Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Kvikkjokks Fjäll-O + Norrbottens Öppna Ultralång-DM

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Kvikkjokks Fjäll-O + Norrbottens Öppna Ultralång-DM
Arrangörsorganisationer: IFK Kiruna / Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Datum: torsdag 31 juli 2014

D21

10 950 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
932004Hilda ForsgrenOK Linné10:55:01
334580Signe Leffler-RosendahlOK Renen11:10:01
1300254Olga PasichnaStora Tuna OK11:35:31

H21

14 175 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9101460Amund BeitnesOK7710:51:01
890427Jerker LysellRehns BK10:54:01
9931204Anton SundgrenLånghundra IF10:56:01
988778Jacob LindstamOK Ravinen10:58:04
710110Håkan KarlssonÄlvsby IF OK11:03:03
780622Mattias MårtsStora Tuna OK11:30:04
680107Mats LuspaIFK Kiruna11:41:02
951278Erik ÖgrenBergnäsets AIK12:07:33

D16

4 050 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
990414Rebecca FahlgrenVittjärvs IK11:19:03

D14

3 725 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9010512Emma JohanssonÄlvsby IF OK11:08:01
435385Agnes KarlssonÄlvsby IF OK11:22:02

D12

2 850 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
572003Frida JohanssonÄlvsby IF OK11:14:01
435386Edit KarlssonÄlvsby IF OK11:25:09

H35

10 950 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
229401Arto Puro-AhoYlistaron Kilpa-Veljet12:25:09

D40

6 350 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
229403Veera Puro-AhoYlistaron Kilpa-Veljet10:52:01
730505Karin KarlssonÄlvsby IF OK11:13:03

D45

6 350 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
14968Eva-Lotta LöfgrenStora Tuna OK11:20:02

H45

9 100 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
556406Krister RosendahlOK Renen11:06:58
248826Mats DruggeVittjärvs IK11:11:02
334300Alf BergmanOK Renen11:15:07
364854Mats LundinÄlvsby IF OK11:19:01
9610713Inge SöderkvistOK Renen11:21:01
19389Per ÖgrenBergnäsets AIK12:11:02

D50

5 600 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
334576Eva LefflerOK Renen11:11:04
29536Katarina BengtssonLånghundra IF11:18:01

D55

5 600 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2372Kii KorhonenOunasvaaran Hiihtoseura11:09:02

H55

7 375 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
212539Svante LarssonOK Vargen11:02:12
408999Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK11:06:02
205058Ove EricssonNyköpings OK11:17:06
47396Sven-Erik LevinTierps SOK11:44:39

H60

7 375 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
306470Lennart KarlssonUmeå OK10:59:01
510520Jan LindelöfSeskarö IF11:09:04
59029Roland JanssonÄlvsby IF OK11:12:01

D65

4 050 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2041267Tuuli KastemaaHirvensalon Heitto11:05:01

H65

5 600 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
343499Seppo KorhonenOunasvaaran Hiihtoseura11:16:03

H75

4 050 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262954Runar MarktinArvidsjaurs OK11:01:01
41614Lars-Erik LindellVäsby OK11:28:02
14991test testTest14:00:11

Öppen motion 5

3 725 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1790306Sofia LindgrenÖstersunds OK11:06:03
231217Christine Doboyd LarssonOK Vargen11:21:35

Öppen motion 7

3 725 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1975110Joakim StenvallÖstersunds OK11:07:27
47070Bengt HanssonSäterbygdens OK11:31:07
47088Åsa PetterssonSäterbygdens OK11:31:10

Öppen motion 8

4 050 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501210Daniel JohanssonÄlvsby IF OK11:13:01
431128Ingela AlnessLånghundra IF11:19:29
443500Lotta EkJokkmokks SK11:30:03

Öppen motion 9

7 375 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
353169Elis Sjögren-LevinTierps SOK11:29:00
437537Lars GrenJokkmokks SK11:30:36

Annonser