Startlista för Vittjåkkstävlingen

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Vittjåkkstävlingen
Arrangörsorganisation: Arvidsjaurs OK
Datum: måndag 4 juli 2011 - tisdag 5 juli 2011

Etapp 1Etapp 2

D21 Elit

4 720 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
55 608478 Lena Turesson OK Renen 20:00
56 820723 Emma Andersson Ärla IF 20:04
57 Sofia Sundström Tullinge SK 21:01
41 889325 Susanne Lüscher Stora Tuna OK 21:03
42 1394640 Carin Emlén Vittjärvs IK 21:05
44 Åsa Lindqvist Umeå OK 21:09
45 920216 Sara Lundsten Vittjärvs IK 21:11
46 212097 Ellinor Fransson Järla Orientering 21:13
47 912300 Sara Rensgard OK Renen 21:15
48 820605 Elin Sjölander OK Rodhen 21:17
49 930607 Amanda Holmgren Vittjärvs IK 21:19
50 433228 Susanne Andersson Piteå IF 21:21
51 930308 Linnea Sundström OK Renen 21:23
52 790111 Katarina Lindén Växjö OK 21:25
53 888519 Carina Svensson Bredaryds SOK 21:27

H21 Elit

5 740 m, 37 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 921234 Fredrik Edén OK Kåre 21:00
2 760707 Jan Johansson IFK Umeå 21:02
3 771118 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 21:04
4 Rickard Sundström OK Renen 21:06
5 770310 Per Lenander Växjö OK 21:08
6 10429 Pär Svensson Söders SOL Tyresö 21:10
7 16924 Thomas Persson Piteå IF 21:12
8 780622 Mattias Mårts Stora Tuna OK 21:14
9 259197 Björn Wistrand OK Hällen 21:16
10 990512 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 21:18
11 25409 Peter Thelin Bredaryds SOK 21:20
12 750617 Sven Lundbäck Stora Tuna OK 21:22
13 891015 Sune Nordberg Bergnäsets AIK 21:24
14 701500 Hans Brolund OK Denseln 21:26
15 Erik Olsson OK Renen 21:28
16 12106 Robert Johansson Täby OK 21:30
17 Martin Hasselström OK Renen 21:32
18 760203 Patrik Svedberg Gävle OK 21:34
19 28875 Jörgen Johansson Umeå OK 21:36
20 Peter Westin Vittjärvs IK 21:38
21 1301370 Oleg Vokulov Leader Petrozavodsk 21:40
22 791229 Anders Bennitz OK Renen 21:42
23 760904 Erik Sundberg Stora Tuna OK 21:44
24 16926 Anders Lidman Piteå IF 21:46
25 900626 Simon Waller OK Vargen 21:48
26 681019 Jan Olm Kils OK 21:50
27 259351 Andreas Davidsson OK Klemmingen 21:52
28 841976 Melker Pettersson OK Renen 21:54
29 262974 Mikael Lindmark IFK Kiruna 21:56
30 901409 Olov Ericson Rehns BK 21:58
31 871010 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 22:00
32 37798 Henrik Holma Vittjärvs IK 22:02
33 Ilkka Nurminen Helsingin Suunnistajat 22:04
34 608647 Claes Turesson OK Renen 22:06
35 Fredrik Engström OK Renen 22:08
36 830211 Robbin Kantarp OK Hällen 22:10
37 810602 Jakob Odeblad IFK Umeå 22:12

H20 Elit

5 120 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
38 597895 Tage Nordberg Bergnäsets AIK 21:29
39 921012 Johan Bergman OK Renen 21:31
40 929394 Carl Holmgren Bergnäsets AIK 21:33

D18 Elit

4 300 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
61 351486 Julia Sipola Vittjärvs IK 21:56
62 650214 Ida Sundström OK Renen 21:58
63 Andrea Wickbom Vittjärvs IK 22:00
64 Agnes Leffler-Rosendahl OK Renen 22:02
65 941024 Josefine Tuoremaa Vittjärvs IK 22:04
66 930214 Emma Bergström OK Vargen 22:06
67 941217 Evelina Wickbom Vittjärvs IK 22:08

H18 Elit

4 720 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
71 930923 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 21:28
72 738166 Victor Henriksson Seskarö IF 21:30
73 940788 Filip Salén OK Renen 21:32
74 Johan Sandlund OK Njudung 21:34
75 930893 Albin Sjöhed Gävle OK 21:36
76 941016 Jonas Larson Bergnäsets AIK 21:38
77 334553 Axel Christoffersson OK Renen 21:40
78 930822 Ulrik Nordberg Bergnäsets AIK 21:42

D21

4 300 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
448810 LINDA BLOMBERG Piteå IF 21:50:00
259450 Sigrid Larsson Leksands OK 21:52:00
334551 Evelina Christoffersson OK Renen 21:54:00
720914 Viktoria Öberg Piteå IF 21:56:38

H21

4 720 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
259349 Sven Larsson Leksands OK 21:53
352285 Per Norlin OK Rodhen 21:55

D17-20

3 380 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
920522 Paulina Tomasdotter Njurunda OK 21:42

D16

2 720 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
960109 Ida Nordlund Piteå IF 21:22
234733 Lina Åhlund OK Nolaskogsarna 21:24
800214 Lisa Sundström OK Renen 21:26
951100 Hanna Öberg Piteå IF 21:28
961005 Hanna Barkegren Stora Tuna OK 21:30
567726 Josefin Mikaelsson OK Nolaskogsarna 21:32
1009232 Svetlana Volkova Leader Petrozavodsk 21:34
437294 Viktoria Eriksson Piteå IF 21:36
960488 Isabel Salén OK Renen 21:38
Linnéa Nordberg Bergnäsets AIK 21:40

H16

3 380 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
441641 David Pessa Haparanda OK 21:29
331050 Filip Sjöström Arvidsjaurs OK 21:31
Robin Pedersen Göteborg-Majorna OK 21:33
254029 Victor Kovalev Leader Petrozavodsk 21:35
229950 Anton Möller Arvidsjaurs OK 21:37
129486 Marius Witte Alta OL 21:39
960517 Oscar Westin Vittjärvs IK 21:41

D14

2 260 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
334580 Signe Leffler-Rosendahl OK Renen 21:01
980402 Elin Nordlund Piteå IF 21:03
344700 Vega Laudon Vännäs OK 21:05
364857 Freja Vredin IFK Umeå 21:07
777831 Hanna Hänström Täby OK 21:09
239891 Kerstin Wadman Göteborg-Majorna OK 21:11
344693 Tove Norén Vännäs OK 21:13
231304 Elin Bergström OK Vargen 21:15

H14

2 720 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Elias Pessa Haparanda OK 21:09
Nils Henriksson Seskarö IF 21:42
970504 Ville Johansson OK Kolmården 21:44
980128 Robin Salén OK Renen 21:46
256398 Elias Andersson Gammelstads IF 21:48
437295 Marcus Karlsson Piteå IF 21:50
441642 Jakob Pessa Haparanda OK 21:52
980903 Måns Olm Kils OK 21:54
970420 Gustaf Sundbüe OK Hällen 21:56
238551 Alexander Abramoiv Leader Petrozavodsk 21:58
330652 Markus Möller Arvidsjaurs OK 22:00
970226 Kalle Henriksson Gammelstads IF 22:02
246740 Albin Eriksson Husums IF OK 22:04
24286 Erik Tuuri Älvsby IF OK 22:06
980927 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 22:08

D12

1 830 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2024855 Diana Ermilova Leader Petrozavodsk 21:19
990226 Elvira Öberg Piteå IF 21:21
990122 Sofia Westin Vittjärvs IK 21:23
253971 Else Holmgren Bergnäsets AIK 21:25
2024852 Alexandra Rusakova Leader Petrozavodsk 21:27
437300 Elsa Christoffersson OK Renen 21:29
10642 Tova Ericsson Ronneby OK 21:31
343890 Hanna E Tuoremaa Vittjärvs IK 21:33
933288 Anna Andersson Piteå IF 21:35
344698 Alma Laudon Vännäs OK 21:37
405286 Rebecca Fahlgren Vittjärvs IK 21:39

H12

1 830 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Albin Björnudd Vännäs OK 20:55
448506 Albin Norén Piteå IF 21:01
246768 Hugo Eriksson Husums IF OK 21:03
262144 Albin Emlén Vittjärvs IK 21:05
129484 Mathias Witte Alta OL 21:07
990300 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 21:11
Eerik Nurminen Kangasala SK 21:13
437296 Andreas Karlsson Piteå IF 21:15
874122 Lukas Olm Kils OK 21:17

D10

1 610 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Ellen Fahlgren Vittjärvs IK 21:12

H10

1 610 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
525071 Oskar Lundgren Vittjärvs IK 21:00
344437 Simon Markström OK Renen 21:02
419657 Joel Norén Vännäs OK 21:04
427888 Leo Johansson OK Kolmården 21:06
435381 Karl Tuuri Älvsby IF OK 21:08
347120 Anton Hänström Täby OK 21:10

H35

4 720 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
248898 Tomas Öberg I 19 IF 21:42
Fredrik Kempe OK Denseln 21:44
262312 Martin Sundqvist Umeå OK 21:46
740409 Ingemar Ericsson Ronneby OK 21:48
15575 Henrik Klasson OK Gisle 21:50

D40

4 050 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
435383 Lena Tuuri Älvsby IF OK 21:00
680729 Maria Svanberg Bergnäsets AIK 21:02
226592 Ann-Sofie Johansson Umeå OK 21:04
246707 Susanne Mikaelsson Husums IF OK 21:06

H40

4 790 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Thomas Björnudd Vännäs OK 21:45
Mattias Lundgren Vittjärvs IK 21:47
15446 Lars Henriksson Sundsvalls OK 21:49
408902 Torbjörn Nilsson Stora Tuna OK 21:51
680202 Jalle Josefsson Lunds OK 21:53
229429 Erik Johansson Umeå OK 21:55
750523 Torbjörn Pettersson Gävle OK 21:57

D45

4 050 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
344684 Agneta Wallin Köping-Kolsva OK 21:08
630104 Eva Leffler OK Renen 21:10
47392 Karin Nordberg Bergnäsets AIK 21:12
431386 Maria Vredin IFK Umeå 21:14
334562 Gunilla Salén OK Renen 21:16
419672 Elisabet Carlborg Vännäs OK 21:18
Katarina Bengtsson Långhundra IF 21:20
264971 Lena Lundsten Vittjärvs IK 21:22

H45

4 790 m, 19 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
660122 Richard Lindström Njurunda OK 21:09
19389 Per Ögren Bergnäsets AIK 21:11
Kjell Henriksson Seskarö IF 21:13
248826 Mats Drugge Vittjärvs IK 21:15
Krister Rosendahl OK Renen 21:17
433229 Kjell Andersson Piteå IF 21:19
344413 Sven Öhrnerling OK Renen 21:21
262964 Pär Norén Vännäs OK 21:23
448524 Göran Karlsson Piteå IF 21:25
24999 Mats Nylund Bredaryds SOK 21:27
209999 Risto Luodonpää Alatornion Pirkat 21:29
553389 Frans Wickbom I 19 IF 21:31
423253 Christer Vredin IFK Umeå 21:33
Leif Eriksson Piteå IF 21:35
246706 Christer Mikaelsson Husums IF OK 21:37
334300 Alf Bergman OK Renen 21:39
364854 Mats Lundin Älvsby IF OK 21:41
419674 Hjalmar Laudon Vännäs OK 21:43
246713 Kent Tuoremaa Vittjärvs IK 21:45

D50

3 550 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
264524 Gudrun Wadman Göteborg-Majorna OK 21:16
2372 Kii Korhonen Ounasvaaran Hiihtoseura 21:18
353866 Ingrid Pettersson Gävle OK 21:20

H50

4 050 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
243030 Sture Norén Älvsby IF OK 18:56:54
408999 Karl-Erik Lindbäck Älvsby IF OK 19:00:06
400065 Hans-Erik Carlborg IFK Umeå 21:39:00
47395 Lars Olof Nordberg Bergnäsets AIK 21:41:00
334591 Fredrik Salén OK Renen 21:43:00
209078 Thomas Lageson Köping-Kolsva OK 21:45:00
302470 Lennart Strandberg Skogslöparna 21:47:00
24011 Anders Abrahamsson Gammelstads IF 21:51:00
2024886 Andrey Kulbachko Leader Petrozavodsk 21:53:00
234409 Stig Larsson Göteborg-Majorna OK 21:55:00
353867 Jan Sjöhed Gävle OK 21:57:00
590406 Richard Holmgren Bergnäsets AIK 22:01:00
46741 Tor Marntell Sundsvalls OK 22:03:00
36572 Hans Vedin Söders SOL Tyresö 22:05:00
331260 Jan Sundström OK Renen 22:07:00

D55

3 550 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
15741 Lizkulla Pettersson Markbygdens OK 21:27
780608 Agneta Holmgren Bergnäsets AIK 21:29
16586 Inger Johansson NAIS Orienteringsklubb 21:31
306471 Britt Karlsson Umeå OK 21:33

H55

4 050 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Tjelvar Otterbjörk Umeå OK 20:00
306470 Lennart Karlsson Umeå OK 21:15
36907 Mats Dahlberg IFK Kiruna 21:17
262689 Anders Rensgard OK Renen 21:19
550717 Hans Wickbom Vittjärvs IK 21:21
36764 Kjell Boman Söderhamns OK 21:23
47396 Sven-Erik Levin Tierps SOK 21:25
245710 Lars Östlin Björkfors GOIF 21:27
402942 Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK 21:29
248814 Lennart Larsson I 19 IF 21:31
27218 Göran Nilsson Snättringe SK 21:33
225397 Berth-Arne Bengtsson Långhundra IF 21:37

D60

2 820 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
25222 Kerstin Barbro Malmborg OK Renen 21:20
Kerstin Barbro Malmborg OK Renen 21:20
353642 Marlene Vestin Älvsby IF OK 21:22
Britt-Marie Lindmark Svappavaara AIF 21:24
902980 Marianne Sellgren Sigtuna OK 21:26
Daina Julia Dagis OK Renen 21:28

H60

3 550 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
259375 Sven Larsson Särna SK 21:53
15740 Torgny Pettersson Markbygdens OK 21:55
570421 Eje Andersson Bodens BK 21:57
28876 Bo Johansson IK Örnen 21:59
510520 Jan Lindelöf Seskarö IF 22:01

H65

3 550 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
259438 Kjell Mörtberg Bodens BK 21:33
37376 Ulf Skogtjärn OK Linné 21:35
42334 S O Vikström Skellefteå OK 21:37
Thor-Erik Lindmark Svappavaara AIF 21:39
344410 Christer Lundin OK Renen 21:41
259212 Stig Blidefalk OK Nipan 21:43
209799 Christer Svärd Bergnäsets AIK 21:45
25186 Anders Sellgren Sigtuna OK 21:47
306091 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 21:51

D70

2 290 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
209093 Ann Persson Piteå IF 21:01
433241 Laila Myrlund Piteå IF 21:03

H70

2 820 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Bo Jonsson Boliden FFI 21:00
344430 Stig Karlsson Vidsels IK 21:02
208816 Henken Eriksson I 19 IF 21:04
209873 Lennart Sjöhed OK Renen 21:06
402957 Nore Westin I 19 IF 21:08
403105 Sven-Ivan Grönlund OK Renen 21:10
Olle Hällgren Skellefteå OK 21:12
261446 Holger Lindh Långvikens OK 21:14

H75

2 820 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
262973 Jan-Erik Holmstedt Skellefteå OK 21:32
403012 Arne Ragnar Blombäck OK Renen 21:34
218219 Folke Eriksson I 19 IF 21:36
209017 Karl-Erik Sjöberg Älvsby IF OK 21:38
253993 Gunnar Johansson Bergnäsets AIK 21:40
262236 Ivan Norsten Skellefteå OK 21:42
261457 Thorsten Johansson Långvikens OK 21:44

Inskolning

1 610 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
234803 Elsa Eriksson Husums IF OK 21:05:44

U1

1 610 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
419676 Ester Laudon Vännäs OK 20:58:29
1001623 Ekaterina Lyalina Leader Petrozavodsk 21:13:55

U2

1 830 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
435864 Ida Hänström Täby OK 21:04:39

Öppen 1

1 830 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Agnes Westerberg Arvidsjaurs OK 21:10:16
Tuva Nylund Bredaryds SOK 22:06:14

Öppen 4

2 820 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Linnéa Emlén Vittjärvs IK 21:11:57
Ann Nordlund Piteå IF 21:22:26

Öppen 5

3 380 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Malin Kristoffersson Vittjärvs IK 20:58:05
Ted Strömbäck Vittjärvs IK 21:06:36
Anders Hänström Täby OK 21:09:29
Ove Larson Bergnäsets AIK 21:13:14

Öppen 7

4 790 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Ulla Margareta Waller OK Vargen 20:55:50
Ingela Andersson K 4 IF 21:06:52
54 Lina Gustafsson Vittjärvs IK 21:29:00

Öppen 8

4 720 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Jan Åhlund OK Nolaskogsarna 21:05

Annonser