Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Uppsala möte, natt

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Uppsala möte, natt
Arrangörsorganisationer: Rasbo IK / Upsala IF
Datum: fredag 25 april 2014

D21

6 630 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria SjölanderOK Rodhen21:30
Emma Pihl SkoogOK Linné21:32
Annika RidellIF Thor21:34
Sofia ForngrenOK Enen21:36

H21

8 820 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Robin PousetteLånghundra IF21:30
Cristian LarssonKöping-Kolsva OK21:32
Jan TroengOK Linné21:34
Dag StridhUmeå OK21:36
Simon EklövOK Linné21:38
Rickard BomanIF Thor21:40
Johan JakobssonLånghundra IF21:42
Ulrik ImbergOK Linné21:44
Anders SkarholtIFK Lidingö SOK21:46
Henrik JonssonOK Rodhen21:48
Robert PetterssonIF Thor21:50
Matija RazumOK Linné21:52
Niklas WraneSöders-Tyresö21:54
Anders BoströmOK Linné21:56
Rebecka LindbergOK Roslagen21:58
Nils NedforsOK Linné22:00
David PetterssonTäby OK22:02
Tommy LindbergOK Roslagen22:04
Anton SundgrenLånghundra IF22:06
Andreas FriskOK Linné22:08
Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna22:10
Joel SjölanderIFK Umeå22:12
David LingforsOK Linné22:14
Benjamin SellingHärnösands OK22:16
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad22:18
Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingö SOK22:20
Liutauras BileviciusOK Linné22:22
Thomas PetterssonIF Thor22:24
Göran WinbladRehns BK22:26
Pontus JohanssonOK Linné22:28
Per EdströmHärnösands OK22:30
Oskar SjöbergOK Linné22:34
Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna22:36
Torbjörn EngbergHärnösands OK22:38
Anders HåkanssonOK Linné22:40
Henrik HammasAttunda OK22:42
Mats FröbergOK Linné22:44
Jonas FrykstenHärnösands OK22:46
Erik LindIFK Umeå22:48
Johan HameliusOK Linné22:50
Pål JanssonOK Roslagen22:52
Mattias LundbladOK Linné22:54
Andreas AronssonOK Roslagen22:56
Simon HedlundÄrla IF22:58

H21 Kort

6 980 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias LindgrenIK Hakarpspojkarna21:52
Mattis FondellOK Linné21:54
Per LindgrenIK Hakarpspojkarna21:56

H20

6 980 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus SteenOK Enen21:48
Laurenz ElstnerOK Linné21:50

D18

3 690 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa JohanssonOK Rodhen21:31
Engla FläckGrycksbo IF OK21:35
Carolina NealisLänna IF21:39

H18

6 630 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lucas Holgersson RohdinSigtuna OK21:31
Fabian SteenOK Enen21:33
Felix ClassonRånäs OK21:35
Bobby BrahmLånghundra IF21:37
Joel BohmanRånäs OK21:39
Erik HanssonHärnösands OK21:41

D16

4 120 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilma GilleOK Roslagen21:30
Tove FlodmanOK Hammaren21:32
Sandra BoströmOK Linné21:34
Sofia BerglundSigtuna OK21:36
Ellen FrostOK Roslagen21:38
Emma BlixtOK Hammaren21:40
Maria JanssonOK Linné21:42
Tova OlssonGrycksbo IF OK21:44
Ellen BromanOK Roslagen21:46
Mirjam DalénSala OK21:48
Anna KarlströmOK Linné21:50

H16

4 420 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Daniel RönnqvistOK Linné21:31
Andreas PerssonOK Hammaren21:33
Johan EdenhamnLänna IF21:35
Oliver AngelsiööOK Linné21:37
Waldemar AnderssonOK Roslagen21:39
Emil GrehnOK Rodhen21:41
William ErnlundOK Linné21:43
Simon SchusterVallentuna-Össeby OL21:45
Tuve MöllerOK Linné21:47
John LarssonRånäs OK21:49
Gustaf BerglundSigtuna OK21:51

D14

2 750 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kari LöeOK Linné21:30
Ella OlssonGrycksbo IF OK21:32
Alva JonssonLånghundra IF21:34
Emma BernersonOK Enen21:36
Lovisa WigertzLånghundra IF21:38
Anna NordströmSigtuna OK21:40
Agnes BromanOK Roslagen21:42
Malva SteenOK Enen21:44
Emma JanssonOK Linné21:46

H14

2 750 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel NorénOK Enen21:31
Rasmus TäckOK Hammaren21:33
Arvid RoosOK Linné21:35
Otto BalckVallentuna-Össeby OL21:37
Andreas JohnsonSigtuna OK21:39
Måns HolmgrenOK Hammaren21:41
Joel WahlqvistOK Roslagen21:43
Axel Leijon ThorellLånghundra IF21:45
Mika KoskinenGrycksbo IF OK21:47
Felix NyströmOK Hammaren21:49
Karl BrahmLånghundra IF21:51
Axel BergströmOK Rodhen21:53

D12

2 500 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emilia BergströmOK Rodhen21:32
Cornelia KrafftLänna IF21:34
Elin BryggarGrycksbo IF OK21:36

H12

2 500 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linus TäckOK Hammaren21:31
Albin BlombergSegersta OK21:33
Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL21:35
Eskil FläckGrycksbo IF OK21:37
Eric HallnerOckelbo OK21:39

D35

4 590 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hana TichovskaSK Praga21:37
Yvonne GrehnOK Rodhen21:39

H35

6 980 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats ÅbergOK Linné21:58
Anders LindgrenLånghundra IF22:00
Mathias TärnlundOK Linné22:02
Jonas ErikssonRånäs OK22:04
Mika NumminenOK Linné22:06
Martin TichovskySK Praga22:08

H40

6 630 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik SundinOK Linné21:38
Jonas EklundOK Rodhen21:40
Peter AlbinssonJärfälla OK21:42
Gunnar ÅhlénRånäs OK21:44
Stefan GranbergIF Thor21:46
Andreas KrafftLänna IF21:48
Jan EhnbergSala OK21:50
Tomas HenrikssonAttunda OK21:52
Henrik RoosOK Linné21:54
Johan SällforsIFK Lidingö SOK21:56
Stellan TäckOK Hammaren21:58
Ulf BergströmOK Rodhen22:00
Christian EnbergLinköpings OK22:02
Niklas HenrikssonAttunda OK22:04
Magnus LennartssonJärfälla OK22:06
Oskar ForsbergSkogslöparna22:08
Jonas BlombergSegersta OK22:10

D45

3 690 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Camilla AdlertegOK Enen21:46
Anette ArksandVallentuna-Össeby OL21:48
Maria HartOK Linné21:50
Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK21:52
Hillevi ErikssonOK Linné21:54
Maria KvarnlöfOK Roslagen21:56

H45

5 440 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan MöllerOK Linné21:43
Christer ArksandVallentuna-Össeby OL21:45
Staffan BromanOK Roslagen21:47
Kennet AnderssonGrycksbo IF OK21:49
Oskar NederheimHaninge SOK21:51
Jens AnderssonOK Roslagen21:53
Ulf AngelsiööOK Linné21:55
Magnus FlodmanOK Hammaren21:57
Per EdlundSigtuna OK21:59
Patrik SteenOK Enen22:01
Stefan NordströmSigtuna OK22:03
Pontus GilleOK Roslagen22:05
Lars KarlssonValbo AIF22:07
Mats EkmanVallentuna-Össeby OL22:09

D50

3 330 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ylva Grape AnderssonDalaportens OL21:57
Pia ThunmanOK Linné21:59

H50

5 020 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan KarlssonNorbergs OK21:34
Ulf RaskSigtuna OK21:36
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF21:38
Thomas JanssonOK Roslagen21:40
Jan NylundMariestads FK21:42
Bo StrandOK Linné21:44
Per BrahmLånghundra IF21:46
Mats JönssonKorsnäs IF OK21:48
Jörgen BatzSkarpnäcks OL21:50
Rolf LarssonOK Linné21:52
Sven WigertzLånghundra IF21:54
Magnus BergströmRånäs OK21:56
Karl-Erik EngblomValbo AIF21:58
Bosse WiggeSäterbygdens OK22:00
Jan-Olov BergmanVästerås SOK22:02

D55

3 330 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mona ÅkermanValbo AIF21:51
Lena LarssonSala OK21:53
Monika LarssonSkarpnäcks OL21:55

H55

4 590 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sture LarssonLänna IF21:59
Lennart WinbergHudiksvalls OK22:01
Kjell BomanSöderhamns OK22:03
Lars HagrotTäby OK22:05
Björn SöderbäckOK Linné22:07
Göran HedmanValbo AIF22:09
Göran JohanssonIF Åland22:11
Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK22:13
Svante LindgrenKorsnäs IF OK22:15
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK22:17
Mats LundmanOK Roslagen22:19
Robert AlmLänna IF22:21
Lars LandströmLånghundra IF22:23
Per-Olof OlofssonSigtuna OK22:25

D60

2 670 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margareta PerssonHusums IF OK21:30

H60

3 870 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars PonténIF Thor21:32
Roland WareniusDalaportens OL21:34
Thomas WesterGustavsbergs OK21:36
Anders HallménAttunda OK21:38
Göran HanssonTäby OK21:40
Bo PerssonHusums IF OK21:42
Lars Erik HermanssonOK Linné21:44
Jan ÅsbergHäverödals SK21:46
Yngve KrantzOK Rodhen21:48
Matts BjörkeSöders-Tyresö21:50
Stig AnderssonOK Linné21:52
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL21:54
Hans Andersson StrinningAttunda OK21:56
Göran LarssonSala OK21:58

D65

2 670 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL21:39
Elke Wilke-GüntherTierps SOK21:41
Marianne SellgrenSigtuna OK21:43
Kari Timenes LaugenIL Imås21:45
Gun-Inger SahlbergLånghundra IF21:47

H65

3 690 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Yngve PerssonTierps SOK21:30
Mats TörngrenOK Linné21:32
Per-Åke CarlenstamVäsby OK21:34
Ulf SkogtjärnOK Linné21:36
Jan BojlingSolna OK21:38
Per-Erik WåhlbergOK Linné21:40
John ÖstlundSundbybergs IK21:42
Leif ErikssonHeby AIF21:44

D70

2 470 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elvy PetersonSundsvalls OK21:31

H70

3 330 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sverre JonssonOK Ravinen21:33
Jan Petter LaugenIL Imås21:35
Henrik BergmanOK Linné21:37
Thord RådbergOK Roslagen21:39
Ove PetersonSundsvalls OK21:41
Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK21:43
Sören ErikssonLänna IF21:45
Torbjörn TirénHellas Orientering21:47
Sören JohanssonSala OK21:49

H75

2 670 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan-Olof MalmSigtuna OK21:33
Erik NordströmBjörklinge SOK21:35
Bertil KarlssonOK Linné21:37

H80

2 470 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inge HåkanssonOK Linné21:30
Arne GustavssonSäterbygdens OK21:32

Öppen motion 3

2 500 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Felicia SvenssonRasbo IK21:30:00
Laila SvenssonRasbo IK21:30:00
Karolina NygrenGrycksbo IF OK21:31:40
Anna BlombergSegersta OK21:35:13
Elliot AngelsiööOK Linné21:37:59
Erik FlodmanOK Hammaren21:42:41
Loke HolmgrenOK Hammaren21:42:42

Öppen motion 5

2 750 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Sofie TäckOK Hammaren21:30:11
Märit Gunneriusson KarlströmOK Linné21:30:34
SARA HANSSONSundsvalls OK21:32:01
Bernhard KlingOK Rodhen21:33:58
Mats FrostOK Roslagen21:35:06
Erik JonssonLånghundra IF21:37:25
Mats BernersonOK Enen21:38:04
Kristina KarlssonLånghundra IF21:42:09
Elsa BrahmLånghundra IF21:42:12
Frank KarlssonLånghundra IF21:42:14
Ann-Sofie EdenhamnLänna IF21:44:09
Mari FläckGrycksbo IF OK21:44:12
Johan BengtssonOK Linné21:51:20
Oskar BengtssonOK Linné21:51:24
Julia AngelsiööOK Linné22:15:04

Öppen motion 7

3 330 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonathan NealisLänna IF21:30:00
Andreas PerssonRasbo IK21:43:19
Gunnar WiggeSäterbygdens OK21:44:53
Helena GrennbergOK Linné21:45:07
Sören AnderssonVäsby OK21:46:08
Jörgen DalénSala OK21:48:26
Niklas KarlssonRasbo IK22:16:06

Öppen motion 8

4 590 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ruhdi KarlssonVästerås SOK21:30:30
Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK21:31:49
Jonas SundellUmeå OK21:32:24
Björn RegerSöders-Tyresö21:46:08
Henrik BoströmOK Linné21:47:29
Max CardewOK Linné21:47:29
Adam RegerOK Linné21:49:08

Öppen motion 9

5 440 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jesper AckelmanOK Enen21:31:35
Erik BorglundHärnösands OK21:46:45

Annonser