Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Tre skåningar och en dansk

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Tre skåningar och en dansk
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 3Etapp 4

D21

3 540 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
35Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK10:04
1Stina PerssonEmmaboda Verda OK10:05
27Annie LennartssonSkåneslättens OL10:06
17Sara EngOK Pan-Kristianstad10:07
4Caroline LindelöwHärlövs IF10:08
104Karin HagwallLunds OK10:09
31Clara MannfolkUlricehamns OK10:10
3Elin TörnrothHjobygdens OK10:11
7Frida KjellmanLidköpings VSK10:12
15Sara LorénOK Landehof10:13
8Evelina EkelundMalmö OK10:14
12Emilia JohanssonOK Gisle10:15
19Anna AlmgrenOK Stigen10:16
10Wiviann OttossonMalmö OK10:17
33Jenny CasanovaWallaringa Orienteers10:18
105Hanna LindströmOK Tranan10:19
34Angelika LarssonÖrkelljunga FK10:20
6Fanny BrodinIstrums SK10:21
20Camilla NilssonOK Torfinn10:22
18Marie EngOK Pan-Kristianstad10:23
26Mette StubPI-København10:24
24Josefin TjernlundOK Vilse 8710:25
32Emelie SvalinVänersborgs SK10:26
16Rasa PtasekaiteOK Linné10:27
30Kirsten MøllerSøllerød OK10:28
29Erika LindqvistSävedalens AIK10:29
2Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK10:30
5Elinor LindelöwHärlövs IF10:31
11Lisa PetterssonOK Dacke10:32
23Jessica NilssonOK Tyr10:33
25Ellinor TjernlundOK Vilse 8710:34
36Hanna SteinerÖrkelljunga FK10:35
21Evelina FolkessonOK Torfinn10:36
28Anna ÅlinSundsvalls OK10:37
9Hanna KryhMalmö OK10:38
13Emilia SvärmOK Gisle10:39
14Emelie LorénOK Landehof10:40

H21

3 840 m, 58 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
632Erik ZeilonSkåneslättens OL09:33
102Anton PetterssonTibro OK09:34
98Albin ÅlinSundsvalls OK09:35
77Felix PerssonOK Skogsfalken09:36
66Timo KononenOK Gisle09:37
87Per HolmbergRonneby OK09:38
72Henrik EngOK Pan-Kristianstad09:39
47Oscar TörnrothHjobygdens OK09:40
81Oskar NilssonOK Stigen09:41
46Johan IngemarssonHestra IF09:42
103Henrik EricksonUlricehamns OK09:43
62Fredrik ÖbergMalmö OK09:44
43Jesper HåkanssonFK Göingarna09:45
96Tobias GovikStångenäs AIS09:46
48Johan TörnrothHjobygdens OK09:47
61Linus MalmstenMalmö OK09:48
94Niclas LindblomStigmännen Karlshamns OK09:49
80David ForsOK Skogsstjärnan09:50
86Niklas ThörnOK Vilse 8709:51
65Linus SvärmOK Gisle09:52
63Johan FilipssonMarkaryds FK09:53
57Tobias BladhLunds OK09:54
68Victor AxbomOK Landehof09:55
74Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad09:56
41Magnus LarssonFK Göingarna09:57
53Björn BylundIFK Enskede09:58
37Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL09:59
79Oscar OlssonOK Skogsfalken10:00
52Jonas AnderssonIF Rigor10:01
99Arvid WedlinSävedalens AIK10:02
92Adam SegerslättSkåneslättens OL10:03
49Martin KribladHjärnarps GH OL10:04
58Jonathan GunnarssonMalmö OK10:05
76Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad10:06
42Hampus LarssonFK Göingarna10:07
97David BomanStångenäs AIS10:08
60Tommy GartingMalmö OK10:09
100Simon LarssonSävedalens AIK10:10
71Mikael PihlOK Pan-Kristianstad10:11
101Mikael LöfvingTibro OK10:12
55Carl RämmalLunds OK10:13
67Klas JohanssonOK Kolmården10:14
44Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK10:15
54Mats JohanssonIstrums SK10:16
84Niclas TjernlundOK Vilse 8710:17
39Robin LarssonFK Göingarna10:18
45John OskarssonHagaby GOIF10:19
73Richard EngOK Pan-Kristianstad10:20
85Viktor HenmyrOK Vilse 8710:21
59Karl UtterbackMalmö OK10:22
83Fredrik SvenssonOK Torfinn10:23
51Wiktor RydlundHässleholms OK10:24
91Niklas OlssonSkåneslättens OL10:25
69Erik SchultzOK Löftan10:26
56Rasmus GrönlundLunds OK10:27
95Mattias JohanssonStångenäs AIS10:28
38Erik HanssonBredareds IF10:29
70Johan SandlundOK Njudung10:30

D16

2 520 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
109Emmy HelmerssonHässleholms OK09:44
114Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL09:45
107Julia TuressonBurseryds IF09:46
111Klara AskMarkbygdens OK09:47
113Ida ErikssonOK Landehof09:48
110Linn LindblomMalmö OK09:49
112Johanna WilhelmssonOK Dacke09:50
108Elin LundbergHestra IF09:51
106Anna HagstrandBurseryds IF09:52

H16

2 700 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
116Emil AlpbergAlmby IK09:30
118Felix FalkGöteborg-Majorna OK09:31
121Jonathan LjungbergOK Skogsfalken09:32
119Allan HedbergLunds OK09:33
120Emil PetterssonOK Dacke09:34
117Malthe PoulsenFIF Hillerød09:35

D14

2 480 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
129Tina LjungqvistLunds OK09:48
123Matilda JohannessonFrölunda OL09:49
136Tova DanielssonOK Skogsfalken09:50
137Linn KarlssonOK Vilse 8709:51
126Nellie RydlundHässleholms OK09:52
122Klara HagstrandBurseryds IF09:53
124Lisa FalkGöteborg-Majorna OK09:54
131Ebba BerglinOK Dacke09:55
128Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK09:56
135Elin EmilssonOK Skogsfalken09:57
130Agnes LindblomMalmö OK09:58
133Kajsa HomannOK Orinto09:59
134Elina LiljedahlOK Skogsfalken10:00
125Lovisa LagerHalmstad OK10:01
138Hanna JohannessonRonneby OK10:02
132Felicia LorénOK Landehof10:03
127Johanna FranssonJönköpings OK10:04
140Maja PorleVäxjö OK10:05

H14

2 480 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
144Måns PerssonAndrarums IF10:23
149Marcus RagnarssonMarkbygdens OK10:24
146Erik IngemarssonHestra IF10:25
152Herman AlbinssonOK Skogsfalken10:26
151Jakob WilhelmssonOK Dacke10:27
155Philip EkbergTrollhättans SOK10:28
154Simon GiselssonRonneby OK10:29
147Povel HedbergLunds OK10:30
143Brian AhlmAndrarums IF10:31
145Oskar LundbergHestra IF10:32
142Erik ThoressonAndrarums IF10:33
148Adam LindblomMalmö OK10:34
150Albin FalkNyköpings OK10:35
141Johan AlpbergAlmby IK10:36
153Max KärvhagOK Skogsfalken10:37

D12

1 940 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
160Julia KarlssonOK Skogsfalken09:53
162Alice PerssonOK Tyringe09:54
157Thilda SeldénIF Rigor09:55
159Ella SöderbergOK Skogsfalken09:56
161Sofia ElverlindOK Tranan09:57
156Linnea RydlundHässleholms OK09:58
158Emma EmilssonOK Skogsfalken09:59
163Vilmalee SuwanOK Vilse 8710:00
164Julia EkbergTrollhättans SOK10:01

H12

1 940 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
633Rasmus JohanssonOK Stigen09:29
172Albin NyqvistOK Landehof09:30
169Klas LjungqvistLunds OK09:31
167Ivar HelmerssonHässleholms OK09:32
165Folke SvangrenGotlands Bro OK09:33
171Hugo LarssonOK Dacke09:34
168Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK09:35
173Melker LarssonOK Orion09:36
174Max PerssonOK Skogsfalken09:37
166Filip IngemarssonHestra IF09:38
170Loke HedbergLunds OK09:39
175Gabriel SteffertOK Tyringe09:40
176Noah AndertoftVästerås SOK09:41

D10

1 610 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
180Emma LarssonOK Dacke09:44
181Emma KarlssonOK Landehof09:45
179Sara LjungqvistLunds OK09:46
186Ida BenattiSkåneslättens OL09:47
187Smilla AndertoftVästerås SOK09:48
182Lisa ErikssonOK Landehof09:50
178Audrey HanssonFrölunda OL09:51
183Emilia ElverlindOK Tranan09:52
185Anna BenattiSkåneslättens OL09:53

H10

1 610 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
198Liam HogedalVänersborgs SK10:09
191Emil SeldénIF Rigor10:10
192Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:11
190Casper TuressonHärlövs IF10:12
195Nils PerssonOK Tyringe10:13
197Erik EkbergTrollhättans SOK10:14
188Hugo ThoressonAndrarums IF10:15
193Elias NyqvistOK Landehof10:16
189Isak LindelövHjärnarps GH OL10:17
196William SteffertOK Tyringe10:18
194Emil AlbinssonOK Skogsfalken10:19

D35

3 290 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
203Marie GrönlundLunds OK09:30
199Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna09:31
200ANNA LINDELÖVFK Snapphanarna09:32
202Liselott SvenssonJönköpings OK09:33
205Lina PalmérUlricehamns OK09:34
201Emma KribladHjärnarps GH OL09:35
204Christina OlssonSkåneslättens OL09:36

D40

2 960 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
212Jenny LindblomMalmö OK10:10
216Agneta EmilssonOK Skogsfalken10:11
217Martina KarlssonOK Vilse 8710:12
218Kajsa BenattiSkåneslättens OL10:13
211Anna LjungqvistLunds OK10:14
207Ylva SvangrenGotlands Bro OK10:15
208Maria IngemarssonHestra IF10:16
215Malin SvenssonOK Orion10:17
214Pia JohanssonOK Landehof10:18
209Maria TuressonHärlövs IF10:19
213Linda LarssonOK Dacke10:20
210Karin AlthoffKungälvs OK10:21
219Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK10:22
206Annika HagstrandBurseryds IF10:23

H40

3 290 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
220Göran KimellGotlands Bro OK09:29
236Magnus EmilssonOK Skogsfalken09:51
223Magnus ClaessonJönköpings OK09:52
229Peter LiljedahlOK Skogsfalken09:53
226Henrik LindblomMalmö OK09:54
227Daniel AxelssonMålilla OK09:55
234Ola SöderbergOK Skogsfalken09:56
222Magnus RydlundHässleholms OK09:57
233Jonas K JohanssonOK Skogsfalken09:58
228Magnus LarssonOK Dacke09:59
221Nils HelmerssonHässleholms OK10:00
231Pierre DanielssonOK Skogsfalken10:01
224Fredrik SvenssonJönköpings OK10:02
235Lars PerssonOK Skogsfalken10:03
237Magnus ElverlindOK Tranan10:04
225Erik AderstedtKungälvs OK10:05
230Pontus LarssonOK Skogsfalken10:06
232Magnus KärvhagOK Skogsfalken10:08

D45

2 840 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
635Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL10:22
634Camilla JohanssonOK Stigen10:23
245Anette BjelkHästveda OK10:24
257Marie OlssonÖrkelljunga FK10:25
255Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu10:26
251Sofia KarlssonOK Landehof10:27
242Carina Thynell LindelöwHärlövs IF10:28
254Charlott LiljaOK Stigen10:29
241Eva-Lotta LundbergHestra IF10:30
244Carina RydlundHässleholms OK10:31
240Lotta FalkGöteborg-Majorna OK10:32
253Josefine AlbinssonOK Skogsfalken10:33
252Anna ErikssonOK Landehof10:34
249Karin OlssonMölndal Outdoor IF10:35
238Lena TuressonBurseryds IF10:36
250Eva PetterssonOK Dacke10:37
256Mona RosbergVäxjö OK10:38
248Jeanette SigenstamMarkbygdens OK10:39
247Åsa EricssonLunds OK10:40

H45

3 090 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
631Tomas VensrydEslövs FK09:29
279Tommy JohanssonStångenäs AIS09:30
262Patrik FalkGöteborg-Majorna OK09:31
272Thomas KarlssonOK Landehof09:32
278Olle SjöforsOK Älme09:33
276Christer LiljaOK Stigen09:34
267Anders EricssonLunds OK09:35
275Lars-Ola LarssonOK Orion09:36
259Harald PerssonAndrarums IF09:37
258Lars MunktvedAllerød OK09:38
268Raul HindovLunds OK09:39
264Morgan BjelkHästveda OK09:40
271Sven ErikssonOK Landehof09:41
261Pär JohannessonFrölunda OL09:42
274Magnus HomannOK Orinto09:43
273Ulf NyqvistOK Landehof09:44
266Fabian LjungqvistLunds OK09:45
270Fredrik AskMarkbygdens OK09:46
277Ola JönssonOK Vilse 8709:47
265Peter FranssonJönköpings OK09:48
263Jan LagerHalmstad OK09:49

D50

2 590 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
298Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK09:30
291Susanne DombyOK Stigen09:31
281Gudrun NilssonAndrarums IF09:32
294Kati NémethStigmännen Karlshamns OK09:33
286Annika JosefssonOK Dacke09:34
288Jenny HomannOK Orinto09:35
280Dorthe MunktvedAllerød OK09:36
283Eva SvanbergJärfälla OK09:37
289Barbro KärvhagOK Skogsfalken09:38
287Christina SternerOK Njudung09:39
295Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu09:40
297Frida MannfolkUlricehamns OK09:41
285Anne UddMarkbygdens OK09:42
292Eva AlmgrenOK Stigen09:43
282Monica LaageFalköpings AIK OK09:44
293Gunnel SvenssonOK Tranan09:45
296Nina BejbomUddevalla OK09:46
290Pernilla LarssonOK Skogsfalken09:47

H50

3 090 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
320Peter DombyOK Stigen10:01
305Lars OlssonFK Göingarna10:02
301Sören BremerBoxholm-Mjölby OL10:03
326Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF10:04
309Peter BrobergIF Rigor10:05
325Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL10:06
330Per KällvikÅmåls OK10:07
312Jens ArboreliusIS Kullen10:08
308Dan LundbergHestra IF10:09
318Anders PetterssonOK Dacke10:10
304Stefan LaageFalköpings AIK OK10:11
299Björn AlpbergAlmby IK10:12
319Pär StenbergOK Skogshjortarna10:13
310Anders BergIS Kullen10:14
307Per GustavssonGöteborg-Majorna OK10:15
314Niclas KjellmanLidköpings VSK10:16
328Anders PetterssonVästerviks OK10:17
323Jonas BornetunSkillingaryds FK10:18
300Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL10:19
316Ola AndertoftMarkaryds FK10:20
327Lars KarlssonValbo AIF10:21
324Stefan PålssonSkåneslättens OL10:22
306Christer BorgGöteborg-Majorna OK10:23
311Pål BengtssonIS Kullen10:24
302Jan TuressonBurseryds IF10:25
321Hans AlmgrenOK Stigen10:26
315Peter HedbergLunds OK10:27
317Per-Göran BernMålilla OK10:28
329Magnus PorleVäxjö OK10:29
313Lasse Karlsson-LodIstrums SK10:30
303Bengt OlssonEslövs FK10:31
322Christer SvenssonRonneby OK10:32

D55

2 590 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
347Christina SegerslättSkåneslättens OL09:50
350Susanne BerglundSävedalens AIK09:51
340Agneta ErforsOK Torfinn09:52
343Arja IngvarssonOK Vilse 8709:53
332Eva WildmarkFK Boken09:54
331Märit GustafssonEds SK09:55
352Mona ÅkermanValbo AIF09:56
338Ann SvärmOK Gisle09:57
349Christina BirathStenungsunds OK09:58
342Kerstin TjernlundOK Vilse 8709:59
334Gunilla HolmbergHerrestads AIF10:00
346Lisa LarssonSjövalla FK10:01
344Lena RunessonOK Vivill10:02
335Ingrid AnderssonIF Rigor10:03
351Yvonne JonssonTolered-Utby Ol-klubb10:04
348Lena OlssonSkåneslättens OL10:05
339Gunilla SandströmOK Stigen10:06
337Ann NilssonMarkaryds FK10:07
345Tina HagårdRävetofta OK10:08
336Jane JohanssonIstrums SK10:09
333Eva OskarssonHagaby GOIF10:10
341Britt ThörnOK Vilse 8710:11

H55

2 840 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
630Ola MårtenssonVäsby OK09:29
354Lasse JohanssonEds SK09:30
357Tommy RoosFalköpings AIK OK09:31
360Ulf BurmanGustavsbergs OK09:32
375Bertil AxbomOK Landehof09:33
367Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna09:34
366Sven-Åke AnderssonIF Rigor09:35
370Kenneth PetterssonJärfälla OK09:36
386Per BernerssonSödertälje-Nykvarn OF09:37
381Sten SegerslättSkåneslättens OL09:38
359Max PrangFredensborg OK09:39
378Lars RunessonOK Vivill09:40
365Owe TörnrothHjobygdens OK09:41
390Ulf PalmérUlricehamns OK09:42
379Bruno StubPI-København09:43
369Gunnar SvanbergJärfälla OK09:44
376Mikael SvenssonOK Pan-Kristianstad09:45
353Ingemar NilssonAndrarums IF09:46
391Thomas AlmqvistVästerviks OK09:47
380Lars LarssonSjövalla FK09:48
372Tor UddMarkbygdens OK09:49
382Jan HanssonStenungsunds OK09:50
363Ulf BjörkdahlHerrestads AIF09:51
389Christer MannfolkUlricehamns OK09:52
388Mats BrorssonTockarps IK09:53
384Ralph JohanssonStångenäs AIS09:54
373Tomas NilssonOK Gipen09:55
377Ulf JungstrandOK Skogsfalken09:56
385Johan BerglundSävedalens AIK09:57
356Arne KlintbergEksjö SOK09:58
387Bo KonringSøllerød OK09:59
358Leif-Åke AnderssonFK Boken10:00
371Reino ÖrnMarkaryds FK10:01
362Erik OskarssonHagaby GOIF10:02
355Sten GustafssonEds SK10:03
374Lars ElfvingOK Gipen10:04
364Jerry RasmussonHerrestads AIF10:05
361Tommy BergerGävle OK10:06
383Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK10:07
368Ulf RadlerJärfälla OK10:08

D60

2 040 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
394Ingela NelsénFalkenbergs OK09:30
412Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu09:31
402Marita LarssonMarkbygdens OK09:32
399Miriam NorénIK Uven09:33
418Ann-Mari NilssonYstads OK09:34
407Gunnel MånssonOK Vilse 8709:35
409Berit HolmgrenSpårvägens OK09:36
403Kristin JohanssonOK Dacke09:37
404Lena SöderbergOK Skogsfalken09:38
413Mona EnforsTockarps IK09:39
416Siv LarssonVäxjö AIS09:40
411Gisela LöfvingTibro OK09:41
406Marita JohanssonOK Stigen09:42
401Marie SvernestamLinköpings OK09:43
415Gunilla HogedalVänersborgs SK09:44
397Brith MohlinIK Stern09:45
405Monica IvarssonOK Skogshjortarna09:46
392Gabrielle BrunAndrarums IF09:47
393Pia AnderssonFalkenbergs OK09:48
400Lena JanssonJärla Orientering09:49
396Anneli LindqvistGustavsbergs OK09:50
398Karin AxelssonIK Uven09:51
408Ina LindebergSkåneslättens OL09:52
417Karin LindqvistVäxjö OK09:53
414Ingrid E StrömTäby OK09:54
410Berit KlamfeltTibro OK09:55

H60

2 700 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439Roger ThörnOK Vilse 8710:03
419Bengt HanssonAndrarums IF10:04
444Inge JosefssonStångenäs AIS10:05
446Leif E. LarsenTisvilde Hegn OK10:06
434Jan ArvidssonOK Skogshjortarna10:07
448Hans EkbergTrollhättans SOK10:08
452Kent GranqvistVästerviks OK10:09
445Johan WedlinSävedalens AIK10:10
423Olle BohmanHjärnarps GH OL10:11
429Lennart SvernestamLinköpings OK10:12
427Anders MohlinIK Stern10:13
420Kenneth FagerFK Vittus10:14
436Kennet SandströmOK Stigen10:15
431Sören KarlssonMullsjö SOK10:16
441Adrian JüniOLG Hondrich10:17
437Lennart ErforsOK Torfinn10:18
454Stefan NilssonYstads OK10:19
422Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK10:20
426Sten BlomströmIK Stern10:21
428Lars ErikssonKalmar OK10:22
447Olle EnforsTockarps IK10:23
435Kent IvarssonOK Skogshjortarna10:24
453Kalle LindqvistVäxjö OK10:25
438Torgny OttossonOK Torfinn10:26
432Karl MollénOK Denseln10:27
430Lars GrehnMullsjö SOK10:28
450LarsOwe StrömTäby OK10:29
451Gunnar BejbomUddevalla OK10:30
424Lars Göran KillanderHästveda OK10:31
421Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK10:32
440Mats IngvarssonOK Vilse 8710:33
449Lars EkbergTrollhättans SOK10:34
425Hans AnderssonIK Gandvik10:35
433Arne SvärmOK Gisle10:36
442Bengt AspvallRonneby OK10:37

D65

2 040 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
471Karin BengtssonOK Kompassen09:58
486Kristina JohanssonVänersborgs SK09:59
468Margareta SjöbergLunds OK10:00
477Inger GlansOK Torfinn10:01
473Inger Alice EismarkOK Orinto10:02
485Viveka BackmanTullinge SK10:03
482Maj-Britt ByströmRävetofta OK10:04
484Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK10:05
469Berit SchannongMalmö OK10:06
481Kristina FranssonOK Virdarna10:07
460Eva BlomströmIK Stern10:08
480Margareta SvenssonOK Vilse 8710:09
459Ingrid TengelandIK Gandvik10:10
465Lena JönssonLaholms IF OK10:11
475Anita Lovén-AnderssonOK Skogshjortarna10:12
474Ann-Helen LinnersjöOK Orion10:13
476Barbro AnderssonOK Skogshjortarna10:14
458Ylva JanssonIF Hagen10:15
463Anne LundmarkJärfälla OK10:16
455Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:17
456Kajsa TofténHjobygdens OK10:18
462Eva AlsinIK Ymer10:19
461Rosa JohanssonIK Uven10:20
464Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK10:21
457Åsa StåhlHjärnarps GH OL10:22
467Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK10:23
466Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK10:24
470Kristina JohanssonMullsjö SOK10:25
472Hjördis ErlandssonOK Lindéna10:26
478Lena GranefeltOK Tyr10:27
483Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:28

H65

2 520 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
489Christer NelsénFalkenbergs OK10:00
495Hans M CarlssonIFK Göteborg10:01
496Björn JägerströmIK Uven10:02
502Gunnar EnbergMålilla OK10:03
507Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan10:04
503Tommy OlssonOK Dacke10:05
511Anders WidénOLG Säuliamt10:06
510Thorwald FranssonOK Virdarna10:07
508Bo JohanssonOK Stigen10:08
499Peter NyströmMariestads FK10:09
519Allan WikströmStångenäs AIS10:10
516Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK10:11
506Agne BengtssonOK Kompassen10:12
514Kenth SundgrenSkåneslättens OL10:13
517Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:14
501Torgny PetterssonMarkbygdens OK10:15
512Willie OlssonRävetofta OK10:16
527Sven-Olof LarssonVäxjö AIS10:17
498Roger DanielssonLinköpings OK10:18
491Åke PerssonHjärnarps GH OL10:19
504Roland NilssonOK Kompassen10:20
523Vidar LöfvingTibro OK10:21
528Jan-Erik NilssonYstads OK10:22
488Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK10:23
487Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:24
493Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg10:25
494Kjell JeppsonIF Rigor10:26
524Olof KarlssonUddevalla OK10:27
490Lars OlssonFK Boken10:28
500Leif MalmMarkaryds FK10:29
492Bengt StåhlHjärnarps GH OL10:30
525Lars HogedalVänersborgs SK10:31
505Lars PerssonOK Kompassen10:32
522Bo KlamfeltTibro OK10:33
509Lars GranefeltOK Tyr10:34
513Gert OlssonSkåneslättens OL10:35
497Karsten RichardtKøge OK10:36
515Arne AlexanderssonStenungsunds OK10:37
520Conny JidetoftStångenäs AIS10:38
521Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK10:39
518Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK10:40

D70

2 000 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
533Elisabeth KimellGotlands Bro OK09:29
550Ulla BergqvistStigmännen Karlshamns OK09:30
532Mariann KjellbergBredareds IF09:31
537Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK09:32
551Gull SvenssonTockarps IK09:33
546Berit ByströmOK Virdarna09:34
544Birgitta KarlssonOK Orinto09:35
536Britt RangertIK Ymer09:36
543Gun LarssonOK Lindéna09:37
542Birgit LjungOK Gipen09:38
538Lotta GranholmLinköpings OK09:39
552Kerstin ErnvidUlricehamns OK09:41
540Helen AndertoftMarkaryds FK09:42
545Inge JørgensenOK Roskilde09:43
535Ingrid HermanssonIK Ymer09:44
541Lillemor LorénOK Frisene09:45
547Solbritt GustafssonOK Virdarna09:46
539Britt Forsell PirozziLunds OK09:47
553Eva BergstrandVärend GN OL09:48
549Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK09:49
531Barbro NilssonAlvesta SOK09:50
548Gullevi SvenssonRonneby OK09:51

H70

2 400 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
563Styrbjörn JanssonIF Hagen09:37
591Roland KarlssonRonneby OK09:38
573Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK09:39
565Karl-Axel JohanssonIK Uven09:40
582Ingemar AnderssonOK Orion09:41
554Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK09:42
596Arne GrøndahlSøllerød OK09:43
587Kent CarlgrenOK Skogshjortarna09:44
569Jørn ThomsenKolding OK09:45
564Christer WestbergIFK Göteborg09:46
558Roland NilssonFalköpings AIK OK09:47
580Ingemar LindblomOK Orinto09:48
571Paul SchannongMalmö OK09:49
599Torgny JonssonVäxjö AIS09:50
588Anders BerglundOK Skogshjortarna09:51
566Gunnar AnderssonIK Vista09:52
575Mårten SvenssonOK Gipen09:53
567Olle HermanssonIK Ymer09:54
577Kjell ErlandssonOK Lindéna09:55
589Waste ByströmOK Virdarna09:56
592Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL09:57
598John-Erik BergstrandVärend GN OL09:58
572Ronny RagnarssonMarkbygdens OK09:59
559Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK10:00
561Bjørn HelstrupFredensborg OK10:01
593Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK10:02
586Ronny AnderssonOK Skogshjortarna10:03
555Bengt NilssonAlvesta SOK10:04
590Kjell MånssonRonneby OK10:05
556Bertil OlofssonAndrarums IF10:06
594Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK10:07
562Roland OffrellFrosta OK10:08
578Gösta LindqvistOK Löftan10:09
560Inge PerssonFK Boken10:10
574Jan-Ulf KarlssonMålilla OK10:11
585Kalle JohanssonOK Skogshjortarna10:12
568Per-Åke AnderssonIS Kullen10:13
597Per-Arne JohanssonVänersborgs SK10:14
595Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS10:15
583Ole  SvendsenOK Roskilde10:16
584Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna10:17
576Kjell LindauOK Kompassen10:18
579Hans KarlssonOK Orinto10:19
581Björn LinnersjöOK Orion10:20
570Gerth SällströmLessebo OK10:21

D75

2 000 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
600Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg09:54
601Kerstin HagströmIstrums SK09:55
605Gun HanssonYstads OK09:56
603Karin LexellOK Torfinn09:57
602Barbro HugossonLunds OK09:58
604Vivi-Anne BylundRydboholms SK09:59

H75

2 000 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
622Bo SvenssonTockarps IK10:09
606Bernt PeterssonAlvesta SOK10:10
619JB LarssonOK Löftan10:11
609Bengt OlofssonHjärnarps GH OL10:12
612Roland DahlIFK Göteborg10:13
607Bo WadensjöFK Finn10:14
620Allsing CarlssonOK Skogsvargarna10:15
618Allan HammarOK Kompassen10:16
615Göran HektorLinköpings OK10:17
623Ivan ErnvidUlricehamns OK10:18
617Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK10:19
608Ernie BroströmHalmstad OK10:20
613Sune HagströmIstrums SK10:21
611Jørgen JensenHSOK.dk10:22
610Allan SunnergrenHjärnarps GH OL10:23
621Gunnar BylundRydboholms SK10:24
614Curt TillmanLinköpings OK10:25

H80

2 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
628Klas TykessonSkåneslättens OL10:02
625Kjell PerssonMariestads FK10:03
626Bengt EdvardssonOK Torfinn10:04
627Torild BornetunSkillingaryds FK10:05
624Jan-Eric NelkingFK Åsen10:06

Öppen motion 1

1 410 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
722Marie KempffHässleholms OK09:27:56
742Gabriel HogedalVänersborgs SK09:31:06
651Margareta WikströmVäxjö AIS09:38:12
676Linus BerglundOK Stigen09:38:54
679Jack TejreOK Stigen09:38:55
658Tove RosbergVäxjö OK09:40:58
677Måns BerglundOK Stigen09:41:11
678Filippa TejreOK Stigen09:41:25
645Linna NybergMullsjö SOK09:41:50
878Ebba RanbroHelsingborgs SOK09:44:07
814Erik KarlssonOK Skogsfalken09:46:40
649Sonja HammarOK Kompassen09:49:17
881Ida-Marie TuvessonSundsvalls OK09:50:04
755Eddie KarlssonOK Vilse 8709:50:36
842August MagnussonLaholms IF OK09:53:08
184Nora LindeRävetofta OK09:53:15
643Ing-Mari LarssonOK Löftan10:01:45
714Ella HagstrandBurseryds IF10:08:49
875Malva LarssonOK Orion10:09:43
768Isak EngOK Pan-Kristianstad10:15:58
910Bontu JohnsonHelsingborgs SOK10:20:47
909Teo PalmérUlricehamns OK10:21:55
908Malte PalmérUlricehamns OK10:22:27
898Isak GrönlundLunds OK10:24:43
897Anna JohannessonFrölunda OL10:31:11
915Alice EkenhillOK Lindéna10:32:03
916Bruno EkenhillKlubblös10:32:05
914Alice Johansson-10:32:48
913Vilgot Bering-10:32:50

Öppen motion 3

1 950 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
828Johan SvenssonSkåneslättens OL09:32:12
752Helena BergIS Kullen09:38:08
689Helene ArboreliusIS Kullen09:39:15
749Yvonne EdströmOK Gisle09:40:26
806Annette SeldénIF Rigor09:40:47
702MariAnne MånssonRonneby OK09:41:02
681Anna LindqvistOK Stigen09:42:35
873Roger AnderssonOK Skogshjortarna09:43:52
771Frida BerglinOK Dacke09:45:25
733Anne-Catrine PerssonMariestads FK09:46:18
748Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL09:46:37
879Albin TuvessonSundsvalls OK09:50:02
787Margela PerssonAndrarums IF09:55:09
701Katarina JohanssonStångenäs AIS09:57:10
668Ditti ArvidssonOK Skogshjortarna10:01:41
885Kajsa LarssonMalmö OK10:02:23
663Carina StenbergOK Skogshjortarna10:07:48
890Nils Sunnergren-10:09:00
891Arvid Sunnergren-10:09:05
829Ida JohannessonFrölunda OL10:11:18
830Ulrika JohannessonFrölunda OL10:11:20
855Henriette JareklevHelsingborgs SOK10:12:16
825Carina PerssonAndrarums IF10:14:54
883Berit NilssonOK Älme10:17:07
903Martin OlssonÖrkelljunga FK10:18:08
807Wilma JohanssonIF Rigor10:29:53

Öppen motion 5

2 620 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
872Christer SjöforsOK Älme09:28:21
695Kristian KribladHjärnarps GH OL09:31:08
720Lillemor HallinOK Landehof09:32:25
876Ingrid BorgkvistIS Kullen09:33:12
874Hans TofténHjobygdens OK09:34:32
740Jessica BjelkHästveda OK09:40:15
666Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL09:40:18
877Carina HammarstrandFK Snapphanarna09:41:38
648Ingela KlintbergEksjö SOK09:42:21
732Maria HermanssonIK Ymer09:42:28
687Marie NordströmHjärnarps GH OL09:43:19
747Magdalena NordinSkåneslättens OL09:46:36
650Karin MalmgrenHjärnarps GH OL09:48:30
730Lars LindebergSkåneslättens OL09:49:24
641Bo JägerströmElfsborg SOK09:51:32
703Matilda JohanssonStångenäs AIS09:53:31
653Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK09:55:07
686Marika ElverlindOK Tranan09:57:24
838Ulla RagnarssonMarkbygdens OK09:57:52
736Mia HällKlubblös10:01:36
867Gunila MårtenssonSimrishamns OK10:04:17
725Emma AnderssonÖrkelljunga FK10:04:42
674Dennis JohanssonStångenäs AIS10:06:04
683Anki GunnarssonRydboholms SK10:10:05
774Sofia StiblertTockarps IK10:11:51
684Evelina GunnarssonRydboholms SK10:12:04
685Matilda GunnarssonRydboholms SK10:13:09
692Margareta JohanssonLaholms IF OK10:15:05
696Sune JohanssonLaholms IF OK10:15:07
901Henrik EnforsTockarps IK10:16:33
899Birgitta NilssonFK Snapphanarna10:17:10
654Kajsa PerssonOK Tyringe10:17:12
729Caroline StåhlHjärnarps GH OL10:22:53
918Veronica DahlbomHelsingborgs SOK10:33:59

Öppen motion 7

2 990 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
723Anders NilssonHässleholms OK09:28:06
694Gun-Britt KribladHjärnarps GH OL09:31:10
834Bo CederlöfKlubblös09:32:09
656Lennart BorgqvistIS Kullen09:33:10
757Pia LarssonFK Göingarna09:38:50
833Karin CederlöfKlubblös09:42:24
724Daniel KempffHässleholms OK09:42:42
762Ulf JohanssonAstraZeneca IF Södertälje09:43:13
652Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL09:45:43
661Jens AndertoftVästerås SOK09:49:31
658Kjell RybergIFK Göteborg09:51:41
887Bertil MånssonÖrkelljunga FK09:56:23
754Jens ÅkermanGävle OK09:58:14
880Flemming LarsenHelsingør SOK10:04:00
889Angelica EngströmSkåneslättens OL10:04:44
763Emmy TuressonBurseryds IF10:08:25
706Maria HelmerssonHässleholms OK10:08:31
895Lotta LinseforsLunds OK10:10:13
894Claes LinseforsLunds OK10:10:41
716Martin JohanssonHalmstad OK10:11:14
715Maria PetterssonHalmstad OK10:11:16
856Erik AhlströmHelsingborgs SOK10:12:52
764Björn IsraelssonBurseryds IF10:14:25
902Filip EnforsTockarps IK10:16:16
756Kerstin SegerLaholms IF OK10:17:35
905Emma MånssonÖrkelljunga FK10:17:44
775Annika LeufvénÅmåls OK10:18:02
900Jan NilssonFK Snapphanarna10:21:07
840Fredrik MagnussonLaholms IF OK10:24:41
917Malin TuvessonSundsvalls OK10:36:50

Öppen motion 9

3 590 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
800Susanne JohannessonRonneby OK09:32:50
728Anders StåhlHjärnarps GH OL09:42:14
753Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad09:44:42
769Stefan BerglinOK Dacke09:49:41
865Håkan NordahlSimrishamns OK09:52:18
750Staffan EdströmOK Gisle09:53:48
675Mikael SöderströmOK Stigen09:54:11
667Sven GiselssonRonneby OK09:54:43
888Anton MånssonÖrkelljunga FK09:56:21
863Christoffer KarlssonFalkenbergs OK09:57:55
882Lennart HävrénTullinge SK09:58:35
Louise PihlOK Pan-Kristianstad09:59:37
884Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad10:01:33
886Lars HenrikssonOK Älme10:04:39
892Stellan MartinssonOK Tyringe10:06:15
759Helena BuchkovskaMålilla OK10:08:11
727Simon MånssonÖrkelljunga FK10:09:39
896Andreas EnforsTockarps IK10:09:40
904Ulf NilssonHjärnarps GH OL10:10:00
786Per SandlundOK Njudung10:12:30
893Anna LarssonÖrkelljunga FK10:16:56
827Gunnar Tjompen SvenssonSkåneslättens OL10:18:20
845Nils TärkHalmstad OK10:21:20
688Fredrik StåhlHjärnarps GH OL10:26:57
906Johan JensenSkåneslättens OL10:28:10
777Erik BengtssonOK Skogsfalken10:28:46
907Kerstin JensenSkåneslättens OL10:29:32
911Kristoffer ErikssonHästveda OK10:30:32
912Ola ErikssonHästveda OK10:30:35

Annonser