Startlista för Idresprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idresprinten
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: måndag 22 juni 2015

D21

2 180 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
837 Elin Tysk Leksands OK 10:07
839 Bettina Aebi OK Linné 10:11
537 Lucie Komarkova Hjärnarps GH OL 10:13
538 Sara Jonsson OK Orion 10:15
539 Elin Lind Tierps SOK 10:17
540 Amilia Björklund Sävedalens AIK 10:19
541 Malin Eriksson IFK Moras OK 10:21
542 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 10:23
543 Marie Svensson FK Åsen 10:25
853 Linn Nilsson OK Tyr 10:27
545 Emma Kantarp Ärla IF 10:29
546 Amy Rankka Linköpings OK 10:31
547 Rask Attack MIcke Mellbergs SOK 10:33
834 Matilda Jonsson Linköpings OK 10:35

H21

2 950 m, 28 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 09:41
842 Greger Tysk Leksands OK 09:56
843 Robert Johansson Täby OK 09:58
844 Oskar Sjöberg OK Linné 10:00
687 Andreas Uller Kils OK 10:02
688 Måns Sandgren OK Orion 10:04
689 Niklas Gustafsson OK Tisaren 10:06
690 Marcus Berggren Nyköpings OK 10:08
691 Gustav Hindér OK Tisaren 10:10
692 Pontus Petersson OK Orion 10:12
693 Andreas Zeijlon OK Hällen 10:14
694 Henrik Olofsson Helsingborgs SOK 10:16
695 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 10:18
696 Mikael Bengtsson FK Herkules 10:20
697 Anton Hallor OK Tisaren 10:22
698 Robin Höglund FK Herkules 10:24
699 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 10:26
700 Robbin Kantarp Ärla IF 10:28
701 Tomas Hallmén OK Tisaren 10:30
702 Sven Larsson Leksands OK 10:32
703 Daniel Attås OK Tisaren 10:34
704 Henrik Fröjd Rehns BK 10:36
705 Jonas Lundgren Linköpings OK 10:38
706 Jonatan Aronsson OK Tisaren 10:40
707 Linus Bohman Hjärnarps GH OL 10:42
708 Nils Spetz Ulricehamns OK 10:44
709 Oskar Andrén OK Tisaren 10:46
710 Albin Detterfelt Linköpings OK 10:48

H20

2 950 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
680 Jakob Laurell OK Flundrehof 10:54
681 Johan Höglund FK Herkules 10:56
682 Aron Håkansson Kungälvs OK 10:58
683 Jan Dalheimer IK Vikings OK 11:00
684 Tobias Pentonen Hestra IF 11:02
685 Arvid Hammar FK Herkules 11:04
686 Martin Norrbom Sala OK 11:06

D18

2 060 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
534 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 10:27
535 Mirjam Dalén Sala OK 10:29
536 Hanne-Line Ekström MS Parma 10:31

H18

2 340 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
672 Samuel Plumppu Hestra IF 10:01
673 Johan Lamm Frölunda OL 10:03
674 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 10:05
675 Jason Bransome Skogsluffarnas OK 10:07
676 Adam Tellsén OK Roxen 10:09
677 David Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 10:11
678 Henrik Hamrefors Västerås SOK 10:13
679 Emil Dahlström FK Herkules 10:15

D16

1 840 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
528 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 10:01
529 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 10:03
530 Klara Axelsson Markbygdens OK 10:05
531 Elin Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 10:07
532 Ylva Tidevall Skogsluffarnas OK 10:09
533 Emma Dahlström FK Herkules 10:11

H16

2 050 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
841 Sverre Narum OL Vallset/Stange 10:03
655 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 10:05
656 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 10:07
657 William Jörnelius FK Herkules 10:09
658 Loke Östangård Gamleby OK 10:11
659 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 10:13
660 Felix Axelsson Markbygdens OK 10:15
661 Axel Forsman FK Herkules 10:17
662 Gustav Jonsson OK Tor 10:19
663 Hugo Lillieström OK Roxen 10:21
664 Jonathan Uller Kils OK 10:23
665 Jonas Lauri FK Herkules 10:25
666 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 10:27
667 Samuel Jonasson Älvdalens IF OK 10:29
668 Nils Hammar FK Herkules 10:31
669 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 10:33
670 Rasmus Täck OK Hammaren 10:35
671 Gustav Stål Västerbergslagens OL 10:37

D14

1 430 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
515 Maja Åkesson IK Hakarpspojkarna 10:49
516 Felicia Svedjerot Gävle OK 10:51
517 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 10:53
518 Lisa Hallmén OK Tisaren 10:55
519 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 10:57
520 Emma Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 10:59
521 Cecilia Lindgren OK Kåre 11:01
522 Natalja Niggli O Jura 11:03
523 Nora Holmgård Kils OK 11:05
524 Emma Ling Jönköpings OK 11:07
525 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 11:09
526 Liv Åkerman Älvdalens IF OK 11:11
527 Hanna Eriksson Norbergs OK 11:13

H14

1 430 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
640 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 10:00
641 Jakob Tellsén OK Roxen 10:02
850 Linus Täck OK Hammaren 10:04
643 Pontus Lindgren Västerås SOK 10:06
644 Albin Eronn Linköpings OK 10:08
645 Melker Lundin Katrineholms OK 10:10
646 Tim Dalheimer IK Vikings OK 10:12
647 Aron Östangård Gamleby OK 10:14
648 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK 10:16
649 Mattias Lauri FK Herkules 10:18
650 Melvin Nilsson Härlövs IF 10:20
651 Linus Backlund Trollhättans SOK 10:22
652 Karl Lundin Katrineholms OK 10:24
653 Trevor Bransome Skogsluffarnas OK 10:26
654 Niklas Ekström MS Parma 10:28

D12

1 250 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
508 Miia Roller Järfälla OK 10:35
509 Kristina Lindgren Västerås SOK 10:37
510 Alice Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 10:39
511 Lisa Swartz OK Orion 10:41
512 Alina Niggli O Jura 10:43
513 Lotte-Line Ekström MS Parma 10:45
514 Ellinor Svedjerot Gävle OK 10:47

H12

1 250 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
840 Anton Blomqvist Markbygdens OK 09:58
629 Christoffer Lindgren OK Kåre 10:00
630 Albert Gustafsson KFUM Örebro OK 10:02
631 Erik Åkerman Älvdalens IF OK 10:04
632 Arvid Eriksson Norbergs OK 10:06
633 Eric Hallner Ockelbo OK 10:08
634 Erik Ling Jönköpings OK 10:10
635 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 10:12
636 Filip Håkansson OK Orion 10:14
637 Anton Uller Kils OK 10:16
638 Jon Hansson OK Kåre 10:18
639 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 10:20

D10

1 430 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
501 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 10:01
502 Sandra Ling Jönköpings OK 10:03
503 Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:05
504 Ylva Hansson OK Kåre 10:07
505 Alva Eliasson Sundsvalls OK 10:09
506 Tuva Östangård Gamleby OK 10:11
507 Julia Åtting Linköpings OK 10:13

H10

1 430 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
848 Olle Dalin OK Kåre 10:28
614 Arvid Jonforsen Hallstahammars OK 10:30
615 Elias Lauri FK Herkules 10:32
616 Erik Palm Västerås SOK 10:34
617 Ludvig Eronn Linköpings OK 10:36
618 Oliver Håkansson OK Orion 10:38
619 Emil Ling Jönköpings OK 10:40
620 Marcus Lamm Frölunda OL 10:42
621 Simon Lundell OK Österåker 10:44
622 Olle Hallner Ockelbo OK 10:46
623 Edvin Åtting Linköpings OK 10:48
624 Nils Swartz OK Orion 10:50
625 Isak Holmgård Kils OK 10:52
626 Elias Tellsén OK Roxen 10:54
627 Axel Gräfnings Grycksbo IF OK 10:56
628 Willgott Svedjerot Gävle OK 10:58

D35

2 050 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
548 Ann Hyvönen Skattkärrs SOK 11:11
549 Daria Niggli O Jura 11:13
550 Marianne Mohn-Lagler OLC Kapreolo 11:15
551 Karin Lindqvist Ronneby OK 11:17
552 Lina Rööhs Skattkärrs SOK 11:19
553 Carolina Nilsson OK Kompassen 11:21
554 Catharina Asp IFK Moras OK 11:23

H35

2 340 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
711 André Bjärby Frosta OK 10:39
712 Niclas Arkåsen OK Kåre 10:41
713 Bengt Leandersson Älvdalens IF OK 10:43
714 Markus Henriksson Linköpings OK 10:45

D40

2 050 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
555 Cecilia Jonsson OK Tor 10:46
556 Louise Götfors Göteborg-Majorna OK 10:48
557 Jenny Håkansson OK Orion 10:50
558 Anna Lindgren Västerås SOK 10:52
559 Michaela Lundell OK Österåker 10:54
560 Anna Bjärby Frosta OK 10:56
561 Sara Timner Sundsvalls OK 10:58
562 Lena Ström Tjällmo-Godegårds OK 11:00
563 Ylva Lorentsson OK Kåre 11:02
564 Ann-Sofie Täck OK Hammaren 11:04
565 Mia Eronn Linköpings OK 11:06

H40

2 370 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
715 Erik Lauri FK Herkules 11:05
716 Jonas Bergenfur Skattkärrs SOK 11:07
717 Erik Backlund Trollhättans SOK 11:09
718 Bertil Eronn Linköpings OK 11:11
719 Ulrik Magnusson Halmstad OK 11:13
720 Anders Jansson Grycksbo IF OK 11:15
721 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 11:17
722 Jonas Uller Kils OK 11:19
723 Rikard Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 11:21
724 Mikael Larsson Skattkärrs SOK 11:23

D45

1 840 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
566 Maria Lillieström OK Roxen 11:00
567 Karin Tidevall Skogsluffarnas OK 11:02
568 Lisa Jonasson Älvdalens IF OK 11:04
569 Lena Regnell Växjö OK 11:06
570 Marina Axelsson Markbygdens OK 11:08
571 Malin Lamm Frölunda OL 11:10
572 Anna Karin Skärberg Vänersborgs SK 11:12
573 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 11:14
574 Anna Norrbom Sala OK 11:16
575 Lotta Stål Västerbergslagens OL 11:18
576 Åsa Detterfelt Linköpings OK 11:20
577 Ann Roller Järfälla OK 11:22

H45

2 370 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
725 Magnus Runsvik Karlsbyhedens IK 10:30
726 Rickard Jonforsen Hallstahammars OK 10:32
727 Magnus Larsen FK Boken 10:34
728 Anders Lillieström OK Roxen 10:36
729 Johan Åtting Linköpings OK 10:38
730 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 10:40
731 Anders Ling Jönköpings OK 10:42
732 Fredrik Plumppu Bredareds IF 10:44
733 David Lindgren Västerås SOK 10:46
734 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 10:48
735 Patrik Rosén Växjö OK 10:50
736 Thomas Ekström MS Parma 10:52
737 Jurg Niggli O Jura 10:54
738 Johan Ohlström IF Thor 10:56

D50

1 840 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
578 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 10:08
579 Carina Sandberg Säterbygdens OK 10:10
580 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 10:12
581 Lena Swartz OK Orion 10:14
582 Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK 10:16
583 Lotta Lidman Almqvist Västerviks OK 10:18
584 Monica Malmén OK Älgen 10:20
585 Hilde Haugskott OL Trollelg 10:22
586 Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 10:24
587 Dorothe Spillmann IF Thor 10:26
588 Laila B Höglund FK Herkules 10:28

H50

2 370 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
845 Frode Sjøvold Røros IL 09:57
846 Peter Thörn Tenhults SOK 09:59
739 Kent Skärberg Vänersborgs SK 10:01
740 Pär Stål Västerbergslagens OL 10:03
741 Dirk Hartmann SV Mietraching 10:05
742 Jörgen Dalén Sala OK 10:07
743 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 10:09
744 Stefan Olofsson OK Gisle 10:11
745 Per Sandberg Säterbygdens OK 10:13
746 Per-Eric Karlsson OK Alferna 10:15
747 Mikael Ingelsson Ockelbo OK 10:17
748 Jan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 10:19
749 Stefan Spetz Ulricehamns OK 10:21
750 Mats Jönsson Korsnäs IF OK 10:23
751 Ove Pettersson Älvdalens IF OK 10:25

D55

1 430 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
589 Mirja Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:31
590 Ann-Christin Nero Forsman Ronneby OK 10:33
591 Susanne Lüscher Stora Tuna OK 10:35
592 Kane Andersson IFK Moras OK 10:37
593 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 10:39
594 Ylva Grape Dalaportens OL 10:41
595 Lisbeth Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:43

H55

2 060 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
752 Christer Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:41
753 Mats Lagerblad IFK Moras OK 10:43
754 Michael Andersson Göteborg-Majorna OK 10:45
755 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 10:47
756 Roland Norell Söders-Tyresö 10:49
757 Ingemar Månsson Ronneby OK 10:51
758 Petter Gullikstad Røros IL 10:53
759 Lasse Pedersen Göteborg-Majorna OK 10:55
760 Thomas Almqvist Västerviks OK 10:57

D60

1 320 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
596 Monica Svärd OK Klemmingen 10:38
597 Inger Mattsson Västerbergslagens OL 10:40
598 Catherine Dawson Gafanhori 10:42
599 Lena Jansson Arboga OK 10:44

H60

2 050 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
761 Sven Larsson Särna SK 10:00
762 Matti Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:02

D65

1 320 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
600 Eva Marie Gran OK Øst 10:21
601 Lena Hedman Hallstahammars OK 10:23
602 Ewa Nordlund Länna IF 10:25
603 Monica Larsson OK Tranan 10:27
604 Lisbeth Damsgaard Hjärnarps GH OL 10:29

H65

1 840 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
763 Torgny Pettersson Markbygdens OK 10:39
764 Carl-Henry Andersson OK Orinto 10:41
765 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 10:43
766 Claes Nideborn Stora Tuna OK 10:45
767 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 10:47
768 Roland Nilsson SOK Viljan 10:49
769 Jørgen Münster-Swendsen Søllerød OK 10:51
770 Karl-Evert Annegård SOK Viljan 10:53
771 Göran Larsson Sala OK 10:55
772 Johan Källman Norbergs OK 10:57
773 Göran Svärd OK Klemmingen 10:59
774 Christer Sandh OK Roxen 11:01
775 Roy Dawson Gafanhori 11:03
776 Sven Erik Molander Tolered-Utby Ol-klubb 11:05

D70

1 320 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
605 Lena  Leandersson Älvdalens IF OK 10:00
606 Ulla Nilsson SOK Viljan 10:02
607 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 10:04
608 Gudrun Dalström Kvarnsvedens GOIF OK 10:06
609 Gunborg Westin Leksands OK 10:08
610 Kerstin Johansson Markbygdens OK 10:10

H70

1 430 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
849 Amund Herrebröden OK Øst 10:06
777 Sven Gustav Dahlberg Storviks IF 10:54
778 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 10:56
779 Bo Hansson Arboga OK 10:58
780 Kurt Sandström Skutskärs OK 11:00
781 Ingemar Widén KFUM Örebro OK 11:02
782 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 11:04
783 Bertil Hermansson Stenungsunds OK 11:06
784 Runo Johansson Kristinehamns OK 11:08
785 Johnny Brandt Hällefors OK 11:10
786 Lars-Åke Larsson OK Tranan 11:12
787 Leif Nordlund Länna IF 11:14
788 Jan-Olov Rask OK Enen 11:16
789 Christer Lundin OK Renen 11:18
790 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 11:20
791 Per-Olof Fernberg IS Skanne 11:22

D75

1 270 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
611 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 10:15
612 Britt Eriksson Hammarby IF OF 10:17
613 Marita Karlsson OK Alferna 10:19

H75

1 320 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
792 Bo Löwegren Västerås SOK 11:01
793 Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 11:03
794 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 11:05
795 Torsten Dalström Kvarnsvedens GOIF OK 11:07
796 Harald Wibye OK Moss 11:09

H80

1 270 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
797 Hans Bohlin IFK Moras OK 10:01
798 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 10:03

Öppen motion 1

1 430 m, 23 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Hilma Dalin OK Kåre 09:49:53
Herman Eliasson Sundsvalls OK 09:51:30
Viggo Lindgren OK Kåre 09:52:03
David Jonforsen Hallstahammars OK 09:57:59
Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 09:59:37
Alva Rööhs Skattkärrs SOK 10:09:00
Felicia Rööhs Skattkärrs SOK 10:09:04
Lilly Bergenfur Skattkärrs SOK 10:09:39
Edith Bergenfur Skattkärrs SOK 10:11:10
Nicolas Mohn OLC Kapreolo 10:16:07
alma Carlsson KFUM Örebro OK 10:18:06
Lovisa Phiel OK Tisaren 10:18:08
Jorin Mohn OLC Kapreolo 10:18:26
Alexander Bjärby Frosta OK 10:22:51
Tianxia Yan Ronneby OK 10:24:43
Estrid Sjögren IK Hakarpspojkarna 10:24:46
Svante Sandvik Attunda OK 10:27:25
Noah Tysk Leksands OK 10:29:29
Johanna Dalin Leksands OK 10:56:54
Ludvig Bernacker Hallstahammars OK 11:01:10
Elin Palm Västerås SOK 11:10:13
Joel Holmgård Kils OK 11:13:36
Olivia Åtting klubblös 11:14:33

Öppen motion 3

1 280 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Tor Simonsen OK Öst 09:38:23
Niklas Dahlström FK Herkules 09:52:17
Ayan Ling Jönköpings OK 10:00:02
Annika Eriksson Tierps SOK 10:04:49
Per Nylander Västerbergslagens OL 10:04:52
Eija Lauri FK Herkules 10:07:03
Liv Simonsen OK Öst 10:08:55
Torsten Vestman OK Nolaskogsarna 10:11:17
Emma Bergman Tierps SOK 10:15:03
Karin Lind Tierps SOK 10:15:05
Öjvin Erikssen OK Öst 10:16:52
Marita Johansson Markbygdens OK 10:22:17
Stig-Olof Stål Avesta OK 10:23:46
Irmelie Sjögren IK Hakarpspojkarna 10:24:08
Amanda Backlund Trollhättans SK 10:24:51
Greta Sandvik Attunda OK 10:27:24
Frida Jonforsen Hallstahammars OK 10:43:09
Karolina Nyberg Karlsbyhedens IK 10:47:39
Maja Åström OK Ödmården 11:35:16
Martina Gabrielsson Trollhättans SOK

Öppen motion 9

2 440 m, 29 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Emil Tallhage Centrum OK 09:37:37
Gunilla Gräfnings Grycksbo IF OK 09:40:55
Ulla Ling Jönköpings OK 09:50:58
Olle Windelius Frosta OK 09:53:08
Helen Nilsson Härlövs IF 09:53:49
Lizkulla Pettersson Markbygdens OK 09:58:00
Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 09:59:54
Ragnhild Skogsrud OL Vallset/Stange 10:03:39
Lena Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:05:24
Bengt Widegren Östersunds OK 10:06:14
Paula Jungbjer FK Herkules 10:06:44
Vivianne Holgersson OK Måsen 10:07:40
Henrik Andersson Tierps SOK 10:07:44
Martina Arkåsen OK Kåre 10:10:28
Bengt Hansson Säterbygdens OK 10:15:07
Åsa Pettersson Säterbygdens OK 10:15:08
Erland Ling Jönköpings OK 10:19:31
Markku Rehberger Helsingin Suunnistajat 10:19:35
Majvie Annegård SOK Viljan 10:22:28
Anna-Karin Bondesson Frosta OK 10:24:38
Katarina Tallhage Centrum OK 10:36:04
Annika Lundström Sundbybergs IK 10:37:24
Ida Mattsson Västerbergslagens OL 10:41:19
Tobias Lindgren OK Kåre 10:41:54
Peter Mohn OLC Kapreolo 10:45:23
Göran Bengtsson Tockarps IK 10:45:41
Jens Wicksén Centrum OK 10:54:34
Anna Uller Kils OK 10:58:12
Helena Widegren IF Thor 11:39:22

JK40

4 000 m, 86 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Peter Eriksson Linköpings OK 09:58:11
838 Marte Narum Nydalens SK 09:59:00
799 Olov Öström OK Tyr 10:00:01
800 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 10:01:01
801 Anna Nordström Sigtuna OK 10:02:01
802 Arne Eriksson Tierps SOK 10:03:01
803 Eva Palm Västerås SOK 10:04:07
804 Stina Boräng Snättringe SK 10:05:01
805 Anders Lamm Frölunda OL 10:06:01
806 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 10:07:01
807 Marianne Bandixen OLG Pfaeffikon 10:08:01
Hans Holgersson OK Måsen 10:08:30
808 Eric Roller Järfälla OK 10:09:01
809 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 10:10:01
810 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 10:11:01
811 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:12:01
812 Ingrid Kensby OK Tyr 10:13:03
813 Gustav Boquist IK Uven 10:14:01
814 Johan Celander Köping-Kolsva OK 10:15:00
815 Stefan Nordström Sigtuna OK 10:16:01
851 Anders Åkerman Hiidenkiertäjät 10:17:01
817 Andreas Boräng Snättringe SK 10:18:03
818 Emil Eriksson Tierps SOK 10:19:01
852 Anu Åkerman Hiidenkiertäjät 10:20:01
820 Tove Flodman OK Hammaren 10:21:01
821 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 10:22:01
822 Emma Johansson Domnarvets GOIF 10:23:02
823 Mats Kensby OK Tyr 10:24:00
824 Henrik Gustafsson KFUM Örebro OK 10:25:00
825 Lars Holmgård Kils OK 10:26:02
826 Robert Palm Västerås SOK 10:27:01
827 Gullan Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:28:02
828 Ulf Hamrefors Västerås SOK 10:29:01
829 Sönke Bandixen OLG Pfaeffikon 10:30:02
830 Erik Skärberg Vänersborgs SK 10:31:01
831 Stellan Täck OK Hammaren 10:32:01
832 Mats Gustafsson KFUM Örebro OK 10:33:03
833 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 10:34:00
Sofia Lundberg Göteborg-Majorna OK 10:34:01
835 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 10:36:00
836 Elisabeth Öström OK Tyr 10:37:02
847 Sara Hamrefors Västerås SOK 10:38:01
Jens-Henrik Simonsen OK Öst 10:39:02
Amund Herrebröden OK Øst 10:41:01
Albin Lillieström OK Roxen 10:42:01
Tim Dalheimer IK Vikings OK 10:43:01
Tomas Sundqvist OK Kåre 10:44:00
Sara Johansson Domnarvets GOIF 10:45:02
Katarina Sundqvist OK Kåre 10:46:02
Sigrid Larsson Särna SK 10:47:04
Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 10:48:01
Kalle Dahlin Leksands OK 10:50:01
Gustav Jonsson OK Tor 10:51:01
Mats Jönsson Korsnäs IF OK 10:52:01
Lucie Komarkova Hjärnarps GH OL 10:53:01
Henrik Hamrefors Västerås SOK 10:54:01
Samuel Plumppu Hestra IF 10:57:01
Olle Windelius Frosta OK 10:58:02
Filip Grahn Hestra IF 10:59:03
Jörgen Dalén Sala OK 11:01:05
Hugo Lillieström OK Roxen 11:03:02
Anton Hallor OK Tisaren 11:04:04
Fredrik Hamrefors Västerås SOK 11:05:02
Agnes Westerberg Trollhättans SOK 11:06:01
Gustav Hindér OK Tisaren 11:07:01
Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 11:08:01
Tomas Hallen OK Tisaren 11:09:00
Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 11:10:01
Johan Swartz OK Orion 11:11:02
Daniel Attås OK Tisaren 11:15:03
Markku Rehberger Helsingin Suunnistajat 11:16:18
Mats  Lagerblad IFK Moras OK 11:17:03
Oskar Sandberg Säterbygdens OK 11:18:00
Oskar Andrén OK Tisaren 11:19:01
Göran Larsson Sala OK 11:22:32
Mirjam Dalén Sala OK 11:22:37
Johan  Källman Norbergs OK 11:25:01
Jan Dalheimer IK Vikings OK 11:34:44
Bertil Eronn Linköpings OK 11:36:28
Erik Lauri FK Herkules 11:38:34
Jonas Lauri FK Herkules 11:39:42
Ulrik Magnusson Halmstad OK 11:41:39
Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 11:47:42
Martin Norrbom Sala OK 11:55:21
Fredik Plumppu Bredareds IF 11:57:53
Anna Norrbom Sala OK 11:58:22

Annonser