Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Idre 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 24 juni 2014 - torsdag 26 juni 2014

Etapp 1Etapp 2Etapp 3

D21

7 750 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
497Frida SandbergSäterbygdens OK10:01:00
56Fredrika VångellLinköpings OK10:01:02
82Lina PerssonOK Skogsfalken10:04:44
66Ida LindkvistLeksands OK10:11:37
60Sofia HolmgårdKils OK10:11:51
55Linda LindkvistLeksands OK10:12:51
63Lisa AnderssonÄrla IF10:14:45
61Åsa OtterbjörkUmeå OK10:15:21
54Frida NeroGöteborg-Majorna OK10:18:38
57Anna-Karin MattssonSkattkärrs IF10:27:20
73Maria Von SchmalenséeAttunda OK10:27:46
81Anette CarlssonKFUM Örebro OK10:31:00
84Emma AnderssonÄrla IF10:32:00
62Jenny ErikssonOK Kåre10:33:00
72Susanne ErikssonKFUM Örebro OK10:34:00
69Lina NilssonUlricehamns OK10:35:00
80Malin ErikssonIFK Moras OK10:37:00
74Charlotte LindkvistLeksands OK10:38:00
67Elin LindTierps SOK10:39:00
71Ida HyvönenOK Tyr10:40:00
58Maria HellströmVäsby OK10:41:00
79Lisa PalmSävedalens AIK10:42:00
77Sara JonssonLinköpings OK10:45:00
70Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK10:46:00
76Andrea SvenssonOK Tisaren10:49:00
75Amelie EkströmOK Kåre10:50:00
83Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK11:28:00

H21

10 080 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
263Mattias KarlssonMalungs OK Skogsmårdarna10:20:00
266Robbin KantarpÄrla IF10:21:07
265Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK10:22:34
277Måns SandgrenOK Orion10:28:19
284Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK10:28:46
291Jesper SjögrenOK Kullingshof10:34:40
292Erik MartinssonLinköpings OK10:36:54
264Isak BergmanOK Skogsfalken10:38:17
269Per EklöfKFUM Örebro OK10:38:17
280Martin LarssonHestra IF10:39:29
285Peter ErikssonLinköpings OK10:40:32
290Pontus PeterssonOK Orion10:43:40
288Olof SandgrenOK Orion10:45:37
267Per CarlborgLinköpings OK10:46:55
287Daniel AttåsOK Tisaren10:47:04
278Joel FrancenLinköpings OK10:47:19
248Filip JacobssonDegerfors OK10:47:23
490Andreas PetersonHagaby GOIF10:47:54
282Nils SpetzUlricehamns OK10:50:00
272Jonatan AronssonOK Tisaren10:51:00
260Jens RönnolsTäby OK10:52:00
281Magne JutulstadNTNUI10:53:00
268Daniel MillbournOK Skogsfalken10:54:00
296Jonatan FrancénLinköpings OK10:55:00
299Sebastian AgerhällOK Tisaren10:56:00
274Joakim AxelssonTrollhättans SOK10:57:00
271Jens NordahlOK Skogsfalken10:58:00
295Johan AllardTjällmo-Godegårds OK10:59:00
275Jonas LundgrenLinköpings OK11:00:00
298Jakob AttåsOK Tisaren11:01:00
273Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna11:03:00
279Niklas GustafssonOK Tisaren11:05:00
293Fredrik NormanLeksands OK11:07:00
276Ola NybergOK Kåre11:08:00
286Marcus BerggrenNyköpings OK11:09:00
294Anton HallorOK Tisaren11:10:00

D21 Kort

5 010 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
85Josefine SöderlundLeksands OK11:04:00
nullMatilda JonssonLinköpings OK11:06:00
86Josefin BergagårdTolered-Utby Ol-klubb11:07:00
Linda SjögrenIK Hakarpspojkarna11:38:42

H21 Kort

6 620 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
304Sven LarssonLeksands OK10:55:00
305Tobias EliassonSundsvalls OK10:56:53
307Erik BengtssonFK Åsen11:05:10
306Sebastian TorgersenBækkelagets SK11:06:32
300Lars Harald AasheimBækkelagets SK11:07:49
550Marcus KempeSävedalens AIK11:25:00
302Olof BergvallFK Åsen11:26:00
301Jens ÖströmOK Tyr11:27:00
309Klas BringertKatrineholms OK11:28:00

D20

5 010 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
51Frida LövgrenIFK Moras OK10:57:00
48Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK10:58:35
49Sofia SjögrenOK Kullingshof11:14:15
50Sara NilssonOK Tranan11:26:34

H20

7 750 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262Rasmus LarssonOK Alehof10:57:00
255Victor FlingmarkUddevalla OK11:16:18
259Albin DetterfeltLinköpings OK11:18:05
254Erik BengtssonOK Skogsfalken11:27:00
256Johan SöderlundLeksands OK11:28:00
261Robin LarssonFK Göingarna11:29:00
257David StigsmarkStora Tuna OK11:30:00
253Erik BjörklundBjursås OK11:31:00

D18

5 010 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
45Louise LundgrenVäxjö OK11:04:00
47Moa GustafssonUddevalla OK11:09:37
44Linnea GustafssonOK Gynge11:30:22
46Anna BjörklundBjursås OK11:34:00

H18

6 620 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
243Oskar SandbergSäterbygdens OK10:40:00
246Linus LandergrenHestra IF10:43:05
238Markus LarssonHestra IF10:44:03
252Edvin SmedbergOK Skogsfalken10:44:40
239Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF10:47:08
247Jonas GustafssonOK Kåre10:48:48
240Fredrik PerssonDomnarvets GOIF10:54:05
251Emil ÅbergKorsnäs IF OK10:58:14
249Daniel DuhlboIFK Moras OK11:08:35
244Jacob ErikssonKFUM Örebro OK11:10:00
250Knut AasheimOppsal Orientering11:11:00
245Emil ErikssonTierps SOK11:12:00
237Jonathan PerssonKarlsbyhedens IK11:13:00
241Erik BerglundOK Kåre11:14:00
242Martin NorrbomSala OK11:15:00

D16

4 530 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
476Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan10:00:00
43Sarah PerssonOK Denseln10:10:01
38Mirjam DalénSala OK10:10:37
41Frida FredrikssonKorsnäs IF OK10:11:13
42Linn LauridsenKatrineholms OK10:18:41
39Amanda HalvarsonLeksands OK10:27:47

H16

5 420 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
234Isac von KrusenstiernaOK Kåre10:30:00
235Lukas LundgrenVäxjö OK10:41:44
228Henrik HamreforsVästerås SOK10:59:11
225Albin ClaessonSävedalens AIK10:59:52
224Wilmer BrodénLeksands OK11:01:00
230Oskar PerssonOK Österåker11:02:00
231Anders HaugskottOL Trollelg11:03:00
227Hugo DalhammerOK Roxen11:04:00
223Albin AlsiöFalköpings AIK OK11:06:00
226Johan LammFrölunda OL11:07:00
232Jonathan BjörkLeksands OK11:08:00
229Marcus OldinKFUM Örebro OK11:09:00

H16 Kort

3 930 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
236Emil DahlströmFK Herkules10:00

D14

3 930 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
31Alicia LundgrenVäxjö OK10:11:00
28Katrin SjödénÄlvdalens IF OK10:17:11
489Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna10:22:38
26Adelina FunkeLeksands OK10:28:54
34Cecilia LindgrenOK Kåre10:41:00
27Elin EricsonTjällmo-Godegårds OK10:43:00
35Elin BlomkvistOK Tyr10:44:00
33Lisa HallménOK Tisaren10:45:00
32Moa AlsiöFalköpings AIK OK10:46:00
30Iris van LoenhoutOK Hedströmmen10:47:00
29Ingrid StakeVästvärmlands OK10:52:57

H14

4 160 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
213Viktor BergLeksands OK10:36:00
211Martin LammFrölunda OL10:36:50
217Hugo SetthagenOK Tranan10:38:58
216Zeb PalmHJS-Vansbro OK10:53:02
212Jakob MoOL Toten-Troll10:56:21
214Erik PerssonOK Österåker10:56:29
218Ola SkoglundLeksands OK11:06:00
215Filip BrodénLeksands OK11:07:00

D14 Kort

3 040 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36Hanna ErikssonNorbergs OK10:20
37Emma DahlströmFK Herkules10:50

H14 Kort

3 040 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
219William SeguraKFUM Örebro OK11:00:00
220MATTIAS JONASSONÄlvdalens IF OK11:09:11
221Jacob EkstrandVästerbergslagens OL11:18:40

D12

3 040 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19Therese NilssonOK Österåker10:22:00
22Emma EricsonTjällmo-Godegårds OK10:23:25
23Julia FunkeLeksands OK10:32:24
10Erika ÅkessonMarkbygdens OK10:33:00
13Nora HolmgårdKils OK10:35:00
15Lisa ÅkessonMarkbygdens OK10:36:18
12Maja SandvikAttunda OK10:38:40
11Lilian PalmHJS-Vansbro OK10:39:59
18Elsa GörasLeksands OK10:48:46
14Tilda BergLeksands OK10:52:00
20Emilia BrangefältVästerås SOK10:53:00
17Frida HaugskottOL Trollelg10:54:00
16Märtha StakeVästvärmlands OK10:55:00

H12

3 040 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
195Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan10:00:00
202Linus TäckOK Hammaren10:01:05
199Eric HallnerOckelbo OK10:07:44
204Melker LundinKatrineholms OK10:09:57
197Christoffer LindgrenOK Kåre10:15:04
194Karl LundinKatrineholms OK10:17:48
200Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna10:27:32
203Vilmer GöthlinKFUM Örebro OK10:30:00
201Filip PerssonOckelbo OK10:31:00
205Linus BacklundTrollhättans SOK10:32:00
196albert gustafssonKFUM Örebro OK10:33:00
193Einar LundkvistLänna IF10:34:00
206Max PerssonOK Skogsfalken10:35:00

D12 Kort

2 160 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25Andrea JäderbergLeksands OK10:24
24Lisa ThunellIFK Lidingö SOK10:26

H12 Kort

2 160 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
209Elias LundbergOckelbo OK10:31
210Oskar DalinLeksands OK10:33
198Pontus GustafssonOK Linné10:35
208Gustaf JäderbergLeksands OK10:37
207Ludvig AttåsOK Tisaren10:39

D10

2 160 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9Hanna AlsiöFalköpings AIK OK10:01
8Alva EliassonSundsvalls OK10:03
6Ellen FunkeLeksands OK10:05
4Hedvig LundkvistLänna IF10:07
1Alice EricsonTjällmo-Godegårds OK10:09
5Elin JonhedKFUM Örebro OK10:11
7Miia RollerJärfälla OK10:13
3Märta SandvikAttunda OK10:15
2Lisa SwartzOK Orion10:17

H10

2 160 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
493Nils SwartzOK Orion10:44
184Viktor JonhedKFUM Örebro OK10:46
187Linus SjödénÄlvdalens IF OK10:48
185Isak HolmgårdKils OK10:50
183Albert BrohedeOK Älgen10:52
190Arvid ErikssonNorbergs OK10:54
189Adam BrangefältVästerås SOK10:56
188Gustav AttåsOK Tisaren10:58
192Isak DalinLeksands OK11:00
182Hugo PerssonOK Denseln11:02
494Marcus LammFrölunda OL11:04
191Linus NilssonOK Österåker11:06
186Ludvig KärrebyVästerås SOK11:08

D35

6 100 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
90Anna LöwegrenKatrineholms OK10:50:00
92Ann HyvönenSkattkärrs IF11:10:17
89Lina RööhsSkattkärrs IF11:20:00
94Marie GrönlundLunds OK11:21:00
91Lina JonhedKFUM Örebro OK11:22:00
87Sofia SwartzOK Orion11:25:00

H35

7 900 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
326Lars JonhedKFUM Örebro OK10:30:00
312Erik GöthlinKFUM Örebro OK10:40:59
322Pontus FunkeLeksands OK10:46:08
310Andreas ErikssonLunds OK10:46:31
316Anders OksvoldOK Kåre10:48:19
325Anders DalinLeksands OK10:49:11
311Rasmus GrönlundLunds OK10:54:12
321Martin SöderbergOK Skogsfalken10:56:11
313Per HolmIFK Moras OK11:00:00
320Micael StammOK Klemmingen11:01:00
318Daniel GustafssonKFUM Örebro OK11:02:00
324Per OksvoldIF Thor11:03:00
319Ove OksvoldCentrum OK11:04:00
317Ulrik MagnussonHalmstad OK11:05:00
323Henrik GustafssonKFUM Örebro OK11:07:00

D40

5 460 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
100Lena StrömTjällmo-Godegårds OK10:43:00
106Annika LundströmSundbybergs IK11:00:09
103Pernilla StakeVästvärmlands OK11:09:24
105Ylva LorentzonOK Kåre11:10:17
98Ann RollerJärfälla OK11:12:58
102Cecilia RönnfjärdOK Skogsfalken11:14:00
104Helena WidegrenIF Thor11:15:00
107Åsa LarssonOK Klemmingen11:16:00
101Marie-Louise PerssonFK Herkules11:17:00
99Malin PerssonOK Denseln11:18:00
97Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK11:19:00

H40

7 590 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
330Stefan SchwarzenbergerLG Stettlen10:51:00
333Daniel BrohedeOK Älgen10:53:21
329Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK10:53:58
338Ola JodalGöteborg-Majorna OK10:57:25
337Jonas BergenfurSkattkärrs IF10:57:58
328Magnus GörasLeksands OK10:58:23
339Rolf Pettersen MoOL Toten-Troll11:03:02
331Claes SetthagenOK Tranan11:06:31
335Johan SwartzOK Orion11:11:19
332Mikael SvenssonFK Herkules11:14:56
334Martin AnderssonOK Skogsfalken11:21:00
336Björn JanssonVäsby OK11:22:00
340Erik BacklundTrollhättans SOK11:23:00

D45

5 460 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
120Anna Von KrusenstiernaOK Kåre10:01:00
118Carina GustafssonOK Gynge10:01:08
121Katarina LövgrenIFK Moras OK10:07:19
110Hana TichovskaSK Praga10:15:19
113Anna NorrbomSala OK10:28:09
111Malin LammFrölunda OL10:31:00
109Elisabet HultAttunda OK10:32:00
112Teija LeppinenIFK Lidingö SOK10:33:00
108Berit GummusIFK Moras OK10:34:00
117Åsa DetterfeltLinköpings OK10:35:00
119Elisabet ElmertoftNorbergs OK10:36:00
114Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK10:38:00
122Silvia Schneider-SchiessLG Stettlen10:39:00
116Åsa AlsiöFalköpings AIK OK10:40:00
115Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna11:20:00

H45

6 620 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
351Lars Håkan SandvikAttunda OK10:04:00
346Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna10:10:52
349Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan10:13:54
359Eric RollerJärfälla OK10:21:03
358Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK10:27:17
364Sven LundgrenVäxjö OK10:32:20
362Anders LammFrölunda OL10:34:00
343Thomas PerssonOK Denseln10:35:00
344Frode HaugskottOL Trollelg10:36:00
363Johan OhlströmIF Thor10:37:00
353Håkan BlomkvistSkattkärrs IF10:38:00
342Stefan SpetzUlricehamns OK10:39:00
347Peter ErikssonKFUM Örebro OK10:40:00
357Peter StrömdahlOK Skogsvargarna10:41:00
352Erik ÅbergKorsnäs IF OK10:42:00
360Jörgen DalénSala OK10:44:00
356Niclas NilssonOK Österåker10:45:00
350Mikael GustafssonOK Gynge10:47:00
361Magnus ElwinIFK Enskede10:48:00
341Peter ThörnTenhults SOK10:49:00
345Rickard EkmanOK Roslagen10:50:00
348Nicklas NilssonStockholmspolisens IF OF10:51:00

D50

4 120 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
129Carina SandbergSäterbygdens OK10:55:00
132Pia VångellLinköpings OK11:06:26
126Britt-Marie BengtssonFK Åsen11:08:33
128Agneta FriesUmeå OK11:12:29
131Mia GustafssonOK Kåre11:12:41
134Åsa RydellLeksands OK11:14:49
130Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK11:17:23
125Lena Sandgren SwartzOK Orion11:17:45
133Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK11:25:00
127Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb11:26:00
124Ingrid KensbyOK Tyr11:27:00
123Ann-Marie AnderssonTenhults SOK11:28:00

H50

6 270 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
367Bertil ÅkessonMarkbygdens OK10:01:00
366Anders DalhammerOK Roxen10:13:15
369Pär ClaessonSävedalens AIK10:14:25
374Lars PerssonOK Skogsfalken10:16:09
379Anders SjögrenOK Kullingshof10:19:10
377Per SandbergSäterbygdens OK10:21:09
371Ulf HamreforsVästerås SOK10:31:00
372Martin TichovskySK Praga10:32:00
376Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL10:33:00
381Marcel SchiessOK Bern by Night10:34:00
380Johnny NimvikLunds OK10:35:00
375Per-Eric KarlssonOK Alferna10:36:00
370Mats KensbyOK Tyr10:37:00
368Stefan HornebrantTrollhättans SOK10:38:00
382Roy JohanssonOK Skogsvargarna10:39:00
365Lars SpånbergGävle OK10:40:00
378Mikael IngelssonOckelbo OK10:41:00
549Anders LundhJärfälla OK10:42:00

D55

4 120 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
136Ylva Grape AnderssonDalaportens OL10:27:00
142Liv Inger PrangerødTistedalen Friluftslag10:45:56
139Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK10:47:31
141Elisabeth ÖströmOK Tyr10:47:36
137Jannike WåhlbergOK Kåre10:48:28
138Mirja MikkolainenValkeakosken Haka10:54:30
143Britt BjörklundBjursås OK10:58:00

H55

5 680 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
391Jan-Olof BjörklundBjursås OK10:47:00
394Kenneth NordstrandJärfälla OK10:48:20
386Håkan ForsmanRonneby OK10:58:58
393Anders AxelssonTrollhättans SOK11:09:38
387Roland NorellSöders-Tyresö11:11:58
384Ola HedinOK Hammaren11:13:55
388Sven-Erik LevinTierps SOK11:17:00
389Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK11:18:00
390Arne ErikssonTierps SOK11:19:00
385Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb11:20:00
nullTjelvar OtterbjörkUmeå OK11:21:00

D60

3 660 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
147Margareta WuopioHJS-Vansbro OK10:42:00
149Monica SvärdOK Klemmingen10:50:58
148Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL10:54:45
144Catherine DawsonGafanhori11:06:40
146Kerstin SvenssonTrollhättans SOK11:12:00
150Mona PetersenOK Motala11:13:00
145Britt-Marie AldénOK Kolmården11:14:00

H60

5 260 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
411Olov ÖströmOK Tyr10:18:00
407Mati MikkolainenValkeakosken Haka10:31:47
401Per-Erik FogelOK Kåre10:33:18
406Inge HultmanKovlands IF10:38:46
408Harald AasheimOppsal Orientering10:43:01
404Kenneth WålbergOK Kåre10:43:11
410Ulf WuopioHJS-Vansbro OK10:43:28
402Göran LarssonSala OK10:44:50
398Mats AnderssonSelånger SOK10:46:15
403Jan ÅsbergHäverödals SK10:48:00
405Sven LarssonSärna SK10:49:00
551Christer NordströmOK Älvsjö-Örby10:50:00
399Inge SwartlingLeksands OK10:51:00
459Helmut HärteltPlaneta Radebeul10:52:00
409Håkan ErikssonUmeå OK10:53:00
396Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL10:54:00
397Per ErikssonLinköpings OK10:55:00
400Gunnar MunkteliusSurahammars SOK10:56:00

D65

3 660 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
157Maria EhnTullinge SK10:08:00
158Gun-Inger SahlbergLånghundra IF10:13:40
153Britt Linnéa ErikssonSala OK10:15:56
152Monica LarssonOK Tranan10:16:32
159Ewa NordlundLänna IF10:28:41
163Inga-Lill PetterssonLinköpings OK10:34:02
156Lena HedmanHallstahammars OK10:38:00
160Eva HalvarsonOK Kåre10:39:00
151Margareta LarssonOK Njudung10:40:00
164Jenny CollyerEssex Stragglers OS10:41:00
154Vivianne HolgerssonOK Måsen10:42:00
161Anna PerssonTullinge SK10:43:00
162Eva Marie GranOK Øst10:44:00

H65

4 450 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
427Carl-Henry AnderssonOK Orinto10:04:00
416Christer SandhOK Roxen10:04:30
413Stefan G LarssonOK Njudung10:13:22
437Ove VesterbergLycksele IF10:18:17
420Weine FredrikssonKFUM Örebro OK10:21:56
438Nils-Erik ErikssonSala OK10:22:28
415Ulf KjellinOK Hedströmmen10:22:59
434Gunnar EhnTullinge SK10:24:00
424Jörg SchifferleOLV ZUG10:25:39
426Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK10:26:20
431Roy DawsonGafanhori10:26:53
447Øistein HagenOK Øst10:27:08
423Leif NordlundLänna IF10:27:19
425Roland NilssonSOK Viljan10:31:31
419Inge PerssonOckelbo OK10:33:55
418Ronald McGrailHjärnarps GH OL10:35:00
422Per-Olof FernbergIS Skanne10:36:00
414Per-Erik WåhlbergOK Linné10:37:00
446Johan KällmanNorbergs OK10:38:00
432Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK10:39:00
421Ove ÅbergStorviks IF10:40:00
417Runar AldénOK Kolmården10:41:00
430Bertil HermanssonStenungsunds OK10:42:00
441Jan-Olov RaskOK Enen10:43:00
436Lennart HermanssonStångenäs AIS10:44:00
444Gunnar HedbergÖstersunds OK10:45:00
448Lars PerssonOK Kompassen10:46:00
428Claus PetersenOK Motala10:47:00
429Göran SvärdOK Klemmingen10:48:00
433Yngve PerssonTierps SOK10:49:00
435Ingemar WidénKFUM Örebro OK10:50:00
439John CollyerEssex Stragglers OS10:51:00
440Håkan NilssonMalmö OK10:52:00
443Anders BjörnbergFrölunda OL10:53:00
445Christer JohanssonOK Motala10:55:00
412Hans HolgerssonOK Måsen10:56:00

D70

3 380 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
177Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK10:01:00
175Birgitta JohanssonKristinehamns OK10:05:06
173Birgitta ArleboKFUM Örebro OK10:05:22
171Kerstin JohanssonMarkbygdens OK10:08:25
176Evy NordSödertälje IF10:21:21
166Kerstin GunnarssonNässjö OK10:21:31
168Gunborg WestinLeksands OK10:21:39
174Margareta TidmanOK Kolmården10:24:38
169Britt-Marie EklöfOK Milan10:28:22
167Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK10:30:41
170Ulla NilssonSOK Viljan10:32:00

H70

4 120 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
464Lars TuvessonUlricehamns OK10:00:00
453Runo JohanssonKristinehamns OK10:03:02
456Göran BengtssonTockarps IK10:05:25
465Tassilo SchmalfeldtPlaneta Radebeul10:09:10
455Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK10:14:34
461Christer LundinOK Renen10:21:56
468Gunnar BengtssonSundsvalls OK10:24:10
472Ronny HedlundOK Södertörn10:25:20
467Hans L AnderssonVästerbergslagens OL10:25:34
469Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK10:30:00
466Stig IsraelssonOK Tylöskog10:31:00
454Kurt SandströmSkutskärs OK10:32:00
458Sven Gustav DahlbergStorviks IF10:33:00
462Lars-Åke LarssonOK Tranan10:34:00
450Lars-Erik RaskVästerås SOK10:35:00
460Östen AnderssonVästerbergslagens OL10:36:00
457Lars NordSödertälje IF10:37:00
473Rune GunnarssonNässjö OK10:38:00
471Lars-Erik KarlssonRasbo IK10:39:00
474Hans SahlbergLånghundra IF10:40:00
463Amund HerrebrødenOK Øst10:41:00
475Björn PerssonTullinge SK10:42:00
40Johnny BrandtHällefors OK10:43:00
452Sverre JonssonOK Ravinen10:46:00
470Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL10:47:00

D75

2 780 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
180Solveig DillmanHammarby IF OF10:28:00
178Britt EricsonHammarby IF OF10:28:44
179Marita KarlssonOK Alferna10:40:07
181Edda NilssonStockholmspolisens IF OF10:58:00

H75

3 380 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
480Kjell MjöbergHallstahammars OK10:34:00
484Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK10:35:26
485Torbjörn EricssonHagaby GOIF10:45:32
486Stig Arild HaugskottOL Trollelg10:51:24
482Sture NilssonStockholmspolisens IF OF10:53:48
477Holger PerssonOK Eken10:57:19
483Bo LöwegrenVästerås SOK11:05:00
481Harald WibyeOK Moss11:06:00
478Janne MånssonLeksands OK11:07:00

H80

2 780 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
491Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby10:04
488Nils JanssonSkattkärrs IF10:34

U1

2 160 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johannes KarlssonOK Alferna09:29:09
Alvin LundgrenVäxjö OK09:36:59
Olle HaglundKFUM Örebro OK09:42:06
Amelia HagbergSäterbygdens OK09:43:38
Emil HagbergSäterbygdens OK09:43:40
Emma HagbergSäterbygdens OK09:43:45
Melker CarlssonKFUM Örebro OK09:44:51
Elias KällmanNorbergs OK09:44:56
IRMA JONHEDKFUM Örebro OK09:45:29
Vidar BrodénLeksands OK09:45:51
David JonhedKFUM Örebro OK09:46:35
Olivia SvenssonFK Åsen09:47:03
Alma ErikssonSala OK09:54:05
Lovisa EverbladSala OK09:54:06
Neo YngströmOK Tisaren09:55:36
Tindra YngströmOK Tisaren09:55:46
Simon JonhedKFUM Örebro OK09:56:49
Max GustafssonKFUM Örebro OK09:58:34
Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK09:58:42
Albin SvenssonFK Herkules10:00:47
David JonforsenHallstahammars OK10:03:12
Felicia RööhsSkattkärrs IF10:04:13
Emmy PerssonOckelbo OK10:05:25
Alma CarlssonOK Tisaren10:15:51
Lovisa PihlOK Tisaren10:15:53
William OksvoldOK Kåre10:24:46
Linnea JäderbergLeksands OK10:24:49
Walter OksvoldOK Kåre10:27:49
Joel HolmgårdKils OK10:52:52
Paulina SvekanskiOK Hammaren10:56:02
Alice FunkeLeksands OK10:58:39
Viggo LindgrenOK Kåre11:11:10
Greta SandvikAttunda OK11:18:38
Estrid SjögrenIK Hakarpspojkarna11:53:21
Wilmer KärrebyVästerås SOK

U2

2 190 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
William EwerbladSala OK09:55:07
Agust ErikssonSala OK09:55:08
Elvira GöthlinKFUM Örebro OK09:55:11
Arvid JonforsenHallstahammars OK09:58:20
Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK09:58:41
August GörasLeksands OK10:12:09
Svante SandvikAttunda OK11:18:26
Irmelie SjögrenIK Hakarpspojkarna11:21:31
Tintin YngströmOK Tisaren11:21:32

Öppen motion 1

2 160 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Daniel PerssonOckelbo OK09:49:35
Maja HultAttunda OK10:01:55
Siv HultRotebro IS OK10:01:57
Britt HedbergÖstersunds OK10:09:09
Anne-Irene HagenOK Öst10:10:45
Bror Halvarsson-10:17:26
Peter ÅbergKorsnäs IF OK10:36:44
Marita JohanssonMarkbygdens OK10:40:52

Öppen motion 3

3 040 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margareta SedvallKlubblös09:38:11
Tor SimonsenOK Öst09:41:38
Helena  LindbergIFK Göteborg09:47:19
Bengt WidegrenÖstersunds OK09:51:19
Iggy Dahl-09:55:26
Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK09:57:19
Christine Boyd-LarssonOK Vargen10:04:42
Ann-Charlotte PeterssonOK Tranan10:04:48
Samuel JonassonÄlvdalens IF OK10:06:31
Lisa JonassonÄlvdalens IF OK10:10:19
Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan10:11:26
Edla FornanderVästerbergslagens OL10:11:49
Unni HerrebrödenOK Öst10:15:12
Eva NordströmOK Älvsjö-Örby10:16:13
Elena KurashovaFK Åsen10:17:37
Liv SimonsenOK Öst10:32:07
Martina GabrielssonTrollhättans SOK10:33:38
Anna PerssonOckelbo OK10:38:29
Katarina PerssonOK Österåker10:46:16
Jenny DruggeKorsnäs IF OK10:48:26
Marie JönssonFK Åsen10:50:59
Lennart ErikssonNorbergs OK10:55:46
Anette OldinKFUM Örebro OK10:56:10
Lena NilssonOK Österåker11:07:16
Frida JonforsenHallstahammars OK11:08:14
Linda KärrebyVästerås SOK

Öppen motion 4

5 420 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas DahlströmFK Herkules09:47:33
Ylva FornanderVästerbergslagens OL10:11:51
Guro MoOL Toten-Troll10:29:07
Johan HaglundKFUM Örebro OK10:37:28
Daniel DruggeKorsnäs IF OK10:52:22
Stellan TäckOK Hammaren10:56:49

Öppen motion 7

3 660 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tobias LiljegrenOK Kåre09:39:42
Byron PalmHJS-Vansbro OK09:45:00
Anna-Karin BondessonFrosta OK09:51:39
Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK09:56:27
Jens Henrik SimonssenOK Øst10:05:50
Elin LundkvistLänna IF10:07:13
Svante LarssonOK Vargen10:09:50
Lars ArleboKFUM Örebro OK10:10:10
Ove PetterssonÄlvdalens IF OK10:10:49
Sofie KarlssonKFUM Örebro OK10:12:38
Anne ErikssonKFUM Örebro OK10:13:10
Øivind EriksenOK Øst10:14:36
David BengtssonFK Åsen10:21:37
Carl LundkvistLänna IF10:34:15
Hans JonhedKFUM Örebro OK10:37:30
Ulla JonhedKFUM Örebro OK10:37:32
Fredrik PetersonLinköpings OK10:42:57
Ann-Sofie TäckOK Hammaren10:48:37
Ellika NordströmUmeå OK10:48:45
Amelie WallenhammarHagaby GOIF11:00:56
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL11:05:31
Olle WindeliusFrosta OK11:10:08
Jessika HagbergKFUM Örebro OK11:13:04
Jonas DetterfeltLinköping OK11:14:14
Josefin NorellSöder-Tyresö11:15:40
Ingalill GrundHerrestads AIF

Öppen motion 9

7 830 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie Teg--10:03:50
Rikard EricsonTjällmo-Godegårds OK10:23:58
Jonas BrånaltFrölunda OL10:42:33
Rickard JonforsenHallstahammars OK10:43:11
Niklas LöwegrenStora Tuna OK10:43:24
Samuel AnderssonIFK Umeå10:47:31
John PerssonOK Österåker11:14:40
Mats Sjöberg-

Challenge10

9 510 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna FalkSv Skidförbundet10:03:21
Åsa ThelausSv Skidförbundet10:03:24
Julia SvanSv Skidförbundet10:03:26
Magdalena PajalaSv Skidförbundet10:03:28
Marita SundinSv Skidförbundet10:04:28
Simon LagessonSv Skidförbundet10:04:33
Tobias LångbergSv Skidförbundet10:04:36
Marcus RuusSv Skidförbundet10:04:38
Martin JohanssonSv Skidförbundet10:04:41
Malin BjörkqvistNorbergs OK10:11:12
Dan ArvidssonNorbergs OK10:11:14
Magnus BrodénLeksands OK10:37:34
Tomas KobayashiSurahammars SOK11:14:57
Martin BergströmSv Skidförbundet
Lotta BrangefältVästerås SOK

Annonser