Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Novembertävlingarna, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Novembertävlingarna, lång
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: söndag 8 november 2015

D21

6 540 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:00
Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF10:02
Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering10:04
Louise MarkstedtOK Södertörn10:06
Ebba AskeljungOK Klemmingen10:08
Johanna SanderiIFK Lidingös Skid o OK10:10
Anna JohanssonJärla Orientering10:12
Sara JonassonCentrum OK10:14
Lovisa PerssonOK Tisaren10:16
Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK10:18
Hanna BrusSnättringe SK10:20
Laurina NeumannBendigo Orienteers Incorporated10:22
Moa KjellstrandCentrum OK10:24
Elsa JanssonJärla Orientering10:26
Rebecka LindbergOK Roslagen10:28
Kristina AspvallCentrum OK10:30
Irina NybergHellas Orientering10:32
Therese KlintbergEksjö SOK10:34
Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK10:36
Hanna KorhonenOK Ravinen10:38
Emma Pihl SkoogOK Linné10:40
Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF10:42
Dominique BucherJärla Orientering10:44

H21

9 740 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel SvenssonCentrum OK09:58
Martin LarboIFK Lidingös Skid o OK10:00
Fredrik PerssonDomnarvets GOIF10:02
Anders LagerwallOK Linné10:04
Adam NymanKristinehamns OK10:06
Henrik SjögrenHaninge SOK10:08
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad10:10
Jacob LindstamOK Ravinen10:12
Simon JakobssonLånghundra IF10:14
Johan LindqvistTäby OK10:16
Henrik LundgrenCentrum OK10:18
Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OK10:20
Niklas WraneSöders-Tyresö10:22
Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering10:24
Fredrik WigertzLånghundra IF10:26
Aleksandr ManoilovJärfälla OK10:28
Ulrik MagnussonHalmstad OK10:30
Daniel HalvardssonNässjö OK10:32
Simon HectorSnättringe SK10:34
Magnus KarlssonCentrum OK10:36
Bryan KeelyAustralia10:38
Torbjörn KölzowOK Ravinen10:40
Jesper LagerbergOK Södertörn10:42
Sverker LenasCentrum OK10:44
Henrik BrusSävedalens AIK10:46
Julian DentIFK Lidingös Skid o OK10:48
Rickard BörjessonVänersborgs SK10:50
David HectorSnättringe SK10:52
Magnus BjörkOK Rodhen10:54
Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF10:56
Jesper NelsénFalkenbergs OK10:58
Ludvig EkNyköpings OK11:00
Mikael AnderssonJärla Orientering11:02
Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF11:04
Tomas HolmbergOK Södertörn11:06
Johan ForsstedtSöders-Tyresö11:08
Martin KarlssonCentrum OK11:10
Nicolas SpiliersIFK Lidingös Skid o OK11:12
Anton SundinSträngnäs-Malmby OL11:14
Tomas AlbinssonOK Österåker11:16
Niclas SjögrenHaninge SOK11:18
Jonas KjällOK Löftan11:20
Henrik ViklundBromma-Vällingby SOK11:22
Christian RotvikerCentrum OK11:24
Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK11:26
Anton ForsbergLånghundra IF11:28
Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF11:30
Morgan KarlssonSundbybergs IK11:32
Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK11:34
Ulrik ImbergOK Linné11:36

D20

5 280 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Selma HardeggerOK Ravinen10:00
Moa WestbladOK Ravinen10:02
Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF10:04
Tilda AnderssonOK Ravinen10:06

H18

6 920 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lukas HellgrenOK Ravinen11:10
Johan PerssonOK Österåker11:12
Hugo DahlbergHaninge SOK11:16
Albin AnderssonOK Ravinen11:18
Ludvig SandahlJärla Orientering11:20
Hannes SvahnOK Ravinen11:22
Sixten HillerhagIFK Lidingös Skid o OK11:24
Oskar ForsbergTullinge SK11:26
Oskar EdvardssonJärfälla OK11:28
Mattias PernebyIFK Lidingös Skid o OK11:30
Simon TörnqvistOK Ravinen11:32
Egil MorastHaninge SOK11:34
Waldemar AnderssonOK Roslagen11:36
Jason BransomeOK Ravinen11:38

D16

4 550 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia ZillingOK Södertörn10:39
Ella SjöbergTullinge SK10:41
Vilma KarlssonSnättringe SK10:43
Lovisa WigertzLånghundra IF10:45
Hanna LagerbergOK Södertörn10:47
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK10:49
Lovisa LängheimTullinge SK10:51
Amanda KarlssonOK Ravinen10:53
Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK10:55
Linda RennerOK Södertörn10:57
Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF10:59

H16

5 150 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF10:13
Kristoffer TengrothSundbybergs IK10:15
Andreas MagnvallOK Södertörn10:17
Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby10:19
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK10:21
Ruben BryngelssonTullinge SK10:23
Melker HörnfeldtOK Ravinen10:25
Felix PerssonHaninge SOK10:27
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby10:29
Elias TidevallSkogsluffarnas OK10:31
Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF10:33
Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK10:35
Simon FriskGustavsbergs OK10:37
Emil GrehnOK Rodhen10:39
Simon ÖsterlingOK Södertörn10:41
Lukas ArkängTullinge SK10:43

D14

4 560 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ylva SandénOK Södertörn10:30
Tilda AnderssonTullinge SK10:32
Alice EkNyköpings OK10:34
Sofia EdvardssonJärfälla OK10:36
Katja LeicktTullinge SK10:38
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:40
Nina PerssonHaninge SOK10:42
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL10:44
Lotten SandénOK Södertörn10:46
Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF10:48
Maja SandvikAttunda OK10:50
Klara BolinTullinge SK10:52

H14

4 560 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hampus HatlenTullinge SK10:39
Isak GeliusSnättringe SK10:41
David BorgSödertälje-Nykvarn OF10:43
Alvin CraigOK Ravinen10:45
Jakob Gadefors NauHaninge SOK10:47
Albin HainkeSnättringe SK10:49
Oscar AnelandOK Ravinen10:51
Jesper LidmarSnättringe SK10:53
Erik BovalliusJärfälla OK10:55
Olle KallurOK Ravinen10:57
Josef FranzénSnättringe SK10:59
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna11:01
Andreas BorängSnättringe SK11:03
Alfred LängheimTullinge SK11:05
Jonas MusslinderNyköpings OK11:07
Erik Lidström Lauri Snättringe SK11:09
Johannes BladhTullinge SK11:11
Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL11:13

D12

3 140 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva BladhTullinge SK10:01
Ida ÖsterbergGustavsbergs OK10:03
Alma Hoffstedt SandelinIF Hagen10:05
Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF10:07
Martina MäkeläHaninge SOK10:09
Emma LundbergOK Roslagen10:11
Miranda FredrikssonNyköpings OK10:13
Wilma LeicktTullinge SK10:15
Tindra JonssonSkarpnäcks OL10:17
Jennifer SandTullinge SK10:19
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK10:21
Thea LennartssonJärfälla OK10:23
Lovisa LindqvistIFK Enskede10:25
Lovisa SvenssonTullinge SK10:27
Elisabeth LarssonOK Södertörn10:29
Saga AnderssonTullinge SK10:31
Agnes DambergIFK Lidingös Skid o OK10:33
Märta SandvikAttunda OK10:35
Emelie LiljaTumba-Mälarhöjden OK10:37
Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby10:39
Tove SjöbergTullinge SK10:41

H12

3 140 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Justus ArenanderSkarpnäcks OL10:18
Olof MusslinderNyköpings OK10:20
Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK10:22
Max ÖsterlingOK Södertörn10:24
David TörnqvistSnättringe SK10:26
Elis Forsberg RundströmIFK Enskede10:28
Felix ArkängTullinge SK10:30
Björn RennerOK Södertörn10:32
Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK10:34
Filip HatlenTullinge SK10:36
Mattis SandénOK Södertörn10:38
Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK10:40
Teo StruckOK Ravinen10:42
Odin EkNyköpings OK10:44
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:46
Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF10:48
Robin BjörklundTullinge SK10:50
Viktor ZillingOK Södertörn10:52

D12 Kort

2 210 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Märta SödervallTullinge SK10:11
Sophie BrennanSödertälje-Nykvarn OF10:13
Ebba LotsanderIFK Lidingös Skid o OK10:15
Alma GauffinSödertälje-Nykvarn OF10:17

H12 Kort

2 210 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elis WigleOK Södertörn10:19
David BrennanSödertälje-Nykvarn OF10:21
Alexander MagnvallOK Södertörn10:23

D10

2 210 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nellie BolinTullinge SK10:33
Märta WigleOK Södertörn10:35
Hilda BohmanHellas Orientering10:37
Alva Lidström LauriSnättringe SK10:39
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF10:41
Ella MatthewsTullinge SK10:43
Blenda LenasSkogsluffarnas OK10:45
Fanny SundbergTullinge SK10:47
Vera Hoffstedt SandelinIF Hagen10:49
Kimberly EkenstedtTullinge SK10:51
Ellen AnelandOK Ravinen10:53
Nova MatthewsTullinge SK10:55
Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF10:57
Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF11:01

H10

2 210 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johannes LundsteinOK Linné10:02
Max ÖsterbergGustavsbergs OK10:04
Linton BryngelssonTullinge SK10:06
Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK10:08
Malte WigleOK Södertörn10:10
Axel TrofastTullinge SK10:12
Svante SandvikAttunda OK10:14
Simon StridhSkogsluffarnas OK10:16
Arvid MyrbergerTullinge SK10:18
Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF10:20
Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK10:22
Leo WisborgTullinge SK10:24
Olle SandbergOK Älvsjö-Örby10:26
Simon LundellOK Österåker10:28
Erik LundquistOK Ravinen10:30

D35

5 780 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa LinnersjöSöders-Tyresö10:58
Therese JohanssonCentrum OK11:00
Daniela RennerOK Södertörn11:02
Lena NileviHaninge SOK11:04

H35

7 970 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Farhad Rouhani-KallehSolna OK10:34
Jorrit BoekelCentrum OK10:36
Anders LindgrenLånghundra IF10:38
Mattias HenrikssonCentrum OK10:40

D40

4 800 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria Von SchmalenséeAttunda OK10:39
Karolina AnderssonLänna IF10:41
Elin TörnqvistSnättringe SK10:43
Mary HealyGEN10:45
Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK10:47
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF10:49
Cecilia FochsenWaxholms OK10:51
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL10:53
Erika HörnfeldtOK Ravinen10:55
Michaela LundellOK Österåker10:57
Emma KällTumba-Mälarhöjden OK10:59
Stina BorängSnättringe SK11:01
Matilda HoffstedtIF Hagen11:03
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF11:05
Sonia PerssonHaninge SOK11:07
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK11:09
Maria EdvardssonJärfälla OK11:11
Kristina AnelandOK Ravinen11:13
Annika LundströmSundbybergs IK11:15

H40

7 970 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias HolmbergCentrum OK11:03
Fredrik HedinIFK Enskede11:05
Niklas HallHaninge SOK11:07
Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF11:09
Johan SällforsIFK Lidingös Skid o OK11:11
Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK11:13
Ola CarlénBromma-Vällingby SOK11:15
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL11:17
Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF11:19
Johan HörnfeldtOK Ravinen11:21
Magnus LennartssonJärfälla OK11:23
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK11:25
Christopher LindqvistIFK Enskede11:27
Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK11:29
Robert CederholmLänna IF11:31
Andreas EhnIF Thor11:33
Patrik FriskGustavsbergs OK11:35
Nils EdvardssonJärfälla OK11:37

D45

4 800 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF10:06
Mari-Helen LidströmSnättringe SK10:08
Ann FranzénOK Södertörn10:10
Ileana von MelenIFK Enskede10:12
Kristina ZillingOK Södertörn10:14
Martina CraigOK Ravinen10:16
Susanne BovalliusJärfälla OK10:18
Anna BacklundOK Södertörn10:20
Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna10:22
Charlotta GibergHellas Orientering10:24

H45

6 920 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joakim PerssonHaninge SOK10:33
Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK10:35
Per DambergIFK Lidingös Skid o OK10:37
Mikael NybergHellas Orientering10:39
Juha LoenbergSkarpnäcks OL10:41
Nicklas BergströmTäby OK10:43
Olle SandénOK Södertörn10:45
Magnus ElwinIFK Enskede10:47
Mats SandinHaninge SOK10:49
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK10:51
Magnus GrafströmCentrum OK10:53
Henrik MorastHaninge SOK10:55
Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF10:57
Mattias SkepplingOK Södertörn10:59
Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby11:01
Joakim SkantzeSundbybergs IK11:03
Fredrik ÖrnlidTäby OK11:05
Calle BohmanHellas Orientering11:07
Tomas GlanshedHaninge SOK11:09
Arne JanssonOK Klemmingen11:11
Gunnar HedinSöders-Tyresö11:13
Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna11:15
Ingemar StenbeckIFK Lidingös Skid o OK11:17

D50

4 390 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL10:38
Anna EkSödertälje-Nykvarn OF10:40
Marita AxelssonOK Ravinen10:42
Johanna SundströmJärla Orientering10:44
Gunnel RaskSigtuna OK10:46
Anna EngquistHaninge SOK10:48
Annette WigertzLånghundra IF10:50
Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK10:52
Elisabeth HectorSnättringe SK10:54
Anette ArksandVallentuna-Össeby OL10:56
Charlotta AskeljungOK Klemmingen10:58
Kristina BergstrandSöders-Tyresö11:00
Carin KihlströmTäby OK11:02
Eva SvanbergJärfälla OK11:04
Kristina KlangHaninge SOK11:06

H50

6 440 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans OlsénSundbybergs IK10:01
Nils EklöwOK Södertörn10:03
Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK10:05
Stefan KarlssonOK Ravinen10:07
Sven WigertzLånghundra IF10:09
Björn SalomonssonSnättringe SK10:11
Kalle PerssonOK Österåker10:13
Eric HuijsersHammarby IF OF10:15
Ulf K. RaskSigtuna OK10:17
Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL10:19
Anders WinaldHellas Orientering10:21
Johan MarkstedtOK Södertörn10:23
Anders S NybergSäterbygdens OK10:25
Ola HenrikssonJärla Orientering10:27
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK10:29
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF10:31
Carl-Johan ThorellOK Ravinen10:33
Piero SannicoloTäby OK10:35
Bo LauriSnättringe SK10:37
Björn LönneSkarpnäcks OL10:39
Kjell ObergerIFK Lidingös Skid o OK10:41
Jan KarlssonSöders-Tyresö10:43
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK10:45
Stig-Johan WiklundOK Grip10:47
Jörgen HectorSnättringe SK10:49
Claes RennerOK Södertörn10:51
Mats NordTumba-Mälarhöjden OK10:53
Jan FrödinIFK Enskede10:55
Stefan BjurstedtSurahammars SOK10:57
Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF10:59
Johan PalmgrenTäby OK11:01
Janne NilssonCentrum OK11:03
Fredrik MorastHaninge SOK11:05
Conny ForsbergLånghundra IF11:07
Lars PalmqvistJärfälla OK11:09
Anders BrinkmanVandrarringen11:11
Thomas JanssonOK Roslagen11:13
Stefan MusslinderNyköpings OK11:15
Christer JohanssonOK Ravinen11:17
Anders KarlssonSnättringe SK11:19
Stefan HenrikssonIFK Enskede11:21
Ronny NordgrenSundbybergs IK11:23
Staffan ZillingOK Södertörn11:25

D55

4 390 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin OhlssonHaninge SOK10:01
Inger OnsbringEskilstuna OL10:03
Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK10:05
Eva WareniusAvesta OK10:07
Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK10:09
Kane AnderssonIFK Moras OK10:11
Margareta WadinOK Älvsjö-Örby10:13
Marie MalmborgSöders-Tyresö10:15

H55

5 780 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars HagrotTäby OK10:00
Roland JanssonOK Linné10:02
Anders LöfgrenJärfälla OK10:04
Tomas BjörelindJärla Orientering10:06
Peter AxelssonOK Ravinen10:08
Sven-Anders OlssonAttunda OK10:10
Per-Olof OlofssonSigtuna OK10:12
Sten-Olof MatssonLeksands OK10:14
Peter EnokssonOK Österåker10:16
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK10:18
Petter GullikstadRøros IL10:20
Gunnar ErikssonSödertälje-Nykvarn OF10:22
Hans TarandiIFK Lidingös Skid o OK10:24
Matts AnderssonOK Ravinen10:26
Harald BauerIFK Lidingös Skid o OK10:28
Torsten CordesSöders-Tyresö10:30
Per BacklundOK Södertörn10:32
Bo NeidenströmFrölunda OL10:34
Anders LavforsCentrum OK10:36
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF10:38
Gunnar LangsSkarpnäcks OL10:40
Gunnar SvanbergJärfälla OK10:42
Tommy HolmérVäsby OK10:44
Per LjungStockholms OK10:46
Lars GerhardssonAttunda OK10:48
Ulf BurmanGustavsbergs OK10:50

D60

3 480 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:40
Helena KorhonenHaninge SOK10:42
Anneli LindqvistGustavsbergs OK10:44
Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK10:46
Ingrid GraneliHaninge SOK10:48

H60

5 280 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan LindgrenOK Södertörn10:10
Roland WareniusAvesta OK10:12
Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF10:14
Hans Andersson StrinningAttunda OK10:16
Hans OhlinRånäs OK10:18
Lars LandströmLånghundra IF10:20
Peter RasmussenNyköpings OK10:22
Curt RahlénOK Ravinen10:24
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL10:26
Matts BjörkeSöders-Tyresö10:28
Dan KlangHaninge SOK10:30
Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:32
Matz LarssonGustavsbergs OK10:34
Reinhold LenneboIF Thor10:36
Johan KarlstenSolna OK10:38
Mikael TarandiIFK Lidingös Skid o OK10:40
Lars BoudrieVäsby OK10:42
Kjell JanssonLånghundra IF10:44
Ove ErikssonNyköpings OK10:46
Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK10:48
Per ÖhlundGustavsbergs OK10:50
Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn10:52
Per MolinSödertälje-Nykvarn OF10:54
Göran HanssonTäby OK10:56
Lars MongårdSkogsluffarnas OK10:58

D65

3 480 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK10:52
Gun-Inger SahlbergLånghundra IF10:54
Carin RunqvistJärfälla OK10:56
Aila HalttunenHaninge SOK10:58
Margareta HjelmkvistGustavsbergs OK11:00
Ulla GummesonVäsby OK11:02

H65

4 800 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer NälemarkOK Djerf10:01
Göran AnderssonEnebybergs IF10:03
Olle ArmanNyköpings OK10:05
Magnus HaraldssonGustavsbergs OK10:07
Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF10:09
Ulf SkogtjärnOK Linné10:11
Ebbe AdolfssonSundbybergs IK10:13
Leif NordinAttunda OK10:15
Per-Åke CarlenstamVäsby OK10:17
Arne JohanssonOK Ravinen10:19
Sven-Inge NylundJärfälla OK10:21
Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK10:23
Karl Evert SvenssonIF Hagen10:25
Leif CarlssonSkarpnäcks OL10:27
Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK10:29
Kenneth JohanssonEskilstuna OL10:31
Per-Erik WåhlbergOK Linné10:33
Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö10:35
Jörgen WidlundNynäshamns OK10:37
Bo WinanderJärfälla OK10:39
Johnny GustafssonGamleby OK10:41
Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF10:43
Inge SundströmNyköpings OK10:45
Tommy HöglundLånghundra IF10:47
Paul NorénOK Södertörn10:49

D70

3 480 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
U C ErikssonVäsby OK10:38
Edla FornanderVästerbergslagens OL10:40
Gunnel BalckIFK Enskede10:42
Birgitta NylundJärfälla OK10:44
Siv FrölundHaninge SOK10:46
Kristina SkoglundHellas Orientering10:48
Barbro CedérusSnättringe SK10:50

H70

4 390 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sverre JonssonOK Ravinen10:12
Hans SahlbergLånghundra IF10:14
Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK10:16
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK10:18
Leif StrandbergGustavsbergs OK10:20
Rolf SkoglundHellas Orientering10:22
Henrik BergmanOK Linné10:24
Rolf LöfqvistSöders-Tyresö10:26
Reine BorgströmSkogsluffarnas OK10:28
Per-Arne JohanssonVänersborgs SK10:30
Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF10:32
P-G JanssonSäterbygdens OK10:34
Kurt AnderssonEnebybergs IF10:36
Örjan KampegårdOK Södertörn10:38
Bo SundénKarlsbyhedens IK10:40
Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben10:42
Mats TörngrenOK Linné10:46
Åke LewanderSkarpnäcks OL10:48
Bengt ErikssonVäsby OK10:50
Reits HallOK Amne10:52
John ÖstlundSundbybergs IK10:54
Lars NordinSolna OK10:56
Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF10:58
Torbjörn TirénHellas Orientering11:00
Hans L AnderssonVästerbergslagens OL11:02
Ronny HedlundOK Södertörn11:02
Rune RådeströmSnättringe SK11:04
Göran LarboAttunda OK11:06
Bengt FribergJärfälla OK11:08
Christer SolbreckLånghundra IF11:10

D75

3 480 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sonja SundellSundbybergs IK10:02
Gunnel JunegardOK Södertörn10:04
Berit LindungerHaninge SOK10:06
Britt ErikssonHammarby IF OF10:08
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby10:10

H75

3 480 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars CedérusSnättringe SK10:29
Curt ThorénNyköpings OK10:31
Bo NorenvikOK Tor10:33
Lennart ErikssonOK Enen10:35
Rune CarlssonSundbybergs IK10:37
Leif HermundstadSnättringe SK10:39
Rolf LarssonDegerfors OK10:41
Gunnar BramstenSundbybergs IK10:43
Bjarne ErlandssonHammarby IF OF10:45

H80

3 480 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars LöthmanJärfälla OK10:12
Lars-Erik LindellVäsby OK10:14
Nils JanssonSkattkärrs IF10:16
Sten BergstrandSkogsluffarnas OK10:18
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby10:20
Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK10:22
Alf LundkvistOK Tor10:24
Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF10:26
Lars PerssonVäsby OK10:28
Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK10:30
Sven ErikssonOK Roslagen10:32
Bo ElmgrenSundbybergs IK10:34

H85

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gert GyllbrandGustavsbergs OK10:14
Per WesterGustavsbergs OK10:16
Bengt ÅhlanderSkogsluffarnas OK10:16

Inskolning

1 570 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen FlordalSnättringe SK09:56:25
Maximilian AnderssonTullinge SK09:56:29
Pål SödervallTullinge SK10:02:00
Alvin NordinOK Älvsjö-Örby10:02:37
Max GauffinSödertälje-Nykvarn OF10:06:41
Stella Huang SjöbergTullinge SK10:08:00
Valdemar LagerwallOK Linné10:10:17
Isak KarlssonNyköpings OK10:23:21
Oscar LundquistOK Ravinen10:27:56
Cloe MatthewsTullinge SK10:29:34
Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:53:48
Miranda Abramsklubblös11:02:38
Alicia Abramsklubblös11:02:40
Emil ForsbertTullinge SK11:03:58
Alfred TörnblomTullinge SK11:05:09
Emil Florentinklubblös11:29:52
Klara SkogholmTumba-Mälarhöjden OK11:34:39

Öppen motion 1

2 210 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eskil MyrbergerTullinge SK09:56:57
Nenette DäckforsTullinge SK09:58:52
Elias BladhTullinge SK10:00:00
Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF10:03:22
Albin FranzénOK Södertörn10:05:55
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:06:24
Emil KarlssonTullinge SK10:08:45
Karina StenssonTullinge SK10:08:49
Gustav MyrbergerTullinge SK10:19:07
Elin BjörklundTullinge SK10:40:34
Anna WirénLinköpings Skidklubb11:00:40
Agneta FranzénSnättringe SK11:00:42
Amanda SikströmOK Älvsjö-Örby11:06:00
Johanna SkogholmTumba-Mälarhöjden OK11:35:03

Öppen motion 3

3 140 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro MelvingerOK Enen09:54:05
Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL10:08:33
Stefan WisborgTullinge SK10:24:17
Nils ForsbergIFK Enskede10:27:11
Anders EjevallSnättringe SK10:38:21
Helena BerglindOK Södertörn10:40:56
Torbjörn JohanssonOK Södertörn11:19:47
Elisabeth LindstedtOK Ravinen11:25:00
Edvin WollbrandOK Ravinen11:25:58

Öppen motion 5

3 150 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan Skagerlingklubblös09:59:32
Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF10:03:58
Paula StridhSkogsluffarnas OK10:04:08
Emma PalmOK Roslagen10:04:14
Björn Lundquistklubblös10:07:55
Rickard Anderssonklubblös10:10:35
Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL10:17:44
Birgitta HenrikssonJärla Orientering10:28:24
Åsa SundströmJärla Orientering10:40:29
Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:53:51
Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF11:05:17
Johan PiribauerArvidsjaurs OK11:05:33
Rebecca Edénklubblös11:15:47
Henrik Carlsonklubblös11:19:33
Helena LarboAttunda OK11:27:32

Öppen motion 7

3 350 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK09:50:00
Bo EnbergCentrum OK09:54:52
Andrea BalakovaNyköpings OK09:55:18
Stefan PalmOK Roslagen10:05:08
Stefan SandelinIF Hagen10:08:08
Karin TidevallSkogsluffarnas OK10:08:51
Carin RosénGustavsbergs OK10:10:13
Mattias JonssonMalungs OK Skogsmårdarna10:11:16
Sofia StenbergDomnarvets GOIF10:13:22
Lisa LeicktTullinge SK10:15:07
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF10:15:52
Stina AndreassonGustavsbergs OK10:15:59
Magnus FredrikssonNyköpings OK10:16:09
Maria FredrikssonNyköpings OK10:17:05
Martin ErikssonOK Södertörn10:21:40
Åke AndreassonGustavsbergs OK10:22:21
Clarita LindströmStigfinnarna10:30:13
Johan Lönnqvistklubblös10:35:11
Håkan Wiklundklubblös10:35:53
Tommy LindbergHaninge SOK10:40:09
Jacob Hård af SegerstadOK Södertörn10:42:00
Joanna MalmkvistSävedalens AIK10:46:14
Kerstin SjökvistOK Österåker10:50:41
Örjan ArkängTullinge SK10:54:47
Daniel EkenstedtTullinge SK10:54:47
Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK10:55:15
Anneli LidmarSnättringe SK11:03:35
Peter SjöstedtSundbybergs IK11:07:45
Bengt SköttOrsa IF OK11:14:21
Bengt HanssonSäterbygdens OK11:26:04
Jan SturestigOK Södertörn11:28:27

Öppen motion 8

5 630 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad09:57:09
Åsa NylénBromma-Vällingby SOK09:59:29
Anna TuressonBromma-Vällingby SOK09:59:36
Håkan BrandbergLånghundra IF09:59:38
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:00:00
Anders LundbergOK Roslagen10:00:28
Tomas WesterströmOK Ravinen10:04:02
Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK10:04:05
Yngve RahlénOK Ravinen10:10:23
Kent BerggrenTullinge SK10:11:59
Andreas PerssonDomnarvets GOIF10:13:07
Lina BerggrenTullinge SK10:14:59
Jessica SjöbergTullinge SK10:16:19
Leonas MockunasHellas Orientering10:17:59
Mats HainkeSnättringe SK10:20:11
Andreas NordforsStora Tuna OK10:28:12
Mattias LiljedahlFK Boken10:35:26
Patrik LeicktTullinge SK10:37:45
Per EkNyköpings OK10:43:16
Katarina RundströmIFK Enskede10:47:20
Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:53:13
Johan TirénSkogsluffarnas OK10:53:49
Daniel EleniusCentrum OK11:00:03
Hans PettressonLinköpings Skidklubb11:00:38
Albin GrahnCentrum OK11:01:51
Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby11:03:15
Per Ove WallénTäby OK11:08:12
Maria CarlströmCentrum OK11:10:42
Matilda DavidssonOK Klemmingen11:15:19
Boel SundbergOK Södertörn11:16:05
Magnus JohanssonNyköpings OK11:18:35
Maria ÅhlundOK Klemmingen11:19:31
Gustaf EricsonJärla Orientering11:25:28
Per WollbrandOK Ravinen11:27:20
Joel SanderiIFK Lidingös Skid o OK11:28:00

Öppen motion 9

7 850 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Robert WallsténLeksands OK09:58:13
Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL10:08:59
Tomas SjökvistOK Österåker10:50:04
Jutta JussilaTampereen Pyrintö11:00:19
Magnus SneitzJärfälla OK11:01:55
Lars Håkan SandvikAttunda OK11:20:41

Annonser