Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för 3+3 i Sälen

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 3

D21 Elit

3 600 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Hana HancikovaAlfta-Ösa OK17:54:02
102Tove AlexanderssonStora Tuna OK17:56:02
103Emma JohanssonDomnarvets GOIF17:58:01
104Benita HanssonHagaby GOIF18:00:03
105Stina GranefeltOK Tyr18:02:03
106Lovisa PerssonOK Tisaren18:04:02
107Maria NilssonDomnarvets GOIF18:06:01
108Annika BillstamOK Linné18:08:03
109Maria BoisLeksands OK18:10:02
110Lina LångStora Tuna OK18:12:01
111Linn GrällsOK Kåre18:14:01
112Helena JanssonLeksands OK18:16:01
113Olga PanchenkoIFK Mora OK18:18:02
114Linda TakeOK Tyr18:20:03
115Moa KjellstrandCentrum OK18:22:01
116Elin DahlinDomnarvets GOIF18:24:01
117Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF18:26:01
118Elin Dahlstedt TyskLeksands OK18:28:01
119Anu ÅkermanHiidenkiertäjät18:30:01
120Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK18:32:00
121Frida GustafssonIFK Göteborg18:34:01
122Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf18:36:02
123Elin VinbladHagaby GOIF18:38:02
124Sara JohanssonDomnarvets GOIF18:40:01

H21 Elit

3 680 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6Sebastian MånssonHagaby GOIF18:01:02
7Linus BohmanHjärnarps GH OL18:03:03
8Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF18:05:01
9Leif BaderOK Kåre18:07:02
10Artem PanchenkoIFK Mora OK18:09:01
11Per EklöfOK Milan18:11:00
12Anders ÖsterlundVästerås SOK18:13:01
13Thierry GueorgiouKalevan Rasti18:15:00
14Björn LjunggrenOK Hammaren18:17:02
15Anders BoströmJärfälla OK18:19:03
16Kristian DahlströmIFK Mora OK18:21:00
17Jesper SjögrenOK Kullingshof18:23:01
18Gustav BergmanOK Ravinen18:25:01
19Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF18:27:02
20Mattias MårtsStora Tuna OK18:29:01
21Greger TyskLeksands OK18:31:05
22Anders HedbergGöteborg-Majorna OK18:33:03
23Magnus PalmKFUM Örebro OK18:35:01
24Andreas PetterssonHagaby GOIF18:37:01
25Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK18:39:02
26Elias ÖgrenStora Tuna OK18:41:02
27Roman RyapolovIFK Mora OK18:43:03
28Olov VikströmSundsvalls OK18:45:02
29Johan AronssonOK Tisaren18:47:02
30Niklas AldénOK Linné18:49:01
31Johan WikströmOK Tyr18:51:03
32Fredrik PerssonDomnarvets GOIF18:53:00

D20 Elit

3 120 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen SarenmarkLeksands OK18:15:02
Linnéa HahneInsjöns IF OK18:17:02
Carolina NealisLänna IF18:19:01
Matilda DammvikStora Tuna OK18:21:01
Sofia SjögrenOK Kullingshof18:23:01
Julia AdolfssonOK Kåre18:25:00
Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF18:27:02
Elin PetersonÄlvdalens IF OK18:29:02
Hanna ErikssonIFK Mora OK18:31:00

D18 Elit

2 930 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes WesterbergTrollhättans SOK18:01:01
Frida PetersonÄlvdalens IF OK18:03:02
Emma LindellLinköpings OK18:05:01
Sara KindlundOK Tranan18:07:01
Tova OlssonIK Hakarpspojkarna18:09:01
Jenny LindbergVandrarringen18:11:00
Elin FältmanLeksands OK18:13:03

H18 Elit

3 080 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK18:00:01
Johan OlsonIK Uven18:02:01
Egil MorastHaninge SOK18:04:02
Bobby BrahmLånghundra IF18:06:02
Simon ÖsterlundVästerås SOK18:08:01
Eric DanielssonOK Kåre18:10:01
Oscar SundbaumVittjärvs IK18:12:01
Erik NallgårdVästerås SOK18:14:01
Hugo DahlbergHaninge SOK18:16:01
Rasmus ArfwedsonFrölunda OL18:18:02
Oscar WibergJärla Orientering18:20:01
Mattis HallbergIK Uven18:22:02
Gustav ÖgrenKorsnäs IF OK18:24:02
Joakim SkärlénHaninge SOK18:26:01
André AnderssonVästerbergslagens OL18:28:02
Jakob FranssonOK Milan18:30:01
Henrik HamreforsVästerås SOK18:32:02
Marcus BeckiusOK Tyr18:34:01
Nils AlexanderssonStora Tuna OK18:36:01

D21

3 160 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tove SundSundbybergs IK22:26:15
Anna NystedtSundsvalls OK17:56:02
Sofie KarlssonKFUM Örebro OK17:58:03
Elina JohnssonCentrum OK18:00:03
Malin HultqvistIK Ymer18:02:02
Louise RohdénSundsvalls OK18:04:02
Susanne ErikssonOK Milan18:06:02
Jill JohanssonSundsvalls OK18:08:02
Hanna BrusSnättringe SK18:12:02
Anna ThomasdotterVästerås SOK18:14:02
Ida DalhammerOK Roxen18:16:02

H21

3 220 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mårten SundSundbybergs IK18:00:00
Martin KarlssonCentrum OK18:00:01
Asbjørn OlsenNTNUI18:02:02
Mattias JohanssonIFK Mora OK18:04:03
Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF18:06:02
Anders DahlinDomnarvets GOIF18:08:01
Leif MarkfjärdAvesta OK18:10:03
Pål SkogedalAsker SK18:12:02
Geir NilsenViul OK18:14:01
Martin NorrmanKjula IF18:16:01
Kristoffer EdshageCentrum OK18:18:00
Ulrik MagnussonHalmstad OK18:20:02
Björn MarkfjärdAvesta OK18:22:05
Edward NicholasAuld Reekie Orienteering Club18:24:02
Marcus RamströmOK Kåre18:26:02
Kalle LarssonForsa OK18:30:00
Henrik BrusSävedalens AIK18:32:03
Tobias BeckiusLinköpings OK18:34:02

D20

2 340 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin JohanssonForsa OK18:00:00
Hanna GustafssonOK Kåre18:02:02
Erika BlixtOK Hammaren18:04:01

H20

2 480 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik HållströmGävle OK18:01:02

H18

2 480 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik OrmöSnättringe SK18:03:02
Dan ÖsterlundVästerås SOK18:05:00
Nicklas DeWittLänna IF18:07:01
Filip BrunanderAttunda OK18:09:03
Fredrik NorlinIFK Mora OK18:11:01

D16

2 690 m, 68 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna AnderssonPiteå IF11:15:05
Rebecca FahlgrenVittjärvs IK11:21:02
Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK11:29:03
Sofia WestinVittjärvs IK11:32:03
Emma JonssonOK Tor17:58:01
Anna NordholmSävedalens AIK17:59:02
Elvira ForslundOK Renen18:00:03
Stina JonssonOK Tor18:01:02
Frida VikströmSundsvalls OK18:02:01
Magdalena NilssonHögåkers OK18:03:01
Ronja HuggForsa OK18:04:02
Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre18:05:01
Hanna E TuoremaaVittjärvs IK18:06:02
Evelina SöderlundSkogslöparna18:07:01
Sofie OhlssonÄrla IF18:08:01
Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK18:09:03
Emma BlixtOK Hammaren18:10:02
Kristina TedhamreSnättringe SK18:11:02
Elsa LimbäckVästerås SOK18:12:02
Moa AnderssonIFK Mora OK18:13:00
Adelina FunkeLeksands OK18:14:01
Sofia GidingVallentuna-Össeby OL18:15:01
Ida GeorgssonVännäs OK18:16:05
Elin HållHJS-Vansbro OK18:17:02
Maja MosslindVandrarringen18:18:02
Tove FlodmanOK Hammaren18:19:02
Elin NallgårdVästerås SOK18:20:01
Emelie JonassonForsa OK18:21:00
Emma VibergSkogslöparna18:22:02
Katrin SjödénÄlvdalens IF OK18:23:00
Frida SvedbergSundsvalls OK18:24:00
Sandra BoströmOK Linné18:25:02
Tindra JernströmAvesta OK18:26:02
Hanna KjellinForsa OK18:27:01
Emelie BrudinIFK Mora OK18:29:01
Elvira WildheimFK Friskus-Varberg18:30:03
Wilma GilleOK Roslagen18:31:02
Tova ErikssonRonneby OK18:32:05
Klara AxelssonMarkbygdens OK18:33:02
Elin HermanssonKungälvs OK18:35:02
Maria JanssonOK Linné18:36:00
Klara BerglundVästerås SOK18:37:02
Ann JohanssonSundsvalls OK18:38:01
Emma BernerssonOK Enen18:39:02
Frida ZeijlonOK Hällen18:40:03
Eleanore NealisLänna IF18:41:02
Kristina FridmanVännäs OK18:43:03
Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK18:44:03
Ellen FrostOK Roslagen18:46:01
Malva SteenOK Enen18:47:03
Sofia BerglundSigtuna OK18:48:03
Vilma KarlssonSnättringe SK18:49:02
Elin NorlinIFK Mora OK18:50:00
Emma KarlssonOK Landehof18:51:00
Alva LimbäckVästerås SOK18:52:00
Isabella LagoGöteborg-Majorna OK18:53:01
Alva RingiOK Kåre18:54:02
Sara ErikssonIFK Mora OK18:55:02
Johanna BreivoldVästerås SOK18:56:01
Sofia FurebySnättringe SK18:57:02
Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL18:58:04
Emma HållströmGävle OK18:59:00
Emma HansenAvesta OK19:00:00
Frida OlofssonOK Hammaren19:01:00
Alma LaudonVännäs OK19:02:01
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK19:03:01
Sofia ErikssonStora Tuna OK19:04:00
Ronja JungåkerKorsnäs IF OK19:05:00

H16

2 770 m, 75 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adrian LundbergIK Vikings OK11:26:21
Rasmus TäckOK Hammaren18:00:00
Martin DanielssonOK Kåre18:01:01
Tim JohanssonFK Friskus-Varberg18:02:01
Olof SkoglundKils OK18:03:00
Hampus NyströmIF Hagen18:04:01
Oliver AngelsiööOK Linné18:05:02
Gustav JonssonOK Tor18:06:01
Mika KoskinenGrycksbo IF OK18:07:00
Viktor BergLeksands OK18:08:01
Anders RuhnOK Roslagen18:09:04
Björn JohanssonSundsvalls OK18:10:01
Eskil TryggöTrollhättans SOK18:11:01
Felix PerssonHaninge SOK18:12:01
Olle GrywenzOK Linné18:13:01
Fredrik HamreforsVästerås SOK18:14:01
Emil HornlidenUmedalens IF18:15:01
Carl HolmbergIF Hagen18:16:00
Gabriel LarssonGammelstads IF18:17:02
Simon DahlbergOK Nolaskogsarna18:18:01
Mattias KallhaugeSnättringe SK18:19:02
Jonathan MagnussonRehns BK18:20:03
Håkan RambergHallstahammars OK18:21:01
Harald LarssonBergnäsets AIK18:22:02
Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna18:23:02
Carl WesterlundOK Roslagen18:24:02
Måns ErikssonÖstersunds OK18:25:01
Daniel RönnqvistOK Linné18:26:02
Walter LagerhällRehns BK18:27:02
Johannes ÖgrenKorsnäs IF OK18:28:00
Isak HertinVästerviks OK18:29:02
Rasmus GustavssonÖstersunds OK18:30:00
Ivar Lidström LauriSnättringe SK18:31:00
Albin BjörnuddVännäs OK18:32:03
Linus OlhansÅs-NMBU Orientering18:33:03
Joel WahlqvistOK Roslagen18:34:02
Lucas GranbergOK Kåre18:35:03
Filip TrofastBredaryds SOK18:37:02
Karl BrahmLånghundra IF18:38:02
Felix AxelssonMarkbygdens OK18:39:02
Jakob NäslundOK Roslagen18:40:01
Lukas OlmKils OK18:41:01
Axel LindqvistSundsvalls OK18:42:02
Eric BerlinTrollhättans SOK18:43:01
Nils StrandOK Linné18:44:02
Ingmar HolmerOK Nipan18:45:03
Viktor WallinKorsnäs IF OK18:46:01
Hampus BrunanderAttunda OK18:47:02
Viktor AlfredssonOK Tyr18:49:01
Nils LundgrenSundsvalls OK18:50:01
Albin NorénPiteå IF18:51:00
Martin SkärlénHaninge SOK18:52:02
Jakob IngströmBottnaryds IF18:53:01
Hugo DalhammerOK Roxen18:54:02
John LarssonRånäs OK18:55:01
Rasmus NordgrenOK Kåre18:56:00
Lukas KatvalaOK Älgen18:57:01
Erik KärrlanderUmedalens IF18:58:00
Oskar NymanOK Tyr18:59:01
Måns HolmgrenOK Hammaren19:00:00
Truls LindholmIFK Kiruna19:00:05
William ErnlundOK Linné19:01:00
Hugo BäsénIF Thor19:02:01
Nils KangasOK Hammaren19:03:01
Filip ElihnOK Linné19:04:02
Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF19:06:00
Benjamin NäslundSkogslöparna19:07:00
Sixten TörnqvistVästerås SOK19:08:01
John GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb19:09:00
Emil AuseliusBredaryds SOK19:10:00
Tobias KarlssonSnättringe SK19:11:01
Gustav FrænellSundsvalls OK19:12:01
Gustav KvarnbrinkUmedalens IF19:13:02
Erik ErikssonOK Älgen19:14:00
Pontus BierfeldtÄrla IF19:15:00

D16 Kort

2 320 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin BlomkvistOK Tyr18:03

H16 Kort

2 430 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik PalmOK Triangeln17:59:59

D14

2 320 m, 58 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sara AnkarlingSträngnäs-Malmby OL11:27:03
Alexandra ÖlundUmedalens IF18:00:00
Irma SvenssonOK Klyftamo18:04:02
Louise RamebäckUmeå OK18:05:00
Nellie MånssonGöteborg-Majorna OK18:06:01
Sofia IversAttunda OK18:07:02
Emma LingJönköpings OK18:08:01
Ebba LindellIF Thor18:09:04
Alva RyttherVästerbergslagens OL18:10:03
Elin UnanderSundsvalls OK18:11:01
Agnes JonssonDomnarvets GOIF18:12:03
Tina YlipääBergnäsets AIK18:13:01
Lovisa HambäckLånghundra IF18:14:02
Agnes BromanOK Roslagen18:15:01
Sofia LundkvistOK Vargen18:16:04
Josefine JonssonOK Tor18:17:02
Hanna LundbergOK Renen18:18:00
Julia NordlanderSundsvalls OK18:19:02
Anna NordströmSigtuna OK18:20:02
Ester LaudonVännäs OK18:21:02
Rebecca HardenFK Boken18:22:00
Fanny BlomkvistSträngnäs-Malmby OL18:23:00
Maja SandvikAttunda OK18:24:01
Elin LindbladOK Djerf18:25:02
Elsa BäsénIF Thor18:26:01
Cornelia IvarssonOK Hammaren18:27:05
Alma HellströmAttunda OK18:28:04
Nelly PerssonSundsvalls OK18:29:02
Emelie VibergSkogslöparna18:30:03
Anna AasaÖvertorneå IF18:32:02
Malin BierfeldtÄrla IF18:33:01
Lovisa WigertzLånghundra IF18:34:02
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL18:35:03
Julia FunkeLeksands OK18:36:01
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL18:37:02
Julia WannerAvesta OK18:38:02
Alva NyströmIF Thor18:39:03
Elsa NilssonDomnarvets GOIF18:41:01
Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL18:42:02
Emma ErikssonAnnebergs GIF18:43:01
Felicia BredinAttunda OK18:44:01
Alma GustafssonSOK Aneby18:45:00
Agnes KarlssonÄlvsby IF OK18:46:01
Ella KarlssonSnättringe SK18:47:02
Matilda LarssonOK Hällen18:48:01
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna18:49:01
Moa KarlssonStorviks IF18:50:01
Sofia PalmFK Boken18:51:02
Alva LarssonSundsvalls OK18:52:01
Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF18:53:02
Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK18:54:01
Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL18:55:01
Liina LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo18:56:00
Amanda JanssonOK Djerf18:57:02
Lovisa NilssonAttunda OK18:58:01
Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK18:59:01
Tove RingiOK Kåre19:00:01
Alva JonssonLånghundra IF19:01:02

H14

2 430 m, 81 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo HanssonIF Thor11:01:03
Isac ErikssonOK Nolaskogsarna11:31:03
Sander KrouwelStora Tuna OK18:01:01
Albin KårénSundsvalls OK18:02:02
Jacob WolgastSnättringe SK18:03:03
Mårten ErikssonUmedalens IF18:04:03
Emil AxelssonLerums SOK18:05:02
Adam HahneInsjöns IF OK18:06:02
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK18:07:01
Jakob NilssonUmeå OK18:08:01
Emil SoneAttunda OK18:09:05
Karl GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb18:10:00
Pontus GustafssonOK Linné18:11:01
Olle Pettersson GradinAttunda OK18:12:02
Felix BäckstädeVisborgs OK18:13:02
Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL18:15:05
Aksel HalvarssonÖstersunds OK18:16:04
Karl GrywenzOK Linné18:17:02
David BorgSödertälje-Nykvarn OF18:18:01
Hannes LindahlSundsvalls OK18:19:02
Anton PerssonOK Hammaren18:20:01
Jesper JohanssonOK Löftan18:21:01
Sven NyströmOK Linné18:22:04
Karl LundinKatrineholms OK18:23:03
Adrian VartiaOK Löftan18:24:01
Axel LundgrenSundsvalls OK18:24:59
John WolgastSnättringe SK18:26:03
Johan HolmbergIF Hagen18:27:00
Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK18:28:01
Jonatan GraversenIFK Lidingö SOK18:29:01
Mathias OhlssonÄrla IF18:30:03
Jon TrägårdhUmedalens IF18:31:05
Arvid RoosOK Linné18:32:00
Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb18:33:02
Henrik PetrisiVästerbergslagens OL18:34:01
Per JutterströmIFK Mora OK18:35:01
Kalle TuuriOK Renen18:36:05
Joar HertinVästerviks OK18:37:01
Axel ElmbladBredaryds SOK18:38:02
Patrik ErikssonSträngnäs-Malmby OL18:39:01
Anton SöderbergSundsvalls OK18:40:02
Linus TäckOK Hammaren18:41:01
Jonne LiukkonenSundsvalls OK18:42:00
Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL18:43:01
Viktor HolmgrenUmeå OK18:45:03
Arvid UmegårdLånghundra IF18:46:02
Esten S. KringhaugBodø & Omegn IF Orientering18:47:02
David ÅkerlindLustens OK18:48:01
Oskar LundgrenVittjärvs IK18:49:01
Emil BoströmOK Linné18:50:00
Erik FlodmanOK Hammaren18:51:01
Lukas AarnioOK Linné18:52:01
Isak OlssonStigsökarna18:53:00
Johan CallebergSnättringe SK18:54:00
Lukas WernerIFK Lidingö SOK18:55:00
Elias BrattbergOK Landehof18:56:01
Markus ÖsterlundVästerås SOK18:57:01
Robin EdlundSundsvalls OK18:58:02
Richard TakeOK Tyr18:59:00
Erik HogedalGöteborg-Majorna OK19:00:01
Tobias SnellOK Renen19:01:00
Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL19:02:02
Albin TollOK Njudung19:03:01
Jesper LidmarSnättringe SK19:04:02
Gustav BjörklundIFK Mora OK19:05:00
Gustav PermanOK Tyr19:06:01
Mattias LevinSvaide Roma SOK19:07:00
Lukas JohanssonSundsvalls OK19:08:01
Linus BacklundTrollhättans SOK19:09:01
Rasmus FjordsideSävedalens AIK19:10:01
Gustav WirénAttunda OK19:11:01
Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL19:12:01
Melker LundinKatrineholms OK19:13:00
Linus LundbergOK Bävern19:14:00
Axel Leijon ThorellLånghundra IF19:15:00
Anton GunnarssonBredaryds SOK19:15:59
Gustaf MårsäterOK Linné19:17:01
Melker NordgrenOK Kåre19:18:00
Albin HainkeSnättringe SK19:19:01
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK19:20:00
Oskar MårtenssonSundsvalls OK19:21:04

H14 Kort

2 670 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thobias BrodinIFK Mora OK18:30:02

D12

2 670 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin BreivoldVästerås SOK17:59:05
Vendela SöderqvistOK Kåre18:00:01
Agnes WallinKorsnäs IF OK18:01:03
Jonna SandbergKöping-Kolsva OK18:02:02
Tilde BlixtAvesta OK18:03:02
Anna SvarfvarSjövalla FK18:04:05
Ellen FunkeLeksands OK18:05:02
Rebecca TakeOK Tyr18:06:03
Tilda BorgströmAvesta OK18:07:05
Klara StrandOK Linné18:08:02
Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna18:08:04
Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb18:10:01
Maja BergqvistKorsnäs IF OK18:11:02
Embla BergströmTäby OK18:12:01
Klara ErssonOK Kåre18:13:02
Emma EliassonFK Friskus-Varberg18:14:02
Clara JanssonAvesta OK18:15:03
Selma IvarssonOK Hammaren18:16:00
Johanna RoosOK Linné18:17:01
Tilda BergLeksands OK18:18:00
Amanda AlfredssonOK Tyr18:19:01
Alma BirklinOK Kåre18:20:00
Ella IngströmBottnaryds IF18:21:01
Elin BryggarGrycksbo IF OK18:22:02
Joni Müller af UhrOK Linné18:23:02
Liv NorbergAvesta OK18:24:01
Thea NordinKorsnäs IF OK18:25:01
Elsa GörasLeksands OK18:26:00
Cornelia KindlundOK Tyr18:27:03
Emelie BrattbergOK Landehof18:28:03

H12

2 670 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Casper SkeppSävedalens AIK11:37:20
Elliot AngelsiööOK Linné18:30:02
Frank KrouwelStora Tuna OK18:31:03
Linus SjödénÄlvdalens IF OK18:32:00
Alexander JanssonOK Djerf18:33:01
Melwin WildheimFK Friskus-Varberg18:34:02
Simon HolmerIFK Mora OK18:35:01
Lucas WannerAvesta OK18:36:01
Oskar ErikssonRonneby OK18:37:02
Anton ForsHJS-Vansbro OK18:38:01
Johan FochsenWaxholms OK18:39:01
Victor HanssonOK Löftan18:40:01
Erik LingJönköpings OK18:40:59
Filip LindqvistTäby OK18:42:02
Arvid SkeppSävedalens AIK18:43:01
Albin BlombergSegersta OK18:44:05
Jakob TedhamreSnättringe SK18:45:02
Alvin HornlidenUmedalens IF18:46:01
Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK18:48:01
Oskar VikströmSundsvalls OK18:49:01
Eskil FläckGrycksbo IF OK18:50:00
Tobias JohanssonOK Löftan18:51:01
Alex JohanssonFK Friskus-Varberg18:52:05
Viktor KarlssonStorviks IF18:53:01
Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK18:54:01
Anton MörkforsJärfälla OK18:55:02
David NäslundOK Roslagen18:56:01
Erik ÅkermanÄlvdalens IF OK18:57:02
Loke HolmgrenOK Hammaren18:58:00

D12 Kort

2 040 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sara WallinKorsnäs IF OK18:23:01
Johanna PalmOK Triangeln18:25:02

D10

2 040 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna BryggarGrycksbo IF OK18:00:03
Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna18:01:05
Linn MånssonGöteborg-Majorna OK18:02:05
Sofie HolmerIFK Mora OK18:03:04
Maja AxelssonLerums SOK18:04:05
Hedda BorgströmAvesta OK18:05:01
Ebba FlodmanOK Hammaren18:06:02
Moa BergqvistKorsnäs IF OK18:07:03
Ida GeorgssonJönköpings OK18:08:03
Emma AlfredssonOK Tyr18:08:05
Sanna HörnellDomnarvets GOIF18:10:00
Lotta LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo18:11:02
Maren Aure SkogedalAsker SK18:12:04
Emma ChristianssonUddevalla OK18:13:04
Tilde BergströmTäby OK18:14:02
Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK18:15:03
Lova HornlidenUmedalens IF18:16:02
Alva ErssonIFK Mora OK18:17:00
Sandra LingJönköpings OK18:18:02
Ida KarlssonStorviks IF18:19:01
Emma MatssonMalungs OK Skogsmårdarna18:20:03

H10

2 040 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
August GörasLeksands OK11:32:21
Emil LingJönköpings OK11:36:21
Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna11:42:29
Gustav EllbringJönköpings OK18:00:00
Filip HanssonOK Löftan18:00:00
Anders Næss-UlsethHeming Orientering18:29:05
Elis HanssonIF Thor18:30:03
Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna18:31:03
Gustav LjunggrenOK Hammaren18:32:01
Arvid ErikssonRonneby OK18:33:03
Olof ErssonOK Kåre18:34:03
Petter FochsenWaxholms OK18:35:03
Martin ErikssonAnnebergs GIF18:36:02
Jakob SandbergKöping-Kolsva OK18:37:04
Wille SöderqvistOK Kåre18:38:01
Elias HörnellDomnarvets GOIF18:39:05
Hampus KarlssonStorviks IF18:41:00
Jens FochsenWaxholms OK18:44:02
Petter GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb18:45:00
Rasmus ÖbergOK Hällen18:47:04
Alfred DanielssonIFK Mora OK18:50:02
Isak HolmgårdKils OK18:51:05

D35

3 160 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annieke GrahnGöteborgs SK11:24:22
Jenny JohanssonKFUM Örebro OK18:18:01
Lena NileviHaninge SOK18:20:02
Therese BergqvistKorsnäs IF OK18:22:02
Zuzana MacúchováDomnarvets GOIF18:24:04
Jenny JohanssonIFK Göteborg18:26:04
Maria SahlénIF Hagen18:28:02
Kristin BengtssonBromma-Vällingby SOK18:30:03
Sara ÖbergOK Hällen18:32:04

H35

3 220 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pål StenbergVang OL18:53:00
Daniel WestbomSäterbygdens OK18:55:05
Jonas BuudIFK Mora OK18:57:01
Matti JanlövIF Åland18:59:02
Mark BaljeuLeksands OK19:01:01
Jonas ErikssonLänna IF19:03:02
André BjärbyFrosta OK19:05:02
Anders SkjesetVang OL19:07:02
Andreas PantzarOK Letstigen19:09:01
Per HolmIFK Mora OK19:11:00
Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF19:13:02
Hansi KrausAvesta OK19:15:01
Mattias BrandtHällefors OK19:17:02
Pontus FunkeLeksands OK19:19:01
Erik BengtssonFK Åsen19:21:00
Jiri ProchazkaDomnarvets GOIF19:23:01
Björn WrahmeIFK Mora OK19:25:00
Hans AlinIFK Mora OK19:27:01

D40

2 350 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marit InngjerdingenHeming Orientering17:58:03
Anna JanssonOK Djerf18:00:00
Cecilia FochsenWaxholms OK18:00:03
Susanne LiukkonenSundsvalls OK18:02:01
Lena HolmerIFK Mora OK18:04:02
Anna ErikssonRonneby OK18:06:03
Charlotte FlansbjerOK Djerf18:08:02
Kerstin GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb18:10:00
Marit SöderqvistOK Kåre18:12:03
Maria OlssonHJS-Vansbro OK18:14:03
Ann-Sofie TäckOK Hammaren18:16:03
Sofie BergendahlIF Thor18:18:01
Karolina AnderssonLänna IF18:20:04
Sonia PerssonHaninge SOK18:22:02
Anna LundgrenSundsvalls OK18:24:02
Ellen Aure SkogedalAsker SK18:28:01
Ingela ErikssonGävle OK18:30:02
Johanna KindlundOK Tyr18:32:01
Jenny ÖgrenKarlsbyhedens IK18:34:01
Liselott NordgrenOK Kåre18:36:02
Annette RoosOK Linné18:38:03
Elin EkIFK Mora OK18:42:02
Cecilia JonssonOK Tor18:44:04
Katrin SkeppSävedalens AIK18:46:02
Kristina NordlanderSundsvalls OK18:48:02
Helena BacklundGävle OK18:50:01
Linn NilssonOK Tyr18:54:02
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK18:56:02

H40

2 980 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas RietzNyköpings OK18:00:00
Magnus HanssonOK Löftan18:01:01
Jörgen JonssonOK Tor18:03:02
Mika LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo18:05:01
Marcus JohnssonAvesta OK18:07:02
Fredrik LindellIF Thor18:09:05
Ingemar ErikssonRonneby OK18:11:01
Henrik RoosOK Linné18:13:02
Jesper NordinKorsnäs IF OK18:15:00
Thomas JohanssonOK Renen18:16:59
Sören KindlundOK Tyr18:19:01
Mats HainkeSnättringe SK18:21:02
Ola SkeppSävedalens AIK18:23:02
Oskar SvarfvarSjövalla FK18:25:04
Anders HaglundOK Milan18:27:03
Fredrik GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb18:29:00
Håkan PalmFK Boken18:31:03
Ingemar StålbergGävle OK18:33:04
Stefan AronssonKFUM Örebro OK18:37:01
Pär HöökIFK Mora OK18:39:01
Magnus GörasLeksands OK18:41:05
Niklas KarlssonLustens OK18:43:05
Magnus TrofastBredaryds SOK18:45:03
Jörgen GranefeltKils OK18:47:02
Anders ÅkermanHiidenkiertäjät18:49:02
Stefan ErikssonSurahammars SOK18:51:00
Oskar SvarfvarSjövalla FK18:53:00
Peter NordströmVandrarringen18:55:02
Jonathan NealisLänna IF18:57:04
Erik BacklundTrollhättans SOK18:59:00
Johan LindqvistTäby OK19:01:02
Per BrattbergOK Landehof19:03:01
Mattias GrahnIFK Göteborg19:05:02

D45

2 190 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ewa HolmbergIF Hagen11:24:06
Izabell BirklinOK Kåre11:33:21
Charlotte VikströmSundsvalls OK18:01:01
Anna StrandAttunda OK18:03:03
Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL18:05:01
Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK18:07:02
Anna-Karin SchmutzLeksands OK18:09:04
Josefine NordströmOK Triangeln18:11:00
Birgit LundkvistOK Vargen18:13:02
Lena PetrisiVästerbergslagens OL18:15:00
Weronica MorellOK Kåre18:17:02
Kirsti KringhaugRingerike OL18:19:02
Maria HållströmGävle OK18:21:01
Agneta BerlinTrollhättans SOK18:23:02
Charlotta WallinKorsnäs IF OK18:25:01
Erika FältmanLeksands OK18:27:01
Catrin JohanssonSundsvalls OK18:29:01
Marina AxelssonMarkbygdens OK18:31:03
Evonne StrandOK Linné18:33:02
Anna DanielssonOK Kåre18:35:03
Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK18:39:01
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK18:41:05
Anna TedhamreSnättringe SK18:45:03
Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL18:47:03
Anna-Karin LövgrenAvesta OK18:49:02
Annika SundströmVästerås SOK18:51:03
Anna-Karin RybergOK Klyftamo18:53:01
Marie AlfredssonOK Tyr18:55:02
Maria StrömbergAvesta OK18:57:01
Maria GustafssonIFK Mora OK18:59:02
Eva-Lena HahneInsjöns IF OK19:01:02
Annika OhlssonÄrla IF19:03:01
Monika BlombergDalaportens OL19:05:01
Gunilla KallhaugeSnättringe SK19:07:01
Charlotte SkoglundKils OK19:09:02
Kersti RingiOK Kåre19:10:59
Åsa Marknell DewittLänna IF19:13:01

H45

2 820 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik SoneAttunda OK11:34:23
Lars ÖgrenKarlsbyhedens IK18:00:02
Joakim PerssonHaninge SOK18:02:01
Mikael DanielssonOK Kåre18:04:03
Ulf KarlssonStorviks IF18:06:02
Magnus JohanssonOK Löftan18:08:03
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK18:10:02
Mats ChristianssonUddevalla OK18:12:02
Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK18:14:01
Anders BoströmOK Linné18:16:03
Olof ErikssonIFK Mora OK18:18:05
Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL18:20:02
Tobias Den BraverOK Gränsen18:22:03
Gert WildheimFK Friskus-Varberg18:24:03
Tore NallgårdVästerås SOK18:26:02
Bo SvenssonIstrums SK18:28:02
Jonas AxelssonLerums SOK18:30:03
Nicklas BergströmTäby OK18:32:01
Örjan BeckiusOK Tyr18:34:00
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg18:36:05
Mattias LindahlSundsvalls OK18:38:02
Patrik SteenOK Enen18:40:02
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL18:42:03
Kennet AnderssonGrycksbo IF OK18:46:03
Stefan KärrlanderUmedalens IF18:48:01
Anders NorlinIFK Mora OK18:50:02
Ove NäslundOK Roslagen18:52:01
Henrik LindbladOK Djerf18:54:00
Jonas HolmgrenOK Hammaren18:56:01
Johan LilljeqvistStigsökarna18:58:02
Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK19:00:00
Ola JernströmAvesta OK19:00:00
Ulf PerssonBottnaryds IF19:04:02
Per JanssonOK Djerf19:06:00
Thomas IvarssonOK Hammaren19:08:01
Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL19:10:00
Peo BergLeksands OK19:12:00
Matz AnderssonLesjöfors SK19:14:01
Michael PalmOK Triangeln19:16:03
Stefan ErikssonOK Älgen19:17:59
Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK19:20:01
Anders LingJönköpings OK19:22:00
Stefan JohanssonOK Kåre19:24:01
Ola HultinOK Roslagen19:26:01
Håkan OlofssonÄrla IF19:28:01
Jan OlmKils OK19:30:00
Svante JonsellVallentuna-Össeby OL19:32:01
Henrik MorastHaninge SOK19:34:00

D50

2 200 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunilla BomanVästerås SOK11:37:04
Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb18:00:02
Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK18:02:01
Marie BjörklundEskilstuna OL18:04:02
Karin ÖhlinSOK Aneby18:06:01
Anna Von KrusenstiernaOK Kåre18:08:02
Camilla AdlertegOK Enen18:10:04
Mia BierfeldtÄrla IF18:12:02
Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF18:13:59
Annlouise AlmqvistIFK Mora OK18:16:01
Eva CarlssonJönköpings OK18:18:01
Annette Falck LarssonVänersborgs SK18:20:02
Ann LyrbergValbo AIF18:22:03
Anita Østgård OlsenLøten o-lag18:24:03
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK18:26:03
Ulrika ErikssonStora Tuna OK18:28:03
Britt-Marie ErikssonGävle OK18:30:02
Heli MarjomaaStigsökarna18:32:02
Karin LindbergVandrarringen18:34:00
Åsa RydellLeksands OK18:36:02
Annette WigertzLånghundra IF18:38:01
Anette LantzOK Österåker18:40:04
Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL18:42:03
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK18:44:00
Helena HolmbergKöping-Kolsva OK18:46:03
Lena CarlssonSävedalens AIK18:48:02
Åsa PerssonLaxå OK18:52:02
Anne MagnussonOK Landehof18:54:00
Lotta JungåkerKorsnäs IF OK18:56:02
Anna-Karin ÖgrenKarlsbyhedens IK18:58:00
Anna-Maria BackrydLindebygdens OK19:00:01
Eva PetersonÄlvdalens IF OK19:02:00
Camilla RosénAnnebergs GIF19:04:02
Mona BierfeldtÄrla IF19:06:02
Mia GustafssonOK Kåre19:08:01
Marie GreenSträngnäs-Malmby OL19:10:00

H50

2 800 m, 52 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf MagnussonLeksands OK11:30:03
Peter BrämersonTibro OK17:59:03
Thomas HahneInsjöns IF OK18:01:01
Michael HertinVästerviks OK18:03:03
Per WolgastSnättringe SK18:05:02
Fredrik MorastHaninge SOK18:07:02
Stein Arne NegårdVang OL18:09:04
Christer MorellOK Kåre18:11:01
Jonas GidingVallentuna-Össeby OL18:13:05
Stefan TörnqvistVästerås SOK18:15:05
Lars JohanssonKarlsbyhedens IK18:17:01
Magnus LimbäckVästerås SOK18:19:01
Lars MagnussonOK Landehof18:21:00
Sven WigertzLånghundra IF18:23:04
Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK18:25:02
Robert HallbergIK Uven18:27:02
Anders LevinSvaide Roma SOK18:29:01
Robert ÖstlundSäterbygdens OK18:31:01
Stefan HornebrantTrollhättans SOK18:33:00
Jan ViklundVästerås SOK18:35:03
Göran MånssonOK Dacke18:37:03
Gunnar SkärlénHaninge SOK18:39:01
Lars HolmbergIF Hagen18:41:02
Andrew LagoGöteborg-Majorna OK18:45:02
Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK18:47:02
Conny ForsbergLånghundra IF18:49:02
Magnus WideFrölunda OL18:51:03
Anders JonssonIK Vikings OK18:53:00
Lars HolmgårdKils OK18:55:01
Kenneth LantzOK Österåker18:57:02
Anders KarlssonSnättringe SK18:59:01
Lars G JohanssonIFK Göteborg19:01:03
Mats JönssonKorsnäs IF OK19:03:01
Håkan PerssonLaxå OK19:05:01
Ulf HamreforsVästerås SOK19:07:00
Per-Olof HanssonSäffle OK19:09:00
Mats LundquistÖstersunds OK19:11:02
Lasse JanssonGävle OK19:13:00
Lennart MyrehedVandrarringen19:15:00
Bo StrandOK Linné19:17:01
Per KallhaugeSnättringe SK19:19:00
Stefan OlofssonOK Gisle19:21:02
Mikael DavidssonVästerås SOK19:23:01
Leif MörkforsJärfälla OK19:25:01
Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL19:27:02
Bo WesterbergTrollhättans SOK19:29:00
Anders BengtssonSundbybergs IK19:31:02
Bengt ZetterbergOK Skärmen19:32:02
Peter WippJärla Orientering19:35:00
Thomas ForslundSäffle OK19:37:02
Per SundströmVästerås SOK19:39:00
Terje SchjølbergRøros IL19:41:00

D55

2 120 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby17:59:03
Eva WareniusAvesta OK18:00:00
Annika BrodinLindebygdens OK18:01:02
Carin GustafssonJönköpings OK18:03:03
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared18:05:03
Ingrid KensbyOK Tyr18:07:02
Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK18:09:04
Annika DavidssonVästerås SOK18:11:03
Eva WoxlinAlfta-Ösa OK18:13:02
Susanne LüscherStora Tuna OK18:15:01
Gunnel AxinHagaby GOIF18:17:03
Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb18:19:01
Carina DoyleSundbybergs IK18:21:02
Eva Rabe MagnussonIF Hagen18:23:02
Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK18:27:04
Elisabeth ÖströmOK Tyr18:29:02
Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL18:31:02
Karin GunnarssonStora Tuna OK18:33:02
Anne SørumRingsaker OK18:35:03

H55

2 790 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders SjögrenOK Kullingshof11:27:03
Ulf ErikssonGävle OK18:00:03
Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK18:02:02
Vital PeetersK.O.L. Belgium18:04:04
Tommy BomanVästerås SOK18:06:05
Eddie IsraelssonLindebygdens OK18:08:02
Lars SjökvistStora Tuna OK18:10:02
Anders HaglundLeksands OK18:12:05
Anders AxelssonTrollhättans SOK18:14:02
Trond OlsenLøten o-lag18:16:02
Svante LindgrenKorsnäs IF OK18:18:03
Göran DoyleSundbybergs IK18:20:05
Roger EngmanHagaby GOIF18:22:03
Christer SkoogKils OK18:24:02
Mats CarlsvärdAlmby IK18:26:02
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK18:28:02
Lars PerssonHagaby GOIF18:30:02
Hans TarandiIFK Lidingö SOK18:32:04
Bo NorrmanKjula IF18:34:04
Michael KarlssonOK P418:36:05
Eirik Næss-UlsethNydalens SK18:38:02
Ola HedinOK Hammaren18:42:00
Roy JohanssonOK Skogsvargarna18:44:01
Petter GullikstadRøros IL18:46:04
Jan LundgrenLinköpings OK18:48:03
Anders KjellbergOK Flundrehof18:50:03
Göran LyrbergValbo AIF18:52:03
Tryggve OttossonVästerbergslagens OL18:54:02
Anders AlamaaIK Vikings OK18:56:01
Rolf WikströmOK Tyr18:58:00
Henning OlsenLøten o-lag19:00:02
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF19:02:02
Ulf SkoglundKils OK19:04:02
Uno JohanssonSundsvalls OK19:06:01
Göran NilssonSnättringe SK19:08:01
Lars KarlssonAlmby IK19:10:01
Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK19:12:02
Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna19:14:00
Jan GottfridssonNorbergs OK19:16:01
Herman BakkeLøten o-lag19:18:00
Mats KensbyOK Tyr19:20:00
Dag SundinSträngnäs-Malmby OL19:22:01
Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK19:24:01
Jan-Åke IsraelssonOK Milan19:26:02
Peter SundSundbybergs IK19:28:03
Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb19:30:01
Jan-Olof BäckOK Djerf19:32:02
Jan GustafssonHagaby GOIF19:34:01
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK19:36:00

D60

2 180 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Titti BergendahlOK Måsen11:24:21
Ann-Britt GöranssonAlmby IK11:33:05
Marianne EinarssonFagersta OK18:28:03
Gerd HagströmGOIF Tjalve18:30:00
Gudrun PerssonHallstahammars OK18:32:05
Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF18:36:05
Karin Håkansson RabeUlriksbergs IK18:38:03
Annika NorströmHallstahammars OK18:40:04
Evamarie LundahlIF Hagen18:42:02
Helena ProchazkovaTJ Tesla Brno18:44:04
Marit NilssonKils OK18:48:02
Catherine DawsonGafanhori18:50:00
Maud LundgrenLinköpings OK18:52:02

H60

2 540 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK17:59:03
Mats HaglundOK Djerf18:01:04
Olov ÖströmOK Tyr18:03:02
Mats HastadFellingsbro GOIF18:05:02
Sören WoxlinAlfta-Ösa OK18:06:59
Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF18:09:04
Kaj BäckmanOK Trian18:11:05
Uno MagnussonIF Hagen18:13:01
Mats SandewallUmeå OK18:15:01
Kent KarlssonSödertälje-Nykvarn OF18:17:02
Mats HedbergÅrsunda IF18:19:00
Bengt SvedjebySkattkärrs SOK18:21:02
Roland WareniusAvesta OK18:23:01
Sven LarssonSärna SK18:25:02
Nils-Erik BosselÄlvdalens IF OK18:27:01
Hans AnderssonVästerbergslagens OL18:29:02
Anders ErikssonIF Hagen18:31:02
Lars JanlövIF Åland18:33:03
Bo DavidssonSolna OK18:35:05

D65

2 180 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK18:00:02
Gun-Inger SahlbergLånghundra IF18:02:04
Marion HallstenUddevalla OK18:04:02
Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF18:06:02
Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK18:08:04
Ingrid Rex WallströmOK Landehof18:10:03
Lotta RåbergOK Tyr18:12:03
Kerstin LissEskilstuna OL18:14:02
Lena WahssAvesta OK18:16:03
Eva HalvarsonOK Kåre18:18:05
Eva KarlssonVästerås SOK18:20:03
Kerstin PalmKjula IF18:22:01
Elisabeth LindholmDomnarvets GOIF18:24:04
Britt Linnéa ErikssonSala OK18:26:02

H65

2 390 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK11:28:02
Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF18:37:02
Jan ÅsbergHäverödals SK18:38:01
Claes NidebornStora Tuna OK18:39:01
Karl Evert SvenssonIF Hagen18:40:03
Yngve KarlssonIFK Mora OK18:42:03
Nils-Erik ErikssonSala OK18:43:03
Knut WikströmRingsaker OK18:44:02
Stein NordviElverum OK18:45:01
Jan ProchazkaTJ Tesla Brno18:46:03
Christer GillenäsKristinehamns OK18:47:01
Ola KarlssonStorviks IF18:48:03
Peter HagströmGOIF Tjalve18:49:04
Jonas LarssonOK Kullingshof18:50:01
Ulf KjellinOK Hedströmmen18:51:03
Leif NordinAttunda OK18:52:02
Torbjörn BlombergDalaportens OL18:53:01
Gunnar HedbergÖstersunds OK18:54:02
Arve SmestadLøten o-lag18:55:02
Ove JohanssonOK Kolmården18:56:03
Christer JanssonHagaby GOIF18:57:03
Ebbe MalmMarkaryds FK18:58:05
Christer ElfsbergKristinehamns OK18:59:00
Ove ThorssonIK Trenne Ullared19:00:05
Ingemar ZiljatOK Djerf19:01:01
Willy LjungdellTäby OK19:02:03
Knut SkjesetVang OL19:03:00
Ove VesterbergLycksele IF19:04:03
Gunnar RåbergOK Tyr19:05:01
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK19:06:02
Olle AdolfssonLerums SOK19:07:01
Roy DawsonGafanhori19:08:00
Ingvar SvenssonBjursås OK19:09:01
Lasse HolmStorviks IF19:10:01
Jarle BusterudElverum OK19:11:01
Stanley HolmerIFK Mora OK19:12:01
Bengt CarlssonSkattkärrs SOK19:13:01
Hans-Gösta BernhardMariestads FK19:14:01
Achim BaderOLF Mainz19:15:01
John SivarsDalaportens OL19:16:02
Christer HellströmStora Tuna OK19:17:01
Henry WestmanSala OK19:18:01
Karl Petter OpsahlLøten o-lag19:19:00

D70

2 100 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hjørdis ØvreåsBotne Skiklubb Orientering11:13:21
Anita NordbergOK Klyftamo18:21:05
Anne-Marie ByströmSidensjö IK18:25:05
Eva-Stina SvärdHaninge SOK18:27:02
Birgitta JohanssonKristinehamns OK18:29:03
Margareta HaraldssonSigtuna OK18:31:05
Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK18:33:04
Margareta LöfkvistBjursås OK18:35:03
Ulla LingJönköpings OK18:37:02
Siv AnderssonKristinehamns OK18:39:03
Birgitta KlangLånghundra IF18:41:05
Ingrid JanssonSäterbygdens OK18:43:04
Ulla HöökOK Klyftamo18:45:05
Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK18:47:02
Gunnel PalgrimVänersborgs SK18:49:03
Mariann NilssonLustens OK18:51:02
Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo18:53:04
Christina SchedwinIK Stern18:55:02
Ingrid PeterssonSundsvalls OK18:57:03

H70

2 390 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan RystedtStora Tuna OK18:00:00
Kurt SandströmSkutskärs OK18:00:04
Rune SandbergUddevalla OK18:00:59
Bengt-Rune WallströmIK Uven18:02:02
Lars-Erik KarlssonRasbo IK18:03:02
Jan FogelbergVästvärmlands OK18:04:01
Knut HöökOK Klyftamo18:05:05
Olle JohanssonIFK Hedemora OK18:06:02
Elis ÅbergStorviks IF18:07:02
Lars FinbomOK Landehof18:08:04
Bo SundénKarlsbyhedens IK18:09:05
Christer LundinOK Renen18:10:02
P-G JanssonSäterbygdens OK18:11:03
Kjell-Åke RyenKroppa IF18:12:02
Kjell LarssonOK Alferna18:13:03
Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo18:14:04
Jan-Erik WibergJärla Orientering18:15:04
Lennart MattssonLustens OK18:16:05
Arne KarlssonOK Tor18:17:05
Torsten VestmanOK Nolaskogsarna18:18:00
Erling TällbergStigsökarna18:19:03
Magnar ØvreåsBotne Skiklubb Orientering18:20:02
Gunnar LöfkvistBjursås OK18:21:03
Sven PihlEnköpings AIF18:22:04
Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben18:23:04
Hans SahlbergLånghundra IF18:24:03
Bror PalgrimVänersborgs SK18:25:05
Johnny BrandtHällefors OK18:26:00
Åke NordbergOK Klyftamo18:27:02
Runo JohanssonKristinehamns OK18:29:03
Jan JohanssonIFK Hedemora OK18:30:05
Göran LarboAttunda OK18:31:02
Sören AnderssonJärbo OK18:32:04
Stig IsraelssonOK Tylöskog18:33:01
Bo DanmoDomnarvets GOIF18:34:02

D75

2 100 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siv HasselgrundBjursås OK18:01:03
Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK18:03:00
Elvy FredihnStigsökarna18:05:04
Gunilla WickenbergIBM-Klubben18:07:02
Eva von HeijneSigtuna OK18:09:01
Margareta HolmbergIF Hagen18:11:04
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby18:13:04
Britt ErikssonHammarby IF OF18:15:03
Karin RenbergOK Kolmården18:17:02
Asta SjöbergLindebygdens OK18:19:03

H75

2 180 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans ÖstlundOK Kroppefjäll18:01:02
Kjell AnderssonSkattkärrs SOK18:03:00
Lars JellvertFellingsbro GOIF18:05:04
Lars SöderstenIFK Mora OK18:07:05
Roger AnderssonKristinehamns OK18:09:05
Ragnar ErikssonOK Hedströmmen18:11:05
Erland LingJönköpings OK18:13:05
Kjell MjöbergHallstahammars OK18:15:02
Ove JohanssonOK Järnbärarna18:17:05
Rolf WestbergSK Trim/Virsbo18:19:04
Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK18:21:05
Willy JohansenRingsaker OK18:23:03
John VallinOK Hedströmmen18:25:05
Kurt ZanderVästerås SOK18:27:05
Ingemar HolmbergIF Hagen18:29:03
Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange18:31:03
Kuno EkdahlOK P418:33:05
Anders PerssonOK Hammaren18:35:01
Hjalmar NordquistOK Järnbärarna18:37:03
Åke JohanssonSundsvalls OK18:39:02

H80

2 100 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arne SpetsIFK Brattfors18:00:05
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby18:02:01
Arvo HyvönenSkattkärrs SOK18:04:04
Melvin NilssonLustens OK18:06:03
Valter AlamaaIK Vikings OK18:08:03
Claes SjöbergLindebygdens OK18:10:05
Bo SandbergIK Jarl Rättvik18:12:05
Stig SahlIF Hagen18:14:04
Hans BohlinIFK Mora OK18:16:05
Nils JanssonSkattkärrs SOK18:18:03
Kaj NilssonSäterbygdens OK18:20:05

Inskolning

1 720 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle VidmanLesjöfors SK11:26:33
Axel LindbladOK Djerf17:54:40
Oskar LindIF Thor17:55:42
Ellen ErikssonLima IF17:56:19
Elsa MatssonMalungs OK Skogsmårdarna17:56:29
Elin  AronssonOK Kåre17:59:25
Isak KarlssonNyköpings OK18:01:41
Petter NordlundOK Kåre18:02:09
Elvira BuudIFK Mora OK18:02:50
Sixten BuudIFK Mora OK18:02:54
Erik GräfningsGrycksbo IF OK18:04:16
Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK18:04:35
Moa KristianssonHJS-Vansbro OK18:10:27
Elin ForsHJS-Vansbro OK18:10:31
Moa JäderbergLeksands OK18:10:40
Klara GellerbrantMalungs OK Skogsmårdarna18:19:18
Julia GellerbrantMalungs OK Skogsmårdarna18:19:31
Alba BrandtHällefors OK18:27:29
Hugo ClaessonStora Tuna OK18:37:35
Josefin SandbergKöping-Kolsva OK18:38:41
Emil ÖbergOK Hällen18:47:38
Emilia ErikssonLima IF19:01:18

U1

2 000 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF11:24:45
Ville ElgesjöDomnarvets GOIF11:24:45
Sebastian AlinIFK Mora OK11:24:51
Alma PantzarOK Letstigen17:51:53
Malte GranefeltOK Tyr17:52:49
Emil SkeppSävedalens AIK17:52:54
Joel HolmgårdKils OK17:53:28
Lukas LindIF Thor17:54:55
Julia SvarfvarSjövalla FK17:55:38
Albin GeorgssonJönköpings OK17:57:12
Elin JohanssonIFK Göteborg17:58:22
Tuva WestbomSäterbygdens OK17:58:56
William WestbomSäterbygdens OK17:58:57
Josefin JönssonGrycksbo IF OK17:59:37
Nora NordlundOK Kåre18:02:59
Alice FunkeLeksands OK18:03:13
Karl GeorgssonJönköpings OK18:03:34
Axel GräfningsGrycksbo IF OK18:03:40
Nils KallinGarphyttans IF18:04:42
Linus NileviHaninge SOK18:07:02
Hampus SahlénIF Hagen18:07:05
Einar BlombergSegersta OK18:07:36
Nils BlombergSegersta OK18:07:36
Noah OlssonStigsökarna18:08:47
Leo KristianssonHJS-Vansbro OK18:10:24
Elina ChristianssonUddevalla OK18:13:22
Ella LindqvistTäby OK18:15:19
Melker SundströmLeksands OK18:26:16
Amanda MörkforsJärfälla OK18:27:06
Walter SöderqvistOK Kåre18:30:21
Alice KällstrandÅmåls OK18:33:34
John DanielssonIFK Mora OK18:48:35
Sara RoosOK Linné18:53:56
Tilda KindlundOK Tyr18:56:41
Mira-Li ErikssonAvesta OK19:07:30

U2

2 040 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma SaleskogOK Tyr17:52:52
Saga KällstrandÅmåls OK17:54:16
Lova JohanssonFK Friskus-Varberg17:56:23
Jonatan JönssonGrycksbo IF OK17:59:37
Stella ÖnanderKjula IF18:02:26
David KindlundOK Tyr18:03:17
Mira NordinKorsnäs IF OK18:05:40
Wilhelm OlssonStigsökarna18:09:00
Linnéa BjärbyFrosta OK18:13:45
Alexander BjärbyFrosta OK18:18:53
Marcus OlanderTäby OK18:21:59
Lovisa SundströmLeksands OK18:25:09
Simon PantzarOK Letstigen18:30:15
Elin AxelssonLerums SOK18:55:37
Agnes NilssonDomnarvets GOIF18:58:24

Öppen motion 1

2 040 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena JellvertFellingsbro GOIF17:56:42
Karin AnderssonIF Hagen17:58:27
Anders EjewallKlubblös18:00:02
jens egil RostadToten-Troll18:09:09
Tanja LindqvistTäby OK18:15:22
Lisen HillIFK Mora OK18:25:04
Ulrika BolinOK Triangeln18:26:08
Siv BrodinIFK Mora OK18:33:13

Öppen motion 3

2 670 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
charlotta SvarfvarSjövalla ok11:29:38
Minna WestbomSäterbygdens OK17:58:24
Ayan LingJönköpings OK17:59:11
Anders BrunanderAttunda OK17:59:19
Zandra BuudIFK Mora OK18:00:00
Hanne JensenEds SK18:00:00
Linda HeymanVästerås SOK18:01:23
My BlixtAvesta OK18:03:16
Annika BryggarGrycksbo IF OK18:03:20
Jenny DruggeKorsnäs IF OK18:04:24
Camilla FlodmanOK Hammaren18:04:51
Lissi WilhelmssonUlriksbergs IK18:11:07
Louise DalhammerOK Roxen18:11:10
Pontus NordströmVandrarringen18:15:34
Gunnel GillenäsKristinehamns OK18:22:01
Anders BryggarGrycksbo IF OK18:23:13
Milou NieminenGrycksbo IF OK18:24:18
Lukas HillIFK Mora OK18:24:28
Anna LarssonHJS-Vansbro OK18:28:32
Karin SvenssonKöping-Kolsva OK18:28:47
Conny ErikssonIFK Mora OK18:33:11
Elvira PaulssonUmeå OK18:36:10
Inger Ericsson Köping-Kolsva OK18:37:57
Fredric GreorgssonJönköpings OK18:41:40
Lars-Olof ErssonOK Kåre18:44:03
Anja NilssonDomnarvets GOIF18:44:46
Maria DanielssonIFK Mora OK18:50:09

Öppen motion 5

2 130 m, 61 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bernt-Olof GustavssonTäby OK11:33:34
Andreas HelldalOK Kåre17:54:44
Robert PuustaOK Älvsjö-Örby17:56:00
Hanna Nilsson LindgrenStora Tuna OK17:56:27
Kerstin ErikssonOK Kåre17:56:46
Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb17:57:52
Karin BrattbergOK Landehof17:58:18
Anette BrunanderAttunda OK17:58:50
Johanna LarssonFMTM18:00:00
Jarl PalmKjula IF18:00:19
Mats AdolfssonOK Kåre18:00:28
Gunilla   BrusVästerbergslagens OL18:01:07
Gustav BromanVästerås SOK18:01:10
Anna GruvrisIK Jarl Rättvik18:02:22
Maj-Liss BergströmHofors OK18:02:39
Mikael  TakeOK Tyr18:05:11
Beatrice SöderlindÖrnsköldsviks OK18:05:23
Satu SvedbergSundsvalls OK18:05:26
Daniel DruggeKorsnäs IF OK18:05:29
Elisabeth AssarssonAvesta OK18:06:13
Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK18:08:30
Sören HolmbergLeksands OK18:08:44
Chatarina JohanssonOK Kolmården18:11:08
Madelene HanssonOK Löftan18:13:16
Lotta FranssonOK Milan18:15:24
Per-Olof EinarssonFagersta OK18:15:34
Sara HornlidenUmedalens IF18:15:38
Niklas BlixtJärbo OK18:15:42
Nina LimbäckVSOK18:16:21
Anna BlombergSegersta OK18:16:39
Erik HaugenRingsaker OK18:16:48
Elsa BrahmLånghundra IF18:19:42
Kathrine MånssonGöteborg-Majorna OK18:21:17
Annika HogedalGöteborg-Majorna OK18:21:22
Anders MånssonGöteborg-Majorna OK18:21:23
Annika BjörklundIFK Mora OK18:22:10
Lena RambergHallstahammars OK18:22:20
Sara GörasLeksands OK18:22:29
Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK18:23:09
Marita KarlssonStorviks IF18:23:20
Alice NordströmVandrarringen18:23:27
Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF18:23:48
Sussie BjörklundRonneby OK18:24:36
Jimmy LövgrenAvesta OK18:26:04
Caroline JohanssonSundsvalls OK18:28:03
Stefan OlssonIF Hagen18:29:33
Camilla LöfMarkaryds FK18:31:41
Mari FläckGrycksbo IF OK18:37:07
Andreas KvarnbrinkUmedalens IF18:39:10
Lena TörnqvistVästerås SOK18:42:10
Sam LindIF Thor18:43:14
Jon BreivoldVästerås SOK18:44:13
Thea HolmgrenUmeå OK18:44:24
Ingemar TedhamreSnättringe SK18:45:12
Lill NallgårdVästerås SOK18:46:18
Ola EllbringJönköpings OK18:50:47
Michaela KällstrandÅmåls OK18:52:08
Edvin HägglundOK Nolaskogsarna18:55:51
Liselotte JohanssonOK Löftan18:57:12
Yvonne NormanLeksands OK19:03:51
Marina ProninaFK Åsen19:18:15

Öppen motion 7

2 120 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunvor JonassonVänersborgs SK17:57:33
Rickard PerssonVästerås SOK18:01:09
Sussie LindAvesta OK18:01:35
Per-Martin SvärdIK Vikings OK18:03:10
Per SöderstenOK Ravinen18:03:36
oddvar GravingenGrue IL18:03:56
Johanna AlfredssonOK Tyr18:05:19
Erica HållHJS-Vansbro OK18:05:31
Linda DanielssonLerums SOK18:06:17
ove PetterssonÅlvdalen IF OK18:06:35
Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK18:06:38
Fredrik NykvistSäffle OK18:07:23
Ritva KärkkäinenAvesta OK18:08:00
Mikael SoppiOK Kroppefjäll18:08:34
Annette BergströmTäby OK18:09:44
Monica DjurbergOK Tyr18:12:52
Torsten RambergHallstahammars OK18:14:02
joanna Malmkvistsävedalens aik18:17:15
Bengt BjörndahlAlmby IK18:17:46
Niklas SahlénIF Hagen18:19:38
Mikael ÅhlundAlmby IK18:26:13
Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK18:27:06
Mikael AlfredssonOK Tyr18:28:05
Eva Påhlsson NorlinIFK Mora OK18:29:11
Magdalena MosslindVandrarringen18:31:33
Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OF18:32:59
Fredrik BorgströmAvesta OK18:35:07
Kalle WegerfeltGarphyttans IF18:38:19
Amanda BacklundTrollhättans SOK18:40:25
Olof LarssonTolered-Utby Ol-klubb18:48:10
Malin JohanssonFK Friskus-Varberg18:50:38
Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb18:57:24
Anders JanssonGrycksbo IF OK19:02:08
Jenny OlssonStigsökarna19:02:27
Malin ChristianssonUddevalla OK19:11:01
Jonas BlombergSegersta OK19:12:56
Staffan OlssonStigsökarna19:14:19
Jessica KarlssonNyköpings OK19:20:50
Sussi JonsonRonneby OK

Öppen motion 8

2 540 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter LindTyresö Friidrott11:28:19
Erik SvenssonOK Klyftamo11:34:00
Hasse ErikssonLima IF11:34:14
Jenny VinbladHagaby GOIF17:55:41
Per GrywenzOK Linné17:56:14
Stefan NilssonStora Tuna OK17:56:25
Ulf AngelsiööOK Linné17:56:31
Roger LarssonOK Kåre17:57:50
Mari TegKlubblös17:57:51
 Mats SjöbergKlubblös17:57:52
Lotta PerssonVendelsö17:58:05
Fredrik PetterssonVendelsö17:58:08
Mikael NordIK Ymer17:58:46
Trygve OlsenNTNUI18:01:31
Viktor DahlqvistStorviks IF18:02:23
Mikael AnderssonVästerbergslagens OL18:02:51
Ida SellstedtSelånger SOK18:02:52
Per-Inge JohanssonKlubblös18:04:16
Therese LarssonOK Kroppefjäll18:05:00
Patrik KarlssonKarlslunds IF18:06:08
Laila NorrmanKjula IF18:08:10
Eva ElfvingDomnarvets GOIF18:08:18
Ola JäderbergLeksands OK18:11:06
Maria MagnussonKFUM Örebro OK18:11:20
Jonas LundgrenLinköpings OK18:15:10
Anders ThomassonUlricehamns OK18:16:00
Lars DahlströmHJS-Vansbro OK18:16:20
Magnus FlodmanOK Hammaren18:17:37
Anders JakobssonSOK Träff18:19:38
Carl MagnussonIFK Mora OK18:22:17
Jonna PetterssonIFK Mora OK18:22:17
Åsa RambergHallstahammars OK18:23:15
Mats LagerbladIFK Mora OK18:25:01
Per BrahmLånghundra IF18:26:39
Madeleine RystedtStora Tuna OK18:29:19
Erik LärfarsStora Tuna OK18:31:04
Kalle BjörkmanIFK Mora OK18:35:41
Tove AlexanderssonStora Tuna OK18:40:23
Johan HöökIK Jarl Rättvik18:49:18
Nina LaitamäkiHämeenlinnan Suunnistajat18:50:08
Thomas JohanssonNorbergs OK18:52:14
Markus HanssonOK Alferna18:53:40
Erik KallinGarphyttans IF18:56:03
Carl HeymanVästerås SOK18:56:08
Lucie KomarkovaOK Hjärnarp18:59:27
Anna BjärbyFrosta OK19:11:21
Jan-Ola MattssonLima IF19:18:13

Annonser