Startlista för Idre 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 24 juni 2014 - torsdag 26 juni 2014

Etapp 1Etapp 2Etapp 3

D21

8 190 m, 31 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
54 Frida Nero Göteborg-Majorna OK 10:17
55 Linda Lindkvist Leksands OK 10:20
56 Fredrika Vångell Linköpings OK 10:23
57 Anna-Karin Mattsson Skattkärrs IF 10:26
58 Maria Hellström Väsby OK 10:29
59 Camilla Johansson Norbergs OK 10:32
60 Sofia Holmgård Kils OK 10:35
61 Åsa Otterbjörk Umeå OK 10:38
62 Jenny Eriksson OK Kåre 10:41
63 Lisa Andersson Ärla IF 10:44
64 Frida Sandberg Säterbygdens OK 10:47
65 Ida Olsson OK Orion 10:50
66 Ida Lindkvist Leksands OK 10:53
67 Elin Lind Tierps SOK 10:56
68 Matilda Jonsson Linköpings OK 10:59
69 Lina Nilsson Ulricehamns OK 11:02
70 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 11:05
71 Ida Hyvönen OK Tyr 11:08
72 Susanne Eriksson KFUM Örebro OK 11:11
73 Maria Von Schmalensée Attunda OK 11:14
74 Charlotte Lindkvist Leksands OK 11:17
75 Amelie Ekström OK Kåre 11:20
76 Andrea Svensson OK Tisaren 11:23
77 Sara Jonsson Linköpings OK 11:26
78 Marie Spångmyr Leksands OK 11:29
79 Lisa Palm Sävedalens AIK 11:32
80 Malin Eriksson IFK Moras OK 11:35
81 Anette Carlsson KFUM Örebro OK 11:38
82 Lina Persson OK Skogsfalken 11:41
83 Marie-Louise Axenborg Göteborg-Majorna OK 11:44
84 Emma Andersson Ärla IF 11:47

H21

11 240 m, 40 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
490 Andreas Peterson Hagaby GOIF 09:42
263 Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 09:45
260 Jens Rönnols Täby OK 09:54
248 Filip Jacobsson Degerfors OK 09:57
264 Isak Bergman OK Skogsfalken 10:00
265 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 10:03
266 Robbin Kantarp Ärla IF 10:06
267 Per Carlborg Linköpings OK 10:09
268 Daniel Millbourn OK Skogsfalken 10:12
269 Per Eklöf KFUM Örebro OK 10:15
270 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 10:18
271 Jens Nordahl OK Skogsfalken 10:21
272 Jonatan Aronsson OK Tisaren 10:24
273 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 10:27
274 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 10:30
275 Jonas Lundgren Linköpings OK 10:33
276 Ola Nyberg OK Kåre 10:36
277 Måns Sandgren OK Orion 10:39
278 Joel Francen Linköpings OK 10:42
279 Niklas Gustafsson OK Tisaren 10:45
280 Martin Larsson Hestra IF 10:48
281 Magne Jutulstad NTNUI 10:51
282 Nils Spetz Ulricehamns OK 10:54
283 Fredrik Nilsson Helsingborgs SOK 10:57
284 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 11:00
285 Peter Eriksson Linköpings OK 11:03
286 Marcus Berggren Nyköpings OK 11:06
287 Daniel Attås OK Tisaren 11:09
288 Olof Sandgren OK Orion 11:12
289 Simon Hedlund Ärla IF 11:15
290 Pontus Petersson OK Orion 11:18
291 Jesper Sjögren OK Kullingshof 11:21
292 Erik Martinsson Linköpings OK 11:24
293 Fredrik Norman Leksands OK 11:27
294 Anton Hallor OK Tisaren 11:30
295 Johan Allard Tjällmo-Godegårds OK 11:33
296 Jonatan Francén Linköpings OK 11:36
297 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 11:39
298 Jakob Attås OK Tisaren 11:42
299 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 11:45

D21 Kort

5 080 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
85 Josefine Söderlund Leksands OK 10:48:00
86 Josefin Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:51:00
Linda Sjögren IK Hakarpspojkarna 11:52:39

H21 Kort

8 190 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
301 Jens Öström OK Tyr 10:03
302 Olof Bergvall FK Åsen 10:06
303 Beat Allemann OLG Bern 10:09
304 Sven Larsson Leksands OK 10:12
305 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 10:15
306 Sebastian Torgersen Bækkelagets SK 10:18
307 Erik Bengtsson FK Åsen 10:21
550 Marcus Kempe Sävedalens AIK 10:24
309 Klas Bringert Katrineholms OK 10:27
300 Lars Harald Aasheim Bækkelagets SK 10:54

D20

5 080 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
48 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 10:28
49 Sofia Sjögren OK Kullingshof 10:31
50 Sara Nilsson OK Tranan 10:34
51 Frida Lövgren IFK Moras OK 10:37

H20

8 110 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
253 Erik Björklund Bjursås OK 11:20
254 Erik Bengtsson OK Skogsfalken 11:23
255 Victor Flingmark Uddevalla OK 11:26
256 Johan Söderlund Leksands OK 11:29
257 David Stigsmark Stora Tuna OK 11:32
258 Felix Persson OK Skogsfalken 11:35
259 Albin Detterfelt Linköpings OK 11:38
260 950895 Jens Rönnols Täby OK 11:41
261 Robin Larsson FK Göingarna 11:44
262 Rasmus Larsson OK Alehof 11:47

D18

5 080 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
44 Linnea Gustafsson OK Gynge 10:56
45 Louise Lundgren Växjö OK 10:59
46 Anna Björklund Bjursås OK 11:02
47 Moa Gustafsson Uddevalla OK 11:05

H18

7 350 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
237 Jonathan Persson Karlsbyhedens IK 10:02
238 Markus Larsson Hestra IF 10:05
239 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 10:08
240 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 10:11
241 Erik Berglund OK Kåre 10:14
242 Martin Norrbom Sala OK 10:17
243 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 10:20
244 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 10:23
245 Emil Eriksson Tierps SOK 10:26
246 Linus Landergren Hestra IF 10:29
247 Jonas Gustafsson OK Kåre 10:32
248 9970706 Filip Jacobsson Degerfors OK 10:35
249 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 10:38
250 Knut Aasheim Oppsal Orientering 10:41
251 Emil Åberg Korsnäs IF OK 10:44
252 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 10:47

D16

4 610 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
38 Mirjam Dalén Sala OK 10:07
39 Amanda Halvarson Leksands OK 10:10
476 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:13
41 Frida Fredriksson Korsnäs IF OK 10:16
42 Linn Lauridsen Katrineholms OK 10:19
43 Sarah Persson OK Denseln 10:22

H16

5 480 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
223 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 11:08
224 Wilmer Brodén Leksands OK 11:11
225 Albin Claesson Sävedalens AIK 11:14
226 Johan Lamm Frölunda OL 11:17
227 Hugo Dalhammer OK Roxen 11:20
228 Henrik Hamrefors Västerås SOK 11:23
229 Marcus Oldin KFUM Örebro OK 11:26
230 Oskar Persson OK Österåker 11:29
231 Anders Haugskott OL Trollelg 11:32
232 Jonathan Björk Leksands OK 11:35
233 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 11:38
234 Isac von Krusenstierna OK Kåre 11:41
235 Lukas Lundgren Växjö OK 11:44

H16 Kort

3 920 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
236 Emil Dahlström FK Herkules 10:02

D14

3 920 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
489 Maja Åkesson IK Hakarpspojkarna 10:05
26 Adelina Funke Leksands OK 10:08
27 Elin Ericson Tjällmo-Godegårds OK 10:11
28 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 10:14
29 Ingrid Stake Västvärmlands OK 10:17
30 Iris van Loenhout OK Hedströmmen 10:20
31 Alicia Lundgren Växjö OK 10:23
32 Moa Alsiö Falköpings AIK OK 10:26
33 Lisa Hallmén OK Tisaren 10:29
34 Cecilia Lindgren OK Kåre 10:32
35 Elin Blomkvist OK Tyr 10:35

H14

4 270 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
211 Martin Lamm Frölunda OL 11:04
212 Jakob Mo OL Toten-Troll 11:07
213 Viktor Berg Leksands OK 11:10
214 Erik Persson OK Österåker 11:13
215 Filip Brodén Leksands OK 11:16
216 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 11:19
217 Hugo Setthagen OK Tranan 11:22
218 Ola Skoglund Leksands OK 11:25

D14 Kort

3 120 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
36 Hanna Eriksson Norbergs OK 10:01
37 Emma Dahlström FK Herkules 10:04

H14 Kort

3 120 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
219 William Segura KFUM Örebro OK 10:47
220 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK 10:50
221 Jacob Ekstrand Västerbergslagens OL 10:53

D12

3 120 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
10 Erika Åkesson Markbygdens OK 10:54
11 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 10:57
12 Maja Sandvik Attunda OK 11:00
13 Nora Holmgård Kils OK 11:03
14 Tilda Berg Leksands OK 11:06
15 Lisa Åkesson Markbygdens OK 11:09
16 Märtha Stake Västvärmlands OK 11:12
17 Frida Haugskott OL Trollelg 11:15
18 Elsa Göras Leksands OK 11:18
19 Therese Nilsson OK Österåker 11:21
20 Emilia Brangefält Västerås SOK 11:24
21 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 11:27
22 Emma Ericson Tjällmo-Godegårds OK 11:30
23 Julia Funke Leksands OK 11:33

H12

3 120 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
193 Einar Lundkvist Länna IF 10:06
194 Karl Lundin Katrineholms OK 10:09
195 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:12
196 albert gustafsson KFUM Örebro OK 10:15
197 Christoffer Lindgren OK Kåre 10:18
198 437464 Pontus Gustafsson OK Linné 10:21
199 Eric Hallner Ockelbo OK 10:24
200 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 10:27
201 Filip Persson Ockelbo OK 10:30
202 Linus Täck OK Hammaren 10:33
203 Vilmer Göthlin KFUM Örebro OK 10:36
204 Melker Lundin Katrineholms OK 10:39
205 Linus Backlund Trollhättans SOK 10:42
206 530716 Max Persson OK Skogsfalken 10:45

D12 Kort

2 570 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
24 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 10:39
25 Andrea Jäderberg Leksands OK 10:42

H12 Kort

2 570 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
198 Pontus Gustafsson OK Linné 10:21
207 Ludvig Attås OK Tisaren 10:32
208 Gustaf Jäderberg Leksands OK 10:35
209 Elias Lundberg Ockelbo OK 10:38
210 Oskar Dalin Leksands OK 10:41
206 Max Persson OK Skogsfalken 10:45

D10

2 570 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Alice Ericson Tjällmo-Godegårds OK 10:01
2 Lisa Swartz OK Orion 10:04
3 Märta Sandvik Attunda OK 10:07
4 Hedvig Lundkvist Länna IF 10:10
5 Elin Jonhed KFUM Örebro OK 10:13
6 Ellen Funke Leksands OK 10:16
7 Miia Roller Järfälla OK 10:19
8 Alva Eliasson Sundsvalls OK 10:22
9 Hanna Alsiö Falköpings AIK OK 10:25

H10

2 570 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
493 Nils Swartz OK Orion 09:58
494 Marcus Lamm Frölunda OL 10:28
182 Hugo Persson OK Denseln 10:44
183 Albert Brohede OK Älgen 10:47
184 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK 10:50
185 Isak Holmgård Kils OK 10:53
186 Ludvig Kärreby Västerås SOK 10:56
187 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 10:59
188 Gustav Attås OK Tisaren 11:02
189 Adam Brangefält Västerås SOK 11:05
190 Arvid Eriksson Norbergs OK 11:08
191 Linus Nilsson OK Österåker 11:11
192 Isak Dalin Leksands OK 11:14

D35

5 260 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
87 Sofia Swartz OK Orion 11:22
88 Ylva Fornander Västerbergslagens OL 11:25
89 Lina Rööhs Skattkärrs IF 11:28
90 Anna Löwegren Katrineholms OK 11:31
91 Lina Jonhed KFUM Örebro OK 11:34
92 Ann Hyvönen Skattkärrs IF 11:37
93 Martina Gabrielsson Trollhättans SOK 11:40
94 Marie Grönlund Lunds OK 11:43

H35

8 110 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
310 Andreas Eriksson Lunds OK 10:01
311 Rasmus Grönlund Lunds OK 10:04
312 Erik Göthlin KFUM Örebro OK 10:07
313 Per Holm IFK Moras OK 10:10
314 Mats Gustafsson KFUM Örebro OK 10:13
315 Bengt Leandersson Älvdalens IF OK 10:16
316 Anders Oksvold OK Kåre 10:19
317 Ulrik Magnusson Halmstad OK 10:22
318 Daniel Gustafsson KFUM Örebro OK 10:25
319 Ove Oksvold Centrum OK 10:28
320 Micael Stamm OK Klemmingen 10:31
321 Martin Söderberg OK Skogsfalken 10:34
322 Pontus Funke Leksands OK 10:37
323 Henrik Gustafsson KFUM Örebro OK 10:40
324 Per Oksvold IF Thor 10:43
325 Anders Dalin Leksands OK 10:46
326 Lars Jonhed KFUM Örebro OK 10:49

D40

5 270 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
96 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 10:03
97 Louise Göthfors Göteborg-Majorna OK 10:06
98 Ann Roller Järfälla OK 10:09
99 Malin Persson OK Denseln 10:12
100 Lena Ström Tjällmo-Godegårds OK 10:15
101 Marie-Louise Persson FK Herkules 10:18
102 Cecilia Rönnfjärd OK Skogsfalken 10:21
103 Pernilla Stake Västvärmlands OK 10:24
104 Helena Widegren IF Thor 10:27
105 Ylva Lorentzon OK Kåre 10:30
106 Annika Lundström Sundbybergs IK 10:33
107 Åsa Larsson OK Klemmingen 10:36

H40

7 350 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
328 Magnus Göras Leksands OK 11:10
329 Jimmy Pettersson Göteborg-Majorna OK 11:13
330 Stefan Schwarzenberger LG Stettlen 11:16
331 Claes Setthagen OK Tranan 11:19
332 Mikael Svensson FK Herkules 11:22
333 Daniel Brohede OK Älgen 11:25
334 Martin Andersson OK Skogsfalken 11:28
335 Johan Swartz OK Orion 11:31
336 Björn Jansson Väsby OK 11:34
337 Jonas Bergenfur Skattkärrs IF 11:37
338 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 11:40
339 Rolf Pettersen Mo OL Toten-Troll 11:43
340 Erik Backlund Trollhättans SOK 11:46

D45

5 270 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
108 Berit Gummus IFK Moras OK 10:44
109 Elisabet Hult Attunda OK 10:47
110 Hana Tichovska SK Praga 10:50
111 Malin Lamm Frölunda OL 10:53
112 Teija Leppinen IFK Lidingö SOK 10:56
113 Anna Norrbom Sala OK 10:59
114 Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK 11:02
115 Helena Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 11:05
116 Åsa Alsiö Falköpings AIK OK 11:08
117 Åsa Detterfelt Linköpings OK 11:11
118 Carina Gustafsson OK Gynge 11:14
119 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 11:17
120 Anna Von Krusenstierna OK Kåre 11:20
121 Katarina Lövgren IFK Moras OK 11:23
122 Silvia Schneider-Schiess LG Stettlen 11:26

H45

6 640 m, 24 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
341 Peter Thörn Tenhults SOK 10:36
342 Stefan Spetz Ulricehamns OK 10:39
343 Thomas Persson OK Denseln 10:42
344 Frode Haugskott OL Trollelg 10:45
345 Rickard Ekman OK Roslagen 10:48
346 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 10:51
347 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 10:54
348 Nicklas Nilsson Stockholmspolisens IF OF 10:57
349 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 11:00
350 Mikael Gustafsson OK Gynge 11:03
351 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 11:06
352 Erik Åberg Korsnäs IF OK 11:09
353 Håkan Blomkvist Skattkärrs IF 11:12
354 Jonas Detterfelt Linköpings OK 11:15
355 Mikael Palgrim Vänersborgs SK 11:18
356 Niclas Nilsson OK Österåker 11:21
357 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 11:24
358 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 11:27
359 Eric Roller Järfälla OK 11:30
360 Jörgen Dalén Sala OK 11:33
361 Magnus Elwin IFK Enskede 11:36
362 Anders Lamm Frölunda OL 11:39
363 Johan Ohlström IF Thor 11:42
364 Sven Lundgren Växjö OK 11:45

D50

4 310 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
123 Ann-Marie Andersson Tenhults SOK 10:10
124 Ingrid Kensby OK Tyr 10:13
125 Lena Sandgren Swartz OK Orion 10:16
126 Britt-Marie Bengtsson FK Åsen 10:19
127 Lisbeth Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:22
128 Agneta Fries Umeå OK 10:25
129 Carina Sandberg Säterbygdens OK 10:28
130 Elisabeth Strandhagen Göteborg-Majorna OK 10:31
131 Mia Gustafsson OK Kåre 10:34
132 Pia Vångell Linköpings OK 10:37
133 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 10:40
134 Åsa Rydell Leksands OK 10:43
135 Birgit Hansson Herrestads AIF 10:46

H50

6 640 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
365 Lars Spånberg Gävle OK 10:01
366 Anders Dalhammer OK Roxen 10:04
367 Bertil Åkesson Markbygdens OK 10:07
368 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 10:10
369 Pär Claesson Sävedalens AIK 10:13
370 Mats Kensby OK Tyr 10:16
371 Ulf Hamrefors Västerås SOK 10:19
372 Martin Tichovsky SK Praga 10:22
549 Anders Lundh Järfälla OK 10:25
374 Lars Persson OK Skogsfalken 10:28
375 Per-Eric Karlsson OK Alferna 10:31
376 Magnus Axelsson Strängnäs-Malmby OL 10:34
377 Per Sandberg Säterbygdens OK 10:37
378 Mikael Ingelsson Ockelbo OK 10:40
379 Anders Sjögren OK Kullingshof 10:43
380 Johnny Nimvik Lunds OK 10:46
381 Marcel Schiess OK Bern by Night 10:49
382 Roy Johansson OK Skogsvargarna 10:52

D55

4 310 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
136 Ylva Grape Andersson Dalaportens OL 10:58
137 Jannike Wåhlberg OK Kåre 11:01
138 Mirja Mikkolainen Valkeakosken Haka 11:04
139 Ann-Christin Nero Forsman Ronneby OK 11:07
140 Monika Mathiasson OK Roxen 11:10
141 Elisabeth Öström OK Tyr 11:13
142 Liv Inger Prangerød Tistedalen Friluftslag 11:16
143 Britt Björklund Bjursås OK 11:19

H55

5 260 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
384 Ola Hedin OK Hammaren 10:11
385 Christer Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:14
386 Håkan Forsman Ronneby OK 10:17
387 Roland Norell Söders-Tyresö 10:20
388 Sven-Erik Levin Tierps SOK 10:23
389 Mats Strandhagen Göteborg-Majorna OK 10:26
390 Arne Eriksson Tierps SOK 10:29
391 Jan-Olof Björklund Bjursås OK 10:32
392 Ulf Björkdahl Herrestads AIF 10:35
393 Anders Axelsson Trollhättans SOK 10:38
394 Kenneth Nordstrand Järfälla OK 10:41

D60

3 920 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
144 Catherine Dawson Gafanhori 10:02
145 Britt-Marie Aldén OK Kolmården 10:05
146 Kerstin Svensson Trollhättans SOK 10:08
147 Margareta Wuopio HJS-Vansbro OK 10:11
148 Gullan Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:14
149 Monica Svärd OK Klemmingen 10:17
150 Mona Petersen OK Motala 10:20

H60

5 270 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
459 Helmut Härtelt Planeta Radebeul 10:43
551 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 10:46
396 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:49
397 Per Eriksson Linköpings OK 10:52
398 Mats Andersson Selånger SOK 10:55
399 Inge Swartling Leksands OK 10:58
400 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 11:01
401 Per-Erik Fogel OK Kåre 11:04
402 Göran Larsson Sala OK 11:07
403 Jan Åsberg Häverödals SK 11:10
404 Kenneth Wålberg OK Kåre 11:13
405 Sven Larsson Särna SK 11:16
406 Inge Hultman Kovlands IF 11:19
407 Mati Mikkolainen Valkeakosken Haka 11:22
408 Harald Aasheim Oppsal Orientering 11:25
409 Håkan Eriksson Umeå OK 11:28
410 Ulf Wuopio HJS-Vansbro OK 11:31
411 Olov Öström OK Tyr 11:34

D65

3 920 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
151 Margareta Larsson OK Njudung 10:37
152 Monica Larsson OK Tranan 10:40
153 Britt Linnéa Eriksson Sala OK 10:43
154 Vivianne Holgersson OK Måsen 10:46
155 450297 Edla Fornander Västerbergslagens OL 10:49
156 Lena Hedman Hallstahammars OK 10:52
157 Maria Ehn Tullinge SK 10:55
158 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 10:58
159 Ewa Nordlund Länna IF 11:01
160 Eva Halvarson OK Kåre 11:04
161 Anna Persson Tullinge SK 11:07
162 Eva Marie Gran OK Øst 11:10
163 Inga-Lill Pettersson Linköpings OK 11:13
164 Jenny Collyer Essex Stragglers OS 11:16
165 Elisabeth Eriksson KFUM Örebro OK 11:19

H65

4 660 m, 37 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
412 Hans Holgersson OK Måsen 10:00
413 Stefan G Larsson OK Njudung 10:03
414 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 10:06
415 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 10:09
416 Christer Sandh OK Roxen 10:12
417 Runar Aldén OK Kolmården 10:15
418 Ronald McGrail Hjärnarps GH OL 10:18
419 Inge Persson Ockelbo OK 10:21
420 Weine Fredriksson KFUM Örebro OK 10:24
421 Ove Åberg Storviks IF 10:27
422 Per-Olof Fernberg IS Skanne 10:30
423 Leif Nordlund Länna IF 10:33
424 Jörg Schifferle OLV ZUG 10:36
425 Roland Nilsson SOK Viljan 10:39
426 Bo-Göran Gunnarsson Rydboholms SK 10:42
427 Carl-Henry Andersson OK Orinto 10:45
428 Claus Petersen OK Motala 10:48
429 Göran Svärd OK Klemmingen 10:51
430 Bertil Hermansson Stenungsunds OK 10:54
431 Roy Dawson Gafanhori 10:57
432 Jørgen Münster-Swendsen Søllerød OK 11:00
433 Yngve Persson Tierps SOK 11:03
434 Gunnar Ehn Tullinge SK 11:06
435 Ingemar Widén KFUM Örebro OK 11:09
436 Lennart Hermansson Stångenäs AIS 11:12
437 Ove Vesterberg Lycksele IF 11:15
438 Nils-Erik Eriksson Sala OK 11:18
439 John Collyer Essex Stragglers OS 11:21
440 Håkan Nilsson Malmö OK 11:24
441 Jan-Olov Rask OK Enen 11:27
442 Bror Palgrim Vänersborgs SK 11:30
443 Anders Björnberg Frölunda OL 11:33
444 Gunnar Hedberg Östersunds OK 11:36
445 Christer Johansson OK Motala 11:39
446 Johan Källman Norbergs OK 11:42
447 Øistein Hagen OK Øst 11:45
448 Lars Persson OK Kompassen 11:48

D70

3 500 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
166 Kerstin Gunnarsson Nässjö OK 10:01
167 Eleonor Grönvall KFUM Örebro OK 10:04
168 Gunborg Westin Leksands OK 10:07
169 Britt-Marie Eklöf OK Milan 10:10
170 Ulla Nilsson SOK Viljan 10:13
171 Kerstin Johansson Markbygdens OK 10:16
172 Gunnel Palgrim Vänersborgs SK 10:19
173 Birgitta Arlebo KFUM Örebro OK 10:22
174 Margareta Tidman OK Kolmården 10:25
175 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 10:28
176 Evy Nord Södertälje IF 10:31
177 Lena Leandersson Älvdalens IF OK 10:34

H70

4 310 m, 26 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
450 Lars-Erik Rask Västerås SOK 10:02
451 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 10:05
452 Sverre Jonsson OK Ravinen 10:08
453 Runo Johansson Kristinehamns OK 10:11
454 Kurt Sandström Skutskärs OK 10:14
455 Sven Leandersson Älvdalens IF OK 10:17
456 Göran Bengtsson Tockarps IK 10:20
457 Lars Nord Södertälje IF 10:23
458 Sven Gustav Dahlberg Storviks IF 10:26
460 Östen Andersson Västerbergslagens OL 10:32
461 Christer Lundin OK Renen 10:35
462 Lars-Åke Larsson OK Tranan 10:38
463 Amund Herrebrøden OK Øst 10:41
464 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 10:44
465 Tassilo Schmalfeldt Planeta Radebeul 10:47
466 Stig Israelsson OK Tylöskog 10:50
467 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 10:53
468 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 10:56
469 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 10:59
470 Thomas Kleist Boxholm-Mjölby OL 11:02
471 Lars-Erik Karlsson Rasbo IK 11:05
472 Ronny Hedlund OK Södertörn 11:08
473 Rune Gunnarsson Nässjö OK 11:11
474 Hans Sahlberg Långhundra IF 11:14
475 Björn Persson Tullinge SK 11:17
40 Johnny Brandt Hällefors OK 11:20

D75

2 760 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
178 Britt Ericson Hammarby IF OF 10:24
179 Marita Karlsson OK Alferna 10:27
180 Solveig Dillman Hammarby IF OF 10:30
181 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 10:33

H75

3 500 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
477 Holger Persson OK Eken 10:40
478 Janne Månsson Leksands OK 10:43
479 Evgeny Tarantsev OK Yeisk 10:46
480 Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 10:49
481 Harald Wibye OK Moss 10:52
482 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 10:55
483 Bo Löwegren Västerås SOK 10:58
484 Torsten Dalström Kvarnsvedens GOIF OK 11:01
485 Torbjörn Ericsson Hagaby GOIF 11:04
486 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 11:07

H80

2 760 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
491 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 10:00
488 Nils Jansson Skattkärrs IF 10:03

U1

2 570 m, 29 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Melker Carlsson KFUM Örebro OK 09:42:07
Johannes Karlsson OK Alferna 09:44:06
Viggo Lindgren OK Kåre 09:48:06
Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 09:51:49
Olivia Svensson FK Åsen 09:52:09
Alvin Lundgren Växjö OK 09:53:08
Max Gustafsson KFUM Örebro OK 09:53:40
Felix Lind OK Älgen 09:55:18
Greta Sandvik Turebergs IF 09:55:53
Olle Haglund KFUM Örebro OK 09:59:20
Tindra Yngström OK Tisaren 10:03:31
Neo Yngström OK Tisaren 10:03:33
Felicia Rööhs Skattkärrs IF 10:03:51
Albin Svensson FK Herkules 10:05:46
Simon Jonhed KFUM Örebro OK 10:07:34
Amelia Hagberg Säterbygdens OK 10:08:39
Emma Hagberg Säterbygdens OK 10:08:41
Emil Hagberg Säterbygdens OK 10:08:43
Elias Källman Norbergs OK 10:23:38
Estrid Sjögren IK Hakarpspojkarna 10:27:26
Walter Oksvold OK Kåre 10:41:37
Linnea Jäderberg Leksands OK 10:42:30
Emmy Persson Ockelbo OK 10:46:13
Paulina Svekanski OK Hammaren 10:51:35
Joel Holmgård Kils OK 10:56:33
Vidar Brodén Leksands OK 11:16:32
Elvira Göthlin KFUM Örebro OK
Wilmer Kärreby Västerås SOK
Torun Otterbjörk Umeå OK

U2

2 710 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 09:51:14
Arvid Jonforsen Hallstahammars OK 09:56:34
Agust Eriksson Sala OK 10:02:59
William Ewerblad Sala OK 10:03:00
Svante Sandvik Attunda OK 10:05:42
Irmelie Sjögren IK Hakarpspojkarna 10:27:12
Tintin Yngström OK Tisaren 10:27:12
August Göras Leksands OK 11:18:25
Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 11:28:58
Elvira Göthlin KFUM Örebro OK 11:30:31
362514 Marcus Lamm Frölunda OL
2058124 Nils Swartz OK Orion

Öppen motion 1

2 570 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
William Oksvold OK Kåre 09:49:22
Daniel Persson Ockelbo OK 09:51:06
IRMA JONHED KFUM Örebro OK 09:53:02
Gerd Johansson Tenhults SOK 09:54:37
David Jonhed KFUM Örebro OK 09:54:45
Iggy Dahl Klubblös 10:05:43
Lovisa Everblad Sala OK 10:05:45
Siv Hult Rotebro IS OK 10:07:12
Peter Åberg Korsnäs IF OK 10:38:53
Jack Lindberg -- 10:42:38

Öppen motion 3

3 120 m, 39 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Anna Persson Ockelbo OK 09:51:03
Åke Tidman OK Kolmården 09:54:39
Margareta Sedvall Klubblös 09:55:25
Tor Simonsen OK Öst 09:56:15
Kenneth Ljungberg Nyköpings OK 09:56:58
Eva Nordström OK Älvsjö-Örby 10:00:46
Eva Fredriksson Korsnäs IF OK 10:04:26
Carl Åke Fredriksson Korsnäs IF OK 10:09:13
Samuel Jonasson Älvdalens IF OK 10:09:15
Barbera Rindlisbacher OLG Bern 10:10:22
Marita Johansson Markbygdens OK 10:11:06
Lennart Eriksson Norbergs OK 10:13:53
Unni Herrebröden OK Öst 10:15:21
Karin Lind Tierps SOK 10:17:29
Marie Eriksson Linköping OK 10:19:14
Ellinor Olsson OK Roto 10:19:39
Lisa Jonasson Älvdalens IF OK 10:20:10
Lottis Brohede OK Älgen 10:22:42
Gudrun Dalström Kvarnsvedens GOIF OK 10:23:09
Nora Händig OK Hedströmmen 10:23:33
Peter Händig OK Hedströmmen 10:23:35
Ann-Charlotte Petersson OK Tranan 10:24:02
Marina PRONINA FK Åsen 10:24:15
Liv Simonsen OK Öst 10:27:19
Irma Fredriksson Korsnäs IF OK 10:28:07
Katarina Persson OK Österåker 10:29:23
Louise Dalhammer OK Roxen 10:30:05
Britt Hedberg Östersunds OK 10:32:38
Ingrid Munktelius Öhlén Surahammars SOK 10:34:16
155 Edla Fornander Västerbergslagens OL 10:53:08
Martin Oscarsson Umeå OK 10:53:43
Kerstin Sundberg OK Kåre 10:55:09
Marie Jönsson FK Åsen 10:58:37
Lena Nilsson OK Österåker 11:00:32
Jenny Drugge Korsnäs IF OK 11:01:03
Anette Oldin KFUM Örebro OK 11:07:07
Frida Jonforsen Hallstahammars OK 11:07:22
Ove Pettersson -- 11:32:14
Linda Kärreby Västerås SOK

Öppen motion 4

5 480 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Niklas Dahlström FK Herkules 09:48:14
Magnus Hagberg Säterbygdens OK 10:06:18
Stellan Täck OK Hammaren 10:19:33
Daniel Drugge Korsnäs IF OK 10:56:15
Guro Mo OL Toten-Troll 11:02:51
27038 Jessica Hagberg KFUM Örebro OK
9200698 Thomas Johansson Norbergs OK

Öppen motion 7

3 430 m, 28 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Helena  Lindberg IFK Göteborg 09:50:43
Ann-Sofie Täck OK Hammaren 09:53:20
Byron Palm HJS-Vansbro OK 09:54:55
Anne Eriksson KFUM Örebro OK 09:56:50
Olle Windelius Frosta OK 09:57:18
Elin Lundkvist Länna IF 09:59:13
Carl Lundkvist Länna IF 10:09:58
Ove Pettersson Älvdalens IF OK 10:11:15
Jessica Hagberg KFUM Örebro OK 10:15:17
Øivind Eriksen OK Øst 10:20:55
Fredrik Peterson Linköpings OK 10:22:23
Jens Henrik Simonssen OK Øst 10:28:00
Ingalill Grund Herrestads AIF 10:33:18
Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:42:10
Lena Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:43:17
Sara Helander Domnarvets GOIF 10:43:45
Per Frost IFK Moras OK 10:45:53
Tobias Lindgren OK Kåre 10:48:12
Anna-Karin Bondesson Frosta OK 10:48:22
Ellika Nordström Umeå OK 10:52:06
Hans Jonhed KFUM Örebro OK 10:52:35
Ulla Jonhed KFUM Örebro OK 10:52:36
Hillevi Ekstrand Västerbergslagens OL 10:53:09
Agnes Elfving IFK Moras OK 10:54:28
Lottie Lind OK Älgen 10:57:51
Amélie Wallenhammar Hagaby GOIF 11:00:24
Mikael Larsson Skattkärrs IF 11:08:58
Anna Olsson Lunds OK 11:29:54

Öppen motion 9

7 290 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Mikael Lind OK Älgen 09:55:49
Marie Teg -- 09:57:36
Mats Sjöberg - 09:58:51
Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 10:02:02
Thomas Johansson Norbergs OK 10:22:36
John Persson OK Österåker 10:29:25
Rickard Jonforsen Hallstahammars OK 10:43:11
Jonas Brånalt Frölunda OL 10:44:20
Niklas Löwegren Stora Tuna OK 10:50:33
Johan Haglund KFUM Örebro OK 10:55:21
Rikard Ericson Tjällmo-Godegårds OK 11:31:11

Challenge10

9 450 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Sofie Karlsson KFUM Örebro OK 10:02:21
Lotta Brangefält Västerås SOK 10:03:00
Emma Bergman Tierps SOK 10:17:32
Magnus Brodén Leksands OK 10:21:00
Åsa Dryselius Markbygdens OK 11:09:26
Tomas Kobayashi Surahammars SOK 11:35:26

Annonser