Startlista för Idre fjällorientering

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idre fjällorientering
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: söndag 21 juni 2015

D21

7 890 m, 19 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
374 Marte Narum Nydalens SK 09:56
375 Bettina Aebi OK Linné 09:59
35 Åsa Söderblom Falkenbergs OK 10:02
36 Rask Attack MIcke Mellbergs SOK 10:05
37 Emma Kantarp Ärla IF 10:08
39 Frida Sandberg Säterbygdens OK 10:14
40 Sofie Söderblom Falkenbergs OK 10:17
41 Sara Johansson Domnarvets GOIF 10:20
42 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 10:23
43 Maria Von Schmalensée Attunda OK 10:26
44 Riina Kuuselo OK Linné 10:29
45 Emma Johansson Domnarvets GOIF 10:32
46 Josefine Söderlund Leksands OK 10:35
47 Malin Annegård Centrum OK 10:38
48 Amy Rankka Linköpings OK 10:41
49 Sarah Persson OK Denseln 10:44
51 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 10:50
52 Elin Classon OK Orinto 10:53
53 Elin Dahlin Domnarvets GOIF 10:56

H21

11 360 m, 42 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
386 Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 09:36
379 Robert Johansson Täby OK 09:51
380 Oskar Sjöberg OK Linné 09:54
381 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 09:57
208 Johan Celander Köping-Kolsva OK 10:00
209 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 10:03
210 Tomas Hallmén OK Tisaren 10:06
211 Andreas Uller Kils OK 10:09
212 Jens Wicksén Centrum OK 10:12
214 Niklas Gustafsson OK Tisaren 10:18
215 Thomas Ekström MS Parma 10:21
216 Mattias Mårts Stora Tuna OK 10:24
217 Henrik Olofsson Helsingborgs SOK 10:27
218 Nils Spetz Ulricehamns OK 10:30
219 Albin Lillieström OK Roxen 10:33
220 Johan Söderlund Leksands OK 10:36
221 Robbin Kantarp Ärla IF 10:39
222 Albin Detterfelt Linköpings OK 10:42
223 Henrik Fröjd Rehns BK 10:45
224 Anton Hallor OK Tisaren 10:48
225 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 10:51
226 Daniel Attås OK Tisaren 10:54
227 Måns Sandgren OK Orion 10:57
228 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 11:00
229 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 11:03
230 Pontus Petersson OK Orion 11:06
231 Marcus Berggren Nyköpings OK 11:09
232 Jonas Lundgren Linköpings OK 11:12
233 Jonatan Aronsson OK Tisaren 11:15
234 Pontus Jansson OK Orinto 11:18
235 Linus Bohman Hjärnarps GH OL 11:21
236 Jonas Eriksson AXA SportsClub 11:24
237 Erik Skärberg Vänersborgs SK 11:27
238 Erik Sandh OK Roxen 11:30
239 Oskar Andrén OK Tisaren 11:33
240 Peter Eriksson Linköpings OK 11:36
241 Rasmus Blockgren Falkenbergs OK 11:39
242 Emil Svensk Stora Tuna OK 11:42
243 Rasmus Larsson OK Alehof 11:45
244 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 11:48
245 Gustav Hindér OK Tisaren 11:51
246 Ulrik Magnusson Halmstad OK 11:54

D21 Kort

5 010 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
54 Matilda Jonsson Linköpings OK 10:39
55 Sara Hamrefors Västerås SOK 10:42
56 Paula Glenn Jungbjer FK Herkules 10:45
57 Sara Söderblom Ätrans IF 10:48

H21 Kort

6 680 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
247 Sebastian Ekman Tolered-Utby Ol-klubb 10:00
248 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 10:03
213 Sven Larsson Leksands OK 10:15

H20

7 890 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
203 Martin Norrbom Sala OK 11:16
205 Jan Dalheimer IK Vikings OK 11:22
206 Tobias Pentonen Hestra IF 11:25
207 Jakob Laurell OK Flundrehof 11:28

D18

5 010 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
31 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 10:17
32 Mirjam Dalén Sala OK 10:20
33 Hanne-Line Ekström MS Parma 10:23
34 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 10:26

H18

6 680 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
170 Niklas Ekström MS Parma 11:29
195 Samuel Plumppu Hestra IF 11:32
196 Jesper Svensk Stora Tuna OK 11:35
197 David Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 11:38
198 Johan Lamm Frölunda OL 11:41
199 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 11:44
200 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 11:47
201 Adam Tellsén OK Roxen 11:50
202 Henrik Hamrefors Västerås SOK 11:53

H17-20 Kort

5 670 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
193 Arvid Hammar FK Herkules 10:07
194 Emil Dahlström FK Herkules 10:10

D16

4 550 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
23 Ylva Tidevall Skogsluffarnas OK 10:06
24 Tove Flodman OK Hammaren 10:09
25 Elsa Holmgård Kils OK 10:12
26 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 10:15
27 Klara Axelsson Markbygdens OK 10:18
28 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 10:21

H16

5 670 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
378 Sverre Narum OL Vallset/Stange 10:34
175 Hugo Lillieström OK Roxen 10:37
176 Nils Hammar FK Herkules 10:40
177 Rasmus Täck OK Hammaren 10:43
178 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 10:46
179 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 10:49
180 Axel Forsman FK Herkules 10:52
181 Loke Östangård Gamleby OK 10:55
182 Jonathan Uller Kils OK 10:58
183 William Jörnelius FK Herkules 11:01
184 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 11:04
185 Felix Axelsson Markbygdens OK 11:07
186 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 11:10
187 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 11:13
188 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 11:16
189 Jonas Lauri FK Herkules 11:19
190 Viktor Svensk Stora Tuna OK 11:22
191 Gustav Jonsson OK Tor 11:25

D16 Kort

4 070 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
29 Frida Olofsson OK Hammaren 10:50
30 Emma Dahlström FK Herkules 10:53

H16 Kort

4 070 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
192 Samuel Jonasson Älvdalens IF OK 10:37

D14

4 070 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
13 Maja Sandvik Attunda OK 10:59
14 Liv Åkerman Älvdalens IF OK 11:02
15 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 11:05
16 Emma Ling Jönköpings OK 11:08
17 Emma Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 11:11
18 Natalja Niggli O Jura 11:14
19 Cecilia Lindgren OK Kåre 11:17
20 Nora Holmgård Kils OK 11:20
21 Lisa Hallmén OK Tisaren 11:23
22 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 11:26

H14

4 070 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
162 Karl Lundin Katrineholms OK 10:02
163 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 10:05
164 Aron Östangård Gamleby OK 10:08
165 Tim Dalheimer IK Vikings OK 10:11
166 Jakob Tellsén OK Roxen 10:14
167 Pontus Lindgren Västerås SOK 10:17
168 Mattias Lauri FK Herkules 10:20
169 Melker Lundin Katrineholms OK 10:23
171 Linus Täck OK Hammaren 10:29
172 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK 10:32

H14 Kort

3 120 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
173 Linus Backlund Trollhättans SOK 10:01
174 Albin Eronn Linköpings OK 10:04

D12

3 120 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
7 Märta Sandvik Attunda OK 10:12
8 Kristina Lindgren Västerås SOK 10:15
9 Lotte-Line Ekström MS Parma 10:18
10 Lisa Swartz OK Orion 10:21
11 Alice Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 10:24
12 Alina Niggli O Jura 10:27

H12

3 120 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
153 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 10:40
154 Eric Hallner Ockelbo OK 10:43
155 Christoffer Lindgren OK Kåre 10:46
156 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 10:49
157 Anton Uller Kils OK 10:52
158 Erik Ling Jönköpings OK 10:55
159 Hugo Persson OK Denseln 10:58
160 Albert Gustafsson KFUM Örebro OK 11:01
161 Erik Åkerman Älvdalens IF OK 11:04

D10

2 540 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Sandra Ling Jönköpings OK 10:00
2 Julia Åtting Linköpings OK 10:03
3 Tilde Mansén Skarpnäcks OL 10:06
4 Alva Eliasson Sundsvalls OK 10:09
5 Tuva Östangård Gamleby OK 10:12
6 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 10:15

H10

2 540 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
140 Arvid Jonforsen Hallstahammars OK 10:24
141 Elias Tellsén OK Roxen 10:27
142 Isak Holmgård Kils OK 10:30
143 Edvin Åtting Linköpings OK 10:33
144 Olle Hallner Ockelbo OK 10:36
145 Elias Lauri FK Herkules 10:39
146 Erik Palm Västerås SOK 10:42
147 Ludvig Eronn Linköpings OK 10:45
148 Albin Svensson FK Herkules 10:48
149 Simon Lundell OK Österåker 10:51
150 Svante Sandvik Attunda OK 10:54
151 Marcus Lamm Frölunda OL 10:57
152 Nils Swartz OK Orion 11:00

D35

5 970 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
58 Ann Hyvönen Skattkärrs SOK 10:01
59 Anu Åkerman Hiidenkiertäjät 10:04
60 Laila B Höglund FK Herkules 10:07
62 Daria Niggli O Jura 10:13
63 Marianne Mohn-Lagler OLC Kapreolo 10:16
64 Lucie Komarkova Hjärnarps GH OL 10:19
65 Karin Lindqvist Ronneby OK 10:22
66 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 10:25
67 Carolina Nilsson OK Kompassen 10:28
68 Catharina Asp IFK Moras OK 10:31
69 Lina Rööhs Skattkärrs SOK 10:34

H35

8 130 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
249 Lukas Svoboda Slavia Hradec Kralove 11:02
250 Markus Henriksson Linköpings OK 11:05
251 André Bjärby Frosta OK 11:08
252 Niclas Arkåsen OK Kåre 11:11

D40

5 130 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
70 Michaela Lundell OK Österåker 11:16
71 Lena Ström Tjällmo-Godegårds OK 11:19
72 Ylva Lorentsson OK Kåre 11:22
73 Anna Lindgren Västerås SOK 11:25
74 Linn Nilsson OK Tyr 11:28
75 Marie-Louise Persson FK Herkules 11:31
76 Sara Timner Sundsvalls OK 11:34
77 Mia Eronn Linköpings OK 11:37
78 Ann-Sofie Täck OK Hammaren 11:40
79 Cecilia Jonsson OK Tor 11:43
80 Helena Widegren IF Thor 11:46
81 Eva Palm Västerås SOK 11:49

H40

7 800 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
253 Mikael Larsson Skattkärrs SOK 10:02
254 Olle Malmring Freidig 10:05
255 Erik Lauri FK Herkules 10:08
256 Stellan Täck OK Hammaren 10:11
257 Henrik Gustafsson KFUM Örebro OK 10:14
258 Rikard Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 10:17
259 Anders Åkerman Hiidenkiertäjät 10:20
260 Magnus Larsen FK Boken 10:23
261 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 10:26
262 Jonas Uller Kils OK 10:29
263 Mikael Svensson FK Herkules 10:32
264 Bertil Eronn Linköpings OK 10:35
265 Erik Backlund Trollhättans SOK 10:38
266 Jonas Bergenfur Skattkärrs SOK 10:41
267 Mats Gustafsson KFUM Örebro OK 10:44

D45

4 530 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
82 Ann Enman Gammelstads IF 10:01
83 Lena Regnell Växjö OK 10:04
84 Karin Tidevall Skogsluffarnas OK 10:07
85 Maria Ossiansson IK Hakarpspojkarna 10:10
86 Yvonne Sjödén Älvdalens IF OK 10:13
87 Anna Norrbom Sala OK 10:16
88 Ann Roller Järfälla OK 10:19
89 Anethe Mansén Skarpnäcks OL 10:22
90 Åsa Detterfelt Linköpings OK 10:25
91 Josefine Nordström OK Triangeln 10:28
92 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 10:31
93 Karin Svensk Stora Tuna OK 10:34
94 Marina Axelsson Markbygdens OK 10:37
95 Malin Lamm Frölunda OL 10:40
96 Helena Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 10:43
97 Anna Karin Skärberg Vänersborgs SK 10:46
98 Maria Lillieström OK Roxen 10:49

H45

6 680 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
268 Anders Lamm Frölunda OL 10:18
269 Fredrik Plumppu Bredareds IF 10:21
270 Patrik Rosén Växjö OK 10:24
271 Bo Svensson Istrums SK 10:27
272 Magnus Runsvik Karlsbyhedens IK 10:30
273 Jurg Niggli O Jura 10:33
274 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 10:36
275 Thomas Persson OK Denseln 10:39
276 Eric Roller Järfälla OK 10:42
277 David Lindgren Västerås SOK 10:45
278 Anders Lillieström OK Roxen 10:48
279 Mattias Ossiansson IK Hakarpspojkarna 10:51
280 Peter Sjödén Älvdalens IF OK 10:54
281 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 10:57
282 Rickard Jonforsen Hallstahammars OK 11:00
283 Johan Ohlström IF Thor 11:03
284 Ulf Jansson OK Triangeln 11:06
285 Henrik Jonsson OK Tor 11:09
286 Jonas Detterfelt Linköpings OK 11:12
287 Anders Ling Jönköpings OK 11:15

D50

4 080 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
99 Carina Sandberg Säterbygdens OK 10:59
100 Marie Larsson Köping-Kolsva OK 11:02
101 Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 11:05
102 Hilde Haugskott OL Trollelg 11:08
103 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 11:11
104 Katarina Sundqvist OK Kåre 11:14
105 Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK 11:17
106 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 11:20
107 Lena Swartz OK Orion 11:23
108 Dorothe Spillmann IF Thor 11:26

H50

5 970 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
288 Per Sandberg Säterbygdens OK 11:02
289 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 11:05
290 Stefan Olofsson OK Gisle 11:08
291 Terje Schjølberg Røros IL 11:11
292 Per Ögren Bergnäsets AIK 11:14
293 Anders Mansén Skarpnäcks OL 11:17
294 Mats Jönsson Korsnäs IF OK 11:20
295 Jörgen Ekman Täby OK 11:23
296 Per-Eric Karlsson OK Alferna 11:26
297 Jörgen Dalén Sala OK 11:29
298 Stefan Spetz Ulricehamns OK 11:32
299 Jan Lindberg Korsnäs IF OK 11:35
300 Kent Skärberg Vänersborgs SK 11:38
301 Ulf Hamrefors Västerås SOK 11:41
302 Dirk Hartmann SV Mietraching 11:44
303 Peo Svensk Stora Tuna OK 11:47
304 Lars Holmgård Kils OK 11:50
305 Jan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 11:53

D55

4 080 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
376 Mari-Louise Lundgren Stora Tuna OK 09:58
109 Ylva Grape Dalaportens OL 10:01
110 Ingrid Kensby OK Tyr 10:04
111 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 10:07
112 Mirja Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:10
113 Susanne Lüscher Stora Tuna OK 10:13
114 Kane Andersson IFK Moras OK 10:16
115 Lisbeth Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:19
116 Elisabeth Öström OK Tyr 10:22
117 Christina Söderblom Ätrans IF 10:25
118 Ann-Christin Nero Forsman Ronneby OK 10:28

H55

5 630 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
382 Ronnie Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 10:02
306 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 10:05
307 Olov Öström OK Tyr 10:08
308 Hans-Åke Hilding IK Jarl Rättvik 10:11
309 Lars Harkman Malungs OK Skogsmårdarna 10:14
310 Sönke Bandixen OLG Pfaeffikon 10:17
311 Anders Löfgren Järfälla OK 10:20
312 Lasse Pedersen Göteborg-Majorna OK 10:23
313 Christer Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:26
314 Roland Norell Söders-Tyresö 10:29
315 Michael Andersson Göteborg-Majorna OK 10:32
316 Hans-Peter Olsson Älvdalens IF OK 10:35
317 Petter Gullikstad Røros IL 10:38
318 Ingemar Månsson Ronneby OK 10:41
319 Arne Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 10:44
320 Svante Lindgren Korsnäs IF OK 10:47
321 Mats Kensby OK Tyr 10:50

D60

3 730 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
119 Catherine Dawson Gafanhori 11:01
120 Inger Mattsson Västerbergslagens OL 11:04
121 Annika Norström Hallstahammars OK 11:07
122 Lena Jansson Arboga OK 11:10
123 Monica Svärd OK Klemmingen 11:13
124 Gudrun Persson Hallstahammars OK 11:16

H60

5 130 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
322 Bengt Hansson Säterbygdens OK 11:07
323 Matti Mikkolainen Valkeakosken Haka 11:10
324 Sven Larsson Särna SK 11:13
325 Göran Hansson Täby OK 11:16

D65

3 730 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
377 Vivianne Holgersson OK Måsen 10:24
125 Lena Hedman Hallstahammars OK 10:27
126 Ewa Nordlund Länna IF 10:30
127 Eva Marie Gran OK Øst 10:33
128 Lisbeth Damsgaard Hjärnarps GH OL 10:36

H65

4 660 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
383 Hans Holgersson OK Måsen 09:58
326 Ove Johansson OK Kolmården 10:01
327 Roland Nilsson SOK Viljan 10:04
328 Göran Svärd OK Klemmingen 10:07
329 Jan Åsberg Häverödals SK 10:10
330 Jørgen Münster-Swendsen Søllerød OK 10:13
331 Göran Larsson Sala OK 10:16
332 Claes Nideborn Stora Tuna OK 10:19
333 Torgny Pettersson Markbygdens OK 10:22
334 Christer Sandh OK Roxen 10:25
335 Sven Erik Molander Tolered-Utby Ol-klubb 10:28
336 Carl-Henry Andersson OK Orinto 10:31
337 Roy Dawson Gafanhori 10:34
338 Karl-Evert Annegård SOK Viljan 10:37
339 Johan Källman Norbergs OK 10:40
340 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 10:43

D70

3 170 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
129 Lena  Leandersson Älvdalens IF OK 10:32
130 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 10:35
131 Kerstin Johansson Markbygdens OK 10:38
132 Ulla Ling Jönköpings OK 10:41
133 Ulla Nilsson SOK Viljan 10:44
134 Edla Fornander Västerbergslagens OL 10:47

H70

4 080 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
341 Christer Lundin OK Renen 10:30
342 Leif Nordlund Länna IF 10:33
343 Per-Olof Fernberg IS Skanne 10:36
344 Kurt Sandström Skutskärs OK 10:39
345 Johnny Brandt Hällefors OK 10:42
346 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 10:45
347 Ingemar Widén KFUM Örebro OK 10:48
348 Sven Gustav Dahlberg Storviks IF 10:51
349 Bo Hansson Arboga OK 10:54
350 Runo Johansson Kristinehamns OK 10:57
351 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 11:00
352 Sverre Jonsson OK Ravinen 11:03
353 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 11:06
354 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 11:09
387 Amund Herrebröden OK Øst 11:29

D75

3 170 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
135 Asta Sjöberg Lindebygdens OK 10:03
136 Marita Karlsson OK Alferna 10:06
137 Britt Eriksson Hammarby IF OF 10:09
138 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 10:12

H75

3 730 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
355 Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 10:02
356 Harald Wibye OK Moss 10:05
357 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 10:08
358 Erland Ling Jönköpings OK 10:11

D80

2 380 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
139 Marianne Höglund FK Herkules 10:00

H80

3 170 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
384 Elof Back Fagersta OK 10:13
359 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 10:16
360 Hans Bohlin IFK Moras OK 10:19
361 Holger Persson OK Eken 10:22
362 Claes Sjöberg Lindebygdens OK 10:25

U1

2 540 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
365 Axel Gräfnings Grycksbo IF OK 09:48:41
366 Emil Ling Jönköpings OK 09:54:22
385 Herman Eliasson Sundsvalls OK 09:54:34
369 Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 09:59:22
364 Olivia Svensson FK Åsen 10:03:17
David Jonforsen Hallstahammars OK 10:06:39
367 Joel Holmgård Kils OK 10:09:13
Olivia Åtting klubblös 10:42:58
363 Greta Sandvik Attunda OK 10:53:08
368 Saana-Mari Ekström MS Parma 10:56:06
370 Elin Palm Västerås SOK 10:59:22

U2

2 540 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
372 Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 09:59:07
373 Truls Mansén Skarpnäcks OL 10:03:12
371 Max Gustafsson KFUM Örebro OK 10:07:06
Jorin Mohn OLC Kapreolo 10:11:36
Nicolas Mohn OLC Kapreolo 10:11:57
388 Estrid Sjögren IK Hakarpspojkarna 11:08:36

Öppen motion 1

2 540 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Felicia Rööhs Skattkärrs SOK 09:44:42
Alma Carlsson OK Tisaren 09:54:59
Lovisa Pihl OK Tisaren 09:55:00
Margareta Dahlström OK Hedströmmen 09:57:19
Alexander Bjärby Frosta OK 10:03:35
Barbro Härdmark OK Alferna 10:04:08
Marie Hilding IK Jarl Rättvik 10:05:07
Viggo Lindgren OK Kåre 10:05:16
Siv Hult Attunda OK 10:12:03
Tianxia Yan Ronneby OK 10:12:49

Öppen motion 3

3 120 m, 30 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Mona Lundin Katrineholms OK 09:32:58
Amelia Lundin Katrineholms OK 09:33:02
Catharina Johansson OK Kolmården 10:00:35
Tor Simonsen OK Øst 10:03:39
Ayan Ling Jönköpings OK 10:05:11
Amanda Backlund Trollhättans SK 10:05:30
Lars Runsvik OK Kåre 10:06:28
Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 10:08:41
Marita Johansson Markbygdens OK 10:11:07
Ann-Marie Arkåsen Falköpings AIK OK 10:11:12
Elisabeth Olsson Älvdalens IF OK 10:12:39
Lisa Jonasson Älvdalens IF OK 10:14:13
Elisabet Hult Attunda OK 10:14:49
Stig-Olof Stål Avesta OK 10:16:33
Qivina Eriksen OK Øst 10:17:40
Tina Westlund Kils OK 10:17:59
Liv Simonsen OK Øst 10:20:46
Fredrik Westlund Kils OK 10:21:55
Frida Jonforsen Hallstahammars OK 10:25:49
Jacob Ekstrand Västerbergslagens OL 10:33:11
Oliver Håkansson OK Orion 10:38:20
Filip Håkansson OK Orion 10:38:24
Eija Lauri FK Herkules 10:42:04
Karolina Nyberg Karlsbyhedens IK 10:42:33
Åsa Pettersson Säterbygdens OK 10:47:33
Helena Diedrichs OK Kåre 10:51:13
Marie Svensson FK Åsen 11:01:30
Irmelie Sjögren IK Hakarpspojkarna 11:08:36
Per  Nylander VB OL 11:17:54
Martina Gabrielsson Trollhättans SOK

Öppen motion 4

4 900 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Kristin Karlsson Knäred 09:59:07
Robin Höglund FK Herkules 10:01:04
Ragnhild Skogsrud OL Vallset/Stange 10:06:43
Johan Höglund FK Herkules 10:07:39
Lizkulla Pettersson Markbygdens OK 10:09:52
Pia Östangård Gamleby OK 10:12:14
Per  Nylander VB OL 10:12:17
Nils Ullberg Avesta OK 10:12:53
Karin Stål Avesta OK 10:12:57
Mikael Bengtsson FK Herkules 10:13:03
Annette Palm HJS-Vansbro OK 10:18:06
Niklas Dahlström FK Herkules 10:18:50
61 Ylva Fornander Västerbergslagens OL 10:33:09
Katarina Norlinger Skarpnäcks OL 10:33:27
Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 10:34:08
Jonas Holmgren Västerbergslagens OL 10:38:04
Per Edén OK Kåre 10:41:06
Joar Melting OL Trollelg 11:08:15

Öppen motion 7

3 170 m, 35 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Katarina Tallhage Centrum OK 09:41:50
Anna-Karin Bondesson Frosta OK 09:48:49
Anders Jansson Grycksbo IF OK 09:55:56
38 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 09:57:48
Kenneth Ljungberg Nyköpings OK 10:01:10
Annika Lundström Sundbybergs IK 10:02:08
Gullan Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:02:36
Frida Andersson Falkenbergs OK 10:02:58
Majvie Annegård SOK Viljan 10:03:41
Madeleine Ölfvingsson Linköpings OK 10:05:20
Jens-Henrik Simonsen OK Öst 10:06:58
Torsten Vestman OK Nolaskogsarna 10:09:17
Frank Larsson Köping-Kolsva OK 10:11:08
Martina Arkåsen OK Kåre 10:12:44
Anna Bjärby Frosta OK 10:12:46
Ove Pettersson Älvdalens IF OK 10:15:54
Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 10:16:27
Tomas Sundqvist OK Kåre 10:23:46
Bo-Göran Gunnarsson Rydboholms SK 10:25:09
Allan Olovsson OK Njudung 10:27:53
Anders Westlund Kils OK 10:29:21
Gurli Back Fagersta OK 10:29:59
Hillevi Ekstrand Västerbergslagens OL 10:34:02
Anna Uller Kils OK 10:34:14
Lena Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:36:28
Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:36:30
Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 10:42:46
Anne Eriksson KFUM Örebro OK 10:45:19
Fredrik Petersson Linköpings OK 10:45:51
Johan Åtting Linköpings OK 10:54:03
Gunilla Gräfnings Grycksbo IF OK 11:01:02
Göran Börjeskog OK Tor 11:01:40
Tobias Lindgren OK Kåre 11:01:48
Lina Nilsson Ulricehamns OK 11:07:50
204 Gustav Boquist IK Uven 11:15:34

Öppen motion 9

7 640 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Markko Rehberger Helsingin Suunnistajat 09:57:00
Nicklas Enlund Gamleby OK 10:04:26
Ola Wallnäs Falkenbergs OK 10:12:58
Olle Windelius Frosta OK 10:44:06
Emil Tallhage Centrum OK 10:45:32
Peter Mohn OLC Kapreolo 11:16:05
Aron Håkansson Kungälvs OK 11:28:05
50 Tove Alexandersson Stora Tuna OK

Annonser