Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Morokulien 2-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Morokulien 2-dagars
Arrangörsorganisationer: OK Hierne / Åmotfors OK
Datum: lördag 4 juli 2015 - söndag 5 juli 2015

Etapp 1, medelEtapp 2, lång

D21

7 030 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie PetterssonOK Djerf11:20:00
Therese HaareKonnerud IL11:20:35
Johanna KindlundOK Tyr11:21:31
Stina GranefeltOK Tyr11:24:06
Maria BrodinFossum IF11:24:28
Maria ErikssonVästvärmlands OK11:26:00
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK11:26:04
Ingvild SkjærstadLøten o-lag11:26:12
Elin ErikssonVästvärmlands OK11:35:00
Susanne ErikssonOK Milan11:35:00

H21

9 060 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Matthew SpeakeLillomarka OL11:30:00
Jim Øystein NybråtenIL Tyrving11:31:54
Andreas UllerKils OK11:32:36
Per EklöfOK Milan11:33:57
Erik FernlundSäterbygdens OK11:34:39
Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna11:35:58
Erik HaareKonnerud IL11:36:05
Erik SundbergStora Tuna OK11:36:42
Nils EdvardssonJärfälla OK11:36:54
Fredrik NormanLeksands OK11:37:34
Sören KindlundOK Tyr11:38:03
Trond KortnerØstmarka OK11:39:08
Fredrik SteneboAttunda OK11:39:58
Magnus NordströmKils OK11:40:15
Erik JakobsenOK Moss11:45:00
Erik RåbergOK Tyr11:45:00
Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna11:45:00

D21 Kort

3 930 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma TarandiIFK Lidingö SOK10:32:23
Kristin JanssonVästvärmlands OK11:16:30
Heidi VogtØstmarka OK11:39:05
Karin FedjeFrölunda OL12:05:09
Johanna ErikssonÅmåls OK
Cassie TrewinIL Tyrving

H21 Kort

6 430 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tobias BeckiusLinköpings OK10:54:25
Fredrik WassermeyerSkarpnäcks OL11:10:07
Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK11:45:46
Magnus JonssonVästvärmlands OK11:48:39

D17-20

4 900 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Märta Ransjö ZanderOK Tyr11:05:00
Fanny AsketunOK Roxen11:06:21
Elin Ransjö ZanderOK Tyr11:06:38
Sofia JohanssonOK Alehof11:10:38

H17-20

7 030 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tom CampbellLustens OK11:10:00
Jesper AlfredssonOK Tyr11:11:27
Oskar JohanssonVästvärmlands OK11:13:46
Marcus BeckiusOK Tyr11:15:02
Tor-Arve Bjørnstad StrandRaumar Orientering11:17:40
Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK11:25:00

D16

3 960 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda GustafssonOK Tyr11:00:00
Selma KristiansenOK Moss11:14:53
Elin BlomkvistOK Tyr11:15:00
Charlotte EideGjø-Vard OL11:15:00
Tove JohanssonOK Alehof11:15:00

H16

5 400 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar EdvardssonJärfälla OK11:14:00
Lukas OlmKils OK11:19:57
Jonathan UllerKils OK11:24:02

D14

3 730 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karoline BjørnerødOK Moss11:05:00
Sofia EdvardssonJärfälla OK11:05:45
Hanna KolbergVästvärmlands OK11:06:22
Ingrid StakeVästvärmlands OK11:06:58
Elise StørenBø OL11:11:29
Matilda RenlundStigsökarna11:14:39

H14

3 730 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Grunde IsaksætreGrue IL11:10:00
Henrik Åserud SørensenOdal OL11:15:42
Erik JohanssonOK Alehof11:16:18

D12

2 670 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cornelia KindlundOK Tyr11:00:00
Rebecka WestlundKils OK11:00:47
Märtha StakeVästvärmlands OK11:03:51
Frida Hovgaard EisvangOK Moss11:12:15

H12

2 670 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton UllerKils OK11:05:00
Marcus SteneboAttunda OK11:05:28
Alfred BjørnerødOK Moss11:06:23
Adam ThybergVästvärmlands OK11:16:08
Gustaf ThybergVästvärmlands OK11:19:52

D10

1 760 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara PetterssonÅmåls OK11:00

H10

1 760 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb11:03
Fredrik WestlundKils OK11:05
Ragnar LandeEidskog OL11:07

D40

4 900 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristin JohanssonVästvärmlands OK11:17
Maria EdvardssonJärfälla OK11:32
Madeleine LundkvistFalköpings AIK OK11:32

H40

7 030 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn BeckiusVästerås SOK11:27:00
Mats KarlfeldtSävedalens AIK11:29:39
Jonas UllerKils OK11:30:44
Henning Bratland CarlsenOK Moss11:31:04
Jörgen AurénIK Vikings OK11:36:14
Vegar KristiansenOK Moss11:42:00

D40 Kort

3 040 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika JohanssonOK Alehof11:01:15
Marina ThybergVästvärmlands OK11:24:53

H40 Kort

3 330 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per-Martin SvärdIK Vikings OK10:47:55
Peter PetterssonÅmåls OK11:00:00
Martin SkytterenGrue IL12:00:04
Trond FrøvollOdal OL
Fredrik LilljeqvistStigsökarna

D45

3 960 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena GrandinOK Linné11:14:00
Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL11:14:25
Suzy LarssonOK Skogshjortarna11:14:50
Marie AlfredssonOK Tyr11:15:01
Karin SteneboAttunda OK11:15:53
Ylva OlmKils OK11:16:35
Hanne NarvestadHalden SK11:17:45
Christina LånghKFUM Örebro OK11:23:05
Laila  HerlyngGrue IL11:29:00

H45

6 410 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roar HaugHadeland OL11:22:00
Örjan BeckiusOK Tyr11:26:12
Arnt Oluf EideGjø-Vard OL11:26:41
Bjørn Gaute HerlyngGrue IL11:28:12
Niklas EngvallVästvärmlands OK11:28:29
Anders PetterssonStigsökarna11:28:38
Anders WestlundKils OK11:30:31
Øyvind StørenBø OL11:33:19

D50

3 300 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lotta RansjöOK Tyr11:10:00
Vanja StaffOL Toten-Troll11:10:43
Mari HernandezOL Toten-Troll11:10:46
Ida EngenRaumar Orientering11:14:51
Ann-Sofie HultsvedOK Tyr11:17:17
Annika HallénTrollhättans SOK11:25:00
Radka KühnelTrollhättans SOK11:25:00

H50

5 740 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tore BjørnerødOK Moss11:02:00
Anders JonssonIK Vikings OK11:06:15
Nils Harald StaffOL Toten-Troll11:06:50
Ulf NyströmTrollhättans SOK11:07:57
Frode ØdegårdstuenSnertingdal IF Orientering11:09:10
Jörgen HallénTrollhättans SOK11:09:20
Kjell EinarssonOK Skogshjortarna11:12:26
Thomas ÖstlundVästvärmlands OK11:12:35
Lars AnderssonOK Tyr11:17:00
Björn EngströmLustens OK11:17:00
Lars JohanssonKarlsbyhedens IK11:17:00
Dan KarlssonIK Vikings OK11:17:00
Hans KööhlerTrollhättans SOK11:17:00
Börje PerssonOK Alehof11:17:00
Hans-Olof PerssonOK Alehof11:17:00
Magnus WideFrölunda OL11:17:00

D55

3 300 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marianne Rud SkjærstadLøten o-lag11:05:00
Maria ErikssonÅmåls OK11:07:46
Marit AxelssonVästvärmlands OK11:09:26
Anne SørumRingsaker OK11:13:34
Barbro Falck-YtterGjø-Vard OL11:14:23
Wenche BjørnstadRingsaker OK11:16:38

H55

5 400 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bjørn SolbergseterAustmarka IL11:30:00
Tord JanssonVästvärmlands OK11:32:07
Karl Aasmund ErøyOK Moss11:33:24
Kay Håvard NyhusBrandval/Kongsvinger OK11:35:00
Kjell Magne NordviGrue IL11:36:52
Tor StrandRaumar Orientering11:38:29
Bjarte LindstadOL Toten-Troll11:40:30
Anders AlamaaIK Vikings OK11:45:00
Christer ErikssonÅmåls OK11:45:00

D60

2 970 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma Grete HaareKonnerud IL11:25:00
Ann-Britt GöranssonAlmby IK11:25:47
Bente Tangen WikstrømRingsaker OK11:30:26
Gunilla BrinkmanOK Älgen11:32:13
Eva HöijeOK Ravinen11:35:11
Yvonne GalborgenEds SK11:36:31

H60

4 900 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna11:13:00
Bengt SvedjebySkattkärrs SOK11:15:17
Roar LøvtjernetBrandval/Kongsvinger OK11:18:01
Per OsenVestre Akers Skiklub11:18:21
Terje WikstrømRingsaker OK11:18:24
Arnfinn PedersenGjø-Vard OL11:19:48
Rolf AnderssonVästvärmlands OK11:20:24
Bjørn SteinbekkenOdal OL11:21:16
Mats HastadFellingsbro GOIF11:23:35
Trond SyversenOK Øst11:23:47
Arvid GalborgenEds SK11:24:53
Rolf ErikssonVästvärmlands OK11:26:02
Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna11:28:00
Stein MyhreNydalens SK11:28:00
Roar SætabergetLunderseter IL11:28:00
Jan SveenRaumar Orientering11:28:00

H65

3 960 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Børre BørresenBrandval/Kongsvinger OK11:05:00
Åke GustavssonOK Älgen11:08:52
Stein NordviElverum OK11:09:11
Per FredrikssonOK Skogshjortarna11:10:53
Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK11:11:20
Hans Lyder HaareKonnerud IL11:14:38
Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK11:18:37
Hans A. TingvoldRaufoss I.L. Orientering11:20:00

D70

2 180 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro VallinKungälvs OK11:10:00
Elise JevanordRingsaker OK11:14:08
Mariann NilssonLustens OK11:16:50
Torunn FrøvollIF Sturla11:25:00

H70

3 300 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan FogelbergVästvärmlands OK11:00:00
Hans PerssonOK Älgen11:05:18
Lennart HöijeOK Ravinen11:09:11
Reidar BjørnstadGrue IL11:09:28
Thorolf TrolsrudBotne Skiklubb Orientering11:10:04
Lennart MattssonLustens OK11:10:37
Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK11:11:14
Hans StordalOL Tønsberg og Omegn11:12:05
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad11:12:54
Kjell BrinkmanOK Älgen11:15:00
Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad11:15:00
Johnny EriksenGrue IL11:15:00
Hans Petter JevanordRingsaker OK11:15:00
Tormod SætherØstmarka OK11:15:00
Terje ThrondsenNittedal OL11:15:00

H75

2 970 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elling FrøvollIF Sturla11:19:00
Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange11:29:17
Bjørn  GunnerødAsker SK11:34:00
Willy JohansenRingsaker OK11:34:00

H80

2 500 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils JanssonSkattkärrs SOK11:14:00
Melvin NilssonLustens OK11:16:19
Valter AlamaaIK Vikings OK11:18:29
Göran BarremyrOK Fryksdalen11:24:04
John LarssonVästvärmlands OK11:27:24

D17C

3 450 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mona Elisabeth ØstvangØstmarka OK10:31:35
Else Bogstad StordalOL Tønsberg og Omegn10:35:22

H17C

3 450 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
John TangenHamar OK10:39:53
Svein Tore G. NarvestadHalden SK10:48:17
Dan-Olof JohanssonOK Alehof11:01:20
Lars Danielsen HolenMarkane O-lag11:30:22
Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL11:45:24
Martin Hovgaard EisvangOK Moss12:02:16
Kjetil JacobsenHamar OK12:07:15

Inskolning

1 380 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Amund Kortner VogtØstmarka OK10:06:04
Amalie ØstvangØstmarka OK10:06:05
Nora ØstvangØstmarka OK10:06:07
Emil JohanssonVästvärmlands OK10:10:07
Sara-Sofie Larsen SimonsenOK Ösl10:11:03
Asbjørn LandeEidskog OL10:15:55
Brage KristiansenOK Moss10:22:43
Alexander GullbrandsenEidskog OL11:48:01
Liv Renate SävikKlubblös
Lukas TarandiIFK Lidingö SOK

U1

1 380 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilda KindlundOK Tyr10:18:14
Lydia StakeVästvärmlands OK10:48:52
Lina UllerKils OK10:59:25
Elias JosefssonVästvärmlands OK11:17:11
Emil SkytterenGrue IL11:41:04
Knut Egil Sjønneng SjøenOdal OL11:42:27
Tiril Amalie SundeKlubblös11:42:35
Petter Kristoffer HusåsOdal OL

U2

1 760 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Silje G. NarvestadHalden SK10:35:58
Emma Aune JakobsenOK Moss10:36:50
Jørgen Brenna LoennechenBrandval/Kongsvinger OK10:40:35
Lukas PetterssonStigsökarna10:42:22
Alicia PetterssonStigsökarna10:43:51
Maja JosefssonVästvärmlands OK10:44:15
Albin LundkvistFalköpings AIK OK10:46:51
Elis LundkvistFalköpings AIK OK10:48:12
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb11:06:18
Alexander FedjeFrölunda OL11:07:09
Anders Hovgaard EisvangOK Moss11:14:31

D13-16C

2 690 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emilie StørenBø OL10:55:21
Caroline EideGjø-Vard OL11:07:41
Ingrid Bratland TjernshaugenOK Moss11:15:40

H13-16C

2 690 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam KristiansenOK Moss11:05:51
Lars G. NarvestadHalden SK11:11:43
Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering11:20:56

Öppen motion 1

1 730 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tina BjørnstadRaumar Orientering11:20:45
Daniel EngenRaumar Ol11:30:24
Petter HusåsOdal OL11:42:02
Sigrun SkytterenGrue IL11:47:41
Vilde Skytteren-FurubergGrue IL11:50:05
Eirik Skytteren-FurubergGrue IL12:03:30

Öppen motion 3

2 370 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tor SimonsenOK Øst10:32:13
Karin Wallén BeckiusVästerås SOK10:36:43
Janne ErikssonEds SK10:48:29
Nina MagnussonÅmåls OK10:51:44
Hans-Magnus GalborgenEds SK10:53:30
Pia RagnmarkOK Skogshjortarna10:55:41
Markus JanssonÅmåls OK11:09:21
Lars ThybergVästvärmlands OK11:09:28
Kristina NyströmTrollhättans SOK11:11:24
Lene BlienLunderseter IL11:27:50
Berit DalheimLunderseter IL11:27:53
Merethe OlsenKlubblös11:33:21
Jenny GalborgenEds SK11:48:00
Eva K JohanssonKungälvs OK12:08:32
Marianne Granum HelsvigKonnerud IL

Öppen motion 5

3 630 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan HåkanssonKungälvs OK10:57:28
Tina WestlundKils OK11:07:00
Egil Solberseteraustmarka11:12:46
Sondre SkytterenGrue IL12:00:25
Peter SjögrenIK Vikings OK

Öppen motion 7

2 880 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars BroströmDegerfors OK10:30:16
Jens-Henrik SimonsenOK Øst10:31:24
David KindlundOK Tyr10:48:33
Jan GustafssonOK Tyr10:56:16
Greg CampbellLustens OK10:56:48
Astrid BjørnerødOK Moss11:09:25
Björn NilssonOK Fryksdalen11:17:38
Eirik HaugenRingsaker OK11:36:52
Odd Egil FrognerOL Tønsberg og Omegn11:38:24
Anna UllerKils OK11:42:33
Ane Eline HerlyngGrue IL11:43:46
Julie LandeEidskog OL

Öppen motion 8

4 170 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per PettersonOK Djerf10:34:51
Tommy SkårbØRaumar Orientering10:49:38
Johan GustafssonOK Tyr10:53:47
Ulf GrandinOK Linné10:54:54
Anders JohanssonVästvärmlands OK11:01:52
Frank SandbergKlubblös11:34:01
Knut EngenRaumar Orientering11:40:22
Linda EngenRaumar Orientering11:45:34
Bjørn Olav BergsløkkenGrue IL11:47:10
Grethe BergersenEidskog OL

Öppen motion 9

7 010 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan AhlquistOK Tyr10:57:24
Bjørn SævikKlubblös12:34:46

Annonser