Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Swedish League, medel, med Högåkersträffen

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, medel, med Högåkersträffen
Arrangörsorganisationer: Högåkers OK / IFK Umeå
Datum: lördag 23 maj 2015

D21 Elit

5 000 m, 59 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Stina PerssonUmeå OK10:47
2Betty Ann Bjerkreim NilsenIL Tyrving10:49
3Magdalena OlssonIFK Mora OK10:51
4Amanda HolmgrenVittjärvs IK10:53
5Sara LundstenSundsvalls OK10:55
6Louise MarkstedtOK Södertörn10:57
7Annika BjörkOK Linné10:59
8Christina Lövald HellbergTäby OK11:01
9Emma BergströmOK Vargen11:03
10Sofia LevinUmeå OK11:05
11Josefine TuoremaaVittjärvs IK11:07
12Helena ForsbergSkogslöparna11:09
13Sofie GustavssonOK Tyr11:11
14Maria BjörklundLeksands OK11:13
15Anneke Hald BjørgumJärla Orientering11:15
16Andrea WickbomVittjärvs IK11:17
17Sarah-Jane BarrableOK Ravinen11:19
18Hilda ForsgrenOK Linné11:21
19Annika CarlbergSundsvalls OK11:23
20Evelina WickbomVittjärvs IK11:25
21Emma BergmanGöteborg-Majorna OK11:27
22Maja PetterssonOK Dacke11:29
23Rebecka HeinrupTullinge SK11:31
24Emma KantarpÄrla IF11:33
25Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna11:35
26Anna WallinGöteborg-Majorna OK11:37
27Amilia BjörklundSävedalens AIK11:39
28Johanna BergmanSundsvalls OK11:41
29Linnea SundströmOK Renen11:43
30Kristin HylanderNyköpings OK11:45
31Lovisa PerssonOK Tisaren11:47
32Tove LagerbergOK Södertörn11:49
33Alice HugossonIFK Lidingö SOK11:51
34Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK11:53
35Linda LindkvistLeksands OK11:55
36Åsa OtterbjörkUmeå OK11:57
37Amy RankkaLinköpings OK11:59
38Lisa CarlssonOK Linné12:01
39Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK12:03
40Frida SandbergSäterbygdens OK12:05
41Sara EskilssonAlfta-Ösa OK12:07
42Karolin OhlssonJärla Orientering12:09
43Helena KarlssonIFK Lidingö SOK12:11
44Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad12:13
45Anna BachmanIFK Lidingö SOK12:15
46Helena JanssonLeksands OK12:17
47Ellinor TjernlundOK Vilse 8712:19
48Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering12:21
49Lilian ForsgrenOK Tisaren12:23
50Maria MagnussonSävedalens AIK12:25
51Tove AlexanderssonStora Tuna OK12:27
52Nadiya VolynskaOK Orion12:29
53Josefine EngströmAlfta-Ösa OK12:31
54Emma KlingenbergJärla Orientering12:33
55Josefine KlintbergEksjö SOK12:35
56Sara HagströmFalköpings AIK OK12:37
57Lisa RisbyOK Kåre12:39
58Johanna LönnkvistTullinge SK12:41
Alva OlssonLinköpings OK

H21 Elit

5 990 m, 88 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Joel SjölanderIFK Umeå10:00
102Jonas SundellUmeå OK10:02
103Francois JolyOK Linné10:04
104Johnny RahlénOK Ravinen10:06
105Erik ToomingasSundsvalls OK10:08
106Joar SvartholmBergnäsets AIK10:10
107Erik BjörklundLeksands OK10:12
108Jonas ByströmSkogslöparna10:14
109Henrik JohanssonUmeå OK10:16
110Stefan SjölundSkogslöparna10:18
111Anders BennitzOK Renen10:20
112Dag StridhUmeå OK10:22
113Mattias JohanssonIFK Mora OK10:24
114Philip PålssonSkåneslättens OL10:26
115Simon NilssonUmeå OK10:28
116Börje PaulerSkogslöparna10:30
117Elis FranzénLeksands OK10:32
118Jesper LundTullinge SK10:34
119Carl MagnussonIFK Mora OK10:36
120Emil NilssonUmeå OK10:38
121Baptiste GirardOK Ravinen10:40
122Thomas PetterssonIF Thor10:42
123Joakim AxelssonTrollhättans SOK10:44
124Henrik PerssonUmeå OK10:46
125Anders VedinSundsvalls OK10:48
126Nick BarrableOK Ravinen10:50
127Joel HallbergUmeå OK10:52
128erik johanssonOK Tranan10:54
129Anders HultgrenSundsvalls OK10:56
130Fredrik ÖgrenBergnäsets AIK10:58
131Kalle BergmanOK Ravinen11:00
132Mathias HallménOK Denseln11:02
133Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna11:04
134Simon AnderssonOK Rodhen11:06
135Albin SjöhedGävle OK11:08
136Fredrik AhnlénOK Hammaren11:10
137Peter HemmyrJärla Orientering11:12
138Mattias MårtsStora Tuna OK11:14
139Jacob LindstamOK Ravinen11:16
140Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK11:18
141Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna11:20
142Erik LindOK Linné11:22
143Gustav NordströmGävle OK11:24
144Josh BeechOK Södertörn11:26
145Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg11:28
146Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF11:30
147Anders AxlingSundsvalls OK11:32
148Vladimir TregubovMalungs OK Skogsmårdarna11:34
149Anders BoströmJärfälla OK11:36
150David BejbomJärla Orientering11:38
151Erik BomanGävle OK11:40
152Mattias KarlssonVäxjö OK11:42
153Erik KarlssonOK Ravinen11:44
154Per CarlborgLinköpings OK11:46
155Markus HederskogIK Hakarpspojkarna11:48
156Erik BlomgrenStora Tuna OK11:50
157Christian TingströmGöteborg-Majorna OK11:52
158Love SintringHagaby GOIF11:54
159Hans PerssonGävle OK11:56
160Robbin KantarpÄrla IF11:58
161Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF12:00
162Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad12:02
163Lukas PetersonIFK Umeå12:04
164Joakim SvenskStora Tuna OK12:06
165Oskar AndrénOK Tisaren12:08
166Olle KaleredOK Denseln12:10
167Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF12:12
168Olle BoströmJärla Orientering12:14
169Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna12:16
170Jens WängdahlNyköpings OK12:18
171David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna12:20
172Emil AnderssonÄrla IF12:22
173Johan RunessonGöteborg-Majorna OK12:24
174Gustav BergmanOK Ravinen12:26
175Rassmus AnderssonOK Linné12:28
176Johan HögstrandIFK Göteborg12:30
177Jakob LövMalungs OK Skogsmårdarna12:32
178Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF12:34
179Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK12:36
180Emil SvenskStora Tuna OK12:38
181Pavlo UshkvarokOK Denseln12:40
182Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF12:42
183Martin RegbornHagaby GOIF12:44
184Ola MartnerGöteborg-Majorna OK12:46
185Anton SjökvistStora Tuna OK12:48
186Oleksandr KratovOK Orion12:50
187Ruslan GlebovOK Ravinen12:52
Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna

D20 Elit

4 100 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Elina RönnlundIFK Umeå11:01
202Julia AdolfssonOK Kåre11:03
203Sigrid HolmgrenOK Renen11:05
204Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF11:07
205Matilda MartinssonFalkenbergs OK11:09
206Josefine HöögHagaby GOIF11:11
207Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna11:13
208Ellen ForsgrenForsa OK11:15
209Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna11:17
210Ida SundströmOK Renen11:19
211Rebecka HoppeIF Thor11:21
212Kristin BomanGävle OK11:23
213Hanna BerglundOK Kåre11:25
214Maja EngesLeksands OK11:27
215Amanda BlennowFalköpings AIK OK11:29
216Malin WidénUddevalla OK11:31
217Stina NilssonUmeå OK11:33
218Hedwig HaasSundsvalls OK11:35
219Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF11:37
220Hanna KorhonenOK Ravinen11:39
221Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK11:41
222Moa GustafssonUddevalla OK11:43
223Isabel SalénOK Renen11:45
224Lina FredrikssonKorsnäs IF OK11:47
225Sara WadmanIFK Mora OK11:49
226Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF11:51
227Magdalena Vande VoordeTullinge SK11:53
228Pim HedbergOK Skogsfalken11:55
229Andrea SvenssonOK Tisaren11:57
230Johanna ÖbergRyda SK11:59
231Louise LundgrenVäxjö OK12:01
232Emma BjessmoIFK Lidingö SOK12:03
233Aina EdgrenTrollhättans SOK12:05
234Tilda JohanssonOK Orion12:07
235Erica PetterssonIFK Göteborg12:09
236Moa PetterssonOK Dacke12:11
237Amelie EkströmOK Kåre12:13
238Fanny AsketunOK Roxen12:15
239Josefine KristianssonTrollhättans SOK12:17
240Kristin OlovssonRehns BK12:19
241Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad12:21
Melina TovenStora Tuna OK

H20 Elit

5 400 m, 56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Karl EngesAttunda OK10:00
302Anton NilssonUmeå OK10:02
303Johan EklundVäxjö OK10:04
304Johan NordinSundsvalls OK10:06
305Martin NorrbomSala OK10:08
306Emil ÅbergKorsnäs IF OK10:10
307David HectorSnättringe SK10:12
308Erik ForsbergOK Ravinen10:14
309William NilssonOK Södertörn10:16
310Simon MarteliusAttunda OK10:18
311Henrik JohanssonUmeå OK10:20
312Andreas HultqvistTullinge SK10:22
313Albin BergkvistOK Kåre10:24
314Jesper AlfredssonOK Tyr10:26
315Albert AskengrenBergnäsets AIK10:28
316Erik HållströmGävle OK10:30
317Apostol AtanasovStora Tuna OK10:32
318Sixten WalheimOK Rodhen10:34
319Filip IvarssonOK Hammaren10:36
320Emil TellsénOK Roxen10:38
321Isak LangerakJärfälla OK10:40
322Martin DjerfIK Hakarpspojkarna10:42
323Oskar LundqvistOK Orion10:44
324Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna10:46
325Carl NäslundVästerås SOK10:48
326Henrik EklundVäxjö OK10:50
327Daniel RoosAttunda OK10:52
328Kevin StåhlOK Hammaren10:54
329Fredrik WigertzLånghundra IF10:56
330Anton HanssonIK Hakarpspojkarna10:58
331Markus LarssonHestra IF11:00
332Henrik HåkanssonOK Kolmården11:02
333Heino OllinSävedalens AIK11:04
334Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna11:06
335Samuel HedlundKöping-Kolsva OK11:08
336August MikaelssonVästerås SOK11:10
337Erik AnderssonOK Orion11:12
338Linus LandergrenHestra IF11:14
339William PommerStora Tuna OK11:16
340Johan SöderlundLeksands OK11:18
341Gustav HindérOK Tisaren11:20
342Emil GranqvistOK Ravinen11:22
343Oskar LeinonenOK Kolmården11:24
344Harald LarssonHagaby GOIF11:26
345Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF11:28
346Anton NilssonOK Tranan11:30
347Algirdas BartkeviciusOK Denseln11:32
348Oskar SandbergSäterbygdens OK11:34
349Filip WadstenOK Landehof11:36
350Arvid VågIFK Göteborg11:38
351Jens RönnolsTäby OK11:40
352Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna11:42
353Martin HunhammarOK Ravinen11:44
354Filip GrahnHestra IF11:46
355Niklas SundqvistTullinge SK11:48
356Per LindmanFinspångs SOK11:50

D18 Elit

3 750 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Julia FrejdOK Ravinen10:01
402Agnes LundqvistJärfälla OK10:03
403Signe RosendahlOK Renen10:05
404Elin LundgrenVittjärvs IK10:07
405Frida JunegardTullinge SK10:09
406Ronja BjörklundBjursås OK10:11
407Elin NordlundPiteå IF10:13
408Kajsa MattssonOK Kåre10:15
409Elin JohanssonFinspångs SOK10:17
410Emma BengtssonÅrsunda IF10:19
411Anna KarlströmOK Linné10:21
412Saga SanderOK Milan10:23
413Barbara VavrysovaOK Tisaren10:25
414Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna10:27
415Freja VredinIFK Umeå10:29
416Josefine AnderssonOK Renen10:31
417Elsa AnderssonBredaryds SOK10:33
418Tove NorénVännäs OK10:35
419Rebecca WaldenfjordJärfälla OK10:37
420Ekaterina RyazanovaAlfta-Ösa OK10:39
421Mirjam DalénSala OK10:41
422Emma HelmerssonVästerås SOK10:43
423Emma DjerfLerums SOK10:45
424Amelia SkalbergBredaryds SOK10:47
425Lova EvebornOK Roxen10:49
426Hanna LindströmOK Tranan10:51
427Tone AlbrektssonOK Ravinen10:53
428Myrra CarlssonOK Orion10:55
429Elin Ransjö ZanderOK Tyr10:57
430Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna10:59
431Moa HanssonBredaryds SOK11:01
432Tova OlssonIK Hakarpspojkarna11:03
433Emma PetterssonOK Roxen11:05
434Johanna HagströmFalköpings AIK OK11:07
435Sandra NäslundVästerås SOK11:09
436Stina NordinSundsvalls OK11:11
437Hanna ÅbergOK Landehof11:13
438Sara KindlundOK Tranan11:15
439Emma HagrotTäby OK11:17
440Lovisa MartinssonOK Tyr11:19
441Sanna FastEksjö SOK11:21
442Tove RönnbäckVisborgs OK11:23
443Erica EdmanLeksands OK11:25
444Hanna HänströmTäby OK11:27
445Elin PetterssonIFK Göteborg11:29
446Klara DjerfLerums SOK11:31
447Klara YngvessonUmeå OK11:33
448Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna11:35
449Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering11:37
450Gabriella S BerganderEksjö SOK11:39
451Jenny WegebroUmeå OK11:41
452Jonna JungåkerKorsnäs IF OK11:43
453Vilma BlennowFalköpings AIK OK11:45
454Hanna HugossonSundsvalls OK11:47
455Lisa JohanssonOK Tranan11:49
456Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna11:51
457Elvira BjörklundTrollhättans SOK11:53
458Amanda BerggrenTullinge SK11:55
459Märta Ransjö ZanderOK Tyr11:57
460Linnéa GolsäterEksjö SOK11:59

H18 Elit

5 150 m, 71 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Henrik HamreforsVästerås SOK10:00
502Rasmus MöllerArboga OK10:02
503Erik OlssonGävle OK10:04
504Lucas NorrmanAttunda OK10:06
505Nils AlexanderssonStora Tuna OK10:08
506Martin MörsellOK Kåre10:10
507Albin AnderssonOK Ravinen10:12
508Robin SalénBergnäsets AIK10:14
509Emanuel NäslundSkogslöparna10:16
510Simon DahlbergOK Nolaskogsarna10:18
511Simon ErikssonUmeå OK10:20
512Simon ÖsterlundVästerås SOK10:22
513Oskar ÖqvistBergnäsets AIK10:24
514Christian RedtzerAttunda OK10:26
515Mårten OlssonGävle OK10:28
516Fredrik HamreforsVästerås SOK10:30
517Johan RydingSödertälje-Nykvarn OF10:32
518Ludwig BergfalkJärfälla OK10:34
519Jesper VikmanOK Nolaskogsarna10:36
520Christopher WilestedtAttunda OK10:38
521Viktor WohlgemuthOK Ravinen10:40
522Erik TuuriBergnäsets AIK10:42
523Oscar SundlöfSundsvalls OK10:44
524Tuve MöllerOK Linné10:46
525Olle JosarpFK Friskus-Varberg10:48
526Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK10:50
527Simon SchusterVallentuna-Össeby OL10:52
528Olle AnderssonTullinge SK10:54
529Oskar LindEksjö SOK10:56
530Hugo DahlbergHaninge SOK10:58
531Johannes RidefeltOK Linné11:00
532Arvid NordIK Hakarpspojkarna11:02
533Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna11:04
534Lukas LundgrenVäxjö OK11:06
535Lukas EvebornOK Roxen11:08
536Daniel RönnqvistOK Linné11:10
537Johan LenningOK Pan-Kristianstad11:12
538John GunnarssonSurahammars SOK11:14
539Joakim SkärlénHaninge SOK11:16
540Nils HenrikssonBergnäsets AIK11:18
541Alexander WiklundFinspångs SOK11:20
542Erik ZeilonSkåneslättens OL11:22
543Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK11:24
544Rasmus WickbomVittjärvs IK11:26
545Olle NilssonOK Linné11:28
546Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF11:30
547Isac von KrusenstiernaOK Kåre11:32
548Andreas UllerKils OK11:34
549Otto StuhlhoferOK Landehof11:36
550Henning SjökvistStora Tuna OK11:38
551Simon ImarkTullinge SK11:40
552Rickard DjerfTibro OK11:42
553Oliwer LundbergOK Bävern11:44
554Albin LillieströmOK Roxen11:46
555Emil LjungemyrOK Kolmården11:48
556Gustaf SundbüeOK Hällen11:50
557Filip KarlssonIF Hagen11:52
558Simon LarssonOK Hällen11:54
559Jesper SvenskStora Tuna OK11:56
560Lucas SundbladEksjö SOK11:58
561André AnderssonVästerbergslagens OL12:00
562Henrik JohannessonRonneby OK12:02
563Simon HectorSnättringe SK12:04
564Elias EkvallTrollhättans SOK12:06
565Ville JohanssonOK Kolmården12:08
566Samuel PlumppuHestra IF12:10
567Victor ImarkTullinge SK12:12
568Anton ForsbergLånghundra IF12:14
569Jonas GustafssonOK Kåre12:16
Amadeus HanssonGotlands Bro OK
Filip JakobssonDegerfors OK

D21

3 610 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna HallbergUmeå OK10:57
Agnes RosendahlOK Renen10:59
Louise RohdénSundsvalls OK11:01
Lisa KaleredOK Denseln11:03
Anna HallménUmeå OK11:05
Karin ArvidssonSkogslöparna11:07
Elise RognsvågRehns BK11:09
Sara RensgardOK Renen11:11
Erika HerbertGävle OK11:13
Kristine ÅkerlundOK Branten11:15
Elisabeth FriesUmeå OK11:17
Karin PerssonSkogslöparna11:19
Stina AbramssonWilhelmina Orienteringsklubb11:21
Karolina BerggrenOK Renen11:23
Charlotte KungUmeå OK11:25
Maria ArvidssonGöteborg-Majorna OK11:27
Karin IngemanssonSundsvalls OK11:29

H21

4 370 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marcus RamströmOK Kåre11:33
Johan RydbergUmeå OK11:35
Melker PetterssonOK Renen11:37
Mattias PerssonSkogslöparna11:39
Hannes WernSundsvalls OK11:41
Kalle LarssonForsa OK11:43
Peter LoréSundsvalls OK11:45
Arvid StrandbergSkogslöparna11:47
Björn KarlssonRehns BK11:49
Peter ThelinBredaryds SOK11:51
Erik SkärbergVänersborgs SK11:53
Tobias EliassonSundsvalls OK11:55
Janis BrokersUmeå OK11:57

D16

3 250 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elvira ForslundOK Renen11:53
Else HolmgrenBergnäsets AIK11:55
Emma VibergSkogslöparna11:57
Vilma SvantessonHjärnarps GH OL11:59
Elin BlombergLycksele IF12:01
Frida VikströmSundsvalls OK12:03
Beatrice SöderlindÖrnsköldsviks OK12:05
Lovisa ManniUmedalens IF12:07
Frida SvedbergSundsvalls OK12:09
Anna AnderssonPiteå IF12:11
Emma LundgrenLycksele IF12:13
Kristina FridmanVännäs OK12:15
Ann JohanssonSundsvalls OK12:17
Magdalena NilssonHögåkers OK12:19
Evelina SöderlundSkogslöparna12:21
Lydia JohanssonUmeå OK12:23

H16

3 350 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil HornlidenUmedalens IF12:28
Martin GranbergPiteå IF12:30
Thorsten SvenssonFinspångs SOK12:32
Albin NorénPiteå IF12:34
Harald LarssonBergnäsets AIK12:36
Albin BjörnuddVännäs OK12:38
Jannis BonekOK Linné12:40
Björn JohanssonSundsvalls OK12:42
Gabriel LarssonGammelstads IF12:44
Håkan RambergHallstahammars OK12:46
Nils LundgrenSundsvalls OK12:48
Erik KärrlanderUmedalens IF12:50

D14

2 910 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia NordlanderSundsvalls OK11:00
Hanna LundbergOK Renen11:02
Anna AdetorpSundsvalls OK11:04
Emelie VibergSkogslöparna11:06
Lovisa WigertzLånghundra IF11:08
Alva LarssonSundsvalls OK11:10
Alexandra ÖlundUmedalens IF11:12
Sofie FröjdSundsvalls OK11:14
Hanna SvanbergBergnäsets AIK11:16
Agnes KarlssonÄlvsby IF OK11:18
Nelly PerssonSundsvalls OK11:20

H14

2 910 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonne LiukkonenSundsvalls OK11:23
Jonas KärrlanderUmedalens IF11:25
Albin KårénSundsvalls OK11:27
Benjamin NäslundSkogslöparna11:29
Albin ForsbergLånghundra IF11:31
Lukas JohanssonSundsvalls OK11:33
Kalle TuuriOK Renen11:35
Erik BonekNaturfreunde Wien11:37
Seth BorglundHärnösands OK11:39
Jakob NilssonUmeå OK11:41
Hannes LindahlSundsvalls OK11:43
Mårten ErikssonUmedalens IF11:45
Oskar SundblomRånäs OK11:47
Albert HallneborgUmedalens IF11:49
Anton SöderbergSundsvalls OK11:51
Oskar LundgrenVittjärvs IK11:53
Martin BlombergLycksele IF11:55
Tobias SnellOK Renen11:57
Axel LundgrenSundsvalls OK11:59
Isac ErikssonOK Nolaskogsarna12:01

D12

2 390 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Daga KjellssonSidensjö IK11:28
Nova AnundborgSidensjö IK11:30
Felicia LindholmUmeå OK11:32
Astrid RexSundsvalls OK11:34
Tyra KarlssonSundsvalls OK11:36
Ellen KårénSundsvalls OK11:38
Erin VidmarkUmeå OK11:40
Emma JohanssonSundsvalls OK11:42
Hilja BerggrundUmeå OK11:44
Irmelie EnströmSundsvalls OK11:46
Alice LarssonSundsvalls OK11:48
Nora EngströmOK Nolaskogsarna11:50
Elsa GranholmSundsvalls OK11:52
Evelina NilssonHögåkers OK11:54
Tove EricssonSundsvalls OK11:56

H12

2 390 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Victor BerglundVittjärvs IK10:57
Rasmus ErikssonUmeå OK10:59
Max StigenlövHögåkers OK11:01
Jesper RamebäckUmeå OK11:03
Marcus NilssonSkogslöparna11:05
Andreas SvenssonSK Björnen11:07
Oskar VikströmSundsvalls OK11:09
Oskar ÅdahlUmeå OK11:11
Filip NordströmSkogslöparna11:13
Jakob ErikssonUmedalens IF11:15
Svante SirviöUmeå OK11:17
Elias SöderlundSkogslöparna11:19
Max PetterssonOK Renen11:21
Petter ErlandssonSundsvalls OK11:23
Isak LundholmUmeå OK11:25
Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK11:27
Jonatan HälldalSkogslöparna11:29
Simon HanssonHögåkers OK11:31

D12 Kort

1 770 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva SundblomRånäs OK11:00

D10

1 770 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elina DömstedtIFK Umeå11:30
Moa KarlssonSundsvalls OK11:32
Emmy KärrlanderUmedalens IF11:34
Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna11:36
Lovisa DufvaSundsvalls OK11:38
Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK11:40
Alva EliassonSundsvalls OK11:42
Hanna ÖlundUmedalens IF11:44
Maja LundholmUmeå OK11:46
Signe FeilSundsvalls OK11:48
Tuva SirviöUmeå OK11:50
Wilma LarssonSundsvalls OK11:52
Nora Feil LindmarkSkellefteå OK11:54

H10

1 770 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Titan AnundborgSidensjö IK10:57
David LindholmUmeå OK10:59
Elis LiukkonenSundsvalls OK11:01
Albin SöderbergSundsvalls OK11:03
Adrian VidmarkUmeå OK11:05
Wilmer RexSundsvalls OK11:07
Liam HälldalSkogslöparna11:09
Mattias LarssonSundsvalls OK11:11
Edvard SvenssonSK Björnen11:13
Emil LundgrenSundsvalls OK11:15
Seth NordinLycksele IF11:17
Simon NordlanderSundsvalls OK11:19
Tim LundbergOK Renen11:21
Oskar ErlandssonSundsvalls OK11:23
Sixten PerssonSkogslöparna11:25
Hugo NordlanderSundsvalls OK11:27

D40

3 350 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Susanne LiukkonenSundsvalls OK12:05
Annika ManniUmedalens IF12:07
Sara TimnerSundsvalls OK12:09
Anna QuayleOK Nolaskogsarna12:11
Kristina NordlanderSundsvalls OK12:13
Karin LarssonSundsvalls OK12:15
Monika WesterlundOK Nolaskogsarna12:17
Anna KårénSundsvalls OK12:19
Jenny ErlandssonSundsvalls OK12:21
Åsa BäckstrandUmeå OK12:23
Anna LundgrenSundsvalls OK12:25
Elin SvenssonSundsvalls OK12:27

H40

4 070 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus JonssonSundsvalls OK11:17
Mattias LindmarkRobertsfors IK11:19
Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna11:21
Henrik LundgrenSundsvalls OK11:23
Daniel KnutssonSkogslöparna11:25
Mattias EdströmKovlands IF11:27
Lars HenrikssonSundsvalls OK11:29
Andreas LundholmUmeå OK11:31
Markus FrödinSundsvalls OK11:33
Jonas HälldalSkogslöparna11:35
Tom QuayleOK Nolaskogsarna11:37
Fredrik NordlanderSundsvalls OK11:39
Thomas JohanssonOK Renen11:41
Mattias BerggrundUmeå OK11:43
Jens WestinSkogslöparna11:45
Martin SundqvistUmeå OK11:47
Thomas RexSundsvalls OK11:49
Robert VidmarkUmeå OK11:51
Anders ErlandssonSundsvalls OK11:53
Oskar ForsbergSkogslöparna11:55

D45

2 980 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria SvanbergBergnäsets AIK12:42
Susanne AnderssonPiteå IF12:44
Anna-Lena LindströmSundsvalls OK12:46
Ann-Sofie JohanssonUmeå OK12:48
Anna NordinSundsvalls OK12:50
Anna-Karin WiklundOK Nipan12:52
Eva PetterssonOK Dacke12:54
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK12:56
Clary RexSundsvalls OK12:58
Anna Karin NilssonUmeå OK13:00
Claudia BonekNaturfreunde Wien13:02
Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK13:04
Anneli WickbomVittjärvs IK13:06
Monica RoosAttunda OK13:08
Catrin JohanssonSundsvalls OK13:10

H45

4 070 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per-Johan JosefssonSkogslöparna12:03
Lars-Åke LarssonÖstersunds OK12:05
Torbjörn AnderssonSundsvalls OK12:07
Torgny NäslundSkogslöparna12:09
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK12:11
Jan NäslundOK Nolaskogsarna12:13
Rune LindströmSundsvalls OK12:15
Thomas OtsUmeå OK12:17
Johan ÅbergOK Landehof12:19
Rolf JohanssonSundsvalls OK12:21
Thomas JohannessonRonneby OK12:23
Clas EngströmOK Nolaskogsarna12:25
Stefan KärrlanderUmedalens IF12:27
Henrik PetterssonOK Roxen12:29
Per-Olov WedinIF Thor12:31
Jan ÅhlundOK Nolaskogsarna12:33
Erik JohanssonUmeå OK12:35
Magnus NilssonLunds OK12:37
Mikael LindmarkSkellefteå OK12:39
Tommy FröjdSundsvalls OK12:41
Christer MikaelssonHusums IF OK12:43
Patrik EvebornOK Roxen12:45
Magnus LundgrenI 19 IF12:47
Mats KarlssonIF Hagen12:49
Thomas BjörnuddVännäs OK12:51
Urban BlombergLycksele IF12:53
Olov VikströmSundsvalls OK12:55

D50

2 980 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingela AnderssonLunds OK10:58
Cecilia HenfridssonUmeå OK11:00
Helena KönigssonRobertsfors IK11:02
Marianne NordinOK Branten11:04
Mia GustafssonOK Kåre11:06
Agneta BergelinBergnäsets AIK11:08
Lena NilssonOK Linné11:10
Annette WigertzLånghundra IF11:12
Carina SandbergSäterbygdens OK11:14
Karin GreilertHaninge SOK11:16

H50

3 610 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klaus KrischanEnnstal12:23
Johan MarkstedtOK Södertörn12:25
Per SandbergSäterbygdens OK12:27
Sven WigertzLånghundra IF12:29
Lars SvantessonHjärnarps GH OL12:33
Mats LundinÄlvsby IF OK12:35
Peter BonekNaturfreunde Wien12:37
Jonas FridmanVännäs OK12:39
Stefan PålssonSkåneslättens OL12:41
Anders JohanssonUmeå OK12:43
Krister RosendahlOK Renen12:45
Lars GreilertHaninge SOK12:47
Peo SvenskStora Tuna OK12:49
Inge NilssonUmeå OK12:51
Conny ForsbergLånghundra IF12:53
Kjell AnderssonPiteå IF12:55
Mikael YngvessonRobertsfors IK12:57
Patrick DjerfLerums SOK12:59
Göran HellgrenOK Södertörn13:01
Lars PalmqvistJärfälla OK13:03
Frans WickbomI 19 IF13:05
Jan SjöhedGävle OK13:07
Stefan NilssonOK Linné13:09

D55

2 980 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Brita NilssonOK Linné11:19
Lena SjöströmUmeå OK11:21
Lena LarssonSala OK11:23
Inger VennbergOK Renen11:25
Marie GustafssonSundsvalls OK11:27
Agneta LindbergSkogslöparna11:29
Inger EdinSidensjö IK11:31
Annica NylundUmeå OK11:33
Eva WalheimRobertsfors IK11:35

H55

3 610 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Clas FriesUmeå OK11:34
Lars RönnolsTäby OK11:36
Tryggve RönnqvistOK Linné11:38
Sture NorénÄlvsby IF OK11:40
Fredrik SalénOK Renen11:42
Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK11:44
Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK11:46
Jan NordinSundsvalls OK11:48
Göran AnderssonOK Rodhen11:50
Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK11:52
Anders FriesUmeå OK11:54
Eero NiemiSkogslöparna11:56
Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK11:58
Per MagnussonOK Nolaskogsarna12:00
Jörgen EdinSidensjö IK12:02
Björn JohanssonUmeå OK12:04
Anders RensgardOK Renen12:06
Mats WalheimRobertsfors IK12:08
Jan ÖstmanSundsvalls OK12:10
Werner KöhlerTullinge SK12:12
Torbjörn LöfvingFalköpings AIK OK12:14
Lennart StrandbergSkogslöparna12:16
Tom KorsmanUmeå OK12:18

D60

2 410 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann JanssonÄlvsby IF OK12:24
Agneta HolmgrenBergnäsets AIK12:28
Lena NilssonRånäs OK12:32
Margareta HallménAttunda OK12:36
My RönnolsTäby OK12:40
Britt KarlssonUmeå OK12:44
Katarina KvickSkogslöparna12:48
Lena JakobssonVästerås SOK12:52

H60

3 350 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars SjölanderOK Nipan11:26
Sven-Erik LevinTierps SOK11:28
Tommy NilbrinkUmeå OK11:30
Leif ÅkerblomStora Tuna OK11:32
Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna11:34
Roland JanssonÄlvsby IF OK11:36
Lennart KarlssonUmeå OK11:38
Mats LarssonSkogslöparna11:40
Håkan ErikssonUmeå OK11:42
Jan LindelöfSeskarö IF11:44
Magnus LundbergGävle OK11:46
Leif StrandbergSkogslöparna11:48
Lars JakobssonVästerås SOK11:50
Terho NevalainenUmeå OK11:52
Anders HallménAttunda OK11:54
Mats SandewallUmeå OK11:56
Hans-Erik GrenholmWilhelmina Orienteringsklubb11:58

D65

2 410 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid NylanderSundsvalls OK12:06
Carin NordinSkogslöparna12:10
Britt-marie JohanssonStöcksjö IS12:14
Christina FlordalLjusdals OK12:18

H65

2 980 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torbjörn YttergrenTegs SK12:05
Clas-Göran LundBodens BK12:07
Göran HällströmOK Nipan12:09
Mats KlingvallUmeå OK12:11
Göran LarssonSala OK12:13
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF12:15
Sune AnderssonHalmstad OK12:17
Bertil NordinSkogslöparna12:19
Göran AnderssonEnebybergs IF12:21
Robert SvartholmGammelstads IF12:23
Signar ErikssonStöcksjö IS12:25
Kjell SandströmBodens BK12:27
Magnus SäverosNilivaara IS12:29
Ove VesterbergLycksele IF12:31
Jon FlordalLjusdals OK12:33
Gunnar TigerUmeå OK12:35
Matts EngvallBodens BK12:37
Per SundinSkogslöparna12:39

D70

2 410 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann PerssonPiteå IF11:18
Lena TimnerUmeå OK11:22
Laila NäslundSelånger SOK11:26
Anne-Marie ByströmSidensjö IK11:30
Lillemor JonssonOK Branten11:34
Gun EdströmOK Nipan11:38

H70

2 980 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell HemmyrTegs SK11:38
Bo JonssonBolidens SK11:40
Gunnar BengtssonSundsvalls OK11:42
Kurt AnderssonEnebybergs IF11:44
Torsten VestmanOK Nolaskogsarna11:46
Christer SilfvernagelHärnösands OK11:48
Hardy PaulssonUmeå OK11:50
Kjell MörtbergBodens BK11:52
Lars EdströmOK Nipan11:54
Daniel AnderssonUmeå OK11:56
Åke HöglundTimrå SOK11:58
S O VikströmSkellefteå OK12:00
Åke BöleniusOK Branten12:02

H75

2 410 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle NäslundSelånger SOK11:44
Göran EnkvistSkellefteå OK11:48
Sten ErikssonOK Branten11:52
Jan-Erik PetterssonHökmarks IF Gnistan11:56
Bernt BöleniusOK Branten12:00

H80

2 410 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tage LundmarkRönnskär Railcare IF10:56
Sven-Erik LundgrenUmeå OK11:00
Birger ByströmSidensjö IK11:04
Gunnar TimnerUmeå OK11:08
Jan-Erik HolmstedtSkellefteå OK11:12

Inskolning

1 670 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mika HerzHögåkers OK10:00:00
Hjalmar RutqvistIFK Umeå10:00:00
Isak JohanssonUmeå OK10:06:22
Klara LundmarkHögåkers OK10:20:22
Hilma VikströmUmeå OK10:36:27
Erik Lingbro-DömstedtIFK Umeå10:36:55
Liv PaulerSkogslöparna10:38:05
Ida PaulerSkogslöparna10:38:08
Freja LoréSundsvalls OK10:55:26
Hanna WoxlinSkogslöparna11:08:02
Alexander DufvaSundsvalls OK11:25:59
Ted LindmarkRobertsfors IK11:32:03
Agnes FeilSundsvalls OK11:35:11
Astrid SundqvistUmeå OK11:42:46
Isak AbrahamssonHögåkers OK11:48:37
Wilda HäggströmHögåkers OK11:48:45
Edvin HellmanHögåkers OK11:48:48
Sofi JohanssonHögåkers OK11:51:07
Tua AdolfssonHögåkers OK11:51:14
Lovisa NilssonHögåkers OK11:51:16
Liam MolanderHögåkers OK11:51:24
Elsa SundqvistUmeå OK

U1

1 670 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel LarssonIFK Umeå10:00:00
Ossian NordinLycksele IF10:00:00
Theia AnundborgSidensjö IK10:50:19
Manfred NordinLycksele IF10:51:19
Albin TuvessonSundsvalls OK10:55:27
Jennifer FrödinSundsvalls OK11:00:00
Elin FrödinSundsvalls OK11:00:03
Alex AnderssonSundsvalls OK11:00:12
Ella YtterströmSundsvalls OK11:00:58
Alice StigenlövHögåkers OK11:03:15
Clara NordströmSkogslöparna11:08:27
Cajsa NordströmSkogslöparna11:09:31
Molly HörnlundSkogslöparna11:09:32
Ebba HörnlundSkogslöparna11:10:54
Saga RydbergUmeå OK11:11:25
Martin NilssonSkogslöparna11:12:37
Signe ForsbergSkogslöparna11:13:08
Ivar GranholmSundsvalls OK11:13:58
Vigon BerggrundUmeå OK11:18:12
Klara EdströmSundsvalls OK11:20:03
Ella LindmarkRobertsfors IK11:31:47
Lo LarssonRobertsfors IK11:33:41
Stina LindmarkRobertsfors IK11:33:42
Kaspar EricssonSundsvalls OK11:40:39
Herman EliassonSundsvalls OK12:19:33
Olle LoréSundsvalls OK12:27:55

U2

1 770 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tyra LarssonIFK Umeå10:00:00
Emilia WickbomVittjärvs IK12:03:25
Josefine SjöbergHögåkers OK12:24:50

Öppen motion 1

1 770 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria ÖqvistBergnäsets AIK10:40:05
Stefan FriesUmeå OK11:43:23
Caroline YtterströmSundsvalls OK11:43:57
Elina NilssonVännäs OK12:05:31

Öppen motion 3

2 390 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tina JohanssonSundsvalls OK10:00:00
Tina JohanssonSundsvalls OK10:00:00
Jonathan SjöbergHögåkers OK10:28:26
Anna WidmanSundsvalls OK11:01:03
Eva WestinSundsvalls OK11:03:30
Camilla VidmarkUmeå OK11:06:42
Kerstin ErikssonUmedalens IF11:15:48
Helena KarlssonSundsvalls OK11:23:06
Britt-Marie OlofssonSidensjö IK11:28:56
Rickard KarlssonSundsvalls OK11:37:53
Göran HörnquistÖrnsköldsviks OK11:42:40
Åsa ÖlundUmedalens IF11:50:50
Alexandra LachanceNaturfreunde Wien12:25:16

Öppen motion 5

2 910 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats JohanssonSundsvalls OK10:00:00
Kerstin HägglundWilhelmina Orienteringsklubb10:05:29
Susanne AnderssonOK Renen10:05:52
Berit Wallentinklubblös10:32:24
Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK10:32:34
Maria BergströmOK Vargen10:43:16
Ante ErikssonVallentuna-Össeby OL10:46:02
Daniel OgenstedtLögde Sportklubb10:56:28
Lena TuuriÄlvsby IF OK11:00:42
Isak AugustssonIFK Mora OK11:02:19
Emma LundholmUmeå OK11:09:35
Sara ÅdahlUmeå OK11:10:42
Irené LarssonSundsvalls OK11:11:15
Rolf KarlssonRehns BK11:12:19
Hans NordströmSkogslöparna11:14:34
Matilda KarlssonUmeå OK11:17:02
Lotta KarlssonUmeå OK11:19:47
Petra BerggrundUmeå OK11:22:46
Yvonne NäslundSkogslöparna11:23:22
Sofia KjellssonSidensjö IK11:27:04
Ulf NordlundPiteå IF11:27:16
Elisabeth BjörklundOK Nolaskogsarna11:35:43
Tomas NordinLycksele IF11:40:53
Stefan ErikssonUmedalens IF11:43:53
Eva SkyttnerLjusdals OK11:45:34
Mikael NilssonSkogslöparna11:53:15
Michael LarssonSundsvalls OK11:57:35
Louise WoxlinSkogslöparna12:10:24
Åsa WilestedtAttunda OK12:10:36
Karin SvartholmGammelstads IF12:10:42
Carina BlombergLycksele IF12:11:05
Petra SöderlundSkogslöparna12:15:04
Johanna ÖhmanSundsvalls OK

Öppen motion 7

3 250 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Caroline JohanssonSundsvalls OK10:00:00
Eva LefflerOK Renen10:02:17
Oscar AnderssonFÖRSVARSMAKTEN10:05:09
Johan HöglundFÖRSVARSMAKTEN10:07:16
Märit KarlströmOK Linné10:28:00
Torbjörn SöderlundLeksands OK10:36:22
Roland VikströmUmeå OK10:37:09
Elisabet CarlborgVännäs OK10:42:46
Fredrik GranholmSundsvalls OK10:46:24
Agneta FriesUmeå OK10:48:32
Hans KarlssonSkellefteå OK10:49:58
Bert ErikssonUmeå OK10:51:33
Stina FeilSundsvalls OK10:53:08
Cecilia OlssonUmeå OK10:54:02
Charlotte VikströmSundsvalls OK10:54:27
Kent BergmanOK Ravinen10:56:03
Peter EdmanKorsnäs IF OK10:56:17
Ewa Edström ForsbergLånghundra IF10:56:40
Magnus BerglundVittjärvs IK11:03:21
Anders AdetorpSundsvalls OK11:04:21
Mats KjellssonSidensjö IK11:15:02
Björn OlofssonSidensjö IK11:29:36
Erik BorglundHärnösands OK11:40:11
Torsten RambergHallstahammars OK11:43:48
Malin TuvessonSundsvalls OK11:44:35
Karin BoströmJärfälla OK11:47:06
Åsa RambergHallstahammars OK11:54:34
Tomas NordströmSkogslöparna11:58:00
Cecilia RydbergUmeå OK12:03:08
Kjell HenrikssonSeskarö IF12:04:16
Nina DjerfLerums SOK12:10:37
Stig BlidefalkOK Nipan12:21:33
Roland LarssonGammelstads IF12:28:31

Öppen motion 8

4 370 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik MattssonOK Kåre10:00:00
Anders KarlssonOK Kåre10:06:31
Jonas SöderlundSkogslöparna10:12:58
Erik SparrevikLerums SOK10:26:22
Johan SparrevikLerums SOK10:33:14
Ulf ErikssonStora Tuna OK10:34:23
Fredrik RegbornHagaby GOIF10:41:59
Anders ÅkerblomStora Tuna OK10:44:09
Simon LidestavVilhelmina OK10:50:05
Per StrömgrenVilhelmina OK10:50:07
Jerry LarssonSundsvalls OK10:50:22
Ragnar OlssonTibro OK10:53:09
Ulf HylanderNyköpings OK10:56:34
Tomas GustafssonRobertsfors IK10:57:41
Lars NilssonUmeå OK10:58:02
Erik MagnussonOK Nolaskogsarna10:59:01
Mattias KarlssonUmeå OK11:00:21
Mikael DavidssonVästerås SOK11:03:49
Samantha SaegerOK Linné11:04:06
Jonas NilssonUmeå OK11:06:58
Magnus FriesUmeå OK11:09:38
Peter HägglundUmeå OK11:12:27
Rogerer KarlssonUmeå OK11:16:42
Elin OlofssonUmeå OK11:29:12
Josef AnderssonSundsvalls OK11:48:28
Tore NäsströmSkogslöparna11:53:42
Susanne NäsströmSkogslöparna11:56:40
Ulrik FrödinSundsvalls OK12:18:32
Björn AxelssonTullinge SK12:19:23
Yvonne AnderssonTullinge SK12:19:26
Malin LindmarkRobertsfors IK12:21:54
Tomas AxelsonOK Löftan12:31:14

Annonser