Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Tre skåningar och en dansk

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Tre skåningar och en dansk
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 3Etapp 4

D21

3 630 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28Anna ÅlinSundsvalls OK18:00:01
16Rasa PtasekaiteOK Linné18:01:01
19Anna AlmgrenOK Stigen18:04:01
23Jessica NilssonOK Tyr18:09:00
15Sara LorénOK Landehof18:10:03
26Mette StubPI-København18:11:01
35Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK18:12:00
20Camilla NilssonOK Torfinn18:13:01
14Emelie LorénOK Landehof18:14:01
104Karin HagwallLunds OK18:15:01
36Hanna SteinerÖrkelljunga FK18:16:04
34Angelika LarssonÖrkelljunga FK18:20:04
21Evelina FolkessonOK Torfinn18:23:01
22Hannah PetersonOK Torfinn18:28:01
105Hanna LindströmOK Tranan18:29:01
25Ellinor TjernlundOK Vilse 8718:30:00
27Annie LennartssonSkåneslättens OL18:31:02
9Hanna KryhMalmö OK18:33:01
10Wiviann OttossonMalmö OK18:39:01
12Emilia JohanssonOK Gisle18:40:04
31Clara MannfolkUlricehamns OK18:46:01
13Emilia SvärmOK Gisle18:48:01
32Emelie SvalinVänersborgs SK18:50:06
17Sara EngOK Pan-Kristianstad18:54:01
8Evelina EkelundMalmö OK19:03:02
6Fanny BrodinIstrums SK19:05:01
18Marie EngOK Pan-Kristianstad19:07:01
2Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK19:27:01
1Stina PerssonEmmaboda Verda OK19:32:00
11Lisa PetterssonOK Dacke19:36:01
7Frida KjellmanLidköpings VSK19:37:00
4Caroline LindelöwHärlövs IF19:47:00
5Elinor LindelöwHärlövs IF19:49:01
29Erika LindqvistSävedalens AIK19:55:00
3Elin TörnrothHjobygdens OK19:59:01
24Josefin TjernlundOK Vilse 87

H21

3 890 m, 63 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
69Erik SchultzOK Löftan18:00:00
49Martin KribladHjärnarps GH OL18:00:59
74Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad18:02:00
97David BomanStångenäs AIS18:06:00
46Johan IngemarssonHestra IF18:07:00
84Niclas TjernlundOK Vilse 8718:08:00
37Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL18:09:00
50Henrik AnderssonHässleholms OK18:10:00
85Viktor HenmyrOK Vilse 8718:10:59
58Jonathan GunnarssonMalmö OK18:12:00
57Tobias BladhLunds OK18:13:01
77Felix PerssonOK Skogsfalken18:13:59
55Carl RämmalLunds OK18:15:01
90Magnus LindeRävetofta OK18:15:59
53Björn BylundIFK Enskede18:21:59
81Oskar NilssonOK Stigen18:24:00
103Henrik EricksonUlricehamns OK18:25:00
40Mikael PerssonFK Göingarna18:26:00
51Wiktor RydlundHässleholms OK18:26:59
59Karl UtterbackMalmö OK18:28:04
99Arvid WedlinSävedalens AIK18:29:58
82Emanuel StridOK Torfinn18:31:00
87Per HolmbergRonneby OK18:32:01
62Fredrik ÖbergMalmö OK18:33:00
71Mikael PihlOK Pan-Kristianstad18:35:05
63Johan FilipssonMarkaryds FK18:38:02
101Mikael LöfvingTibro OK18:42:59
66Timo KononenOK Gisle18:44:00
100Simon LarssonSävedalens AIK18:45:00
83Fredrik SvenssonOK Torfinn18:46:00
68Victor AxbomOK Landehof18:46:59
80David ForsOK Skogsstjärnan18:48:02
70Johan SandlundOK Njudung18:49:00
65Linus SvärmOK Gisle18:50:00
72Henrik EngOK Pan-Kristianstad18:51:00
102Anton PetterssonTibro OK18:55:00
88Thomas JohannessonRonneby OK18:57:04
89Henrik JohannessonRonneby OK18:58:59
91Niklas OlssonSkåneslättens OL18:59:59
98Albin ÅlinSundsvalls OK19:01:05
76Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad19:01:59
56Rasmus GrönlundLunds OK19:03:59
61Linus MalmstenMalmö OK19:04:59
54Mats JohanssonIstrums SK19:07:00
39Robin LarssonFK Göingarna19:07:58
41Magnus LarssonFK Göingarna19:09:59
43Jesper HåkanssonFK Göingarna19:10:59
42Hampus LarssonFK Göingarna19:11:58
94Niclas LindblomStigmännen Karlshamns OK19:12:59
45John OskarssonHagaby GOIF19:13:59
73Richard EngOK Pan-Kristianstad19:15:59
632Erik ZeilonSkåneslättens OL19:20:59
86Niklas ThörnOK Vilse 8719:27:59
52Jonas AnderssonIF Rigor19:29:59
92Adam SegerslättSkåneslättens OL19:33:59
67Klas JohanssonOK Kolmården19:37:59
44Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK19:49:59
48Johan TörnrothHjobygdens OK20:04:59
38Erik HanssonBredareds IF20:07:00
47Oscar TörnrothHjobygdens OK20:10:00
79Oscar OlssonOK Skogsfalken
95Mattias JohanssonStångenäs AIS
96Tobias GovikStångenäs AIS

D16

2 330 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
109Emmy HelmerssonHässleholms OK18:10:04
113Ida ErikssonOK Landehof18:19:01
106Anna HagstrandBurseryds IF18:20:01
111Klara AskMarkbygdens OK18:31:01
108Elin LundbergHestra IF18:32:00
112Johanna WilhelmssonOK Dacke18:54:07
114Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL19:03:01
107Julia TuressonBurseryds IF19:05:04
110Linn LindblomMalmö OK19:16:01

H16

2 710 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
117Malthe PoulsenFIF Hillerød18:04:59
121Jonathan LjungbergOK Skogsfalken18:16:59
116Emil AlpbergAlmby IK18:23:10
120Emil PetterssonOK Dacke19:02:01
118Felix FalkGöteborg-Majorna OK19:14:00
119Allan HedbergLunds OK19:57:59

D14

2 000 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
128Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:59:14
135Elin EmilssonOK Skogsfalken18:13:14
132Felicia LorénOK Landehof18:14:15
134Elina LiljedahlOK Skogsfalken18:15:14
136Tova DanielssonOK Skogsfalken18:16:15
122Klara HagstrandBurseryds IF18:17:15
133Kajsa HomannOK Orinto18:19:16
138Hanna JohannessonRonneby OK18:24:15
126Nellie RydlundHässleholms OK18:27:14
127Johanna FranssonJönköpings OK18:34:14
125Lovisa LagerHalmstad OK18:41:14
140Maja PorleVäxjö OK18:44:14
137Linn KarlssonOK Vilse 8718:59:15
124Lisa FalkGöteborg-Majorna OK19:09:14
131Ebba BerglinOK Dacke19:14:14
130Agnes LindblomMalmö OK19:16:14
123Matilda JohannessonFrölunda OL19:17:14

H14

2 000 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
154Simon GiselssonRonneby OK18:04:14
146Erik IngemarssonHestra IF18:09:14
152Herman AlbinssonOK Skogsfalken18:12:15
153Max KärvhagOK Skogsfalken18:25:14
151Jakob WilhelmssonOK Dacke18:26:15
141Johan AlpbergAlmby IK18:29:14
145Oskar LundbergHestra IF18:42:14
155Philip EkbergTrollhättans SOK19:10:17
148Adam LindblomMalmö OK19:15:15
143Brian AhlmAndrarums IF19:26:14
142Erik ThoressonAndrarums IF19:30:15
144Måns PerssonAndrarums IF19:34:14
147Povel HedbergLunds OK19:57:14

D12

1 800 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
162Alice PerssonOK Tyringe17:59:16
158Emma EmilssonOK Skogsfalken18:12:15
159Ella SöderbergOK Skogsfalken18:13:16
160Julia KarlssonOK Skogsfalken18:15:16
156Linnea RydlundHässleholms OK18:27:15
161Sofia ElverlindOK Tranan18:34:17
164Julia EkbergTrollhättans SOK19:10:16
157Thilda SeldénIF Rigor19:29:14
163Vilmalee SuwanOK Vilse 87

H12

1 800 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
168Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK18:00:15
633Rasmus JohanssonOK Stigen18:01:14
166Filip IngemarssonHestra IF18:05:03
176Noah AndertoftVästerås SOK18:09:16
177Hugo CedervallÖrkelljunga FK18:19:18
167Ivar HelmerssonHässleholms OK18:23:14
174Max PerssonOK Skogsfalken18:25:17
169Klas LjungqvistLunds OK18:26:18
172Albin NyqvistOK Landehof18:49:14
173Melker LarssonOK Orion18:56:14
171Hugo LarssonOK Dacke19:00:14
175Gabriel SteffertOK Tyringe19:01:15
170Loke HedbergLunds OK19:21:14
165Folke SvangrenGotlands Bro OK19:24:14

D10

1 530 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
187Smilla AndertoftVästerås SOK18:09:15
179Sara LjungqvistLunds OK18:14:16
178Audrey HanssonFrölunda OL18:25:16
182Lisa ErikssonOK Landehof18:29:15
183Emilia ElverlindOK Tranan18:34:15
181Emma KarlssonOK Landehof18:36:15
185Anna BenattiSkåneslättens OL18:40:14
186Ida BenattiSkåneslättens OL18:41:15
180Emma LarssonOK Dacke18:50:16

H10

1 530 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
195Nils PerssonOK Tyringe17:59:17
192Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK18:00:15
194Emil AlbinssonOK Skogsfalken18:15:15
189Isak LindelövHjärnarps GH OL18:19:15
190Casper TuressonHärlövs IF18:24:14
198Liam HogedalVänersborgs SK18:44:16
193Elias NyqvistOK Landehof18:51:12
196William SteffertOK Tyringe18:59:16
197Erik EkbergTrollhättans SOK19:10:15
188Hugo ThoressonAndrarums IF19:27:15
191Emil SeldénIF Rigor19:29:15

D35

3 080 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
204Christina OlssonSkåneslättens OL18:01:02
201Emma KribladHjärnarps GH OL18:14:05
205Lina PalmérUlricehamns OK18:18:01
202Liselott SvenssonJönköpings OK18:19:02
199Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna18:20:02
200ANNA LINDELÖVFK Snapphanarna18:25:06
203Marie GrönlundLunds OK18:59:01

D40

2 900 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
210Karin AlthoffKungälvs OK18:05:11
219Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK18:12:02
216Agneta EmilssonOK Skogsfalken18:14:06
211Anna LjungqvistLunds OK18:27:03
209Maria TuressonHärlövs IF18:29:02
214Pia JohanssonOK Landehof18:37:01
208Maria IngemarssonHestra IF18:38:02
218Kajsa BenattiSkåneslättens OL18:42:04
215Malin SvenssonOK Orion19:01:02
213Linda LarssonOK Dacke19:02:02
217Martina KarlssonOK Vilse 8719:03:03
207Ylva SvangrenGotlands Bro OK19:31:01
212Jenny LindblomMalmö OK19:32:02

H40

3 080 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
225Erik AderstedtKungälvs OK18:00:01
229Peter LiljedahlOK Skogsfalken18:10:01
236Magnus EmilssonOK Skogsfalken18:13:02
234Ola SöderbergOK Skogsfalken18:14:59
221Nils HelmerssonHässleholms OK18:16:00
231Pierre DanielssonOK Skogsfalken18:17:01
224Fredrik SvenssonJönköpings OK18:22:08
233Jonas K JohanssonOK Skogsfalken18:24:09
222Magnus RydlundHässleholms OK18:28:59
235Lars PerssonOK Skogsfalken18:30:00
237Magnus ElverlindOK Tranan18:31:06
232Magnus KärvhagOK Skogsfalken18:32:02
230Pontus LarssonOK Skogsfalken18:35:07
223Magnus ClaessonJönköpings OK18:58:01
228Magnus LarssonOK Dacke19:00:00
227Daniel AxelssonMålilla OK19:10:03
226Henrik LindblomMalmö OK19:20:01
220Göran KimellGotlands Bro OK19:25:00
629Mathias BrantestadLunds OK

D45

2 840 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
634Camilla JohanssonOK Stigen18:02:02
256Mona RosbergVäxjö OK18:14:03
253Josefine AlbinssonOK Skogsfalken18:19:04
635Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL18:20:06
257Marie OlssonÖrkelljunga FK18:21:01
246Ulrica OlovssonLaholms IF OK18:22:03
244Carina RydlundHässleholms OK18:33:02
254Charlott LiljaOK Stigen18:34:01
247Åsa EricssonLunds OK18:35:02
252Anna ErikssonOK Landehof18:36:02
245Anette BjelkHästveda OK18:37:02
241Eva-Lotta LundbergHestra IF18:40:05
255Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu18:45:04
251Sofia KarlssonOK Landehof18:53:01
248Jeanette SigenstamMarkbygdens OK18:55:02
243Carina AronssonHässleholms OK18:57:01
250Eva PetterssonOK Dacke19:01:03
238Lena TuressonBurseryds IF19:05:03
249Karin OlssonMölndal Outdoor IF19:06:00
240Lotta FalkGöteborg-Majorna OK19:12:07
242Carina Thynell LindelöwHärlövs IF19:50:03

H45

3 050 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
631Tomas VensrydEslövs FK18:05:00
274Magnus HomannOK Orinto18:17:02
271Sven ErikssonOK Landehof18:18:59
279Tommy JohanssonStångenäs AIS18:25:03
265Peter FranssonJönköpings OK18:30:01
276Christer LiljaOK Stigen18:31:01
267Anders EricssonLunds OK18:34:00
277Ola JönssonOK Vilse 8718:35:08
266Fabian LjungqvistLunds OK18:35:59
264Morgan BjelkHästveda OK18:38:01
263Jan LagerHalmstad OK18:43:00
270Fredrik AskMarkbygdens OK18:50:01
273Ulf NyqvistOK Landehof18:51:03
268Raul HindovLunds OK18:52:01
262Patrik FalkGöteborg-Majorna OK19:14:02
261Pär JohannessonFrölunda OL19:16:59
272Thomas KarlssonOK Landehof19:19:00
278Olle SjöforsOK Älme19:19:59
275Lars-Ola LarssonOK Orion19:30:00
259Harald PerssonAndrarums IF19:43:01

D50

2 320 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
292Eva AlmgrenOK Stigen18:02:01
288Jenny HomannOK Orinto18:06:01
283Eva SvanbergJärfälla OK18:20:11
289Barbro KärvhagOK Skogsfalken18:25:07
290Pernilla LarssonOK Skogsfalken18:27:01
293Gunnel SvenssonOK Tranan18:29:03
286Annika JosefssonOK Dacke18:36:03
285Anne UddMarkbygdens OK18:41:01
295Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu18:43:01
297Frida MannfolkUlricehamns OK18:48:02
282Monica LaageFalköpings AIK OK18:49:03
291Susanne DombyOK Stigen18:50:04
287Christina SternerOK Njudung19:00:01
296Nina BejbomUddevalla OK19:06:03
298Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK19:10:01
281Gudrun NilssonAndrarums IF19:15:02

H50

3 050 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
321Hans AlmgrenOK Stigen18:02:02
300Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL18:03:00
301Sören BremerBoxholm-Mjölby OL18:08:01
309Peter BrobergIF Rigor18:14:02
312Jens ArboreliusIS Kullen18:15:04
323Jonas BornetunSkillingaryds FK18:19:59
299Björn AlpbergAlmby IK18:33:01
306Christer BorgGöteborg-Majorna OK18:37:03
304Stefan LaageFalköpings AIK OK18:39:00
308Dan LundbergHestra IF18:40:00
307Per GustavssonGöteborg-Majorna OK18:41:00
328Anders PetterssonVästerviks OK18:41:59
329Magnus PorleVäxjö OK18:44:10
316Ola AndertoftMarkaryds FK18:45:07
310Anders BergIS Kullen18:49:01
320Peter DombyOK Stigen18:53:00
319Pär StenbergOK Skogshjortarna18:54:01
318Anders PetterssonOK Dacke18:59:01
305Lars OlssonFK Göingarna19:01:01
327Lars KarlssonValbo AIF19:02:04
302Jan TuressonBurseryds IF19:05:01
317Per-Göran BernMålilla OK19:10:01
326Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF19:15:00
330Per KällvikÅmåls OK19:18:00
313Lasse Karlsson-LodIstrums SK19:24:00
303Bengt OlssonEslövs FK19:30:09
324Stefan PålssonSkåneslättens OL19:36:01
325Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL19:38:59
314Niclas KjellmanLidköpings VSK19:44:00
315Peter HedbergLunds OK19:50:59
322Christer SvenssonRonneby OK

D55

2 320 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
346Lisa LarssonSjövalla FK18:00:02
342Kerstin TjernlundOK Vilse 8718:05:14
345Tina HagårdRävetofta OK18:10:06
337Ann NilssonMarkaryds FK18:12:05
351Yvonne JonssonTolered-Utby Ol-klubb18:28:02
332Eva WildmarkFK Boken18:35:03
340Agneta ErforsOK Torfinn18:40:01
344Lena RunessonOK Vivill18:45:02
339Gunilla SandströmOK Stigen18:47:01
348Lena OlssonSkåneslättens OL18:51:01
338Ann SvärmOK Gisle18:52:01
352Mona ÅkermanValbo AIF19:02:05
336Jane JohanssonIstrums SK19:04:01
333Eva OskarssonHagaby GOIF19:07:02
347Christina SegerslättSkåneslättens OL19:13:02
331Märit GustafssonEds SK19:25:00
341Britt ThörnOK Vilse 8719:28:01
343Arja IngvarssonOK Vilse 8719:29:01
335Ingrid AnderssonIF Rigor19:30:01
334Gunilla HolmbergHerrestads AIF19:37:03
349Christina BirathStenungsunds OK19:48:01
350Susanne BerglundSävedalens AIK20:00:01

H55

2 840 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
380Lars LarssonSjövalla FK18:00:05
368Ulf RadlerJärfälla OK18:05:02
379Bruno StubPI-København18:06:03
370Kenneth PetterssonJärfälla OK18:10:03
371Reino ÖrnMarkaryds FK18:12:01
384Ralph JohanssonStångenäs AIS18:16:03
369Gunnar SvanbergJärfälla OK18:17:04
356Arne KlintbergEksjö SOK18:18:03
377Ulf JungstrandOK Skogsfalken18:27:01
376Mikael SvenssonOK Pan-Kristianstad18:27:09
367Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna18:28:10
372Tor UddMarkbygdens OK18:29:03
383Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK18:31:02
390Ulf PalmérUlricehamns OK18:32:00
378Lars RunessonOK Vivill18:38:04
359Max PrangFredensborg OK18:47:05
389Christer MannfolkUlricehamns OK18:48:08
375Bertil AxbomOK Landehof18:50:03
360Ulf BurmanGustavsbergs OK18:59:02
357Tommy RoosFalköpings AIK OK19:00:03
361Tommy BergerGävle OK19:02:02
386Per BernerssonSödertälje-Nykvarn OF19:07:01
391Thomas AlmqvistVästerviks OK19:08:00
353Ingemar NilssonAndrarums IF19:15:01
362Erik OskarssonHagaby GOIF19:16:01
366Sven-Åke AnderssonIF Rigor19:30:05
354Lasse JohanssonEds SK19:34:00
630Ola MårtenssonVäsby OK19:35:00
355Sten GustafssonEds SK19:35:59
363Ulf BjörkdahlHerrestads AIF19:37:00
374Lars ElfvingOK Gipen19:38:00
373Tomas NilssonOK Gipen19:41:59
358Leif-Åke AnderssonFK Boken19:46:01
388Mats BrorssonTockarps IK19:47:59
382Jan HanssonStenungsunds OK19:51:01
385Johan BerglundSävedalens AIK19:59:55
365Owe TörnrothHjobygdens OK20:02:01
381Sten SegerslättSkåneslättens OL20:12:59

D60

2 020 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
409Berit HolmgrenSpårvägens OK18:08:02
401Marie SvernestamLinköpings OK18:20:07
414Ingrid E StrömTäby OK18:24:01
394Ingela NelsénFalkenbergs OK18:26:01
393Pia AnderssonFalkenbergs OK18:27:10
397Brith MohlinIK Stern18:31:07
403Kristin JohanssonOK Dacke18:33:04
408Ina LindebergSkåneslättens OL18:34:06
406Marita JohanssonOK Stigen18:36:05
416Siv LarssonVäxjö AIS18:38:05
411Gisela LöfvingTibro OK18:39:02
410Berit KlamfeltTibro OK18:42:03
412Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu18:44:01
402Marita LarssonMarkbygdens OK18:53:02
405Monica IvarssonOK Skogshjortarna18:54:02
415Gunilla HogedalVänersborgs SK18:55:04
396Anneli LindqvistGustavsbergs OK19:01:05
407Gunnel MånssonOK Vilse 8719:02:01
404Lena SöderbergOK Skogsfalken19:03:07
413Mona EnforsTockarps IK19:11:01
392Gabrielle BrunAndrarums IF19:13:01
399Miriam NorénIK Uven19:35:00
398Karin AxelssonIK Uven19:37:02
417Karin LindqvistVäxjö OK19:39:01
418Ann-Mari NilssonYstads OK20:04:01
400Lena JanssonJärla Orientering

H60

2 710 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
420Kenneth FagerFK Vittus18:06:01
441Adrian JüniOLG Hondrich18:09:02
434Jan ArvidssonOK Skogshjortarna18:12:03
427Anders MohlinIK Stern18:13:03
446Leif E. LarsenTisvilde Hegn OK18:14:00
444Inge JosefssonStångenäs AIS18:15:03
426Sten BlomströmIK Stern18:16:05
450LarsOwe StrömTäby OK18:18:07
423Olle BohmanHjärnarps GH OL18:19:01
437Lennart ErforsOK Torfinn18:22:03
429Lennart SvernestamLinköpings OK18:30:02
442Bengt AspvallRonneby OK18:33:06
431Sören KarlssonMullsjö SOK18:34:05
422Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK18:35:04
421Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK18:37:01
453Kalle LindqvistVäxjö OK18:38:05
425Hans AnderssonIK Gandvik18:40:01
438Torgny OttossonOK Torfinn18:41:03
424Lars Göran KillanderHästveda OK18:45:01
430Lars GrehnMullsjö SOK18:46:02
452Kent GranqvistVästerviks OK18:47:02
435Kent IvarssonOK Skogshjortarna18:51:01
436Kennet SandströmOK Stigen18:53:01
428Lars ErikssonKalmar OK19:00:01
419Bengt HanssonAndrarums IF19:05:05
449Lars EkbergTrollhättans SOK19:10:05
451Gunnar BejbomUddevalla OK19:12:02
447Olle EnforsTockarps IK19:13:00
454Stefan NilssonYstads OK19:17:01
440Mats IngvarssonOK Vilse 8719:21:01
445Johan WedlinSävedalens AIK19:23:00
433Arne SvärmOK Gisle19:30:14
439Roger ThörnOK Vilse 8719:40:00
432Karl MollénOK Denseln19:55:00
448Hans EkbergTrollhättans SOK19:57:00

D65

2 020 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
458Ylva JanssonIF Hagen18:00:04
462Eva AlsinIK Ymer18:04:02
480Margareta SvenssonOK Vilse 8718:10:01
475Anita Lovén-AnderssonOK Skogshjortarna18:11:02
463Anne LundmarkJärfälla OK18:12:04
473Inger Alice EismarkOK Orinto18:13:02
481Kristina FranssonOK Virdarna18:14:08
479Karin PerssonOK Tyringe18:15:02
465Lena JönssonLaholms IF OK18:16:03
456Kajsa TofténHjobygdens OK18:17:01
468Margareta SjöbergLunds OK18:18:07
464Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK18:19:05
482Maj-Britt ByströmRävetofta OK18:21:02
466Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK18:22:01
485Viveka BackmanTullinge SK18:23:03
455Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK18:25:04
486Kristina JohanssonVänersborgs SK18:28:04
460Eva BlomströmIK Stern18:29:04
461Rosa JohanssonIK Uven18:30:01
484Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK18:35:07
472Hjördis ErlandssonOK Lindéna18:37:04
478Lena GranefeltOK Tyr18:40:02
467Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK18:45:01
483Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK18:46:01
459Ingrid TengelandIK Gandvik18:50:08
457Åsa StåhlHjärnarps GH OL18:51:04
476Barbro AnderssonOK Skogshjortarna18:58:01
477Inger GlansOK Torfinn18:59:02
474Ann-Helen LinnersjöOK Orion19:15:03
470Kristina JohanssonMullsjö SOK
471Karin BengtssonOK Kompassen

H65

2 330 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
490Lars OlssonFK Boken18:00:02
489Christer NelsénFalkenbergs OK18:01:01
511Anders WidénOLG Säuliamt18:02:03
488Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK18:03:02
519Allan WikströmStångenäs AIS18:03:58
513Gert OlssonSkåneslättens OL18:11:04
529Jan PerssonYstads OK18:12:04
504Roland NilssonOK Kompassen18:14:01
496Björn JägerströmIK Uven18:15:02
512Willie OlssonRävetofta OK18:16:07
493Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg18:17:06
510Thorwald FranssonOK Virdarna18:18:09
503Tommy OlssonOK Dacke18:21:02
494Kjell JeppsonIF Rigor18:23:03
491Åke PerssonHjärnarps GH OL18:28:00
501Torgny PetterssonMarkbygdens OK18:29:01
498Roger DanielssonLinköpings OK18:30:04
518Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK18:33:03
507Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan18:34:03
487Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK18:35:10
508Bo JohanssonOK Stigen18:36:04
514Kenth SundgrenSkåneslättens OL18:36:59
527Sven-Olof LarssonVäxjö AIS18:38:00
499Peter NyströmMariestads FK18:39:02
521Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK18:40:03
495Hans M CarlssonIFK Göteborg18:41:01
522Bo KlamfeltTibro OK18:42:01
497Karsten RichardtKøge OK18:43:01
517Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK18:44:02
500Leif MalmMarkaryds FK18:45:10
509Lars GranefeltOK Tyr18:46:03
523Vidar LöfvingTibro OK18:49:02
492Bengt StåhlHjärnarps GH OL18:50:05
505Lars PerssonOK Kompassen19:00:05
526Lars-Åke SjökvistVärend GN OL19:09:00
524Olof KarlssonUddevalla OK19:10:02
525Lars HogedalVänersborgs SK19:12:00
502Gunnar EnbergMålilla OK19:15:04
520Conny JidetoftStångenäs AIS19:17:03
515Arne AlexanderssonStenungsunds OK19:50:00
528Jan-Erik NilssonYstads OK20:03:00
506Agne BengtssonOK Kompassen

D70

1 780 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
532Mariann KjellbergBredareds IF18:05:12
534Berit BobergIF Rigor18:06:02
536Britt RangertIK Ymer18:08:01
544Birgitta KarlssonOK Orinto18:09:01
541Lillemor LorénOK Frisene18:11:04
537Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK18:14:10
553Eva BergstrandVärend GN OL18:16:01
550Ulla BergqvistStigmännen Karlshamns OK18:18:02
542Birgit LjungOK Gipen18:21:04
538Lotta GranholmLinköpings OK18:22:06
539Britt Forsell PirozziLunds OK18:25:02
540Helen AndertoftMarkaryds FK18:26:03
535Ingrid HermanssonIK Ymer18:27:05
549Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK18:33:06
548Gullevi SvenssonRonneby OK18:34:02
552Kerstin ErnvidUlricehamns OK18:35:08
547Solbritt GustafssonOK Virdarna18:42:01
545Inge JørgensenOK Roskilde18:43:03
546Berit ByströmOK Virdarna18:46:03
543Gun LarssonOK Lindéna18:49:01
531Barbro NilssonAlvesta SOK19:06:04
551Gull SvenssonTockarps IK19:12:01
533Elisabeth KimellGotlands Bro OK19:25:02

H70

2 190 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
554Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK18:00:04
563Styrbjörn JanssonIF Hagen18:01:03
557Alf KjellbergBredareds IF18:08:03
573Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK18:10:04
576Kjell LindauOK Kompassen18:11:01
559Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK18:12:06
566Gunnar AnderssonIK Vista18:12:58
599Torgny JonssonVäxjö AIS18:13:05
593Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK18:14:04
592Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL18:15:06
598John-Erik BergstrandVärend GN OL18:16:02
569Jørn ThomsenKolding OK18:17:03
575Mårten SvenssonOK Gipen18:18:00
578Gösta LindqvistOK Löftan18:19:03
570Gerth SällströmLessebo OK18:20:00
579Hans KarlssonOK Orinto18:21:00
590Kjell MånssonRonneby OK18:22:01
567Olle HermanssonIK Ymer18:22:59
589Waste ByströmOK Virdarna18:28:07
565Karl-Axel JohanssonIK Uven18:29:05
597Per-Arne JohanssonVänersborgs SK18:30:05
560Inge PerssonFK Boken18:33:05
591Roland KarlssonRonneby OK18:34:01
583Ole  SvendsenOK Roskilde18:35:00
577Kjell ErlandssonOK Lindéna18:37:04
594Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK18:40:08
587Kent CarlgrenOK Skogshjortarna18:42:02
580Ingemar LindblomOK Orinto18:45:05
556Bertil OlofssonAndrarums IF18:47:04
596Arne GrøndahlSøllerød OK18:48:00
584Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna18:49:04
558Roland NilssonFalköpings AIK OK18:50:07
561Bjørn HelstrupFredensborg OK18:51:04
588Anders BerglundOK Skogshjortarna18:51:59
586Ronny AnderssonOK Skogshjortarna18:55:02
585Kalle JohanssonOK Skogshjortarna18:57:00
574Jan-Ulf KarlssonMålilla OK19:01:00
555Bengt NilssonAlvesta SOK19:05:02
562Roland OffrellFrosta OK19:06:00
595Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS19:10:00
582Ingemar AnderssonOK Orion19:18:01
581Björn LinnersjöOK Orion19:21:04
568Per-Åke AnderssonIS Kullen19:24:02
564Christer WestbergIFK Göteborg19:32:00

D75

1 780 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
602Barbro HugossonLunds OK18:19:07
600Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg18:21:05
601Kerstin HagströmIstrums SK18:29:06
603Karin LexellOK Torfinn18:38:06
604Vivi-Anne BylundRydboholms SK18:41:02
605Gun HanssonYstads OK18:50:02

H75

1 780 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
618Allan HammarOK Kompassen18:07:02
620Allsing CarlssonOK Skogsvargarna18:15:08
619JB LarssonOK Löftan18:17:07
606Bernt PeterssonAlvesta SOK18:20:02
617Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK18:24:02
609Bengt OlofssonHjärnarps GH OL18:28:01
615Göran HektorLinköpings OK18:31:04
613Sune HagströmIstrums SK18:32:04
608Ernie BroströmHalmstad OK18:36:01
612Roland DahlIFK Göteborg18:37:06
623Ivan ErnvidUlricehamns OK18:40:10
614Curt TillmanLinköpings OK18:45:11
621Gunnar BylundRydboholms SK18:48:03
607Bo WadensjöFK Finn19:00:07
622Bo SvenssonTockarps IK19:13:03

H80

1 780 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
627Torild BornetunSkillingaryds FK18:10:06
625Kjell PerssonMariestads FK18:18:05
626Bengt EdvardssonOK Torfinn18:40:12
628Klas TykessonSkåneslättens OL18:47:01
624Jan-Eric NelkingFK Åsen19:45:01

Öppen motion 1

1 550 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
645Linna NybergMullsjö SOK17:57:07
651Margareta WikströmVäxjö AIS17:58:31
847Inga-Lill BornetunSkillingaryds FK18:01:41
649Sonja HammarOK Kompassen18:02:05
699Elin JohanssonBurseryds IF18:06:04
714Ella HagstrandBurseryds IF18:07:05
643Ing-Mari LarssonOK Löftan18:07:23
814Erik KarlssonOK Skogsfalken18:11:09
717Annette A HansenTisvilde Hegn OK18:11:20
722Marie KempffHässleholms OK18:16:43
734Elin KarlssonOK Landehof18:30:07
742Gabriel HogedalVänersborgs SK18:31:25
676Linus BerglundOK Stigen18:36:55
679Jack TejreOK Stigen18:36:57
755Eddie KarlssonOK Vilse 8718:38:23
748Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL18:41:23
678Filippa TejreOK Stigen18:41:29
677Måns BerglundOK Stigen18:41:31
765Kajsa LarssonBurseryds IF18:59:02
768Isak EngOK Pan-Kristianstad19:10:54
741Monica Axmansävedalens aik19:16:51

Öppen motion 3

1 910 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
690Edvin VensrydEslövs FK17:58:49
828Johan SvenssonSkåneslättens OL17:59:50
689Helene ArboreliusIS Kullen18:01:13
606Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL18:02:12
692Margareta JohanssonLaholms IF OK18:04:34
698Ellen JohanssonBurseryds IF18:06:27
668Ditti ArvidssonOK Skogshjortarna18:09:31
718Lina KarlssonOK Skogsfalken18:16:05
733Anne-Catrine PerssonMariestads FK18:16:18
701Katarina JohanssonStångenäs AIS18:16:56
702MariAnne MånssonRonneby OK18:19:31
739Margareta KillanderHästveda OK18:26:52
752Helena BergIS Kullen18:30:24
749Yvonne EdströmOK Gisle18:31:41
815Alice EkenhillOK Lindéna18:38:27
681Anna LindqvistOK Stigen18:41:17
747Magdalena NordinSkåneslättens OL18:41:25
663Carina StenbergOK Skogshjortarna18:41:27
647Tyra PeterssonHelsingborgs SOK18:42:58
682Tove RosbergVäxjö OK18:59:10
758Annelie AugustssonOK Tyringe19:07:06
806Annette SeldénIF Rigor19:24:15

Öppen motion 5

2 620 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
644Karin LarssonOK Kompassen17:57:20
654Kajsa PerssonOK Tyringe17:58:45
697Maria LarssonBurseryds IF18:01:38
820Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken18:02:39
641Bo JägerströmElfsborg SOK18:02:44
684Evelina GunnarssonRydboholms SK18:03:06
685Matilda GunnarssonRydboholms SK18:03:07
683Anki GunnarssonRydboholms SK18:03:08
693Camilla JohanssonLaholms IF OK18:03:31
713Lennart MagnussonLaholms IF OK18:04:27
672Siw BerggrenVäxjö AIS18:05:15
696Sune JohanssonLaholms IF OK18:05:23
700Camilla SvenssonBurseryds IF18:06:05
650Karin MalmgrenHjärnarps GH OL18:06:30
730Lars LindebergSkåneslättens OL18:07:58
691John OlanderssonÖrkelljunga FK18:08:04
695Kristian KribladHjärnarps GH OL18:09:28
720Lillemor HallinOK Landehof18:09:34
664Conny BerggrenVäxjö AIS18:11:00
674Dennis JohanssonStångenäs AIS18:11:42
725Emma AnderssonÖrkelljunga FK18:15:02
659Ulf KristenssonHalmstad OK18:15:18
703Matilda JohanssonStångenäs AIS18:16:32
673Arne BerggrenVäxjö AIS18:16:52
732Maria HermanssonIK Ymer18:21:27
680Gert BerggrenVäxjö AIS18:22:04
737Henriette JareklevHelsingborgs SOK18:22:11
658Kjell RybergIFK Göteborg18:23:21
653Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK18:26:50
729Caroline StåhlHjärnarps GH OL18:27:42
736Mia HällKlubblös18:30:01
740Jessica BjelkHästveda OK18:34:18
686Marika ElverlindOK Tranan18:36:46
745Gösta SvenssonMalmö OK18:40:20
646Mika MorathHelsingborgs SOK18:43:02
751Emelie ThurbanJönköpings OK18:49:53
766Mats LarssonBurseryds IF19:00:07
901Henrik EnforsTockarps IK19:00:29
763Emmy TuressonBurseryds IF19:04:40
774Sofia StiblertTockarps IK19:06:50
731Patrik BrorssonTockarps IK19:08:54
764Björn IsraelssonBurseryds IF19:11:16
775Annika LeufvénÅmåls OK19:26:19
848Ann-Marie HanssonIS Kullen19:43:32

Öppen motion 7

3 040 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
656Lennart BorgqvistIS Kullen17:58:20
648Ingela KlintbergEksjö SOK18:00:01
669Caroline HolmIS Kullen18:01:33
670Lena NorrmanIS Kullen18:01:34
660Sten Åke KvistIS Kullen18:07:44
642Ingvar PerssonOK Tyringe18:08:53
694Gun-Britt KribladHjärnarps GH OL18:09:06
723Anders NilssonHässleholms OK18:12:06
705Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL18:12:17
652Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL18:13:37
905Emma MånssonÖrkelljunga FK18:15:03
661Jens AndertoftVästerås SOK18:18:44
687Marie NordströmHjärnarps GH OL18:19:21
716Martin JohanssonHalmstad OK18:21:44
715Maria PetterssonHalmstad OK18:21:46
856Erik AhlströmHelsingborgs SOK18:22:28
706Maria HelmerssonHässleholms OK18:25:21
724Daniel KempffHässleholms OK18:32:09
757Pia LarssonFK Göingarna18:51:01
756Kerstin SegerLaholms IF OK18:53:42
754Jens ÅkermanGävle OK18:59:15
902Filip EnforsTockarps IK19:00:23
762Ulf JohanssonAstraZeneca IF Södertälje19:01:05
771Frida BerglinOK Dacke19:08:07
769Stefan BerglinOK Dacke19:08:08
770Marie BerglinOK Dacke19:13:22
767Lovisa NilssonFK Göingarna19:21:19

Öppen motion 9

3 690 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
850Mirzet CirkinÖrkelljunga FK18:02:58
667Sven GiselssonRonneby OK18:04:24
711Andreas WirsenOK Kompassen18:05:39
704Bengt SalomonssonSkåneslättens OL18:06:53
710Markus PålssonOK Kompassen18:07:10
709Dennis HansenOK Kompassen18:09:05
708Lena PålssonOK Kompassen18:10:04
712Adam BrobergIF Rigor18:12:09
657Ingela AlvmyrenHalmstad OK18:12:42
727Simon MånssonÖrkelljunga FK18:15:38
688Fredrik StåhlHjärnarps GH OL18:24:34
743Rickard HammarOK Kompassen18:24:44
Louise PihlOK Pan-Kristianstad18:27:25
728Anders StåhlHjärnarps GH OL18:29:23
823Daniel NilssonSkåneslättens OL18:32:38
753Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad18:32:41
675Mikael SöderströmOK Stigen18:37:29
744Marie SvenssonMalmö OK18:42:46
750Staffan EdströmOK Gisle18:51:06
827Gunnar Tjompen SvenssonSkåneslättens OL18:56:54
896Andreas EnforsTockarps IK19:04:59
772Roland NatanaelssonSkåneslättens OL19:12:36
759Helena BuchkovskaMålilla OK19:13:25
777Erik BengtssonOK Skogsfalken19:51:11

Annonser