Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Idre 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 24 juni 2014 - torsdag 26 juni 2014

Etapp 1Etapp 2Etapp 3

D21

3 470 m, 32 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
84 Emma Andersson Ärla IF 10:00
63 Lisa Andersson Ärla IF 10:03
83 Marie-Louise Axenborg Göteborg-Majorna OK 10:06
54 Frida Nero Göteborg-Majorna OK 10:09
82 Lina Persson OK Skogsfalken 10:12
65 Ida Olsson OK Orion 10:15
61 Åsa Otterbjörk Umeå OK 10:18
66 Ida Lindkvist Leksands OK 10:21
60 Sofia Holmgård Kils OK 10:24
69 Lina Nilsson Ulricehamns OK 10:27
72 Susanne Eriksson KFUM Örebro OK 10:30
64 Frida Sandberg Säterbygdens OK 10:33
78 Marie Spångmyr Leksands OK 10:36
57 Anna-Karin Mattsson Skattkärrs IF 10:39
68 Matilda Jonsson Linköpings OK 10:42
62 Jenny Eriksson OK Kåre 10:45
55 Linda Lindkvist Leksands OK 10:48
76 Andrea Svensson OK Tisaren 10:51
58 Maria Hellström Väsby OK 10:54
53 Amélie Wallenhammar Hagaby GOIF 10:57
75 Amelie Ekström OK Kåre 11:00
77 Sara Jonsson Linköpings OK 11:03
80 Malin Eriksson IFK Moras OK 11:06
67 Elin Lind Tierps SOK 11:09
70 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 11:12
73 Maria Von Schmalensée Attunda OK 11:15
74 Charlotte Lindkvist Leksands OK 11:18
71 Ida Hyvönen OK Tyr 11:21
492 Sara Helander Domnarvets GOIF 11:24
56 Fredrika Vångell Linköpings OK 11:27
79 Lisa Palm Sävedalens AIK 11:30
81 Anette Carlsson KFUM Örebro OK 11:33

H21

4 610 m, 37 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
490 Andreas Peterson Hagaby GOIF 09:49
263 Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 09:52
260 Jens Rönnols Täby OK 09:54
248 Filip Jacobsson Degerfors OK 09:57
299 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 10:07
286 Marcus Berggren Nyköpings OK 10:10
273 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 10:13
274 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 10:16
267 Per Carlborg Linköpings OK 10:19
281 Magne Jutulstad NTNUI 10:22
298 Jakob Attås OK Tisaren 10:25
268 Daniel Millbourn OK Skogsfalken 10:28
269 Per Eklöf KFUM Örebro OK 10:31
292 Erik Martinsson Linköpings OK 10:34
280 Martin Larsson Hestra IF 10:37
294 Anton Hallor OK Tisaren 10:40
296 Jonatan Francén Linköpings OK 10:43
279 Niklas Gustafsson OK Tisaren 10:46
271 Jens Nordahl OK Skogsfalken 10:49
295 Johan Allard Tjällmo-Godegårds OK 10:52
278 Joel Francen Linköpings OK 10:55
293 Fredrik Norman Leksands OK 10:58
272 Jonatan Aronsson OK Tisaren 11:01
276 Ola Nyberg OK Kåre 11:04
289 Simon Hedlund Ärla IF 11:07
285 Peter Eriksson Linköpings OK 11:10
290 Pontus Petersson OK Orion 11:13
291 Jesper Sjögren OK Kullingshof 11:16
266 Robbin Kantarp Ärla IF 11:19
288 Olof Sandgren OK Orion 11:22
284 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 11:25
265 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 11:28
264 Isak Bergman OK Skogsfalken 11:31
287 Daniel Attås OK Tisaren 11:34
282 Nils Spetz Ulricehamns OK 11:37
277 Måns Sandgren OK Orion 11:40
275 Jonas Lundgren Linköpings OK 11:43

D21 Kort

3 100 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
85 Josefine Söderlund Leksands OK 10:01:00
86 Josefin Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:04:00
Linda Sjögren IK Hakarpspojkarna 12:07:21

H21 Kort

3 470 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
550 Marcus Kempe Sävedalens AIK 10:35
304 Sven Larsson Leksands OK 10:38
301 Jens Öström OK Tyr 10:41
300 Lars Harald Aasheim Bækkelagets SK 10:44
302 Olof Bergvall FK Åsen 10:47
305 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 10:50
307 Erik Bengtsson FK Åsen 10:53
309 Klas Bringert Katrineholms OK 10:56
306 Sebastian Torgersen Bækkelagets SK 10:59

D20

3 100 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
48 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 11:21
51 Frida Lövgren IFK Moras OK 11:24
50 Sara Nilsson OK Tranan 11:27
49 Sofia Sjögren OK Kullingshof 11:30

H20

3 690 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
257 David Stigsmark Stora Tuna OK 10:02
253 Erik Björklund Bjursås OK 10:05
260 950895 Jens Rönnols Täby OK 10:08
261 Robin Larsson FK Göingarna 10:11
259 Albin Detterfelt Linköpings OK 10:17
255 Victor Flingmark Uddevalla OK 10:20
262 Rasmus Larsson OK Alehof 10:23
256 Johan Söderlund Leksands OK 10:26
254 Erik Bengtsson OK Skogsfalken 10:29

D18

3 100 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
47 Moa Gustafsson Uddevalla OK 10:55
46 Anna Björklund Bjursås OK 10:58
44 Linnea Gustafsson OK Gynge 11:01
45 Louise Lundgren Växjö OK 11:04

H18

3 690 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
245 Emil Eriksson Tierps SOK 10:33
240 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 10:36
251 Emil Åberg Korsnäs IF OK 10:39
250 Knut Aasheim Oppsal Orientering 10:42
241 Erik Berglund OK Kåre 10:45
248 9970706 Filip Jacobsson Degerfors OK 10:48
237 Jonathan Persson Karlsbyhedens IK 10:51
238 Markus Larsson Hestra IF 10:54
247 Jonas Gustafsson OK Kåre 10:57
244 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 11:00
246 Linus Landergren Hestra IF 11:03
252 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 11:06
239 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 11:09
249 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 11:12
243 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 11:15
242 Martin Norrbom Sala OK 11:18

D16

2 780 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
43 Sarah Persson OK Denseln 10:35
39 Amanda Halvarson Leksands OK 10:38
38 Mirjam Dalén Sala OK 10:41
476 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:44
42 Linn Lauridsen Katrineholms OK 10:47
41 Frida Fredriksson Korsnäs IF OK 10:50

H16

2 970 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
230 Oskar Persson OK Österåker 11:02
223 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 11:05
229 Marcus Oldin KFUM Örebro OK 11:08
226 Johan Lamm Frölunda OL 11:11
228 Henrik Hamrefors Västerås SOK 11:14
234 Isac von Krusenstierna OK Kåre 11:17
232 Jonathan Björk Leksands OK 11:20
235 Lukas Lundgren Växjö OK 11:23
227 Hugo Dalhammer OK Roxen 11:26
233 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 11:29
222 Jonas Mo OL Toten-Troll 11:32
224 Wilmer Brodén Leksands OK 11:35
231 Anders Haugskott OL Trollelg 11:38
225 Albin Claesson Sävedalens AIK 11:41

H16 Kort

2 760 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
236 Emil Dahlström FK Herkules 10:00

D14

2 760 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
489 Maja Åkesson IK Hakarpspojkarna 10:22
35 Elin Blomkvist OK Tyr 10:25
34 Cecilia Lindgren OK Kåre 10:28
31 Alicia Lundgren Växjö OK 10:31
29 Ingrid Stake Västvärmlands OK 10:34
28 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 10:37
30 Iris van Loenhout OK Hedströmmen 10:40
27 Elin Ericson Tjällmo-Godegårds OK 10:43
26 Adelina Funke Leksands OK 10:46
32 Moa Alsiö Falköpings AIK OK 10:49
33 Lisa Hallmén OK Tisaren 10:52

H14

3 350 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
218 Ola Skoglund Leksands OK 10:17
211 Martin Lamm Frölunda OL 10:20
217 Hugo Setthagen OK Tranan 10:23
214 Erik Persson OK Österåker 10:26
213 Viktor Berg Leksands OK 10:29
216 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 10:32
212 Jakob Mo OL Toten-Troll 10:35
215 Filip Brodén Leksands OK 10:38

D14 Kort

3 290 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
36 Hanna Eriksson Norbergs OK 10:48
37 Emma Dahlström FK Herkules 10:51

H14 Kort

3 290 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
221 Jacob Ekstrand Västerbergslagens OL 10:02
219 William Segura KFUM Örebro OK 10:05
220 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK 10:08

D12

3 290 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
13 Nora Holmgård Kils OK 10:10
18 Elsa Göras Leksands OK 10:13
19 Therese Nilsson OK Österåker 10:16
16 Märtha Stake Västvärmlands OK 10:19
12 Maja Sandvik Attunda OK 10:22
10 Erika Åkesson Markbygdens OK 10:25
11 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 10:28
14 Tilda Berg Leksands OK 10:31
20 Emilia Brangefält Västerås SOK 10:34
23 Julia Funke Leksands OK 10:37
21 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 10:40
22 Emma Ericson Tjällmo-Godegårds OK 10:43
15 Lisa Åkesson Markbygdens OK 10:46

H12

3 290 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
204 Melker Lundin Katrineholms OK 10:53
202 Linus Täck OK Hammaren 10:56
205 Linus Backlund Trollhättans SOK 10:59
199 Eric Hallner Ockelbo OK 11:02
200 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 11:05
196 albert gustafsson KFUM Örebro OK 11:08
197 Christoffer Lindgren OK Kåre 11:11
194 Karl Lundin Katrineholms OK 11:14
195 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 11:17
198 437464 Pontus Gustafsson OK Linné 11:20
206 Max Persson OK Skogsfalken 11:23
203 Vilmer Göthlin KFUM Örebro OK 11:26
201 Filip Persson Ockelbo OK 11:29
193 Einar Lundkvist Länna IF 11:32

D12 Kort

2 340 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
25 Andrea Jäderberg Leksands OK 10:01
24 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 10:04

H12 Kort

2 340 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
208 Gustaf Jäderberg Leksands OK 11:04
209 Elias Lundberg Ockelbo OK 11:07
210 Oskar Dalin Leksands OK 11:10
207 Ludvig Attås OK Tisaren 11:13
198 Pontus Gustafsson OK Linné 11:20

D10

2 340 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3 Märta Sandvik Attunda OK 10:38
7 Miia Roller Järfälla OK 10:41
5 Elin Jonhed KFUM Örebro OK 10:44
4 Hedvig Lundkvist Länna IF 10:47
8 Alva Eliasson Sundsvalls OK 10:50
9 Hanna Alsiö Falköpings AIK OK 10:53
1 Alice Ericson Tjällmo-Godegårds OK 10:56
2 Lisa Swartz OK Orion 10:59
6 Ellen Funke Leksands OK 11:02

H10

2 340 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
493 Nils Swartz OK Orion 09:58
494 Marcus Lamm Frölunda OL 10:03
191 Linus Nilsson OK Österåker 10:06
182 Hugo Persson OK Denseln 10:09
186 Ludvig Kärreby Västerås SOK 10:12
192 Isak Dalin Leksands OK 10:15
188 Gustav Attås OK Tisaren 10:18
184 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK 10:21
185 Isak Holmgård Kils OK 10:24
189 Adam Brangefält Västerås SOK 10:27
183 Albert Brohede OK Älgen 10:30
187 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 10:33
190 Arvid Eriksson Norbergs OK 10:36

D35

3 130 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
94 Marie Grönlund Lunds OK 10:20
89 Lina Rööhs Skattkärrs IF 10:23
87 Sofia Swartz OK Orion 10:26
91 Lina Jonhed KFUM Örebro OK 10:29
90 Anna Löwegren Katrineholms OK 10:32
88 Ylva Fornander Västerbergslagens OL 10:35
93 Martina Gabrielsson Trollhättans SOK 10:38
92 Ann Hyvönen Skattkärrs IF 10:41

H35

3 690 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
315 Bengt Leandersson Älvdalens IF OK 09:45
326 Lars Jonhed KFUM Örebro OK 10:56
324 Per Oksvold IF Thor 10:59
313 Per Holm IFK Moras OK 11:02
322 Pontus Funke Leksands OK 11:05
317 Ulrik Magnusson Halmstad OK 11:08
312 Erik Göthlin KFUM Örebro OK 11:11
320 Micael Stamm OK Klemmingen 11:17
316 Anders Oksvold OK Kåre 11:20
314 Mats Gustafsson KFUM Örebro OK 11:23
321 Martin Söderberg OK Skogsfalken 11:26
323 Henrik Gustafsson KFUM Örebro OK 11:29
310 Andreas Eriksson Lunds OK 11:32
318 Daniel Gustafsson KFUM Örebro OK 11:35
319 Ove Oksvold Centrum OK 11:38
311 Rasmus Grönlund Lunds OK 11:41
325 Anders Dalin Leksands OK 11:44

D40

3 130 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Johanna Dahlin Leksands OK 11:05
107 Åsa Larsson OK Klemmingen 11:08
104 Helena Widegren IF Thor 11:11
100 Lena Ström Tjällmo-Godegårds OK 11:14
99 Malin Persson OK Denseln 11:17
102 Cecilia Rönnfjärd OK Skogsfalken 11:20
96 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 11:23
105 Ylva Lorentzon OK Kåre 11:26
98 Ann Roller Järfälla OK 11:29
95 Ann-Sofie Täck OK Hammaren 11:32
106 Annika Lundström Sundbybergs IK 11:35
97 Louise Göthfors Göteborg-Majorna OK 11:38
103 Pernilla Stake Västvärmlands OK 11:41
101 Marie-Louise Persson FK Herkules 11:44

H40

3 210 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
332 Mikael Svensson FK Herkules 10:00
331 Claes Setthagen OK Tranan 10:03
335 Johan Swartz OK Orion 10:06
338 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 10:09
329 Jimmy Pettersson Göteborg-Majorna OK 10:12
327 Stellan Täck OK Hammaren 10:15
328 Magnus Göras Leksands OK 10:18
336 Björn Jansson Väsby OK 10:21
333 Daniel Brohede OK Älgen 10:24
330 Stefan Schwarzenberger LG Stettlen 10:27
334 Martin Andersson OK Skogsfalken 10:30
337 Jonas Bergenfur Skattkärrs IF 10:33
339 Rolf Pettersen Mo OL Toten-Troll 10:36
340 Erik Backlund Trollhättans SOK 10:39

D45

2 910 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
122 Silvia Schneider-Schiess LG Stettlen 10:02
110 Hana Tichovska SK Praga 10:05
108 Berit Gummus IFK Moras OK 10:08
112 Teija Leppinen IFK Lidingö SOK 10:11
117 Åsa Detterfelt Linköpings OK 10:14
111 Malin Lamm Frölunda OL 10:17
109 Elisabet Hult Attunda OK 10:20
113 Anna Norrbom Sala OK 10:23
121 Katarina Lövgren IFK Moras OK 10:26
119 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 10:29
118 Carina Gustafsson OK Gynge 10:32
114 Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK 10:35
115 Helena Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 10:38
120 Anna Von Krusenstierna OK Kåre 10:41
116 Åsa Alsiö Falköpings AIK OK 10:44

H45

3 210 m, 23 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
351 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 10:40
352 Erik Åberg Korsnäs IF OK 10:43
343 Thomas Persson OK Denseln 10:46
348 Nicklas Nilsson Stockholmspolisens IF OF 10:49
356 Niclas Nilsson OK Österåker 10:52
363 Johan Ohlström IF Thor 10:55
353 Håkan Blomkvist Skattkärrs IF 10:58
357 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 11:01
361 Magnus Elwin IFK Enskede 11:04
345 Rickard Ekman OK Roslagen 11:07
360 Jörgen Dalén Sala OK 11:10
358 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 11:13
342 Stefan Spetz Ulricehamns OK 11:16
362 Anders Lamm Frölunda OL 11:19
347 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 11:22
349 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 11:25
350 Mikael Gustafsson OK Gynge 11:28
359 Eric Roller Järfälla OK 11:31
341 Peter Thörn Tenhults SOK 11:34
344 Frode Haugskott OL Trollelg 11:37
354 Jonas Detterfelt Linköpings OK 11:40
364 Sven Lundgren Växjö OK 11:43
346 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 11:46

D50

2 760 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
129 Carina Sandberg Säterbygdens OK 10:02
124 Ingrid Kensby OK Tyr 10:05
130 Elisabeth Strandhagen Göteborg-Majorna OK 10:08
132 Pia Vångell Linköpings OK 10:11
131 Mia Gustafsson OK Kåre 10:14
123 Ann-Marie Andersson Tenhults SOK 10:17
127 Lisbeth Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:20
133 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 10:23
134 Åsa Rydell Leksands OK 10:26
125 Lena Sandgren Swartz OK Orion 10:29
126 Britt-Marie Bengtsson FK Åsen 10:32
128 Agneta Fries Umeå OK 10:35

H50

3 130 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
376 Magnus Axelsson Strängnäs-Malmby OL 10:54
375 Per-Eric Karlsson OK Alferna 10:57
367 Bertil Åkesson Markbygdens OK 11:00
379 Anders Sjögren OK Kullingshof 11:03
382 Roy Johansson OK Skogsvargarna 11:06
366 Anders Dalhammer OK Roxen 11:09
369 Pär Claesson Sävedalens AIK 11:12
549 Anders Lundh Järfälla OK 11:15
377 Per Sandberg Säterbygdens OK 11:18
365 Lars Spånberg Gävle OK 11:21
378 Mikael Ingelsson Ockelbo OK 11:24
372 Martin Tichovsky SK Praga 11:27
370 Mats Kensby OK Tyr 11:30
371 Ulf Hamrefors Västerås SOK 11:33
374 Lars Persson OK Skogsfalken 11:36
500 Marcel Schiess OK Bern by Night 11:39
368 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 11:42
380 Johnny Nimvik Lunds OK 11:45

D55

2 620 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
142 Liv Inger Prangerød Tistedalen Friluftslag 10:47
140 Monika Mathiasson OK Roxen 10:50
143 Britt Björklund Bjursås OK 10:53
138 Mirja Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:56
139 Ann-Christin Nero Forsman Ronneby OK 10:59
141 Elisabeth Öström OK Tyr 11:02
136 Ylva Grape Andersson Dalaportens OL 11:05
137 Jannike Wåhlberg OK Kåre 11:08

H55

3 130 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
383 Tjelvar Otterbjörk Umeå OK 10:16
390 Arne Eriksson Tierps SOK 10:19
386 Håkan Forsman Ronneby OK 10:22
389 Mats Strandhagen Göteborg-Majorna OK 10:25
394 Kenneth Nordstrand Järfälla OK 10:28
385 Christer Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:31
384 Ola Hedin OK Hammaren 10:34
391 Jan-Olof Björklund Bjursås OK 10:37
388 Sven-Erik Levin Tierps SOK 10:40
393 Anders Axelsson Trollhättans SOK 10:43
387 Roland Norell Söders-Tyresö 10:46

D60

2 620 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
148 Gullan Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:01
144 Catherine Dawson Gafanhori 10:04
149 Monica Svärd OK Klemmingen 10:07
147 Margareta Wuopio HJS-Vansbro OK 10:10
150 Mona Petersen OK Motala 10:13
146 Kerstin Svensson Trollhättans SOK 10:16
145 Britt-Marie Aldén OK Kolmården 10:19

H60

2 910 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
459 Helmut Härtelt Planeta Radebeul 10:49
397 Per Eriksson Linköpings OK 10:52
404 Kenneth Wålberg OK Kåre 10:55
409 Håkan Eriksson Umeå OK 10:58
396 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 11:01
399 Inge Swartling Leksands OK 11:04
402 Göran Larsson Sala OK 11:07
551 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 11:10
400 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 11:13
406 Inge Hultman Kovlands IF 11:16
407 Mati Mikkolainen Valkeakosken Haka 11:19
401 Per-Erik Fogel OK Kåre 11:22
411 Olov Öström OK Tyr 11:25
410 Ulf Wuopio HJS-Vansbro OK 11:28
408 Harald Aasheim Oppsal Orientering 11:31
398 Mats Andersson Selånger SOK 11:34
403 Jan Åsberg Häverödals SK 11:37
405 Sven Larsson Särna SK 11:40

D65

2 200 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
161 Anna Persson Tullinge SK 10:41
153 Britt Linnéa Eriksson Sala OK 10:44
162 Eva Marie Gran OK Øst 10:47
160 Eva Halvarson OK Kåre 10:50
158 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 10:53
152 Monica Larsson OK Tranan 10:56
151 Margareta Larsson OK Njudung 10:59
156 Lena Hedman Hallstahammars OK 11:02
159 Ewa Nordlund Länna IF 11:05
157 Maria Ehn Tullinge SK 11:08
163 Inga-Lill Pettersson Linköpings OK 11:11
165 18460 Elisabeth Eriksson KFUM Örebro OK 11:14
164 Jenny Collyer Essex Stragglers OS 11:17
154 Vivianne Holgersson OK Måsen 11:20
155 450297 Edla Fornander Västerbergslagens OL 11:23

H65

2 730 m, 36 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
423 Leif Nordlund Länna IF 10:00
429 Göran Svärd OK Klemmingen 10:03
440 Håkan Nilsson Malmö OK 10:06
448 Lars Persson OK Kompassen 10:09
424 Jörg Schifferle OLV ZUG 10:12
426 Bo-Göran Gunnarsson Rydboholms SK 10:15
428 Claus Petersen OK Motala 10:18
437 Ove Vesterberg Lycksele IF 10:21
444 Gunnar Hedberg Östersunds OK 10:24
420 Weine Fredriksson KFUM Örebro OK 10:27
434 Gunnar Ehn Tullinge SK 10:30
427 Carl-Henry Andersson OK Orinto 10:33
417 Runar Aldén OK Kolmården 10:36
436 Lennart Hermansson Stångenäs AIS 10:39
412 Hans Holgersson OK Måsen 10:42
441 Jan-Olov Rask OK Enen 10:45
438 Nils-Erik Eriksson Sala OK 10:48
415 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 10:51
446 Johan Källman Norbergs OK 10:54
445 Christer Johansson OK Motala 10:57
447 Øistein Hagen OK Øst 11:00
419 Inge Persson Ockelbo OK 11:03
431 Roy Dawson Gafanhori 11:06
421 Ove Åberg Storviks IF 11:09
430 Bertil Hermansson Stenungsunds OK 11:12
425 Roland Nilsson SOK Viljan 11:15
443 Anders Björnberg Frölunda OL 11:18
414 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 11:21
418 Ronald McGrail Hjärnarps GH OL 11:24
433 Yngve Persson Tierps SOK 11:27
413 Stefan G Larsson OK Njudung 11:30
432 Jørgen Münster-Swendsen Søllerød OK 11:33
439 John Collyer Essex Stragglers OS 11:36
435 Ingemar Widén KFUM Örebro OK 11:39
416 Christer Sandh OK Roxen 11:42
422 Per-Olof Fernberg IS Skanne 11:45

D70

2 200 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
170 Ulla Nilsson SOK Viljan 10:02
175 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 10:05
169 Britt-Marie Eklöf OK Milan 10:08
166 Kerstin Gunnarsson Nässjö OK 10:11
168 Gunborg Westin Leksands OK 10:14
167 Eleonor Grönvall KFUM Örebro OK 10:17
171 Kerstin Johansson Markbygdens OK 10:20
173 Birgitta Arlebo KFUM Örebro OK 10:23
177 Lena Leandersson Älvdalens IF OK 10:26
174 Margareta Tidman OK Kolmården 10:29
176 Evy Nord Södertälje IF 10:32

H70

2 760 m, 26 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
464 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 10:01
449 Ragnar Eriksson OK Hedströmmen 10:04
457 Lars Nord Södertälje IF 10:07
466 Stig Israelsson OK Tylöskog 10:10
40 Johnny Brandt Hällefors OK 10:13
475 Björn Persson Tullinge SK 10:16
455 Sven Leandersson Älvdalens IF OK 10:19
470 Thomas Kleist Boxholm-Mjölby OL 10:22
450 Lars-Erik Rask Västerås SOK 10:25
463 Amund Herrebrøden OK Øst 10:28
474 Hans Sahlberg Långhundra IF 10:31
471 Lars-Erik Karlsson Rasbo IK 10:37
467 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 10:40
452 Sverre Jonsson OK Ravinen 10:43
454 Kurt Sandström Skutskärs OK 10:46
460 Östen Andersson Västerbergslagens OL 10:49
462 Lars-Åke Larsson OK Tranan 10:52
456 Göran Bengtsson Tockarps IK 10:55
453 Runo Johansson Kristinehamns OK 10:58
465 Tassilo Schmalfeldt Planeta Radebeul 11:01
461 Christer Lundin OK Renen 11:04
458 Sven Gustav Dahlberg Storviks IF 11:07
473 Rune Gunnarsson Nässjö OK 11:10
469 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 11:13
472 Ronny Hedlund OK Södertörn 11:16
468 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 11:19

D75

1 390 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
181 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 10:15
180 Solveig Dillman Hammarby IF OF 10:18
179 Marita Karlsson OK Alferna 10:21
178 Britt Ericson Hammarby IF OF 10:24

H75

2 200 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
481 Harald Wibye OK Moss 10:18
478 Janne Månsson Leksands OK 10:21
477 Holger Persson OK Eken 10:24
482 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 10:27
480 Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 10:30
484 Torsten Dalström Kvarnsvedens GOIF OK 10:33
485 Torbjörn Ericsson Hagaby GOIF 10:36
479 Evgeny Tarantsev OK Yeisk 10:39
483 Bo Löwegren Västerås SOK 10:42
486 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 10:45

H80

1 390 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
488 Nils Jansson Skattkärrs IF 10:08
491 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 10:11

U1

2 340 m, 38 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Johannes Karlsson OK Alferna 09:44:24
Lydia Stake Västra Värmlands OK 09:47:55
Viggo Lindgren OK Kåre 09:48:06
Paulina Svekanski OK Hammaren 09:48:06
Olivia Svensson FK Åsen 09:48:38
Vidar Brodén Leksands OK 09:52:10
Elias Källman Norbergs OK 09:52:30
IRMA JONHED KFUM Örebro OK 09:54:31
Max Gustafsson KFUM Örebro OK 09:54:47
Alvin Lundgren Växjö OK 09:54:57
David Jonhed KFUM Örebro OK 09:55:05
Emil Hagberg Säterbygdens OK 09:55:13
Amelia Hagberg Säterbygdens OK 09:55:43
Emma Hagberg Säterbygdens OK 09:55:56
Greta Sandvik Turebergs IF 09:59:50
Melker Carlsson KFUM Örebro OK 09:59:53
Linnea Jäderberg Leksands OK 10:01:36
Olle Haglund KFUM Örebro OK 10:04:42
Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:05:14
Neo Yngström OK Tisaren 10:05:53
Tindra Yngström OK Tisaren 10:05:55
Albin Svensson FK Herkules 10:12:52
William Oksvold OK Kåre 10:17:01
Alma Eriksson Sala OK 10:17:52
Lovisa Everblad Sala OK 10:17:53
Walter Oksvold OK Kåre 10:18:31
Joel Holmgård Kils OK 10:28:05
Emmy Persson Ockelbo OK 10:33:18
Halvor Risvand Mo Klubblös 10:43:23
Nora Händig OK Hedströmmen 11:12:21
Joel Händig OK Hedströmmen 11:12:26
Estrid Sjögren IK Hakarpspojkarna 11:16:42
Emil Karlsson Sala OK 11:36:09
Idunn Risvand Mo Klubblös 16:30:52
Elvira Göthlin KFUM Örebro OK
Wilmer Kärreby Västerås SOK
Vera Lindberg IFK Göteborg
Felicia Rööhs Skattkärrs IF

U2

2 270 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Elvira Göthlin KFUM Örebro OK 09:40:19
Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:05:09
William Ewerblad Sala OK 10:20:14
Agust Eriksson Sala OK 10:20:15
Irmelie Sjögren IK Hakarpspojkarna 10:21:03
Tintin Yngström OK Tisaren 10:21:04
Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 10:22:10
Annelie Westerberg - 10:32:05
August Göras Leksands OK 11:17:41
Svante Sandvik Attunda OK 11:26:52
362514 Marcus Lamm Frölunda OL
2058124 Nils Swartz OK Orion

Öppen motion 1

2 340 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Mona Lundin Katrineholms OK 09:37:51
Kristina Lauridsen Katrineholms OK 09:37:53
Siv Hult Rotebro IS OK 09:50:24
Daniel Persson Ockelbo OK 10:16:13
Susanna Ingelsson Ockelbo OK 10:53:43
Sigrid Haugskott OL Trollelg 10:54:05

Öppen motion 3

3 290 m, 32 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Elena Kurashova FK Åsen 09:57:17
165 Elisabeth Eriksson KFUM Örebro OK 09:58:18
Tor Simonsen OK Öst 09:59:13
Samuel Jonasson Älvdalens IF OK 10:06:54
Filip Håkansson OK Orion 10:08:53
155 Edla Fornander Västerbergslagens OL 10:09:02
Ann-Charlotte Petersson OK Tranan 10:11:09
Carl Åke Fredriksson Korsnäs IF OK 10:13:39
Sara Göras Leksands OK 10:14:23
Liv Simonsen OK Öst 10:15:09
Eva Fredriksson Korsnäs IF OK 10:15:55
Katarina Persson OK Österåker 10:16:22
Åsa Dryselius Markaryds FK 10:17:15
Marita Johansson Markbygdens OK 10:23:27
Irma Fredriksson Korsnäs IF OK 10:25:04
Unni Herrebröden OK Öst 10:26:07
Anette Oldin KFUM Örebro OK 10:27:20
Andy Svensson Idrefjällens OK 10:30:05
Stefan Trygg Idrefjällens OK 10:30:08
Karin Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:33:12
Lena Nilsson OK Österåker 10:35:26
Ingrid Munktelius Öhlén Surahammars SOK 10:36:07
Jenny Drugge Korsnäs IF OK 10:41:30
Erica Berg Leksands OK 10:41:43
Marina PRONINA FK Åsen 10:44:23
Emma Bergman Tierps SOK 10:45:11
Karin Lind Tierps SOK 10:45:11
Eva Nordström OK Älvsjö-Örby 10:46:20
Marie Jönsson FK Åsen 11:01:19
Anna Persson Ockelbo OK 11:14:00
Martin Oscarsson Umeå OK 11:19:49
Linda Kärreby Västerås SOK

Öppen motion 4

3 350 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Niklas Dahlström FK Herkules 09:51:22
Lisa Jonasson Älvdalens IF OK 10:06:16
Jan Kogner HJS-Vansbro OK 10:29:54
Louise Dalhammer OK Roxen 10:35:17
Daniel Drugge Korsnäs IF OK 10:38:36
Lennart Eriksson Norbergs OK 10:49:51
Guro Mo OL Toten-Troll 11:30:22
27038 Jessica Hagberg KFUM Örebro OK

Öppen motion 7

2 670 m, 26 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Byron Palm HJS-Vansbro OK 09:52:52
Jessica Hagberg KFUM Örebro OK 09:55:01
Olle Windelius Frosta OK 09:55:24
Hillevi Ekstrand Västerbergslagens OL 10:02:04
Kjell Lundqvist Leksands OK 10:05:05
Erika Umeland OK Älgen 10:05:50
Bengt Holm IFK Moras OK 10:06:12
Jens Henrik Simonssen OK Øst 10:07:36
Ove Pettersson Älvdalens IF OK 10:08:02
Øivind Eriksen OK Øst 10:16:19
Per Forsberg Kamrat och IF KIF 10:18:06
Fredrik Peterson Linköpings OK 10:18:48
Felix Persson OK Skogsfalken 10:26:35
Anna Funke Leksands OK 10:31:36
Anne Eriksson KFUM Örebro OK 10:31:50
Carl Lundkvist Länna IF 10:41:00
Josefin Norell Söder-Tyresö 10:50:37
Elin Lundkvist Länna IF 10:53:38
Lena Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:57:34
Hans Jonhed KFUM Örebro OK 10:58:23
Ulla Jonhed KFUM Örebro OK 10:58:25
Sigrid Larsson Särna SK 11:09:03
Anna-Karin Bondesson Frosta OK 11:10:24
Ellika Nordström Umeå OK 11:19:16
Helena  Lindberg IFK Göteborg 11:29:45
Ingalill Grund Herrestads AIF

Öppen motion 9

3 730 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Mats Sjöberg - 09:55:45
Marie Teg -- 09:55:47
David Bengtsson FK Åsen 09:58:43
Anna Olsson Lunds OK 10:02:37
Morgan Tallberg OK Älgen 10:08:48
Mikael Lind OK Älgen 10:15:22
Lottie Lind OK Älgen 10:15:26
Mikael Larsson Skattkärrs IF 10:31:40
Niklas Löwegren Stora Tuna OK 10:33:30
Samuel Andersson IFK Umeå 10:39:51
Rikard Ericson Tjällmo-Godegårds OK 10:43:55
Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:57:33
Jonas Brånalt Frölunda OL 10:59:20
John Persson OK Österåker 11:17:43

Challenge10

8 010 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Tobias Lindgren OK Kåre 09:51:05
Dan Arvidsson Norbergs OK 10:05:47
Malin Björkqvist Norbergs OK 10:05:48
Tomas Kobayashi Surahammars SOK 11:42:34
Lotta Brangefält Västerås SOK

Annonser