Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Motionsorientering Kronoparken

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Kronoparken
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 16 maj 2013

Bana 1 - mycket lätt

2 000 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn PerssonStora Enso17:41:06
Julia ForsgrenOK Tyr17:45:12
Axel LindKarlstad.17:58:22
Alvar EklindOK Tyr18:02:36
Axel HedbergKarlstad.18:15:43
Christel NilssonCFK18:51:44
Anders LarssonCFK18:52:44

Bana 2 - lätt

3 100 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per-Åke BörjessonCGI17:17:33
Samuel AxelssonOK Tyr17:33:35
Nial SimesOK Tyr17:34:28
Lena FredrikssonOK Tyr17:35:04
Åsa CarlqvistOK Tyr17:39:33
Eva NordbladKroppa IF17:44:35
Marie ZetterlingOK Tyr17:46:35
Barbro ZetterlingOK Tyr17:46:36
William HollowellOK Tyr17:47:58
Stefan RydbergCFK17:49:07
Thomas MobergCFK17:49:38
Mattias HaneOK Tyr17:50:19
David ÅkerlindLustens OK17:50:40
Börje NilssonOK Tyr17:54:21
Jessica ErikssonKarlstad.17:55:04
Karin BörjarsKils OK18:13:54
Ann-Catrin HagbergOK Tyr18:15:35
Anna NicanderKarlstad.18:16:07
Per KroghCFK18:24:31

Bana 3 - medel

4 100 m, 56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa AnnersandOK Tyr17:13:49
Mikael HjerpeCGI17:19:06
Rune GustafssonCFK17:23:37
Tom PerätaloKarlstad.17:23:46
Anna-Karin BerglundIdrottsföreningen OLGY Uppsala17:25:10
Henrik EldhTelia Sonera17:27:02
Eva TrangiusOK Tyr17:27:32
Michael JanssonKarlstad.17:27:40
Gunnar RåbergOK Tyr17:28:39
Bertil ErikssonOK Tyr17:29:48
Elisabeth ÖströmOK Tyr17:30:57
Lotta RåbergOK Tyr17:31:13
Björn BråbyOK Tyr17:31:39
Erik SimesOK Tyr17:31:59
Bertil JohanssonKristinehamns OK17:32:32
Kyösti UuttanaMetso17:32:45
Emma JohanssonKristinehamns OK17:34:25
Hans BergedOK Tyr17:34:42
Amanda JohanssonKristinehamns OK17:35:49
Erik LidbergOK Tyr17:35:56
Christian HedqwistOK Tyr17:38:09
Lars MellqvistKarlstad.17:39:25
Viktor BrantOK Tyr17:39:26
Peter SundströmOK Älgen17:39:53
Anders SchnellOK Tyr17:41:08
Roger OlssonGrums17:41:10
Tone HollowellOK Tyr17:42:24
Ann-Sofie HultsvedOK Tyr17:42:47
Annette HalvorsenOK Milan17:43:46
Laura JosefssonKarlstad.17:43:48
Lars-Erik Jocke OlssonOK Tyr17:46:15
Anders WeinestedtOK Tyr17:46:41
Christer HallCFK17:47:19
Karin MoodOK Tyr17:47:47
Gunilla NilssonOK Tyr17:48:44
Anders HaneOK Tyr17:50:17
Bengt MalmSkattkärrs IF17:54:52
Lukas OlmKils OK17:56:31
Anders LundbergMSB FF17:56:49
Ylva OlmKils OK17:57:00
Erik HöökOK Tyr17:58:43
Elisabet EvardssonOK Tyr17:59:44
Catarina HögkvistOK Tyr18:00:46
Ingela SvenssonOK Tyr18:01:24
Leif EricssonKarlstad.18:01:52
Claes ÅkerblomKarlstad.18:02:03
Charlotte JohanssonSkattkärrs IF18:04:34
Marie AlfredssonOK Tyr18:08:22
Kajsa JohanssonSkattkärrs IF18:08:49
Alf BörjarsKils OK18:09:41
Johan HenricssonKarlstad.18:14:52
Alfred HagbergOK Tyr18:15:37
Conny RexedStamford18:17:49
Gunnar OlssonOK Fryksdalen18:19:21
Anna Weckner WestlundOK Tyr18:23:42
Anders AnderssonStamford18:24:45

Bana 4 - svår

6 100 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David WästlundOK Tyr17:30:30
Patrik NorlinOK Tyr17:32:21
Malin JonssonOK Tyr17:34:07
Börje RåbergOK Tyr17:37:45
Oskar SvenssonOK Tyr17:39:56
Per BülundOK Tyr17:41:56
Mats LenellOK Tyr17:43:02
Elin LundqvistKils OK17:43:11
Tom HollowellOK Tyr17:43:50
Lars AnderssonOK Tyr17:44:37
Niklas KarlssonLustens OK17:45:03
Urban LarssonOK Tyr17:51:12
Per HögkvistOK Tyr17:57:19
Jan OlmKils OK17:58:06
Rolf WikströmOK Tyr17:59:33
Johannes EricssonLindebygdens OK18:00:18
Sofie WetterArboga OK18:01:20
Erik HögkvistOK Tyr18:02:06
Anders LevinKils OK18:03:11
Magnus KällmingOK Tyr18:05:01
Jonas PerssonKarlstad.18:11:39
Peter GustavssonKarlstad.18:13:50
Johan SiggessonKarlstad.18:13:51
Johan SjögrenOK Tyr18:14:31
Åke SvenssonHammarby IF OF18:18:53
Jens ÖströmOK Tyr18:26:33
Sixten WestlundOK Tyr18:28:59
Jesper ÖströmOK Tyr18:31:24
Lars-Håkan BengtssonGävle OK18:47:11

Annonser