Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, lång, Blekinge

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Blekinge
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: söndag 30 augusti 2015

D21

7 160 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18545Cecilia BrattOK Orion10:00
895014Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken10:02
742438Sara JonssonOK Orion10:04
790505Lina SvenssonOK Skogsfalken10:06
909424Ellinor TjernlundOK Vilse 8710:08
920809Maja PetterssonOK Dacke10:10
970312Josefin TjernlundOK Vilse 8710:12

H21

10 240 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
504030Aleksander BernaciakOK Orion10:00
12634Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:02
920215Pontus PeterssonOK Orion10:04
1090516Björn AnderssonOK Dacke10:06
910200Måns SandgrenOK Orion10:08
730619Torgny LindströmRonneby OK10:10
980202Olof SandgrenOK Orion10:12
910956Niclas TjernlundOK Vilse 8710:14
860306David RunemalmNybro OK10:16

D20

5 450 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
960701Amanda JohanssonOK Dacke10:01
960409Tilda JohanssonOK Orion10:03
961220Moa PetterssonOK Dacke10:05
960416Pim HedbergOK Skogsfalken10:07

H20

7 610 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9950120Erik AnderssonOK Orion10:00
1396062Ignas GabšysOSK Sakas10:02
950914Philip PerssonOK Orion10:04
960505Edvin SmedbergOK Skogsfalken10:06

D18

5 010 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
970329Elin LundqvistNybro OK10:26
980415Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK10:28
980614Myrra CarlssonOK Orion10:30
980813Vilma PerssonOK Skogsfalken10:32

H18

6 400 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
970315Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken10:01
9980705Henrik JohannessonRonneby OK10:03
258550Johan WennermarkOK Skogsfalken10:05
9812310Alexander GraadRonneby OK10:07
970706Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK10:09
981908Albin HenryssonOK Dacke10:11
9101917Nils GripKalmar OK10:13

D16

4 510 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
808182Johanna WilhelmssonOK Dacke10:00
1030600Kajsa AnderssonOK Orion10:02
990730Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK10:04
443467Linnea DagsbergOK Orion10:06
9080150Louise LagerqvistRonneby OK10:08

H16

5 280 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
440706Jonathan LjungbergOK Skogsfalken10:01
800301Samuel HåkanssonRonneby OK10:03
990805Andreas JonssonOK Dacke10:05
539906Anton GlivesonRonneby OK10:07
990824Emil PetterssonOK Dacke10:09
990629Mathias BlomsterRonneby OK10:11
990331Oscar JohanssonOK Dacke10:13
7202474Love CarlssonOK Orion10:15

D14

4 170 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450839Nellie NilssonOK Orion10:01
9812368Hanna JohannessonRonneby OK10:03
1060302Klara AnderssonOK Orion10:05
620202Elin EmilssonOK Skogsfalken10:07
1401354Martina SundelinOK Orion10:09
7010228Lovisa JohanssonOK Dacke10:11
9200683Linn KarlssonOK Vilse 8710:13
427822Hanna RingRonneby OK10:15

H14

4 170 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1010529Aron ThorénRonneby OK10:17
1974423Albin LiljaRonneby OK10:19
7071723Jakob WilhelmssonOK Dacke10:21
9010821Simon GiselssonRonneby OK10:23
7020313Maxim OmelchenkoFK Vittus10:25
2050851Arvid BlomsterRonneby OK10:27
730224Arvid KronmarFK Vittus10:29
2077376Simon ElmRonneby OK10:31
10149Gustav ÅmanOK Vilse 8710:33
9730710Gabriel HåkanssonRonneby OK10:35

D12

2 750 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7102210Julia KarlssonOK Skogsfalken10:18
9030714Vilmalee SuwanOK Vilse 8710:20
417662Elvira LjungbergOK Skogsfalken10:22
2058218Lisa SwartzOK Orion10:24
631001Ella SöderbergOK Skogsfalken10:26
2057315Vilma EngströmOK Orion10:28
8627769Ina ÅmanOK Vilse 8710:30
555503Ella BrattOK Orion10:32
640421Emma EmilssonOK Skogsfalken10:34
2062074Amanda SvenssonOK Orion10:36

H12

2 750 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9030219Hugo LarssonOK Dacke10:00
9005102Oskar ErikssonRonneby OK10:02
7474111Anton TörnqvistFK Vittus10:04
9040312Linus VernströmRonneby OK10:06
530716Max PerssonOK Skogsfalken10:08
444715Stepan KhakimovFK Vittus10:10
7203835Emil ViktorssonOK Skogsfalken10:12
1112700Max BlomkvistFK Vittus10:14
820380Filip HåkanssonOK Orion10:16

D10

2 360 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1050824Emma ZettervallOK Dacke10:01
1401388Nanna SundelinOK Orion10:03
451398Lova KronmarFK Vittus10:05
7203836Anna ViktorssonOK Skogsfalken10:07
354805Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK10:09

H10

2 360 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2058124Nils SwartzOK Orion10:11
9060112Wille VernströmRonneby OK10:13
10198Max JohanssonOK Skogsfalken10:15
993541Axel BrattOK Orion10:17
9050102Vilmer LindströmOK Skogsfalken10:19
9070309Arvid ErikssonRonneby OK10:21
18522Oliver HåkanssonOK Orion10:23
1034375Ture LiljaRonneby OK10:25

H35

8 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
614329Jon EngkvistRonneby OK10:16
9771210Mattias EngströmOK Orion10:18

D40

5 010 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16687Linda LarssonOK Dacke10:16
18532Anna-Karin JonssonOK Orion10:18
10170Malin ÅmanOK Vilse 8710:20
7710203Ulrika HermanssonOK Orion10:22
1100373Helena GummessonOK Dacke10:24

H40

7 610 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
741000Christian HåkanssonRonneby OK10:08
710829Magnus LarssonOK Dacke10:10
7300294Johan SwartzOK Orion10:12
740409Ingemar ErikssonRonneby OK10:14
710906Yuri OmelchenkoOK Orion10:16

D45

4 570 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
661215Eva PetterssonOK Dacke10:01

H45

6 400 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9700516Anders HåkanssonOK Orion10:08
1399764Anders MalmqvistMotala AIF OL10:15
1690327Björn ZettervallOK Dacke10:17
450881Anders NilssonOK Orion10:19
9670922Ola JönssonOK Vilse 8710:21
1401351Anders SundelinOK Orion10:23
850917Lars ThorénRonneby OK10:25
41594Niklas BrattOK Orion10:27
10124Ulf ÅmanOK Vilse 8710:29
408193Johan AnderssonOK Skogsfalken10:31
302351Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK10:33

D50

4 090 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
12577Annika JosefssonOK Dacke10:01
9620620Lena SwartzOK Orion10:03
2088426Ingegerd ThorellStigmännen Karlshamns OK10:05
9650108Katarina SundelinOK Orion10:07
1396116Kati NémethStigmännen Karlshamns OK10:09
650406Gunilla GustafssonOK Orion10:11
9650923Katarina HenmyrOK Vilse 8710:13

H50

6 190 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
209696Peter AnderssonOK Orion10:01
631115Jörgen SvenssonRonneby OK10:03
18533Pontus JonssonOK Orion10:05
7651004Lars CarlssonOK Orion10:09
902943Göran MånssonOK Dacke10:11

D55

4 090 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
214205Birgitta OlssonOK Skogsfalken10:15
1571127Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK10:17
600325Kristina JohanssonKalmar OK10:19
9600831Kerstin TjernlundOK Vilse 8710:21
451996Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK10:23

H55

5 450 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
417688Per-Ivan EngströmOK Orion10:09
10136Per-Arne HögOK Vilse 8710:11
591016Ingemar MånssonRonneby OK10:13
205249Håkan LindbergOK Vilse 8710:15
9402243Kent OlssonOK Orion10:17
10138Ingmar OlssonOK Vilse 8710:19
560619Håkan ForsmanRonneby OK10:21
9009000Lars ForsstedtSöders-Tyresö10:23
600524Ove LernåKalmar OK10:25
436158Stefan MalmströmOK Orion10:27
600812Thomas HenmyrOK Vilse 8710:29

D60

3 600 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
21069Kristin JohanssonOK Dacke10:10

H60

5 010 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
550812Per NilssonStigmännen Karlshamns OK10:00
521216Lennart SmedenmarkRonneby OK10:02
452530Lennart SohlinOK Orion10:04
10145Anders PerssonOK Vilse 8710:06
9874998Jan WahlströmSnättringe SK10:08
41588Karl-Axel EngströmOK Orion10:10
10156Mats IngvarssonOK Vilse 8710:12
16872Thomas AlmqvistFK Vittus10:14

D65

3 600 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9500520Margareta SvenssonOK Vilse 8710:12
16669Gunilla AnderssonOK Dacke10:14
19571Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:16
10159Siw BlomqvistOK Vilse 8710:18

H65

4 570 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10711Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:00
16668Aymonn AnderssonOK Dacke10:02
15222Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK10:04
10162Lars SvenssonOK Vilse 8710:06
15223Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK10:08
10107Bo JohanssonOK Vilse 8710:10
11824Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK10:12
41566Jörgen NilssonRonneby OK10:14
16659Tommy OlssonOK Dacke10:16
10752Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK10:18
16850Lennart BohmanFK Vittus10:20
30357Lennart AnderssonOK Orion10:22

D70

3 040 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
344432Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK10:07
9876542Elsa SvenssonOK Vilse 8710:09
611004Birgitta OlssonRonneby OK10:11

H70

4 090 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
452962Bengt Erik IngemanssonOK Vilse 8710:00
2050912Kjell MånssonRonneby OK10:02
11800Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK10:04
262488Ingemar AnderssonOK Orion10:06
9440823Erling SamuelssonOK Vilse 8710:08
27256Björn LinnersjöOK Orion10:10
426793Evert OskarssonRonneby OK10:12

H75

3 600 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
590821Ragnar OlssonRonneby OK10:00
18567Leif SjögrenOK Orion10:02
10169Anders JanzonOK Vilse 8710:04
10066Göran FolkessonRonneby OK10:06
263097Göran ThourVärend GN OL10:08

H80

3 040 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
440052Lars PerssonVäsby OK10:01
451394Sven SvenssonFK Vittus10:03
10263Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK10:05

Inskolning

1 650 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441542Leo LarssonOK Dacke10:12:24
404379Disa LundbergOK Dacke10:12:25
244085Ville MalmqvistFK Vittus10:13:09
539907Olle HåkanssonRonneby OK10:22:09
760402Emilia SöderbergOK Skogsfalken10:24:14
404377Elin AnderssonKlubblös10:49:10
10224Mira KronströmKlubblös10:49:12
404378Emmy AnderssonKlubblös10:49:13

U1

1 630 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
444742Elias KronmarFK Vittus10:04:05
1708209Olle SaleskogRonneby OK10:07:59
10206David JohanssonOK Skogsfalken10:09:13
354806Erik WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK10:09:44
205252Alexander OlssonOK Vilse 8710:31:48

U2

2 360 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10134Eddie KarlssonOK Vilse 8710:00:47
1102206Elin SaleskogRonneby OK10:08:03
10231Anja LindGotlands Bro OK10:09:00
1401311Erik SundelinOK Orion10:16:24
42007Emma LarssonOK Dacke10:28:12

Öppen motion 1

2 360 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
231262Tianxia YanRonneby OK10:13:32

Öppen motion 3

2 750 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9913499Maria VernströmRonneby OK09:55:17
2083972Jan VernströmRonneby OK09:55:18
438663Christer SvenssonRonneby OK09:55:30
947815Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK09:56:47
10773Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK10:06:24
231200Gunnel HenryssonOK Dacke10:08:16
12317Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK10:08:53
340613Eva BlomqvistOK Skogsfalken10:10:09
1969777Mikael LindGotlands Bro OK10:11:25
344536Yuwei LinRonneby OK10:13:34
205245Roland RosenbergOK Vilse 8710:15:31
2060829MariAnne MånssonRonneby OK10:22:32
302348Emil Sunnegårdh RingRonneby OK10:32:18

Öppen motion 5

3 300 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
244365Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK09:59:32
1415667Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK10:02:09
9721010Fredrik HåkanssonRonneby OK10:03:52
620107Eva-Lotta JohanssonGotlands Bro OK10:05:10
640327Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK10:06:11
2077410Frida EngströmOK Orion10:06:16
302227Sten JohanssonOK Skogsfalken10:07:16
10131Arja IngvarssonOK Vilse 8710:07:40
9670918Anne JohanssonOK Dacke10:14:26
37676Ingela AnderssonOK Orion10:21:39
2048792Nina RingRonneby OK10:22:26
700413Sara ElfvingRonneby OK10:24:24
2087241Astrid NormanStigmännen Karlshamns OK10:41:25
10229Valdemar NormanStigmännen Karlshamns OK10:43:04
1006592Susanne JohannessonRonneby OK10:43:28
441519Jörgen LarssonOK Dacke11:01:39

Öppen motion 8

4 570 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
500489Helge Lang  PedersenKlubblös09:57:29
15228Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK09:58:35
723039Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL10:00:56
1960920Petra OlejnikOK Skogsfalken10:04:56
770422Karin LindqvistRonneby OK10:06:14
12578Peter WilhelmssonOK Dacke10:08:51
302346Håkan LindströmRonneby OK10:10:43
18142Elin WallquistVäxjö OK10:11:53
620813Sven GiselssonRonneby OK10:14:20
12594Per HolmbergRonneby OK10:19:17
770601Sarah LindströmRonneby OK10:20:25
449627Pierre DanielssonOK Skogsfalken10:35:51
10299Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK11:02:17
28682Anna EricssonRonneby OK22:24:49

Annonser

Mila