Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Morokulien 2-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Morokulien 2-dagars
Arrangörsorganisationer: OK Hierne / Åmotfors OK
Datum: lördag 4 juli 2015 - söndag 5 juli 2015

Etapp 1, medelEtapp 2, lång

D21

3 560 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Susanne ErikssonOK Milan12:10
9Ingvild SkjærstadLøten o-lag12:13
1Maria ErikssonVästvärmlands OK12:15
2Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK12:17
3Marie PetterssonOK Djerf12:19
4Johanna KindlundOK Tyr12:21
5Maria BrodinFossum IF12:23
6Elin ErikssonVästvärmlands OK12:25
7Therese HaareKonnerud IL12:27
8Stina GranefeltOK Tyr12:29

H21

4 490 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11Andreas UllerKils OK12:27
12Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna12:29
13Trond KortnerØstmarka OK12:31
14Erik JakobsenOK Moss12:33
15Fredrik NormanLeksands OK12:35
16Fredrik SteneboAttunda OK12:37
17Sören KindlundOK Tyr12:39
18Erik HaareKonnerud IL12:41
19Per EklöfOK Milan12:43
20Erik SundbergStora Tuna OK12:45
21Matthew SpeakeLillomarka OL12:47
22Erik RåbergOK Tyr12:49
23Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna12:51
24Nils EdvardssonJärfälla OK12:53
25Magnus NordströmKils OK12:55
26Jim Øystein NybråtenIL Tyrving12:57
27Erik FernlundSäterbygdens OK12:59

D21 Kort

2 720 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna ErikssonÅmåls OK12:23:14
Emma TarandiIFK Lidingö SOK12:38:37
Kristin JanssonVästvärmlands OK12:43:03
Cassie TrewinIL Tyrving12:45:59
Karin FedjeFrölunda OL13:14:28
Heidi VogtØstmarka OK13:23:00

H21 Kort

3 660 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK11:53:37
Tobias BeckiusLinköpings OK12:15:06
Magnus JonssonVästvärmlands OK12:56:18
Fredrik WassermeyerSkarpnäcks OL

D17-20

3 440 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
31Märta Ransjö ZanderOK Tyr12:32
32Sofia JohanssonOK Alehof12:34
33Elin Ransjö ZanderOK Tyr12:36
34Fanny AsketunOK Roxen12:38

H17-20

3 560 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41Oskar JohanssonVästvärmlands OK12:01
42Tom CampbellLustens OK12:03
43Jesper AlfredssonOK Tyr12:05
44Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK12:07
45Marcus BeckiusOK Tyr12:09
46Tor-Arve Bjørnstad StrandRaumar Orientering12:11

D16

3 330 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin BlomkvistOK Tyr12:08
Charlotte EideGjø-Vard OL12:10
Tove JohanssonOK Alehof12:12
Linda GustafssonOK Tyr12:14
Selma KristiansenOK Moss12:16

H16

3 330 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lukas OlmKils OK12:00
Sondre SkytterenGrue IL12:02
Jonathan UllerKils OK12:04
Oskar EdvardssonJärfälla OK12:06

D14

2 810 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia EdvardssonJärfälla OK12:31
Hanna KolbergVästvärmlands OK12:33
Matilda RenlundStigsökarna12:35
Elise StørenBø OL12:37
Ingrid StakeVästvärmlands OK12:39
Karoline BjørnerødOK Moss12:41

H14

2 810 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Grunde IsaksætreGrue IL12:27
Erik JohanssonOK Alehof12:29
Henrik Åserud SørensenOdal OL12:31

D12

2 790 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rebecka WestlundKils OK12:13
Cornelia KindlundOK Tyr12:15
Märtha StakeVästvärmlands OK12:17
Frida Hovgaard EisvangOK Moss12:19

H12

2 790 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marcus SteneboAttunda OK12:01
Anton UllerKils OK12:03
Gustaf ThybergVästvärmlands OK12:05
Alfred BjørnerødOK Moss12:07
Adam ThybergVästvärmlands OK12:09

D10

1 800 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara PetterssonÅmåls OK12:11

H10

1 800 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ragnar LandeEidskog OL12:01
Fredrik WestlundKils OK12:03
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb12:05

D40

3 330 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Madeleine LundkvistFalköpings AIK OK12:54
Maria EdvardssonJärfälla OK12:56
Kristin JohanssonVästvärmlands OK12:58

H40

3 560 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vegar KristiansenOK Moss12:33
Mats KarlfeldtSävedalens AIK12:35
Björn BeckiusVästerås SOK12:37
Jonas UllerKils OK12:39
Jörgen AurénIK Vikings OK12:41
Henning Bratland CarlsenOK Moss12:43

D40 Kort

2 360 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marina ThybergVästvärmlands OK12:11:29
Annika JohanssonOK Alehof12:47:24

H40 Kort

2 790 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Trond FrøvollOdal OL11:32:42
Per-Martin SvärdIK Vikings OK11:53:16
Peter PetterssonÅmåls OK12:11:04
Martin SkytterenGrue IL12:50:29
Fredrik LilljeqvistStigsökarna

D45

2 720 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanne NarvestadHalden SK12:00
Laila  HerlyngGrue IL12:02
Marie AlfredssonOK Tyr12:04
Ylva OlmKils OK12:06
Lena GrandinOK Linné12:08
Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL12:10
Christina LånghKFUM Örebro OK12:12
Karin SteneboAttunda OK12:14
Suzy LarssonOK Skogshjortarna12:16

H45

3 660 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bjørn Gaute HerlyngGrue IL12:44
Øyvind StørenBø OL12:46
Anders WestlundKils OK12:48
Roar HaugHadeland OL12:50
Örjan BeckiusOK Tyr12:52
Niklas EngvallVästvärmlands OK12:54
Arnt Oluf EideGjø-Vard OL12:56
Anders PetterssonStigsökarna12:58

D50

2 720 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida EngenRaumar Orientering12:18
Lotta RansjöOK Tyr12:20
Mari HernandezOL Toten-Troll12:22
Annika HallénTrollhättans SOK12:24
Vanja StaffOL Toten-Troll12:26
Ann-Sofie HultsvedOK Tyr12:28
Radka KühnelTrollhättans SOK12:30

H50

3 440 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus WideFrölunda OL12:00
Hans-Olof PerssonOK Alehof12:02
Anders JonssonIK Vikings OK12:04
Jörgen HallénTrollhättans SOK12:06
Tore BjørnerødOK Moss12:08
Björn EngströmLustens OK12:10
Thomas ÖstlundVästvärmlands OK12:12
Hans KööhlerTrollhättans SOK12:14
Dan KarlssonIK Vikings OK12:16
Lars JohanssonKarlsbyhedens IK12:18
Lars AnderssonOK Tyr12:20
Kjell EinarssonOK Skogshjortarna12:22
Greg CampbellLustens OK12:24
Ulf NyströmTrollhättans SOK12:26
Nils Harald StaffOL Toten-Troll12:28
Frode ØdegårdstuenSnertingdal IF Orientering12:30
Börje PerssonOK Alehof12:32

D55

2 720 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marit AxelssonVästvärmlands OK12:32
Anne SørumRingsaker OK12:34
Marianne Rud SkjærstadLøten o-lag12:36
Wenche BjørnstadRingsaker OK12:38
Maria ErikssonÅmåls OK12:40
Barbro Falck-YtterGjø-Vard OL12:42

H55

3 440 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders AlamaaIK Vikings OK12:43
Kjell Magne NordviGrue IL12:45
Kay Håvard NyhusBrandval/Kongsvinger OK12:47
Tor StrandRaumar Orientering12:49
Karl Aasmund ErøyOK Moss12:51
Tord JanssonVästvärmlands OK12:53
Bjørn SolbergseterAustmarka IL12:55
Christer ErikssonÅmåls OK12:57
Bjarte LindstadOL Toten-Troll12:59

D60

2 360 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Yvonne GalborgenEds SK12:44
Eva HöijeOK Ravinen12:46
Ann-Britt GöranssonAlmby IK12:48
Bente Tangen WikstrømRingsaker OK12:50
Gunilla BrinkmanOK Älgen12:52
Emma Grete HaareKonnerud IL12:54

H60

3 330 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Trond SyversenOK Øst12:22
Per OsenVestre Akers Skiklub12:24
Stein MyhreNydalens SK12:26
Roar SætabergetLunderseter IL12:28
Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna12:30
Rolf ErikssonVästvärmlands OK12:32
Arvid GalborgenEds SK12:34
Mats HastadFellingsbro GOIF12:36
Roar LøvtjernetBrandval/Kongsvinger OK12:38
Rolf AnderssonVästvärmlands OK12:40
Bjørn SteinbekkenOdal OL12:42
Bengt SvedjebySkattkärrs SOK12:44
Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna12:46
Arnfinn PedersenGjø-Vard OL12:48
Terje WikstrømRingsaker OK12:50
Jan SveenRaumar Orientering12:52

H65

2 790 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK12:00
Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK12:02
Hans A. TingvoldRaufoss I.L. Orientering12:04
Hans Lyder HaareKonnerud IL12:06
Åke GustavssonOK Älgen12:08
Stein NordviElverum OK12:10
Per FredrikssonOK Skogshjortarna12:12
Børre BørresenBrandval/Kongsvinger OK12:14

D70

2 040 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torunn FrøvollIF Sturla12:09
Mariann NilssonLustens OK12:11
Elise JevanordRingsaker OK12:13
Barbro VallinKungälvs OK12:15

H70

2 790 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad12:16
Thorolf TrolsrudBotne Skiklubb Orientering12:18
Hans Petter JevanordRingsaker OK12:20
Johnny EriksenGrue IL12:22
Hans StordalOL Tønsberg og Omegn12:24
Hans PerssonOK Älgen12:26
Lennart HöijeOK Ravinen12:28
Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK12:30
Tormod SætherØstmarka OK12:32
Jan FogelbergVästvärmlands OK12:34
Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad12:36
Lennart MattssonLustens OK12:38
Reidar BjørnstadGrue IL12:40
Kjell BrinkmanOK Älgen12:42
Terje ThrondsenNittedal OL12:44

H75

2 790 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bjørn  GunnerødAsker SK12:46
Willy JohansenRingsaker OK12:48
Elling FrøvollIF Sturla12:50
Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange12:52

H80

2 360 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Melvin NilssonLustens OK12:19
Göran BarremyrOK Fryksdalen12:21
Valter AlamaaIK Vikings OK12:23
Nils JanssonSkattkärrs SOK12:25
John LarssonVästvärmlands OK12:27

D17C

2 810 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mona Elisabeth ØstvangØstmarka OK11:37:22
Else Bogstad StordalOL Tønsberg og Omegn12:15:57

H17C

2 810 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
John TangenHamar OK11:46:14
Svein Tore G. NarvestadHalden SK11:49:49
Lars Danielsen HolenMarkane O-lag12:22:03
Dan-Olof JohanssonOK Alehof12:48:13
Kjetil JacobsenHamar OK12:55:37
Martin Hovgaard EisvangOK Moss12:57:07
Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL13:10:47

Inskolning

1 740 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lukas TarandiIFK Lidingö SOK11:03:04
Brage KristiansenOK Moss11:29:51
Amund Kortner VogtØstmarka OK11:37:00
Nora ØstvangØstmarka OK11:37:03
Amalie ØstvangØstmarka OK11:37:04
Henry NordströmKils OK11:37:17
Trond Seigerud HaugenLunderseter IL11:49:14
Sara-Sofie Larsen SimonsenOK Øst11:53:40
Asbjørn LandeEidskog OL12:02:33
Oda Marissa BergersenEidskog OL12:04:04
Ida Marianne BergersenEidskog OL12:04:05
Tim ÖstlundVästvärmlands OK12:09:36
Lauritz StolpeEidskog OL12:23:42
Håkon SørensenOdal OL12:38:33
Malte GranefeltOK Tyr12:46:29

U1

1 740 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alicia PetterssonStigsökarna11:44:09
Lina UllerKils OK11:49:43
Elias JosefssonVästvärmlands OK12:13:01
Lydia StakeVästvärmlands OK12:29:33
Knut Egil Sjønneng SjøenOdal OL12:38:29
Emil SkytterenGrue IL12:41:17
Petter Kristoffer HusåsOdal OL12:41:23

U2

1 800 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma Aune JakobsenOK Moss11:30:21
Silje G. NarvestadHalden SK11:34:30
Maja JosefssonVästvärmlands OK11:36:46
Lukas PetterssonStigsökarna11:42:31
Jørgen Brenna LoennechenBrandval/Kongsvinger OK11:46:49
Albin LundkvistFalköpings AIK OK11:49:33
Elis LundkvistFalköpings AIK OK11:54:04
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb12:08:10
Anders Hovgaard EisvangOK Moss12:19:25
Alexander FedjeFrölunda OL12:27:24

D13-16C

2 790 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emilie StørenBø OL11:31:03
Caroline EideGjø-Vard OL11:34:04
Ingrid Bratland TjernshaugenOK Moss12:18:19

H13-16C

2 790 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars G. NarvestadHalden SK11:55:21
Adam KristiansenOK Moss12:16:52
Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering12:31:13

Öppen motion 1

1 800 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marte Smedstad JahnsenLunderseter IL12:04:37
Daniel EngenRaumar Orientering12:12:35
Tina BjørnstadRaumar Orientering12:31:01
Sigrun SkytterenGrue IL12:37:49
Eirik Skytteren FurubergGrue IL12:39:43
Vilde Skytteren-FurubergGrue IL12:40:27
Merethe OlsenKlubblös13:14:51

Öppen motion 3

2 790 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin  Wallén BeckiusVästerås SOK11:29:59
Jenny GalborgenEds SK11:39:02
Nina MagnussonÅmåls OK11:39:49
Eva K JohanssonKungälvs OK11:44:42
Tor SimonsenOK Øst11:46:21
Lars ThybergVästvärmlands OK11:52:00
Gunnar SætherEidskog OL11:52:45
Pia RagnmarkOK Skogshjortarna11:55:24
Berit DalheimLunderseter IL12:06:38
Lene BlienLunderseter IL12:06:40
Hjalmar BergOK Fryksdalen12:10:43
Janne ErikssonEds SK12:29:10
Hans-Magnus GalborgenEds SK12:29:40
Markus JanssonÅmåls OK12:37:39
Sigurd Hagring HaugHadeland OL12:38:03
Mari WilhelmssonStigsökarna12:41:34
Marianne Granum HelsvigKonnerud IL
Kristina NyströmTrollhättans SOK

Öppen motion 5

2 810 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Morten Engebretsen 11:30:06
Hans WilhelmssonSäffle OK11:33:04
Øivind EriksenOK Øst11:39:46
Eli SeigerudLunderseter IL11:44:46
Egil SolbergseterAustmarka IL12:02:00
Håkan HåkanssonKungälvs OK12:02:38
Per SundqvistKlubblös12:04:20
Tor SætabergetLunderseter IL12:05:34
Maja Seigerud HaugenLunderseter IL12:10:06
Tina WestlundKils OK12:13:20
Peter SjögrenIK Vikings OK12:15:26
Peter   CarlmanVästvärmlands OK12:39:35
Trond FurubergGrue IL12:42:17
Erik HaugenRingsaker OK12:44:33
Odd Egil FrognerOL Tønsberg og Omegn12:53:43

Öppen motion 7

2 720 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per PetterssonOK Djerf11:34:08
Marion HallstenUddevalla OK11:36:50
Jens-Henrik SimonsenOK Øst11:52:31
Maria NordströmKils OK11:53:50
Astrid BjørnerødOK Moss12:03:48
Lene Margrethe SætabergetLunderseter IL12:06:30
Harald BrekkeHamar OK12:08:50
Oddvar GravingenGrue IL12:24:35
Anna UllerKils OK12:29:04
Klaus EngenEidskog OL12:45:28
Per BaierTolered-Utby Ol-klubb12:48:46
Ole-Johan VangenHamar OK

Öppen motion 8

3 660 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin KrogstadLillomarka OL11:30:08
Anders KnutssonLinköpings OK11:33:52
Jan GustafssonOK Tyr11:36:16
Rune SandbergUddevalla OK11:37:46
Stein Arne NegårdVang OL11:48:58
Terje GuldbrandsenHamar OK11:56:03
Leif BillingsøEidskog OL11:57:29
Jonas LindellStigsökarna11:58:17
Ulf GrandinOK Linné11:59:14
Maria DåverhögVästvärmlands OK12:01:08
Fredrik KarlssonVästvärmlands OK12:07:59
Robert BergOK Fryksdalen12:10:48
Johan GustafssonOK Tyr12:13:52
Patrik NilssonVänersborgs SK12:19:51
Daniel RåådOK Tyr12:31:16
Lars SonnertKlubblös12:33:14
Eivind LandeEidskog OL12:59:03
Bjørn SævikKlubblös13:13:16
Frank SandbergKlubblös13:15:29

Annonser