Startlista för Årrenjarkasprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Årrenjarkasprinten
Arrangörsorganisationer: IFK Kiruna / Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Datum: onsdag 30 juli 2014

D21

2 550 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
932004 Hilda Forsgren OK Linné 19:56:33
7971126 Signe Klubblös 20:02:26
1300254 Olga Pasichna Stora Tuna OK 20:29:18
334580 Signe Leffler-Rosendahl OK Renen

H21

2 725 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
951278 Erik Ögren Bergnäsets AIK 19:59:16
353169 Elis Sjögren-Levin Tierps SOK 20:00:32
501206 Tobias Olsson Bodens BK 20:02:09
9931204 Anton Sundgren Långhundra IF 20:03:46
820319 Mattias Ågren Centrum OK 20:05:04
710110 Håkan Karlsson Älvsby IF OK 20:06:19
988778 Jacob Lindstam OK Ravinen 20:07:48
9101460 Amund Beitnes OK77 20:11:34
760904 Erik Sundberg Stora Tuna OK 20:18:34
780622 Mattias Mårts Stora Tuna OK 20:24:28

D16

2 275 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
990414 Rebecca Fahlgren Vittjärvs IK 20:02:22

D14

1 825 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
435385 Agnes Karlsson Älvsby IF OK 19:59:41
9010512 Emma Johansson Älvsby IF OK 20:03:07

D12

1 725 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
435386 Edit Karlsson Älvsby IF OK 19:57:50
572003 Frida Johansson Älvsby IF OK 20:01:24

H35

2 550 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
501210 Daniel Johansson Älvsby IF OK 20:03:27
229401 Arto Puro-Aho Ylistaron Kilpa-Veljet 20:17:46

D40

1 825 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
229403 Veera Puro-Aho Ylistaron Kilpa-Veljet 19:55:25
730505 Karin Karlsson Älvsby IF OK 19:58:55

D45

1 825 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
14968 Eva-Lotta Löfgren Stora Tuna OK 20:04:41

H45

2 325 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
334300 Alf Bergman OK Renen 19:56:57
19389 Per Ögren Bergnäsets AIK 19:59:12
556406 Krister Rosendahl OK Renen 20:00:08
248826 Mats Drugge Vittjärvs IK 20:01:53
364854 Mats Lundin Älvsby IF OK 20:03:49
9610713 Inge Söderkvist OK Renen 20:05:50

D50

1 575 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
29536 Katarina Bengtsson Långhundra IF 20:01:02
334576 Eva Leffler OK Renen 20:01:59
47088 Åsa Pettersson Säterbygdens OK 20:04:19

H50

2 275 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
19389 Per Ögren Bergnäsets AIK

D55

1 575 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2372 Kii Korhonen Ounasvaaran Hiihtoseura 19:59:44

H55

2 275 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
205058 Ove Ericsson Nyköpings OK 19:56:18
408999 Karl-Erik Lindbäck Älvsby IF OK 20:08:27
47396 Sven-Erik Levin Tierps SOK 20:09:54

H60

1 825 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
47070 Bengt Hansson Säterbygdens OK 20:04:29
510520 Jan Lindelöf Seskarö IF 20:06:54

D65

1 575 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2041267 Tuuli Kastemaa Hirvensalon Heitto 19:58:29

H65

1 825 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
343499 Seppo Klubblös 20:05:21
Seppo Korhonen Ounasvaaran Hiihtoseura

H75

1 575 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
41614 Lars-Erik Lindell Väsby OK 19:58:06

Öppen motion 8 -2,1km

2 325 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
431128 Ingela Alness Långhundra IF 19:57:28
443500 Lotta Ek Jokkmokks SK 20:02:46

Öppen motion 9 -2,6 km

2 725 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1975110 Joakim Stenvall Östersunds OK 19:57:58
1790306 Sofia Lindgren Östersunds OK 19:58:48
890427 Jerker Lysell Rehns BK 20:25:15

Annonser