Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för IFK Enskede, långdistans

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: IFK Enskede, långdistans
Arrangörsorganisation: IFK Enskede
Datum: söndag 13 april 2014

D21

7 030 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna LönnkvistTullinge SK10:07:39
Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering10:10:39
Martina CraigOK Ravinen10:13:39
Linnea BörjarsKils OK10:16:39
Elin CarlssonIFK Lidingö SOK10:19:39
Malin AnnegårdCentrum OK10:22:39
Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK10:25:39
Therese PerssonSnättringe SK10:28:39
Stina JanssonJärla Orientering10:31:39
Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK10:34:39
Lenka ZatloukalovaTullinge SK10:37:39
Elsa JanssonJärla Orientering10:40:39
Sara GrenmarkTullinge SK10:43:39
Karin FägerlindCentrum OK10:46:39
Ida KallurOK Ravinen10:49:39

H21

9 300 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar BacklundÄrla IF10:04:39
Anders BögevigOK Ravinen10:07:39
Anders BoströmJärfälla OK10:10:39
Marcus BerggrenNyköpings OK10:13:39
Henrik ErikssonCentrum OK10:16:39
Stephen CraigOK Ravinen10:19:39
Adam LarssonOK Roxen10:22:39
Jens WicksénCentrum OK10:25:39
Harald HenrikssonJärla Orientering10:28:39
Adam NymanKristinehamns OK10:31:39
Aleksandr ManoilovJärfälla OK10:34:39
Joar SvartholmBergnäsets AIK10:37:39
Oskar GustafssonCentrum OK10:40:39
David HealyJärla Orientering10:43:39
Patrik NilssonSnättringe SK10:46:39
Jakob JanssonJärla Orientering10:49:39
Mattias ÅgrenCentrum OK10:52:39
Per-Åke OlssonOK Ravinen10:55:39
Christian RotvikerCentrum OK10:58:39
Niklas WestbladOK Ravinen11:01:39
Göran ThimbergSöders-Tyresö11:04:39
Andrew QuinIFK Lidingö SOK11:07:39

D21 Kort

5 160 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maxine Lindström-BomgrenOK Södertörn10:13:39
Kristin AndréeJärla Orientering10:16:39
Åsa LinnersjöSöders-Tyresö10:19:39
Sanna SteenTumba-Mälarhöjden OK10:22:39
Anette ÖnerudOK Ravinen10:25:39
Stina AndreassonGustavsbergs OK10:28:39
Sofia PerssonSnättringe SK10:31:39

H21 Kort

7 660 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Dane CavanaghTullinge SK10:51:39
Magnus JohanssonWaxholms OK10:54:39
Daniel BeutlerOK Södertörn10:57:39

D20

5 330 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Victoria ErikssonPiteå IF10:14:39

H20

7 660 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joakim ByströmJärfälla OK11:02:39
Simon KappelOK Södertörn11:05:39
Andreas Winander-SchönningJärfälla OK11:08:39
Jakob IvarssonHaninge SOK11:11:39
Arvid HenrikssonJärla Orientering11:14:39
David HectorSnättringe SK11:17:39
Martin Dahlgren RosenJärla Orientering11:20:39
Petter JohanssonLinköpings OK11:23:39

D18

5 160 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba PegestamOK Ravinen09:59:39
Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering10:02:39
Caroline LängheimTullinge SK10:05:39
Hanna KorhonenHaninge SOK10:08:39
Märta BerggrenOK Kolmården10:11:39

H18

6 410 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK10:15:39
Hugo DahlbergHaninge SOK10:18:39
Oscar WibergJärla Orientering10:21:39
Joakim SkärlénHaninge SOK10:24:39
Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL11:14:39

D16

4 400 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK11:03:39
Tilda AnderssonOK Ravinen11:06:39
Vilma KarlssonSnättringe SK11:09:39
Tone AlbrektssonOK Ravinen11:12:39
Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK11:15:39
Moa WestbladOK Ravinen11:18:39
Ebba LeicktTullinge SK11:21:39
Nora HallJärla Orientering11:24:39
Rebecca WaldenfjordJärfälla OK11:27:39
Amanda KarlssonOK Ravinen11:30:39

H16

5 300 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Petter BodingIFK Lidingö SOK10:03:39
Niclas LimnefeltIFK Lidingö SOK10:06:39
Albin AnderssonOK Ravinen10:09:39
Jason BransomeSkogsluffarnas OK10:12:39
Oskar EdvardssonJärfälla OK10:15:39
Hannes SvahnOK Ravinen10:18:39
Tobias KarlssonSnättringe SK10:21:39
André LindgrenOK Ravinen10:24:39
Adam HedbergOK Södertörn10:27:39
Max KlassonOK Ravinen10:30:39
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK10:33:39
Egil MorastHaninge SOK10:36:39
Axel KudinoffOK Södertörn10:39:39
Lukas HellgrenOK Ravinen10:42:39
Lukas ArkängTullinge SK10:45:39
Viktor WohlgemuthOK Ravinen10:48:39
Georg EklöwOK Södertörn10:51:39
Axel GranqvistOK Ravinen10:54:39
Hugo LindbärgOK Södertörn10:57:39
Erik HerneOK Ravinen11:00:39
Johan BengtssonSkarpnäcks OL11:03:39
Viking FreijSnättringe SK11:06:39
Hugo ThorellOK Ravinen11:09:39

D16 Kort

3 320 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Astrid HenrikssonJärla Orientering10:20:39
Lovisa DanielssonTullinge SK10:23:39

H16 Kort

3 680 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon ÖsterlingOK Södertörn10:07:39
Gustav LidmarSnättringe SK10:10:39

D14

3 680 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Petrina CostermansJärla Orientering10:16:39
Vilma GotheOK Ravinen10:19:39
Tyra AlmJärla Orientering10:22:39
Elin BergOK Ravinen10:25:39
Klara BolinTullinge SK10:28:39
Katarina NorrbyOK Södertörn10:31:39
Lotta DuhsIFK Lidingö SOK10:34:39
Karin ModinBromma-Vällingby SOK10:37:39
Linda RennerOK Södertörn10:40:39
Trine KarlbergTullinge SK10:43:39
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:46:39
Lovisa LarssonTullinge SK10:49:39
Lotten SandénOK Södertörn10:52:39
Frida HectorSnättringe SK10:55:39
Sofia ZillingOK Södertörn10:58:39
Minette SjögrenBromma-Vällingby SOK11:01:39
Lova AggeforsOK Ravinen11:04:39
Lovisa LängheimTullinge SK11:07:39
Emilia EngelOK Ravinen11:10:39
Ylva SandénOK Södertörn11:13:39

H14

3 680 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan LangerakJärfälla OK10:14:39
Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK10:17:39
Martin SkärlénHaninge SOK10:20:39
Melker HörnfeldtOK Ravinen10:23:39
Johannes BladhTullinge SK10:26:39
Ivar Lidström LauriSnättringe SK10:29:39
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby10:32:39
Simon FriskGustavsbergs OK10:35:39
Trevor BransomeSkogsluffarnas OK10:38:39
Mattias IvarezOK Södertörn10:41:39
Emil GustafssonJärfälla OK10:44:39
Albin NorénPiteå IF10:47:39
Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK10:50:39
Mattias KallhaugeSnättringe SK10:53:39
Ruben BryngelssonTullinge SK10:56:39
Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby10:59:39
Anton BorgOK Ravinen11:02:39
Felix PerssonHaninge SOK11:05:39
Melvin JakobssonOK Södertörn11:08:39
Jonatan GraversenIFK Lidingö SOK11:11:39
Andreas SkepplingOK Södertörn11:14:39
Noel WaldenfjordJärfälla OK11:17:39
Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby11:20:39
Rasmus KlingbergSnättringe SK11:23:39
Elias TidevallSkogsluffarnas OK11:26:39
Marcus Salomon-SörensenAttunda OK11:29:39
Adam BrattTullinge SK11:32:39
Viggo KlassonOK Ravinen11:35:39

D14 Kort

2 950 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna SöderlundOK Södertörn10:26:39

H14 Kort

2 950 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jesper LidmarSnättringe SK10:31:39
Josef FranzénSnättringe SK10:34:39

D12

2 950 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Signe HillerhagIFK Lidingö SOK10:43:39
Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL10:49:39
Katja LeicktTullinge SK10:52:39
Tilda MårtenssonOK Ravinen10:55:39
Sara MöllerOK Södertörn10:58:39
Alva BladhTullinge SK11:01:39
Cecilia HectorSnättringe SK11:04:39
Amanda GranqvistOK Ravinen11:07:39
Sanna HedbergOK Södertörn11:10:39
Maja SandvikAttunda OK11:13:39
Åsa SundströmJärla Orientering11:16:39
Tove SjöbergTullinge SK11:19:39
Ella ForsbergHaninge SOK11:22:39
Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK11:25:39
Nina PerssonHaninge SOK11:28:39
Matilda FriskGustavsbergs OK11:31:39
Ella KarlssonSnättringe SK11:34:39

H12

2 950 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leon Ekselius LagercrantzSkarpnäcks OL09:49:00
Laban BryngelssonTullinge SK09:52:00
Danni De VylderSkarpnäcks OL09:55:00
Albin HainkeSnättringe SK09:58:00
Ludvig SigrandOK Södertörn10:00:39
Filip StorellHaninge SOK10:03:39
Lukas WernerIFK Lidingö SOK10:06:39
Martin RinnbäckOK Ravinen10:09:39
Lukas GustafssonJärfälla OK10:12:39
Simon LiljaIFK Lidingö SOK10:15:39
John WolgastSnättringe SK10:18:39
Gustav BjörklundOK Ravinen10:21:39
Isak GeliusSnättringe SK10:24:39
Mattis SandénOK Södertörn10:27:39
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:30:39
Oscar Wångberg-AnelandOK Ravinen10:33:39
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK10:36:39
Albin LindskogOK Ravinen10:39:39
Ingemar SandénOK Södertörn10:42:39
Alfred LängheimTullinge SK10:45:39
Erik BovalliusJärfälla OK10:48:39
Linus HalvorsenSkarpnäcks OL10:51:39
Olle KallurOK Ravinen10:54:39
Ludwig BerglindOK Södertörn10:57:39
Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK11:00:39
Måns AbrahamssonOK Södertörn11:03:39
Erik Lidström LauriSnättringe SK11:06:39
Elon AlbrektssonOK Ravinen11:09:39

D12 Kort

2 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malva LindbärgOK Södertörn10:29:39
Lisa ThunellIFK Lidingö SOK10:46:39

H12 Kort

2 100 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jacob WolgastSnättringe SK10:14:39

D10

2 100 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Märta SandvikAttunda OK10:03:39
Liv HerneOK Ravinen10:06:39
Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOK10:09:39
Tindra JonssonSkarpnäcks OL10:12:39
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK10:15:39
Tilde MansénSkarpnäcks OL10:21:39
Katja GustafssonTrosabygdens OK10:24:39
Miia RollerJärfälla OK10:27:39
Alva Lidström LauriSnättringe SK10:30:39
Sanna RinnbäckOK Ravinen10:33:39

H10

2 100 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktor SöderbergJärla Orientering10:32:39
Eskil CostermansJärla Orientering10:35:39
Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK10:38:39
Martin ErikssonVäsby OK10:41:39
Erik HellgrenOK Ravinen10:44:39
Björn RennerOK Södertörn10:47:39
Ludvig FerdmanTullinge SK10:50:39
Max ÖsterlingOK Södertörn10:53:39
Andreas AnderssonSkogsluffarnas OK10:56:39
Alvin CraigOK Ravinen10:59:39
Theodor HolmströmSkogsluffarnas OK11:02:39
Olle ThimbergSöders-Tyresö11:05:39
Albert NordSnättringe SK11:08:39
Hugo LindskogOK Ravinen11:11:39
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK11:14:39
Viktor ZillingOK Södertörn11:17:39
Melker CarlingerSkogsluffarnas OK11:20:39
Carl-Johan KrookSöders-Tyresö11:23:39

D35

5 330 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nina ThörnqvistSöders-Tyresö10:15:39
Lina MatthewsTullinge SK10:18:39
Malin LindskogOK Ravinen10:21:39
Daniela RennerOK Södertörn10:24:39

D40

5 160 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anke XylanderSöders-Tyresö10:29:39
Theres EricssonOK Ravinen10:32:39
Gabriella FriskGustavsbergs OK10:35:39
Ewa AlbrektssonOK Ravinen10:38:39
Lisa LeicktTullinge SK10:41:39
Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK10:44:39
Jenny BergOK Ravinen10:47:39
Maria Von SchmalenséeAttunda OK10:50:39
Ann RollerJärfälla OK10:53:39
Maria LybertOK Ravinen10:56:39
Jessica SjöbergTullinge SK10:59:39
Anna Maja SvenssonSöders-Tyresö11:02:39
Camilla EngelOK Ravinen11:05:39

H40

7 920 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan SällforsIFK Lidingö SOK10:05:39
Lars SegermanSkarpnäcks OL10:08:39
Per WesterlundSkogsluffarnas OK10:11:39
Patrik FriskGustavsbergs OK10:14:39
Fredrik MorastHaninge SOK10:17:39
Mats SandinIK Vikings OK10:20:39
Henrik MorastHaninge SOK10:23:39
Nils EdvardssonJärfälla OK10:26:39
Björn LovangIFK Lidingö SOK10:29:39
Anders WisénSnättringe SK10:32:39
Gunnar ElveljungIFK Göteborg10:35:39
Calle BohmanHellas Orientering10:38:39
Mårten WaldenfjordJärfälla OK10:41:39
Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK10:44:39
Henrik SjögrenHaninge SOK10:47:39
Joel AhlqvistSkarpnäcks OL10:50:39
Joakim PerssonHaninge SOK10:53:39
Martin SigrandOK Södertörn10:56:39
Pär LiljaIFK Lidingö SOK10:59:39
Ali KuoskuSkogsluffarnas OK11:02:39
Johan HörnfeldtOK Ravinen11:05:39
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK11:08:39
Magnus LennartssonJärfälla OK11:11:39
Ulf AnderssonHaninge SOK11:14:39
Robert LidströmTullinge SK11:17:39
Stefan Svensson GeliusSnättringe SK11:20:39

D45

4 480 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann GranqvistOK Ravinen10:00:39
Gunilla KallhaugeSnättringe SK10:03:39
Teija LeppinenIFK Lidingö SOK10:06:39
Erika CarlingerSkogsluffarnas OK10:09:39
Ann FranzénOK Södertörn10:12:39
Susanne CurmanIFK Lidingö SOK10:15:39
Anna-Lena LängheimTullinge SK10:18:39
Mari-helen LidströmSnättringe SK10:21:39
Mia LiljaIFK Lidingö SOK10:24:39
Karin TidevallSkogsluffarnas OK10:27:39
Annica JanssonIFK Lidingö SOK10:30:39
Charlotta Thureson GibergHellas Orientering10:33:39

H45

6 410 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle SandénOK Södertörn10:20:39
Anders BrinkmanVandrarringen10:23:39
Ola BovalliusJärfälla OK10:26:39
Magnus HellgrenOK Ravinen10:29:39
Tom SvenssonHammarby IF OF10:32:39
Patrik LeicktTullinge SK10:35:39
Oskar NederheimHaninge SOK10:38:39
Ove GustafssonJärfälla OK10:41:39
Peter Salomon-SörensenAttunda OK10:44:39
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK10:47:39
Peo EkströmOK Ravinen10:50:39
Nils EklöwOK Södertörn10:53:39
Anders KarlssonSnättringe SK10:56:39
Eric HuijsersHammarby IF OF10:59:39
Robert HaglundHaninge SOK11:02:39
Göran LängheimTullinge SK11:05:39
Nils ErikssonVäsby OK11:08:39
Mattias SkepplingOK Södertörn11:11:39
Johan LidmarSnättringe SK11:14:39
Per MårtenssonOK Ravinen11:17:39
Urban FreijSnättringe SK11:20:39
Magnus RajanIFK Lidingö SOK11:23:39
Bo SöderquistIK Hakarpspojkarna11:26:39
håkan janssonNynäshamns OK11:29:39
Eric RollerJärfälla OK11:32:39
Lars KlassonOK Ravinen11:35:39
Anders HedbergOK Södertörn11:38:39

D50

4 070 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabeth HectorSnättringe SK11:09:39
Annika SvenssonSolna OK11:12:39
Marita AxelssonOK Ravinen11:15:39
Katarina SahlstenSkarpnäcks OL11:18:39
Maria BrattTullinge SK11:21:39
Kerstin SandströmJärla Orientering11:24:39
Mari HeijkenskjöldTullinge SK11:27:39
Johanna SundströmJärla Orientering11:30:39
Caroline JohanssonSödertälje-Nykvarn OF11:33:39
Monica FröjdSnättringe SK11:36:39
Kristina KlangHaninge SOK11:39:39

H50

6 060 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan SköldJärfälla OK10:36:39
Lars ÖhrmanStockholms OK10:39:39
Bo LauriSnättringe SK10:42:39
Anders S NybergSäterbygdens OK10:45:39
Pär WestbladOK Ravinen10:48:39
Ola HenrikssonJärla Orientering10:51:39
Jörgen BatzSkarpnäcks OL10:54:39
Per WolgastSnättringe SK10:57:39
Lars GreilertHaninge SOK11:00:39
Claes RennerOK Södertörn11:03:39
Ove RinnbäckOK Ravinen11:06:39
Mats AronssonBromma-Vällingby SOK11:09:39
Göran EklundSkarpnäcks OL11:12:39
Jan LavénGustavsbergs OK11:15:39
Michael GranqvistOK Ravinen11:18:39
Per KallhaugeSnättringe SK11:21:39
Anders WinaldHellas Orientering11:24:39
Anders MansénSkarpnäcks OL11:27:39
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF11:30:39
Staffan ZillingOK Södertörn11:33:39
Lars PalmqvistJärfälla OK11:36:39
Peter AlbrektssonOK Ravinen11:39:39

D55

4 070 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pia-Lena PutkonenTullinge SK10:43:39
Karin IvarssonHaninge SOK10:46:39
Margareta WadinOK Älvsjö-Örby10:49:39
Agneta DecknerSkarpnäcks OL10:52:39
Anita KarlssonOK Södertörn10:55:39
Monika LarssonSkarpnäcks OL10:58:39
Christina NordströmBodens BK11:01:39
Lotta ValentinGustavsbergs OK11:04:39
Elisabeth BybergerSolna OK11:07:39
Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby11:10:39

H55

5 710 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf BurmanGustavsbergs OK10:01:39
Kenneth PetterssonJärfälla OK10:04:39
Göran IvarezOK Södertörn10:07:39
Torsten CordesSöders-Tyresö10:10:39
Lars HörnströmTäby OK10:13:39
Leif MattssonJärla Orientering10:16:39
Glenn WiderströmOK Ravinen10:19:39
Lars AnderssonOK Södertörn10:22:39
Jörgen KarlssonAttunda OK10:25:39
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF10:28:39
Åke KappelGotlands Bro OK10:31:39
Rolf NilssonTullinge SK10:34:39
Gunnar LangsSkarpnäcks OL10:37:39
Kenneth NordstrandJärfälla OK10:40:39
Matts AnderssonOK Ravinen10:43:39
Stefan SundéliusJärfälla OK10:46:39
Sten-Olof MattssonLeksands OK10:49:39
Håkan TärnrotHellas Orientering10:52:39
Ola NyqvistOK Södertörn10:55:39
Jan EskilssonHaninge SOK10:58:39
Lars ForsstedtSöders-Tyresö11:01:39
Anders JakobssonOK Södertörn11:04:39
Johan KarlstenSolna OK11:07:39
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL11:10:39
Jan GottfridssonNorbergs OK11:13:39
Peter AxelssonOK Ravinen11:16:39
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK11:19:39

D60

3 430 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK11:09:39
Margareta AnderssonHellas Orientering11:12:39
Ulla GummesonVäsby OK11:15:39
Helena KorhonenHaninge SOK11:18:39
Anita LindbohmSkarpnäcks OL11:21:39
Ingrid GraneliHaninge SOK11:24:39
Ing-Marie BackIFK Hedemora OK11:27:39
Viveka BackmanTullinge SK11:30:39
Aila HalttunenHaninge SOK11:33:39
Anneli LindkvistGustavsbergs OK11:36:39

H60

5 160 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arne JohanssonOK Ravinen10:43:39
Tommy LindbergHaninge SOK10:46:39
Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:49:39
Göran HedströmIFK Enskede10:52:39
Milan KoppSöders-Tyresö10:55:39
Olof PerssonSnättringe SK10:58:39
Matz LarssonGustavsbergs OK11:01:39
P-O IvarssonHaninge SOK11:04:39
Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn11:07:39
Magnus HaraldssonGustavsbergs OK11:10:39
Bo DavidssonSolna OK11:13:39
Anders LarssonOK Roxen11:16:39
Eidar LindgrenOK Ravinen11:19:39
Reijo KorhonenHaninge SOK11:22:39
Thomas WesterGustavsbergs OK11:25:39
Dan KlangHaninge SOK11:28:39
Matts BjörkeSöders-Tyresö11:31:39
Per Ove WallénTäby OK11:34:39
Sven-Inge NylundJärfälla OK11:37:39

D65

3 430 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgitta BillstamJärfälla OK10:31:39
Maud NilssonHJS-Vansbro OK10:34:39
Kristina Nygren-FriskAttunda OK10:37:39
Inger JanssonNynäshamns OK10:40:39
Margareta HagstedtVäsby OK10:43:39
Birgitta OlssonTullinge SK10:46:39
Karin TibbelinTurebergs IF10:49:39
Anna BlomgrenTullinge SK10:52:39
Anna-Lena LundellGävle OK10:55:39
Margareta HaraldssonGustavsbergs OK10:58:39
Carin RunqvistJärfälla OK11:01:39
Kerstin BlomOK Kolmården11:04:39
Anne LundmarkJärfälla OK11:07:39
Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK11:10:39
Marianne SellgrenSigtuna OK11:13:39
Maria EhnTullinge SK11:16:39

H65

4 480 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran FriskAttunda OK10:20:39
Örjan KampegårdOK Södertörn10:23:39
Per-Erik WåhlbergOK Linné10:26:39
Tage SandbergBromma-Vällingby SOK10:29:39
Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK10:32:39
Gunnar EhnTullinge SK10:35:39
Willy LjungdellTäby OK10:38:39
Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb10:41:39
Åke WansölinSöders-Tyresö10:44:39
Ebbe AdolfssonSundbybergs IK10:47:39
Kjell HemmyrTegs SK10:50:39
Bengt EklundFredrikshofs IF Skid & OK10:53:39
Paul NorénOK Södertörn10:56:39
Bror FureskogAlfta-Ösa OK10:59:39
Göran LarboAttunda OK11:02:39
Ingvar SvenssonBjursås OK11:05:39
Hans CarlssonHellas Orientering11:08:39
Jan BojlingSolna OK11:11:39
Gunnar HedbergÖstersunds OK11:14:39
Ulf KjellinOK Hedströmmen11:17:39
Alf LångSöders-Tyresö11:20:39
Bo WinanderJärfälla OK11:23:39
Robert SvartholmGammelstads IF11:26:39
Leif NordinAttunda OK11:29:39
Ulric CarlssonIFK Lidingö SOK11:32:39
John ÖstlundSundbybergs IK11:35:39

D70

2 950 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marianne HamiltonEnebybergs IF10:03:39
Inger PahlénSöders-Tyresö10:06:39
Eva-Stina SvärdHaninge SOK10:09:39

H70

4 070 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK09:59:39
Ingemar JohnssonHaninge SOK10:02:39
Per SundbergGävle OK10:05:39
Håkan SjökvistSöders-Tyresö10:08:39
Lars NordinSolna OK10:11:39
Leif StrandbergGustavsbergs OK10:14:39
Göran HaglundHaninge SOK10:17:39
Börje PahlénSöders-Tyresö10:20:39
Hans L AnderssonVästerbergslagens OL10:23:39
Leif HermundstadSnättringe SK10:26:39
Jan-Erik WibergJärla Orientering10:29:39
Reine BorgströmSkogsluffarnas OK10:32:39
Staffan ElmhagenSöders-Tyresö10:35:39
Torbjörn TirénHellas Orientering10:38:39
Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK10:41:39

D75

2 950 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann SjöbergEnebybergs IF10:35:39
Gunnel JunegardOK Södertörn10:38:39
Sonja SundellSundbybergs IK10:41:39
Ulla AnderssonOK Södertörn10:44:39

H75

3 430 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars PerssonVäsby OK10:04:39
Åke SanderIFK Lidingö SOK10:07:39
Jan-Erik DanellTullinge SK10:10:39
Rune CarlssonSundbybergs IK10:13:39
Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK10:16:39
Lars CedérusSnättringe SK10:19:39
Bjarne ErlandssonHammarby IF OF10:22:39

H80

2 950 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sten BergstrandSkogsluffarnas OK10:16:39
Anders BackOK Ravinen10:19:39

H85

2 950 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henning HamiltonEnebybergs IF10:24:39
Per WesterGustavsbergs OK10:27:39

Inskolning

1 670 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eskil MyrbergerTullinge SK09:43:21
Nova MatthewsTullinge SK09:59:08
Maja ThimbergSöders-Tyresö09:59:55
Nellie BohlinTullinge SK10:02:41
Anton HedströmKlubblös10:08:32
Edith KuoskuJärfälla OK10:10:43
Vigdis KuoskuJärfälla OK10:10:45
LUKAS DJURSTEDTKlubblös10:11:29
Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OK10:27:34
Majken LindqvistSkogsluffarnas OK10:30:09
Olof HagwallJärla Orientering10:30:14
Melker HagwallJärla Orientering10:30:29
Elise LupckeOK Ravinen10:35:13
Gustav LupckeOK Ravinen10:35:16
Tomas AxellIFK Enskede10:35:22
Elsa WretöIFK Lidingö SOK10:39:39
alfred BERGLINDKlubblös10:40:46
Samuel RichardsonSkogsluffarnas OK
Stella RichardsonSkogsluffarnas OK

U1

1 750 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma HallendalIFK Enskede09:41:12
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK09:44:56
Moa GlanshedHaninge SOK09:50:38
Maja LiljaIFK Lidingö SOK09:51:34
Klara GraversenIFK Lidingö SOK09:51:35
Linton BryngelssonTullinge SK09:53:19
Rebecca CraigOK Ravinen10:03:54
Svante SandvikAttunda OK10:04:48
Felix ArkängTullinge SK10:12:48
Paula StruckOK Ravinen10:15:50
Miriam GustafssonTrosabygdens OK10:17:44
Stina GoetzingerSkogsluffarnas OK10:20:27
Nora LenbergSkogsluffarnas OK10:20:30
Dag SochmanSkogsluffarnas OK10:20:36
Filip HagnellSkogsluffarnas OK10:20:39
Folke SvanängenSkogsluffarnas OK10:20:46
Molly SundgrenSkogsluffarnas OK10:20:48
Stig SochmanSkogsluffarnas OK10:20:56
Hampus GlanshedHaninge SOK10:26:40
Ludvig HagwallJärla Orientering10:28:19
Erik NederheimHaninge SOK10:34:26
Gustav MyrbergerTullinge SK10:57:57
Lovisa LindqvistIFK Enskede11:00:07
Ludvig NordSnättringe SK11:06:54
Sofie LindellIFK Enskede11:09:04
Nora AhlströmIFK Enskede11:21:43
Wilma AlmJärla Orientering11:43:34
Johan SantessonSkogsluffarnas OK

U2

2 100 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid MyrbergerTullinge SK09:43:01
Wilma MårtenssonOK Ravinen09:57:59
Hugo AggeforsOK Ravinen09:59:46
Hanna CarlqvistSnättringe SK10:11:10
Teo StruckOK Ravinen10:11:12
Carl ClaessonSkogsluffarnas OK10:17:20
Truls MansénSkarpnäcks OL10:17:27
Melker GoetzingerSkogsluffarnas OK10:17:42
Hilda MårdOK Ravinen10:18:03
Olivia EngelOK Ravinen10:18:05
Edvin WollbrandOK Ravinen10:18:06
Hanna AnderssonSkogsluffarnas OK10:21:18
Ture JohanssonSkogsluffarnas OK10:21:43
simon stridhSkogsluffarnas OK10:29:07
Agneta CarlssonKlubblös10:29:47
Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK10:29:58
Ellen Wångberg AnelandOK Ravinen10:33:04
Lena PerssonTullinge SK10:43:49
Siri TärnrotHellas Orientering10:45:51
Ella SahlSöders-Tyresö10:57:06
Evelina OttSöders-Tyresö10:57:08
Hannes LindqvistIFK Enskede10:59:47
Elias BladhTullinge SK11:00:44
Davina PihlTullinge SK11:02:48
Noa MäkinenSkogsluffarnas OK
Sigrid SvanängenSkogsluffarnas OK

Öppen motion 1

2 100 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tomas SjöbergSolna OK10:04:52
Elin WolgastSnättringe SK10:08:51
Ludvig BlomIFK Enskede10:34:37
Pontus AxellIFK Enskede10:34:42

Öppen motion 2

3 860 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo PetterssonKlubblös10:04:29
Anna NorénPiteå IF10:17:01

Öppen motion 3

2 940 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ylva FornanderVästerbergslagens OL09:57:33
Agnes EkstrandLudvika OK09:57:35
Dan MattissonHaninge SOK10:04:55
Håkan SvahnOK Ravinen10:05:45
Herman SvahnOK Ravinen10:05:47
Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK10:10:08
Pyttan AsplundOK Södertörn10:14:49
Maj Eriksson GotheOK Ravinen10:15:20
Karin SvartholmGammelstads IF10:16:59
Marie MartinssonOK Ravinen10:17:59
elisabeth lindstedtKlubblös10:18:10
Nora LundinSkogsluffarnas OK10:18:13
Sofia HagnellSkogsluffarnas OK10:18:15
Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK10:19:49
Albin JohanssonSkogsluffarnas OK10:21:03
Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK10:21:05
Lillvor SilanderVäsby OK10:34:20
Nils Forsberg RundströmIFK Enskede10:34:35
Fanny LindénJärfälla OK10:46:46
Erik WretöIFK Lidingö SOK11:00:48
Sonia Ling PerssonHaninge SOK11:04:04
Johan BergOK Ravinen11:05:47
Ann KarlstenSolna OK11:06:41
Evelina BergOK Ravinen11:12:31
Gunilla BergOK Ravinen11:12:32
Anton SteenTumba-Mälarhöjden OK11:37:14
Jörg PliquettSöders-Tyresö

Öppen motion 4

4 510 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena FalkHaninge SOK09:32:42
Helene SwartzIFK Lidingö SOK10:07:31
Örjan ArkängTullinge SK10:19:24
Tony LydenKlubblös10:28:01
Annika KarlssonKlubblös10:38:51
Sverker TirénHellas Orientering10:44:04
Mia HillerhagIFK Lidingö SOK10:44:19
Ingemar OskarssonKlubblös10:58:12
Helena BerglindOK Södertörn11:09:13

Öppen motion 5

3 320 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin ZackrissonTumba-Mälarhöjden OK09:50:32
Yvonne BrantingSkarpnäcks OL09:53:12
Per EinarssonTullinge SK09:55:51
Margaretha NylundOK Södertörn10:06:55
Alexander AhlgrenTäby OK10:09:16
Jenny SöderbergJärla Orientering10:11:24
Anneli LidmarSnättringe SK10:13:40
Åke AndreassonGustavsbergs OK10:18:19
Sara ThörnOK Södertörn10:18:40
Christina WillénOK Ravinen10:21:47
Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby10:23:52
Torbjörn BergmanSnättringe SK10:26:17
Gislind BergerASVÖ Österrike10:33:28
Björn SandénOK Södertörn10:33:49
Benny BogstedtTullinge SK10:33:59
Robert PuustaOK Älvsjö-Örby10:35:48
lina färjeKlubblös10:35:57
Anna-Lena CostermansJärla Orientering10:37:45
Helena NilssonOK Älvsjö-Örby10:38:39
Emma SimmerleinHaninge SOK10:39:35
Maria WretöIFK Lidingö SOK10:40:10
Sofia PerssonTullinge SK10:44:00
Malin MårtenssonOK Ravinen10:44:38
Carina MöllerOK Södertörn10:44:56
Lisa ÖsterlingOK Södertörn10:45:22
Lennart WestergrenSöders-Tyresö10:46:36
Birgitta WestergrenTäby OK10:46:41
Ida HamnerOK Ravinen10:49:45
Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby11:00:53
Tina ZillingOK Södertörn11:00:56
Eva HagwallJärla Orientering11:03:09
Helena GanslandtIFK Lidingö SOK11:03:20
Gunnar LindholmKlubblös11:15:54
Lennart FriskGustavsbergs OK11:31:34
Anna-Karin BjörckSundbybergs IK11:34:16
Henrik HagwallJärla Orientering12:20:33

Öppen motion 6

5 600 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sara SjökvistJärla Orientering09:54:35
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby09:57:48
Thomas LiljaKlubblös10:02:47
Peter SundénStockholm Multisport Klubb10:10:11
Mikael JanssonIFK Lidingö SOK10:21:09
Tomas BorgSundbybergs IK10:27:05
Jakob HårdOK Södertörn11:15:04
Jan SturestigOK Södertörn11:57:41
433389Malin CarlssonKlubblös

Öppen motion 7

3 110 m, 62 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
mattias jonssonMalungs OK Skogsmårdarna09:45:29
Siv FrölundHaninge SOK09:55:57
Lars SegerqvistSkarpnäcks OL09:56:18
Anna KarlqvistIFK Lidingö SOK10:00:11
Marianne JernbergSöders-Tyresö10:02:45
Ulf LundströmHaninge SOK10:05:33
Yngve RahlénOK Ravinen10:05:38
Curt RahlénOK Ravinen10:05:48
Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK10:05:51
Bror WahlbergHaninge SOK10:06:34
Göran ModinBromma-Vällingby SOK10:07:22
Anna KnutesJärla Orientering10:08:46
Gunilla SandströmAlmby IK10:08:49
Stefan GotheOK Ravinen10:11:17
Anna ÅgrenCentrum OK10:15:40
Henrik BodingIFK Lidingö SOK10:16:49
Leif MörkforsJärfälla OK10:17:15
Eva KappelGotlands Bro OK10:18:23
Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK10:18:36
Olle ÖbergSkogsluffarnas OK10:19:26
Thomas HallengrenKlubblös10:20:00
Henrik HellborgCentrum OK10:20:09
Kenneth BerglundHellas Orientering10:20:58
Klas LangelsSkarpnäcks OL10:22:03
Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK10:22:07
Anna-Karin StrömstedtKamrat och IF KIF10:22:44
Åke StridAlmby IK10:23:07
Åsa JanssonKlubblös10:23:16
Carin RosénGustavsbergs OK10:23:47
Monika PerssonOK Södertörn10:25:45
Sven-åke SvenssonSnättringe SK10:27:11
Ingemar TedhamreSnättringe SK10:29:52
RICKARD OHLSSONKamrat och IF KIF10:30:00
Simon TörnqvistOK Ravinen10:30:24
Mimmi WestbladOK Ravinen10:30:39
Gia WickbomVittjärvs IK10:30:42
Annakarin RahlénOK Ravinen10:30:49
Bengt ÅhlanderHammarby IF OF10:31:08
Siv JohanssonKlubblös10:36:39
Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK10:39:04
Lars HeijkenskjöldTullinge SK10:39:47
Erika HörnfeldtOK Ravinen10:39:52
Ulla LindellOK Hällen10:40:42
Anna TedhamreSnättringe SK10:44:14
Anna MyrbergerTullinge SK10:45:14
Viviann AnderssonSnättringe SK10:45:41
Markus AggeforsOK Ravinen10:45:59
Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK10:46:24
Sven-Erik AmrénSnättringe SK10:51:13
Mats GustafssonTrosabygdens OK10:52:13
Arne BackIFK Hedemora OK10:57:10
Ingemar GardSöders-Tyresö11:02:46
Viktor HäggströmSkarpnäcks OL11:03:40
Ulrika AnderssonHaninge SOK11:06:18
Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK11:08:53
Agneta HolmgrenBergnäsets AIK11:11:50
Garnet SchindlerSnättringe SK11:12:28
Per LjungStockholms OK11:15:10
Åsa SundbergOK Södertörn11:28:47
Erik DanielssonSkogsluffarnas OK
Daniel LundinSkogsluffarnas OK
Minna SahlstenSkarpnäcks OL

Öppen motion 8

4 650 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rune GraversenIFK Lidingö SOK09:52:56
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK09:53:04
Kerstin SjökvistOK Österåker09:55:13
Mats HainkeSnättringe SK09:58:03
Johanna EinarssonTullinge SK09:59:11
Olle KällbäckHammarby IF OF10:02:50
Stefan BergOK Ravinen10:07:40
Johnny RahlénOK Ravinen10:08:03
Patrik AhlgrenTäby OK10:08:07
Emma TarandiIFK Lidingö SOK10:09:03
Andreas KarlssonMariestads FK10:10:22
Stefan SjögenBromma-Vällingby SOK10:10:47
Elisabeth AhlgrenLinköping ok10:10:58
Martin ErikssonOK Södertörn10:16:38
Joakim KarlssonMariestads FK10:16:54
peter lindKlubblös10:17:36
Matts TenlandAndrarums IF10:26:19
Håkan KallurOK Ravinen10:29:30
Peter WestmanVittjärvs IK10:30:45
Janne NilssonCentrum OK10:31:23
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:33:43
Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK10:34:03
Lukas GranlundHammarby IF OF10:34:45
Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL10:35:10
Mattias LiljedahlFK Boken10:35:42
Torbjörn StenbäckMälarö SOK10:35:55
Karin Fuhr LindqvistSkogsluffarnas OK10:38:55
Björn LinderGustavsbergs OK10:39:12
Mats KällTumba-Mälarhöjden OK10:39:23
Nina HerneOK Ravinen10:41:41
Bodil NordSödertälje IF10:41:46
Erik LindénJärfälla OK10:46:50
Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK10:51:35
Emil NilssonOK Älvsjö-Örby10:53:09
Eva EnglidTumba-Mälarhöjden OK10:54:43
Emma EnglidTumba-Mälarhöjden OK10:55:44
Ida Wikström HolmgrenIFK Lidingö SOK10:59:54
Henrik AnderssonSnättringe SK11:00:22
Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby11:01:12
Jonas HalaiCentrum OK11:09:01
Per WollbrandOK Ravinen11:09:46
Torbjörn JohanssonOK Södertörn11:13:40
Stefan LindströmSundbybergs IK11:34:39
Claes AnderssonSnättringe SK11:54:26
Mårten FrendeliusIFK Lidingö SOK12:01:17

Öppen motion 9

7 780 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter HemmyrJärla Orientering09:52:54
Lars AnderssonOK Ravinen09:59:04
Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL09:59:37
Jonas HamnerOK Ravinen10:09:56
Simon HectorSnättringe SK10:14:18
Morgan KarlssonSundbybergs IK10:22:29
lisa strömKlubblös10:26:07
Helena AreschougKlubblös10:26:10
Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK10:34:23
Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OK10:36:37
Rolf SöderholmSeskarö IF10:37:37
Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:39:31
Håkan MalmströmKlubblös10:53:04
Lars Håkan SandvikAttunda OK10:56:49
Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK11:00:39
Johan StenbergIF Thor11:07:47
Martin LindskogOK Ravinen11:11:00
jitka zatkovaKlubblös11:12:09
Ingemar ÅkermanTullinge SK11:30:32

Annonser