Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Tre skåningar och en dansk

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Tre skåningar och en dansk
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 3Etapp 4

D21

3 475 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
637Frida AnderssonFalkenbergs OK10:22
21Evelina FolkessonOK Torfinn10:24
8Evelina EkelundMalmö OK10:26
24Josefin TjernlundOK Vilse 8710:28
32Emelie SvalinVänersborgs SK10:30
14Emelie LorénOK Landehof10:32
4Caroline LindelöwHärlövs IF10:34
19Anna AlmgrenOK Stigen10:36
3Elin TörnrothHjobygdens OK10:38
35Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK10:40
6Fanny BrodinIstrums SK10:42
31Clara MannfolkUlricehamns OK10:44
105Hanna LindströmOK Tranan10:46
26Mette StubPI-København10:48
5Elinor LindelöwHärlövs IF10:50
12Emilia JohanssonOK Gisle10:52
18Marie EngOK Pan-Kristianstad10:54
10Wiviann OttossonMalmö OK10:56
104Karin HagwallLunds OK10:58
36Hanna SteinerÖrkelljunga FK11:00
25Ellinor TjernlundOK Vilse 8711:02
7Frida KjellmanLidköpings VSK11:04
2Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK11:06
29Erika LindqvistSävedalens AIK11:08
9Hanna KryhMalmö OK11:10
11Lisa PetterssonOK Dacke11:12
1Stina PerssonEmmaboda Verda OK11:14
20Camilla NilssonOK Torfinn11:16
34Angelika LarssonÖrkelljunga FK11:18
13Emilia SvärmOK Gisle11:20
28Anna ÅlinSundsvalls OK11:22
23Jessica NilssonOK Tyr11:24
17Sara EngOK Pan-Kristianstad11:26
15Sara LorénOK Landehof11:28

H21

3 575 m, 62 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
636Jonatan AnderssonFalkenbergs OK09:26:00
56Rasmus GrönlundLunds OK09:28:00
86Niklas ThörnOK Vilse 8709:30:00
65Linus SvärmOK Gisle09:32:00
68Victor AxbomOK Landehof09:34:00
63Johan FilipssonMarkaryds FK09:36:00
67Klas JohanssonOK Kolmården09:38:00
98Albin ÅlinSundsvalls OK09:40:00
79Oscar OlssonOK Skogsfalken09:42:00
71Mikael PihlOK Pan-Kristianstad09:44:00
83Fredrik SvenssonOK Torfinn09:46:00
57Tobias BladhLunds OK09:48:00
42Hampus LarssonFK Göingarna09:50:00
51Wiktor RydlundHässleholms OK09:52:00
70Johan SandlundOK Njudung09:54:00
97David BomanStångenäs AIS09:56:00
75Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad09:58:00
87Per HolmbergRonneby OK10:00:00
48Johan TörnrothHjobygdens OK10:02:00
66Timo KononenOK Gisle10:04:00
45John OskarssonHagaby GOIF10:06:00
43Jesper HåkanssonFK Göingarna10:08:00
99Arvid WedlinSävedalens AIK10:12:00
37Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL10:14:00
62Fredrik ÖbergMalmö OK10:15:56
80David ForsOK Skogsstjärnan10:16:00
102Anton PetterssonTibro OK10:18:00
84Niclas TjernlundOK Vilse 8710:20:00
100Simon LarssonSävedalens AIK10:22:00
74Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad10:24:00
59Karl UtterbackMalmö OK10:26:00
77Felix PerssonOK Skogsfalken10:28:00
52Jonas AnderssonIF Rigor10:30:00
47Oscar TörnrothHjobygdens OK10:32:00
76Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad10:34:00
103Henrik EricksonUlricehamns OK10:36:00
40Mikael PerssonFK Göingarna10:38:00
81Oskar NilssonOK Stigen10:40:00
53Björn BylundIFK Enskede10:42:00
44Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK10:44:00
64Oscar FilipssonMarkaryds FK10:46:00
85Viktor HenmyrOK Vilse 8710:48:00
91Niklas OlssonSkåneslättens OL10:50:00
78Anton FilipssonOK Skogsfalken10:52:00
61Linus MalmstenMalmö OK10:54:00
92Adam SegerslättSkåneslättens OL10:56:00
95Mattias JohanssonStångenäs AIS10:58:00
73Richard EngOK Pan-Kristianstad11:00:00
46Johan IngemarssonHestra IF11:02:00
49Martin KribladHjärnarps GH OL11:04:00
38Erik HanssonBredareds IF11:06:00
69Erik SchultzOK Löftan11:08:00
55Carl RämmalLunds OK11:10:00
41Magnus LarssonFK Göingarna11:12:00
94Niclas LindblomStigmännen Karlshamns OK11:14:00
101Mikael LöfvingTibro OK11:16:00
58Jonathan GunnarssonMalmö OK11:18:00
72Henrik EngOK Pan-Kristianstad11:20:00
39Robin LarssonFK Göingarna11:22:00
632Erik ZeilonSkåneslättens OL11:24:00
54Mats JohanssonIstrums SK11:26:00
96Tobias GovikStångenäs AIS11:28:00

D16

2 275 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
107Julia TuressonBurseryds IF09:30
113Ida ErikssonOK Landehof09:32
109Emmy HelmerssonHässleholms OK09:34
111Klara AskMarkbygdens OK09:36
110Linn LindblomMalmö OK09:38
106Anna HagstrandBurseryds IF09:40
108Elin LundbergHestra IF09:42
114Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL09:44
112Johanna WilhelmssonOK Dacke09:46

H16

2 600 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
120Emil PetterssonOK Dacke10:57
121Jonathan LjungbergOK Skogsfalken10:59
119Allan HedbergLunds OK11:01
116Emil AlpbergAlmby IK11:03
118Felix FalkGöteborg-Majorna OK11:05
117Malthe PoulsenFIF Hillerød11:07

D14

2 075 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
131Ebba BerglinOK Dacke10:01
126Nellie RydlundHässleholms OK10:03
123Matilda JohannessonFrölunda OL10:05
124Lisa FalkGöteborg-Majorna OK10:07
136Tova DanielssonOK Skogsfalken10:09
125Lovisa LagerHalmstad OK10:11
128Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:13
135Elin EmilssonOK Skogsfalken10:15
137Linn KarlssonOK Vilse 8710:17
140Maja PorleVäxjö OK10:19
122Klara HagstrandBurseryds IF10:21
138Hanna JohannessonRonneby OK10:23
130Agnes LindblomMalmö OK10:25
134Elina LiljedahlOK Skogsfalken10:27
133Kajsa HomannOK Orinto10:29
132Felicia LorénOK Landehof10:31
127Johanna FranssonJönköpings OK10:33
139Hanna RingRonneby OK10:35

H14

2 075 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
145Oskar LundbergHestra IF09:31:00
147Povel HedbergLunds OK09:35:00
153Max KärvhagOK Skogsfalken09:37:00
151Jakob WilhelmssonOK Dacke09:39:00
141Johan AlpbergAlmby IK09:41:00
155Philip EkbergTrollhättans SOK09:43:00
149Marcus RagnarssonMarkbygdens OK09:47:00
144Måns PerssonAndrarums IF09:49:00
142Erik ThoressonAndrarums IF09:49:59
154Simon GiselssonRonneby OK09:51:00
148Adam LindblomMalmö OK09:53:00
143Brian AhlmAndrarums IF09:55:00
152Herman AlbinssonOK Skogsfalken09:57:00
146Erik IngemarssonHestra IF10:14:01

D12

1 975 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
159Ella SöderbergOK Skogsfalken09:40:00
156Linnea RydlundHässleholms OK09:42:00
157Thilda SeldénIF Rigor09:45:59
164Julia EkbergTrollhättans SOK09:46:00
160Julia KarlssonOK Skogsfalken09:48:00
163Vilmalee SuwanOK Vilse 8709:50:00
161Sofia ElverlindOK Tranan09:52:00
158Emma EmilssonOK Skogsfalken09:54:00

H12

1 975 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
633Rasmus JohanssonOK Stigen10:00
174Max PerssonOK Skogsfalken10:02
172Albin NyqvistOK Landehof10:04
168Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:06
170Loke HedbergLunds OK10:08
165Folke SvangrenGotlands Bro OK10:10
176Noah AndertoftVästerås SOK10:12
171Hugo LarssonOK Dacke10:14
173Melker LarssonOK Orion10:16
166Filip IngemarssonHestra IF10:18
167Ivar HelmerssonHässleholms OK10:20
169Klas LjungqvistLunds OK10:22

D10

1 725 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
179Sara LjungqvistLunds OK09:35
181Emma KarlssonOK Landehof09:37
185Anna BenattiSkåneslättens OL09:39
178Audrey HanssonFrölunda OL09:41
180Emma LarssonOK Dacke09:43
186Ida BenattiSkåneslättens OL09:45
183Emilia ElverlindOK Tranan09:47
187Smilla AndertoftVästerås SOK09:49
182Lisa ErikssonOK Landehof09:51

H10

1 725 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
194Emil AlbinssonOK Skogsfalken09:55
190Casper TuressonHärlövs IF09:57
193Elias NyqvistOK Landehof09:59
188Hugo ThoressonAndrarums IF10:01
197Erik EkbergTrollhättans SOK10:03
198Liam HogedalVänersborgs SK10:05
189Isak LindelövHjärnarps GH OL10:07
191Emil SeldénIF Rigor10:09
192Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:11

D35

3 250 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
202Liselott SvenssonJönköpings OK09:31
201Emma KribladHjärnarps GH OL09:33
204Christina OlssonSkåneslättens OL09:35
199Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna09:37
203Marie GrönlundLunds OK09:39
205Lina PalmérUlricehamns OK09:41
200ANNA LINDELÖVFK Snapphanarna09:43

D40

2 975 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
218Kajsa BenattiSkåneslättens OL10:05
217Martina KarlssonOK Vilse 8710:07
209Maria TuressonHärlövs IF10:09
210Karin AlthoffKungälvs OK10:11
208Maria IngemarssonHestra IF10:13
207Ylva SvangrenGotlands Bro OK10:15
215Malin SvenssonOK Orion10:17
213Linda LarssonOK Dacke10:19
211Anna LjungqvistLunds OK10:21
219Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK10:23
212Jenny LindblomMalmö OK10:25
214Pia JohanssonOK Landehof10:27
216Agneta EmilssonOK Skogsfalken10:29

H40

3 250 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
227Daniel AxelssonMålilla OK10:19
222Magnus RydlundHässleholms OK10:21
235Lars PerssonOK Skogsfalken10:23
224Fredrik SvenssonJönköpings OK10:25
236Magnus EmilssonOK Skogsfalken10:27
228Magnus LarssonOK Dacke10:29
231Pierre DanielssonOK Skogsfalken10:31
237Magnus ElverlindOK Tranan10:33
232Magnus KärvhagOK Skogsfalken10:35
220Göran KimellGotlands Bro OK10:37
234Ola SöderbergOK Skogsfalken10:39
223Magnus ClaessonJönköpings OK10:41
233Jonas K JohanssonOK Skogsfalken10:43
221Nils HelmerssonHässleholms OK10:45
229Peter LiljedahlOK Skogsfalken10:47
225Erik AderstedtKungälvs OK10:49
226Henrik LindblomMalmö OK10:51
230Pontus LarssonOK Skogsfalken10:53

D45

2 800 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
634Camilla JohanssonOK Stigen10:46
635Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL10:48
242Carina Thynell LindelöwHärlövs IF10:50
241Eva-Lotta LundbergHestra IF10:52
257Marie OlssonÖrkelljunga FK10:54
252Anna ErikssonOK Landehof10:56
249Karin OlssonMölndal Outdoor IF10:58
238Lena TuressonBurseryds IF11:00
240Lotta FalkGöteborg-Majorna OK11:02
255Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu11:04
244Carina RydlundHässleholms OK11:06
248Jeanette SigenstamMarkbygdens OK11:08
245Anette BjelkHästveda OK11:10
253Josefine AlbinssonOK Skogsfalken11:12
250Eva PetterssonOK Dacke11:14
254Charlott LiljaOK Stigen11:16
239Pia LarssonFK Göingarna11:18
251Sofia KarlssonOK Landehof11:20
256Mona RosbergVäxjö OK11:22
247Åsa EricssonLunds OK11:24

H45

3 025 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
631Tomas VensrydEslövs FK10:32
273Ulf NyqvistOK Landehof10:34
276Christer LiljaOK Stigen10:36
268Raul HindovLunds OK10:38
279Tommy JohanssonStångenäs AIS10:40
277Ola JönssonOK Vilse 8710:42
267Anders EricssonLunds OK10:44
263Jan LagerHalmstad OK10:46
271Sven ErikssonOK Landehof10:48
259Harald PerssonAndrarums IF10:50
270Fredrik AskMarkbygdens OK10:52
275Lars-Ola LarssonOK Orion10:54
274Magnus HomannOK Orinto10:56
266Fabian LjungqvistLunds OK10:58
262Patrik FalkGöteborg-Majorna OK11:00
264Morgan BjelkHästveda OK11:02
269Malte LennerstedtLunds OK11:04
272Thomas KarlssonOK Landehof11:06
278Olle SjöforsOK Älme11:08
261Pär JohannessonFrölunda OL11:10
265Peter FranssonJönköpings OK11:12

D50

2 450 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
292Eva AlmgrenOK Stigen09:30
287Christina SternerOK Njudung09:32
288Jenny HomannOK Orinto09:34
285Anne UddMarkbygdens OK09:36
293Gunnel SvenssonOK Tranan09:38
286Annika JosefssonOK Dacke09:40
289Barbro KärvhagOK Skogsfalken09:42
282Monica LaageFalköpings AIK OK09:44
284Marita FilipssonMarkaryds FK09:46
298Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK09:48
290Pernilla LarssonOK Skogsfalken09:50
296Nina BejbomUddevalla OK09:52
291Susanne DombyOK Stigen09:54
283Eva SvanbergJärfälla OK09:56
295Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu09:58
281Gudrun NilssonAndrarums IF10:00
297Frida MannfolkUlricehamns OK10:02

H50

3 025 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
316Ola AndertoftMarkaryds FK09:30
318Anders PetterssonOK Dacke09:32
315Peter HedbergLunds OK09:34
320Peter DombyOK Stigen09:36
317Per-Göran BernMålilla OK09:38
305Lars OlssonFK Göingarna09:40
328Anders PetterssonVästerviks OK09:42
326Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF09:44
301Sören BremerBoxholm-Mjölby OL09:46
309Peter BrobergIF Rigor09:48
330Per KällvikÅmåls OK09:50
329Magnus PorleVäxjö OK09:52
302Jan TuressonBurseryds IF09:54
310Anders BergIS Kullen09:56
324Stefan PålssonSkåneslättens OL09:58
307Per GustavssonGöteborg-Majorna OK10:00
321Hans AlmgrenOK Stigen10:02
308Dan LundbergHestra IF10:04
300Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL10:06
327Lars KarlssonValbo AIF10:08
303Bengt OlssonEslövs FK10:10
314Niclas KjellmanLidköpings VSK10:12
304Stefan LaageFalköpings AIK OK10:14
322Christer SvenssonRonneby OK10:16
325Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL10:18
312Jens ArboreliusIS Kullen10:20
306Christer BorgGöteborg-Majorna OK10:22
319Pär StenbergOK Skogshjortarna10:24
313Lasse Karlsson-LodIstrums SK10:26
299Björn AlpbergAlmby IK10:28
323Jonas BornetunSkillingaryds FK10:30

D55

2 450 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
335Ingrid AnderssonIF Rigor10:06
345Tina HagårdRävetofta OK10:08
351Yvonne JonssonTolered-Utby Ol-klubb10:10
347Christina SegerslättSkåneslättens OL10:12
343Arja IngvarssonOK Vilse 8710:14
340Agneta ErforsOK Torfinn10:16
349Christina BirathStenungsunds OK10:18
346Lisa LarssonSjövalla FK10:20
342Kerstin TjernlundOK Vilse 8710:22
334Gunilla HolmbergHerrestads AIF10:24
338Ann SvärmOK Gisle10:26
331Märit GustafssonEds SK10:28
344Lena RunessonOK Vivill10:30
350Susanne BerglundSävedalens AIK10:32
336Jane JohanssonIstrums SK10:34
348Lena OlssonSkåneslättens OL10:36
333Eva OskarssonHagaby GOIF10:38
339Gunilla SandströmOK Stigen10:40
332Eva WildmarkFK Boken10:42
352Mona ÅkermanValbo AIF10:44
337Ann NilssonMarkaryds FK10:46
341Britt ThörnOK Vilse 8710:48

H55

2 800 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
630Ola MårtenssonVäsby OK09:28:00
375Bertil AxbomOK Landehof09:30:00
366Sven-Åke AnderssonIF Rigor09:32:00
369Gunnar SvanbergJärfälla OK09:36:00
389Christer MannfolkUlricehamns OK09:38:00
380Lars LarssonSjövalla FK09:40:00
382Jan HanssonStenungsunds OK09:42:00
377Ulf JungstrandOK Skogsfalken09:44:00
363Ulf BjörkdahlHerrestads AIF09:46:00
354Lasse JohanssonEds SK09:48:00
367Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna09:50:00
381Sten SegerslättSkåneslättens OL09:52:00
388Mats BrorssonTockarps IK09:56:00
371Reino ÖrnMarkaryds FK09:57:04
391Thomas AlmqvistVästerviks OK09:58:00
356Arne KlintbergEksjö SOK10:00:00
373Tomas NilssonOK Gipen10:02:00
378Lars RunessonOK Vivill10:04:00
372Tor UddMarkbygdens OK10:06:00
362Erik OskarssonHagaby GOIF10:08:00
386Per BernerssonSödertälje-Nykvarn OF10:09:35
355Sten GustafssonEds SK10:10:00
370Kenneth PetterssonJärfälla OK10:12:00
365Owe TörnrothHjobygdens OK10:14:00
379Bruno StubPI-København10:16:00
358Leif-Åke AnderssonFK Boken10:18:00
390Ulf PalmérUlricehamns OK10:20:00
374Lars ElfvingOK Gipen10:22:00
368Ulf RadlerJärfälla OK10:24:00
357Tommy RoosFalköpings AIK OK10:26:00
360Ulf BurmanGustavsbergs OK10:28:00
385Johan BerglundSävedalens AIK10:30:00
361Tommy BergerGävle OK10:32:00
353Ingemar NilssonAndrarums IF10:34:00
383Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK10:36:00
376Mikael SvenssonOK Pan-Kristianstad10:38:00
384Ralph JohanssonStångenäs AIS10:40:00
359Max PrangFredensborg OK10:42:00

D60

1 950 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Marie SvernestamLinköpings OK10:31
410Berit KlamfeltTibro OK10:33
403Kristin JohanssonOK Dacke10:35
397Brith MohlinIK Stern10:37
399Miriam NorénIK Uven10:39
395Betty FolinoFIF Hillerød10:41
393Pia AnderssonFalkenbergs OK10:43
392Gabrielle BrunAndrarums IF10:45
417Karin LindqvistVäxjö OK10:47
407Gunnel MånssonOK Vilse 8710:49
402Marita LarssonMarkbygdens OK10:51
409Berit HolmgrenSpårvägens OK10:53
411Gisela LöfvingTibro OK10:55
396Anneli LindqvistGustavsbergs OK10:57
394Ingela NelsénFalkenbergs OK10:59
412Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu11:01
405Monica IvarssonOK Skogshjortarna11:03
404Lena SöderbergOK Skogsfalken11:05
406Marita JohanssonOK Stigen11:07
414Ingrid E StrömTäby OK11:09
408Ina LindebergSkåneslättens OL11:11
400Lena JanssonJärla Orientering11:13
418Ann-Mari NilssonYstads OK11:15
398Karin AxelssonIK Uven11:17
416Siv LarssonVäxjö AIS11:19
415Gunilla HogedalVänersborgs SK11:21

H60

2 600 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
430Lars GrehnMullsjö SOK09:47
444Inge JosefssonStångenäs AIS09:49
451Gunnar BejbomUddevalla OK09:51
432Karl MollénOK Denseln09:53
434Jan ArvidssonOK Skogshjortarna09:55
422Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK09:57
437Lennart ErforsOK Torfinn09:59
442Bengt AspvallRonneby OK10:01
436Kennet SandströmOK Stigen10:03
450LarsOwe StrömTäby OK10:05
427Anders MohlinIK Stern10:07
452Kent GranqvistVästerviks OK10:09
439Roger ThörnOK Vilse 8710:11
449Lars EkbergTrollhättans SOK10:13
445Johan WedlinSävedalens AIK10:15
423Olle BohmanHjärnarps GH OL10:17
441Adrian JüniOLG Hondrich10:19
440Mats IngvarssonOK Vilse 8710:21
421Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK10:23
420Kenneth FagerFK Vittus10:25
454Stefan NilssonYstads OK10:27
424Lars Göran KillanderHästveda OK10:29
426Sten BlomströmIK Stern10:31
435Kent IvarssonOK Skogshjortarna10:33
431Sören KarlssonMullsjö SOK10:35
438Torgny OttossonOK Torfinn10:37
448Hans EkbergTrollhättans SOK10:39
425Hans AnderssonIK Gandvik10:41
428Lars ErikssonKalmar OK10:43
419Bengt HanssonAndrarums IF10:45
433Arne SvärmOK Gisle10:47
446Leif E. LarsenTisvilde Hegn OK10:49
429Lennart SvernestamLinköpings OK10:51
453Kalle LindqvistVäxjö OK10:53

D65

1 950 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
464Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK09:31:00
473Inger Alice EismarkOK Orinto09:33:00
466Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK09:35:00
455Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK09:37:00
483Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK09:39:00
475Anita Lovén-AnderssonOK Skogshjortarna09:41:00
467Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK09:43:00
477Inger GlansOK Torfinn09:45:00
462Eva AlsinIK Ymer09:47:00
470Kristina JohanssonMullsjö SOK09:51:00
457Åsa StåhlHjärnarps GH OL09:53:00
461Rosa JohanssonIK Uven09:55:00
472Hjördis ErlandssonOK Lindéna09:57:00
459Ingrid TengelandIK Gandvik09:59:00
458Ylva JanssonIF Hagen10:01:00
456Kajsa TofténHjobygdens OK10:03:00
465Lena JönssonLaholms IF OK10:05:00
463Anne LundmarkJärfälla OK10:06:43
486Kristina JohanssonVänersborgs SK10:07:00
471Karin BengtssonOK Kompassen10:09:00
478Lena GranefeltOK Tyr10:11:00
484Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK10:13:00
468Margareta SjöbergLunds OK10:15:00
460Eva BlomströmIK Stern10:17:00
485Viveka BackmanTullinge SK10:19:00
480Margareta SvenssonOK Vilse 8710:21:00
482Maj-Britt ByströmRävetofta OK10:23:00
474Ann-Helen LinnersjöOK Orion10:25:00
481Kristina FranssonOK Virdarna10:27:00

H65

2 275 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
519Allan WikströmStångenäs AIS09:50
494Kjell JeppsonIF Rigor09:52
500Leif MalmMarkaryds FK09:54
522Bo KlamfeltTibro OK09:56
514Kenth SundgrenSkåneslättens OL09:58
506Agne BengtssonOK Kompassen10:00
491Åke PerssonHjärnarps GH OL10:02
496Björn JägerströmIK Uven10:04
529Jan PerssonYstads OK10:06
515Arne AlexanderssonStenungsunds OK10:08
498Roger DanielssonLinköpings OK10:10
499Peter NyströmMariestads FK10:12
527Sven-Olof LarssonVäxjö AIS10:14
490Lars OlssonFK Boken10:16
510Thorwald FranssonOK Virdarna10:18
492Bengt StåhlHjärnarps GH OL10:20
502Gunnar EnbergMålilla OK10:22
509Lars GranefeltOK Tyr10:24
488Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK10:26
504Roland NilssonOK Kompassen10:28
521Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK10:30
497Karsten RichardtKøge OK10:32
513Gert OlssonSkåneslättens OL10:34
524Olof KarlssonUddevalla OK10:36
518Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK10:38
493Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg10:40
503Tommy OlssonOK Dacke10:42
489Christer NelsénFalkenbergs OK10:44
495Hans M CarlssonIFK Göteborg10:46
512Willie OlssonRävetofta OK10:48
507Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan10:50
520Conny JidetoftStångenäs AIS10:52
523Vidar LöfvingTibro OK10:54
487Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:56
501Torgny PetterssonMarkbygdens OK10:58
505Lars PerssonOK Kompassen11:00
508Bo JohanssonOK Stigen11:02
528Jan-Erik NilssonYstads OK11:04
525Lars HogedalVänersborgs SK11:06
511Anders WidénOLG Säuliamt11:08
517Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK11:10

D70

1 900 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
532Mariann KjellbergBredareds IF09:56
546Berit ByströmOK Virdarna09:58
548Gullevi SvenssonRonneby OK10:00
550Ulla BergqvistStigmännen Karlshamns OK10:02
543Gun LarssonOK Lindéna10:04
551Gull SvenssonTockarps IK10:06
537Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK10:08
545Inge JørgensenOK Roskilde10:10
535Ingrid HermanssonIK Ymer10:12
533Elisabeth KimellGotlands Bro OK10:14
544Birgitta KarlssonOK Orinto10:16
530Birgitta PeterssonAlvesta SOK10:18
547Solbritt GustafssonOK Virdarna10:20
549Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK10:22
538Lotta GranholmLinköpings OK10:24
552Kerstin ErnvidUlricehamns OK10:26
536Britt RangertIK Ymer10:28
541Lillemor LorénOK Frisene10:30
553Eva BergstrandVärend GN OL10:32
539Britt Forsell PirozziLunds OK10:34
542Birgit LjungOK Gipen10:36
540Helen AndertoftMarkaryds FK10:38

H70

2 300 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
560Inge PerssonFK Boken09:31
591Roland KarlssonRonneby OK09:33
561Bjørn HelstrupFredensborg OK09:35
592Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL09:37
579Hans KarlssonOK Orinto09:39
568Per-Åke AnderssonIS Kullen09:41
599Torgny JonssonVäxjö AIS09:43
584Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna09:45
577Kjell ErlandssonOK Lindéna09:47
574Jan-Ulf KarlssonMålilla OK09:49
590Kjell MånssonRonneby OK09:51
582Ingemar AnderssonOK Orion09:53
565Karl-Axel JohanssonIK Uven09:55
573Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK09:57
564Christer WestbergIFK Göteborg09:59
575Mårten SvenssonOK Gipen10:01
585Kalle JohanssonOK Skogshjortarna10:03
569Jørn ThomsenKolding OK10:05
598John-Erik BergstrandVärend GN OL10:07
593Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK10:09
558Roland NilssonFalköpings AIK OK10:11
587Kent CarlgrenOK Skogshjortarna10:13
576Kjell LindauOK Kompassen10:15
555Bengt NilssonAlvesta SOK10:17
595Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS10:19
578Gösta LindqvistOK Löftan10:21
583Ole  SvendsenOK Roskilde10:23
581Björn LinnersjöOK Orion10:25
594Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK10:27
554Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK10:29
589Waste ByströmOK Virdarna10:31
588Anders BerglundOK Skogshjortarna10:33
562Roland OffrellFrosta OK10:35
556Bertil OlofssonAndrarums IF10:37
570Gerth SällströmLessebo OK10:39
580Ingemar LindblomOK Orinto10:41
567Olle HermanssonIK Ymer10:43
563Styrbjörn JanssonIF Hagen10:45
597Per-Arne JohanssonVänersborgs SK10:47
566Gunnar AnderssonIK Vista10:49
596Arne GrøndahlSøllerød OK10:51
586Ronny AnderssonOK Skogshjortarna10:53
559Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK10:55
572Ronny RagnarssonMarkbygdens OK10:57

D75

1 900 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
604Vivi-Anne BylundRydboholms SK09:43
600Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg09:45
605Gun HanssonYstads OK09:47
603Karin LexellOK Torfinn09:49
602Barbro HugossonLunds OK09:51
601Kerstin HagströmIstrums SK09:53

H75

1 900 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
612Roland DahlIFK Göteborg10:42
615Göran HektorLinköpings OK10:44
613Sune HagströmIstrums SK10:46
607Bo WadensjöFK Finn10:48
617Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK10:50
619JB LarssonOK Löftan10:52
620Allsing CarlssonOK Skogsvargarna10:54
623Ivan ErnvidUlricehamns OK10:56
606Bernt PeterssonAlvesta SOK10:58
609Bengt OlofssonHjärnarps GH OL11:00
618Allan HammarOK Kompassen11:02
608Ernie BroströmHalmstad OK11:04
616Sedney HugossonLunds OK11:06
614Curt TillmanLinköpings OK11:08
622Bo SvenssonTockarps IK11:10
621Gunnar BylundRydboholms SK11:12

H80

1 900 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
624Jan-Eric NelkingFK Åsen09:31
626Bengt EdvardssonOK Torfinn09:33
627Torild BornetunSkillingaryds FK09:35
628Klas TykessonSkåneslättens OL09:37
625Kjell PerssonMariestads FK09:39

Öppen motion 1

1 725 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
789Ted PalmérUlricehamns OK09:26:32
908Malte PalmérUlricehamns OK09:26:32
755Eddie KarlssonOK Vilse 8709:28:33
765Kajsa LarssonBurseryds IF09:29:39
722Marie KempffHässleholms OK09:31:04
734Elin KarlssonOK Landehof09:38:52
794Lisa BörstingHerlufsholm OK09:40:30
649Sonja HammarOK Kompassen09:45:27
676Linus BerglundOK Stigen09:45:44
679Jack TejreOK Stigen09:45:45
802Deniz KarlssonBodafors OK09:52:21
677Måns BerglundOK Stigen09:52:50
678Filippa TejreOK Stigen09:52:52
742Gabriel HogedalVänersborgs SK10:00:15
741Monica Axmansävedalens aik10:03:10
714Ella HagstrandBurseryds IF10:09:32
768Isak EngOK Pan-Kristianstad10:17:26
807Wilma JohanssonIF Rigor10:21:52
643Ing-Mari LarssonOK Löftan10:32:50

Öppen motion 3

1 900 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
785Ronnie KarlssonOK Vilse 8709:27:43
689Helene ArboreliusIS Kullen09:30:17
752Helena BergIS Kullen09:30:21
749Yvonne EdströmOK Gisle09:34:44
681Anna LindqvistOK Stigen09:46:40
682Tove RosbergVäxjö OK09:47:38
787Margela PerssonAndrarums IF09:48:28
668Ditti ArvidssonOK Skogshjortarna09:53:38
739Margareta KillanderHästveda OK10:08:43
606Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL10:10:57
692Margareta JohanssonLaholms IF OK10:13:25
683Anki GunnarssonRydboholms SK10:20:25
685Matilda GunnarssonRydboholms SK10:21:30
684Evelina GunnarssonRydboholms SK10:21:32
806Annette SeldénIF Rigor10:21:54

Öppen motion 5

2 400 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
697Maria LarssonBurseryds IF09:31:47
790Bernt LarssonOK Lindéna09:34:23
695Kristian KribladHjärnarps GH OL09:34:56
874Hans TofténHjobygdens OK09:36:48
664Conny BerggrenVäxjö AIS09:37:29
641Bo JägerströmElfsborg SOK09:40:04
795Ilsabe BörstingHerlufsholm OK09:40:09
680Gert BerggrenVäxjö AIS09:44:20
653Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK09:46:59
673Arne BerggrenVäxjö AIS09:47:41
730Lars LindebergSkåneslättens OL09:49:46
686Marika ElverlindOK Tranan09:52:33
771Frida BerglinOK Dacke09:55:12
769Stefan BerglinOK Dacke09:55:14
763Emmy TuressonBurseryds IF10:03:02
725Emma AnderssonÖrkelljunga FK10:04:02
759Helena BuchkovskaMålilla OK10:04:14
804Annika HagstrandBurseryds IF10:04:23
736Mia HällKlubblös10:07:30
732Ingrid HermanssonIK Ymer10:09:20
658Kjell RybergIFK Göteborg10:10:23
740Jessica BjelkHästveda OK10:10:46
799Anibal MonteiroCOCEG10:12:32
693Camilla JohanssonLaholms IF OK10:13:21
696Sune JohanssonLaholms IF OK10:13:55
764Björn IsraelssonBurseryds IF10:15:40
766Mats LarssonBurseryds IF10:17:30
674Dennis JohanssonStångenäs AIS10:21:59
751Emelie ThurbanJönköpings OK10:26:18

Öppen motion 7

3 050 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
723Anders NilssonHässleholms OK09:27:41
694Gun-Britt KribladHjärnarps GH OL09:32:06
724Daniel KempffHässleholms OK09:45:25
706Maria HelmerssonHässleholms OK09:48:45
Roy OvessonHelsingborgs SOK10:01:22
803Emil FolinoOK Denseln10:10:59
762Ulf JohanssonAstraZeneca IF Södertälje10:14:24
775Annika LeufvénÅmåls OK10:15:02
798Olle RingRonneby OK10:17:28
661Jens AndertoftVästerås SOK10:18:09
805Kenneth WerlinSimlångsdalens IF10:20:07
721Louise PihlOK Pan-Kristianstad10:29:01
754Jens ÅkermanGävle OK10:29:45
756Kerstin SegerLaholms IF OK10:39:49

Öppen motion 9

3 625 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
793Helena ÅhlinHelsingborgs SOK09:35:08
786Per SandlundOK Njudung09:39:53
782Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK09:40:51
781Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK09:42:35
750Staffan EdströmOK Gisle09:44:44
Rikke KofoedOK Øst Birkerød09:48:39
780Mats JonssonSkåneslättens OL09:50:59
667Sven GiselssonRonneby OK09:52:18
675Mikael SöderströmOK Stigen09:53:18
800Susanne JohannessonRonneby OK09:53:50
Michael SörensenOK Øst Birkerød09:55:22
770Marie BerglinOK Dacke09:57:00
779Per RudqvistHelsingborgs SOK09:58:17
Henrik NielsenTisvilde Hegn OK09:59:19
Jannie NielsenTisvilde Hegn OK10:00:00
864Jakob SegerslättSkåneslättens OL10:07:23
727Simon MånssonÖrkelljunga FK10:10:15
Henrik AlbahnTisvilde Hegn OK10:13:13
797Gert OlssonTockarps IK10:17:42
832Anders KarlssonBodafors OK10:18:10
Ole JensenTisvilde Hegn OK10:20:36
Jes NyhegnFIF Hillerød10:21:15
Niels RaagaardSøllerød OK10:26:30
808Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK10:34:13
Jörn SteffensenHelsingør SOK10:34:56
809Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK10:36:04

Annonser