Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Årrenjarkasprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Årrenjarkasprinten
Arrangörsorganisationer: IFK Kiruna / Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Datum: onsdag 30 juli 2014

D21

2 550 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
932004Hilda ForsgrenOK Linné19:56:33
7971126Signe Klubblös20:02:26
1300254Olga PasichnaStora Tuna OK20:29:18

H21

2 725 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
951278Erik ÖgrenBergnäsets AIK19:59:16
353169Elis Sjögren-LevinTierps SOK20:00:32
501206Tobias OlssonBodens BK20:02:09
9931204Anton SundgrenLånghundra IF20:03:46
820319Mattias ÅgrenCentrum OK20:05:04
710110Håkan KarlssonÄlvsby IF OK20:06:19
988778Jacob LindstamOK Ravinen20:07:48
9101460Amund BeitnesOK7720:11:34
760904Erik SundbergStora Tuna OK20:18:34
780622Mattias MårtsStora Tuna OK20:24:28

D16

2 275 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
990414Rebecca FahlgrenVittjärvs IK20:02:22

D14

1 825 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
435385Agnes KarlssonÄlvsby IF OK19:59:41
9010512Emma JohanssonÄlvsby IF OK20:03:07

D12

1 725 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
435386Edit KarlssonÄlvsby IF OK19:57:50
572003Frida JohanssonÄlvsby IF OK20:01:24

H35

2 550 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501210Daniel JohanssonÄlvsby IF OK20:03:27
229401Arto Puro-AhoYlistaron Kilpa-Veljet20:17:46

D40

1 825 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
229403Veera Puro-AhoYlistaron Kilpa-Veljet19:55:25
730505Karin KarlssonÄlvsby IF OK19:58:55

D45

1 825 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
14968Eva-Lotta LöfgrenStora Tuna OK20:04:41

H45

2 325 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
334300Alf BergmanOK Renen19:56:57
19389Per ÖgrenBergnäsets AIK19:59:12
556406Krister RosendahlOK Renen20:00:08
248826Mats DruggeVittjärvs IK20:01:53
364854Mats LundinÄlvsby IF OK20:03:49
9610713Inge SöderkvistOK Renen20:05:50

D50

1 575 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29536Katarina BengtssonLånghundra IF20:01:02
334576Eva LefflerOK Renen20:01:59
47088Åsa PetterssonSäterbygdens OK20:04:19

D55

1 575 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2372Kii KorhonenOunasvaaran Hiihtoseura19:59:44

H55

2 275 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
205058Ove EricssonNyköpings OK19:56:18
408999Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK20:08:27
47396Sven-Erik LevinTierps SOK20:09:54

H60

1 825 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
47070Bengt HanssonSäterbygdens OK20:04:29
510520Jan LindelöfSeskarö IF20:06:54

D65

1 575 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2041267Tuuli KastemaaHirvensalon Heitto19:58:29

H65

1 825 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
343499Seppo Klubblös20:05:21

H75

1 575 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41614Lars-Erik LindellVäsby OK19:58:06

Öppen motion 8 -2,1km

2 325 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
431128Ingela AlnessLånghundra IF19:57:28
443500Lotta EkJokkmokks SK20:02:46

Öppen motion 9 -2,6 km

2 725 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1975110Joakim StenvallÖstersunds OK19:57:58
1790306Sofia LindgrenÖstersunds OK19:58:48
890427Jerker LysellRehns BK20:25:15

Annonser