Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Idre 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 24 juni 2014 - torsdag 26 juni 2014

Etapp 1Etapp 2Etapp 3

D21

7 750 m, 27 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
497 Frida Sandberg Säterbygdens OK 10:01:00
56 Fredrika Vångell Linköpings OK 10:01:02
82 Lina Persson OK Skogsfalken 10:04:44
66 Ida Lindkvist Leksands OK 10:11:37
60 Sofia Holmgård Kils OK 10:11:51
55 Linda Lindkvist Leksands OK 10:12:51
63 Lisa Andersson Ärla IF 10:14:45
61 Åsa Otterbjörk Umeå OK 10:15:21
54 Frida Nero Göteborg-Majorna OK 10:18:38
57 Anna-Karin Mattsson Skattkärrs IF 10:27:20
73 Maria Von Schmalensée Attunda OK 10:27:46
81 Anette Carlsson KFUM Örebro OK 10:31:00
84 Emma Andersson Ärla IF 10:32:00
62 Jenny Eriksson OK Kåre 10:33:00
72 Susanne Eriksson KFUM Örebro OK 10:34:00
69 Lina Nilsson Ulricehamns OK 10:35:00
80 Malin Eriksson IFK Moras OK 10:37:00
74 Charlotte Lindkvist Leksands OK 10:38:00
67 Elin Lind Tierps SOK 10:39:00
71 Ida Hyvönen OK Tyr 10:40:00
58 Maria Hellström Väsby OK 10:41:00
79 Lisa Palm Sävedalens AIK 10:42:00
77 Sara Jonsson Linköpings OK 10:45:00
70 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 10:46:00
76 Andrea Svensson OK Tisaren 10:49:00
75 Amelie Ekström OK Kåre 10:50:00
83 Marie-Louise Axenborg Göteborg-Majorna OK 11:28:00

H21

10 080 m, 36 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
263 Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 10:20:00
266 Robbin Kantarp Ärla IF 10:21:07
265 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 10:22:34
277 Måns Sandgren OK Orion 10:28:19
284 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 10:28:46
291 Jesper Sjögren OK Kullingshof 10:34:40
292 Erik Martinsson Linköpings OK 10:36:54
264 Isak Bergman OK Skogsfalken 10:38:17
269 Per Eklöf KFUM Örebro OK 10:38:17
280 Martin Larsson Hestra IF 10:39:29
285 Peter Eriksson Linköpings OK 10:40:32
290 Pontus Petersson OK Orion 10:43:40
288 Olof Sandgren OK Orion 10:45:37
267 Per Carlborg Linköpings OK 10:46:55
287 Daniel Attås OK Tisaren 10:47:04
278 Joel Francen Linköpings OK 10:47:19
248 Filip Jacobsson Degerfors OK 10:47:23
490 Andreas Peterson Hagaby GOIF 10:47:54
282 Nils Spetz Ulricehamns OK 10:50:00
272 Jonatan Aronsson OK Tisaren 10:51:00
260 Jens Rönnols Täby OK 10:52:00
281 Magne Jutulstad NTNUI 10:53:00
268 Daniel Millbourn OK Skogsfalken 10:54:00
296 Jonatan Francén Linköpings OK 10:55:00
299 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 10:56:00
274 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 10:57:00
271 Jens Nordahl OK Skogsfalken 10:58:00
295 Johan Allard Tjällmo-Godegårds OK 10:59:00
275 Jonas Lundgren Linköpings OK 11:00:00
298 Jakob Attås OK Tisaren 11:01:00
273 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 11:03:00
279 Niklas Gustafsson OK Tisaren 11:05:00
293 Fredrik Norman Leksands OK 11:07:00
276 Ola Nyberg OK Kåre 11:08:00
286 Marcus Berggren Nyköpings OK 11:09:00
294 Anton Hallor OK Tisaren 11:10:00

D21 Kort

5 010 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
85 Josefine Söderlund Leksands OK 11:04:00
null Matilda Jonsson Linköpings OK 11:06:00
86 Josefin Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 11:07:00
Linda Sjögren IK Hakarpspojkarna 11:38:42

H21 Kort

6 620 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
304 Sven Larsson Leksands OK 10:55:00
305 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 10:56:53
307 Erik Bengtsson FK Åsen 11:05:10
306 Sebastian Torgersen Bækkelagets SK 11:06:32
300 Lars Harald Aasheim Bækkelagets SK 11:07:49
550 Marcus Kempe Sävedalens AIK 11:25:00
302 Olof Bergvall FK Åsen 11:26:00
301 Jens Öström OK Tyr 11:27:00
309 Klas Bringert Katrineholms OK 11:28:00

D20

5 010 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
51 Frida Lövgren IFK Moras OK 10:57:00
48 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 10:58:35
49 Sofia Sjögren OK Kullingshof 11:14:15
50 Sara Nilsson OK Tranan 11:26:34

H20

7 750 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
262 Rasmus Larsson OK Alehof 10:57:00
255 Victor Flingmark Uddevalla OK 11:16:18
259 Albin Detterfelt Linköpings OK 11:18:05
254 Erik Bengtsson OK Skogsfalken 11:27:00
256 Johan Söderlund Leksands OK 11:28:00
261 Robin Larsson FK Göingarna 11:29:00
257 David Stigsmark Stora Tuna OK 11:30:00
253 Erik Björklund Bjursås OK 11:31:00

D18

5 010 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
45 Louise Lundgren Växjö OK 11:04:00
47 Moa Gustafsson Uddevalla OK 11:09:37
44 Linnea Gustafsson OK Gynge 11:30:22
46 Anna Björklund Bjursås OK 11:34:00

H18

6 620 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
243 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 10:40:00
246 Linus Landergren Hestra IF 10:43:05
238 Markus Larsson Hestra IF 10:44:03
252 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 10:44:40
239 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 10:47:08
247 Jonas Gustafsson OK Kåre 10:48:48
240 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 10:54:05
251 Emil Åberg Korsnäs IF OK 10:58:14
249 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 11:08:35
244 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 11:10:00
250 Knut Aasheim Oppsal Orientering 11:11:00
245 Emil Eriksson Tierps SOK 11:12:00
237 Jonathan Persson Karlsbyhedens IK 11:13:00
241 Erik Berglund OK Kåre 11:14:00
242 Martin Norrbom Sala OK 11:15:00

D16

4 530 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
476 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:00:00
43 Sarah Persson OK Denseln 10:10:01
38 Mirjam Dalén Sala OK 10:10:37
41 Frida Fredriksson Korsnäs IF OK 10:11:13
42 Linn Lauridsen Katrineholms OK 10:18:41
39 Amanda Halvarson Leksands OK 10:27:47

H16

5 420 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
234 Isac von Krusenstierna OK Kåre 10:30:00
235 Lukas Lundgren Växjö OK 10:41:44
228 Henrik Hamrefors Västerås SOK 10:59:11
225 Albin Claesson Sävedalens AIK 10:59:52
224 Wilmer Brodén Leksands OK 11:01:00
230 Oskar Persson OK Österåker 11:02:00
231 Anders Haugskott OL Trollelg 11:03:00
227 Hugo Dalhammer OK Roxen 11:04:00
223 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 11:06:00
226 Johan Lamm Frölunda OL 11:07:00
232 Jonathan Björk Leksands OK 11:08:00
229 Marcus Oldin KFUM Örebro OK 11:09:00

H16 Kort

3 930 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
236 Emil Dahlström FK Herkules 10:00

D14

3 930 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
31 Alicia Lundgren Växjö OK 10:11:00
28 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 10:17:11
489 Maja Åkesson IK Hakarpspojkarna 10:22:38
26 Adelina Funke Leksands OK 10:28:54
34 Cecilia Lindgren OK Kåre 10:41:00
27 Elin Ericson Tjällmo-Godegårds OK 10:43:00
35 Elin Blomkvist OK Tyr 10:44:00
33 Lisa Hallmén OK Tisaren 10:45:00
32 Moa Alsiö Falköpings AIK OK 10:46:00
30 Iris van Loenhout OK Hedströmmen 10:47:00
29 Ingrid Stake Västvärmlands OK 10:52:57

H14

4 160 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
213 Viktor Berg Leksands OK 10:36:00
211 Martin Lamm Frölunda OL 10:36:50
217 Hugo Setthagen OK Tranan 10:38:58
216 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 10:53:02
212 Jakob Mo OL Toten-Troll 10:56:21
214 Erik Persson OK Österåker 10:56:29
218 Ola Skoglund Leksands OK 11:06:00
215 Filip Brodén Leksands OK 11:07:00

D14 Kort

3 040 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
36 Hanna Eriksson Norbergs OK 10:20
37 Emma Dahlström FK Herkules 10:50

H14 Kort

3 040 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
219 William Segura KFUM Örebro OK 11:00:00
220 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK 11:09:11
221 Jacob Ekstrand Västerbergslagens OL 11:18:40

D12

3 040 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
19 Therese Nilsson OK Österåker 10:22:00
22 Emma Ericson Tjällmo-Godegårds OK 10:23:25
23 Julia Funke Leksands OK 10:32:24
10 Erika Åkesson Markbygdens OK 10:33:00
13 Nora Holmgård Kils OK 10:35:00
15 Lisa Åkesson Markbygdens OK 10:36:18
12 Maja Sandvik Attunda OK 10:38:40
11 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 10:39:59
18 Elsa Göras Leksands OK 10:48:46
14 Tilda Berg Leksands OK 10:52:00
20 Emilia Brangefält Västerås SOK 10:53:00
17 Frida Haugskott OL Trollelg 10:54:00
16 Märtha Stake Västvärmlands OK 10:55:00

H12

3 040 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
195 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:00:00
202 Linus Täck OK Hammaren 10:01:05
199 Eric Hallner Ockelbo OK 10:07:44
204 Melker Lundin Katrineholms OK 10:09:57
197 Christoffer Lindgren OK Kåre 10:15:04
194 Karl Lundin Katrineholms OK 10:17:48
200 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 10:27:32
203 Vilmer Göthlin KFUM Örebro OK 10:30:00
201 Filip Persson Ockelbo OK 10:31:00
205 Linus Backlund Trollhättans SOK 10:32:00
196 albert gustafsson KFUM Örebro OK 10:33:00
193 Einar Lundkvist Länna IF 10:34:00
206 Max Persson OK Skogsfalken 10:35:00

D12 Kort

2 160 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
25 Andrea Jäderberg Leksands OK 10:24
24 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 10:26

H12 Kort

2 160 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
209 Elias Lundberg Ockelbo OK 10:31
210 Oskar Dalin Leksands OK 10:33
198 Pontus Gustafsson OK Linné 10:35
208 Gustaf Jäderberg Leksands OK 10:37
207 Ludvig Attås OK Tisaren 10:39

D10

2 160 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
9 Hanna Alsiö Falköpings AIK OK 10:01
8 Alva Eliasson Sundsvalls OK 10:03
6 Ellen Funke Leksands OK 10:05
4 Hedvig Lundkvist Länna IF 10:07
1 Alice Ericson Tjällmo-Godegårds OK 10:09
5 Elin Jonhed KFUM Örebro OK 10:11
7 Miia Roller Järfälla OK 10:13
3 Märta Sandvik Attunda OK 10:15
2 Lisa Swartz OK Orion 10:17

H10

2 160 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
493 Nils Swartz OK Orion 10:44
184 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK 10:46
187 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 10:48
185 Isak Holmgård Kils OK 10:50
183 Albert Brohede OK Älgen 10:52
190 Arvid Eriksson Norbergs OK 10:54
189 Adam Brangefält Västerås SOK 10:56
188 Gustav Attås OK Tisaren 10:58
192 Isak Dalin Leksands OK 11:00
182 Hugo Persson OK Denseln 11:02
494 Marcus Lamm Frölunda OL 11:04
191 Linus Nilsson OK Österåker 11:06
186 Ludvig Kärreby Västerås SOK 11:08

D35

6 100 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
90 Anna Löwegren Katrineholms OK 10:50:00
92 Ann Hyvönen Skattkärrs IF 11:10:17
89 Lina Rööhs Skattkärrs IF 11:20:00
94 Marie Grönlund Lunds OK 11:21:00
91 Lina Jonhed KFUM Örebro OK 11:22:00
88 428884 Ylva Fornander Västerbergslagens OL 11:23:00
87 Sofia Swartz OK Orion 11:25:00

H35

7 900 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
326 Lars Jonhed KFUM Örebro OK 10:30:00
312 Erik Göthlin KFUM Örebro OK 10:40:59
322 Pontus Funke Leksands OK 10:46:08
310 Andreas Eriksson Lunds OK 10:46:31
316 Anders Oksvold OK Kåre 10:48:19
325 Anders Dalin Leksands OK 10:49:11
311 Rasmus Grönlund Lunds OK 10:54:12
321 Martin Söderberg OK Skogsfalken 10:56:11
313 Per Holm IFK Moras OK 11:00:00
320 Micael Stamm OK Klemmingen 11:01:00
318 Daniel Gustafsson KFUM Örebro OK 11:02:00
324 Per Oksvold IF Thor 11:03:00
319 Ove Oksvold Centrum OK 11:04:00
317 Ulrik Magnusson Halmstad OK 11:05:00
323 Henrik Gustafsson KFUM Örebro OK 11:07:00

D40

5 460 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
100 Lena Ström Tjällmo-Godegårds OK 10:43:00
106 Annika Lundström Sundbybergs IK 11:00:09
103 Pernilla Stake Västvärmlands OK 11:09:24
105 Ylva Lorentzon OK Kåre 11:10:17
98 Ann Roller Järfälla OK 11:12:58
102 Cecilia Rönnfjärd OK Skogsfalken 11:14:00
104 Helena Widegren IF Thor 11:15:00
107 Åsa Larsson OK Klemmingen 11:16:00
101 Marie-Louise Persson FK Herkules 11:17:00
99 Malin Persson OK Denseln 11:18:00
97 Louise Göthfors Göteborg-Majorna OK 11:19:00

H40

7 590 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
330 Stefan Schwarzenberger LG Stettlen 10:51:00
333 Daniel Brohede OK Älgen 10:53:21
329 Jimmy Pettersson Göteborg-Majorna OK 10:53:58
338 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 10:57:25
337 Jonas Bergenfur Skattkärrs IF 10:57:58
328 Magnus Göras Leksands OK 10:58:23
339 Rolf Pettersen Mo OL Toten-Troll 11:03:02
331 Claes Setthagen OK Tranan 11:06:31
335 Johan Swartz OK Orion 11:11:19
332 Mikael Svensson FK Herkules 11:14:56
334 Martin Andersson OK Skogsfalken 11:21:00
336 Björn Jansson Väsby OK 11:22:00
340 Erik Backlund Trollhättans SOK 11:23:00

D45

5 460 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
120 Anna Von Krusenstierna OK Kåre 10:01:00
118 Carina Gustafsson OK Gynge 10:01:08
121 Katarina Lövgren IFK Moras OK 10:07:19
110 Hana Tichovska SK Praga 10:15:19
113 Anna Norrbom Sala OK 10:28:09
111 Malin Lamm Frölunda OL 10:31:00
109 Elisabet Hult Attunda OK 10:32:00
112 Teija Leppinen IFK Lidingö SOK 10:33:00
108 Berit Gummus IFK Moras OK 10:34:00
117 Åsa Detterfelt Linköpings OK 10:35:00
119 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 10:36:00
114 Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK 10:38:00
122 Silvia Schneider-Schiess LG Stettlen 10:39:00
116 Åsa Alsiö Falköpings AIK OK 10:40:00
115 Helena Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 11:20:00

H45

6 620 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
351 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 10:04:00
346 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 10:10:52
349 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:13:54
359 Eric Roller Järfälla OK 10:21:03
358 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 10:27:17
364 Sven Lundgren Växjö OK 10:32:20
362 Anders Lamm Frölunda OL 10:34:00
343 Thomas Persson OK Denseln 10:35:00
344 Frode Haugskott OL Trollelg 10:36:00
363 Johan Ohlström IF Thor 10:37:00
353 Håkan Blomkvist Skattkärrs IF 10:38:00
342 Stefan Spetz Ulricehamns OK 10:39:00
347 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 10:40:00
357 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 10:41:00
352 Erik Åberg Korsnäs IF OK 10:42:00
360 Jörgen Dalén Sala OK 10:44:00
356 Niclas Nilsson OK Österåker 10:45:00
350 Mikael Gustafsson OK Gynge 10:47:00
361 Magnus Elwin IFK Enskede 10:48:00
341 Peter Thörn Tenhults SOK 10:49:00
345 Rickard Ekman OK Roslagen 10:50:00
348 Nicklas Nilsson Stockholmspolisens IF OF 10:51:00

D50

4 120 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
129 Carina Sandberg Säterbygdens OK 10:55:00
132 Pia Vångell Linköpings OK 11:06:26
126 Britt-Marie Bengtsson FK Åsen 11:08:33
128 Agneta Fries Umeå OK 11:12:29
131 Mia Gustafsson OK Kåre 11:12:41
134 Åsa Rydell Leksands OK 11:14:49
130 Elisabeth Strandhagen Göteborg-Majorna OK 11:17:23
125 Lena Sandgren Swartz OK Orion 11:17:45
133 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 11:25:00
127 Lisbeth Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 11:26:00
124 Ingrid Kensby OK Tyr 11:27:00
123 Ann-Marie Andersson Tenhults SOK 11:28:00

H50

6 270 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
367 Bertil Åkesson Markbygdens OK 10:01:00
366 Anders Dalhammer OK Roxen 10:13:15
369 Pär Claesson Sävedalens AIK 10:14:25
374 Lars Persson OK Skogsfalken 10:16:09
379 Anders Sjögren OK Kullingshof 10:19:10
377 Per Sandberg Säterbygdens OK 10:21:09
371 Ulf Hamrefors Västerås SOK 10:31:00
372 Martin Tichovsky SK Praga 10:32:00
376 Magnus Axelsson Strängnäs-Malmby OL 10:33:00
381 Marcel Schiess OK Bern by Night 10:34:00
380 Johnny Nimvik Lunds OK 10:35:00
375 Per-Eric Karlsson OK Alferna 10:36:00
370 Mats Kensby OK Tyr 10:37:00
368 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 10:38:00
382 Roy Johansson OK Skogsvargarna 10:39:00
365 Lars Spånberg Gävle OK 10:40:00
378 Mikael Ingelsson Ockelbo OK 10:41:00
549 Anders Lundh Järfälla OK 10:42:00

D55

4 120 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
136 Ylva Grape Andersson Dalaportens OL 10:27:00
142 Liv Inger Prangerød Tistedalen Friluftslag 10:45:56
139 Ann-Christin Nero Forsman Ronneby OK 10:47:31
141 Elisabeth Öström OK Tyr 10:47:36
137 Jannike Wåhlberg OK Kåre 10:48:28
138 Mirja Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:54:30
143 Britt Björklund Bjursås OK 10:58:00

H55

5 680 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
391 Jan-Olof Björklund Bjursås OK 10:47:00
394 Kenneth Nordstrand Järfälla OK 10:48:20
386 Håkan Forsman Ronneby OK 10:58:58
393 Anders Axelsson Trollhättans SOK 11:09:38
387 Roland Norell Söders-Tyresö 11:11:58
384 Ola Hedin OK Hammaren 11:13:55
388 Sven-Erik Levin Tierps SOK 11:17:00
389 Mats Strandhagen Göteborg-Majorna OK 11:18:00
390 Arne Eriksson Tierps SOK 11:19:00
385 Christer Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 11:20:00
null Tjelvar Otterbjörk Umeå OK 11:21:00

D60

3 660 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
147 Margareta Wuopio HJS-Vansbro OK 10:42:00
149 Monica Svärd OK Klemmingen 10:50:58
148 Gullan Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:54:45
144 Catherine Dawson Gafanhori 11:06:40
146 Kerstin Svensson Trollhättans SOK 11:12:00
150 Mona Petersen OK Motala 11:13:00
145 Britt-Marie Aldén OK Kolmården 11:14:00

H60

5 260 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
411 Olov Öström OK Tyr 10:18:00
407 Mati Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:31:47
401 Per-Erik Fogel OK Kåre 10:33:18
406 Inge Hultman Kovlands IF 10:38:46
408 Harald Aasheim Oppsal Orientering 10:43:01
404 Kenneth Wålberg OK Kåre 10:43:11
410 Ulf Wuopio HJS-Vansbro OK 10:43:28
402 Göran Larsson Sala OK 10:44:50
398 Mats Andersson Selånger SOK 10:46:15
403 Jan Åsberg Häverödals SK 10:48:00
405 Sven Larsson Särna SK 10:49:00
551 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 10:50:00
399 Inge Swartling Leksands OK 10:51:00
459 Helmut Härtelt Planeta Radebeul 10:52:00
409 Håkan Eriksson Umeå OK 10:53:00
396 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:54:00
397 Per Eriksson Linköpings OK 10:55:00
400 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 10:56:00

D65

3 660 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
157 Maria Ehn Tullinge SK 10:08:00
158 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 10:13:40
153 Britt Linnéa Eriksson Sala OK 10:15:56
152 Monica Larsson OK Tranan 10:16:32
159 Ewa Nordlund Länna IF 10:28:41
163 Inga-Lill Pettersson Linköpings OK 10:34:02
156 Lena Hedman Hallstahammars OK 10:38:00
160 Eva Halvarson OK Kåre 10:39:00
151 Margareta Larsson OK Njudung 10:40:00
164 Jenny Collyer Essex Stragglers OS 10:41:00
154 Vivianne Holgersson OK Måsen 10:42:00
161 Anna Persson Tullinge SK 10:43:00
162 Eva Marie Gran OK Øst 10:44:00

H65

4 450 m, 36 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
427 Carl-Henry Andersson OK Orinto 10:04:00
416 Christer Sandh OK Roxen 10:04:30
413 Stefan G Larsson OK Njudung 10:13:22
437 Ove Vesterberg Lycksele IF 10:18:17
420 Weine Fredriksson KFUM Örebro OK 10:21:56
438 Nils-Erik Eriksson Sala OK 10:22:28
415 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 10:22:59
434 Gunnar Ehn Tullinge SK 10:24:00
424 Jörg Schifferle OLV ZUG 10:25:39
426 Bo-Göran Gunnarsson Rydboholms SK 10:26:20
431 Roy Dawson Gafanhori 10:26:53
447 Øistein Hagen OK Øst 10:27:08
423 Leif Nordlund Länna IF 10:27:19
425 Roland Nilsson SOK Viljan 10:31:31
419 Inge Persson Ockelbo OK 10:33:55
418 Ronald McGrail Hjärnarps GH OL 10:35:00
422 Per-Olof Fernberg IS Skanne 10:36:00
414 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 10:37:00
446 Johan Källman Norbergs OK 10:38:00
432 Jørgen Münster-Swendsen Søllerød OK 10:39:00
421 Ove Åberg Storviks IF 10:40:00
417 Runar Aldén OK Kolmården 10:41:00
430 Bertil Hermansson Stenungsunds OK 10:42:00
441 Jan-Olov Rask OK Enen 10:43:00
436 Lennart Hermansson Stångenäs AIS 10:44:00
444 Gunnar Hedberg Östersunds OK 10:45:00
448 Lars Persson OK Kompassen 10:46:00
428 Claus Petersen OK Motala 10:47:00
429 Göran Svärd OK Klemmingen 10:48:00
433 Yngve Persson Tierps SOK 10:49:00
435 Ingemar Widén KFUM Örebro OK 10:50:00
439 John Collyer Essex Stragglers OS 10:51:00
440 Håkan Nilsson Malmö OK 10:52:00
443 Anders Björnberg Frölunda OL 10:53:00
445 Christer Johansson OK Motala 10:55:00
412 Hans Holgersson OK Måsen 10:56:00

D70

3 380 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
177 Lena Leandersson Älvdalens IF OK 10:01:00
175 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 10:05:06
173 Birgitta Arlebo KFUM Örebro OK 10:05:22
171 Kerstin Johansson Markbygdens OK 10:08:25
176 Evy Nord Södertälje IF 10:21:21
166 Kerstin Gunnarsson Nässjö OK 10:21:31
168 Gunborg Westin Leksands OK 10:21:39
174 Margareta Tidman OK Kolmården 10:24:38
169 Britt-Marie Eklöf OK Milan 10:28:22
167 Eleonor Grönvall KFUM Örebro OK 10:30:41
170 Ulla Nilsson SOK Viljan 10:32:00

H70

4 120 m, 25 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
464 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 10:00:00
453 Runo Johansson Kristinehamns OK 10:03:02
456 Göran Bengtsson Tockarps IK 10:05:25
465 Tassilo Schmalfeldt Planeta Radebeul 10:09:10
455 Sven Leandersson Älvdalens IF OK 10:14:34
461 Christer Lundin OK Renen 10:21:56
468 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 10:24:10
472 Ronny Hedlund OK Södertörn 10:25:20
467 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 10:25:34
469 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 10:30:00
466 Stig Israelsson OK Tylöskog 10:31:00
454 Kurt Sandström Skutskärs OK 10:32:00
458 Sven Gustav Dahlberg Storviks IF 10:33:00
462 Lars-Åke Larsson OK Tranan 10:34:00
450 Lars-Erik Rask Västerås SOK 10:35:00
460 Östen Andersson Västerbergslagens OL 10:36:00
457 Lars Nord Södertälje IF 10:37:00
473 Rune Gunnarsson Nässjö OK 10:38:00
471 Lars-Erik Karlsson Rasbo IK 10:39:00
474 Hans Sahlberg Långhundra IF 10:40:00
463 Amund Herrebrøden OK Øst 10:41:00
475 Björn Persson Tullinge SK 10:42:00
40 Johnny Brandt Hällefors OK 10:43:00
452 Sverre Jonsson OK Ravinen 10:46:00
470 Thomas Kleist Boxholm-Mjölby OL 10:47:00

D75

2 780 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
180 Solveig Dillman Hammarby IF OF 10:28:00
178 Britt Ericson Hammarby IF OF 10:28:44
179 Marita Karlsson OK Alferna 10:40:07
181 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 10:58:00

H75

3 380 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
480 Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 10:34:00
484 Torsten Dalström Kvarnsvedens GOIF OK 10:35:26
485 Torbjörn Ericsson Hagaby GOIF 10:45:32
486 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 10:51:24
482 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 10:53:48
477 Holger Persson OK Eken 10:57:19
483 Bo Löwegren Västerås SOK 11:05:00
481 Harald Wibye OK Moss 11:06:00
478 Janne Månsson Leksands OK 11:07:00

H80

2 780 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
491 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 10:04
488 Nils Jansson Skattkärrs IF 10:34

U1

2 160 m, 35 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Johannes Karlsson OK Alferna 09:29:09
Alvin Lundgren Växjö OK 09:36:59
Olle Haglund KFUM Örebro OK 09:42:06
Amelia Hagberg Säterbygdens OK 09:43:38
Emil Hagberg Säterbygdens OK 09:43:40
Emma Hagberg Säterbygdens OK 09:43:45
Melker Carlsson KFUM Örebro OK 09:44:51
Elias Källman Norbergs OK 09:44:56
IRMA JONHED KFUM Örebro OK 09:45:29
Vidar Brodén Leksands OK 09:45:51
David Jonhed KFUM Örebro OK 09:46:35
Olivia Svensson FK Åsen 09:47:03
Alma Eriksson Sala OK 09:54:05
Lovisa Everblad Sala OK 09:54:06
Neo Yngström OK Tisaren 09:55:36
Tindra Yngström OK Tisaren 09:55:46
Simon Jonhed KFUM Örebro OK 09:56:49
Max Gustafsson KFUM Örebro OK 09:58:34
Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 09:58:42
Albin Svensson FK Herkules 10:00:47
David Jonforsen Hallstahammars OK 10:03:12
Felicia Rööhs Skattkärrs IF 10:04:13
Emmy Persson Ockelbo OK 10:05:25
Alma Carlsson OK Tisaren 10:15:51
Lovisa Pihl OK Tisaren 10:15:53
William Oksvold OK Kåre 10:24:46
Linnea Jäderberg Leksands OK 10:24:49
Walter Oksvold OK Kåre 10:27:49
Joel Holmgård Kils OK 10:52:52
Paulina Svekanski OK Hammaren 10:56:02
Alice Funke Leksands OK 10:58:39
Viggo Lindgren OK Kåre 11:11:10
Greta Sandvik Turebergs IF 11:18:38
Estrid Sjögren IK Hakarpspojkarna 11:53:21
Wilmer Kärreby Västerås SOK

U2

2 190 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
William Ewerblad Sala OK 09:55:07
Agust Eriksson Sala OK 09:55:08
Elvira Göthlin KFUM Örebro OK 09:55:11
Arvid Jonforsen Hallstahammars OK 09:58:20
Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 09:58:41
August Göras Leksands OK 10:12:09
Svante Sandvik Attunda OK 11:18:26
Irmelie Sjögren IK Hakarpspojkarna 11:21:31
Tintin Yngström OK Tisaren 11:21:32

Öppen motion 1

2 160 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Daniel Persson Ockelbo OK 09:49:35
Maja Hult Attunda OK 10:01:55
Siv Hult Rotebro IS OK 10:01:57
Britt Hedberg Östersunds OK 10:09:09
Anne-Irene Hagen OK Öst 10:10:45
Bror Halvarsson - 10:17:26
Peter Åberg Korsnäs IF OK 10:36:44
Marita Johansson Markbygdens OK 10:40:52

Öppen motion 3

3 040 m, 27 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Margareta Sedvall Klubblös 09:38:11
Tor Simonsen OK Öst 09:41:38
Helena  Lindberg IFK Göteborg 09:47:19
Bengt Widegren Östersunds OK 09:51:19
Iggy Dahl - 09:55:26
Elisabeth Eriksson KFUM Örebro OK 09:57:19
Christine Boyd-Larsson OK Vargen 10:04:42
Ann-Charlotte Petersson OK Tranan 10:04:48
Samuel Jonasson Älvdalens IF OK 10:06:31
Lisa Jonasson Älvdalens IF OK 10:10:19
Karin Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:11:26
Edla Fornander Västerbergslagens OL 10:11:49
Unni Herrebröden OK Öst 10:15:12
Eva Nordström OK Älvsjö-Örby 10:16:13
Elena Kurashova FK Åsen 10:17:37
Liv Simonsen OK Öst 10:32:07
Martina Gabrielsson Trollhättans SOK 10:33:38
Anna Persson Ockelbo OK 10:38:29
Katarina Persson OK Österåker 10:46:16
Jenny Drugge Korsnäs IF OK 10:48:26
Marie Jönsson FK Åsen 10:50:59
Lennart Eriksson Norbergs OK 10:55:46
Anette Oldin KFUM Örebro OK 10:56:10
Lena Nilsson OK Österåker 11:07:16
Frida Jonforsen Hallstahammars OK 11:08:14
28830 Marita Johansson Markbygdens OK
Linda Kärreby Västerås SOK

Öppen motion 4

5 420 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Niklas Dahlström FK Herkules 09:47:33
Ylva Fornander Västerbergslagens OL 10:11:51
Guro Mo OL Toten-Troll 10:29:07
Johan Haglund KFUM Örebro OK 10:37:28
Daniel Drugge Korsnäs IF OK 10:52:22
Stellan Täck OK Hammaren 10:56:49

Öppen motion 7

3 660 m, 27 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Tobias Liljegren OK Kåre 09:39:42
Byron Palm HJS-Vansbro OK 09:45:00
Anna-Karin Bondesson Frosta OK 09:51:39
Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 09:56:27
Jens Henrik Simonssen OK Øst 10:05:50
Elin Lundkvist Länna IF 10:07:13
Svante Larsson OK Vargen 10:09:50
Lars Arlebo KFUM Örebro OK 10:10:10
Ove Pettersson Älvdalens IF OK 10:10:49
Sofie Karlsson KFUM Örebro OK 10:12:38
Anne Eriksson KFUM Örebro OK 10:13:10
Øivind Eriksen OK Øst 10:14:36
David Bengtsson FK Åsen 10:21:37
Carl Lundkvist Länna IF 10:34:15
Hans Jonhed KFUM Örebro OK 10:37:30
Ulla Jonhed KFUM Örebro OK 10:37:32
Fredrik Peterson Linköpings OK 10:42:57
Ann-Sofie Täck OK Hammaren 10:48:37
Ellika Nordström Umeå OK 10:48:45
Amelie Wallenhammar Hagaby GOIF 11:00:56
Hillevi Ekstrand Västerbergslagens OL 11:05:31
Olle Windelius Frosta OK 11:10:08
Jessika Hagberg KFUM Örebro OK 11:13:04
Jonas Detterfelt Linköping OK 11:14:14
Josefin Norell Söder-Tyresö 11:15:40
Ingalill Grund Herrestads AIF
9690921 Lena Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK

Öppen motion 9

7 830 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Marie Teg -- 10:03:50
Rikard Ericson Tjällmo-Godegårds OK 10:23:58
Jonas Brånalt Frölunda OL 10:42:33
Rickard Jonforsen Hallstahammars OK 10:43:11
Niklas Löwegren Stora Tuna OK 10:43:24
Samuel Andersson IFK Umeå 10:47:31
John Persson OK Österåker 11:14:40
Mats Sjöberg -

Challenge10

9 510 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Hanna Falk Sv Skidförbundet 10:03:21
Åsa Thelaus Sv Skidförbundet 10:03:24
Julia Svan Sv Skidförbundet 10:03:26
Magdalena Pajala Sv Skidförbundet 10:03:28
Marita Sundin Sv Skidförbundet 10:04:28
Simon Lagesson Sv Skidförbundet 10:04:33
Tobias Långberg Sv Skidförbundet 10:04:36
Marcus Ruus Sv Skidförbundet 10:04:38
Martin Johansson Sv Skidförbundet 10:04:41
Malin Björkqvist Norbergs OK 10:11:12
Dan Arvidsson Norbergs OK 10:11:14
Magnus Brodén Leksands OK 10:37:34
Tomas Kobayashi Surahammars SOK 11:14:57
Martin Bergström Sv Skidförbundet
Lotta Brangefält Västerås SOK

Annonser