Startlista för Idre 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 23 juni 2015 - torsdag 25 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 3

D21

7 910 m, 31 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
714 Marte Narum Nydalens SK 09:55
715 Bettina Aebi OK Linné 09:58
250 Åsa Söderblom Falkenbergs OK 10:01
251 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 10:04
252 Elin Tysk Leksands OK 10:07
253 Linn Axelsson Ärla IF 10:10
254 Frida Sandberg Säterbygdens OK 10:13
255 Amilia Björklund Sävedalens AIK 10:16
256 Kristin Boman Gävle OK 10:19
257 Malin Annegård Centrum OK 10:22
258 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 10:25
259 Juliet Sserunkuma Uganda Scouts Orienteering Club 10:28
260 Rask Attack MIcke Mellbergs SOK 10:31
261 Emma Kantarp Ärla IF 10:34
262 Emma Johansson Domnarvets GOIF 10:37
263 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 10:40
265 Hiromi Kobayashi Surahammars SOK 10:46
266 Maria Von Schmalensée Attunda OK 10:49
267 Linda Lindkvist Leksands OK 10:52
268 Elin Lind Tierps SOK 10:55
269 Ida Willén Östersunds OK 10:58
270 Sara Johansson Domnarvets GOIF 11:01
271 Elin Classon OK Orinto 11:04
272 Amy Rankka Linköpings OK 11:07
273 Sara Jonsson OK Orion 11:10
274 Evgeniya Ryapolova IFK Moras OK 11:13
275 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 11:16
276 Hellen Basemera Uganda Scouts Orienteering Club 11:19
277 Moa Kjellstrand Centrum OK 11:22
278 Sofie Söderblom Falkenbergs OK 11:25
279 Lisa Mood Länna IF 11:28

H21

10 660 m, 53 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
725 Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 09:37
733 Kalle Dalin Leksands OK 09:52
722 Per Eklöf OK Milan 09:54
723 Oskar Sjöberg OK Linné 09:56
724 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 09:58
472 Jonas Lundgren Linköpings OK 10:00
473 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 10:02
474 Nils Spetz Ulricehamns OK 10:04
475 Niklas Gustafsson OK Tisaren 10:06
476 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 10:08
477 Tomas Kobayashi Surahammars SOK 10:10
478 Gyavira Sengonzi Uganda Scouts Orienteering Club 10:12
479 Rasmus Blockgren Falkenbergs OK 10:14
480 Rasmus Larsson OK Alehof 10:16
481 Andreas Uller Kils OK 10:18
482 Erik Boman Gävle OK 10:20
483 Jonatan Aronsson OK Tisaren 10:22
484 Pontus Petersson OK Orion 10:24
737 Filip Grahn Hestra IF 10:26
486 Fredrik Edén IFK Göteborg 10:28
487 Linus Bohman Hjärnarps GH OL 10:30
488 Oskar Andrén OK Tisaren 10:32
489 Godfrey Mutebi Uganda Scouts Orienteering Club 10:34
490 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 10:36
491 Hans Persson Gävle OK 10:38
492 Gustav Hindér OK Tisaren 10:40
493 Johan Celander Köping-Kolsva OK 10:42
494 Måns Sandgren OK Orion 10:44
495 Pål Skogedal Asker SK 10:46
496 Robbin Kantarp Ärla IF 10:48
497 Patrik Svedberg Gävle OK 10:50
498 Andreas Zeijlon OK Hällen 10:52
499 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 10:54
500 Jerk Rönnols Centrum OK 10:56
501 Roman Ryapolov IFK Moras OK 10:58
502 Jonas Lindahl OK Milan 11:00
503 Albin Pettersson OK Tisaren 11:02
504 Lawrence Wandera Uganda Scouts Orienteering Club 11:04
505 Pontus Jansson OK Orinto 11:06
506 Albin Sjöhed Gävle OK 11:08
507 Emil Johansson OK Tisaren 11:10
508 Henrik Fröjd Rehns BK 11:12
509 Henrik Olofsson Helsingborgs SOK 11:14
510 Peter Eriksson Linköpings OK 11:16
511 Emmanuel Musaasizi Uganda Scouts Orienteering Club 11:18
512 Marcus Berggren Nyköpings OK 11:20
513 Daniel Attås OK Tisaren 11:22
514 Joshua Mayanja Uganda Scouts Orienteering Club 11:24
515 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 11:26
516 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 11:28
517 Albin Lillieström OK Roxen 11:30
518 Johan Antonsson OK Löftan 11:32
519 Greger Tysk Leksands OK 11:34

D21 Kort

5 070 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
716 Susanne Eriksson OK Milan 10:02
280 Sara Söderblom Ätrans IF 10:05
281 Therese Korkeakoski OK Milan 10:08
282 Paula Glenn Jungbjer FK Herkules 10:11
283 Marika Lindahl OK Milan 10:14
284 Matilda Jonsson Linköpings OK 10:17
285 Malin Eriksson IFK Moras OK 10:20
264 Elina Johnsson Centrum OK 10:23

H21 Kort

6 420 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
485 Martin Karlsson Centrum OK 10:29
726 Mikael Andersson IK Gandvik 10:39
727 Edward Nicholas Auld Reekie Orienteering Club 10:42
520 Niclas Arkåsen OK Kåre 10:48
521 Kristoffer Edshage Centrum OK 10:51
522 Markus Henriksson Linköpings OK 10:54
523 Sven Larsson Leksands OK 10:57
524 David Holmqvist OK Ödmården 11:00
525 Erik Sandh OK Roxen 11:03
526 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 11:06
527 Anton Hallor OK Tisaren 11:09
528 Albin Detterfelt Linköpings OK 11:12
529 Daniel Elenius Centrum OK 11:15
530 Ola Wallnäs Falkenbergs OK 11:18
531 Jens Wicksén Centrum OK 11:21
532 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 11:24
533 Erik Skärberg Vänersborgs SK 11:27
534 Niklas Norling OK Ödmården 11:30

H20

7 330 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
464 Jan Dalheimer IK Vikings OK 10:30
465 Jakob Laurell OK Flundrehof 10:33
466 Emil Eriksson Tierps SOK 10:36
467 Martin Norrbom Sala OK 10:39
468 Gustav Boquist IK Uven 10:42
469 Aron Håkansson Kungälvs OK 10:45
470 Tobias Pentonen Hestra IF 10:48

D18

5 070 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
242 Lisa Johansson OK Tranan 10:44
243 Josefin Erlandsson OK Milan 10:47
244 Sarah Persson OK Denseln 10:50
245 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 10:53
246 Erica Edman Leksands OK 10:56
247 Hanne-Line Ekström MS Parma 10:59
248 Mirjam Dalén Sala OK 11:02
249 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 11:05

H18

6 420 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
455 Henrik Hamrefors Västerås SOK 10:02
456 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 10:05
457 Erik Olsson Gävle OK 10:08
458 Jason Bransome Skogsluffarnas OK 10:11
459 Samuel Plumppu Hestra IF 10:14
460 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 10:17
461 David Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 10:20
462 Johan Lamm Frölunda OL 10:23
463 Mårten Olsson Gävle OK 10:26

H17-20 Kort

5 480 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
452 Emil Dahlström FK Herkules 10:56
453 Arvid Hammar FK Herkules 10:59

D16

4 320 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
713 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 10:26
232 Sofia Berglund Sigtuna OK 10:29
233 Klara Axelsson Markbygdens OK 10:32
234 Ylva Tidevall Skogsluffarnas OK 10:35
235 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 10:38
236 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:41
237 Elsa Holmgård Kils OK 10:44
238 Tove Flodman OK Hammaren 10:47
239 Elin Håll HJS-Vansbro OK 10:50
240 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 10:53

H16

5 480 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
719 Oliver Angelsiöö OK Linné 09:56
720 Sverre Narum OL Vallset/Stange 09:59
435 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 10:02
437 Nils Hammar FK Herkules 10:08
438 Simon Frisk Gustavsbergs OK 10:11
439 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 10:14
440 Rasmus Täck OK Hammaren 10:17
441 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 10:20
442 Jonas Lauri FK Herkules 10:23
443 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 10:26
444 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 10:29
445 Axel Forsman FK Herkules 10:32
446 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 10:35
447 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 10:38
448 Jonathan Uller Kils OK 10:41
449 Felix Axelsson Markbygdens OK 10:44

D16 Kort

3 910 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
241 Emma Dahlström FK Herkules 10:41

H16 Kort

3 910 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
721 Karl Fredriksson Korsnäs IF OK 11:10
450 Samuel Jonasson Älvdalens IF OK 11:13
451 William Jörnelius FK Herkules 11:16

D14

3 910 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
218 Agnes Malmgren Ockelbo OK 10:00
219 Lisa Hallmén OK Tisaren 10:03
220 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 10:06
221 Anna Nordström Sigtuna OK 10:09
222 Maja Åkesson IK Hakarpspojkarna 10:12
223 Cecilia Lindgren OK Kåre 10:15
224 Emma Ling Jönköpings OK 10:18
225 Therese Nilsson OK Österåker 10:21
226 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 10:24
227 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 10:27
228 Felicia Svedjerot Gävle OK 10:30
229 Alice Palmgren Sundsvalls OK 10:33
230 Emma Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 10:36
231 Hanna Eriksson Norbergs OK 10:39

H14

3 910 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
423 Mattias Lauri FK Herkules 10:47
424 Tim Dalheimer IK Vikings OK 10:50
425 Karl Lundin Katrineholms OK 10:53
426 Niklas Ekström MS Parma 10:56
427 Linus Täck OK Hammaren 10:59
428 Melker Lundin Katrineholms OK 11:02
429 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 11:05
430 Trevor Bransome Skogsluffarnas OK 11:08
431 Pontus Lindgren Västerås SOK 11:11

H14 Kort

3 110 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
432 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK 10:47
433 Albin Eronn Linköpings OK 10:50
434 Linus Backlund Trollhättans SOK 10:53

D12

3 110 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
712 Tilda Borgström Avesta OK 10:52
207 Vilma Larsson OK Milan 10:55
208 Alice Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 10:58
209 Lisa Åkesson Markbygdens OK 11:01
210 Kristina Lindgren Västerås SOK 11:04
211 Ellinor Svedjerot Gävle OK 11:07
212 Märta Sandvik Attunda OK 11:10
214 Erika Åkesson Markbygdens OK 11:16
215 Lotte-Line Ekström MS Parma 11:19
216 Miia Roller Järfälla OK 11:22
217 Lisa Swartz OK Orion 11:25

H12

3 110 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
718 Anton Blomqvist Markbygdens OK 09:57
407 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:00
408 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 10:03
409 Erik Ling Jönköpings OK 10:06
410 Eric Hallner Ockelbo OK 10:09
411 Christoffer Lindgren OK Kåre 10:12
412 Filip Persson Ockelbo OK 10:15
413 Hugo Persson OK Denseln 10:18
414 Tore Palmgren Sundsvalls OK 10:21
415 Anton Uller Kils OK 10:24
416 Jon Hansson OK Kåre 10:27
417 Anton Fors HJS-Vansbro OK 10:30
418 Albert Gustafsson KFUM Örebro OK 10:33
419 Albin Malmgren Ockelbo OK 10:36
420 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 10:39

H12 Kort

2 360 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
422 Elias Lundberg Ockelbo OK 10:19
731 Gustav Attås OK Tisaren 10:22
421 Arvid Eriksson Norbergs OK 10:25

D10

2 360 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
711 Hedda Borgström Avesta OK 09:58
200 Julia Åtting Linköpings OK 10:01
201 Sandra Ling Jönköpings OK 10:04
202 Alva Eliasson Sundsvalls OK 10:07
204 Malin Håll HJS-Vansbro OK 10:13
205 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 10:16

H10

2 360 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
702 Emil Ling Jönköpings OK 10:17
732 Olle Dalin OK Kåre 10:22
392 Marcus Lamm Frölunda OL 10:25
393 Isak Holmgård Kils OK 10:28
394 Simon Lundell OK Österåker 10:31
395 Svante Sandvik Attunda OK 10:34
396 Ludvig Eronn Linköpings OK 10:37
397 Erik Palm Västerås SOK 10:40
398 Elias Lauri FK Herkules 10:43
399 Willgott Svedjerot Gävle OK 10:46
400 Albin Svensson FK Herkules 10:49
401 Tim Martner Frölunda OL 10:52
402 Edvin Åtting Linköpings OK 10:55
403 Nils Swartz OK Orion 10:58
404 Olle Hallner Ockelbo OK 11:01
405 William Oksvold OK Kåre 11:04
406 Arvid Jonforsen Hallstahammars OK 11:07

D35

5 660 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
286 Anna Martner Frölunda OL 11:03
287 Charlotte Lindkvist Leksands OK 11:06
288 Ylva Fornander Västerbergslagens OL 11:09
289 Ann Hyvönen Skattkärrs SOK 11:12
290 Carolina Nilsson OK Kompassen 11:15
291 Karin Lindqvist Ronneby OK 11:18
292 Lina Rööhs Skattkärrs SOK 11:21
294 Lucie Komarkova Hjärnarps GH OL 11:27

H35

7 920 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
535 Bengt Leandersson Älvdalens IF OK 10:20
536 Anders Oksvold OK Kåre 10:23
537 Ove Oksvold Centrum OK 10:26
538 Lukas Svoboda Slavia Hradec Kralove 10:29
539 Per Oksvold IF Thor 10:32
540 André Bjärby Frosta OK 10:35
541 Jonas Martner Frölunda OL 10:38
542 Ulrik Magnusson Halmstad OK 10:41

D40

5 040 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
296 Hillevi Ekstrand Västerbergslagens OL 10:00
297 Marie-Louise Persson FK Herkules 10:03
298 Michaela Lundell OK Österåker 10:06
299 Helena Widegren IF Thor 10:09
300 Anna Lindgren Västerås SOK 10:12
301 Louise Götfors Göteborg-Majorna OK 10:15
302 Sara Timner Sundsvalls OK 10:18
303 Lena Ström Tjällmo-Godegårds OK 10:21
304 Annika Johansson OK Tranan 10:24
305 Mia Eronn Linköpings OK 10:27
306 Ylva Lorentsson OK Kåre 10:30
307 Sofia Erlandsson OK Milan 10:33

H40

7 290 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
543 Jonas Uller Kils OK 10:53
544 Stellan Täck OK Hammaren 10:56
545 Mikael Svensson FK Herkules 10:59
546 Rikard Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 11:02
547 Jonas Bergenfur Skattkärrs SOK 11:05
548 Henrik Gustafsson KFUM Örebro OK 11:08
549 Erik Lauri FK Herkules 11:11
550 Jonas Holmgren Västerbergslagens OL 11:14
551 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 11:17
552 Mats Gustafsson KFUM Örebro OK 11:20
553 Mattias Eklund Ockelbo OK 11:23
554 Erik Backlund Trollhättans SOK 11:26
555 Stefan Eriksson Surahammars SOK 11:29

D45

4 510 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
308 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 10:02
309 Anu Ekström MS Parma 10:05
310 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 10:08
311 Erica Håll HJS-Vansbro OK 10:11
312 Lotta Stål Västerbergslagens OL 10:14
313 Maria Lillieström OK Roxen 10:17
314 Elisabet Hult Attunda OK 10:20
315 Ann Enman Gammelstads IF 10:23
316 Marina Axelsson Markbygdens OK 10:26
317 Helena Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 10:29
318 Ulrika Willén Östersunds OK 10:32
319 Anna Norrbom Sala OK 10:35
320 Maria Ossiansson IK Hakarpspojkarna 10:38
321 Lena Regnell Växjö OK 10:41
322 Ann Roller Järfälla OK 10:44
323 Ann-Sofie Brink Markaryds FK 10:47
324 Maria Olsson HJS-Vansbro OK 10:50
325 Berit Gummus IFK Moras OK 10:53
326 Åsa Detterfelt Linköpings OK 10:56
327 Maria Zeijlon OK Hällen 10:59
328 Karin Tidevall Skogsluffarnas OK 11:02
293 Malin Lamm Frölunda OL 11:24

H45

6 420 m, 27 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
556 Anders Ling Jönköpings OK 10:01
557 Bo Svensson Istrums SK 10:04
558 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 10:07
559 Robert Palm Västerås SOK 10:10
560 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 10:13
561 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:16
562 Stefan Nordström Sigtuna OK 10:19
563 Cristian Olivestam Vimmerby OK 10:22
565 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 10:28
566 David Lindgren Västerås SOK 10:31
567 Anders Lillieström OK Roxen 10:34
568 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 10:37
569 Fredrik Plumppu Bredareds IF 10:40
570 Kenneth Johansson OK Tranan 10:43
571 Magnus Larsen FK Boken 10:46
572 Johan Ohlström IF Thor 10:49
573 Mattias Ossiansson IK Hakarpspojkarna 10:52
574 Patrik Rosén Växjö OK 10:55
575 Thomas Persson OK Denseln 10:58
576 Johan Åtting Linköpings OK 11:01
577 Eric Roller Järfälla OK 11:04
578 Anders Lamm Frölunda OL 11:07
579 Rickard Jonforsen Hallstahammars OK 11:10
580 Erik Willén Östersunds OK 11:13
581 Ingvar Åkesson IK Hakarpspojkarna 11:16
582 Mikael Larsson Skattkärrs SOK 11:19
583 Thomas Ekström MS Parma 11:22

D50

4 050 m, 21 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
717 Anna Von Krusenstierna OK Kåre 10:30
329 Hilde Haugskott OL Trollelg 10:33
330 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 10:36
331 Susanne Lüscher Stora Tuna OK 10:39
332 Monica Malmén OK Älgen 10:42
333 Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK 10:45
334 Dorothe Spillmann IF Thor 10:48
335 Lotta Lidman Almqvist Västerviks OK 10:51
336 Carina Sandberg Säterbygdens OK 10:54
337 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 10:57
338 Monica Boman Gävle OK 11:00
339 Ann Lyrberg Valbo AIF 11:03
340 Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 11:06
341 Marie Larsson Köping-Kolsva OK 11:09
342 Lena Swartz OK Orion 11:12
343 Ing-Marie Lindahl OK Milan 11:15
344 Dorothea Wildhaber OLG Kölliken 11:18
345 Elisabet Enmark Gävle OK 11:21
346 Laila B Höglund FK Herkules 11:24
347 Katarina Sundqvist OK Kåre 11:27
348 Pia Vångell Linköpings OK 11:30

H50

5 660 m, 21 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
728 Frode Sjøvold Røros IL 09:55
729 Peter Thörn Tenhults SOK 09:58
584 Ulf Hamrefors Västerås SOK 10:01
585 Dirk Hartmann SV Mietraching 10:04
586 Stefan Spetz Ulricehamns OK 10:07
587 Göran Månsson OK Dacke 10:10
588 Per Sandberg Säterbygdens OK 10:13
589 Mats Jönsson Korsnäs IF OK 10:16
590 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 10:19
591 Jörgen Dalén Sala OK 10:22
592 Per-Eric Karlsson OK Alferna 10:25
593 Lars Spånberg Gävle OK 10:28
594 Stefan Olofsson OK Gisle 10:31
595 Lars Holmgård Kils OK 10:34
596 Jan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 10:37
597 Kent Skärberg Vänersborgs SK 10:40
598 Anders Enmark Gävle OK 10:43
599 Per Ögren Bergnäsets AIK 10:46
600 Bertil Åkesson Markbygdens OK 10:49
601 Mikael Ingelsson Ockelbo OK 10:52
602 Pär Stål Västerbergslagens OL 10:55

D55

4 050 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
349 Kane Andersson IFK Moras OK 10:02
350 Christina Söderblom Ätrans IF 10:05
351 Marie Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 10:08
352 Mirja Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:11
353 Elisabeth Öström OK Tyr 10:14
354 Lisbeth Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:17
355 Ingrid Kensby OK Tyr 10:20
356 Marianne Bandixen OLG Pfaeffikon 10:23
357 Agneta Olivestam Vimmerby OK 10:26
358 Ylva Grape Dalaportens OL 10:29
359 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 10:32
360 Ann-Christin Nero Forsman Ronneby OK 10:35

H55

5 210 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
603 Anders Alamaa IK Vikings OK 10:30
604 Arne Holmer IFK Moras OK 10:33
605 Christer Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:36
606 Jan-Olov Bergman Västerås SOK 10:39
607 Michael Andersson Göteborg-Majorna OK 10:42
608 Mats Kensby OK Tyr 10:45
609 Anders Lund Järfälla OK 10:48
610 Arne Eriksson Tierps SOK 10:51
611 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 10:54
612 Jörgen Karlsson Attunda OK 10:57
613 Håkan Tärnrot Hellas Orientering 11:00
614 Ingemar Månsson Ronneby OK 11:03
615 Andrew Lumsden Big Foot Orienteers 11:06
616 Sönke Bandixen OLG Pfaeffikon 11:09
617 Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 11:12
618 Mats Lagerblad IFK Moras OK 11:15
619 Hans-Peter Olsson Älvdalens IF OK 11:18
620 Lasse Pedersen Göteborg-Majorna OK 11:21
621 Göran Lyrberg Valbo AIF 11:24
622 Petter Gullikstad Røros IL 11:27
623 Olov Öström OK Tyr 11:30
624 Roland Norell Söders-Tyresö 11:33

D60

3 450 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
361 Birgitta Johansson IK Gandvik 11:00
362 Debbie Byers Big Foot Orienteers 11:03
363 Annika Norström Hallstahammars OK 11:06
364 Monica Svärd OK Klemmingen 11:09
365 Catherine Dawson Gafanhori 11:12
366 Gullan Andersson Strängnäs-Malmby OL 11:15
367 Lena Jansson Arboga OK 11:18
368 Gudrun Persson Hallstahammars OK 11:21

H60

5 040 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
625 Olle Rönnols Säterbygdens OK 10:53
626 Sven Larsson Särna SK 10:56
627 Göran Hansson Täby OK 10:59
628 Per Eriksson Linköpings OK 11:02
629 Anders Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 11:05
630 Matti Mikkolainen Valkeakosken Haka 11:08
631 Bengt Hansson Säterbygdens OK 11:11

D65

3 450 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
369 Inga-Lill Pettersson Linköpings OK 10:00
370 Monica Larsson OK Tranan 10:03
371 Eva Marie Gran OK Øst 10:06
372 Hilde Bader OLF Mainz 10:09
373 Lena Hedman Hallstahammars OK 10:12
374 Ewa Nordlund Länna IF 10:15
375 Agneta Pihl Skoog Enköpings AIF 10:18
376 Lisbeth Damsgaard Hjärnarps GH OL 10:21

H65

4 510 m, 23 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
632 Øistein Hagen OK Øst 10:19
633 Johan Källman Norbergs OK 10:22
634 Christer Sandh OK Roxen 10:25
635 Roland Nilsson SOK Viljan 10:28
636 Göran Larsson Sala OK 10:31
637 Sven Erik Molander Tolered-Utby Ol-klubb 10:34
638 Inge Hultman Kovlands IF 10:37
639 Carl-Henry Andersson OK Orinto 10:40
640 Jørgen Münster-Swendsen Søllerød OK 10:43
641 Jan Åsberg Häverödals SK 10:46
642 Göran Svärd OK Klemmingen 10:49
643 Roy Dawson Gafanhori 10:52
644 Inge Persson Ockelbo OK 10:55
645 Lennart Hermansson Stångenäs AIS 10:58
646 Claes Nideborn Stora Tuna OK 11:01
647 Karl-Evert Annegård SOK Viljan 11:04
648 Gunnar Hedberg Östersunds OK 11:07
649 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 11:10
650 Göran Johansson IK Gandvik 11:13
651 Ove Åberg Storviks IF 11:16
652 Ove Johansson OK Kolmården 11:19
653 Ebbe Malm Markaryds FK 11:22
654 Achim Bader OLF Mainz 11:25

D70

3 060 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
377 Janet Tarr Big Foot Orienteers 10:26
378 Ulla Nilsson SOK Viljan 10:29
379 Sonia Johansson Kvarnsvedens GOIF OK 10:32
380 Kerstin Johansson Markbygdens OK 10:35
381 Lena  Leandersson Älvdalens IF OK 10:38
382 Gunborg Westin Leksands OK 10:41
383 Lena Timner Umeå OK 10:44
384 Kerstin Gunnarsson Nässjö OK 10:47
385 Ulla Ling Jönköpings OK 10:50
386 Edla Fornander Västerbergslagens OL 10:53
387 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 10:56

H70

4 050 m, 28 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
735 Allan Olovsson OK Njudung 10:04
655 Sven Pihl Enköpings AIF 10:07
656 Torsten Vestman OK Nolaskogsarna 10:10
657 Johnny Brandt Hällefors OK 10:13
658 Sören Andersson Järbo OK 10:16
659 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 10:19
660 Per-Olof Fernberg IS Skanne 10:22
661 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 10:25
662 Jan-Olov Rask OK Enen 10:28
663 Ingemar Widén KFUM Örebro OK 10:31
664 Leif Nordlund Länna IF 10:34
665 Alex Tarr Big Foot Orienteers 10:37
666 Östen Andersson Västerbergslagens OL 10:40
667 Sverre Jonsson OK Ravinen 10:43
668 Karl-Erik Johnsson OK Nolaskogsarna 10:46
669 Christer Lundin OK Renen 10:49
670 Göran Bengtsson Tockarps IK 10:52
671 Bertil Hermansson Stenungsunds OK 10:55
672 Sven Gustav Dahlberg Storviks IF 10:58
673 Christer Silfvernagel Härnösands OK 11:01
674 Rune Gunnarsson Nässjö OK 11:04
675 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 11:07
676 Kurt Sandström Skutskärs OK 11:10
677 Runo Johansson Kristinehamns OK 11:13
678 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 11:16
679 Lars-Åke Larsson OK Tranan 11:19
680 Bo Hansson Arboga OK 11:22
734 Amund Herrebröden OK Øst 11:33

D75

3 060 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
388 Marita Karlsson OK Alferna 10:16
389 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 10:19
390 Britt Eriksson Hammarby IF OF 10:22

H75

3 450 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
681 Åke Sundberg Fagersta OK 10:25
682 Sven Leandersson Älvdalens IF OK 10:28
683 Erland Ling Jönköpings OK 10:31
684 Sten Eriksson OK Branten 10:34
685 Sven-Olof Lundin Sol Tranås 10:37
686 Janne Månsson Leksands OK 10:40
687 Enar Persson Ockelbo OK 10:43
688 Torsten Dalström Kvarnsvedens GOIF OK 10:46
689 Bo Löwegren Västerås SOK 10:49
690 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 10:52
691 Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 10:55
692 Harald Wibye OK Moss 10:58

D80

2 250 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
391 Marianne Höglund FK Herkules 10:00

H80

3 060 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
736 Elof Back Fagersta OK 09:59
693 Gunnar Timner Umeå OK 10:02
694 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 10:05
695 Holger Persson OK Eken 10:08
696 Valter Alamaa IK Vikings OK 10:11

H85

2 250 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
697 Lars-Gunnar Enström OK Tranan 10:09

U1

2 360 m, 21 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
703 Joel Holmgård Kils OK 09:31:00
Viggo Lindgren OK Kåre 09:37:38
Walter Oksvold OK Kåre 09:47:35
700 Harald Martner Frölunda OL 09:47:37
David Jonforsen Hallstahammars OK 09:50:51
704 Saana-Mari Ekström MS Parma 09:51:37
Emmy Persson Ockelbo OK 09:57:42
Lina Uller Kils OK 09:57:45
707 Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 09:57:49
Agnes Persson Ockelbo OK 09:58:05
701 Elin Fors HJS-Vansbro OK 10:00:26
Olivia Åtting klubblös 10:02:45
699 Olivia Svensson FK Åsen 10:03:19
706 Herman Eliasson Sundsvalls OK 10:09:14
Hilma Dalin OK Kåre 10:24:53
705 Ylva Hansson OK Kåre 10:46:46
708 Elin Palm Västerås SOK 10:50:13
Johannes Karlsson OK Alferna 11:05:21
alma Carlsson KFUM Örebro OK 11:23:43
Lovisa Pihel OK Tisaren 11:23:48
698 Greta Sandvik Attunda OK 11:57:43

U2

2 370 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
709 Max Gustafsson KFUM Örebro OK 09:47:09
710 Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 09:57:55
Jorin Mohn OLC Kapreolo 10:01:14
Nicolas Mohn OLC Kapreolo 10:01:34
Gabriel Karlsson OK Alferna 10:13:08
Malte Palm klubblös 11:08:55
Ellen Palm klubblös 11:08:57
Estrid Sjögren IK Hakarpspojkarna

Öppen motion 1

2 360 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Alexander Bjärby Frosta OK 09:58:40

Öppen motion 3

3 110 m, 26 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Tor Simonsen OK Øst 09:36:27
Eija Lauri FK Herkules 09:57:08
Ayan Ling Jönköpings OK 10:00:12
Liv Simonsen OK Øst 10:00:32
Öivind Eriksen OK Øst 10:10:54
Marita Johansson Markbygdens OK 10:18:20
Martha Nordgren Markbygdens OK 10:23:49
Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 10:24:29
Karin Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:31:18
Anna Karin Skärberg Vänersborgs SK 10:31:53
Anneli Johansson Ockelbo OK 10:34:29
Gustav Stål Västerbergslagens OL 10:35:01
Stig-Olof Stål Avesta OK 10:37:45
Anna  Martinsson Karlsson Stockholmspolisens IF 10:37:53
Irma Fredriksson Korsnäs IF OK 10:41:22
Lisa Jonasson Älvdalens IF OK 10:43:51
Anna Larsson HJS-Vansbro OK 10:46:55
Karin Lind Tierps SOK 10:54:27
Henric Hammarbro Nybro OK 10:57:26
Siri Tärnrot Hellas Orientering 10:58:45
Åsa Pettersson Säterbygdens OK 11:02:59
Marie Svensson FK Åsen 11:04:15
Frida Jonforsen Hallstahammars OK 11:15:07
Irmelie Sjögren IK Hakarpspojkarna 11:37:00
Jacob Ekstrand Västerbergslagens OL
Martina Gabrielsson Trollhättans SOK

Öppen motion 4

4 830 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Ragnhild Skogrud OL Vallset/Stange 10:01:02
Robin Höglund FK Herkules 10:06:27
Carl-Åke Fredriksson Korsnäs IF OK 10:15:59
Johan Höglund FK Herkules 10:18:15
Frida Fredriksson Korsnäs IF OK 10:23:11
Mikael Bengtsson FK Herkules 10:24:11
Joar Melting OL Trollelg 10:26:40
Eva Fredriksson Korsnäs IF OK 10:27:23
Per NyLander Västerbergslagens OL 10:29:57
Niklas Dahlström FK Herkules 10:42:14
Daniel Drugge Korsnäs IF OK 10:43:36
Jenny Drugge Korsnäs IF OK 10:45:15
Emma Bergman Tierps SOK 10:54:26
Peter Edman Korsnäs IF OK 10:56:47

Öppen motion 7

3 060 m, 29 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Anna-Karin Bondesson Frosta OK 09:44:45
Kenneth Ljungberg Nyköpings OK 09:45:17
Frida Andersson Falkenbergs OK 09:51:35
Jens-Henrik Simonsen OK Øst 09:52:44
Anne Eriksson KFUM Örebro OK 10:00:39
Marianne Mohn-Lagler OLC Kapreolo 10:01:54
Ann-Sofie Täck OK Hammaren 10:03:43
Frank Larsson Köping-Kolsva OK 10:05:29
Annika Lundström Sundbybergs IK 10:06:12
Emil Tallhage Centrum OK 10:07:36
Henrik Andersson Tierps SOK 10:13:33
Gurli Back Fagersta OK 10:14:47
Sven Alexandersson Stora Tuna OK 10:14:51
Anna Uller Kils OK 10:16:17
Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 10:23:26
Emil Alexandersson Stora Tuna OK 10:23:55
Bo-Göran Gunnarsson Rydboholms SK 10:25:22
564 Jonas Detterfelt Linköpings OK 10:28:35
Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:28:43
Ove Pettersson Älvdalens IF OK 10:30:40
Lena Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:31:40
Anna Bjärby Frosta OK 10:32:34
Bertil Johansson Markbygdens OK 10:34:27
Thomas Almqvist Västerviks OK 10:36:52
Lennart Eriksson Norbergs OK 10:40:21
Tobias Lindgren OK Kåre 10:44:10
Karin Stål Avesta OK 10:47:17
Tomas Sundqvist OK Kåre 10:57:29
Fredrik Petersson Linköpings OK 11:16:17

Öppen motion 9

7 360 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 09:55:26
Mats Sjöberg klubblös 10:00:36
Mari Teg klubblös 10:00:37
Mackenzie Jones Älvdalens IF OK 10:10:56
Yvonne Sjödén Älvdalens IF OK 10:10:57
Markku Rehberger Helsingin Suunnistajat 10:12:50
Mattias Mårts Stora Tuna OK 10:25:08
Robert Johansson Täby OK 10:30:01
Olle Windelius Frosta OK 10:43:20
Peter Mohn OLC Kapreolo 11:07:02
Peter Palm klubblös 11:15:19
Katarina Tallhage Centrum OK 11:15:21

Annonser