Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Tre skåningar och en dansk

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Tre skåningar och en dansk
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 3Etapp 4

D21

3 460 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
637Frida AnderssonFalkenbergs OK17:29
32Emelie SvalinVänersborgs SK17:30
24Josefin TjernlundOK Vilse 8717:31
28Anna ÅlinSundsvalls OK17:32
23Jessica NilssonOK Tyr17:33
12Emilia JohanssonOK Gisle17:34
36Hanna SteinerÖrkelljunga FK17:35
21Evelina FolkessonOK Torfinn17:36
16Rasa PtasekaiteOK Linné17:37
19Anna AlmgrenOK Stigen17:38
15Sara LorénOK Landehof17:39
9Hanna KryhMalmö OK17:40
6Fanny BrodinIstrums SK17:41
10Wiviann OttossonMalmö OK17:42
34Angelika LarssonÖrkelljunga FK17:43
4Caroline LindelöwHärlövs IF17:44
105Hanna LindströmOK Tranan17:45
31Clara MannfolkUlricehamns OK17:46
13Emilia SvärmOK Gisle17:47
20Camilla NilssonOK Torfinn17:48
29Erika LindqvistSävedalens AIK17:49
2Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK17:50
1Stina PerssonEmmaboda Verda OK17:51
18Marie EngOK Pan-Kristianstad17:52
27Annie LennartssonSkåneslättens OL17:53
14Emelie LorénOK Landehof17:54
17Sara EngOK Pan-Kristianstad17:55
5Elinor LindelöwHärlövs IF17:56
11Lisa PetterssonOK Dacke17:57
8Evelina EkelundMalmö OK17:58
3Elin TörnrothHjobygdens OK17:59
25Ellinor TjernlundOK Vilse 8718:00
26Mette StubPI-København18:01
35Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK18:02
7Frida KjellmanLidköpings VSK18:03
104Karin HagwallLunds OK18:04

H21

3 540 m, 63 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
636Jonatan AnderssonFalkenbergs OK17:38
632Erik ZeilonSkåneslättens OL17:39
46Johan IngemarssonHestra IF17:40
71Mikael PihlOK Pan-Kristianstad17:41
99Arvid WedlinSävedalens AIK17:42
87Per HolmbergRonneby OK17:43
42Hampus LarssonFK Göingarna17:44
83Fredrik SvenssonOK Torfinn17:45
47Oscar TörnrothHjobygdens OK17:46
93Sebastian WahlströmSnättringe SK17:47
84Niclas TjernlundOK Vilse 8717:48
62Fredrik ÖbergMalmö OK17:49
37Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL17:50
85Viktor HenmyrOK Vilse 8717:51
65Linus SvärmOK Gisle17:52
54Mats JohanssonIstrums SK17:53
49Martin KribladHjärnarps GH OL17:54
63Johan FilipssonMarkaryds FK17:55
59Karl UtterbackMalmö OK17:56
76Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad17:57
78Anton FilipssonOK Skogsfalken17:58
38Erik HanssonBredareds IF17:59
90Magnus LindeRävetofta OK18:00
95Mattias JohanssonStångenäs AIS18:01
67Klas JohanssonOK Kolmården18:02
39Robin LarssonFK Göingarna18:03
86Niklas ThörnOK Vilse 8718:04
57Tobias BladhLunds OK18:05
72Henrik EngOK Pan-Kristianstad18:06
70Johan SandlundOK Njudung18:07
53Björn BylundIFK Enskede18:08
94Niclas LindblomStigmännen Karlshamns OK18:09
102Anton PetterssonTibro OK18:10
68Victor AxbomOK Landehof18:11
58Jonathan GunnarssonMalmö OK18:12
55Carl RämmalLunds OK18:13
100Simon LarssonSävedalens AIK18:14
91Niklas OlssonSkåneslättens OL18:15
77Felix PerssonOK Skogsfalken18:16
97David BomanStångenäs AIS18:17
75Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad18:18
51Wiktor RydlundHässleholms OK18:19
74Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad18:20
61Linus MalmstenMalmö OK18:21
56Rasmus GrönlundLunds OK18:22
45John OskarssonHagaby GOIF18:23
81Oskar NilssonOK Stigen18:24
64Oscar FilipssonMarkaryds FK18:25
44Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK18:26
103Henrik EricksonUlricehamns OK18:27
101Mikael LöfvingTibro OK18:28
96Tobias GovikStångenäs AIS18:29
41Magnus LarssonFK Göingarna18:30
43Jesper HåkanssonFK Göingarna18:31
52Jonas AnderssonIF Rigor18:32
69Erik SchultzOK Löftan18:33
92Adam SegerslättSkåneslättens OL18:34
66Timo KononenOK Gisle18:35
73Richard EngOK Pan-Kristianstad18:36
79Oscar OlssonOK Skogsfalken18:37
98Albin ÅlinSundsvalls OK18:38
48Johan TörnrothHjobygdens OK18:39
80David ForsOK Skogsstjärnan18:40

D16

2 490 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
110Linn LindblomMalmö OK18:23
111Klara AskMarkbygdens OK18:24
115Lovisa BlomgrenSOK Aneby18:25
108Elin LundbergHestra IF18:26
107Julia TuressonBurseryds IF18:27
112Johanna WilhelmssonOK Dacke18:28
106Anna HagstrandBurseryds IF18:29
109Emmy HelmerssonHässleholms OK18:30
113Ida ErikssonOK Landehof18:31
114Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL18:32

H16

2 700 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
117Malthe PoulsenFIF Hillerød18:30
119Allan HedbergLunds OK18:31
121Jonathan LjungbergOK Skogsfalken18:32
120Emil PetterssonOK Dacke18:33
116Emil AlpbergAlmby IK18:34
118Felix FalkGöteborg-Majorna OK18:35

D14

2 330 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
130Agnes LindblomMalmö OK17:45
131Ebba BerglinOK Dacke17:46
136Tova DanielssonOK Skogsfalken17:47
127Johanna FranssonJönköpings OK17:48
123Matilda JohannessonFrölunda OL17:49
137Linn KarlssonOK Vilse 8717:50
140Maja PorleVäxjö OK17:51
135Elin EmilssonOK Skogsfalken17:52
138Hanna JohannessonRonneby OK17:53
133Kajsa HomannOK Orinto17:54
122Klara HagstrandBurseryds IF17:55
125Lovisa LagerHalmstad OK17:56
124Lisa FalkGöteborg-Majorna OK17:57
128Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:58
134Elina LiljedahlOK Skogsfalken17:59
139Hanna RingRonneby OK18:00
126Nellie RydlundHässleholms OK18:01
132Felicia LorénOK Landehof18:02
129Tina LjungqvistLunds OK18:03

H14

2 330 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
149Marcus RagnarssonMarkbygdens OK18:20
144Måns PerssonAndrarums IF18:21
146Erik IngemarssonHestra IF18:22
154Simon GiselssonRonneby OK18:23
155Philip EkbergTrollhättans SOK18:24
147Povel HedbergLunds OK18:25
142Erik ThoressonAndrarums IF18:26
152Herman AlbinssonOK Skogsfalken18:27
151Jakob WilhelmssonOK Dacke18:28
148Adam LindblomMalmö OK18:29
153Max KärvhagOK Skogsfalken18:30
143Brian AhlmAndrarums IF18:31
150Albin FalkNyköpings OK18:32
145Oskar LundbergHestra IF18:33
141Johan AlpbergAlmby IK18:34

D12

2 030 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
157Thilda SeldénIF Rigor17:57
161Sofia ElverlindOK Tranan17:58
160Julia KarlssonOK Skogsfalken17:59
163Vilmalee SuwanOK Vilse 8718:00
164Julia EkbergTrollhättans SOK18:01
159Ella SöderbergOK Skogsfalken18:02
156Linnea RydlundHässleholms OK18:03
158Emma EmilssonOK Skogsfalken18:04

H12

2 030 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
633Rasmus JohanssonOK Stigen18:18
176Noah AndertoftVästerås SOK18:19
165Folke SvangrenGotlands Bro OK18:20
170Loke HedbergLunds OK18:21
171Hugo LarssonOK Dacke18:22
167Ivar HelmerssonHässleholms OK18:23
174Max PerssonOK Skogsfalken18:24
168Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK18:25
173Melker LarssonOK Orion18:26
172Albin NyqvistOK Landehof18:27
169Klas LjungqvistLunds OK18:28
166Filip IngemarssonHestra IF18:29

D10

1 870 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
178Audrey HanssonFrölunda OL17:48
187Smilla AndertoftVästerås SOK17:49
182Lisa ErikssonOK Landehof17:50
185Anna BenattiSkåneslättens OL17:51
179Sara LjungqvistLunds OK17:52
186Ida BenattiSkåneslättens OL17:53
183Emilia ElverlindOK Tranan17:54
181Emma KarlssonOK Landehof17:55
180Emma LarssonOK Dacke17:56

H10

1 870 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
190Casper TuressonHärlövs IF17:30
197Erik EkbergTrollhättans SOK17:31
189Isak LindelövHjärnarps GH OL17:32
188Hugo ThoressonAndrarums IF17:33
194Emil AlbinssonOK Skogsfalken17:34
193Elias NyqvistOK Landehof17:35
192Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:36
198Liam HogedalVänersborgs SK17:37
191Emil SeldénIF Rigor17:38

D35

3 240 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
203Marie GrönlundLunds OK18:25
202Liselott SvenssonJönköpings OK18:26
205Lina PalmérUlricehamns OK18:27
199Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna18:28
201Emma KribladHjärnarps GH OL18:29
204Christina OlssonSkåneslättens OL18:30
200ANNA LINDELÖVFK Snapphanarna18:31

D40

2 920 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
210Karin AlthoffKungälvs OK17:50
209Maria TuressonHärlövs IF17:51
217Martina KarlssonOK Vilse 8717:52
212Jenny LindblomMalmö OK17:53
215Malin SvenssonOK Orion17:54
214Pia JohanssonOK Landehof17:55
218Kajsa BenattiSkåneslättens OL17:56
207Ylva SvangrenGotlands Bro OK17:57
213Linda LarssonOK Dacke17:58
216Agneta EmilssonOK Skogsfalken17:59
211Anna LjungqvistLunds OK18:00
206Annika HagstrandBurseryds IF18:01
208Maria IngemarssonHestra IF18:02
219Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK18:03

H40

3 240 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
224Fredrik SvenssonJönköpings OK17:30
236Magnus EmilssonOK Skogsfalken17:31
223Magnus ClaessonJönköpings OK17:32
233Jonas K JohanssonOK Skogsfalken17:33
237Magnus ElverlindOK Tranan17:34
235Lars PerssonOK Skogsfalken17:35
220Göran KimellGotlands Bro OK17:36
231Pierre DanielssonOK Skogsfalken17:37
226Henrik LindblomMalmö OK17:38
230Pontus LarssonOK Skogsfalken17:39
221Nils HelmerssonHässleholms OK17:40
234Ola SöderbergOK Skogsfalken17:41
225Erik AderstedtKungälvs OK17:42
232Magnus KärvhagOK Skogsfalken17:43
222Magnus RydlundHässleholms OK17:44
227Daniel AxelssonMålilla OK17:45
229Peter LiljedahlOK Skogsfalken17:46
228Magnus LarssonOK Dacke17:47

D45

2 770 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
634Camilla JohanssonOK Stigen17:30
635Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL17:31
256Mona RosbergVäxjö OK17:32
255Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu17:33
241Eva-Lotta LundbergHestra IF17:34
252Anna ErikssonOK Landehof17:35
253Josefine AlbinssonOK Skogsfalken17:36
247Åsa EricssonLunds OK17:37
250Eva PetterssonOK Dacke17:38
245Anette BjelkHästveda OK17:39
246Ulrica OlovssonLaholms IF OK17:40
238Lena TuressonBurseryds IF17:41
242Carina Thynell LindelöwHärlövs IF17:42
240Lotta FalkGöteborg-Majorna OK17:43
254Charlott LiljaOK Stigen17:44
244Carina RydlundHässleholms OK17:45
248Jeanette SigenstamMarkbygdens OK17:46
257Marie OlssonÖrkelljunga FK17:47
249Karin OlssonMölndal Outdoor IF17:48
251Sofia KarlssonOK Landehof17:49

H45

3 030 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
631Tomas VensrydEslövs FK18:16
270Fredrik AskMarkbygdens OK18:17
266Fabian LjungqvistLunds OK18:18
278Olle SjöforsOK Älme18:19
264Morgan BjelkHästveda OK18:20
260Lars HagstrandBurseryds IF18:21
273Ulf NyqvistOK Landehof18:22
263Jan LagerHalmstad OK18:23
267Anders EricssonLunds OK18:24
258Lars MunktvedAllerød OK18:25
277Ola JönssonOK Vilse 8718:26
265Peter FranssonJönköpings OK18:27
259Harald PerssonAndrarums IF18:28
274Magnus HomannOK Orinto18:29
271Sven ErikssonOK Landehof18:30
275Lars-Ola LarssonOK Orion18:31
262Patrik FalkGöteborg-Majorna OK18:32
276Christer LiljaOK Stigen18:33
268Raul HindovLunds OK18:34
279Tommy JohanssonStångenäs AIS18:35
272Thomas KarlssonOK Landehof18:36
261Pär JohannessonFrölunda OL18:37

D50

2 610 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
297Frida MannfolkUlricehamns OK18:06
289Barbro KärvhagOK Skogsfalken18:07
285Anne UddMarkbygdens OK18:08
291Susanne DombyOK Stigen18:09
283Eva SvanbergJärfälla OK18:10
284Marita FilipssonMarkaryds FK18:11
282Monica LaageFalköpings AIK OK18:12
281Gudrun NilssonAndrarums IF18:13
280Dorthe MunktvedAllerød OK18:14
295Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu18:15
293Gunnel SvenssonOK Tranan18:16
288Jenny HomannOK Orinto18:17
290Pernilla LarssonOK Skogsfalken18:18
296Nina BejbomUddevalla OK18:19
287Christina SternerOK Njudung18:20
292Eva AlmgrenOK Stigen18:21
286Annika JosefssonOK Dacke18:22
298Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK18:23

H50

3 030 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
310Anders BergIS Kullen17:43
318Anders PetterssonOK Dacke17:44
324Stefan PålssonSkåneslättens OL17:45
328Anders PetterssonVästerviks OK17:46
305Lars OlssonFK Göingarna17:47
316Ola AndertoftMarkaryds FK17:48
301Sören BremerBoxholm-Mjölby OL17:49
321Hans AlmgrenOK Stigen17:50
299Björn AlpbergAlmby IK17:51
327Lars KarlssonValbo AIF17:52
300Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL17:53
314Niclas KjellmanLidköpings VSK17:54
319Pär StenbergOK Skogshjortarna17:55
308Dan LundbergHestra IF17:56
304Stefan LaageFalköpings AIK OK17:57
302Jan TuressonBurseryds IF17:58
312Jens ArboreliusIS Kullen17:59
307Per GustavssonGöteborg-Majorna OK18:00
315Peter HedbergLunds OK18:01
326Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF18:02
317Per-Göran BernMålilla OK18:03
322Christer SvenssonRonneby OK18:04
306Christer BorgGöteborg-Majorna OK18:05
329Magnus PorleVäxjö OK18:06
313Lasse Karlsson-LodIstrums SK18:07
330Per KällvikÅmåls OK18:08
325Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL18:09
323Jonas BornetunSkillingaryds FK18:10
311Pål BengtssonIS Kullen18:11
320Peter DombyOK Stigen18:12
303Bengt OlssonEslövs FK18:13
309Peter BrobergIF Rigor18:14

D55

2 610 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
340Agneta ErforsOK Torfinn17:30
331Märit GustafssonEds SK17:31
348Lena OlssonSkåneslättens OL17:32
345Tina HagårdRävetofta OK17:33
342Kerstin TjernlundOK Vilse 8717:34
350Susanne BerglundSävedalens AIK17:35
336Jane JohanssonIstrums SK17:36
339Gunilla SandströmOK Stigen17:37
349Christina BirathStenungsunds OK17:38
338Ann SvärmOK Gisle17:39
341Britt ThörnOK Vilse 8717:40
344Lena RunessonOK Vivill17:41
346Lisa LarssonSjövalla FK17:42
335Ingrid AnderssonIF Rigor17:43
333Eva OskarssonHagaby GOIF17:44
337Ann NilssonMarkaryds FK17:45
332Eva WildmarkFK Boken17:46
351Yvonne JonssonTolered-Utby Ol-klubb17:47
343Arja IngvarssonOK Vilse 8717:48
352Mona ÅkermanValbo AIF17:49
347Christina SegerslättSkåneslättens OL17:50

H55

2 770 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
630Ola MårtenssonVäsby OK18:05
381Sten SegerslättSkåneslättens OL18:06
374Lars ElfvingOK Gipen18:07
382Jan HanssonStenungsunds OK18:08
388Mats BrorssonTockarps IK18:09
355Sten GustafssonEds SK18:10
358Leif-Åke AnderssonFK Boken18:11
377Ulf JungstrandOK Skogsfalken18:12
353Ingemar NilssonAndrarums IF18:13
368Ulf RadlerJärfälla OK18:14
356Arne KlintbergEksjö SOK18:15
372Tor UddMarkbygdens OK18:16
366Sven-Åke AnderssonIF Rigor18:17
359Max PrangFredensborg OK18:18
376Mikael SvenssonOK Pan-Kristianstad18:19
360Ulf BurmanGustavsbergs OK18:20
362Erik OskarssonHagaby GOIF18:21
375Bertil AxbomOK Landehof18:22
385Johan BerglundSävedalens AIK18:23
369Gunnar SvanbergJärfälla OK18:24
379Bruno StubPI-København18:25
390Ulf PalmérUlricehamns OK18:26
380Lars LarssonSjövalla FK18:27
373Tomas NilssonOK Gipen18:28
378Lars RunessonOK Vivill18:29
361Tommy BergerGävle OK18:30
389Christer MannfolkUlricehamns OK18:31
384Ralph JohanssonStångenäs AIS18:32
386Per BernerssonSödertälje-Nykvarn OF18:33
354Lasse JohanssonEds SK18:34
371Reino ÖrnMarkaryds FK18:35
367Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna18:36
357Tommy RoosFalköpings AIK OK18:37
391Thomas AlmqvistVästerviks OK18:38
370Kenneth PetterssonJärfälla OK18:39
383Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK18:40
365Owe TörnrothHjobygdens OK18:41

D60

2 060 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
396Anneli LindqvistGustavsbergs OK18:09
400Lena JanssonJärla Orientering18:10
393Pia AnderssonFalkenbergs OK18:11
410Berit KlamfeltTibro OK18:12
392Gabrielle BrunAndrarums IF18:13
418Ann-Mari NilssonYstads OK18:14
417Karin LindqvistVäxjö OK18:15
416Siv LarssonVäxjö AIS18:16
409Berit HolmgrenSpårvägens OK18:17
398Karin AxelssonIK Uven18:18
403Kristin JohanssonOK Dacke18:19
414Ingrid E StrömTäby OK18:20
412Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu18:21
407Gunnel MånssonOK Vilse 8718:22
404Lena SöderbergOK Skogsfalken18:23
406Marita JohanssonOK Stigen18:24
401Marie SvernestamLinköpings OK18:25
394Ingela NelsénFalkenbergs OK18:26
408Ina LindebergSkåneslättens OL18:27
405Monica IvarssonOK Skogshjortarna18:28
402Marita LarssonMarkbygdens OK18:29
411Gisela LöfvingTibro OK18:30
413Mona EnforsTockarps IK18:31
399Miriam NorénIK Uven18:32
397Brith MohlinIK Stern18:33
415Gunilla HogedalVänersborgs SK18:34

H60

2 700 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
446Leif E. LarsenTisvilde Hegn OK17:30
424Lars Göran KillanderHästveda OK17:52
426Sten BlomströmIK Stern17:53
436Kennet SandströmOK Stigen17:54
453Kalle LindqvistVäxjö OK17:55
440Mats IngvarssonOK Vilse 8717:56
449Lars EkbergTrollhättans SOK17:57
442Bengt AspvallRonneby OK17:58
422Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK17:59
430Lars GrehnMullsjö SOK18:00
450LarsOwe StrömTäby OK18:02
454Stefan NilssonYstads OK18:03
428Lars ErikssonKalmar OK18:04
451Gunnar BejbomUddevalla OK18:05
438Torgny OttossonOK Torfinn18:06
435Kent IvarssonOK Skogshjortarna18:07
445Johan WedlinSävedalens AIK18:08
420Kenneth FagerFK Vittus18:09
419Bengt HanssonAndrarums IF18:10
423Olle BohmanHjärnarps GH OL18:11
433Arne SvärmOK Gisle18:12
432Karl MollénOK Denseln18:13
425Hans AnderssonIK Gandvik18:14
429Lennart SvernestamLinköpings OK18:15
427Anders MohlinIK Stern18:16
421Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK18:17
447Olle EnforsTockarps IK18:18
437Lennart ErforsOK Torfinn18:19
452Kent GranqvistVästerviks OK18:20
441Adrian JüniOLG Hondrich18:21
439Roger ThörnOK Vilse 8718:22
431Sören KarlssonMullsjö SOK18:23
434Jan ArvidssonOK Skogshjortarna18:24
443Jan WahlströmSnättringe SK18:25
448Hans EkbergTrollhättans SOK18:26
444Inge JosefssonStångenäs AIS18:27

D65

2 060 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
461Rosa JohanssonIK Uven17:38
457Åsa StåhlHjärnarps GH OL17:39
466Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK17:40
464Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK17:41
484Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK17:42
486Kristina JohanssonVänersborgs SK17:43
463Anne LundmarkJärfälla OK17:44
475Anita Lovén-AnderssonOK Skogshjortarna17:45
470Kristina JohanssonMullsjö SOK17:46
477Inger GlansOK Torfinn17:47
462Eva AlsinIK Ymer17:48
481Kristina FranssonOK Virdarna17:49
468Margareta SjöbergLunds OK17:50
478Lena GranefeltOK Tyr17:51
476Barbro AnderssonOK Skogshjortarna17:52
483Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK17:53
460Eva BlomströmIK Stern17:54
473Inger Alice EismarkOK Orinto17:55
482Maj-Britt ByströmRävetofta OK17:56
459Ingrid TengelandIK Gandvik17:57
474Ann-Helen LinnersjöOK Orion17:58
456Kajsa TofténHjobygdens OK17:59
455Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK18:00
467Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK18:01
485Viveka BackmanTullinge SK18:02
471Karin BengtssonOK Kompassen18:03
458Ylva JanssonIF Hagen18:04
472Hjördis ErlandssonOK Lindéna18:05
480Margareta SvenssonOK Vilse 8718:06

H65

2 490 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
492Bengt StåhlHjärnarps GH OL17:37
521Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK17:38
503Tommy OlssonOK Dacke17:39
506Agne BengtssonOK Kompassen17:40
509Lars GranefeltOK Tyr17:41
500Leif MalmMarkaryds FK17:42
502Gunnar EnbergMålilla OK17:43
524Olof KarlssonUddevalla OK17:44
495Hans M CarlssonIFK Göteborg17:45
520Conny JidetoftStångenäs AIS17:46
517Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK17:47
488Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK17:48
496Björn JägerströmIK Uven17:49
487Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK17:50
510Thorwald FranssonOK Virdarna17:51
528Jan-Erik NilssonYstads OK17:52
518Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK17:53
523Vidar LöfvingTibro OK17:54
513Gert OlssonSkåneslättens OL17:55
493Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg17:56
494Kjell JeppsonIF Rigor17:57
501Torgny PetterssonMarkbygdens OK17:58
527Sven-Olof LarssonVäxjö AIS17:59
491Åke PerssonHjärnarps GH OL18:00
512Willie OlssonRävetofta OK18:01
504Roland NilssonOK Kompassen18:02
498Roger DanielssonLinköpings OK18:03
522Bo KlamfeltTibro OK18:04
497Karsten RichardtKøge OK18:05
489Christer NelsénFalkenbergs OK18:06
525Lars HogedalVänersborgs SK18:07
515Arne AlexanderssonStenungsunds OK18:08
507Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan18:09
511Anders WidénOLG Säuliamt18:10
499Peter NyströmMariestads FK18:11
519Allan WikströmStångenäs AIS18:12
490Lars OlssonFK Boken18:13
505Lars PerssonOK Kompassen18:14
508Bo JohanssonOK Stigen18:15
529Jan PerssonYstads OK18:16
514Kenth SundgrenSkåneslättens OL18:17

D70

2 010 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
541Lillemor LorénOK Frisene17:30
549Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK17:31
543Gun LarssonOK Lindéna17:32
546Berit ByströmOK Virdarna17:33
540Helen AndertoftMarkaryds FK17:34
533Elisabeth KimellGotlands Bro OK17:35
536Britt RangertIK Ymer17:36
545Inge JørgensenOK Roskilde17:37
539Britt Forsell PirozziLunds OK17:38
542Birgit LjungOK Gipen17:39
553Eva BergstrandVärend GN OL17:40
550Ulla BergqvistStigmännen Karlshamns OK17:41
547Solbritt GustafssonOK Virdarna17:42
552Kerstin ErnvidUlricehamns OK17:43
538Lotta GranholmLinköpings OK17:44
548Gullevi SvenssonRonneby OK17:45
531Barbro NilssonAlvesta SOK17:46
544Birgitta KarlssonOK Orinto17:47
535Ingrid HermanssonIK Ymer17:48
532Mariann KjellbergBredareds IF17:49
537Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK17:50
551Gull SvenssonTockarps IK17:51

H70

2 420 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
570Gerth SällströmLessebo OK17:30
559Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK17:31
573Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK17:32
566Gunnar AnderssonIK Vista17:33
597Per-Arne JohanssonVänersborgs SK17:34
588Anders BerglundOK Skogshjortarna17:35
594Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK17:36
595Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS17:37
561Bjørn HelstrupFredensborg OK17:38
593Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK17:39
584Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna17:40
554Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK17:41
572Ronny RagnarssonMarkbygdens OK17:42
565Karl-Axel JohanssonIK Uven17:43
557Alf KjellbergBredareds IF17:44
558Roland NilssonFalköpings AIK OK17:45
569Jørn ThomsenKolding OK17:46
598John-Erik BergstrandVärend GN OL17:47
574Jan-Ulf KarlssonMålilla OK17:48
577Kjell ErlandssonOK Lindéna17:49
579Hans KarlssonOK Orinto17:50
560Inge PerssonFK Boken17:51
585Kalle JohanssonOK Skogshjortarna17:52
583Ole  SvendsenOK Roskilde17:53
591Roland KarlssonRonneby OK17:54
568Per-Åke AnderssonIS Kullen17:55
562Roland OffrellFrosta OK17:56
564Christer WestbergIFK Göteborg17:57
586Ronny AnderssonOK Skogshjortarna17:58
556Bertil OlofssonAndrarums IF17:59
578Gösta LindqvistOK Löftan18:00
576Kjell LindauOK Kompassen18:01
596Arne GrøndahlSøllerød OK18:02
590Kjell MånssonRonneby OK18:03
592Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL18:04
581Björn LinnersjöOK Orion18:05
589Waste ByströmOK Virdarna18:06
563Styrbjörn JanssonIF Hagen18:07
580Ingemar LindblomOK Orinto18:08
575Mårten SvenssonOK Gipen18:09
587Kent CarlgrenOK Skogshjortarna18:10
582Ingemar AnderssonOK Orion18:11
567Olle HermanssonIK Ymer18:12
555Bengt NilssonAlvesta SOK18:13
599Torgny JonssonVäxjö AIS18:14

D75

2 010 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
600Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg18:18
605Gun HanssonYstads OK18:19
602Barbro HugossonLunds OK18:20
603Karin LexellOK Torfinn18:21
601Kerstin HagströmIstrums SK18:22
604Vivi-Anne BylundRydboholms SK18:23

H75

2 010 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
607Bo WadensjöFK Finn17:54
623Ivan ErnvidUlricehamns OK17:55
619JB LarssonOK Löftan17:56
620Allsing CarlssonOK Skogsvargarna17:57
615Göran HektorLinköpings OK17:58
617Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK17:59
613Sune HagströmIstrums SK18:00
618Allan HammarOK Kompassen18:01
612Roland DahlIFK Göteborg18:02
606Bernt PeterssonAlvesta SOK18:03
614Curt TillmanLinköpings OK18:04
609Bengt OlofssonHjärnarps GH OL18:05
621Gunnar BylundRydboholms SK18:06
608Ernie BroströmHalmstad OK18:07
622Bo SvenssonTockarps IK18:08

H80

2 010 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
627Torild BornetunSkillingaryds FK18:11
625Kjell PerssonMariestads FK18:12
626Bengt EdvardssonOK Torfinn18:13
624Jan-Eric NelkingFK Åsen18:14
628Klas TykessonSkåneslättens OL18:15

Öppen motion 1

1 880 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
645Linna NybergMullsjö SOK17:30:21
814Erik KarlssonOK Skogsfalken17:32:20
818Melker GudmundssonHelsingborgs SOK17:32:38
714Ella HagstrandBurseryds IF17:34:10
765Kajsa LarssonBurseryds IF17:35:26
755Eddie KarlssonOK Vilse 8717:37:44
699Elin JohanssonBurseryds IF17:39:16
878Ebba RanbroHelsingborgs SOK17:41:09
722Marie KempffHässleholms OK17:45:37
842August MagnussonLaholms IF OK17:49:18
649Sonja HammarOK Kompassen17:51:35
768Isak EngOK Pan-Kristianstad17:53:45
643Ing-Mari LarssonOK Löftan17:55:17
676Linus BerglundOK Stigen17:57:21
679Jack TejreOK Stigen17:57:22
847Inga-Lill BornetunSkillingaryds FK18:00:18
677Måns BerglundOK Stigen18:02:30
678Filippa TejreOK Stigen18:04:32
913Vilgot Bering-18:06:40
846Emil RingRonneby OK18:08:51
910Bontu JohnsonHelsingborgs SOK18:09:14
860Clara PerssonHelsingborgs SOK18:20:47
742Gabriel HogedalVänersborgs SK18:24:06
807Wilma JohanssonIF Rigor18:34:58
875Malva LarssonOK Orion18:37:20

Öppen motion 3

2 110 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
692Margareta JohanssonLaholms IF OK17:30:35
749Yvonne EdströmOK Gisle17:30:52
682Tove RosbergVäxjö OK17:33:47
787Margela PerssonAndrarums IF17:35:11
825Carina PerssonAndrarums IF17:35:13
771Frida BerglinOK Dacke17:36:10
806Annette SeldénIF Rigor17:37:11
828Johan SvenssonSkåneslättens OL17:37:42
815Alice EkenhillOK Lindéna17:37:50
819Bruno EkenhillKlubblös17:37:55
785Ronnie KarlssonOK Vilse 8717:38:55
698Ellen JohanssonBurseryds IF17:38:58
810Peter JohanssonBurseryds IF17:41:06
689Helene ArboreliusIS Kullen17:44:14
841Hellevi AlnervikIS Kullen17:47:02
829Ida JohannessonFrölunda OL17:47:29
752Helena BergIS Kullen17:47:36
830Ulrika JohannessonFrölunda OL17:47:41
663Carina StenbergOK Skogshjortarna17:52:02
826Clarie EkOK Pan-Kristianstad17:53:08
733Anne-Catrine PerssonMariestads FK17:57:37
681Anna LindqvistOK Stigen17:57:41
855Henriette JareklevHelsingborgs SOK18:07:56
668Ditti ArvidssonOK Skogshjortarna18:09:21
701Katarina JohanssonStångenäs AIS18:12:24

Öppen motion 5

2 490 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
820Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken17:27:21
817Anneli BlomgrenSOK Aneby17:28:35
720Lillemor HallinOK Landehof17:28:53
644Karin LarssonOK Kompassen17:29:18
693Camilla JohanssonLaholms IF OK17:30:41
696Sune JohanssonLaholms IF OK17:30:45
816Lina KarlssonOK Skogsfalken17:32:22
683Anki GunnarssonRydboholms SK17:32:25
697Maria LarssonBurseryds IF17:33:29
684Evelina GunnarssonRydboholms SK17:33:58
641Bo JägerströmElfsborg SOK17:34:13
685Matilda GunnarssonRydboholms SK17:35:15
700Camilla SvenssonBurseryds IF17:38:20
751Emelie ThurbanJönköpings OK17:40:36
838Ulla RagnarssonMarkbygdens OK17:44:34
732Maria HermanssonIK Ymer17:46:19
736Mia HällKlubblös17:46:37
745Gösta SvenssonMalmö OK17:47:47
725Emma AnderssonÖrkelljunga FK17:48:09
811Anibal MonteiroCOCEG17:49:58
839Birgit WahlströmSnättringe SK17:50:11
653Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK17:50:50
648Ingela KlintbergEksjö SOK17:56:21
686Marika ElverlindOK Tranan17:58:21
740Jessica BjelkHästveda OK18:00:22
851Ragnar FalkNyköpings OK18:02:11
695Kristian KribladHjärnarps GH OL18:02:50
848Ann-Marie HanssonIS Kullen18:06:35
798Olle RingRonneby OK18:08:39
703Matilda JohanssonStångenäs AIS18:12:42
858Emil JohnssonHelsingborgs SOK18:14:36
730Lars LindebergSkåneslättens OL18:15:07
674Dennis JohanssonStångenäs AIS18:16:05
774Sofia StiblertTockarps IK18:17:19
766Mats LarssonBurseryds IF18:18:27
859Hanna ElfLunds OK18:20:14
861Isak PerssonHelsingborgs SOK18:20:57
901Henrik EnforsTockarps IK18:21:15
867Gunila MårtenssonSimrishamns OK18:28:13

Öppen motion 7

2 870 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
723Anders NilssonHässleholms OK17:28:10
812Göran LarssonOK Kompassen17:28:23
824Conny ThoressonAndrarums IF17:33:01
656Lennart BorgqvistIS Kullen17:33:54
834Bo CederlöfKlubblös17:37:37
833Karin CederlöfKlubblös17:39:19
724Daniel KempffHässleholms OK17:44:31
754Jens ÅkermanGävle OK17:47:14
744Marie SvenssonMalmö OK17:49:44
763Emmy TuressonBurseryds IF17:51:37
837Anders HellrupKlubblös17:53:11
756Kerstin SegerLaholms IF OK17:56:16
661Jens AndertoftVästerås SOK17:57:16
764Björn IsraelssonBurseryds IF18:00:42
694Gun-Britt KribladHjärnarps GH OL18:03:15
849Anders WesterFK Boken18:04:41
852Catarina HardenFK Boken18:06:05
706Maria HelmerssonHässleholms OK18:07:15
856Erik AhlströmHelsingborgs SOK18:08:15
853Adrian HardenFK Boken18:11:06
762Ulf JohanssonAstraZeneca IF Södertälje18:13:19
902Filip EnforsTockarps IK18:20:52
840Fredrik MagnussonLaholms IF OK18:25:08
868Eva TullbergIS Kullen18:28:41
871Lena MagnussonMalmö OK18:45:26

Öppen motion 9

3 620 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
822Martin GummessonFK Finn17:28:08
821Kurt LöfLomma Glory17:29:31
823Daniel NilssonSkåneslättens OL17:40:24
813Erik JordeÖrkelljunga FK17:41:23
Louise PihlOK Pan-Kristianstad17:43:12
759Helena BuchkovskaMålilla OK17:43:46
750Staffan EdströmOK Gisle17:45:59
832Anders KarlssonBodafors OK17:51:04
727Simon MånssonÖrkelljunga FK17:51:59
843Peo KarlssonKlubblös17:55:29
831Sofia KillanderHästveda OK18:00:21
850Mirzet CirkinÖrkelljunga FK18:03:13
675Mikael SöderströmOK Stigen18:04:30
777Erik BengtssonOK Skogsfalken18:15:01
780Mats JonssonSkåneslättens OL18:15:16
863Christoffer KarlssonFalkenbergs OK18:15:28
896Andreas EnforsTockarps IK18:16:46
862Stefan NilssonLunds OK18:22:25
865Håkan NordahlSimrishamns OK18:23:15
845Nils TärkHalmstad OK18:25:19
864Jakob SegerslättSkåneslättens OL18:26:17
866Elin NordahlSimrishamns OK18:28:09
844David HegardtKlubblös18:34:26
870Per-johan JohanssonRävetofta OK18:36:43
869Bengt LundhHelsingborgs SOK18:39:20

Annonser