Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Idre 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 24 juni 2014 - torsdag 26 juni 2014

Etapp 1Etapp 2Etapp 3

D21

3 470 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
84Emma AnderssonÄrla IF10:00
63Lisa AnderssonÄrla IF10:03
83Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK10:06
54Frida NeroGöteborg-Majorna OK10:09
82Lina PerssonOK Skogsfalken10:12
65Ida OlssonOK Orion10:15
61Åsa OtterbjörkUmeå OK10:18
66Ida LindkvistLeksands OK10:21
60Sofia HolmgårdKils OK10:24
69Lina NilssonUlricehamns OK10:27
72Susanne ErikssonKFUM Örebro OK10:30
64Frida SandbergSäterbygdens OK10:33
78Marie SpångmyrLeksands OK10:36
57Anna-Karin MattssonSkattkärrs IF10:39
68Matilda JonssonLinköpings OK10:42
62Jenny ErikssonOK Kåre10:45
55Linda LindkvistLeksands OK10:48
76Andrea SvenssonOK Tisaren10:51
58Maria HellströmVäsby OK10:54
53Amélie WallenhammarHagaby GOIF10:57
75Amelie EkströmOK Kåre11:00
77Sara JonssonLinköpings OK11:03
80Malin ErikssonIFK Moras OK11:06
67Elin LindTierps SOK11:09
70Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK11:12
73Maria Von SchmalenséeAttunda OK11:15
74Charlotte LindkvistLeksands OK11:18
71Ida HyvönenOK Tyr11:21
492Sara HelanderDomnarvets GOIF11:24
56Fredrika VångellLinköpings OK11:27
79Lisa PalmSävedalens AIK11:30
81Anette CarlssonKFUM Örebro OK11:33

H21

4 610 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
490Andreas PetersonHagaby GOIF09:49
263Mattias KarlssonMalungs OK Skogsmårdarna09:52
260Jens RönnolsTäby OK09:54
248Filip JacobssonDegerfors OK09:57
299Sebastian AgerhällOK Tisaren10:07
286Marcus BerggrenNyköpings OK10:10
273Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna10:13
274Joakim AxelssonTrollhättans SOK10:16
267Per CarlborgLinköpings OK10:19
281Magne JutulstadNTNUI10:22
298Jakob AttåsOK Tisaren10:25
268Daniel MillbournOK Skogsfalken10:28
269Per EklöfKFUM Örebro OK10:31
292Erik MartinssonLinköpings OK10:34
280Martin LarssonHestra IF10:37
294Anton HallorOK Tisaren10:40
296Jonatan FrancénLinköpings OK10:43
279Niklas GustafssonOK Tisaren10:46
271Jens NordahlOK Skogsfalken10:49
295Johan AllardTjällmo-Godegårds OK10:52
278Joel FrancenLinköpings OK10:55
293Fredrik NormanLeksands OK10:58
272Jonatan AronssonOK Tisaren11:01
276Ola NybergOK Kåre11:04
289Simon HedlundÄrla IF11:07
285Peter ErikssonLinköpings OK11:10
290Pontus PeterssonOK Orion11:13
291Jesper SjögrenOK Kullingshof11:16
266Robbin KantarpÄrla IF11:19
288Olof SandgrenOK Orion11:22
284Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK11:25
265Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK11:28
264Isak BergmanOK Skogsfalken11:31
287Daniel AttåsOK Tisaren11:34
282Nils SpetzUlricehamns OK11:37
277Måns SandgrenOK Orion11:40
275Jonas LundgrenLinköpings OK11:43

D21 Kort

3 100 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
85Josefine SöderlundLeksands OK10:01:00
86Josefin BergagårdTolered-Utby Ol-klubb10:04:00
Linda SjögrenIK Hakarpspojkarna12:07:21

H21 Kort

3 470 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
550Marcus KempeSävedalens AIK10:35
304Sven LarssonLeksands OK10:38
301Jens ÖströmOK Tyr10:41
300Lars Harald AasheimBækkelagets SK10:44
302Olof BergvallFK Åsen10:47
305Tobias EliassonSundsvalls OK10:50
307Erik BengtssonFK Åsen10:53
309Klas BringertKatrineholms OK10:56
306Sebastian TorgersenBækkelagets SK10:59

D20

3 100 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
48Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK11:21
51Frida LövgrenIFK Moras OK11:24
50Sara NilssonOK Tranan11:27
49Sofia SjögrenOK Kullingshof11:30

H20

3 690 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
257David StigsmarkStora Tuna OK10:02
253Erik BjörklundBjursås OK10:05
261Robin LarssonFK Göingarna10:11
259Albin DetterfeltLinköpings OK10:17
255Victor FlingmarkUddevalla OK10:20
262Rasmus LarssonOK Alehof10:23
256Johan SöderlundLeksands OK10:26
254Erik BengtssonOK Skogsfalken10:29

D18

3 100 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
47Moa GustafssonUddevalla OK10:55
46Anna BjörklundBjursås OK10:58
44Linnea GustafssonOK Gynge11:01
45Louise LundgrenVäxjö OK11:04

H18

3 690 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
245Emil ErikssonTierps SOK10:33
240Fredrik PerssonDomnarvets GOIF10:36
251Emil ÅbergKorsnäs IF OK10:39
250Knut AasheimOppsal Orientering10:42
241Erik BerglundOK Kåre10:45
237Jonathan PerssonKarlsbyhedens IK10:51
238Markus LarssonHestra IF10:54
247Jonas GustafssonOK Kåre10:57
244Jacob ErikssonKFUM Örebro OK11:00
246Linus LandergrenHestra IF11:03
252Edvin SmedbergOK Skogsfalken11:06
239Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF11:09
249Daniel DuhlboIFK Moras OK11:12
243Oskar SandbergSäterbygdens OK11:15
242Martin NorrbomSala OK11:18

D16

2 780 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
43Sarah PerssonOK Denseln10:35
39Amanda HalvarsonLeksands OK10:38
38Mirjam DalénSala OK10:41
476Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan10:44
42Linn LauridsenKatrineholms OK10:47
41Frida FredrikssonKorsnäs IF OK10:50

H16

2 970 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
230Oskar PerssonOK Österåker11:02
223Albin AlsiöFalköpings AIK OK11:05
229Marcus OldinKFUM Örebro OK11:08
226Johan LammFrölunda OL11:11
228Henrik HamreforsVästerås SOK11:14
234Isac von KrusenstiernaOK Kåre11:17
232Jonathan BjörkLeksands OK11:20
235Lukas LundgrenVäxjö OK11:23
227Hugo DalhammerOK Roxen11:26
233Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK11:29
222Jonas MoOL Toten-Troll11:32
224Wilmer BrodénLeksands OK11:35
231Anders HaugskottOL Trollelg11:38
225Albin ClaessonSävedalens AIK11:41

H16 Kort

2 760 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
236Emil DahlströmFK Herkules10:00

D14

2 760 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
489Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna10:22
35Elin BlomkvistOK Tyr10:25
34Cecilia LindgrenOK Kåre10:28
31Alicia LundgrenVäxjö OK10:31
29Ingrid StakeVästvärmlands OK10:34
28Katrin SjödénÄlvdalens IF OK10:37
30Iris van LoenhoutOK Hedströmmen10:40
27Elin EricsonTjällmo-Godegårds OK10:43
26Adelina FunkeLeksands OK10:46
32Moa AlsiöFalköpings AIK OK10:49
33Lisa HallménOK Tisaren10:52

H14

3 350 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
218Ola SkoglundLeksands OK10:17
211Martin LammFrölunda OL10:20
217Hugo SetthagenOK Tranan10:23
214Erik PerssonOK Österåker10:26
213Viktor BergLeksands OK10:29
216Zeb PalmHJS-Vansbro OK10:32
212Jakob MoOL Toten-Troll10:35
215Filip BrodénLeksands OK10:38

D14 Kort

3 290 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36Hanna ErikssonNorbergs OK10:48
37Emma DahlströmFK Herkules10:51

H14 Kort

3 290 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
221Jacob EkstrandVästerbergslagens OL10:02
219William SeguraKFUM Örebro OK10:05
220MATTIAS JONASSONÄlvdalens IF OK10:08

D12

3 290 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
13Nora HolmgårdKils OK10:10
18Elsa GörasLeksands OK10:13
19Therese NilssonOK Österåker10:16
16Märtha StakeVästvärmlands OK10:19
12Maja SandvikAttunda OK10:22
10Erika ÅkessonMarkbygdens OK10:25
11Lilian PalmHJS-Vansbro OK10:28
14Tilda BergLeksands OK10:31
20Emilia BrangefältVästerås SOK10:34
23Julia FunkeLeksands OK10:37
21Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK10:40
22Emma EricsonTjällmo-Godegårds OK10:43
15Lisa ÅkessonMarkbygdens OK10:46

H12

3 290 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
204Melker LundinKatrineholms OK10:53
202Linus TäckOK Hammaren10:56
205Linus BacklundTrollhättans SOK10:59
199Eric HallnerOckelbo OK11:02
200Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna11:05
196albert gustafssonKFUM Örebro OK11:08
197Christoffer LindgrenOK Kåre11:11
194Karl LundinKatrineholms OK11:14
195Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan11:17
206Max PerssonOK Skogsfalken11:23
203Vilmer GöthlinKFUM Örebro OK11:26
201Filip PerssonOckelbo OK11:29
193Einar LundkvistLänna IF11:32

D12 Kort

2 340 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25Andrea JäderbergLeksands OK10:01
24Lisa ThunellIFK Lidingö SOK10:04

H12 Kort

2 340 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
208Gustaf JäderbergLeksands OK11:04
209Elias LundbergOckelbo OK11:07
210Oskar DalinLeksands OK11:10
207Ludvig AttåsOK Tisaren11:13
198Pontus GustafssonOK Linné11:20

D10

2 340 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3Märta SandvikAttunda OK10:38
7Miia RollerJärfälla OK10:41
5Elin JonhedKFUM Örebro OK10:44
4Hedvig LundkvistLänna IF10:47
8Alva EliassonSundsvalls OK10:50
9Hanna AlsiöFalköpings AIK OK10:53
1Alice EricsonTjällmo-Godegårds OK10:56
2Lisa SwartzOK Orion10:59
6Ellen FunkeLeksands OK11:02

H10

2 340 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
493Nils SwartzOK Orion09:58
494Marcus LammFrölunda OL10:03
191Linus NilssonOK Österåker10:06
182Hugo PerssonOK Denseln10:09
186Ludvig KärrebyVästerås SOK10:12
192Isak DalinLeksands OK10:15
188Gustav AttåsOK Tisaren10:18
184Viktor JonhedKFUM Örebro OK10:21
185Isak HolmgårdKils OK10:24
189Adam BrangefältVästerås SOK10:27
183Albert BrohedeOK Älgen10:30
187Linus SjödénÄlvdalens IF OK10:33
190Arvid ErikssonNorbergs OK10:36

D35

3 130 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
94Marie GrönlundLunds OK10:20
89Lina RööhsSkattkärrs IF10:23
87Sofia SwartzOK Orion10:26
91Lina JonhedKFUM Örebro OK10:29
90Anna LöwegrenKatrineholms OK10:32
88Ylva FornanderVästerbergslagens OL10:35
93Martina GabrielssonTrollhättans SOK10:38
92Ann HyvönenSkattkärrs IF10:41

H35

3 690 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
315Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OK09:45
326Lars JonhedKFUM Örebro OK10:56
324Per OksvoldIF Thor10:59
313Per HolmIFK Moras OK11:02
322Pontus FunkeLeksands OK11:05
317Ulrik MagnussonHalmstad OK11:08
312Erik GöthlinKFUM Örebro OK11:11
320Micael StammOK Klemmingen11:17
316Anders OksvoldOK Kåre11:20
314Mats GustafssonKFUM Örebro OK11:23
321Martin SöderbergOK Skogsfalken11:26
323Henrik GustafssonKFUM Örebro OK11:29
310Andreas ErikssonLunds OK11:32
318Daniel GustafssonKFUM Örebro OK11:35
319Ove OksvoldCentrum OK11:38
311Rasmus GrönlundLunds OK11:41
325Anders DalinLeksands OK11:44

D40

3 130 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna DahlinLeksands OK11:05
107Åsa LarssonOK Klemmingen11:08
104Helena WidegrenIF Thor11:11
100Lena StrömTjällmo-Godegårds OK11:14
99Malin PerssonOK Denseln11:17
102Cecilia RönnfjärdOK Skogsfalken11:20
96Anna GustafssonKFUM Örebro OK11:23
105Ylva LorentzonOK Kåre11:26
98Ann RollerJärfälla OK11:29
95Ann-Sofie TäckOK Hammaren11:32
106Annika LundströmSundbybergs IK11:35
97Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK11:38
103Pernilla StakeVästvärmlands OK11:41
101Marie-Louise PerssonFK Herkules11:44

H40

3 210 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
332Mikael SvenssonFK Herkules10:00
331Claes SetthagenOK Tranan10:03
335Johan SwartzOK Orion10:06
338Ola JodalGöteborg-Majorna OK10:09
329Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK10:12
327Stellan TäckOK Hammaren10:15
328Magnus GörasLeksands OK10:18
336Björn JanssonVäsby OK10:21
333Daniel BrohedeOK Älgen10:24
330Stefan SchwarzenbergerLG Stettlen10:27
334Martin AnderssonOK Skogsfalken10:30
337Jonas BergenfurSkattkärrs IF10:33
339Rolf Pettersen MoOL Toten-Troll10:36
340Erik BacklundTrollhättans SOK10:39

D45

2 910 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
122Silvia Schneider-SchiessLG Stettlen10:02
110Hana TichovskaSK Praga10:05
108Berit GummusIFK Moras OK10:08
112Teija LeppinenIFK Lidingö SOK10:11
117Åsa DetterfeltLinköpings OK10:14
111Malin LammFrölunda OL10:17
109Elisabet HultAttunda OK10:20
113Anna NorrbomSala OK10:23
121Katarina LövgrenIFK Moras OK10:26
119Elisabet ElmertoftNorbergs OK10:29
118Carina GustafssonOK Gynge10:32
114Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK10:35
115Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna10:38
120Anna Von KrusenstiernaOK Kåre10:41
116Åsa AlsiöFalköpings AIK OK10:44

H45

3 210 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
351Lars Håkan SandvikAttunda OK10:40
352Erik ÅbergKorsnäs IF OK10:43
343Thomas PerssonOK Denseln10:46
348Nicklas NilssonStockholmspolisens IF OF10:49
356Niclas NilssonOK Österåker10:52
363Johan OhlströmIF Thor10:55
353Håkan BlomkvistSkattkärrs IF10:58
357Peter StrömdahlOK Skogsvargarna11:01
361Magnus ElwinIFK Enskede11:04
345Rickard EkmanOK Roslagen11:07
360Jörgen DalénSala OK11:10
358Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK11:13
342Stefan SpetzUlricehamns OK11:16
362Anders LammFrölunda OL11:19
347Peter ErikssonKFUM Örebro OK11:22
349Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan11:25
350Mikael GustafssonOK Gynge11:28
359Eric RollerJärfälla OK11:31
341Peter ThörnTenhults SOK11:34
344Frode HaugskottOL Trollelg11:37
354Jonas DetterfeltLinköpings OK11:40
364Sven LundgrenVäxjö OK11:43
346Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna11:46

D50

2 760 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
129Carina SandbergSäterbygdens OK10:02
124Ingrid KensbyOK Tyr10:05
130Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK10:08
132Pia VångellLinköpings OK10:11
131Mia GustafssonOK Kåre10:14
123Ann-Marie AnderssonTenhults SOK10:17
127Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb10:20
133Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK10:23
134Åsa RydellLeksands OK10:26
125Lena Sandgren SwartzOK Orion10:29
126Britt-Marie BengtssonFK Åsen10:32
128Agneta FriesUmeå OK10:35

H50

3 130 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
376Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL10:54
375Per-Eric KarlssonOK Alferna10:57
367Bertil ÅkessonMarkbygdens OK11:00
379Anders SjögrenOK Kullingshof11:03
382Roy JohanssonOK Skogsvargarna11:06
366Anders DalhammerOK Roxen11:09
369Pär ClaessonSävedalens AIK11:12
549Anders LundhJärfälla OK11:15
377Per SandbergSäterbygdens OK11:18
365Lars SpånbergGävle OK11:21
378Mikael IngelssonOckelbo OK11:24
372Martin TichovskySK Praga11:27
370Mats KensbyOK Tyr11:30
371Ulf HamreforsVästerås SOK11:33
374Lars PerssonOK Skogsfalken11:36
500Marcel SchiessOK Bern by Night11:39
368Stefan HornebrantTrollhättans SOK11:42
380Johnny NimvikLunds OK11:45

D55

2 620 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
142Liv Inger PrangerødTistedalen Friluftslag10:47
140Monika MathiassonOK Roxen10:50
143Britt BjörklundBjursås OK10:53
138Mirja MikkolainenValkeakosken Haka10:56
139Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK10:59
141Elisabeth ÖströmOK Tyr11:02
136Ylva Grape AnderssonDalaportens OL11:05
137Jannike WåhlbergOK Kåre11:08

H55

3 130 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
383Tjelvar OtterbjörkUmeå OK10:16
390Arne ErikssonTierps SOK10:19
386Håkan ForsmanRonneby OK10:22
389Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK10:25
394Kenneth NordstrandJärfälla OK10:28
385Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb10:31
384Ola HedinOK Hammaren10:34
391Jan-Olof BjörklundBjursås OK10:37
388Sven-Erik LevinTierps SOK10:40
393Anders AxelssonTrollhättans SOK10:43
387Roland NorellSöders-Tyresö10:46

D60

2 620 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
148Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL10:01
144Catherine DawsonGafanhori10:04
149Monica SvärdOK Klemmingen10:07
147Margareta WuopioHJS-Vansbro OK10:10
150Mona PetersenOK Motala10:13
146Kerstin SvenssonTrollhättans SOK10:16
145Britt-Marie AldénOK Kolmården10:19

H60

2 910 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
459Helmut HärteltPlaneta Radebeul10:49
397Per ErikssonLinköpings OK10:52
404Kenneth WålbergOK Kåre10:55
409Håkan ErikssonUmeå OK10:58
396Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL11:01
399Inge SwartlingLeksands OK11:04
402Göran LarssonSala OK11:07
551Christer NordströmOK Älvsjö-Örby11:10
400Gunnar MunkteliusSurahammars SOK11:13
406Inge HultmanKovlands IF11:16
407Mati MikkolainenValkeakosken Haka11:19
401Per-Erik FogelOK Kåre11:22
411Olov ÖströmOK Tyr11:25
410Ulf WuopioHJS-Vansbro OK11:28
408Harald AasheimOppsal Orientering11:31
398Mats AnderssonSelånger SOK11:34
403Jan ÅsbergHäverödals SK11:37
405Sven LarssonSärna SK11:40

D65

2 200 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
161Anna PerssonTullinge SK10:41
153Britt Linnéa ErikssonSala OK10:44
162Eva Marie GranOK Øst10:47
160Eva HalvarsonOK Kåre10:50
158Gun-Inger SahlbergLånghundra IF10:53
152Monica LarssonOK Tranan10:56
151Margareta LarssonOK Njudung10:59
156Lena HedmanHallstahammars OK11:02
159Ewa NordlundLänna IF11:05
157Maria EhnTullinge SK11:08
163Inga-Lill PetterssonLinköpings OK11:11
164Jenny CollyerEssex Stragglers OS11:17
154Vivianne HolgerssonOK Måsen11:20

H65

2 730 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
423Leif NordlundLänna IF10:00
429Göran SvärdOK Klemmingen10:03
440Håkan NilssonMalmö OK10:06
448Lars PerssonOK Kompassen10:09
424Jörg SchifferleOLV ZUG10:12
426Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK10:15
428Claus PetersenOK Motala10:18
437Ove VesterbergLycksele IF10:21
444Gunnar HedbergÖstersunds OK10:24
420Weine FredrikssonKFUM Örebro OK10:27
434Gunnar EhnTullinge SK10:30
427Carl-Henry AnderssonOK Orinto10:33
417Runar AldénOK Kolmården10:36
436Lennart HermanssonStångenäs AIS10:39
412Hans HolgerssonOK Måsen10:42
441Jan-Olov RaskOK Enen10:45
438Nils-Erik ErikssonSala OK10:48
415Ulf KjellinOK Hedströmmen10:51
446Johan KällmanNorbergs OK10:54
445Christer JohanssonOK Motala10:57
447Øistein HagenOK Øst11:00
419Inge PerssonOckelbo OK11:03
431Roy DawsonGafanhori11:06
421Ove ÅbergStorviks IF11:09
430Bertil HermanssonStenungsunds OK11:12
425Roland NilssonSOK Viljan11:15
443Anders BjörnbergFrölunda OL11:18
414Per-Erik WåhlbergOK Linné11:21
418Ronald McGrailHjärnarps GH OL11:24
433Yngve PerssonTierps SOK11:27
413Stefan G LarssonOK Njudung11:30
432Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK11:33
439John CollyerEssex Stragglers OS11:36
435Ingemar WidénKFUM Örebro OK11:39
416Christer SandhOK Roxen11:42
422Per-Olof FernbergIS Skanne11:45

D70

2 200 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
170Ulla NilssonSOK Viljan10:02
175Birgitta JohanssonKristinehamns OK10:05
169Britt-Marie EklöfOK Milan10:08
166Kerstin GunnarssonNässjö OK10:11
168Gunborg WestinLeksands OK10:14
167Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK10:17
171Kerstin JohanssonMarkbygdens OK10:20
173Birgitta ArleboKFUM Örebro OK10:23
177Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK10:26
174Margareta TidmanOK Kolmården10:29
176Evy NordSödertälje IF10:32

H70

2 760 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
464Lars TuvessonUlricehamns OK10:01
449Ragnar ErikssonOK Hedströmmen10:04
457Lars NordSödertälje IF10:07
466Stig IsraelssonOK Tylöskog10:10
40Johnny BrandtHällefors OK10:13
475Björn PerssonTullinge SK10:16
455Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK10:19
470Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL10:22
450Lars-Erik RaskVästerås SOK10:25
463Amund HerrebrødenOK Øst10:28
474Hans SahlbergLånghundra IF10:31
471Lars-Erik KarlssonRasbo IK10:37
467Hans L AnderssonVästerbergslagens OL10:40
452Sverre JonssonOK Ravinen10:43
454Kurt SandströmSkutskärs OK10:46
460Östen AnderssonVästerbergslagens OL10:49
462Lars-Åke LarssonOK Tranan10:52
456Göran BengtssonTockarps IK10:55
453Runo JohanssonKristinehamns OK10:58
465Tassilo SchmalfeldtPlaneta Radebeul11:01
461Christer LundinOK Renen11:04
458Sven Gustav DahlbergStorviks IF11:07
473Rune GunnarssonNässjö OK11:10
469Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK11:13
472Ronny HedlundOK Södertörn11:16
468Gunnar BengtssonSundsvalls OK11:19

D75

1 390 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
181Edda NilssonStockholmspolisens IF OF10:15
180Solveig DillmanHammarby IF OF10:18
179Marita KarlssonOK Alferna10:21
178Britt EricsonHammarby IF OF10:24

H75

2 200 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
481Harald WibyeOK Moss10:18
478Janne MånssonLeksands OK10:21
477Holger PerssonOK Eken10:24
482Sture NilssonStockholmspolisens IF OF10:27
480Kjell MjöbergHallstahammars OK10:30
484Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK10:33
485Torbjörn EricssonHagaby GOIF10:36
479Evgeny TarantsevOK Yeisk10:39
483Bo LöwegrenVästerås SOK10:42
486Stig Arild HaugskottOL Trollelg10:45

H80

1 390 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
488Nils JanssonSkattkärrs IF10:08
491Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby10:11

U1

2 340 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johannes KarlssonOK Alferna09:44:24
Lydia StakeVästra Värmlands OK09:47:55
Viggo LindgrenOK Kåre09:48:06
Paulina SvekanskiOK Hammaren09:48:06
Olivia SvenssonFK Åsen09:48:38
Vidar BrodénLeksands OK09:52:10
Elias KällmanNorbergs OK09:52:30
IRMA JONHEDKFUM Örebro OK09:54:31
Max GustafssonKFUM Örebro OK09:54:47
Alvin LundgrenVäxjö OK09:54:57
David JonhedKFUM Örebro OK09:55:05
Emil HagbergSäterbygdens OK09:55:13
Amelia HagbergSäterbygdens OK09:55:43
Emma HagbergSäterbygdens OK09:55:56
Greta SandvikAttunda OK09:59:50
Melker CarlssonKFUM Örebro OK09:59:53
Linnea JäderbergLeksands OK10:01:36
Olle HaglundKFUM Örebro OK10:04:42
Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:05:14
Neo YngströmOK Tisaren10:05:53
Tindra YngströmOK Tisaren10:05:55
Albin SvenssonFK Herkules10:12:52
William OksvoldOK Kåre10:17:01
Alma ErikssonSala OK10:17:52
Lovisa EverbladSala OK10:17:53
Walter OksvoldOK Kåre10:18:31
Joel HolmgårdKils OK10:28:05
Emmy PerssonOckelbo OK10:33:18
Halvor Risvand MoKlubblös10:43:23
Nora HändigOK Hedströmmen11:12:21
Joel HändigOK Hedströmmen11:12:26
Estrid SjögrenIK Hakarpspojkarna11:16:42
Emil KarlssonSala OK11:36:09
Idunn Risvand MoKlubblös16:30:52
Wilmer KärrebyVästerås SOK
Vera LindbergIFK Göteborg
Felicia RööhsSkattkärrs IF

U2

2 270 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elvira GöthlinKFUM Örebro OK09:40:19
Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:05:09
William EwerbladSala OK10:20:14
Agust ErikssonSala OK10:20:15
Irmelie SjögrenIK Hakarpspojkarna10:21:03
Tintin YngströmOK Tisaren10:21:04
Julia GustafssonKFUM Örebro OK10:22:10
Annelie Westerberg-10:32:05
August GörasLeksands OK11:17:41
Svante SandvikAttunda OK11:26:52

Öppen motion 1

2 340 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mona LundinKatrineholms OK09:37:51
Kristina LauridsenKatrineholms OK09:37:53
Siv HultRotebro IS OK09:50:24
Daniel PerssonOckelbo OK10:16:13
Susanna IngelssonOckelbo OK10:53:43
Sigrid HaugskottOL Trollelg10:54:05

Öppen motion 3

3 290 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elena KurashovaFK Åsen09:57:17
165Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK09:58:18
Tor SimonsenOK Öst09:59:13
Samuel JonassonÄlvdalens IF OK10:06:54
Filip HåkanssonOK Orion10:08:53
155Edla FornanderVästerbergslagens OL10:09:02
Ann-Charlotte PeterssonOK Tranan10:11:09
Carl Åke FredrikssonKorsnäs IF OK10:13:39
Sara GörasLeksands OK10:14:23
Liv SimonsenOK Öst10:15:09
Eva FredrikssonKorsnäs IF OK10:15:55
Katarina PerssonOK Österåker10:16:22
Åsa DryseliusMarkaryds FK10:17:15
Marita JohanssonMarkbygdens OK10:23:27
Irma FredrikssonKorsnäs IF OK10:25:04
Unni HerrebrödenOK Öst10:26:07
Anette OldinKFUM Örebro OK10:27:20
Andy SvenssonIdrefjällens OK10:30:05
Stefan TryggIdrefjällens OK10:30:08
Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan10:33:12
Lena NilssonOK Österåker10:35:26
Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK10:36:07
Jenny DruggeKorsnäs IF OK10:41:30
Erica BergLeksands OK10:41:43
Marina PRONINAFK Åsen10:44:23
Emma BergmanTierps SOK10:45:11
Karin LindTierps SOK10:45:11
Eva NordströmOK Älvsjö-Örby10:46:20
Marie JönssonFK Åsen11:01:19
Anna PerssonOckelbo OK11:14:00
Martin OscarssonUmeå OK11:19:49
Linda KärrebyVästerås SOK

Öppen motion 4

3 350 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas DahlströmFK Herkules09:51:22
Lisa JonassonÄlvdalens IF OK10:06:16
Jan KognerHJS-Vansbro OK10:29:54
Louise DalhammerOK Roxen10:35:17
Daniel DruggeKorsnäs IF OK10:38:36
Lennart ErikssonNorbergs OK10:49:51
Guro MoOL Toten-Troll11:30:22

Öppen motion 7

2 670 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Byron PalmHJS-Vansbro OK09:52:52
Jessica HagbergKFUM Örebro OK09:55:01
Olle WindeliusFrosta OK09:55:24
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL10:02:04
Kjell LundqvistLeksands OK10:05:05
Erika UmelandOK Älgen10:05:50
Bengt HolmIFK Moras OK10:06:12
Jens Henrik SimonssenOK Øst10:07:36
Ove PetterssonÄlvdalens IF OK10:08:02
Øivind EriksenOK Øst10:16:19
Per ForsbergKamrat och IF KIF10:18:06
Fredrik PetersonLinköpings OK10:18:48
Felix PerssonOK Skogsfalken10:26:35
Anna FunkeLeksands OK10:31:36
Anne ErikssonKFUM Örebro OK10:31:50
Carl LundkvistLänna IF10:41:00
Josefin NorellSöder-Tyresö10:50:37
Elin LundkvistLänna IF10:53:38
Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:57:34
Hans JonhedKFUM Örebro OK10:58:23
Ulla JonhedKFUM Örebro OK10:58:25
Sigrid LarssonSärna SK11:09:03
Anna-Karin BondessonFrosta OK11:10:24
Ellika NordströmUmeå OK11:19:16
Helena  LindbergIFK Göteborg11:29:45
Ingalill GrundHerrestads AIF

Öppen motion 9

3 730 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats Sjöberg-09:55:45
Marie Teg--09:55:47
David BengtssonFK Åsen09:58:43
Anna OlssonLunds OK10:02:37
Morgan TallbergOK Älgen10:08:48
Mikael LindOK Älgen10:15:22
Lottie LindOK Älgen10:15:26
Mikael LarssonSkattkärrs IF10:31:40
Niklas LöwegrenStora Tuna OK10:33:30
Samuel AnderssonIFK Umeå10:39:51
Rikard EricsonTjällmo-Godegårds OK10:43:55
Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:57:33
Jonas BrånaltFrölunda OL10:59:20
John PerssonOK Österåker11:17:43

Challenge10

8 010 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tobias LindgrenOK Kåre09:51:05
Dan ArvidssonNorbergs OK10:05:47
Malin BjörkqvistNorbergs OK10:05:48
Tomas KobayashiSurahammars SOK11:42:34
Lotta BrangefältVästerås SOK

Annonser