Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Folskubbet

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Folskubbet
Arrangörsorganisation: Frölunda OL
Datum: lördag 26 september 2015

H21 Elit

13 580 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
105Christian TingströmGöteborg-Majorna OK10:21
106Fredrik EdénIFK Göteborg10:24
107Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg10:27
108Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad10:30
109Sergej FedatsenkaSävedalens AIK10:33
110Jonas KjällOK Löftan10:36
111Conny RantzowHestra IF10:39
112Niclas JonassonIFK Göteborg10:42
113Ken PeetersGöteborg-Majorna OK10:45
114Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad10:48
115Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna10:51
116Remi DuboisIFK Göteborg10:54
117Marcus MillegårdHalden SK10:57

D20 Elit

7 150 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
202Felicia StuhlhoferOK Landehof10:31

H18 Elit

7 760 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
503Mattis HallbergIK Uven10:27
504Johan OlsonIK Uven10:30
505Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK10:33
506Fredrik JohanssonOK Nackhe10:36
507Otto StuhlhoferOK Landehof10:39
508Albin ClaessonSävedalens AIK10:42
509Douglas Fransson LeeOK Alehof10:45
510Anton BernevingOK Gipen10:48
511Olle JosarpFK Friskus-Varberg10:51

H21

9 200 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joel JohnssonOK Nackhe11:11
Vidar FaxénSävedalens AIK11:13
Anton BlomGöteborg-Majorna OK11:15
Martin HogedalVänersborgs SK11:17
Tobias ThorssonOK Löftan11:19
Rasmus LarssonOK Alehof11:21
Tobias LindellVänersborgs SK11:23
Victor AxbomOK Landehof11:25
Olof CarlsonTolered-Utby Ol-klubb11:29
Thomas AspIFK Göteborg11:31
Johan PerssonHagaby GOIF11:33
David RunemalmNybro OK11:35
Mattias NilssonVänersborgs SK11:37
Henrik OlofssonHelsingborgs SOK11:39

H21 Kort

7 960 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid HammarFK Herkules10:30
Tomas GunnarssonOK Nackhe10:32
Jonas HemlinIK Uven10:34
Anders JonssonIF Marin Väst10:36
Joakim ÖfverholmFK Herkules10:38
Björn ArnessonUlricehamns OK10:40
Anton HemlinIK Uven10:42
Klas PeterssonIF Marin Väst10:44

D16

4 510 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
603Elvira WildheimFK Friskus-Varberg10:59
604Vilma SvantessonHjärnarps GH OL11:01
605Alice BarreforsIK Uven11:03
606Alice HultinOK Löftan11:05
607Klara AxelssonMarkbygdens OK11:07
608Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK11:09
609Agnes AspMölndal Outdoor IF11:11
610Emelie KarlssonOK Landehof11:13
611Lisa BörnstedtKungälvs OK11:15
612Elsa EricssonFK Friskus-Varberg11:17
613Amanda MullinsSjövalla FK11:19
614Erika Källvik LeufvénÅmåls OK11:21
615Hanna BoquistIK Uven11:23

H16

5 600 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
703William JörneliusFK Herkules10:57
704Anton MildtonIK Uven10:59
705Felix AxelssonMarkbygdens OK11:01
706Nils HammarFK Herkules11:03
707Axel BlomFrölunda OL11:05
708Daniel GlimténOK Löftan11:07
709Jonas LauriFK Herkules11:09
710Johan HjelmérSjövalla FK11:11
711Tim JohanssonFK Friskus-Varberg11:13
712Erik HogedalGöteborg-Majorna OK11:15
713Axel ForsmanFK Herkules11:17
714Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb11:19
715Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK11:21
716Martin LammFrölunda OL11:23

D14

3 780 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
803Erica AbrahamssonMölndal Outdoor IF10:26
804Ella SöderberghIFK Göteborg10:28
805Tilda MelkstamLerums SOK10:30
806Meja EneljungIFK Göteborg10:32
807Matilda JohannessonFrölunda OL10:34
808Thea FagerströmIFK Göteborg10:36
809Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:38

H14

3 810 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
904Edvin BorneFrölunda OL10:35
905Gustav KalanderFrölunda OL10:37
906Olle ElfströmOK Orinto10:39
907Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK10:41
908Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK10:43
909Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb10:45
910Hannes RosendahlIF Marin Väst10:47
911Emil AxelssonLerums SOK10:49
912Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK10:51
913Wilmer HolmqvistSjövalla FK10:53
914Gustav BohmanOK Orinto10:55
915Jakob GunnarssonLerums SOK10:57
916Jacob MikkelsenHorsens OK10:59
917Linus BoströmOK Alehof11:01
918Samuel BjörkeströmTolered-Utby Ol-klubb11:03
919Adam OlssonSjövalla FK11:05
920Carl JosefssonSävedalens AIK11:07
921Jesper JohanssonOK Löftan11:09
922Zebastian ArfwedsonFrölunda OL11:11

H14 Kort

3 100 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktor Le ClaireFK Herkules10:31
Daniel AnderssonFjärås AIK10:33
Emrik LindFK Herkules10:35

D12

3 070 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olivia LundstedtSjövalla FK10:39
Amanda EckerlidSävedalens AIK10:41
Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb10:43
Vera ElfströmOK Orinto10:45
Elsa AspMölndal Outdoor IF10:47
Elin FlakbergIFK Göteborg10:49
Elina ReinholdssonOK Alehof10:51
Elsa KarlssonOK Landehof10:53
Eleonora AlinderSjövalla FK10:55
Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb10:57
Emia HjortFalköpings AIK OK10:59
Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb11:01
Louise OlssonMölndal Outdoor IF11:03
Ida BengtssonOK Alehof11:05

H12

3 070 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik LöfGöteborg-Majorna OK11:09
Anton SöderberghIFK Göteborg11:11
Anton EliassonGöteborg-Majorna OK11:13
Lowe HammarFK Herkules11:15
Albin NyqvistOK Landehof11:17
Lucas BoströmOK Alehof11:19
Ebbe HolmqvistSjövalla FK11:21
Victor HanssonOK Löftan11:23
Hugo NorbergIK Stern11:25
Tobias JohanssonOK Löftan11:27
Simon BååthSävedalens AIK11:29
Anton BlomqvistMarkbygdens OK11:31
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb11:33
Joel RingströmOK Landehof11:35
Alex JohanssonFK Friskus-Varberg11:37
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:39
Karl GranforsOK Landehof11:41
Hannes EssungerSjövalla FK11:43
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb11:45

D12 Kort

2 500 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina BohmanOK Orinto10:31
Puja MuntherSävedalens AIK10:33
Ida JohannessonFrölunda OL10:35
Matilda AspIFK Göteborg10:37

H12 Kort

2 470 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik WettergrenIK Uven11:35
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg11:37
Johan Wall JungbjerGöteborgs SK11:39
Simon AlfredssonLerums SOK11:41
Adrian BergqvistTolered-Utby Ol-klubb11:43
Erik KlerforsFK Herkules11:45

D10

2 470 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb11:07
Carin LöfGöteborg-Majorna OK11:09
Emma KarlssonOK Landehof11:11
Ella MikkelsenHorsens OK11:13
Wilma LindkvistTolered-Utby Ol-klubb11:15
Signe LundqvistSjövalla FK11:17
Lisa ErikssonOK Landehof11:19
Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK11:21
Alice OlssonMölndal Outdoor IF11:23
Emelina HolmqvistSjövalla FK11:25
Wilma ReinholdssonOK Alehof11:27
Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK11:29
Kajsa ElfströmOK Orinto11:31

H10

2 500 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon CorneliussonOK Löftan10:42
Tim MartnerFrölunda OL10:44
Linus AlinderSjövalla FK10:46
Martin EkFrölunda OL10:48
Jacob TegnérLerums SOK10:50
Jakob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb10:52
Elias NyqvistOK Landehof10:54
Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:56
Hannes PerssonFK Herkules10:58
Liam HogedalVänersborgs SK11:00
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb11:02
Albin SundströmHestra IF11:04
Olle KullmanOK Alehof11:06
Albin SvenssonFK Herkules11:08
Marcus SöderbomSävedalens AIK11:10
Marcus LammFrölunda OL11:12
Adam SjööarvOK Nackhe11:14
Felix JohanssonOK Alehof11:16
Filip HanssonOK Löftan11:18
Axel EckerlidSävedalens AIK11:20
Elias LauriFK Herkules11:22
Fabian AlinderSjövalla FK11:24
Samuel RingströmOK Landehof11:26
Gustav AspIFK Göteborg11:28

H35

7 960 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb10:48
Anders HöijeGöteborg-Majorna OK10:50
Sven GranforsOK Landehof10:52
Fredrik WeihardSävedalens AIK10:54
Anders SjööarvOK Nackhe10:56

D40

5 230 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pia JohanssonOK Landehof11:02
Karin AlthoffKungälvs OK11:04
Karin KullmanOK Alehof11:06
Marie-Louise PerssonFK Herkules11:08
Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb11:10
Johanna SundströmHestra IF11:12
Cecilia FlakbergIFK Göteborg11:14
Louise GötforsGöteborg-Majorna OK11:16
Maria HolmqvistSjövalla FK11:18

H40

7 430 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders LövgärdOK Alehof10:27
Peter AugustssonGöteborgs SK10:29
Jan HjortFalköpings AIK OK10:31
Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb10:33
Martin LarssonIFK Göteborg10:35
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL10:37
Magnus HanssonOK Löftan10:39
Arne Kjell VikhagenGöteborg-Majorna OK10:41
Henrik PetterssonGustavsbergs OK10:43
Tobias RingströmOK Landehof10:45
Fredrik LöwegrenIFK Göteborg10:47
Erik AderstedtKungälvs OK10:49
Mads MikkelsenHorsens OK10:51
Erik LauriFK Herkules10:53
Fredrik Berg IF Rigor10:55
Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK10:57
Daniel OlssonDalsjöfors IF10:59
Henrik EssungerSjövalla FK11:01

D45

4 570 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK10:51
Erika AspMölndal Outdoor IF10:53
Marina AxelssonMarkbygdens OK10:55
Anna ErikssonOK Landehof10:57
Catarina BengtssonOK Nackhe10:59
Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK11:01
Gisela LindFK Herkules11:03
Sofia KarlssonOK Landehof11:05

D50

4 000 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulrika JohanssonOK Löftan10:30
Agnetha Le ClaireFK Herkules10:32
Anne SvantessonHjärnarps GH OL10:34
Helen KarlbomIFK Göteborg10:36
Bettina GjeddeMariager Fjord OK10:38
Annika AasaIK Uven10:40
Helena StensötaFrölunda OL10:42
Ingrid JohanssonLaholms IF OK10:44
Laila B HöglundFK Herkules10:46

H50

6 210 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars EkmanFK Friskus-Varberg11:02
Lars SvantessonHjärnarps GH OL11:04
Magnus KarlssonOK Landehof11:06
Per KällvikÅmåls OK11:08
Johan WettergrenIK Uven11:10
Phil MullinsSjövalla FK11:12
Stefan OlofssonOK Gisle11:14
Pär ClaessonSävedalens AIK11:16
Per-Arne WahlgrenSjövalla FK11:18
Kennet HorvathHalmstad OK11:20
Mats DahlrotIK Uven11:22
Christer BorgGöteborg-Majorna OK11:24
Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL11:26
Per FlakbergIFK Göteborg11:28
Magnus OhlssonSjövalla FK11:30
Graham KempGöteborg-Majorna OK11:32
Leif HagmanIK Uven11:34
Göran StuhlhoferOK Landehof11:36
Joachim FribergIstrums SK11:38
John E ErikssonVäxjö OK11:40

D55

4 000 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunilla AxelssonSävedalens AIK10:50
Ann SvärmOK Gisle10:52
Eva Rabe MagnussonIF Hagen10:54
Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK10:56
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared10:58
Monika NilssonOK Alehof11:00
Monica KnutssonSävedalens AIK11:02
Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK11:04
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb11:06

H55

5 340 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torbjörn HalvarssonFjärås AIK10:56
Martin EickhoffSävedalens AIK10:58
Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb11:00
Bertil AxbomOK Landehof11:02
Anders SpånérGöteborg-Majorna OK11:04
Per-Martin JohanssonIF Rigor11:06
Alf B JohanssonFK Friskus-Varberg11:08
Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK11:10
Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK11:12
Anders BjörklundSävedalens AIK11:14
Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK11:16
Anders AxelssonTrollhättans SOK11:18
Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK11:20
Arne SääfGudhems IF11:22
Magnus JosefssonSävedalens AIK11:24
Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb11:26
Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK11:28
Stig-Arne ÖstlundUddevalla OK11:30
Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK11:32
Ulf PalmérUlricehamns OK11:34
Sven-Åke AnderssonIF Rigor11:36
Leif SandahlOK Tyr11:38
Knut BjørkeloKolbotn & Skimt OL11:40

D60

3 630 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Solveig HedenblomSjövalla FK10:38
Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK10:40
Karin AxelssonIK Uven10:42
Monica WassFalkenbergs OK10:44
Hanne PoulsenMariager Fjord OK10:46
Karin Håkansson RabeUlriksbergs IK10:48
Anne KaillIK Omega10:50
Catherine DawsonGafanhori10:52

H60

5 230 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders MohlinIK Stern11:22
Jan ArvidssonOK Skogshjortarna11:24
Pierre KarlssonOK Alehof11:26
Arne BogrenOK Vivill11:28
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK11:30
Uno MagnussonIF Hagen11:32
Thomas GeorgssonOK Nackhe11:34
Lennart HålsjöOK Skogshjortarna11:36
Henrik UndelandIFK Göteborg11:38
Börje GustavssonTrollhättans SOK11:40
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK11:42

D65

3 630 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maud NilssonHJS-Vansbro OK10:56
Ingrid CarlstedtSävedalens AIK10:58
Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb11:00
Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK11:02
Barbro AnderssonOK Skogshjortarna11:04
Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK11:06
Eva HöijeOK Ravinen11:08
Ingrid Rex WallströmOK Landehof11:10
Lotta BörjessonSävedalens AIK11:12
Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL11:14
Ann-Britt JohanssonIK Stern11:16
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK11:18
Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK11:20
Eva AlsinIK Ymer11:22
Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL11:24

H65

4 570 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ted LiivrandOK Skogshjortarna11:09
Per ElfströmÅrsunda IF11:11
Hans CarlstedtSävedalens AIK11:13
Carl-Henry AnderssonOK Orinto11:15
Roy DawsonGafanhori11:17
Lennart AnderssonGöteborgs SK11:19
Hasse ÅbergValbo AIF11:21
Torbjörn WikströmOK Orinto11:23
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb11:25
Björn JägerströmIK Uven11:27
Per IvarssonTrollhättans SOK11:29
Benny IvarssonFjärås AIK11:31
Staffan BrobergIF Marin Väst11:33
Rune EliassonFalkenbergs OK11:35
Ronald Mc GrailHjärnarps GH OL11:37
Lennart AlmströmIK Stern11:39
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb11:41
Kjell JeppsonIF Rigor11:43
Sören SvenssonSjövalla FK11:45
Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK11:47
Kent KardellLjungskile FK11:49

D70

3 110 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgit EkmanUlricehamns OK10:28
Rigmor SchouMariager Fjord OK10:30
Christina SchedwinIK Stern10:32
Barbro JohanssonSjövalla FK10:34
Elvy BörjessonOK Alehof10:36
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK10:38
Britt RangertIK Ymer10:40
Marie-Louise LundströmOK Löftan10:42
Ulla LindheIK Stern10:44

H70

4 000 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars JohanssonOK Skogshjortarna11:10
Lars TuvessonUlricehamns OK11:12
Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb11:14
Anders AxelssonSävedalens AIK11:16
Göran BengtssonTockarps IK11:18
Christer WestbergIFK Göteborg11:20
Bengt HanssonOK Löftan11:22
Gunnar VallinOK Landehof11:24
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna11:26
Göran LefflerLerums SOK11:28
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK11:30
Lennart HöijeOK Ravinen11:32
Jan FlansbjerKinnaströms SK11:34
Henrik HvoslefIK Stern11:36
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna11:38
Hans C JohanssonIK Stern11:40
Arne PedersenMariager Fjord OK11:42
Gösta LindqvistOK Löftan11:44
Bengt BörjessonOK Alehof11:46
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK11:48

D75

3 110 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro VallinKungälvs OK10:48
Gunnel BörjessonIK Uven10:50
Marianne GrahnSävedalens AIK10:52
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK10:54
Gull-Britt GrönbergKungälvs OK10:56

H75

3 630 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran OlofssonFjärås AIK11:30
Roland DahlIFK Göteborg11:32
Ingemar AlfredssonIK Uven11:34
Ragnar GudmundssonIF Rigor11:36
Roland AasaIK Uven11:38
Roland BrandshageSävedalens AIK11:40
Sten ArvidssonDalsjöfors IF11:42
Melvin KristiansenIF Rigor11:44
Allan SunnergrenHjärnarps GH OL11:46
Åke AxelssonIK Uven11:48

H80

3 110 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carl-Henrik HallbergIK Uven11:00
Erland OlssonDalsjöfors IF11:02
Holger PerssonOK Eken11:04
Bertil JohanssonMarkbygdens OK11:06

H85

2 620 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt BorgGöteborg-Majorna OK11:00

Inskolning

1 440 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes BöregårdOK Gläntan10:00:16
Märta BöregårdOK Gläntan10:00:19
kerstin svenssonOK Kullingshof10:12:34
Herman EngIFK Göteborg10:30:12
Adam HemmendorffFrölunda OL10:32:58
Jonas MikkelsenHorsens OK10:52:32
Hjalmar JohanssonOK Alehof11:14:35
Edvin LindkvistTolered-Utby Ol-klubb11:15:09
Olle BlomqvistMarkbygdens OK11:25:24
Elin BlomqvistMarkbygdens OK11:25:28
Jakob RingströmOK Landehof11:26:13
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb11:32:06
rasmus arnellklubblös11:41:02
Ivan HolmstrandIFK Göteborg
Anders LindenFrölunda OL
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb

U1

2 280 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Harald MartnerFrölunda OL10:00:32
Mailis HolmqvistSjövalla FK10:03:13
Hedvig GrahnIFK Göteborg10:03:40
Linnea LundstedtSjövalla FK10:08:38
Wilma RosénGöteborg-Majorna OK10:11:06
Edith HolmstrandIFK Göteborg10:16:57
Linus WeihardSävedalens AIK10:17:52
Gustav TjellströmFK Herkules10:19:24
Leona ÅbergSjövalla FK10:47:56
Elin KarlssonOK Landehof10:48:03
Hanna SchälinOK Alehof10:53:50
Signe KullmanOK Alehof10:53:52
Ebba LövgärdOK Alehof10:53:53
Joakim SöderbomSävedalens AIK10:57:57
Selma PerssonFK Herkules10:58:23
Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb10:58:33
Einar SöderbergSjövalla FK11:03:57
My Oliva SjunnessonKungälvs OK11:14:50
Anna JohannessonFrölunda OL11:40:36
Nina WernerssonFrölunda OL11:40:38
Minna Gruvefeldtklubblös11:41:11
Emil WalleniusFrölunda OL11:51:27
Märta Bäckströmklubblös12:00:50
Julia Bäckströmklubblös12:01:02
Cornelis RosengrenSjövalla FK12:01:03
Eskil RosengrenSjövalla FK12:01:06
Tore KalenIFK Göteborg

U2

2 470 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida LindkvistTolered-Utby Ol-klubb10:05:59
Rut Olsson RaneklintKinnaströms SK10:22:01
Ally BlomFrölunda OL10:22:49
Tyra AskerlundIK Uven10:24:15
Nelly MelkstamLerums SOK10:26:30
Lukas ErdalenIFK Göteborg10:30:29
Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:34:26
Lova JohanssonFK Friskus-Varberg10:37:07
Clara LövgärdOK Alehof10:38:37
Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK10:45:51
Noam ÅbergSjövalla FK10:47:45
Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK10:49:08
Mira FlansbjerKinnaströms SK10:52:47
Melker FlansbjerKinnaströms SK10:52:51
Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb10:58:08
Melker SjunnessonKungälvs OK11:13:50
William KraftIK Uven11:26:07
Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb11:30:30
Fredrik HedlundFK Herkules11:36:25
Liva SkårmanFrölunda OL11:45:01
Vera HöglundSjövalla FK11:46:23
Alice BohlinIFK Göteborg11:49:48
Elias BergqvistTolered-Utby Ol-klubb11:58:30

Öppen motion 1

2 230 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carina SalomonssonKinnaströms SK10:21:36
Matilda GustavssonKinnaströms SK10:22:08
Jesper AugustssonKinnaströms SK10:22:10
Lotta BohmanOK Orinto10:41:11
Wei Jianxinklubblös10:41:51

Öppen motion 2

2 480 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt Le ClaireFK Herkules10:17:44
Daniell Holmdellklubblös10:19:38
Birgit LjungOK Gipen10:21:44
inger blakhoklubblös10:29:54
Karin OlssonKungälvs OK10:45:57
Helena CarrickOK Gläntan10:59:33

Öppen motion 3

2 990 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt BirklinTolered-Utby Ol-klubb10:03:52
Rune JungbjerGöteborgs SK10:05:57
Ulla TengnérFK Friskus-Varberg10:15:56
Inger HallbergIK Uven10:17:23
Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb10:39:08
Britt AlfredssonIK Uven10:39:29
Ingrid AlinderSjövalla FK10:41:35
Milton ÅbergSjövalla FK10:41:47
Helene JohanssonOK Nackhe10:42:36
Mina ShabbakiTolered-Utby Ol-klubb10:44:45
Eive JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb10:44:48
Magnus BergqvistTolered-Utby Ol-klubb10:47:16
Anita IgerudOK Löftan10:53:08
Caspar WahlströmFjärås AIK11:05:24
Lena KlerforsFK Herkules11:07:13
Birgitta BrobergIF Marin Väst11:07:32
Lisa OttossonOK Landehof11:11:55
Emilia KraftIK Uven11:23:32
Karin GustafssonOK Älme11:24:46
Maria GustafssonSävedalens AIK11:24:48
Malin AlfredssonLerums SOK11:26:53
Klara Åströmklubblös11:36:59
Ulf KokinskyIFK Göteborg11:37:32
Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK11:40:45
Kristina Åström Jonssonklubblös11:43:08
Gunilla BernevingOK Gipen

Öppen motion 4

4 020 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
emma ardboklubblös10:25:08
Petter SjölinIK Uven10:52:16
Oskar SjölinIK Uven10:52:19
Anne NilsenÅs-NMBU Orientering11:38:01
maria edwallklubblös11:46:29

Öppen motion 5

3 680 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Robert EneljungIFK Göteborg09:58:09
Ulrika GreenIK Stern09:58:39
Tove EneljungIFK Göteborg09:59:10
Frida LyxellGöteborg-Majorna OK10:01:08
Robin NyqvistKungälvs OK10:09:58
Cecilia EricssonFK Friskus-Varberg10:10:16
Malin SöderberghIFK Göteborg10:11:32
Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb10:11:48
Barbro SandbergGöteborg-Majorna OK10:17:59
Kåre TengnérFK Friskus-Varberg10:18:30
Katarina AskerlundIK Uven10:24:19
Jan AnderssonFjärås AIK10:31:44
Gunnar Johanssonklubblös10:47:38
Per-Johan PerssonFjärås AIK10:57:55
rikard olssonklubblös11:01:18
Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK11:04:33
william gabreissonklubblös11:05:39
Ingrid AnderssonIF Rigor11:06:03
Carl henning LöfGöteborg-Majorna OK11:08:11
Arne OlssonKungälvs OK11:09:02
Sofia Påhlmanklubblös11:09:18
Adam OlssonKungälvs OK11:11:45
Henrik OlssonMölndal Outdoor IF11:23:06
Magnus AlinderSjövalla FK11:24:33
Dennis Merzklubblös11:30:08
Johanna Gustafssonklubblös11:30:10
Mats Gruvefeldtklubblös11:41:57
Martin CarrickOK Gläntan11:46:53
Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb11:47:14
Lars BohlinIFK Göteborg11:50:47
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb

Öppen motion 6

5 780 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
viktor  vallinGöteborg-Majorna OK10:01:02
Magnus IvarssonOK Gläntan10:01:22
Olof BlombergGöteborg-Majorna OK10:08:30
carl johan ardboklubblös10:26:21
Stefan AnerönnGnellspikes Multisport Club10:32:41
Fredrik BöregårdOK Gläntan10:56:59
Elisabet MöllerOK Nackhe10:58:15
Svante Lundgrenklubblös11:17:52
Mikael BogrenOK Vivill11:34:02
Tobias HöglundSjövalla FK11:43:30
Daniel Nilssonklubblös11:46:38
Patrik NilssonVänersborgs SK11:48:22
Patrik  Ellrénklubblös

Öppen motion 7

3 140 m, 62 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo Cederlöfklubblös09:57:51
Ann ChihaniFK Herkules09:59:34
Rosa JohanssonIK Uven09:59:50
Karin Cederlöfklubblös10:01:13
Christer SvenssonRonneby OK10:01:49
Johanna BlombergGöteborg-Majorna OK10:08:32
Peter GabrielssonOK Orinto10:12:29
Christer CarlssonIK Uven10:16:08
Anna ekbom OlsonIK Uven10:19:14
Claes PetterssonIF Rigor10:19:35
Anna BeischerIK Uven10:20:01
Pernilla KarlssonOK Landehof10:20:50
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK10:20:55
Mårten SvenssonOK Gipen10:21:40
Tineke van den BroekIK Uven10:23:16
Stefan HammarFK Herkules10:25:05
Camilla TjellströmFK Herkules10:25:55
Lena HörbergIK Stern10:26:09
Bo BengtssonOK Alehof10:31:37
Charlotte DrejmoOK Landehof10:32:06
Åsa JosarpFK Friskus-Varberg10:32:51
Jukka RankanenSjövalla FK10:34:49
Håkan HörbergIK Stern10:35:09
Lars BorlidGöteborg-Majorna OK10:35:41
Marie EckerlidSävedalens AIK10:38:45
Mikael NömmIFK Göteborg10:42:42
Patrik CorneliussonOK Löftan10:43:03
Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb10:47:08
Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb10:47:10
Gun RosendahlIF Marin Väst10:47:18
Kjell RybergIFK Göteborg10:47:27
Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK10:47:51
Joachim LindqvistTolered-Utby Ol-klubb10:47:58
Peter GustafssonOK Älme10:49:42
Lennart IgerudOK Löftan10:51:09
Kristoffer LindFK Herkules10:52:24
Ronnie BohmanOK Orinto10:55:10
Kalle WegerfeltGarphyttans IF10:55:43
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK10:56:12
Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OK10:57:32
Sven ErikssonOK Landehof10:59:21
Lennart NybergFjärås AIK10:59:30
Hans SvenssonOK Kullingshof11:02:09
Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb11:02:45
Lena BlomGöteborg-Majorna OK11:04:28
Karin WahlgrenSjövalla FK11:05:45
Kristian AndersonGöteborgs SK11:10:19
Thomas TjellströmFK Herkules11:12:35
Martin JohanssonHalmstad OK11:14:08
Maria PetterssonHalmstad OK11:14:10
Karl-Axel JohanssonIK Uven11:14:29
Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK11:31:50
Pertti HeedOK Orinto11:33:14
Mårten Åströmklubblös11:34:51
Ola JodalGöteborg-Majorna OK11:38:18
Helena LindbergIFK Göteborg11:39:45
Fredrik LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb11:45:17
Katja Stenström BohlinIFK Göteborg11:50:45
Helena BlomqvistMarkbygdens OK12:10:04
Karin ErikssonTolered-Utby Ol-klubb
Gunilla GlimténOK Löftan
Inge IversenMariager Fjord OK

Öppen motion 8

4 690 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jörgen JindöIK Uven10:15:27
Ulf WallinGöteborg-Majorna OK10:17:25
Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK10:21:08
Arjan SnijderIK Uven10:23:19
Martin JakobssonHammarkinds OK10:23:23
Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK10:25:41
Kristofer DrejmoOK Landehof10:27:29
Sven-Olof Hermanssonklubblös10:27:49
Anna AbrahamssonMölndal Outdoor IF10:27:52
Jens ChristensenMariager Fjord OK10:28:23
August BengtssonOK Nackhe10:28:54
Johanna SjonsIFK Hedemora OK10:29:48
Klaus WolsingMariager Fjord OK10:31:41
Madelèin AnerönnGnellspikes Multisport Club10:32:46
Ingemar BlomGnellspikes Multisport Club10:32:48
Emma SigvardssonFK Friskus-Varberg10:34:52
Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK10:35:05
Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb10:35:06
Karolina MelkstamLerums SOK10:36:39
Helge PoulsenMariager Fjord OK10:36:59
Anna LövgärdOK Alehof10:38:38
Agneta TörnkvistIK Uven10:40:42
Niels Jorgen IversenMariager Fjord OK10:41:31
Keld OstergårdMariager Fjord OK10:44:54
Arne SvärmOK Gisle10:46:02
Pär JohanssonOK Alehof10:46:23
Mark UbbinkSävedalens AIK10:48:10
Jørn BlomMariager Fjord OK10:48:47
Lotta RosénGöteborg-Majorna OK10:49:35
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb10:51:21
Martin ChristensenMariager Fjord OK10:52:08
Olle SchälinOK Alehof10:53:14
Rikard PentonenIFK Göteborg10:54:05
Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb10:55:08
Gert RebsdorfMariager Fjord OK10:55:16
Maria HolmstrandIFK Göteborg10:59:19
Stina StrömstedtKamrat och IF KIF11:00:21
Henrik LaasIFK Göteborg11:24:18
Stig LarssonGöteborg-Majorna OK11:26:56
Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb11:33:22
Olle PenttinenIFK Hedemora OK11:47:57
Lars KullmanOK Alehof11:52:24
Mattias HolmstrandIFK Göteborg11:54:23
Jakob EngIFK Göteborg12:06:28
Gunnar BarreforsIK Uven

Öppen motion 9

7 520 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael SvenssonFK Herkules10:37:37
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK10:38:03
Fredrik WinteråsOK Malmia10:43:00
Francesca De NardisIFK Göteborg10:48:06
Fredrik NobornIFK Göteborg11:14:55
Håkan SalbergIK Uven11:44:16
Herman RosénGöteborg-Majorna OK11:47:51
Johan WinteråsVästerbergslagens OL

Annonser