy BjersanderSvaide Roma SOK14:19:00
Johan AnderssonLinköpings OK14:22:46
Marcus OlanderTäby OK14:28:21
Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL14:30:36
Alice JanssonOK Roslagen14:31:50
Sara LjungqvistLunds OK14:43:30
Edvin ÅttingLinköpings OK14:45:59
Gustav MyrbergerTullinge SK14:48:40
Axel KylbornAlmby IK15:05:24
Hugo HenriquesSpårvägens OK15:06:05
Emma HenriquesOK Södertörn15:06:07
Greta SandvikAttunda OK15:28:01

U2

2 310 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joel AllmungsLeksands OK13:30:02
Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb13:30:08
Elsa Helander AnnellBromma-Vällingby SOK13:39:39
Hilda SandVästerbergslagens OL13:44:04
Elvira WetterlundTumba-Mälarhöjden OK13:48:25
Ulrika PerssonGotlands Bro OK13:54:52
Mathias MellbergSvaide Roma SOK13:59:37
Morgan KoertgeTäby OK14:06:24
Ella KoertgeTäby OK14:08:01
Oscar KoertgeTäby OK14:08:04
Tiricke AnnaSvaide Roma SOK14:08:14
Ellen Wångberg AnelandOK Ravinen14:09:47
Svante SandvikAttunda OK14:11:20
Wilma MårtenssonOK Ravinen14:14:50
Vega VictorNybro OK14:16:41
Stella ÄlvegranVästerås SOK14:22:07
Alice Persson BergiusVisborgs OK14:36:35
Arvid MyrbergerTullinge SK14:46:03
Tilda LindholmOK Ravinen14:51:21
Ella SandVästerbergslagens OL15:06:40
Arvid LarssonJärfälla OK15:08:50
Elis Bergendahl-HanssonIF Thor
Erik HellgrenOK Ravinen

Öppen motion 1

2 410 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jacob MagnussonStora Tuna OK14:15:31

Öppen motion 2

2 640 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingela JuthbergKlubblös13:35:39
Gudrun DalströmKvarnsvedens GOIF OK13:39:16
Cornelia MöllerOK Kontinent14:33:25
Ylva GribornGotlands Bro OK14:37:24
Karin ByströmOK Nolaskogsarna14:50:15

Öppen motion 3

2 660 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marit TallqvistTimrå SOK13:34:15
Stefan OlssonKlubblös13:35:54
Pyttan AsplundOK Södertörn13:56:30
Helen FlarupKlubblös14:06:26
Anneli AllmungsIF Hansa-Hoburg14:15:39
Elsbeth BüchliOLG Suhr14:16:29
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK14:19:13
Göran DjurstedtKisa SK14:29:51
Lars-Åke HolmLinköpings OK14:33:35
Gerhard HåkanssonVisborgs OK14:34:59
Jonas IhreskogGotlands Bro OK14:45:13
Louise FlorinGotlands Bro OK14:51:25
Nils WärnOK Gärdet14:51:42
Gunnel Söderlund DahlKlubblös14:56:18
Eva ViberthKlubblös15:05:31
Karin RiddersporreTimrå SOK15:15:16
Åsa AxelssonGamleby OK15:17:17
Curt BalckIFK Enskede15:21:13
Gunilla EkbergIFK Lidingös Skid o OK15:32:31

Öppen motion 4

3 610 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per LjungströmOK Djerf13:39:51
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK14:07:27
Erik AnderssonSvaide Roma SOK14:12:27
Kurt BüchliOLG Suhr14:16:46
Sia MaiNybro OK14:16:49
Patrik EliassonKlubblös14:19:40
Sten HellströmOK Ravinen14:41:49
Reino DahlKlubblös14:56:21
Anders PerssonSvaide Roma SOK14:58:38
Anna ViberthKlubblös15:04:44
Marianne JeppsonKatrineholms OK15:27:02

Öppen motion 5

3 280 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulla EkblomSkogsluffarnas OK13:29:55
Adrian WetterlundTumba-Mälarhöjden OK13:49:22
Edith BergvallVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb13:52:08
Christina SvenssonBjörkfors GOIF13:53:48
Karin JaneråsOK Linné14:01:28
Hans NordströmRånäs OK14:04:51
Ylva SandénOK Södertörn14:06:07
Malin CarlssonSöders-Tyresö14:10:12
Robert RimgårdBajen Bandy14:10:14
Ann-Sofie EdenhamnLänna IF14:11:58
Ingvar JordåsSnättringe SK14:18:58
Frida StenströmSala OK14:19:20
Anne WimanTäby OK14:21:08
Erik HöglundTurebergs IF14:22:50
Anna RosnäsSkogsluffarnas OK14:26:22
Charlotta PorsöKlubblös14:26:52
Paula JakobssonGarda IK14:32:32
Kristina LindholmOK Ravinen14:42:31
Magnus OrdqvistKils OK14:45:21
Clara SpikLeksands OK14:48:01
Anna ThorsellOK Enen14:58:56
Ann-Sofi OlovssonGamleby OK15:01:20
Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb15:06:11
Sten CarlsonIFK Hedemora OK15:20:32
Marita OlanderTäby OK15:29:20
Göran PerssonJärfälla OK15:58:50

Öppen motion 6

4 030 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil BrynforsVästerbergslagens OL13:40:37
Kalle HögbergOK Södertörn14:03:56
Mats CarlbergKFUM Örebro OK14:09:03
My och Ulv BjörkKlubblös14:17:17
Bernt-Olof GustavssonTäby OK14:44:46
Lars TingsborgKlubblös14:56:40
Filip HanssonGotlands Bro OK15:01:35
Ole VictorNybro OK15:16:33
Sten TjäderKlubblös15:16:35

Öppen motion 7

2 930 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika ÖsterdahlVisborgs OK13:29:50
Lisa RondahlVisborgs OK13:30:58
Anna RondahlVisborgs OK13:34:08
Ulf CarnbyTäby OK13:35:11
Lena RosinVästerbergslagens OL13:41:03
Lisa TörnqvistOK Ravinen13:51:13
Sara HellstenNyköpings OK13:58:44
Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg13:58:49
Märta SkogTullinge SK13:58:58
Rolf MalmrosVisborgs OK13:59:02
Hugo ThoressonAndrarums IF13:59:29
Monika Högberg-GustafssonOK Södertörn14:03:31
Marie OhlinOK Linné14:08:08
Eva AdolfssonIK Ymer14:11:26
Kerstin ErikssonSnättringe SK14:14:05
Stig HultgrenOK Bävern14:15:16
Christina OhlinRånäs OK14:16:56
Ingela BengtssonSala OK14:22:18
Monica OhlinRånäs OK14:23:44
Anna FröbergOK Roxen14:29:10
Bo EkströmDalaportens OL14:30:26
Stefan HellströmVisborgs OK14:33:44
Gurli Hörnell RondahlVisborgs OK14:34:45
Yvonne EkströmDalaportens OL14:35:06
Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK14:36:21
Margareta PerssonVisborgs OK14:37:55
Maria NimvikJärla Orientering14:38:08
Karl Axel JohanssonIK Uven14:45:03
Birgitta HjerthénGotlands Bro OK14:47:58
Pernilla SahlénVästerås SOK14:48:11
Maria HelanderBromma-Vällingby SOK14:50:39
Göran LagerstedtOK 65 Stjärnhov14:56:16
Örjan HögbergGotlands Bro OK14:58:20
Karin GreilertHaninge SOK15:02:41
Nils-Gunnar LindbergOK Nalle15:07:16
Erland GardellGotlands Bro OK15:15:31
Karin LindgrenSigtuna OK15:26:42
Lisa LarssonJärfälla OK15:27:09
Svante LindgrenSigtuna OK15:27:30
Elin GustafssonGotlands Bro OK15:58:05

Öppen motion 8

4 130 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK13:33:37
Siwert JonassonÄrna IF13:58:47
Jessica EkbergIK Hakarpspojkarna14:07:22
Claes-Erik KarlssonKlubblös14:08:58
Peter EkbergIFK Lidingös Skid o OK14:11:10
Anna SylvanJärfälla OK14:12:04
Hans OhlinRånäs OK14:15:41
Peter ÖsterdahlVisborgs OK14:16:53
Erik BengtssonSala OK14:18:56
Olof ErikssonIFK Moras OK14:19:29
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg14:19:31
Pernilla NilssonJärfälla OK14:21:03
Magnus ThomssonGotlands Bro OK14:24:50
Jonas PetterssonGotlands Bro OK14:26:13
Daniel JungarDalaportens OL14:27:32
Marie HedarOK Tor14:35:01
Åsa Gane SpikLeksands OK14:48:06
Björn ByströmOK Nolaskogsarna14:57:31
Kristoffer LarssonOK Enen14:59:25
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK15:03:37
Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg15:07:07
Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg15:11:24
Richard HolmStockholms Multisport Klubb15:21:34
Emma MartinelleSöders-Tyresö15:23:57
Stefan WångbergOK Ravinen15:31:42

Öppen motion 9

4 520 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olov WetterlundTumba-Mälarhöjden OK13:49:00
Hans SylvanJärfälla OK14:13:39
Torbjörn SöldeforsSvaide Roma SOK14:17:13
Mikael JaneråsOK Linné14:43:42
Edvin TjernlundKlubblös14:44:33
Göran GustafssonGotlands Bro OK14:47:48
Johan WinteråsVästerbergslagens OL14:54:14
Jens TirickeSvaide Roma SOK15:19:33
Hanna HagbergFrölunda OL15:20:47
Therese JohanssonCentrum OK15:24:55
Torbjörn LarssonGarda IK15:45:36

Annonser